HZ H.vanNIEL H— OPRUIMING KLOKKEN STA TEN- GENERAAL De derde kruiser in het geding. UITVOER VAN GROENTEN EN FRUIT. Pas Vijftien jaar geleden LUIDSPREKERS 25 86 GROOTE HOUTSTRAAT 86 GAAT GIJ MET VACANTIE? Part. Be wakings- en Recherchedienst. bSCH A „nl 0Z ka€ „BEIDER BELANG"! Adverteeren heeft succes IJMUIDER COURANT DONDERDAG 21 JULI 1932 EERSTE KAMER. Nieuwe argumenten zijn er niet. Het onderwerp eigenlijk niet aan de orde. Te weinig samenwerking in de Indische suikerindustrie? Prof. Van Embden spreekt een afscheidswoord aan het vestingstelsel. De Eerste Kamer is nog niet in de rechte vacantie-stemming. Zij heeft gewoonlijk, zoo wanneer de Juli-maand in het land is, de goede gewoonte om zich niet te buiten te gaan aan discussies, om een onderwerp niet uit te putten, maar zoo zakelijk mogelijk daarvoor te discussieeren. Maar vanmiddag is zij wel heel uitvoerig geweest over de sup- pletoire Indische begrootingen, welke eigen lijk als voornaamste voorstel riiet anders bevatten dan memorie-posten voor voedsel voorziening en werkloosheidsmaatregelen en steun voor bedreigde bronnen van bestaan. De derde kruiser had met deze suppletoire begrootingen niets te maken. In de Tweede Kamer was de president zoo vriendelijk ge weest den heer Cramer in de gelegenheid te stellen daarbij te spreken over den derden kruiser, hoewel in de wetsvoorstellen niets daarover stond deze was dus wel verplicht een motie voor te stellen, om althans een uitspraak te krijgen. De Eerste Kamer heeft dat voorbeeld stilzwijgend gevolgd en in de stukken over den derden kruiser gesproken, De derde kruiser werd hoofdmoment van den middag, ondanks het feit, dat het on mogelijk was in den Senaat nog één nieuw argument, voor of tegen, aan te voeren. Het hoofdmoment van den middag Daar nevens heeft alleen de heer Fock een ander onderwerp aangeraakt. Hij heeft in het be lang van den export van Java-suiker ge vraagd om regeeringsmaatregelen ten einde de suikercultuur op Java door de moeilijk heden heen te helpen. De heer Fock opperde de gedachte, welke ook in Indië leeft, de ge dachte van "een gedwongen coöperatie. Wat de heer Mendèls een spottende opmerking in den mond gaf over de weinige eensgezind heid der suikerproducenten, die zelf nog niet •tot samenwerking konden komen. Minister de Graaff heeft daarop geant woord, eerst, dat men niet al te gemakke lijk oordeelen moet over de Chadbourne-over eenkomst en daarna, dat regeeringspogingen afhankelijk is van het lot van dr. Visp. Maar dit wilde de koloniale bewindsman wel vaststellen, dat de regeering niet on voorbereid staat, wanneer 't eenmaal zou komen tot ontbinding van de Visp. Verdere mededeelingen wilde de heer de Graaff niet doen. De regeering is diligent en coöpe ratie onder dwang is niet het eenige, dat haar als uitkomst voor den geest staat. Op een vraag van den heer Mendels ant woordde de heer de Graaff nog, dat ook wat de voedselvoorziening van Indië betreft, er regelmatig controle plaats heeft. En thans de derde kruiser. De heer Van Embden bracht een politieke vraag ter sprake. Deze: waarom in de Tweede Kamer minister Dec-kers alleen had gerept van een aftreden, bij aanneming van de motie-Cramer, van de ministers van Kolo niën, Euitenlandscihe Zaken en Defensie. Alleen antwoordde Dr. Deckers wijl deze ministers direct betrokken waren in hun beleid bij den kruiserbcuw. Men mocht daaruit (heelemaal niet (Mr. Mondeis had zoo iets doen .doorschemeren) de conclusie trekken, dat er t.a.v. den derden kruiser ook maar eenig verschil van meening bestond in dein boezem der regeering. EEN WAARSCHUWING AAN AUTOMOBILISTEN. DE NIEUWE NUMMERBORDEN. De Kon. Ned. Automobiel Club schrijft ons: Nu sedert eenigen tijd in de Provincie Zuid-Holland de nieuwe nummers in gebruik zijn (en ook Noord Holland is er nu spoedig