WlSS^iüDJ El PUROL VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Bij-Heibel. IJMUIDER 'COURANT DINSDAG 16 AUGUSTUS 1932 Schip Verm, aankomst Laatste bericht Antiochïa West-Indië Achilles Napels Triest Rosario Onega Amazone Bordeaux Chili Midd. Zee Chili Borg Umca West-Indië Colombia Hamburg- Drechterland Villa Constitucion Eurybates Ned.-Indië Eli'se Schulte Lulea (v. IJmuiden) Eretza Mendi Bona v. IJmuiden Buenos Ayres Gera Ned.-Indië Great City Rosario Goathland Santa Fé ChiP Hermes Zwarte Zee Hercules Zw. Zee Heemskerk Hamburg Ned. Indië Ü3iren Gdynia Luncburg Ned.-Indië Ned.-Indië Magdeburg Ned. Indië Midd. Zee Minna Londen M. v. St. Aldegonde. Ned. Indië North Anglia Concepcion Nordpol Villa Constitucion Danzig P. C. Hooft Ned. Indië Polyphemus Ned.-Indië Poulau Laut Ned.-Indië Hamburg Pluto Spanje Polydorus Ned.-Indi'ë San Lorenzo B. Aires Talisse Ned.-Indië Tagila Archangel (v. Velsen). W.-Indië Buenos Ayres West-Afrika 15 Aug. 25 Aug. 14 Sept. 10 Sept. 22 Aug. heden 25 Aug. 29 Aug 21 Aug. 21 Aug. 10 Sept. 22 Aug. 4 Sept. 20 Aug. 5 Sept. 20 Sept. 21 Aug. 5 Sept. 25 Aug. 19 Sept. 19 Aug. 8 Sept. 20 Aug. heden 7 Sept. 20 Aug. 2 Sept. 16 Aug. 17 Aug. 2 Sept. 20 Aug. 27 Aug. 18 Sept. 17 Aug. 30 Sept. heden 21 Aug. 26 Aug. 4 Aug. van Pt. of Spain. 8 Aug vertrokken. 13 Aug. van Fiume. 12 Aug. vertrokken. 12 Aug. vertrokken 12 Aug. van La Pallice. 6 Aug. v. Curasao. 14 Aug. van Algiers. 13 Aug. van Valparaiso. 10 Aug. te Kernösand. 12 Aug. van Parimari'bo Vertrekt 20 Aug. 14 Aug. van Bordeaux 14 Aug. van Marseille, in lading, in lading in lading 9 Aug. v. Pt. Said. 4 Aug. van Bueno Ayres 8 Aug. v. St. Vincent 13 Aug. van Callao. 12 Aug. van Piraeus. 13 Aug. te Varna. Vertrekt 20 Aug. 12 Aug. van Colombo. 29 Juli vertrokken Vertrekt 17 Aug. 7 Aug. v. Macassar. 4 Aug. van Pt. Said. 6 Aug. v. Colombo. 13 Aug. van Huelva. 8 Aug. vertrokken. 13 Aug. te Belawan 17 Juli vertrokken I Aug. vertrokken. 13 Aug. van Stettin. 13 Aug. van Gibraltar. 11 Aug. te Colombo. 11 Aug. van Colombo. Vertrekt 17 Aug. 14 Aug. te Valencia. 13 Aug. van Batavia. 10 Aug. v. d. Azoren. in lading 15 Aug. te Londen. II Aug. vertrokken. 10 Aug. v. Barbados. 7 Aug. v. Rio Janeiro. 13 Aug. te Rotterdam. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUÏDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Binnenhaven Ned. slpb. Utrecht, Blaye, ledig, idem Ned. slpb. Lauwerzee, Maassluis, leaig Buitenhaven oNor m.s. Berganger, Noordzee lading idem Du s.s. Kyphissia West-Indië stukgoed Lading verloren. Volgens bericht uit Philadelphia is de lichter Anna, welke met 300 ton ijzer uit het van IJnïuïden aldaar aangekomen Zweed- sche motorschip Erik Frisell was omgesla gen, weder geborgen. De ijzerlading was evenwel op den bodem der haven gestort en moet als verloren worden beschouwd. Verongelukt. Het Noorsche visschersvaartuig Elf uit 'Aalesund is nabij Spitsbergen door het stoo- te"n op het ijs lekgesprongen en door de be manning verlaten. Deze redde zich in twee booten en werd later opgepikt door een Noor sche stoomschip, dat de menschen te Har- stad aan land bracht. Geslaagde proeftocht. Het té Amsterdam gebouwde Noorsche mo torschip Berganger, waarover wij reeds eer der berichtten, is na een gehouden proeftocht op de Noordzee door de reederij overgeno men en onder de nieuwe natievlag naar Amerika vertrokken. Russische walvischvaart. Vanuit Rusland zijn drie walvischvaarders én een moederschip naar de Beringzee ver rokken. De reis van Leningrad wordt