Olympische Spelen 1932 de wedstrijden van woensdag. IJMUIDER courant DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1932 I jlliiiljk ^immr jimiik ^minrliniii^ ^iinnr De Zwitsersche turner Miez trekt zich terug, omdat hij niet tevreden is met den hem toegekenden prijs. Bij de tumwedstrijden Europa sterker, dan de Ver- eenigde Staten. Miss Coleman (Ver. Staten) wint het Dames Schoonspringen. Crabbe (Ver. Staten) Olympisch kampioen 400 M. vrije slag Heeren. De Zweed Holm wint de gouden medaille in de 6 M.- klasse en de Engelschm. Churchill in de 8 M. -klasse. Nurmi blijft professional. baan en dat. gaf zooverre moeilijkheden, 'dat de ploeg, die daar roeit, het meeste wind vangt. DE TURNWEDSTRIJDEN. i Brug en ringen. Italianen tre den op den voorgrond. Miez scheidt er mee uit. LOS ANGELES, 10 Augustus (V. D.) Heden morgen werden de tumwedstrijden in het Olympisch Stadion voortgezet met de oefenin gen aan de brug en de ringen. Aan beide toe stellen werd tegelijkertijd gewerkt. Het be zoek was ook ditmaal zeer matig; ongeveer 300 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Speciaal op den voorgrond traden weer de Italianen, die bij elk toestel onder de prijswinnaars zijn. Ook de Hongaar Pelle turnt uitmuntend. Een verrassing was het besluit van den Zwitser Miez, om zich uit het tournooi terug te trekken. Hij was nl. ontevreden over de beslissing van de jury, welke hem een twee den prijs toebedeelde bij de algemeene vrije oefeningen. Hij scheen meer verwacht te hebben. Miez is voor onze Hollandsche turners geen onbekende; als leermeester onzer keurtur- ners heeft hij uitstekend werk gedaan. Het Ss jammer, dat hij zich teruggetrokken heeft, de reden daarvan lijkt ons nu niet bepaald sportief. Het is te betreuren, dat de Duitschers geen ploeg hebben gezonden; wij hadden hen graag aan het werk gezien tegen de Italia nen. Ongetwijfeld zouden zij een goede kans hebben gemaakt voor de prijzen. Aan beide toestellen werd uitstekend werk gegeven, vooral de moeilijke rïngoefeningen vielen zeer in den smaak van het publiek. Des middags waren de brugoefeningen reeds ge ëindigd. De uitslagen daarvan luidden: 1. en Olympisch kampioen Guglielmetti (Italië) 56.8 punten; 2. Neri (Italië) 56.2 p., 3 Savolainen (Finland) 56.1 p., 4 Haubold V. S.) 56 punten; 5 Jochim (V. S.) 55.9 p., 6 pelle (Hongarije) 55.8 p. Een half later was men ook al met de ring- oefeningen klaar, waarvan de resultaten luidden: 1. en Olympisch kampioen Pelle en Letora '(Hongarije en Italië), ieder 56.7 punten. 3 Neri (Italië) 56.1 punt. 4 Capuzoo (Italië) 55.6 p., 5 Savolainen (Finland) 55.3 p., 6 Gu glielmetti (Italië) 53.7 p. Overwicht van Europa. LOS ANGELES, 10 Aug. (V. D.) In de tum wedstrijden op de Olympische Spelen blijkt het overwicht der Europeesche deelnemers op 'Amerika. Wanneer bovendien een Amerikaan een overwinning wee't te behalen, dan blijkt spoedig dat het geen geboren Amerikaan is, doch een Amerikaansch onderdaan, uit Europa afkomstig. Het bekend maken van de uitslagen der tumwedstrijden laat zeer veel te wenschen over; bij het afkondigen van het resultaat van den wedstrijd aan het paard heeft de jury het klassement moeten herroepen en den volgenden nieuwen uitslag bekend ge maakt: 1. Terazvirta (Finland) 57.6 punten; 2. Hau bold (Amerika) 57.3 p., 3 Mayer (Amerika) 56.8 punten; 4 Savolainen (Finland) 56.7 p., De uitslag knotszwaaien luidt: 1 Rot (Amerika), 2 Kuhlmayer (Amerika), S Alvarez (Mexico). DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Series 100 Meter rugslag heeren. Dames schoonspringen. LOS ANGELES. 