Ik koop een auto! DE VIERDE MAN INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN Welk merk Bij wien Waarom Natuurlijk een Ford! Bij Jan Limbach! Ford heeftgoedkoope onderdeelen. ,jMUIDER COURANT OLYMPISCHE SPELEN. Van Egmond maakt den besten tijd in zijn eerie kwart finale sprint 1000 M. De Denen Christiansen en Garvin in den tandem- Wedstrijd gedisquaïificeerd. Leene en Van Egmond tot winnaars verklaard. An het programma stonden Dinsdagavond aï kwart-finales sprint 1000 M. De eerste kwart finale werd gewonnen dnor Chaillot (Frankrijk). in de tweede kwartfinale won onze stad genoot Van Egmond zijn serie en maakte Ln besten tijd. ne beide andere series werden gewonnen door Gray (Australië) en Pellizzari (Italië). Tandemwedstrijd. Vervolgens werden de kwart-finales ver reden voor den 2000 Meter tandem-wed- ^In^den eersten rit wonnen de Franschen Chailldt—Perrin voor de Engelschen Gebin- der—Chambers. Bij den tweeden rit ontstond een groot lawaai, doordat de jury de Denen Chris tiansen en Garvin moest disqualificeeren. Hierdoor werden onze landgenooten Leene en Van Egmond winnaars. De Denen protesteerden tegen de disqua- lificatie, doch het protest werd afgewezen. Zij konden echter opnieuw uitkomen in een volgende rit en wonnen toen zonder veel moeite. Hierdoor werden ook zij in de demi-finale geplaatst. In den vierden rit wonnen twee Ameri- kaansche renners. Omtrent de disqualificatie van de Denen Christiansen en Garvin verneemt de corres pondent van Vaz Dias te Los Angeles nog het volgende: De Denen hadden herhaalde malen een aanval gedaan op Leene en Van Egmond, die de leiding hadden en die eiken aanval wisten af te slaan. Bij een aanval in de laatste ronde hinderden de Denen onze landgenooten op een ergerlijke wijze. Leene €n Van Egmond stapten af. De Denen gin gen liet eerst door de finish. De jury heeft hen echter gedisquaïificeerd wegens duidelijk hinderen en verklaarde Leene en Van Egmond tot vinnaars. Het publiek nam het voor de Denen op en schreeuwde luid. De jury handhaafde echter, ondanks het protest van de Denen, haar be slissing, waarna de Denen een nieuwe kans kregen in de volgende serie. Achtervolgingswedstrijd. Vervolgens werd onmiddellijk een begin gemaakt met den achtervolgingswedstrijd, Frankrijk won hierbij vóór Engeland, Italië en Canada. In de finale ontstond een ver woede strijd tusschen Italië en Frankrijk, welke eerst in de laatste ronde ten gunste van Italië werd beslist. Italië won in vier mi nuten en 53 seconden en heeft hiermede dus achtereenvolgens dezen wedstrijd gewonnen op de Olympische Spelen te Antwerpen, Pa rijs, Amsterdam en Los Angeles In den strijd om de derde plaats won En geland van Canada. Moderne vijfkamp. LOS ANGELES. (2 Aug. V. D.) Dinsdag heeft de eerste wedstrijd plaats gehad van den modernen vijfkamp, de Cross Country over 5000 M. Deze Cross Country had plaats in de omgeving van het in de nabijheid van Los Angeles gelegen Pasadena, waar zich ook het Stadion bevindt, waar de Olympische wielerwedstrijden plaats vinden. Het parcours was buitengewoon zwaar. Dit blijkt wel uit het feit dat slechts enkele deel nemers zonder incident het geheele parcours hebben afgelegd. Niet minder dan 80 pet. van alle deelnemers zijn één of meer malen gevallen. Onze eenige vertegenwoordiger in dit ge deelte van de Olympische Spelen, luitenant W. J. van Rhijn heeft helaas teleurgesteld. Hij heeft het er slecht afgebracht. Twee hindernissen heeft hij overgeslagen en hij is verscheidene malen gevallen. Hij werd dan ook als een der laatsten geplaatst. Het beste hebben de Zweden het er af ge bracht. P. Lindmann (Zweden) eindigde het par cours als eerste. Als tweede was zijn land genoot Oxenstierna die, hoewel hij in zeer goeden vorm was. ook wel eenig geluk had. Achter de Zweden volgden de Engelschen, He Vereenigde Staten en vervolgens de buitschers. Het falen clcr Hollanders. LOS ANGELES. 