door het Panamakanaal gemaakt. Sleepreis. De van Maassluis aangekomen sleepboot Lauv/erzee vertrok Maandagmiddag met den zuiger Beverwijk V en den onderlosser V. H. B. 51 van hier naar Duinkerken, waar beide vaartuigen in bedrijf gesteld zullen worden bij de havenwerken. DEFECTE SCHROEFAS De Zaterdag van hier uitgevaren motor- logger KW. 121 kwam Maandag binnen met defecte schroefas en liep in de Buitenhaven aan den grond. Door een tros over te brengen heeft men het vaartuig weer vlot gekregen en kon het naar z'n ligplaats worden ge bracht. OPGELEGD Behalve de „Elie Chenevière" van de Mij. ,,de Marezaten" is ook de stoomtrawler ,,Iioop II" van de reederij E. de Groot opgelegd. IJSLAXD-VISSCHERIJ GEëINDIGD De stoomtrawler „Wilhelmina" IJM. 35 heeft de IJsland-visscherij geëindigd. ALLE TRAWLERS VAN DE „MAREZATEN" THANS OPGELEGD. De stoomtrawler „Elie Chenevière" Um. 161 is uit de vaart genomen. Thans is de geheele vloot der Maatschappij „Marezaten" opgelegd. BESOMMINGEN. Trawlers: Gerberdina Johanna IJm. 38 640 manden f 3000. Utrecht, IJm. 73 1500 manden f 3200. Poolzee IJm. 77 183 manden f 1100. Rijnstroom IJm. 86, 90 manden i 1100. IJslandsche zoutevisch: Wilhelmina IJm. 35 f 1500. Klein middel f 41—f 40 per 50 K.G. '1 Kleine middel f 30 pér 50 K.G. Kotters: E. 402 f 830, E 236 f 740, E 8 f 1030, E 330 670, E 520 f 720. Tarbot per K.G. f 1.15f 1.10 Griet per 50 K.G. f 41f 16. Tongen per K.G. f 2f 0.70 Groote schol per 50 K.G. f 25. Middelschol per 50 K.G. f 28 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 20. Kleine schol per 50 K.G. f 20f 2.50 Schar per 50 K.G. f 15f 1.75 Rog per 20 stuks f 16.50 Vleet'per stuk f 2.40. Pieterman en poon per 50 .G. f 4.20 Middelschelvisch per 50 K.G. f 13f 11. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 7.50 -f 5. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 5.50f 3 Kabeljauw per 125 K.G. f 46. Gullen per 50 K.G. f 17.50—f 1.80 Leng per stuk f 0.60. Koolvisch per stuk f 0.20 Makreel per 50 K.G. f 4.80f 2.40 Versche haring per kist f 3.20f 2.75 Groote Hake f 114 per 125 K.G. Midel Hake f 116 per 125 K.G. AANGEKOMEN 15 Augustus:' Theano s.s. Fowey Berganger m.s. Noordzee Kyphissia s.s. San Domingo. Lauwerzee slpb. Maassluis 16 Augustus: Texelstroom s.s. Manchester Atlantis s.s. Hamburg. VERTROKKEN 15 Augustus: Lauwerzee slpb. Duinkerken met zuiger en bak. Utrecht slpb. Danzig met zuiger Berganger ms. Californië Yewpark ss. Immingham. Sigrid Matthiessen s.s. Rotterdam. Marne m.s. Rotterdam. 16 Augustus: Kwiek ms. Kingslynn Virgo s.s. Helsingfors. Poznan s.s. Emden SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND - AMERIKA LIJN. Veendam 15 van New York te Dotterdam. Leerdam, New Orleans n. Rotterdam 15 te Santander. HALCYON LLJN. Maasbrug, Rosaria n. Rotterdam p. Dungeness. 15 ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak thuisreis, p. 15 Kaap del Armi. ROTTERDAM—ZUID-AMER1KA LUN. Alpherat uitreis p. 13 Oiies-santi meldt Hoogste barometerstand 768.6 m.M. te Valencia. Laagste barometerstand 743 m.M. te Janmayen. en voorspelt: zwakken tot matigen wind uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt,weinig of geen regen, warm weer. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 765 m.M. 73 F. 67 F. 68 F. Opgaaf: Magazijn T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden WATERSTAND. Hoog water Aug. v.m. n.m. 16 2.52 3.24 17 3.36 4.66 18 4.12 4.40 19 4.47 5.13 20 5.23 5.46 21 5.57 6.17 Geen zomertijd. Gemidd. duur van de eb 7 u. 59 sec. PERSONALIA. Voor het examen Engelsch L. O. slaagden te Utrecht de heeren A. Kool en E. Kool te IJmuiden. UIT DE STAATSCOURANT. NOTARIAAT. Bij Kon. besl. is aan K. Terwisga, op zijn verzoek, met ingang van 1 September 1932. