DE VIERDE MAN Frisch en fraai De BritscHe Imperiale' Conferentie te Ottawa. Dansjubileum. umuider courant DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1932 de bomaanslagen gaan DOOR. weer een lange lijst, siachtoffees socialisten- en sla centrumleiders. et ring 10 Augustus. (V.D.) In den termen nacht tegen drie uur ontplofte t'f bmn voor het venster van het S. P. D- SX, te Elbing. in welk gebouw ook de te Ko- ■JUhéreen verschijnende sociaal-demoera- Sf Se Presse" en een aantal aüdee- fSantoren van vakbonden zijn onderge- Kffva De bommen veroorzaakten groo.e Srieele schade in de kantoorlokalen en ?e ruiten van alle in de omgeving liggende buizen werden vernield. r ATJBAN 10 Augustus (V.D.) In den „laeloopen nacht werd een handgranaat ge- woroen naar het gebouw van de arbeidsbeurs f Turban waardoor groote schade aan het erfMuw werd aangericht. Pesoonlijke onge- voiip-n kwamen niet voor. t> Niesky in het district Rothenburg- Tousitz werd de groote spiegelruit van den «Tn7iekhandel Sewald, waarin tevens een Siaal van den Volksboekhandel is gevestigd, xnet steenen ingeworpen. noESSEL, 10 Augustus (V.D.) In den affeloopen nacht werden te Roessel in Oost- Pruisen tot viermaal toe revolverschoten ge- f't od het huis van den voorzitter van den Gemeenteraad, den advocaat Dorsch, die deeT uitmaakt van het plaatselijk bestuur van het Centrum. Tegelijkertijd werden de ruiten van de wnniritr van den meubelmaker Lowitsch, die eveneens tot het Centrum behoort, ingewor pen. NEIDENBURG, 10 Augustus. (V.D.) Voor het Rijksdagfiliaal te Neidenburg werd vanmorgen vroeg een bom gevonden, die daar in den loop van den nacht was neerge legd doch gelukkig niet tot ontploffing is gekomen. De bom kon nog tijdelijk onschade lijk worden gemaakt. GOERLÏTZ, 10 Augustus. (V.D.) In den afgeloopen nacht zijn wederom tal van aanslagen op filialen van de Goerlitzer Coö peratie" en op links-georiënteerde personen Ê€?e Penztg werd een handgranaat gewor den in de slaapkamer van het Reichsbanner- lid Altmann. Altmann werd lichtgewond en er werd aanzienlijke materieele schade aange- r* TeAlt-Kohlfurt werd de étalage van de coöperatie aldaar met een paal ingeslagen, nadat eerst het zware rolluik was vernield. Bovendien werden verschillende revolver schoten gelost, waardoor niemand werd ge wond. Ongeveer terzelfder tijd werden de ruiten van de slaapkamer van den glazenmaker Kriebel, van den schilder Mikan en den vak- vereenigingsbode Laube met steenen inge worpen. De vrouw van den schilder Mikan werd licht gewond. Ook te Rauscha werden de étalage-ven sters van de plaatselijke coöperatie vernield Te Arnsdorf werden revolverschoten gelost op het huis van den burgemeester Huebener en op het huis van den plaatselijken leider der S. P. D. Herkner. Door de schoten werd niemand gewond. Te Goerlitz zelf werden door de ruiten van het in den Neissstrasse gelegen filiaal der coöperatie waarschijnlijk nog uit den oorlog afkomstige handgranaten in de étalage ge worpen. De projectielen ontploften echter niet. t KöNIGSTAEDTE. (Hessen) 10 Augustus, (Wolff). In den afgeloopen nacht heeft een nationaal-socialist in een gevecht tusschen politieke tegenstanders een arbeider met twee revolverschoten ernstig gewond. BERLIJN, 10 Augustus. (Wolff). Op grond van de gisteren afgekondigde noodverorde ning heeft de regeering voor het arrondisse ment Breslau, Kiel, Haram, Düsseldorf, Ber lijn en Elbing bijzondere rechtbanken inge steld, welke de misdaden van de politieke terreur moeten behandelen. Deze bijzondere rechtbanken bestaan uit een voorzitter met twee assesoren, en hebben bijzondere bevoegd heden. NAZI'S DRAAIEN DE ROLLEN OM. MüNCHEN, 10 Augustus (Reuter). Ten aan zien van de nieuwe noodverordening schrijft het orgaan van de nationaal-socjalisten de Völkische Beobachter, te hopen dat deze ver ordening niet alleen op papier staat, doch ook uitgevoerd zal worden, en dat eindelijk met volle kracht zal worden opgetreden te gen de roode sluipmoordenaars. Duitschland dankt alleen aan de S.A. en S.S. dat de roode terreur nog geen grooteren omvang heeft aangenomen. De nationaal-socialistische ver ordening zou er anders uit gezien hebben en de onmiddellijke arrestaties van alle commu nistische leiders hebben gelast-. HULPPOLITIE IN OLDENBURG AFGESCHAFT. OLDENBURG, 10 Augustus, (Wolff). De S.S.