DE ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET SPUIKANAAL TE IJMUÏDEN. BelgiëNederland. ZWEMMEN. Wat er mee beoogd wordt. VOETBAL. ATHLETIEK. R.K. VOETBAL ZWEMMEN IJMUIDER COURANT MAANDAG 25 JULI 1932 Het dagelijksch bestuur van V. Z. V. (van links naar rechts): Corn. Janus, secretaris; P. Borst, voorzitter en P. B. Laffertu, pen ningmeester. Naar aanleiding van de berichten der Velser Zwemvereeniging omtrent het te hou den zwemfeest, zijn wij bij het bestuur van die vereeniging eens gaan informeeren. Men deelde ons mede dat in hoofdzaak de bedoeling voorop staat het maken van pro paganda voor de zwemsport in het alge meen, en om er tevens de aandacht op te vestigen, dat in een plaats als de gemeente Velsen met pl.m. 43.000 inwoners een zwem bad toch zeker meer dan noodig is Door het houden van dit zwemfeest hopen wij tevens de aandacht der bevoegde auto riteiten te trekken, zoodat ze er nog weer eens aan herinnerd worden, dat wij, zoodra de gemeentefinanciën dit maar even toela ten, weer zulleln aankloppen om te trachten in onze gemeente een goede overdekte zwem inrichting te krijgen en zoo mogelijk in sa menwerking met de Sportfondsen te Am sterdam. Doch zoolang wij dit nog niet hebben gaat de Velser zwemvereeniging iedere week naar Stoop's Bad te Haarlem om te zwemmen. De vereeniging telt pl.m. 140 leden en bovendien zijn er nog verscheidene gemeentenaren die, geheel los van een ver eeniging of als lid van een andere vereeni ging (doordat zij op den avond van V. Z. V. zich niet vrij kunnen maken), welke zich alle moeite en kosten getroosten om zoo ver buiten onze plaats te gaan zwemmen, terwijl er zeer velen zijn wien dit te duur wordt en telkens bij het bestuur zich daarover bekla gen. begrijpt dus dat zij allen reikhalzend naar een inrichting hier uitzien- Een tevens willen wij, met het houden van deze wedstrijden, het publiek in de gemeen te Velsen in de gelegenheid stellen eens na der kennis met onze vereeniging te maken, reden waarom wij de entrée prijzen zeer laag hebben gehouden; deze bedragen slechts 25 en 50 cents plus belasting. Op het terrein zullen tevens eenige ten ten aanwezig zijn waar ververschingen te koop worden aangeboden, een gelegenheid tot fitsenstalling is op het terrein aanwezig Wat de te verzwemmen nummers betreft, hierop komen wij eenige dagen voor den wedstrijd nog terug n.l. zoodra de inschrij vingen welke 30 Juli sluiten, alle binnen zijn en we hopen dan nog eenige nadere gegevens hieromtrent te kunnen verstrekken. De prijzen, waaronder vele zeer mooie, zul len van 24 tot en met 27 Juli in de etalage van den heer Raad-man, Zeeweg IJmuiden- Oost, en van 28 t/m. 30 Juli in de etalage van den heer D, G. Minkema, Breestraat te Be verwijk ter bezichtiging gesteld worden. HillinenKinheim (46) Voor de nederlaagwedstrijden van Hil linen wist Kinheim een nuttige 64 over winning te behalen, waarmede ze zich mo menteel bovenaan in dit tournooi plaatste. Hillinen pakt de zaken direct flink aan en dringt Kinheim op eigen helft terug. Juist als Kinheim er even beter in komt, volgt een schermutseling voor het Kinheim-doel. waar na de mid-voor doelpunt (10). Als Ellen echter een van zijn voorzetten mooi voor het doel plaatst, maakt H. Groeneveld ge lijk (11). De doelpunten blijken niet