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Terschelling. aan het woord (ingezonden). Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Aan de Redactie van de IJmuider ■Courant. Beleefd verzoekt ondergeteekende opname van onderstaande regelen in uw blad, waar voor bij voorbaat dank. Blijkens een ingezonden stukje in het nummer van uw blad van Woensdag 10 Augustus j.l. heeft het bestuur van de af- idéelmg IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis ergernis gegeven aan Mr. A. Van der Flier, sociaal-democratisch gemeente raadslid van de gemeente Velsen. Genoemde heer heeft zich geërgerd aan het feit, dat men de te houden collecte voor het Roode Kruis heeft aangeduid als „Roode Kruis Vredes Collecte" en dat men ter na dere aanduiding heeft gezegd dat de op brengst dier collecte voor „Vredeswerk" wordt gebruikt. Steller dezes is geen bestuurslid van de af- deeling IJmuiden van het Ned. Roode Kruis en weet daarom niet welke redenen het be stuur aanleiding hebben gegeven, de Roode Kruis-collecte aan te kondigen op de boven bedoelde ergernisgevende wijze, doch voor elk eenvoudig weldenkend mensch zijn die redenen voor de hand liggend en zeer gemak kelijk te begrijpen, 't Zou daarom verwon dering kunnen baren dat Mr. Van der Flier dat niet begrijpt, ware het niet, dat uit den verderen inhoud van Mr. Van der Flier's in gezonden stukje voldoende blijkt, dat hij tegen het „Roode Kruis" vooringenomen is en niet schroomt, daarvan op een minder wellevende wijze uiting te geven. Ik geef on middellijk toe, dat het „Roode Kruis" in oor logstijd is ontstaan en dat „doel" was, het hedpen der gewonden, maar het is een in sinuatie dat bij het ^oode Kruis de gedach te zou voorzitten „dat de gewonden moeten geholpen worden ten einde hen opnieuw ge reed te maken voor het afschuwelijke oor logsbedrijf". Men zou met evenveel recht kunnen beweren dat de vereeniging tot be strijding der tuberculose zich ten doel stelt „tuberculoselijders geschikt te maken voor het krijgsbedrijf" immers aan tuberculose lij dend wordt men voor den militairen dienst, afgekeurd. f Toén de édele mensch" Henri Dunant in 1859 dienst deed op het slagveld' van Solfe- rino werd zijn menschlievend gemoed ge schokt door het aanschouwen van de afgrij selijke ellende der gewonden. Later vatte hij zijn indrukken samen in zijn beroemd ge worden boekwerk „Un Souvenir de Solferi- no" hetwelk ik Mr. Van der Flier ter lezing aanbeveel. Dit boek sprankelt van edelaardi- gen menschlievenden geest en menschenmin en ik tart een ieder om daarin een syllabe aan te wijzen die er op duidt, dat het den schrijver te doen was de „de gewonden te helpen ten einde hun opnieuw gereed te ma ken voor het afschuwelijk oorlogsbedrijf; niets is minder waar. Natuurlijk kwam het voor dat men, her steld zijnde weder aan 't krijgsbedrijf moest deelnemen, maar daaraan kan en kon het „Roode Kruis" niets veranderen. Het bovenbedoeld boekwerk van Dunant, gaf de beslissende stoot tot de oprichting van het „Roode Kruis", bij verdrag van 22 Augustus 1864, waartoe alle beschaafde sta ten zijn toegetreden. Van dien datum af tot op heden zijn er altijd menschen geweest, bezield met liefde voor hun medemensch en begaan met het lijden van gewonden, zieken, hulpbehoevenden of