aan toe, Red.) welke noodzakelijk .zijn ge worden wegens het bereiken van het num mer 99999 blijkt ten duidelijkste dat de voorschriften van den Minister van Water staat te dezer zake nog niet algemeen be kend zijn. Bij ministerieele beschikking van 12 Juni 1931 is bepaald, dat artikel 12 van de Mo tor- en Rijwielbeschikking zoodanig moest worden gewijzigd, dat wanneer nummer 99999 zou zijn uitgegeven de nummering opnieuw met 1 zou beginnen en bovendien de letter Z zou worden toegevoegd Overigens zouden alle voorschriften geldende voor de oude nummers, ook van toepassing zijn voor de nieuwe. Dat beteekent dus dat de letters niet anders mogen worden geplaatst dan hetzij boven, hetzij voor het nummer, in het laatste geval daarvan ter halver hoogte ge scheiden door een horizontale streep, een en ander volgens voorbeelden in een bijlage vervat, welke wij hieronder duidelijkheids halve laten volgen: Het geval doet zich voor dat tal van auto mobilisten zich uit onbekendheid met de desbetreffende bepalingen niet aan deze voorschriften houden. Reeds tal van malen kan men de vierkante nummerborden zien waarop de letters H Z gescheiden staan respectievelijk in den linker en rechter bo venhoek. Dit is in strijd met de ministe rieele beschikking aangezien beide letters in het midden boven het nummer moeten wor den geplaatst. Bij de langwerpige nummerplaat maakt men zich veelal aan de fout schuldig het scheidingsteeken niet alleen tusschen de Z en het nummer te plaatsen maar ook tusschen de beide letters. Ook dit is een SKrertiedisg van <$e voorschriften* De 'heer Mendels heeft het toen gegispt, dat er gelden voor den derden kruiser zouden worden uitgegeven, tfnans nu elke cent moet- bespaard worden. De heer Van Embden heeft 't bij zulke korte woorden niet gelaten. Hij heeft nog eens zijn zienswijze uiteengeze*- dat de N. I. weermacht onmogelijk zich zou kunnen verdedigen tegen de overmacht van andere naties, dat de bewapening den oorlog aantrok, dat er volkenrechtelijk met het Volkenbondspact en het Kellogg- •pact geen neutraliteit meer ibestaan kan dat elke defensie-uitgaaf mitsdien geldver spilling is, wat op het ocgenlblik, nu op alles moet 'bezuinigd worden, zeker uit den booze is. Hiertegen hebben de heeren Heerkens Thijssen, Lobman, de Graaff en Deckers de evenzeer bekende argumenten aangevoerd dat het allerminst plezierig is er een vloot op na te mo?ten houden, dat het inderdaad aangenamer is de gelden daarvoor anders te •besteden, maar dat een vloot nu eenmaal noodig is voor handhaving van neutraliteit en inwendige rust en gezag en daarom vari vitale beteekenis is. Zij betoogde, dat er op het oogehblik wel degelijk door den drang der feiten de noodzakelijkheid kan groeien om de neutraliteit te handhaven. Zij zeiden ook, dat de regeering wel den bouw van den derden 'kruiser (om den spoedig tot reserve- kruiser Java te vervangenheeft noodzake- lijik geoordeeld, maar tevens vrijwel alle an dere nieuwbouw heeft stopgezet. Eenstem mig werd er de aandacht op gevestigd dat op defensie meer bespaard is dan op de an dere departementen. Minister -Deckers verkneukelde zich bij de discussie hij had een nieuw argument ontdekt. Helaas duurde de vreugde niet lang, want Prof. Lehman plaatste het vóó- hem: wanneer men beneden een zeker mi nimum gaat wordt heel <ie weermacht volledig waardeloos. Het teekent de mate van uitputting van de materie, wanneer men dergelijke ■mededeelin gen hoort. De Kamer had maar beter in eens en zonder discussie over den kruiser over ds suppletoire begrooting, wat aanvan kelijk ook werd verwaoht, kunnen beslissen. De suppletoire begrootingen werden aan vaard met 309 stemmen, alleen de s.d.a.P was tegen. De v.d.