- en S.A.-mannen, die in Oldenburg als hulppolitie waren aangesteld zijn heden weer ontslagen. OPSTANDIGE BEWEGING IN IN SPANJE. MADRID, 10 Aug. (Reuter). In Spanje is onder de militairen een anti-regeerings-bewe ging uitgebroken. Tot dusver zijn drie personen gedood. PARIJS, 10 Augustus (Reuter). Hedenmor gen was de verbinding tusschen het agent schap Havas en zijn bureau te Madrid ver broken. MADRID, 10 Augustus (Reuter). De alge- meene veiligheidsdienst heeft order gegeven om te voorkomen, dat de arbeiders zich aan sluiten bij de reactionnaire beweging. Onder de gearresteerden bevinden zich de zoon van eneraal Milan del Bosch en de hertog van Infandato. De opstandelingen, die in het gebouw van 't verkeerswezen waren gevlucht, zijn hieruit om 5 uur vanmorgen verdreven en in hechtenis gesteld. PARIJS, 10 Augustus (Reuter). Om trent den opstand in Madrid wordt door Havas gem?ld, dat hedenochtend vier uur een drietal officieren gewapend met revolver- en een witten band met een groen Sint An- drieskruis om den arm het telegraafkantoor wilde betreden. Zij werden evenwel door de op wacht staande burgerwachten tegenge houden, evenals een veertigtal met revol vers gewapende personen, deels in burger, deels in uniform, die achter hen kwamen. Kort daarop weerklonk van het Cibelesplei.n hevig schieten, waarop de politie te hulp snelde. Na een hevig gevecht slaagde deze er in de opstandelingen terug te drijven en een aantal te arresteeren. MADRID, 10 Aug. (Reuter). Omtrent de anti-regeeringsbeweging die in Spanje is uit gebroken kan nog nader gemeld worden dat de officieren hedenmorgen weigerden de be velen der regeering op te volgen. Men weet nog niet wat de oorsprong der beweging is, ofschoon duidelijk blijkt dat zij een zuiver militair karakter heeft. Talrijke officieren, die door de hervormingen van den premier Azana op non-activiteit zijn gesteld bevinden zich onder de opstandelingen. Naar tot dusver gemeld wordt heeft de re geering den toestand in handen. Eenige politiemannen werden gewond, een hunner ernstig. MADRID. 10 Aug. (Reuter). Het blijkt dat de militaire opstandelingen van plan zijn geweest zich meester te maken van de ministeries van Oorlog en Posterijen. Alle verbindingen met Madrid zijn verbro ken. Om 8.15 uur hedenmorgen was de opstand tot bijna alle stadsdistricten uitgebreid en werd het donderen der kanonnen gehoord. Havas weet nog het volgende te berichten: INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij"-Crèmc In Prijzen van 203045 en 75 cent. Verklaard wordt dat de regeering reeds van de voornemens der opstandelingen op de hoogte was en dat men de noodige maat regelen genomen had. Het gerucht doet de ronde dat de opstan delingen ook in de provincie steun hebben ontmoet. PROCES TEGEN DEN EX-KONING. MADRID, 10 Augustus, (Reutr). De par lementaire commissie voor de verantwoorde lijkheden heeft besloten met het oog op een spoorwegconcessie CatanadaCatatayed rechtsvervolgingen in te stellen tegen den ex- koning van Spanje tegen den directeur van de spoorwegen gedurende de dictatuur en tegen den vroegeren directeur van publieke werken. DE OPSTAND ONDERDRUKT. MADRID, 10 Augustus. (Reuter). In een officieel communiqué van den minister van binnenlandsche zaken wordt gezegd, over den opstand van hedenochtend, dat de militaire beweging onderworpen is. Deze op stand werd geleid door gepensionneerde ge neraals, gesteund door monarchisten. De