10 Augustus (V. D.) He denmorgen is een begin gemaakt met het schoonspringen voor dames, welke wedstrijd in het Zwemstadion werd gehouden. Zooals verwacht werd, bleken de Amerikaansche da mes ook in dit nummer verreweg het sterkst te zijn; de drie eerste plaatsen werden bezet door deze springsters. Tot aan den derden sprong leidde Miss Fauntz, doch daarna pas seerde haar beide landgenooten haar. Miss Coleman werd eerste met in totaal 87.52 pun ten. De volledige uitslag luidde: 1 en Olympisch kampioene Miss Coleman (V. S.) 87.52 punten, 2 Miss Rawls (V. S.) 82.56 punten. 3 Miss Fauntz (V. S.) 82.02 p., 4 Frl. Jordan (Duitschland) 77.50 punten. 5 Miss Ogilvie (Canada) 70.00 punten. 6 Miss Epply (Oostenrijk) 63.70 p., 7 mej. Kama- koero (Japan) 60.68 punten; 8 mej. Larsen (Denemarken) 57.26 punten. Series 100 Meter rugslag. Hierna kwamen de rugzwemmers heeren aan den start. De twee eerstaankomenden uit iedere serie plus de snelste derde werden in den eind strijd geplaatst. si In de eerste serie was de Japanner Kiyo- kawa verreweg de sterkste; hij won den strijd in 1 min. 8.9 sec. Hij bleef slechts 0.7 sec. boven het wereldrecord van den Ameri kaan Kojac. Oe uitslag eerste serie luidde: 1 Kiyokawa (Japan) tijd 1 min. 3.9 sec. 2 Kerber (V. S.) tijd 1 min. 13 sec. 3 Haloran (Canada) tijd 1 min. 14.2 sec. In de tweede serie werd meer strijd gege ven. Vooral tussclien den Amerikaan Zehr en den Duitscher Kueppers spande het geducht. Met klein verschil won de Amerikaan, ter- wijl op de derde plaats weer een Japanner eindigde, Kawatsoe, met een t-ijd van 1 min. 10.9 sec. De uitslag tweede serie luidde: 1. Zehr (V. S.) tijd 1 min. 9.9 sec. 2 Kuep pers (Duitschland) tijd 1 min. 10.2 sec. 3 Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10.9 sec. In de derde serie won de Japaniïer Iryen met een tijd van 1 min. 11.3 sec. De uitslag was: 1 Iryen (Japan) tijd 1 min. 11.3 sec. 2 Bourne (Canada) tijd 1 min. 14.3 sec. 3 Noual (Frankrijk) 1 min. 16.6 sec. De vierde serie werd door den Noor Carll- son gewonnen, terwijl Chalmers (V. S.) twee de werd. De uitslag luidde: 1 Carlsson (Noorwegen) tijd 1 min. 13.1 sec., 2 Chalmers (V. S.) tijd 1 min. 17.2 sec. 3 Walkers (Canada) 1 min. 21 sec. Kawatsoe bleek dus de snelste derde te zijn DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Finale 400 Meter vrije slag. De Japanners geslagen. Nieuw Olympisch record van Crabbe. LOS ANGELES, 10 Augustus (V. D.) Hedenmiddag waren 9000 toeschouwers aan wezig in het Olympisch zwemstadion, toen de finale 400 Meter vrije slag voor heeren plaats vond. Het weer was prachtig. Voor de finale waren de volgende zes zwemmers geplaatst: de Japanners Yokoa- ma, die in zijn serie een nieuw Olympisch record had gevestigd van 4 min. 51,4 sec., Oykoto, en Soegimoto, de Amerikaan Crabbe, de Franschman Taris en tenslotte de Austra liër Charlton, die op het laatste moment nog in de finale werd geplaatst. De groote verrassing bracht wel de Ame rikaan Crabbe. De Japanners stelden in zoo verre teleur, dat zij niet op de twee eerste plaatsen konden komen, doch de derde, vierde en vijfde plaats innamen. De strijd ging in hoofdzaak tusschen Taris en Crabbe. Taris, de snelle Franschman, had de leiding genomen met Crabbe in tweede positie en daarachter de snelle Japannertjes. Tot op 50 Meter voor de finish lag Taris