-fractie niet immers in de suppletoire begrootingen werd over der kruiser niets gezegd, het princiipieeie besluit daartoe was allang genomen. Het slot van den middag was een serie hamerslagen, om hamerstukken te aanvaar den: het af loss ings ontwerp voor de N.I.-pond sterling leeninigen. het internationale krijgs gevangenen-verdrag, het vsrdrag betr. de wisselbroeven en orderbriefjes, de opheffing van het vestingste'sel (waarbij Prof. Van Embden een woord van vaarwel sprak) en enkele grenswijzigingen. Morgen komen dé crisis-ontwerpen onder den hamer. INTIMUS. zien g^itomobilisten wier nummerborden, niet volgens het voorschrift zijn, kans loopen in moeilijkheden te geraken, acht de K.N.A.C. het haar plicht, daartegen reeds thans, voor het kwaad reeds te ver is doorgewoekerd, te waarschuwen. Volgens de Motor- en Rijwielbeschikking moeten nummer en letters niet anders zijn aangebracht dan in witte onuitwischbare teekens op donkerblauwen grond. Bij motor rijtuigen op meer dan twee wielen moeten de afmetingen ten opzichte van de cijfers en de letters ten minste zijn: hoogte 90 m.M.; breedte (behalve cijfers 1) 65 m.M.; dikte overal (behoudens geringe afschuiving aan uiteinde volgens de af beeldingen) 15 m.M.; lengte der horizontale streep 15 m.M.; dikte dier streep 10 m.M.; ruimte tusschen de verschillende teekens 15 m.M. Bij andere motorrijtuigen dan de hier boven genoemde worden deze minimum af metingen tot de helft verlaagd. Bij groo- tere afmetingen worden alle aangegeven minimum afmetingen naar evenredigheid verhoogd. UIT DE STAATSCOURANT. BEZUINIGING. Bij Kon. besluit is bepaald dat de vacature van Raadsheer in het Gerechtshof te Arn hem voorloopig niet zal worden vervuld. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Aug. 1932, benoemd tot burgemeester der ge meente Stedum G. Kuyper. ONDERSCHEIDINGEN. Bij Kon. besluit is aan S. de Graaff, Minis ter van Koloniën, verlof verleend tot het aan nemen van het eereteeken Groot-Officier der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk; is aan mr. D. Fock, Minister van Staat, ver lof verleend tot het aannemen van het Groot kruis der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk; is aan R. N. Roland Holst, hoog leeraar-direct. van de Rijks Academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam vergun ning verleend tot het aannemen van de ver sierselen van Commandeur in de Orde van Leopold II van België. DEPARTEMENTEN. Bij Kon. besluit is aan den hoofdcommies bij het Departement van Defensie P. Gest- man, met ingang van 15 September 1932, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend uit zijn betrekking. LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit zijn benoemd, bij het re serve-personeel der landmacht, bij het per soneel van den geneeskundigen dienst, tot reserve-officier van gezondheid der tweede klasse de heer F. J. M. Jansen, arts en de dienstplichtig vaandrig van de 1ste compag nie hospitaalsoldaten M.Lietaart Peerbolte, CONSULAATWEZEN. Bij Kon. besluit is de heer A, Terkuhle be noemd tot consul der Nederlanden te New- Orleans (Ver. Staten van Amerika3, buiten bezwaar van 's Lands schatkist. Het ressort van het Consulaat omvat den Staat Louisiana het gedeelte van den Staat Florida, gelegen ten Westen van de rivier Apalachicola en de Staten Alabama en Mississippi. TILLY LUS BIJ HET CENTRAAL THEATER. De Directie van het Centraal Tooneel dee'lt ons mede, dat mevrouw Tilly Lus voor het a.s. seizoen bij het Centraal Theater is ge- engageerd. GELEEGDE SPAARPOTTEN. Uit een woning aan de Schubertstraat te Amsterdam zijn ten nadeele van een koop man, wonende te Aerdenhout, twee spaar potten resp. inhoudende f 150 en f 70 ont vreemd. LANGS DE STRAAT. M oment-opname. Op de bank: grootmoeder, moeder en vier kinderen. Aan de overzijde van het pad: een driepoot, een zwarte lap en een paar beenen. Er zal gekiekt worden. Grootmoeder zit