in gevaar verkeerenden en uit dezulken is het dat de leden van het Roode Kruis voortkomen. Dacht Mr. Van der Flier nu dat die menschen oorlogszuch tig of militairistisch zijn aangelegd en dat zij, omdat het Roode Kruis in oorlogstijd is geboren, hun taak beschouwen als een militaire- of oorlogstaak? Verricht een verpleger of verpleegster zelfs op het slagveld geen „vredeswerk". Zou men het nog niet veeleer mogen aandienen als „liefdewerk"? Weet Mr. Van der Flier wel ke kapitale sommen het Roode Kruis heeft afgedragen voor den hongersnood in Rus land, de aardbeving in Japan, hulp in Duitschland, ramp op de Schelde, Stormramp 1925, watersnood 1926. aardbeving Sumatra 1926, Storm op de Noordzee 1926 en Storm ramp 1927? Ik kom tot een totaal bedrag van f 1,497.000 zegge en schrijve één millioen vier honderd zeven en negentigduizend gulden. Was dit vredeswerk of niet? Mag zich dus de afdeeling IJmuiden van het Ned. Roode Kruis aandienen als doemde „vredeswerk" en hou dende een vredes-collecte? Moet het Roode Kruis niet aldus handelen, nu in de laatste tijden door menschen met de mentaliteit van Mr. Van der Flier, dat instituut herhaal delijk wordt aangevallen als zoude het een militaire instelling zijn, met de vooropge zette bedoeling het publiek kopschuw te maken en tegen het Roode Kruis in te ne men? En, om nu eens wat dichter bij huis te blijven. Wat doen de heeren doktoren die be langloos cursussen geven in „eerste hulp bij ongelukken"? Wat doet onze vriend de Korte die in de Rijksvischhallen steeds met zijn verbandkist gereed staat en aan wien hon derden visscherlui en anderen, ook weder be langloos,. snelle en afdoende hulp te danken hebben, wat doet last not least, onze vriend Bakker, die ook weder belangloos, steeds al om tegenwoordig is waar zijn hulpvaardige hand iets vind te doen en die zijn geheele personeel en al zijn materiaal steeds belang loos in dienst stelt van onze onvolprezen instelling „het Roode Kruis". Verrichten die lieden „Vredeswerk". Komt men bij drukte aan het strand, bij het stoompontveer, overal waar ongevallen te verwachten zijn steeds vindt men onze 'helpsters en helpers present en paraat en zich geheel gevend aan hun zelfgekozen lief deswerk en mag men dit geen „vredeswerk" noemen? Aan u Mr. van der Flier, het ant woord. Tenslotte nog dit: Ieder weldenkend mensch hoopt, dat wij •den laats ten oorlog achter den rug hebben. Eminente koppen in de geheele wereld zijn dag en nacht bezig, middelen te beramen die tot het doel „geen oorlog jneer" kunnen lei den. Niet in de laatste plaats noem. ik daarbij de beweging „Kerk en Vrede" met als voorzit ter van de afdeeling IJmuiden Mr. A. van der Flier. Wij Roode Kruis-menschen zijn overtuigd, •dat uiteindelijk deze menschen hun zegen rijk pogen moeten zien slagen en zulks bin nen afzienbaren tijd. Wij hebben dan geen emplooi- geen oor logsemplooi meer en moeten dan bij de pak ken gaan neerzitten. 't Zou toch inderdaad jammer zijn als wij dit deden. Wij zullen onvermoeid doorgaan met ons „vredeswerk" houden nu en dan een „vredescollecte" waarbij wij dan (om in den toon van Mr. Van -der Flier te blijven) niet meer het eigenlijke wezen van het Roode Kruts behoeven weg te moffelen en met een valschen mooien schijn tooien. Zelfs Mr. Van der Flier vermag niet het aureool waarmede het Roode Kruis omstraald is te verduisteren en mocht hij zelf onverhoopt in ongelegenheid komen, dan „sans rancune" en de iocliumkwast niet gespaard. ROODE-KRUIS-MAN. TE SNEL RIJDENDE