2 Aug. (V.D.) Het uit vallen van onzen landgenoot Berger, ook op de 200 M., is een van de teleurstellingen, die onze Hollandsche ploeg vandaag heeft moe ten slikken. Noch bij de schermwedstrijden, FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 10) Bellinger begon zich op te winden. Tever geefs trachtte hij zijn stem in bedwang te houden, toen hij min of meer heftig ant woordde: „Meneer de commissaris, de wijze, waarop u mij een verhoor afneemt, bewijst, dat u wij van den moord verdenkt. Ik maak er u op attent, dat ik nog nooit in m'n leven iets wet de politie te doen heb gehad, dus dat er geen enkele grond bestaat voor. die verden king. „Waarde heer Hellinger", merkte de com missaris op, „u houdt mij ten goede, dat ik we 't recht niet laat ontnemen mijn verhoor z°ó in te kleeden, als ik dat in het belang van een juist vooronderzoek noodzakelijk acht. Voorloopig staat omtrent uw schuld niets vast, maar vergeet niet, dat de schijn tegen u is. Er waren slechts enkele menschen, die bekend waren met het doel van de reis van weneer Leuvensteyn en tot die menschen be hoort u. Wellicht kan het u gerust stellen, wanneer ik u verzeker, dat straks de heeren Adams en Van Doorn, die eveneens van de zaak afwisten, aan een even scherp verhoor zuilen worden onderworpen als u. Vertelt u wij dus rustig de finesses van uw wat over haaste reis naar Hannover, dat is op dit {"ogenblik de beste raad, die ik u geven kan DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1932 noch bij den modernen vijf kamp hebben onze vertegenwoordigers geluk gehad. Het was inderdaad een ongeluksdag voor Hol land. Berger had in de voorwedstrijden voor de 200 M. geen strijd te leveren, daar alle drie deelnemers in de kwart finale zouden wor den geplaatst. In de eerste kwart finale echter kwam Berger tegenover sterker tegen standers te staan. Hij heeft goed geloopen, doch was niet in staat zich te plaatsen. Nihasama (Japan), werd vierde, terwijl Berger zich met de vijfde plaats moest te vreden stellen. Het Kunsttournooi. LOS ANGELES, 2 Aug. (V.D.) In het Olympisch Kunsttournooi hebben de Ver eenigde Staten het meeste succes gehad met 3 eerste, 4 tweede prijzen en één derden prijs. In de groep teekeningen en aquarellen werd voor de eerste maal een prijs aan een Nederlander toegekend en wel aan onzen landgenoot Westerman mét ruiters. De eerste prijs in deze afdeeling was voor BI air (Ver. Staten) en de 2e prijs voor Crosby, (even eens Ver. Staten). De schermwedstrijden. LOS ANGELES, 2 Augustus (V.D.) In de personeele wedstrijden floretschermen heeft mej. De Boer (Nederland) het slecht getroffen. Zij lootte in dezelfde groep met de Duitsche schermster Hélène Mayer. De resultaten welke mej. De Boer be reikte waren de volgende: Zij won van Lloyd (Ver. Staten), 35; van Daiiy (Hongarije): 25; van Guggolz (Ver. Staten): 25; van Vadal (Frankrijk): 35. In den wedstrijd tegen mej. Munk (Dene marken) verloor zij echter met 15, van