op standelingen wilden zich meester maken van het hoofdbureau van de veiligheids politie, doch werden teruggeworpen. Vijftig personen worden gearresteerd. De minister voegde hier aan toe, dat hij binnenkort ver dere mededeelingen zal verstrekken. ONWEERSCATASTROPHE IN ROEMENIë EN BULGARIJE. BOSCHBRANDEN DOOR BLIKSEMINSLAG BOEDAPEST, 10 Aug. (Reuter). Naar uit Boekarest gemeld wordt heeft een hevige or kaan Maandag bij den Benedenloop van de Donau, op Roemeensch en Bulgaarsch ge bied, groote verwoestingen aangericht. Eeuwenoude boomen zijn ontworteld en van talrijke huizen werden de daken afge rukt en honderden meters ver weg geslin gerd. Door bliksem-inslag zijn op Roemeensch gebied boschbranden ontstaan, waardoor groote schade is aangericht. Ok menschenlevens zijn bij deze onweers- catastrophe ten offer gevallen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Augustus. Ondertrouwd 9 Augustus: S. de Vries en H. C. Machielse. Getrouwd 10 Augustus: J. J. Kalb en P. M. Drecker. Bevallen 7 Augustus: P. Poldermande Sterke, d.; 8 Augustus: L. A. Hiemstra Dake, z.; J. WoutersonGijsen, d.; E. J. M. Hoek—Visse, d.; M. Lagerweijvan der Stelt, d.; J. A. de Korte—Landsmeer, d. Overleden 8 Augustus: J. J. la MaitreVer steeg, 80 j., Zomerkade. (Van onzen Lonöenschen correspondent) Van het begin af is het met de Economische Rijksconferentie te Ottawa niet erg vïot ge gaan. Men is nu langer dan twee weken aan den gang en de resultaten zijn nog niet merk baar. Indien men de imperialistische bladen in Londen moet gelooven in wat zij bij den aanvang van de Conferentie hebben ver klaard, dat n.l. het succes van de Conferentie het Britsche Rijk zou samenbinden tot een statenorganisme van luistert) k en rijk be staan, dat de afgunst zou wekken van de scha mele rest van de wereld, terwijl haar falen (overigens ondenkbaar) dit Rijk in stukken uiteen zou doen vallen, dan moet men het ergste vreezen. Want het is al lang duidelijk dat een succes, zooals de genoemde bladen zich hadden voorgesteld, niet kan worden verwacht. Er is echter in alle redelijkheid geen aanleiding voor ongerustheid over het bestaan van het Britsche Rijk. Integendeel, iedereen die van stonde af aan de voorstel lingen van de pers van Lord Beaverbrook als droomen heeft herkend, zal de Conferentie meer geslaagd achten naarmate zij er minder in slaagt de deelen van het Britsche Rijk economisch van de rest van de wereld af te zonderen. Dominiaal eigenbelang in het bijzonder Canada's belang of vermeend belang zoekt de Conferentie te sturen in die gevaarlijke richting, welke van Brïtsch gebied in de we reld een voor andere landen nagenoeg geslo ten handelsveld zou willen maken. Het is ge bleken dat deze plannen van Canada niet ln het belang zijn van Engeland. De Canadee- sche voorstellen zoo hebben de scherpzin nige rekenaars van de Engelsche afvaardi ging uitgemaakt zouden, in praktijk ge bracht, veel meer opoffering eischen van Engeland dan van Canada. Zij hebben den heer Bennett aan het verstand gebracht dat zijn aanbod de gunsten al te eenzijdig aan Canadeeschen kant bracht.Het laatste nieuws Is niet officieel maar bij afleiding dat de Canadeesche regeering haar aanbod te rug heeft genomen en het zal herzien, bij die herziening de concessies voor Engeland's handel uitbreidend. Toen de Conferentie zou beginnen is er van alle kanten ernstig ge waarschuwd dat zij niet moest worden ge houden in een knibbelgeest. Maar de knib- belgeest is inmiddels zeer merkbaar gewor den. Canada heeft overvraagd, zoo zeer dat Engeland in het belang van zijn bevolking er op moest beknibbelen. Het aanbod was niet aantrekkelijk genoeg om er voorkeur rechten voor Canadeesche voedselproductie op de Engelsche markt voor in ruil te kun- een geven. Het wrdt eiken dag duidelijker dat de belangen der Dominions, die geen wereldafzetgebied hebben, moeilijk te veree nigen zij