duur, want de Hillinen-rechtsbinnen maakt er 2l van. Even voor rust maakt Michel Sr. na een algemeenen aanval gelijk (22). Na de rust is het eerst Hillinen, dat doel punt als haar rechtsbuiten er vandoor gaat en met een hard schot scoort. (32) Dit is Kinheim te bor, nu neemt ze het spel ge heel in handen. Spoedig is de stand gelijk en kort daarna door Groeneveld Jr. en Mi chel Sr. 34 en 35. Hillinen laat zich echter niet overrompe len en weet na keurig opbrengen van haar rechtsbuiten den stand op 45 te brengen. Kinheim zet er alles op, doch Hillinen ver dedigt hardnekkig. Zeven minuten voor het einde weet Mi chel bij een schermutseling voor het Hil- linen-doel het zesde Kinheim-doelpunt te maken. Even hierna fluit de scheidsrechter Dan- kelman eindigen. SpartaThornhope (74) Zaterdagavond speelde de veteran en-com binatie, die zichzelf stoutmoedig den naam Sparta" heeft gegeven een wedstrijd tegen het voetballende deel van de bemanning van het Engelsche s.s. „Thornhope". Scheids rechter was de heer J. Hoogendijk. Al spoedig bleek, dat de landrotten den zeelieden verre de baas waren. Het geheele verloop van den strijd leek op het bekende spel van kat en muis, maar Sparta was sportief genoeg, om ook hun tegenstanders nu en dan een kansje te geven, waarvan deze dan een dankbaar gebruik maakten. Herhaaldelijk zagen we den een of anderen Spartaan er met den bal van door gaan, de Britsche linies zonder veel moeite passeerend, zoodat de keeper het hard te verantwoorden had. Deze hield er nog heel wat ballen uit en hij deed dat op een wijze, die hem dra de gunst van het vrij talrijke bezoek bezorgde. Behalve de doelverdediger was ook de linksbuiten een uitstekend speler en de vier doelpunten die de Thornhopianen vermoch ten te scoren waren direct of indirect zijn werk. Een fraai schot van den vleugel dat zuiver gemikt was, verdient speciale vermel ding. Doch ook den kogel van Struys, die zoowel door zijn schot als door z'n omvang opviel, mogen we niet vergeten. Bij den sprong, dien de Engelsche keeper naar den bal deed, of deed om het geweldige schot te ontwijken plofte hij op den lossen grond voor het doel en het leek er een oogenblik op, als of hij in den aardbodem verdwenen was. Maar gelukkig kwam hij weer voor den dag. Tol, de geschorste Stormvogel was de ster van het veld. Met de rust leidde Sparta met 30. Het einde kwam met 74. Een gemoedelijk en gpnoegelijk partijtje Zaterdagmiddag-voetbal. V. V. Ij. geslagen (30) Wat vrijwel niemand gedacht had is ge beurd: het sterke V.V.IJ. leed een nederlaag tegen „IJmuiden-West". Met deze fraaie over winning hebben de ..withemden" weer hun reputatie, die na de laatste paar nederlagen eenigszins zakte keurig hersteld. Als scheidsrechter Effern de ploegen in het veld fluit, stelt „West" zich als volgt op: K. de Jong, J. Smit, P. Weij, W. v. Es, S. Aptraat, W. Snoek, A. Schoorl, N.N., K. Groen, J. Groen, v. Urk. Er blijkt een zeer groote belangstelling te bestaan voor deze'n wedstrijd die dan ook het aankijken ten volle waard was. Direct na den aftrap ontwikkelde zich een snel spel, met „West" eenigszins in de meerderheid, echter voor het doel was men de kluts kwijt zoodat het gevaar bezworen wred. De aanval- Holland wint met 6561, Matige organisatie. (Van onzen medewerker). Het