Hélène Mayer met 25 en van Guiness 4—5. D. de Jong, die niet in goeden vorm was, had evenmin een goed resultaat en verloor in zijn groep vier wedstrijden tegen Casimir (Duitschland), Gardere' (Frankrijk), Gaudini (Italië) en Bourgignon. De eerste beslissingen voor worstelen. LOS ANGELES, 3 Augustus (VX>.) In het Olympisch Worsteltournooi (vrijworste- len) waren het van de Europeanen vooral de Finnen en de Zweden, die zich onderscheid den. Doch ook de Franschen. en tot veler ver wondering ook de Hongaren kwamen goed uit. De Europeesche kampioen vrij-worste len, de Duitschei' Foeldeck, viel niet zoo op als zijn landgenooten hadden verwacht. De eerste beslissing viel reeds in de zwaargewichtklasse, in welke, zooals verwacht was, de Zweed Richthoff won en de eerste gouden Olympische Medaille voor vrij-wor stelen veroverde. HET LANDENKLASSEMENT. Vereenigde Staten leiden met grooten voorsprong'. LOS ANGELES, 2 Aug. (V.D.) Na de atletiekwedstrijden van heden (de scherm wedstrijden en de ontmoetingen in het wor- De eerste foto van de opening der Olympische bracht: de feestelijke intocht van de deel Om dus m'n laatste vraag terug te komen: Waarom reisde u met den sneltrein van 7.45 en niet met den D-trein van 8.53, terwijl u toch te Öldenzaal in den laatsten trein moest overstappen?" „Die verklaring wil ik u wel geven", ant woordde Hellinger, die zich nu toch iets meer op zijn gemak scheen te voelen. „U moet we ten, dat ik ee'n spoorwegabonnement 3e klasse voor geheel Nederland, bezit. Daar ik dus kos teloos tot Öldenzaal kon komen, gaf ik er de voorkeur aan met den sneltrein te reizen, omdat de D-trein, zooals u bekend is, geen 3e klas rijtuigen heeft. Ik moest met dezen trein volgens het spoorboekje ongeveer tien minu ten eerder m Öldenzaal zijn dan de D-trein zoodat ik daar nog juist tijd zou hebben om een kaartje tot Hannover te nemen en in den D-trein over te stappen". Die verklaring is inderdaad aannemelijk en het zal natuurlijk gemakkelijk zijn aan te toonen, dat u werkelijk^ in Öldenzaal een kaartje gekocht hebt vóór de D-trein binnen was". „Wat dat laatste betreft spijt het me u te moeten tegenspreken", protesteerde Hellinger beleefd. ..Toen wij in Hengelo aankwamen, bleek mijn trein eenige minuten vertraging te hebben en daar de D-trein: achter ons aan kwam, werd de onze opgehouden. Ik ben zoo doende te Hengelo reeds in den D-trein over gestapt en heb onderweg bij den conducteur een biljet gekocht". „Dus bijbetaald vanaf Henge'lo?" „Neen, vanaf Öldenzaal Eerst tusschen Bentheim en Rheine kwam de conducteur in mijn coupé en ik vond" hét niet noodig hem te vertellen, dat ik reeds te Hengelo was in gestapt, te minder omdat de man er zelf niet naar vroeg en uit mijn abonnement afleidde, dat ik slechts voor het deel van mijn reis op Duitsch grondgebied behoefde te betalen". „Hm", meende de commissaris en Hellin ger brak zich tevergeefs het hoofd over de vraag of deze bitter weinig zeggende twee steltournooi duren nog voort) luidt de stand van het landenklassement als volgt: Vereenigde Staten 123 punten Duitschland 36 punten. Frankrijk 30 punten Italië 21 punten- Canada 20 punten Tsjechoslovakije 19 punten. Polen 17 punten Finland 14 punten Ierland 12' punten Engeland 12 punten. Oostenrijk 9 punten Japan 9 punten Zweden 8 punten' Denemarken 8 punten Philippijnen 4 punten Nïeuw-Zeeland .3 mmten Zuid-Afrika 2 punten Argentinië 2 punten. MOBILISATIE IN BOLIVIA. De