met die van Engeland, dat wel de gelijk rekening moet houden met zijn wereld klanten en dat dan ook van den aanvang af heeft gezegd dat 't zijn wereldmarkt niet in gevaar wil brengen. Deze opvatting van Engeland heeft in het begin van deze week bijna geleid tot stil stand in de besprekingen. Door het terug nemen van zijn zoo schriel geacht aanbod en de toezegging dat het met iets nieuws en beters zal aankomen heeft Canada het doo de punt wat doen wegwijken en het mis schien geheel doen verdwijnen: dit laatste moet worden afgewacht. De heer Bennett bevindt zich in een lastig parket. Van hem hangt thans blijkbaar het succes of de mislukking van de Conferentie af. De onderhandelingen over wederzijdsche handelsvoorrechten tusschen Engeland cn de andere Dominions verloopen vrij gunstig. Vergelijken van bescheiden aard lijken mo gelijk. Maar boter, kaas, eieren, vruchten en landbouwgewassen voor mcnschelijk ver bruik zijn hoe zacht ook in wezenlijke sa menstelling de „harde noot". Engeland kan op dit punt geen onderscheid maken tusschen het eene en het andere Dominion. En wanneer de onderhandelingen met Ca nada op dit punt (het voornaamste punt) mislukken dan mislukt de gansche Confe rentie. Daar ligt Bennett's verantwoordelijk heid en zijn dilemma. Als hij te veel vraagt in den vorm van voedselvoorkeurrechten kan Engeland, dat juist zijn eigen voedsel productie is gaan beschermen en bovendien zeer omzichtig te werk moet gaan in aanbie dingen, die een voedselbelasting zouden be- teekencn, hem niet bevredigen. Indien hij te ver zou gaan in zijn aanbiedingen voor den invoer van Britsche fabrikaten, haalt hij zich de vijandigheid en het verzet van zijn eigen industrieelen, die daarenboven zijn po litieke steunpilaren zijn, op den hals. De Amerikaan Galitzen won bij dc zwem wedstrijden op de Olympische Spelen het nummer schoonspringcn. Te Echt raakte een herder met zijn kudde 'op een 'ohbewaakten overweg 'onder een 'trein. De herder, twee herdershonden 'en 67 schapen vonden den dood. (De Nederlandsche Verg. tot Be vordering der Danskunst heeft te Amsterdam haar 60 jarig bestaan feestelijk gevierd.) Hulde, heeren pedagogen In de wereld van den dans. Accepteer mijn beste wenschen Bij uw jubilé van thans. Als je zoo het dansen aanziet Bij een jazzband, thé dansant, In een cabaret of balzaal. Of een vroolijk restaurant. Krijg je niet bepaald den indruk Van een uiting van de vreugd, Noch van zucht tot elegance, Van de zeer moderne jeugd. Op het veel te kleine vloertje Staan de paren saamgedrukt, En een zeer beperkt geschuifel, Is het beste wat hun lukt. En de strakke oogen staren Uit een haast bedroefd gezicht, 't Lijkt het meest op de vervulling Van een dure, zure plicht. Maar ik wed, dat u die houding, Wel het sterkst betreuren zult, Voor het dansbeeld, zoo verworden; Draagt gij wel het minste schuld. Noch de wildheid, noch de slapheid, Vindt genade in uw oog, Gij van allen houdt de gratie En de elegance hoog. Gij denkt stellig vaak met weemoed Aan de charme van 't ballet, Aan quadrilles, nu verdwenen, Aan een mooie menuet; Aan de pas des patineurs, veleta, Aan de academiewals, Die wij twintig jaar geleden Sierlijk dansten op de bals. Onze tijd, die zooals altijd Wordt weerspiegeld in de dans, Is gespeend van alle gratie En zelfs gij krijgt nu geen kans; Maar versaagt niet pedagogen Er komt weer een beter tijd, Aan u straks de overwinning En aan ons de dankbaarheid. P. GASUS. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 16) „Zeer interessant", beaamde deze, zijn kop thee in één teug ledigend „Jullie, persmuskie ten, weten toch overal over mee te praten. Als je de critiek van dien meneer hier leest, zou je 't haast gaan betreuren, dat hem het onderzoek in de zaak Leuvensteyn niet is op- godragen". „Je zult me toch moeten toegeven, dat er oen grond van waarheid in ligt", meende Wils. „Dat is zoo, maar daraom is het niet altijd pi'ettig om dat van een ander te moeten hoo- ren. Je wee't wel, dat ik een der laatsten ben om alles, wat de politie doet, als welgedaan te beschouwen, maar inmenging van buiten staanders wordt vrijwel in geen enkel vak ge duld en ons politiebedrijf, als ik het zoo noe men mag, is tenslotte een vak als elk an der". Wils glimlachte. „Tjonge, Wils, als ik je niet beter kende, zou ik nu toch werkelijk aarzelen om met heb doel van m'n bezoek voor den dag te ko men. Een man, die zóó gebeten is op de pers...." Ook om de lippen van den inspecteur speel de nu een glimlach. „Als ik jou niet beter kende, Miel, zou ik Zeker m'n meening niet zoo rond uit hebben gezegd, alvorens je aan het woord te laten. Kom dus maar voor den dag met je mededee lingen. Wat heb je ontdekt en waarvoor heb je de hulp van de politie noodig?" Wils vertelde nu uitvoerig, hoe hij er toe gekomen was de verpleegster bij den moord op bankier Leuvensteyn van medeplichtig heid te verdenken en wat de oorzaak was, dat hij de zienswijze van politie en justitie in zake de verdenking van Hellinger niet deelde. Inspecteur Sanders luisterde aandachtig naar het betoog van den reporter en toen deze zijn mededeelingen even onderbrak om zijn toehoorder gelegenheid te geven een en ander behoorlijk te verwerken, zeide hij: „Wat je me daar vertelt, is alles bijzonder interessant, Miel, maar er moet toch nog iets zijn, wat je tot dusver verzwegen hebt Ik ken je lang genoeg om te weten, dat je verden king tegen de verpleegster niet alleen geba seerd is op het feit, dat zij le klas reisde, al is dit dan op zichzelf ik geef het onmid dellijk toe wel eenigszins eigenaardig". Wils tastte in zijn binnenzak en haalde daaruit een portefeuille te voorschijn, waarin zich een uiterst klein pakje bevond. Het pa pier zorgvuldig afwikkelend, zeide hij, zijn onderbroken verhaal voortzettend: „Inderdaad, Wi'ls, er is meer. Bij een zorg vuldige inspectie van de coupé, waarin de misdaad heeft plaats gehad, vond ik, nadat de politie hier reeds een onderzoek had in gesteld ik leg daar zoo den nadruk op, om dat je me anders zou kunnen verwijten het onderzoek van de recherche te hebben be moeilijkt! -- dit kleine stukje emaille, zooals je ziet slechts ter grootte van eenige milli meters. „Ik zou aan deze vondst zekér niet veel waarde hebben gehecht aanvankelijk was ik geneigd aan te nemen, dat het afkomstig was van een der vele, in de coupé's aange brachte waarschuwingsborden wanneer ik gisteren in de wachtkamer van het politie bureau te Rotterdam niet ontdekt had, dat een dergelijk stukje emaille van vrijwel de zelfde afmetingen ontbreekt aan een der beide manchetknoopen, welke zuster Robert droeg. Inspecteur Sanders liet een zacht gefluit hooren, doch Wils vervolgde: „Deze manchetknoopen bestonden uit een rood kruis op een wit veld, alles geëmailleerd doch een der beide knoopen was beschadigd; zoowel van 't kruis als van het veld was een stukje emaille afgesprongen. En deze ontdek king nu is mede oorzaak, dat ik herhaalde lijk bij mezelf de vraag gesteld heb: Wie is die zuster Robert en waarom reisde zij naar Den Haag? Ik zou er zelfs nog een vraag aan toe kunnen voegen, nl. deze: Hoe kwam het, dat zij zoo pertinent beweerde in Hellinger den gezochten vierden passagier te herken nen, terwijl de forens uit Haarlem verklaarde er niet graag een eed op te willen doen, dat Hellinger en de vierde man één en dezelfde persoon waren?" Sanders staarde eenigen tijd zwijgend voor zich uit, alvorens antwoord te geven. Einde lijk zeide hij, zijn bezoeker een blik toewer pend, waarin evenveel waardeering als be langstelling lag opgesloten: Wat je me daar verteld hebt, Miel, is van zóó groote beteekenis. dat lk het nog dezen morgen ter kennis zal brengen van den com missaris. Ik tv; ij fel er niet aan, of we zullen ons dan onmiddellijk met de Rotterdamsche