stil, handen over elkaar, en kijkt strak naar het toestel. Moeder zou ook graag stil zitten, maar ze moet de jongste in toom houden, die van de ernst van 't oogenblik niet doordrongen is en tel kens van de bank wil glijlden. De drie an deren schijnen het gewend te zijn en han gen met verveelde gezichten tegen moeder en grootmoeder op. Pa komt te voorschijn uit de zwarte draperie. jrEffies stil zitten, we zijn zóó klaar." „Zeg je al zoo lang"drenst er een. „Stil jö" zegt zijn broertje. „Zeg, zie je dat beessie daar„Zal je stil zitten!" Pa manoeuvreert met een chassis. „Moe. me schoen is los.." „Stilzit-ten!!" buldert Pa. „Nouallemaal klaar?" Ademloos zit de familiegroep opgesteld. Pa heeft de draadsluiter in de hand en zal juist knippen, daar komt een dikke, lang zame dame op haar dooie gemak het pad afgewandeld en gaat precies tusschen toe- steil en groep haar tasch opendoen. Onder aanzwellend' gegrinnik van de kinderen trekt ze een enorme zakdoek, poetst daar mee haar verhit gelaat en. bergt de lap weer éven omzichtig en traag op. Als de laatste tip van haar rok uit het beeldvlak verdwe nen is, en de grijns op de gezichten verstor ven Pa kijkt woedend dan werkt de jongste zich los uit moeders arm en drib belt heel vroolijk op de vader af: „pappie, boem pies plukken!" Pa zegt heel hard iets leelijks; moeder haalt het kind terug en de groep is zoo danig van opstelling veranderd, dat pa weer opnieuw kan beginnen met instellen. Maar na vijf mnuten is alles weer klaar. Wéér staren ze allemaal, onbeweeglijk, in de lens. En weer staat pa klaar, sluiter gespannen. Maar dan gebeurt er heelemaal niets. Want de lucht is aan 't- betrekken gegaan, en de wind steekt op. Wat stof warrelt, cn dan vallen er opeens droppels. En juist als de familie vereeuwigd zal worden, valt er een groote spat midden op de lens! Twee minuten later rennen grootmoeder, moeder en vier kinderen in een sappig re gentje naar de tramhalte. Achteraan komt pa, worstelend met zijn driepoot. aan het woord. (Ingezonden) Voor den inhoud, dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. NOG EENS DE OPENBARE BEWAARSCHOOL. Een klein briefje door de kinderen mee naar huis gebracht, noodigde de ouders uit een bezoek te komen brengen aan de op 12 Juli j.l. gehouden tentoonstelling van de door de kinderen in den tijd gegeven voor arbeid naar keuze vervaardigde voorwerpen. En inderdaad is de belangstelling van de nieuws gierige en niet minder trotsche ouders bij de aanschouwing van de door hun kleinen ge knutselde voorwerpen groot geweest. Het voorhanden materiaal is zeer beschei den en het wekt verbazing wat er al zoo mee gedaan wordt. Het zijn de meest uiteenloo- pende voorwerpen, uit klei geboetseerd, tal- looze bouwsels van luciferdoosjes en papier, vlechtwerken en teekeningen, die door de kinderen vervaardigd worden. Een bepaalde aanleg schijnt zich bij sommigen reeds te vertoonen gezien de teekeningetjes en de uit klei geboetseerde voorwerpen. Een woord van lof komt dan ook zeer zeker toe aan de onderwijzeressen en helpsters voor hun kun dige en tactvolle leiding. Unaniem hoorde men de opmerking: het is toch meer dan treurig dat hieraan een einde komt, dat de school gesloten wordt. Kon, vooraleer er tot sluiting besloten werd, niet eerst eens een beroep op de belanghebbenden gedaan zijn bijv. door een vrijwillige bijdrage voor te stellen. Naar gelang de uitslag kon dan de verdere houding bepaald worden. Geruchten doen reeds de ronde dat met September geen kinderen meer aangenomen en leer krachten ontslagen zullen worden. Indien dat waar is, waarom? Welke bezuiniging zou daarin zitten? Het aantal nieuw ingeschrevenen overtreft het aantal dat de school verlaat. Het bedrag schoolgeld der nieuw ingeschrevenen com penseert ongetwijfeld het uit te winnen be drag aan