voor. Toen zag Crabbe zijn kans. Hij gaf zich tot het uiterste, spurtte fel en op de laatste tien Meters ontstond een hevige strijd. Met 0,1 sec. verschil tikte Crabbe als eerste aan vóór Taris. Crabbe won in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 48.4 sec. Het behoeft geen betoog, dat de duizenden toeschouwers deze overwinning met groote geestdrift be groetten. De uitslag luidde: 1. Crabbe (V.S.) en Olympisch kampioen tijd 4 min. 48.4 sec.; 2. Taris (Frankrijk) tijd 4 min. 48,5 sec.; 3. Oykoto 'Japan) tijd 4 min. 52,3 sec.; 4. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 52,5 sec.; 5. Soegimoto (Japan) tijd 4 min. 56,1 sec.; 6. Charlton (Australië) tijd 4 min. 58,6 sec. Hierna hadden eenige demonstraties schoonspringen voor dames plaats, die veel bijval van de toeschouwers kregen. Waterpolo. Een waterpolowedstrijd volgde tusschen de reserves van Duitschland en Hongarije, ge combineerd tegen die van de Vereenigde Sta ten. De gecombineerde Europeesche ploeg won met 43, nadat dit zevental met rust geleid had met 21. DE ROEI WEDSTRIJDEN Tweede dag. LOS ANGELES, 10 Augustus (V. D.) De roeiwedstrijden op de baan te Long Beach werden heden voortgezet met de vier zonder stuurman. In de eerste heat verschenen aan den start de Vereenigde Staten, Duitschland en Engeland. Na den start nam Engeland de leiding, doch de Duitschers haalden direct hun ach terstand in en op 1/4 gedeelte der baan la gen zij aan den kop. Zij schenen echter op 800 Meter reeds te veel van hun energie ge vergd te hebben, althans rustig en kalm trokken de Engelschen bij en heroverden de leiding. Op de helft der baan was de positie: 1. En geland, 2. Duitschland en op de derde plaats Amerika met 2 lengten achterstand. Op 1500 Meter had Engeland een voor sprong van 3/4 lengte. De Amerikanen ble ken hun krachten gespaard tè hebben tot de laatste 500 Meter. Zij kwamen sterk opzet ten en passeerden tenslotte gemakkelijk de Duitsche ploeg. Deze zakte steeds meer af en de tijd van Duitschland was al zeer slecht. Uitslag eerste heat: 1. Engeland tijd 1 min. 13.2 sec.; 2. Ver eenigde Staten tijd 7 min. 19.4 sec.; 3. Duitschland tijd 7 min. 37.8 sec. In de tweede heat startten slechts twee landen, n.l. Italië en Canada. Italië nam onmiddellijk de leiding. Eerst sloeg de Italiaansche ploeg 34, daarna 40 slagen per minuut. Op 500 Meter had Italië reeds een voorsprong van i lengte, welke zij gedurende drie kwart lengte van de baan behield. In den eindspurt liepen de Italia nen nog wat uit en wonnen met anderhalve lengte voorsrpong. De uitslag luidde: 1: Italië tijd 7 min. 6.8 sec.; 2. Canada tijd 7 min. 12 sec. Double scull. Toen voor de eerste heat van de doublé' scull gestart werd, waren er ongeveer 10.000 toeschopders in het Marinestadion te Long Beach aanwezig. Brazilië had de Noordelijke zijde van de ALS SECRETARIS REEDS GOED VOORBEREID. De Duitscher Buhtz (links) roeide met koorts de double scull. Na 500 Meter leidde Canada met 1 lengte voor Italië, welke positie tot 1000 Meter on veranderlijk blijft. Brazilië, die geen kans heeft, verstuurt zich op de helft van de baan sterk en komt ver achter. Canada wint tenslotte gemakkelijk. De uitslag luidde: 1. Canada tijd 7 min. 25 sec.; 2. Italië 7 min. 33 sec.; 3. Brazilië tijd 7 min. 38.8 sec. In de tweede heat double scull kwamen slechts twee ploegen uit, n.l. Vereenigde Sta ten en Duitschland. 