jonge mannen opgeroepen. GROOT ENTHOUSIASME IN PARAGUAY. ASUNCION, 3 Augustus (Reuter). De giste ren afgekondigde algemeene mobilisatie houdt in, dat alle mannen van 20 tot 29 jaar onder de wapenen moeten komen. Voor de officieren is de leeftijd van 20 tot 50 jaar. De president der republiek verklaarde in een oproep tot het volk, dat de geheele natie te wapen moest trekken om de aanvallers van Paraguay af te slaan en het aan het land toekomend bezit te heroveren. De legerleiding bevestigt thans het bericht, dat de vestingen aan de grens door Boliviaan sche troepen zijn genomen. BUENOSAIRES, 3 Aug. (V. D.) De Boli- viaansche troepen hebben gisteravond een groot offensief geopend op Puerto Casado, een der belangrijkste strategische punten aan de Paraguay-rivier/Uit' Asuncion zijn nieuwe Paragueesche troepen naar de. grent vertrokken, uitgeleide- gedaan door een en thousiaste menigte. Redenaars zetten het volk op om de heilige zaak van Paraguay te verdedigen en spreken van een „rechtvaardigen oorlog". Te Concep tion hebben de vrouwen zich bereid verklaard een amazonen-bataillon -te vormen. De op perbevelhebber der Paragueesche troepen bevestigt de ontruiming van Fort Bouqueron door de Paragueesche troepen, doch schat de verliezen der Bolivianen op zestig man. De Paragueesche troepen worden, zooals ook in de officieele communiqués wordt toe gegeven, geholpen door de groote hitte, die in het lage moerassige land van de Gran Chaco in de omgeving van het gebied der botsingen, heerscht. De Boliviaansche troe pen zijn grootendeels uit het gebergte en uit de hooglanden afkomstig en zijn niet be spelen, langs radiografïschen weg overge- nemers der veertig vertegenwoordigde naties. letters in zijn voor- dan wel m zijn nadeel moesten worden uitgelegd. Na een korte pauze,-, waarin de aandacht van den commissaris geheel in beslag scheen te worden genomen door z'n „Eversharp", waarvan hij het potlood tergend langzaam geheel te voorschijn liet komen om het daar na weer even zorgvuldig in z'n normalen stand terug te brengen, zei deze: „U ontving om 5 uur het telegram van den heer Goldschmidt, zooals u zei: Mag ik dan nog van u weten, wat u tusschen dat uur en het tijdstip, waarop u met den trein naar Hannover vertrok, gedaan hebt?" „Zeer zeker", antwoordde Hellinger,'maar plotseling scheen hem iets te binnen, te schie ten, want met een wanhopig gezicht keek hij den commissaris aan,blijkbaar niet in staat verder een woord uit te brengén. „Welnu?"- vroeg deze, ietwat' ongeduldig met zijn Eversharp op de tafel trommelend. ,,'t Is't is u natuurlijk om een alibi te doen", stotterde Hellinger, enikik heb geen alibi, 't Is of alles tegen me samen spant. Enfin, ik zal u alles precies vertellen", besloot hij met eén zucht. „Toen ik om 5 uur het telegram kreeg, heb ik onmiddellijk het noodige bijeengepakt. Ik had nog een dringende zaak af te handelen met een cliënt op~'den Honingerdijk. welke ik in ieder geval nog vóór m'n vertrek wilde af doen en daarom ging ik om half zes de deur uit. Voor dien had ik ook het telegram aan de Hollandsche Hypotheekbank klaar ge maakt. Op straat gaf ik dit aan een jongen om me zelf een gang naar het Telegraafkan toor te besparen_en ging met de tram naai den Honingerdijk, waar ik ongeveer kwart over zes aankwam." M'n cliënt bleek echter niet thuis. Op m'n herhaald bellen" kreeg ik geen gehoor, zóödat ik onverrichter zake weer terug ging. Daar ik