salaris. Jammer, want ik betwijfel of de vroede vaderen, die vóór de sluiting stemden, wel eens een bezoek gebracht hebben aan de school op den tentoonstellingsdag, dan besef ten ze misschien het groote nut en de on misbaarheid van de instelling, die zij hebben geholpen te niet doen. Mochten de bovengenoemde geruchten be waarheid worden, dat de belanghebbende ouders dan niet de gelegenheid voorbij laten gaan om een 'fel protest te doen hooren. Met dank voor de plaatsing, W. J. v. d. MAAL I3ïö&iden, Jirfi 1932 In Juni 1932. De totale waarde van den Juni-uitvoer 1932 van groenten en fruit was 45 procent lager dan in 1930. In Juni 1932 bedroeg deze export f7.196.000, in Juni 1931 f 10.777.000 en in Juni 1930 f 13.117.000. Deze cijfers be hoeven feitelijk geen enkele nadere toelich ting; zij spreken voor zich zelf. Onze tuin- bouwexport in de afgeloopen maand was allerbedroevendst. De waarde daalde dus met 45 procent; het gewicht van den Juni-export daalde in twee jaren tijd met 34 procent. De Juni-export 1932, 1931 en 1930 bedroegen resp. 43.740.000, 50.789.000 en 65.911.000 K.G. Geheel in overeenstemming met deze cij fers was de ontwikkeling van den export naar de verschillende afzetgebieden. Zoo daalde de waarde voor den Juni- export naar Duitschland in twee jaren tot minder dan de helft, terwijl het gewicht met ruim 40 procent afnam. Een en ander blijkt uit onderstaande gegevens. Juni-export naar Duitschland. waarde in gld. gewicht in K.G. 1930: 8.855.000 47.9 millioen 1931: 6.277.000 33,2 millioen 1932 4.191.000 28,4 millioen Ook de exportcijfers naar Engeland waren zeer ongunstig. De waarde van den Juni- export naar dit lan-d was in 1932 bijna 42 procent lager dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, terwijl het ge wicht met 28 procent verminderde. Juni-export naar Engeland. waarde in gld 1930: 3.580.000 1931: 3.770.000 1932: 2.186.000 gewicht in K.G. 14,01 millioen 14.74 millioen 10.75 milioen De nieuwe Engelsche invoerrechten en niet in 't minst de Duitsche deviezenmaatregelen zijn van zeer ingrijpende beteekenis ge weest op den uitvoer dezer producten. Wat de afzonderlijke artikelen betreft dient in !t bijzonder de aandacht gevestigd te worden op den verminderden Juni-uit voer van bloemkool. Tusschen de jaren 1924 en 1928 bedroeg de waarde van den Juni- export van bloemkool circa T millioen gul den. Na 1928 ging het snel bergafwaarts, wat duidelijk blijkt uit onderstaand overzicht. Juni-export van bloemkool. 1924: 5,4 millioen K.G. f 1.135.000 1925: 6.6 millioen K.G. f 1.069.000 1926: 8,2 millioen K.G. f 1.024.000 1927: 7,9 millioen K.G. f 1.068.000 1928: 7,8 millioen K.G. f 1.188.000 1929: 4,2 millioen K.G. f 885.000 1930: 10,3 millioen K.G. f 776.000 1931: 5,2 millioen K.G. f 612.000 1932: 4,1 millioen K.G. f 430.000 De gemiddeld exportwaarde van bloem kool was in Juni 1932 slechts f1026 per 10.000 K.G De Juni-uitvoer van tomaten was in dit jaar ongeveer even groot als in Juni van het vorige jaar, n.m. circa 13,5 millioen K.G. De uitvoerwaarde was evenwel dit jaar be langrijk minder Zij daalde van 5,6 millioen gulden in Juni 1931, op 3,9 millioen gulden in Juni 1932. De gemiddelde exportwaarde per 10.000K.G. was in Juni 1932 slechts f 2934. Nog nimmer is in de maand Juni deze gemiddelde exportwaarde zoo laag geweest. EJi nog droeviger beeld vertoont de Juni- export van komkommers Deze bedroeg in Juni 1932 slechts 13.366.000 K.G. tegenover ruim 16 millioen K.G. in Juni 1931. De waar de van dezen Juni-uitvoer 1932 was ruim 1 millioen gulden of ongeveer de helft van dien van het vorige jaar. De gemiddelde exportwaarde per 10.000 K.G. was in Juni 1932 slechts 920 gulden, of 30 procent lager dan in Juni 1931. Slechts de ontwikkeling van den uitvoer naar Zwitserland en dan alleen voor sla, tomaten en komkommers, geeft reden tot tevredenheid. Gedurende het le halfjaar van 1932 was de export van sla naar Zwit serland 1.162.000 K.G. tegenover 394.000 K.G. in hetzelfde tijdvak van 1931. In die periode bedroeg de tomatenuitvoer naar dat land 704.000 K.G. tegenover 377.000 K.G. in 1931, terwijl die cijfers voor den uitvoer van komkommers waren 306.000 K.G. in 1932 tegenover 209.000 K.G. in 1931. Zwitserland is langzamerhand ons beste afzetgebied voor deze producten geworden. MOLLERUS. Kranten knipsels uit 1917 21 Juli 1917 Beschoten. De stoomtrawler ,JBarendszIJm. 