'De Vereenigde Staten roeien met de beken de scullers Myers en Gimore, die ook uitkwa men op de Spelen te Parijs en Amsterdam Duitschland heeft Buhtz weer in de boot, doch. hij heeft nog steeds koorts. Duitschland neemt de leiding tot op 500 meter met een halve lengte. Vlak daarop spurt Amerika bij en passeert de Duitschers gemakkelijk. Nog even ontstaat er een boord aan boord race, doch op de helft der baan is het pleit beslecht en herneemt Amerika de leiding met één lengte. Op 3/4 der baan is de voorsprong der Amerikaansche roeiers al tot twee lengten aangegroeid. Duitschland spaart zich zichtbaar in verband met den toe stand van Buhtz. De double scull krijgt im mers nog een kans in de herkansingsrace van Vrijdag a.s. De uitslag werd: 1. Vereenigde Staten tijd 7 min. 14.6 sec 2. Duitschland tijd 7 min. 21.4 sec. Beide tijden zijn 'beter dan die in den eer sten heat. De achten. Het slot van den dag vormde de races der a ch triemsgi e ken Behalve de beide winnaars van heden ko men op een der volgende dagen ook nog de twee minnaars der te houden herkansings- races in den eindstrijd. In den eersten heat liggen aan den start Engeland met zijn Cambridge-acht, Japan Brazilië en Italië. Direct na den start heeft Engeland de de leiding, doch op 500 Meter liggen de Ita liaansche en EngeLsche boot gelijk. De Italia nen roeien fraai en weten iets uit te loopen welke voorsprong op 100 Meter vergroot is •tot een halve lengte. De strijd is uiterst; spannend, daar de Cambridge-acht geen mo ment verzwakt. Op 1500 Meter ligt Italië nog steeds een halve lengte voor, doch op de laatste hon derd Meter halen de Italianen er nog iets meer uit, dan de Engelschen. Zij winnen met een tijd van 6 min. 28.2 sec. De uitslag luidde: 1. Italië tijd 6 min. 28.2 seconde. 2. Engeland tijd 6 min. 34.4 sec. 3. Japan tijd 6 min. 43.4 sec. 4. Brazilië tijd 6 min. 52.2 sec. Op te merken valt nog, dat het roeien der Japanners meeviel; de totaalindruk van hun ploeg was lang niet ongunstig. In den 2en heat liggen Nieuw Zeeland, Ver eenigde Staten, Duitschland en Canada aan don start. De start der ploegen was goed, waarbij Canada de leiding verkreeg. Op 400 mster lagen de booten weer gelijk, doch op de volgende 100 meter loopen de Vereenigde Staten en Canada beide uit en liggen boord aan boord. Nieuw Zeeland ligt op" de derde plaats en Duitschland op de vierde. Op de helft der baan leidden de Ameri kanen met 3/4 lengte voor Canada, daar achter volgen nog Duitschland en Nieuw Zeeland. 300 Meter verder is de onderlinge positie der booten dezelfde. Op 1500 meter is Canada weer iets inge- loopen en ligt op een kwart lengte achter Amerika. In den eindspurt kan Canada nog even de leiding nemen, doch de Vereenigde Staten heroveren deze weer en eindigen als eerste. De uitslag luidde: 1. Vereenigde Staten tijd 6 min. 20 sec. 2. Canada tijd 6 miniuten 33.2 seconde 3. Duitschland tijd 6 minuten 36.5 sec. 4. Nieuw Zeeland tijd 6 minuten 38.2 sec, De roeiwedstrijden voor heden waren hier mede afgeloopen. De eerste beslissingen in de zeilwedstrijden. LOS ANGELES, 10 Augustus. (V.D.) In de Olympische zeilwedstrijden zijn thans de beslissingen in twee van de vier afdeelin- gen gevallen. Zij brachten een Zwe-edsche en een Engelsche overwinning. In dit ge deelte der Olympische Spelen hebben de Vereenigde Staten dus niet zooals in andere takken van sport hun overwicht doen blij ken. In de 6-Meter-klasse kwam de gouden medaille aan den Zweed Holm met „Wizby' in de 8-Meter-klasse aan den Engelschman Churchill met „Angelita". De Amerikaan Gray met „Jupiter" heeft in de Starklasse reeds een zoo grooten voor sprong, dat hier de overwinning wel aan den Amerikaan zal komen. De uitslagen luiden: 6 Meter-klasse: 1. Holm (Zweden), met „Wizby"; 2. Connant (Amerika) met „Jonez"; 3. Gallant (Canada) met „Caprizo". 