echter nog ongeveer 1 1/2 uur den tijd had eer m'n trein, van het Maasstation vertrok, besloot ik te loopen „En u hebt tijdens die wandeling niemand stand tegen de hitte en de moerasdampen, zoodat velen hunner door moeraskoortsen worden aangetast. Van Paragueesche zijde wordt medegedeeld dat 600 man Boliviaansche troepen van een Boliviaansch infanterie-regiment zouden zijn gedeserteerd en over de Pilcomayo-rivier zou den zijn gevlucht en ziek en koortsig op Pa- ragueesch gebied zouden zijn aangekomen. Van Pargueesche zijde is men dan ook van meening, dat de hitte en de moeraskoortsen het moreel van de Boliviaansche troepen ern stig hebben verzwakt. De Paragueesche troepen moesten, naar van Boliviaansche zijde wordt medegedeeld, het Fort Bouqueron verlaten na een hevige beschieting door artillerie en een luchtbom bardement door Boliviaansche" vliegtuigen. Bolivia wil bemiddeling aanvaarden. 'De Paragueesche regeering heeft de door Spanje aangeboden bemiddeling afgewezen aangezien zij van meening is, dat de pogin gen om tot een neutraal scheidsgerecht te komen, hierdoor doorkruist zouden worden. In haar antwoord aan den Volkenbond ver klaart de regeering van Bolivia, dat de Boli viaansche troepen het éérst zijn aangevallen. De nota der te Washington bijeen zijnde re geeringen heeft de Boliviaansche Minister van Buitenlandsche Zaken aldus beantwoord, dat Bolivia geen enkel bezwaar heeft tegen een neutraal onderzoek en dat het zich in afwachting hiervan van elke militaire actie tegen Paraguay zal onthouden. KWAKZALVER VEROORDEELD. MILAAN, 3 Augustus (Reuter) De recht bank heeft heden iemand veroordeeld tot 14 maanden gevangenisstraf, die zich voor dokter uitgaf en in den tijd van zeven jaar niet minder dan ruim 350 personen had geopereerd. De man bleek slechts gedeeltelijk toere keningsvatbaar MAC DONALD TE LONDEN TERUG. LONDEN, 3 Augustus (Reuter) De eerste minister Mac Donald is, na zijn verblijf in Schotland, weer in Downingstreet gearri veerd. Ds minister zag er goed uit. Over twee dagen, hoopt hij zijn vacantie te hervatten. DE MOORDPARTIJEN GAAN DOOR! NAZI'S UIT EEN HINDERLAAG BESCHOTEN. BERLIJN, 3 Augustus Wolffbureau) In het Noorden der stad werden heden morgen vroeg vijftien Nationaal-socialisten die huiswaarts keerden, door communisten uit een huis beschoten. Hierdoor wend een Nazi door een schot in het hoofd gedood. Als gevolg hiervan ontstond een verwoed hand gemeen, waarbij drie Nazi's zwaar en een licht gewond werden door schoten en mes steken. "Drie communisten, die eveneens érnstige verwondingen hadden opgeloopen, zijn naar het gevangenis-hospitaal overgebracht. Zeventien andere communisten, waaron der de grootste belhamel werden gearres teerd'. GEEN POLITIEKE ONDER HANDELINGEN VÓÓR DE VOLGENDE WEEK. DUITSCHE MINISTERS MET VERLOF. BERLIJN, 2 Augustus' (V. D.) Rijkskanse lier von Papen is Dinsdag met verlof uit Ber lijn vertrokken. Begin volgende week zal hij te Berlijn te rug zijn. Ook de minister voor de Rijks weer is voor enkele dagen uitstedig. Te Berlijn blijven von Gayl en von Neurath. Politieke onderhandelingen welke in ver band met het resultaat der Rijksdagverkie zingen moeten worden gevoerd zullen der halve op zijn vroegst begin of midden vol gende week kunnen plaats vinden, voor zoo ver de partijen zulks noodig achten. In krin gen der Rijlcsregeering staat- men op het standpunt dat de Rijlcsregeering zelf geen aanleiding ziet een nieuwe