TAXI'S. De heer D. P. Kossen, secretaris van de Ned. Vereeniging L.O.M.A. ter bevordering van Veiligheid bij Snelverkeer, afd. IJmui den schrijft ons: Naar aanleiding van de klacht welke in uw blad van Zaterdag 13 Aug. was geplaatst aangaande de racende taxi's moet ik namens ons bestuur een woord van dank betuigen aan uw redactie voor de zeer juifete opmer king welke u in het stukje naar voren brengt. Als secretaris van bovengenoemde vereeni ging ben ik mij persoonlijk gaan overtuigen van de waarheid. Ik moet eerlijk bekennen dat ik verstomd heb gestaan van het snelle rijden dezer voertuigen door een drukken verkeersweg zooals de Kennemerlaan. Ook heb ik mij afgevraagd waarom de overheid dergelijke zoogenaamde taxi's niet direct van den weg laat verwijderen, daar zij vol gens mijn inzien absoluut voor personen vervoer ongeschikt, zijn. Ik heb deze meening opgedaan, dat er auto's rijden welke een ge vaar zijn op den weg, maar ook dat derge lijke voertuigen geen bekwame chauffeurs aan het stuur hebben zitten. Ik kan mij heel best indenken dat een ieder graag wat ver dient, maar dit mag toch niet gepaard gaan met deze roekeloosheid. Ons bestuur zal er zoo spoedig mogelijk mogelijk bij Burgemees ter en Wethouders op aandringen om in deze strenge maatregelen te treffen. Wij hopen dat wij u deze week een af schriftje kunnen sturen aangaande het schrijven aan B. en W. der gemeente Velsen. Onderschrift der Redactie: Het doet ons genoegen, dat de plaatselijke afdeeiL'ig van L.O.M.A. zich voor deze zaak interesseert, hetgeen trouwens op haren weg ligt. Dat de gebruikte taxi's ongeschikt voor personenvervoer zijn en er geen bekwame chauffeurs aan het stuur zitten, lijkt ons ta melijk overdreven. Een en ander, vooal het laatste is zoo maar niet te constateeren. Het is ons bekend, dat de meeste dezer taxi chauffeurs al jar'en achter het stuur hebben gezeten. (Drie dames, die per auto tian een tocht terugkwamen, heb, ben een aanrijding met maté* riëele schade gehad, dooriét een bij, in de auto gekomen mét een bosje heide, haar in ueN warring bracht.) Dit is nu weer zoo'n berichtje, Waaruit men ervaren zal: Er is zelfs in 't kleinste hoekje, Ruimte voor een ongeval. Deze dames waren knusjes Op een autotochtje uit, Toen ze eensklaps heftig schrokken, Van een heel vreemd bijgeluid. Vreemd als bijgeluid der motor, Zij het zoemende van toon, Onbegrepen en dus angstig. Onheilspellend ongewoon. Plotsling vonden zij de oorzaak. Want daar viel 't ontzette oog, Op een bij; die altijd nijver, Zoemend door het voertuig vloog. In de bos geplukte heide Was zijn heiwerk afgedaan En nu dacht hij ongetwijfeld, Naar zijn korf terug te gaan. En drie dames, ongetwijfeld, Zelf in vele zaken bij, Raakten in die bijzaak 't hoofd kwijt, Zoo geweldig schrokken zij. Zelfs helaas ging de chauffeuse Overstuur door het gevaar, Zij was plotseling bij-ziende. Het verkeer niet meer gewaar, Daar was ook hun motorwagen Tot een bijwagen gemaakt, En het is misschien geen wonder, Dat-je 't spoor dan bijster raakt. Allergekst tot welke rampen 't Soms in onze wereld leidt, Als je zonder bij-bedoeling Eens een dagje auto rijdt. P. GASUS. DE TARIEVEN VAN HET P. E. N. Mijnheer de Redacteur, Beleefd zou ik u voor het onderstaande eenige ruimte in uw blad willen verzoeken, mede naar aanleiding van het artikel in dé IJmuider Courant van Woensdag 10 Augus tus: „Wordt het Electriciteitstarief ver- Bewoners van een zestal perceelen in de De Ruyterstraat, IJmuiden-Oost, waarvan de