8 Meter-klasse: 1. Churchill (Engeland) met „Angelita", 2. Maidland (Canada) met „Santa Maria". Beslissing personeele wedstrij den degenschennen. LOS ANGELES, 10 Augustus. (V.D.) Van de beslissing personeele wedstrijden degenschennen kregen wij het volgende ver beterde telegram: „LOS ANGELES. 9 Augustus 'V.D.) Dinsdagavond vielen ook de beslissingen in de personeele wedstrijden degenschermen. De gouden medaille kwam in het bezit van t PROF ÏO^FPHIJ^ ÏITTA OVFR' den Italiaan Cornaggia-Medici. De Fransch- I PT ^on^innr i iwr man Buchard kreeg de zilveren medaille en j KlJKoDilMlIJlJr.L.lINlj. de Italiaan Agoztini de bronzen. Vierde J werd Ragno (Italië), vijfde Schmetz (Frankrijk) en zesde Cattiau (Frankrijk). VERPLICHTE ARBITRAGE VERWERPELIJK; Perikelen van de gebroeders Maas. Voor popelende Nederlandsche harten zijn de dagelijksche berichten over 't verloop van de Olympische zeilwed.Vïijden in de Mono typeklasse fnuikend. Daar zijn de gebroeders Maas van den aanvang af aar. der. kop en na iederen wedstrijd schijnt nun puntenvoor- sprong wel kleiner te v.-„rden. Naar de oor zaak hiervan kunnen wij slechts gissen. Zij zijn zoo uitstekend begonnen en daarna wil de het nog maar half lukken. Is het omdat zij het eerst gewend waren in het door de Olympische leiders beschikbaar gestelde bootje en komen de anderen nu zoo opzet ten, doordat zij er langzamer maar zekerder mee vertrouwd raken? Of is het omdat de ge broeders hun beste kwaliteiten ten toon spreiden bij een flink briesje, dat in de laat ste dagen hardnekkig uitblijft? Het is moei lijk, het van dezen afstand te beoordeelen. Maar wij vragen ons angstig af, of zij het nog halen kunnen en we zijn geneigd het aantal wedstrijden dat in het geheel gezeild moet worden, overdreven hoog te vinden. Is het nu nog niet mooi genoeg geweest? Dan zijn ze er nog net, weet u. Kom. Nederland- sche zeilers, zet er nog eens alles op en win die gouden medaille voor Nederland. We kun nen er nog best een gebruiken. Nurmi blijft professional. Paavo Nurmi is thans definitief tot professional verklaard. LOS ANGELES, 10 Augustus. (V.D.) Gisteravond is een bijeenkomst gehouden van den Raad van de I. A. A. F., waarin de kwestie Nurmi uitvoerig is besproken. Op de bijeenkomst waren twee Finsche gedele geerden aanwezig, ten einde het materiaal over te leggen in deze aangelegenheid. Na uitvoerige besprekingen heeft de Raad het besluit genomen, dat de beslissing, om Nurmi wegens inbreuk op de amateursbepalingen te schorsen, juist is geweest. Het verzoek om Nurmi weer als amateur te erkennen is dan ook afgewezen. HET LANDENKLASSEMENT. NEDERLAND OP DE 14e PLAATS. Na de wedstrijden van Woensdag was het landenklassement, waarbij Nederland op de 14e plaats staat, als volgt: 1. Vereenigde Staten 135 punten. 