was een wedstrijd, zonder cachet, niettegenstaande hij in het Olympisch Sta dion te. Antwerpen gehouden werd. Daar er op één dag uit en thuisgereisd werd waren de deelnemers vroeg op 't veld om zich wat los te loopen en massage te krijgen. Een handje vol toeschouwers was aanwe zig toen er door de Hollandsche en Belgische ploeg gedefileerd werd. Een défilé zonder volksliederen en later een einduitslag zonder volksliederen. Op het middenterrein ontbrak de luid- spreekinstallatie die men bij dergelijke wed strijden zoo noodig heeft. Een chronologisch overzicht was er niet en hierdoor was de wedstrijd' pas om zeven uur geëindigd. Zoodat er weinig tijd voor een rustig vertrek overbleef. De baan was te hard om snel te kunnen zijn. Paddock is de eenige die ooit op die baan binnen de 11 seconden geloopen heeft. Ook nu kwam de 100 M. niet binnen de 11 sec. Aan de start waren beide Hollanders achter, doch op het midden van de baan gingen Jansen en v. d. Berge naar voren en vochten samen om de eerste plaats. Deze strijd werd ook nu door v. d. Berge in de laatste twintig Meter gewonnen. Jansen had echter een betere finish dan voorheen. Op het kogelstooten bereikte Eysker met een zeer goede worp 13.39 1/2 M. de eerste plaats. Ook de Bruyn plaatste zich goed met 12.72 Meter. Hierna volgde de 400 Meter die voor Holland tegenviel Sierhuis was afwe zig en Geurts had door zijn spierscheurïng niet kunnen trainen en stelde zich noodge dwongen met de vierde plaats tevreden. Oostermeyer passeerde Francois in de eind spurt doch kon Prinsen niet meer achter halen. Op het speerwerpen viel de Keyzer voor Visser in en gooide met zijn laatste worp nog net genoeg om de derde plaats te be zetten. Van Meyl werd tweede achter de be kende Belg Herremans. Een tam begin 'kenmerkte de 800 M. De eerste 400 Meter ging in 62 seconden met de Belgen L'Hoste en Vandenbroek aan de kop. Toen nam echter Ernes de leiding en liep in het rechte stuk van de baan vijf Me ter uit. Ook Dop werkte zich in de laatste 200 Meter op de derde plaats. Een felle eindspurt bracht L'Hoste weer bij Ernes die ondanks goede tactiek even voor de finish gepasseerd werd. Van het verspringen valt slechts te ver melden dat de Hollanders de Boer en Boot met middelmatige sprongen de eerste plaat sen bezettien. Spannend was de 110 Meter hordenloop waar A. en W. Kaan de nationale kleuren verdedigden. En met succes. A. Kaan tikte even de eerste horde, doch ging goed en snel over de negen andere. W. Kaan onze recordhouder nam bij iedere horde meer voorsprong en won zooals van hem verwacht werd. A. Kaan bleef eveneens de Belgen Binet en Lepaffe de baas in 16 1/5 sec. Het hoogspringen bracht in het begon eenige ongerustheid toen Hofman op 1.60 Meter tweemaal afsprong. Zijn derde poging had echter succes en rustig sprong hij door totdat hij met 1.80 Meter de eerste plaats bezette. Janz en de beide Belgen haalden alle drie 1.75 M. In plaats van verdeeling der punten werd toen overgesprongen waarbij Jans vierde werd. Hierna kwam een succesnum mer der Belgen n.l. de 5 K.M. waar v. Rumst en Maréchal een schitterende race liepen. De eerste 2000 Meter bleef Bakker nog bij doch toen werd het straffe tempo hem te zwaar, v. Rumst sloeg herhaalde malen zijn landgenoot Maréchal af. doch na de bel voor