4 is thuis stoomende tweemaal zonder waarschuwing beschoten. Het tweede schot verbrijzelde het blad van de schroef. Door met volle kracht weg te stoomen wist de trawler een verderen aanval te ontkomen. Vermist. Er heerscht te IJmuiden ernstige onge rustheid over de stoomtrawler Dolfijnu IJ.M. 112, die Maandag 9 Juli naar de visscherij is vertrokken en sedert- Met is teruggekeerd. ER IS TOCH GEEN VISCH MEER! Bij K. B. van 16 Juli is te rekenen van 1 Juli j.l. opgeheven de sedert 20 Maart 1911 voor de visscherij in de Zuiderzee bestaande Visscherijraad. DRIE ARBEIDERS UIT EEN BRANDENDE TOREN GERED. Door het warmloopen van een motor ge raakte Woensdagavond een transportband van den kolentoren op de cokesfabriek te Sluiskil in brand, lezen wij in het Handels blad. Het vuur dreigde over te slaan naar de kolen in den toren. Door spoedig ingrijpen van de brandweer van Sluiskil, die onmid dellijk gevolgd werd door die van Terneuzen, was de brand met de motorspuiten spoe<fig gebluscht, erwijl het ook gelukt was drie werklieden, die op den vijf-en-dertig mëtër hoogen toren werkzaam waren, te redden. DUITSCHE AUTORITEITEN MAKEN EXCUSES. Naar het Handelsblad verneemt hebben de Duitsch autoriteiten hun verontschuldigin gen aangeboden voor de afranseling van Nederlandsche arbeiders te Nordhorn. Alles berustte op een betreurenswaardig misver stand. Dinsdag heeft de Duitsch politie de Nëder- landsche arbeiders- beschermd en de rollen waren toen omgekeerd. Alle Nederlanders te Nordhorn hebben het werk hervat. PERSONALIA. De heer W. Meynhout, candidaat te Haar lem, komt voor op een tweetal voor de Chr Geref. kerk te Den Helder. 1-3 REGELS 25 CENT ELKE REGEL MEER 10 CT. NET MEISJE gevraagd bij mevr. A. Nieuwkamp, Verl. v. The- maatlaan 14. Aanm. tusschen 7 en 8 uur. ATTENTIE S.V.P. 2 pond Zout S 2 pond Soda 5 1 pond Stijfsel 10 2 pond verp. Glycerinezeep15 4 stuk Huishoudzeep 16 2 bus Schura 25 2 zeer groote stukken Toiletzeep 25 1 vaatje, 30 pond, Glycerine zeep 1.95 2 rol Closetpapier 10 2 pk. Zeepp14 1 groote doos Zeilwas IS 3 groote stukken Zeep 20 2 pond Havermouth 10 2 pond Bruine Boonen 15 2 pond Witte Boonen 15 1 pond Grauwe Erwten 10 1 pond Griesmeel 10 1 pond Pindas pond Allerhande 2 ons Pepermunt 15 2 ons Ballen 15 Y-> pond Am. Gries 15 2 ons Vruchtengries 18 2 ons Gev. IJsbonbon-s IS 2 pond Margarine.... 50 cent Een kop en schotel Cadeau! 1 pond volvette Kaas 25 1 p. zeer fijne Bel. Goudsche 35 2 ons Ham 18 1 pond le soort Leidsche 25 Bijna 4 pond Edammer 40 iets fijns 85 cent 1 fl. Gazeuse 18 Groote fl. Succes Limonade.. 49 Mooi Glas Cadeau! Enz. enz. TELEFOON 10371 HAARLEM VAN EEN PARTIJ MODERNE BENEDEN TAXATIE - PRIJZEN KWALITEIT GEGARANDEERD Laat dan uwe qoederen extra bewaken door den chef-leiders: N. H. EDCIUS en I v. DANTZIG. Zeer billijk tarief. Telefoon 411. P.S. De vaste cliëntle worden verzocht bereids bericht van afwezigheid te willen doen. DOOR T GEBRUIK VAN STEUNT GIJ 5 Nederlandsche Industrieën, daar de voorn, grond stoffen en de ver pakking ook TANDPASTA zi|n, Helpt dus mede, de ma laise in EIGEN LAND te bestrijden. Groote Tuben75 ets. Kleine Tuben25 ets. Dr. H. NANNING's Pharm. Chem. Fabr. N.V., Den Haag.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 4