politie in verbinding stellen en het eerste werk van deze zal dan natuurlijk zijn te trachten achter de antecedenten van deze zuster Robert te komen". Wils boog zich over de tafel heen en legde zijn hand op den arm van den Inspecteur. „Is het absoluut noodzakelijk, Wils", vroeg hij, „dat de Rotterdamsche politie van mijn ontdekking op de hoogte wordt gebracht? Ik 'begrijp natuurlijk volkomen, dat je er den commissaris niet buiten kunt laten, maar zou die er nu werkelijk zulke ernstige bezwaren tegen hebben, dat we eerst gezamenlijk eens probeeren wat meer van die verpleegster te weten te komen? Je zult me toch moeten toegeven dat wat we tot nu toe ontdekt heb ben bitter weinig is, zóó weinig, dat ik me zelfs afvraag, of het wel voldoende is om je collega's in Rotterdam op dit spoor te zetten. Wanneer later mocht blijken, dat onze ver denking misplaatst is geweest, dan beteekent dat een hopelooze blamage, zoowel voor jou als voor mij cn ik kan toch bezwaarlijk aan nemen, dat je je aan dat gevaar zou willen blootstellen" Sanders lachte. „Je hebt wéér gelijk, Miel. De mogelijkheid, dat we ons vergissen je houdt me ten goe de, dat ik nu ook maar in het meervoud spreek is natuurlijk niet uitgesloten. Over het algemeen geef ik er de voorkeur aan den officieelen weg te bewandelen, maar ln dit geval „Kom, kom, oude jongen, 't zou niet de eer ste keer zijn, dat je van het rechte pad af wijkt. Wanneer je je nog die inbraak bij van Gemeren en dat belangwekkende gevalletje met die speelclub herinnert, waarbij een zekere meneer Wil Sanders, inspecteur der recherche, zich nooit zóó zou hebben onder scheiden, wanneer er geen andere dan de, wel gemakkelijke, maar niet altijd tot het doel leidende officieele weg was geweest. „Miel", antwoordde de inspecteur op licht bestraffende toon, ..ik heb je zooeven al ge zegd, dat het niet prettig is door een ander op zijn tekortkomingen te worden gewezen. Maar als vriend, die mij m'n feilen toont", vervolgde hl] met een oolijk knipoogje, „weet ik je toch te waardeeren en daarom Zal ik probeeren den commissaris van de noodzakelijkheid van een voorlooplg stil zwijgen te overtuigen? Bravo, ouwe speur hond, zóó hoor ik ie liever. We spreken dus af, dat jij zult trachten eens wat meer van die juffrouw Robert te weten te komen, ter wijl ik op me zal m men in het algemeen een oogje in het zeil te houden, 't Kanj dunkt me geen kwaad, dat we haar gangen den eersten tijd eens nauwkeurig nagaan en ver moedelijk is mij dat in de gegeven omstan digheden beter toevertrouwd dan de politic". Wils stond op en reikte den inspecteur de hand. „Dat blijft dus afgesproken. Zoodra ik Iets meer weet, hoor je van me en mocht jij in- tusschen wat wijzer geworden zijn, dan bel je me even op. Succes!" Een interview. Wils' eerste gang was nu naar het bureau van „De Mercuur", waar hij den chef der af- deeling „Binnenland" aantrof in eén stem ming, die niet veel goeds voorspelde „Hoor eens, waarde heer", begon deze, toen de reporter zich na een korten morgengroet naar zijn schrijftafel wilde begeven, „ik heb je nu al meer dan eens gevraagd mij even te vertellen waar je heengaat en wanneer Je denkt terug te zijn De lui hier" hij doelde blijkbaar op eenige andere verslaggevers, die onder Wil'.s onmiddellijke leiding stonden „de lui hier loopen met hun ziel onder den arm, doordat jij verzuimt hun werk te geven en tenslotte laat je alles maar aan mij over?" 't Is nu waarachtig al zóóver gekomen, dat je ook de behandeling van de zaak-Leuven- steyn aan ons overlaat Zelf loop je misschien den detective te spelen, maar het verzamelen van nieuws over deze affaire het eenige waar we tenslotte iets aan hebben laat je kalm aan ons over". Met een vragend-verwonderden blik draai de Wils zich in zijn stoel om. „Dat moet jé me nu toch eens nader ver klaren (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3