de laatste ronde beschikte Maréchal nog over een groote reserve en klopte v. Rumst met 16 seconden. De tijd over de 3000 Meter bedroeg 9 min. 161/5 sec. wel een bewijs voor het snelle tempo. Pas hierna werd met polshoog begonnen, v. d. Zee was verhinderd', doch de Keyzer bezette de eerste plaats voor Holland, v. Genne werd derde met een gelijke sprong als Noël n.l. 3.50 Meter. Een boeiende race was de 1500 Meter, na de eerste ronde gingen Buis en A. Zee- gers naar voren. Buis kreeg hierbij eenige stompen van een Belg te incasseeren waarop hij met een duw terug antwoordde. Buis nam de leiding en joeg de loopers geducht op. Toen begonnen de Belgen Geerart en Schroeven een goed oopgezette combine te loopen waar A. Zeegers ondanks zijn zeer hardnekkige aanvallen niet voorbij kon ko men. Buis was intusschen achter geraakt en werd vierde aankomende, Op het discuswerpen werd Eysker door zijn landgenoot De Bruyn geklopt, zoodat hij op de tweede plaats kwam. Beide Hollanders passeerden de 40 Meter. De 4X100 Meter was een leerzaam num mer. Wederom is bewezen dat een snelle splinter nog geien estafettelooper mag heeten. De Waele liep als eerste man en de Hol landsche ploeg had de binnenbaan geloot. Op 70 Meter kwam de Waele te dicht bij de baanrand en struikelde, wel wierp hij het stokje nog in het wisselpunt doch de race was verloren. Een reglementaire overgave was er niet dus volgde disqualïficatie. Sc'hillemans raapte het stokje op en liep door en wisselde goed met Jansen die op zijn beurt een uitstekende wissel met v. d. Berge had. Captain v. d. Berge heeft in deze wedstrijd een belangrijk aandeel gehad, niet alleen door zijn sportieve resultaten doch tevens door de goede vervulling van zijn captains plichten. Voor de wedstrijd HollandW. Duitsch- land was deze ontmoeting een goede trai ning en een basis voor het samenstellen der Hollandsche ploeg welke a.s. Zondag op het „Haarlem--terrein de nationale vlag zal verdedigen. De uitslagen luiden als volgt: 100 Meter: 1. v. d. Berge. Holland 11 sec.; 2. Jansen, Holland 111/5 sec.; 3. Annould, België; 4. Dujardin, België. Kogelstooten: 1. Eysker, Holland 13.391/2 M.; 2. Vos, België 13.21 M.; 3. de Bruijn, Hol land 12,72 M.; 4. van de Voorde, België 12,46 M. 400 Meter: Prinsen, België 50,8 sec.; Oos termeyer, Holland 51,2 sec.; Francois, België; Gerats, Holland. Speerwerpen: 1. Herremans, België 55,40 M.; 2. van Meyl, Holland 54,30 M.; 3. de Kei zer, Holland 47,49 M.; 4. Etiemne, België 46,03 M. 800 Meter: 1. L'Hoste, België 2 min. 4/5 sec.; 2. Ernes, Holland 2 min. 1 sec.; 3. Dop; Holland; 4. v. d. Broek, België. Verspringen: 1. de Boer, Holland 6,901/2 M.; 2. Boot, Holland 6,841/2 M.; 3. Leemans, België 6,68 M.; 4. Delaet, België 6,321/2 M. 110 Meter horden: 1. W. Kaan, Holland 16 sec.; 2. A. Kaan, Holland 161/5 sec. Binet, België 16 3/5 sec.; 4. Lepaffe. Hoogspringen: 1. Hofman-, Holland 1,80 M.; 2. Jans, Holland 1.75 M.; 3. Noël,_ België 1,75 M.; 4. Delcoigne, België 1,75 M. 5000 Meter: 1. Maréchal, België 15 min. 37 sec.; 2. v. Rumst, België 15 min. 53 sec.; 3. Bakker, Holland 16 min. 29 sec. 4. Mulder, Holland 16 min. 32 4 5 sec. Polstokhoog: 1. de Keyzer, Holland 3.60 M.; 2. Noël, België 3.50 M.; 3. v. Genne. Hol land 3.o0 M.; 4. v. Raamsdonk, België 3.80 M. 1500 Meter: 