2. Italië .10 3. Finland 43 4. Zweden 34 5. Frankrijk 33 6. Engeland 24 7. Duitschland 22 8. Canada 19 9. Japan 18 10. Hongarije 16 11. Oostenrijk 3 12. Tsjecho-Slowakije 8 13. Polen 7 14. Nederland 7 15. Australië 7 16. Ierland 6 17. Denemarken 1 j» 18. Argentinië 3 19. Letland 2 20. Zwitserland 2 21 Philippijnen 1 22. Zuid-Afrika 1 Een verslaggever van het Nederlandse!! Correspondentiebureau heeft een onderhoud jehad met mr. A. C. Josephus Jitta over diens benoeming tot rijksbemiddelaar en tob hoogleeraar in het staatsrecht aan de Tech nische Hoogeschool. Mr. Jitta zei zich te verheugen over de goede voorbereiding, welke hij voor de func tie van rijksbemiddelaar had gehad door het secretariaat van den Hoogen Raad van Ar beid. dat hij gedurende twaalf jaren heeft bekleed. Ook als secretaris van de rijksbemiddelaars vervolgde mr. Jitta, heb ik in dit opzicht veel geleerd. I-Iet is een zeer goede methode van. de rijksbemiddelaars om eerst de partijen afzonderlijk en daarna gezamenlijk te hoo- ren. Toen het instituut van den rijksbemidde laar pas was ingevoerd, gebeurde het wel eens, dat een andere methode wei*d gevolgd, maar de ervaring leerde al spoedig, welke werkwijze de grootste kans op een beslech ting van het geschil opleverde, en deze werk wijze passen tegenwoordig dan ook alle rijks bemiddelaars toe. Als secretaris van de rijksbemiddelaars moet men gegevens over een arbeidsgeschil verzamelen, waarbij men moet nagaan, of er aanleiding kan bestaan voor den rijksbemid delaar om op te treden. Ook moet men de conferenties voorbereiden en een verslag van de bespreking maken. Dit alles is hoogst leerrijk. En het is heel nuttig, dat- het met het secretariaat samenhangende werk in één hand is, waardoor men steeds een overzicht heeft van wat zich op het gebied van de ar beidsgeschillen in het geheele land afspeelt. Mr. Jitta zeide voorts, een zeer pertinent tegenstander te. zijn van verplichte arbitrage als algemeen principe en als wettelijken dwang. Verwerpelijk acht hij de verplichte arbitrage, welke bestaat in Australië, Noor wegen en Canada en. eenigermate en voor enkele groepen, in Engeland. Hij juichte het toe. dat de arbeidsgeschillenwet in ons land zich er toe bepaalt, recht toe te kennen aan den bemiddelaar, om zich in een arbeidsge schil te mengen, en een verplichting te schep pen voor de" partijen om voor den bemidde laar te verschijnen. Wel kent. de wet de mo gelijkheid van een boekenonderzoek naar den bedrij fstoestand. Dit middel, aldus prof. Jitta, kan misschien nuttig zijn als stok achter de deur, maar het moet zuinig worden gehanteerd en daarbij moet men bedenken, cat, als men door een onderzoek gegevens heeft verzameld, daar mede nog geen beslissing is genomen, welke aan het geschil een e:ud maakt. In den loop van het gesprek uitte hij zijn groote waardeering voor 'net feit, dat de mi nister van Economiscnc Zaken, de benoeming van mr. Jitta tot rijksbf-iniddelaar uitlokken de, niet op de oolirieke kleur heeft gelet. Er is namelijk reeds een vrijzinnig-democraat rijksbemiddelaar (de heer Westerdijk), zoo dat nu twee leden van een betrekkelijk klei ne partij deze functie bckleeden. Over zijn benoeming tot hoogleeraar merk te hij op, dat het brandende vraagstuk van de hervorming van het staatsbestel is de de legatie van de wetgevende en uitvoerende macht, de decentrai.::&ri€ van de overneids- taak, zooa's de Ziektewet die mogelijk maakt door gelegenheid te ge"v<n tot uitvoering van. de wet onder overheidstoezicht door de ge organiseerde belanghebbenden, Struyckcn leermeester. Op de vraag, wien hij als zijn leermeester beschouwt, antwoordde prof. Jitta, dat hij op het gebied van het staatsrecht alles aan Struycken te danken heeft, wiens verzamel de werken hij met prof. Struyckens zoon heeft uitgegeven. Mr. Josephus Jitta tcslcot het gesprek mei, de verklai:ng, dat hii list hoofdredacteur schap van De Gicene Amsterdammer" blijft bekleden, omdat hij het op hoogen prijs stelt, dat deze functie hem met de verscha lende' kanten van net maatschappelijk leven in aanraking doet komen, en dat hij ver heugd is, in Den Haag Ie kunnen blijven wo nen, waar het werk, aan zijn lidmaatschap van' den gemeenteraad verbonden, hem veel voldoening geeft HET PROGRAMMA. VRIJDAG 12 AUGUSTUS. 