afmetingen en huur hetzelfde is, was het op- gevallen, dat het vastrecht van die percee len zoo enorm verschillend is. Men oordeele zelf. No. 1 betaalt f 4.54, 2 f 4.06, 3 f 2.40, 4 f 4.60 5 f 3.52 en 6 f 4.18! Vergelijkt men nu no. 3 en 4 dan is dit bij laatsgenoemden nagenoeg het dubbele. Het behoeft dus geen bevreemding te wek ken, dat een dezer bewoners, namens allen een onderzoek te Bloemendaal ging instel len. Waar het, zooals in uw artikel staat, Burge meester en wethouders niet gelukt is, den grondslag voor dit vastrecht vast te stellen, daar.is ons dit wel mogen.gelukken, tenmin ste als de mededeelingen juist waren. Evenwel hoop ik. dat de lezers in geen lachbui schie ten, want het is al treurig genoeg, dat men in de gemeente Velsen al weer meer betaalt dan elders. Gevraagd hoe het mogelij Ij was, dat het vastrecht voor deze perceelen zoo uiteenloo pend is, was het antwoord, dat dit na de op metingen geschiedde, doch toen er op gewe zen werd, dat al deze perceelen hetzelfde wa ren, wist men zich te Bloemendaal er toch uit te redden door de mededeeling, dat die opmetingen dan foutief waren geweest, doch, en schrik nu niet, dat hierop geen verhaal meer mogelijk is, want het personeel, waar door deze werkzaamheden waren verricht, was niet meer in dienst. Ik zou te veel ruimte van u verlangen, om het gevoerde gesprek, in zijn geheel weer te geven, doch wil alleen nog even vermelden, dat men volgens Bloemendaal, nog te weinig betaalt! Is het niet een zeer eenvoudige manier, om zich op deze wijze eraf te schuiven, en zou het verder geen aanbeveling verdienen, dat alle Electriciteitsverbruikers eens pools hoogte gingen nemen of ze niet te weinig be taalden? Loonen, zoo mogelijk ook steun, wil men met geweld omlaag hebben, doch electra, water en huren blijven op peil en zou nu, Provinciaal- en Gemeentebestuur, niet eens een voorbeeld kunnen geven, door beiden te verlagen? Zeer zeker, dat dan de huren zul len volgen. Waar ik nu toch bezig ben op een der wan toestanden van het P.E.N. te wijzen, zou ik ook de aandacht op het volgende willen ves tigen, ook handelingen die volgens mijn bescheiden meening niet door den beugel kunnen. Ondergeteekende heeft een cautie moeten storten en dat zullen er velen met mij ge daan hebben. Nu is op zichzelf daar geen be zwaar tegen, doch ik vraag mijzeive af, waar blijft de rente voor die duizende gul dens? Ook daarnaar heeft ondergeteeken de gevraagd, doch hij kreeg ten antwoord dat men daar dan wel een aparte administra teur voor noodig had, in welk antwoord dus ligt opgesloten, dat het niet zoo'n klein be drag is, wat gestort is. Ik kon niet nalaten, de opmerking te ma ken dat deze beambte dan zichzelf wel be taalde, want als elke cautiesteller 2,64 pet. rente krijgt als bij de Spaarbank, zal de P.E.N. het toch zeker wel tegen het dubbele- uitzetten, doch dit alles hielp niets. Over de meterhuur wil ik momenteel niet uitweiden, deze kunnen op den langen duur wel met goud beslagen worden. Nu zou ik tenslotte willen vragen, ligt hier voor ons pas gekozen Statenlid, den heer F. P. Vermeulen geen terrein open, om Gedepu teerden daarover te interpeHeeren, over tuigd als ik ben, dat de heer Vermeulen daar mede heel wat dankbaarheid zal oogsten. U nogmaals namens deze zes bewoners dankzeggend, Hoogachtend, J. G. HOFMANN, De Rui ter straat 146, IJmuiden-Oost. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zonnebrand Doorzitten hij Wielrijden

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2