1. Geevaert, België 4 min. 9 4/5 sec.; 2. Schroeven, België 4 min. 112/5 sec.; 3. Zeegers, Holland; 4. Buis. Holland. Discuswerpen: 1. de Bruyn, Holland 40.80 M.: 2. Eysker, Holland 40,33 M.; 3. Vos, België 39,50 M.; 4. v. d. Voorde, België 38.33 M. 4X100 Meter estafette: 1. België 43.6 sec.; 2. Holland gedisq. Einduitslag: Nederland 65 punten; België 61 punten. nuraenioop oij uen amiet/ieaweustaija jöelgieNederland, die Zondag te Ant werpen plaats had. Van links naar rechts: W. Kaan (Haarlem), Binet (België, A.Kaan (Haarlem) en Lepatte (België). vallen van V.V.IJ. liepen meestal te pletter op de groenen die als rotsen in de branding stonden. Ook Schoorl werkt geweldig en ver deelde het spel op uitstekende wijze. Speciaal zijn afnemen was puik. Zoo golfde het spel op en neer, doch de verdedigingen bleven voortoopig de baas. Eenmaal dachten we „West" te zien doelpunten doch vrijwel de geheele voorhoede faalde. P. Weij drong zich dan door de geheele verdediging doch zijn schot kwam tegen den legger. Aan de an dere zijde was het vaak Lijthe*die goed op bracht doch v. Urk was onvermurwbaar! Als er rust gefloten wordt is de stand nog dubbel blank. Na de thee werd er direct flink aangepakt en spoedig weet Snoek, die met Smit verwis selde, het eerste doelpunt te scoren. Nu is er geen houden meer aan. Razend snel golfde het spel op en neer. „West" voelde, dat er ge wonnen kon worden en werkte met „man en macht". En wéér was het Snoek die een zacht schot beloond zag, daar de keeper den bal laat glippen. 20. Een pracht van een kans kreeg de linksbui ten van V.V.IJ., doch zijn schot ging huizen hoog over. Dan volgde weer een snelle aan val van West en Schoorl bracht met een ju weel van een schot op grooten afstand „West" in veiligheid. Nog even kwam V.V.IJ. geweldig opzetten doch Groen c.s. gaven geeii pardon. Zeer sportief benutte V.V.IJ. een toegewezen pe nalty niet. daar Groen over den bal viel. Als scheidsrechter Effern het einde fluit heeft „West" eenigszins geflatteerd doch zeer verdiend gewonnen. Het nieuwe R. C. H.-terrein. Feestelijke opening. Ons wordt medegedeeld, dat voor de fees telijke opening van het nieuwe R.C.H.-ter- rein aan den Meerweg te Heemstede, het volgende wedstrijdprogramma is samenge steld: 21 Augustus: R.C.H.Ajax. 28 Augustus: R.C.H.Middlesex Wanderers F. C. (een Engelsche Amateurselftal waarin volgens ontvangen mededeelingen zeven amateur-internationaals medespelen) 3/4 September: Onderhandelingen worden gevoerd over een tweedaagsch tournooi. 11 September: R.C.H. tegen den Zuidelij ken kampioen F.S.V. Seriewedstrijden „Heemstede". HEEMSTEDE I WINT IN DE 2e AFDEELING DEN BEKER. In de 2e afdeeling werd de finale gespeeld tusschen Heemstede I en Spaarnestad II. Einde 21, waarmede Heemstede beslag legt op den eersten prijs in de 2e afdeeling. De overige uitslagen waren als volgt: Eere-afdeeling (demi-finale) Damiaten ISpaarnestad I 35 3e afdeeling (demi-finale). Beverwijk IIIEdo VI 16 4e afdeeling (demi-finale) Heemstede IIIBeverwijk IV 41 PROMOTIE R.-K. FEDERATIE. BoxmeerG.V.V. 13 Ben Eastman, één van Amerika's beste loo pers, nieuwe wereldrecordhouder op 800 M., zal wegens een hartaandoening te Los Angelos niet starten. NederlandFrankrijk. Nederland wint met 3328 pnt. Onder groote belangstelling hebben Zondag in het nieuwe zwembad te Tiiburg internatio nale zwem- en polo-wedstrijden plaats gehad tusschen Nederlandsche en Fransche jeuga- ploegen. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 Meter rugslag heeren: 1. Faye (Fr.) 1 min. 17 1/5 sec. 2. Philippot (Fr.) 1 min. 18 2/5 sec. 3. J. C. Scheffer (Ned.) 1 min. 20 3/5 sec. 4. A. J. v. d. Meer Jr. (Ned.) 1 min. 20 3/5 sec. Frankrijk 8 punten, Nederland 3 punten. 200 Meter schoolslag heeren: 1. Lauby (Fr.) 2 min. 3 2/5 sec. 2. J. J. van Woerkom (Ned.) 3 min. 13 1/5 sec. 3. Niska (Fr.) 3 min. 13 1/5 sec. 4. K. P. Jongbloed (Ned.) 3 min. 17 4/5 sec. Frankrijk 7 punten, Nederland 4 punten. 100 Meter vrije slag heeren: 1. E. G. Ingen- luyff (Ned.) 1 min. 4 3/5 sec. 2. Diener (Fr.) 1 min. 5 1/5 sec. 3. Noyelle (Fr.) l min. 6 sec. 4. J. van Hemsbergen (Ned.) 1 min. 7 4/5-sec. Frankrijk 5 punten, Nederland 6 punten. 5 x 50 Meter estafette vrije slag heeren: 1. Nederland in 2 min. 24 2/5 sec. 2. Frankrijk 2 min. 31 sec. De Nederlandsche ploeg bestond uit: F. W. v. d. Bosch. J. J. van OostromSoede, Dij- kema, J. W. Daatselaar en E. G. Ingenluyff. Nederland 10 punten, Frankrijk 8 punten. Waterpolo NederlandFrankrijk. Na een kalm. begin geeft Daatselaar aan Nederland de leiding. Daarna komen de Fran- schen geweldig opzetten en het Nederland sche doel is voortdurend in gevaar. Veenstra tipt een hard schot net over de lat. Over het algemeen zijn de Franschen iets vlugger dan de Nederlanders. Het spel gaat zeer snel op en neer. Even voor de rust wordt Daatselaar wegens een overtreding uit het water ge stuurd. De rust gaat in met 1—0 voor Neder land. Na de rust speelt Nederland voorloopig nog met zes man. Onmiddellijk na het begin maakt Frankrijk gelijk. De Nederlanders worden krachtig aangemoedigd en een tijd lang gaat het spel goed tegen elkaar op. Na een schermutseling voor doel geeft v. d. Bosch Nederland opnieuw de leiding. Nog even later moet Veenstra de gelijkma ker laten passeeren. Een der Fransche spe lers wordt dan door den scheidsrecht-er uit het water geroepen. Er wordt vinnig gestreden om het winnende punt. Kort voor het einde weet Nederland te scoren (3—2), waarmede bet Nederlandsche team de ontmoeting wint. Het puntental wordt nu Nederland 33, Frankrijk 28, zoodat Nederland winnaar van deze Hollandsch-Fransche krachtmeting is geworden. De uitslagen van de uitnoodigingswedstrij- den luiden als volgt: 100 Meter vrije slag heeren seniores: 1. G. van Voorst (A. Z.) 1 min. 6 1/5 sec. 2. W. Del- wel (R.Z.C.) 1 min. 8 3/5 sec. 3. J. H. de Haas (Z.I.A.N.) 1 min. 8 4/5 sec. 100 Meter rugslag heeren Seniores: 1. A. J. v. d. Meer Jr. (Haarlem) 1 min. 21 4/5 sec. 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 22 3/5 sec. 3. D. H. F. Wolters (U.Z.C.) 1 min. 22 4/5 sec. 200 Meter Schoolslag dames seniores: 1. J. Kastein (H. D. Z.) 3 min. 17 1/5 sec. 2. G. Brouwers (RD.Z.) 3 min. 18 1/5 sec. 3. F. Hes- sel (Het IJ) 8 min. 24 1/5 s£c. Schoonspringen dames en heeren (zes vrije sprongen). De dames kwamen niet uit. 1. J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.) 103..29 pnt. 2. H. Lottgering (Het IJ) 91.55 punten. Het Olympisch Stadion te Los Angeles, waar over eenige dagen de Spelen sullen beginnen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5