noodverordening of een mutatie in het kabinet door te voeren als gevolg van den verkiezingsuitslag. gezien, die zou kunnen getuigen, dat u op het tijdstip, waarop de moord plaats had, inder daad in Rotterdam was „Niemand", beaamde Hellinger, zichtbaar terneergeslagen. „Dat wordt bedenkelijk", meende de com missaris, daarbij zoo'n ongeloovigen blik op zijn slachtoffer werpend, dat deze het hache lijke van zijn positie meer en meer begon in te zien. „Het spijt me, meneer Hellinger, maar u voelt zelf wel, dat deze verklaringen aller minst in staat zijn om uw onschuld aan het licht te brengen. Denkt u eens goed na: is er werkelijk niemand geweest, die u tusschen half zes en laat ons zeggen 8.53, het uur, waarop de D-trein naar Hannover vertrekt, in Rotterdam heeft gezien? Ik behoef u zeker niet op het groote gewicht van deze vraag te wijzen". Hellinger dacht zichbaar ingespannen na. „Niemand", zuchtte hij ten slotte. M'n hos pita heeft me om half zes het huis zien ver laten en nadien heb ik geen enkele bekende meer gezien. Alleen Goldschmidt „Wat Goldschmidt. „Gistermorgen in Hannover „Dat zegt natuurlijk niets. Het gaat er niet om of u werkelijk in Hannover geweest bent daaraan twijfel ik eerlijk gezegd, geen mo ment maar of u om 7.45 dan wel om 8.53 uit Rotterdam vertrokken bent". „Om 7.45". zei Hellinger schuchter. „Ja, dat beweert u. Maar ik heb iemand noodig, die bereid is uw verklaring onder eéde te bevestigen". „Het spijt me, dat ik u daarmede niet van dienst kan zijn. Maar ik kan u verzekeren, dat het hier slechts een ongelukkige samen loop van omstandigheden betreft en dat u een groote vergissing begaat door mij van dsn moord te verdenken. Bedenkt u toch eens dat ik mezelf bij de politie heb aangemeld, dat het toch veel gemakkelijker voor me zou zijn geweest in Duitschland te blijven en CONFLICT IN HET STUCADOORS- BEDRIJF GEëINDIGD. MODERNE BOND AANVAARDT DE NIEUWE C. A. O. IN BEGINSEL. In den laatsten tijd heeft Mr. Dr. J. H. van Zanten, directeur van het- Gem. Statistisch Bureau te Amsterdam bemiddeling verleend in het conflict in het Stucadoorsbedrijf. dat nu reeds Ï4 wéken duurt. Vrijdag j.l. is onder zijn leiding op het Amsterdamsche Stadhuis een vergadering van partijen gehouden. Daar is in beginsel overeenstemming bereikt over een nieuw collectief contract. 'Indertijd hadden de R.K. en de Chr. Gezellen bonden reeds een collec tief contract aanvaard, maar de moderne bond had dit afgewezen. Vandaar het con flict, dat in verscheidene plaatsen van hét land ontstond met als gevolg dat er ge staakt werd. Naar men ons mededeelde heeft de Mo derne Bond het contract in gewijzigden. vorm, waarover men het Vrijdag j.l. in be ginsel eens werd, aanvaard- zoodat verwacht mag worden dat het conflict zeer spoedig achter den rug zal zijn. Naar alle waarschijnlijkheid wordt begin volgende week het werk hervat.. GEEN OPHEFFING VAN HET LAGER LANDBOUWONDERWIJS MAAR OOK GEEN NIEUWE, EN BEPERKTE SUBSIDIEERING. De commissie-Weiter heeft voorgesteld op de begrooting der afd. Landbouw f 420.000 te bezuinigen door alle lagere land- en tuin bouwscholen op te heffen. De gezamenlijke boeren- en tuinders-organisaties hebben de regeering verzocht dit advies niet te volgen. Naar de Maasb. verneemt, heeft minister Verschuur thans aan de landbouw-organisa- ies bericht, dat de bestaande scholen niet zullen worden opgeheven. Er zullen echter geen nieuwe scholen worden gesticht (ook niet die, waarvoor reeds geld was uitgetrok ken) en er zal geen subsidie worden verleend aan scholen waarvan de levensvatbaarheid niet is gebleken. Welke scholen onder deze laatste categorie vallen, kon men te bevoegder plaatse niet mededeelem- - - - - - JONGETJE VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Den 9-jarigén IJpe de Jong te Genum over kwam Dinsdag een doodelijk ongeluk. Het ventje dat op een rijdenden wagen zat, kwam zoodanig te vallen, dat een der wielen hem over het lichaam ging, waardoor hij met zware inwendige kwetsuren werd opgenomen. Alhoewel hij spoedig naar het ziekenhuis te Leeuwarden werd overgebracht, mocht ope ratief ingrijpen niet meer baten en is het ventje na enkele oogenblikken overleden. SCHATGRAVERS NOG STEEDS TE ZAANDAM. DE CAUTIE IS OP! B. en W. van Zaandam hebben aan de nog steeds vol hoop doorwerkende schatgravers, volgens de Msb. Dinsdag* het ultimatum doen geworden, dat vóór Zaterdag een nieuwe cau tie moet zijn gestort, indien zij de concessie tot graven geprolongeerd wenschen. De eerste waarborgsom is inmiddels voor allerlei on kosten aan derden verbruikt. DOOR EEN PAARD MEEGESLEURD EN GEDOOD. Toen de landbouwer P. Rovers te Geffen zijn paard uit de weide had gehaald, schrok het dier onderweg naar huis en sloeg op hol. R. die het touw om de hand gedraaid had, zag geen kans los te komen, hij sloeg tegen den grond en werd eén 800 Meter door het hollende die.* meegesleurd. Met een hersen schudding werd de man opgenomen. Na voor zien te zijn van ds H.H. Sacramenten de! Stervenden is hij, zoo meldt de Bossche Crt., enkele uren later overleden. vanoaar eventueel verder te trekken, waar de politie me niet zoo gemakkelijk zou vinden..." Weer een korte pauze, die Hellinger een eeuw scheen. „M'n waarde heer", hernam de commissaris eindelijk en het ongepast-amicale, dat in deze woorden lag opgesloten, schonk den wanhopigen handelsreiziger opnieuw" de over tuiging. dat hij hier als verdachte zat. „Mijn waarde heer, dat- alles heeft bij mij natuur lijk wel degelijk een punt van overweging uit gemaakt. Maar juist het feit, dat je daar zelf voortdurend de aandacht op vestigt, kan evengoed vóór als tegen je pleiten. Je zult me moeten toegeven, dat déze gang naar de po litie evengoed een handige manoeuvre kan zijn gewec-st. Het zou Werkelijk niet voor de eerste maal zijn. dat een misdadiger, die zijn vak verstaat, op deze wijze de aandacht van zich trachtte af te leiden. Vergeet niet, dat 't aantal personen, in deze affaire bet-rokken, slechts zeer gering is en dat wij den schul digen moeten zoeken in dien kleinen kring van menschen, die met het doel van de reis van den nctr Leuvensteyn op de hoogte zijn geweest. Ik weiger te gelooven, dat de heer Leuvensteyn het slachtoffer is geworden van een willekeurigen misdadiger, die toevallig iemand zou he boer, vermoord, die veel geld bij zich had. Dergelijke gevallen van roof- moord komen in ons land gelukkig zoo spora disch voor en het risico, daaraan voor den dader verbonden is zóó groot-, dat we deze mogelijkheid gerust kunnen uitschakelen. Neen, deze misdaad is gepleegd door iemand die volkomen van den toestand op de hoogte was en meneer Hellinger de commissaris verviel nu weer in den ouden plechtigen toon het spijt me dat ik het zeggen moet, maar zoolang u geen behoorlijk alibi kunt opgeven, blijft de schijn tegen u. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3