8 uur. Turnen, schermen, roeien, ruiter sport. 9 uur: Vèrspringen dames, beslissing, bok sen, schieten. 11.30 uur: 400 M. vrije slag voor dames, voor wedstrijden. 11.55 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Schermen, roeien. 14 uur: Boksen. 14.30 uur: Lacrosse-demonstratie. 15 uur: 200 M. borstzwemmen voor heeren, demi-finale. 15.20 uur: 1500 M. vrije slag voor heeren, demi-finale. 16.20 uur: 100 M. rugzwemmen, beslissing. 16.35 uur: 4 x 100 M. vrije slag voor dames, beslissing. 16.55 uur: Waterpolo. 20 uur: Boksen. VOETBAL. ADSPIRANTEN-VOETBAL. Evenals bij vele andere vereenigingen ziet men ook bij V.S.V. het groote nut in van het onder leiding laten oefenen en spelen van adspiranten. Het bestuur heeft den heer Van Alphen wederom bereid gevonden de leiding op zich te nemen, doch meerdere hulp zal zeer -welkom zijn en door -het secre tariaat. Zeeweg 124, gaarne worden geno teerd. Jongelui, die adspirant-V.S.V.'er wil len worden kunnen zich melden Zeeweg 219. LORD BADEN POWELL IN DEN IIAAG. Lord Baden Powell is te 's Gravenhage aan gekomen en zal heden een bezoek brengen aan het Nationaal Padvinderskamp. HIT DE STAATSCOURANT. ONDERSCHEIDINGEN Bij Kon. besluit is aan mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken groot-officier der Orde van de Kroon van België. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Bij Kon. besluit is thans benoemd tot bui tengewoon hoogleeraar in de afd. der alge meene wetenschappen aan de Technische Hoogeschool te Delft om onderwijs te geven in het Staatsrecht, het administratief recht 'met uitzondering van de arbeids- en fa- briekswetgeving en het mij recht) en het handelsrecht, mr. A. C. Josephus Jitta, se cretaris van den Hoogen Raad van Arbeid te 's Gravenhage. RIJKSBEMIDDELAAR. Bij Kon. besluit is thans benoemd tot Rijksbemiddelaar in het 3de district mr. A. C. Jo'vohus Jitta, secretaris van den Hoogen Raad Tan Arbeid^ te 's Gravenhage. AANRANDER OP HEETERDAAD BETRAPT. Te Overschie is een man aangehouden, ter wijl hij op heeterdaad betrapt werd bij het aanranden van passeerende meisjes. Door de politie van Hillegersberg was gewaarschuwd tegen een manspersoon, waarvan het signa lement overeenkomt met dat van den aan gehoudene. Hij legde een volledige bekentenis af en werd te Overschie opgesloten meldt de Msb. Hij is 40 jaar en te Rotterdam woonachtig, gehuwd en vader van eenige kinderen. VEERTIG PERSONEN BIJ INSTORTINGS ONGELUK GEWOND. ROME, 10 Aug. (V. D.) In Vietri sil Mare is een Italiaan, die te ver in zeer was gegaan en die plotseling om hulp riep, door eenige visschers gered, toen hij het bewust zijn reeds half had verloren. Ongeveer 100 personen zagen bij de dramatische redding toe op den steiger van het zeebad. Onder den druk van deze ongewoon zware belasting- stortte de steiger plotseling in, zoodat het grootste gedeelte van het publiek uit vrij aanzienlijke hoogte in zee en op het strand viel. 40 Personen werden hierbij gewond.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5