DE tSuS DE VIERDE MAN Een Statistiek. jjMUlDER COURANT DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932 DRAMA IN DE INDISCHE SPORTWERELD. ontvoering, moord en zelfmoord. BATAVIA. 17 Augustus (Aneta) De beer Van Koesveld, chef bij een firma hier tpt stede, ontvoerde een 16-jarig meisje ge naamd Blonk, lid van dezelfde sportclub aLs wi Na deze ontvoering heeft 'hij met een revolver een moordaanslag op het meisje aeolêegd. waarna hij de hand a-an zichzelf ^0gcr Beiden werden gedood. Het drama speelde zich Dinsdagmiddag 12 uur af op den weg tusschen Felaboeanratoe en Tjisolok. Het meisje had eenige dagen geleden zon der toestemming de ouderlijke woning ver laten waarvan de toegang aan den dader was ontzegd. Van Koesveld zal te Soeka- boemi worden -begraven, terwijl hedenmiddag te Meester Cornells de begrafenis van het ieumdige slachtoffer plaats heeft. De vrouw en °twee jeugdige kinderen van Van Koes veld waren kort geleden naar België ver trokken. Mevrouw deed eengie tijd geleden nog mede in den korfbalwedstrijd België— Nederland. SPOEDIG EEN OVEREENKOMST ENGELANDIERLAND. eischen van canada te ottawa ingewilligd. PARIJS, 17 Augustus (Reuter). De bij zondere correspondent van de „Matin" te Ottawa verklaart door den leider der Iersche delegatie. Sean OKelly, te zijn gemachtigd om mede te deelen, dat de onderhandelingen tusschen Engeland en Ierland een gunstigen verloop hebben en dat kort na afloop der conferentie een overeenkomst tuschen beide landen zal tot stand komen. OTTAWA, 17 Augustus (Reuter). Het sluiten van een overeenkomst, welke direct mnstig voor de Canadeesche visscherij, is naar verluidt, nagenoeg verzekerd. Bijzon derheden over deze overeenkomst zijn nog niet te verkrijgen. De eischen van Canada, die ingewilligd zouden zijn, omvatten o.a. verhooging met 10 a 20 percent van het voorkeurstarief. Talrijke landen, met name Rusland, Japan, Portugal en de Scandinavische landen, wor den door deze maatregel bizonder getroffen. Wat betreft den uitvoer van 'bacon, is het niet waarschijnlijk dat Canada de gevraagde voorkeursbehandeling zal verkrijgen. OTTAWA 17 Augustus (Reuter)De be sprekingen ter rijksconferentie waren giste ren. geheim, doch het lijdt geen twijfel, dat de kwestie Rusland gisteren den geheel-en dag het onderwerp der besiprekingen heeft uitge maakt. Canada, gesteund door eenige andere de- minions, heeft aangedrongen op krachtige controle en besprekingen van den Rinss is c-hen invoer op de markten van het B-rifcsche lijk. OVEREENSTEMMING MET DE OVAMBO- STAM BEREIKT KAAPSTAD, 17 Aug. (V.D.) Tusschen vertegenwoordigers van de Zuid-Afrikaan- sche regeering en van de Ovambo-stam, waartegen door het gouvernement een straf expeditie was uitgezonden, zijn onderhande lingen gevoerd, die tot overeenstemming hebben geleid, zoodat de strafmaatregelen der regeering zijn ingetrokken. GEVECHTSSTIEREN HERKREGEN DE VRIJHEID. TWEE PERSONEN GEDOOD, VIJF GEWOND MADRID, 17 Augustus (V.D.) Gisteren ontlaadde zich boven eenige Spaansche pro vincies een hevig onweer, dat gepaard ging met 'hagelstormen. Bij Villa Rosa werd de omheining van een weideplaats omvergerukt zodat zes stieren die daa.r ingesloten waren en waren bestemd voor de te houden stieren gevechten, konden ontsnappen. De vurige gevechtsstieren, opgewonden door het nood weer en de bliksemstralen, renden de stad in en doodden twee personen, die zij op hun- weg ontmoetten, terwijl vijf andere personen, die zich niet tijdig in veiligheid konden brengen, ernstig g.ewond werden. ONTSPANNINGSSCHIP ZINKEND. 74s passagiers in veiligheid. LOUISVILLE (Kentucky) 17 Augustus. (Reuter). Het ontspannïngsvaartuig City of Memphis, is op de Ohio-rivier aan den oever van Kentucky op een rots geioopen. Het schip bevindt zich in zinkenden toestand. De 748 passagiers, alsmede de uit 33 kop pen bestaande bemanning zijn in veli-gheid gebracht. DE ENGELSCH-IERSCHE TARIEVENSTRIJD. iersche boeren eischen beëindiging; DUBLIN, 17 Aug. (V.D.) Te Meath werd een groote protestbetooging van Iersche boe ren en grondbezitters tegen den Engelsch- Ierschen tariefoorlog gehouden. De vergade ring benoemde een delegatie, die een dringend beroep op het. Iersche kabinet zal doen, den tarievenoorlog te beëindigen. De agrarische belangen van Ierland verkeeren in het grootste gevaar. Indien de tarief oorlog voortduurt kunnen de Iersche boeren hun vee en hun landbouwproducten niet meer verkoopen en zullen zij deze moeten vernietigen. DE VLIEGER BOARDMAN NEERGESTORT. SPRINGFIELD Massachusetts) 16 Augustus (Reuter). De aviateur Boardman, hou der van het record voor lange afstands- vluchten, is hier van een hoogte van 2000 voet neergestort. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis getransporteerd. SAN JURJO ZIT NIET MEER. MADRID, 17 Augustus (Reuter). De af zonderlijke opsluiting van generaal San Jurjo is opgeschoven. Hij is thans naar een gemeenschappelijk gevangenen-lokaal overgebracht. MADRID, 17 Augustus. (Reuter). Dc direc teur van het sedert den optsaoid verboden dagblad „A. B. C." is gisterenavond dooi de politie in zijn woming gearresteerd. GRANADA 17 Augustus (Reute-r). De gouverneur heeft op straffe van.boeit, .gelast dat de winkels en magazijnen moeten worden heropend. 'De winkeliers hadden hun zaken nog ge sloten gehouden, daar de toestand, hier ter stede nog roerig is en de positie gisteren avond nog van de vuurwapens"" gebruik moest maken om samenschoolingen .ui'teen te drij ven. (In den Rand van de Scheep vaart is opgemerkt dat 90% onzer strandbeéöners niet kan zwemmen.) Tien procent der -strandbewoners, Kan slechts zwemmen in ons land, Kijk. dat- is nou een verschijnsel, Daarbij staat toch je verstand, Elk die op en van de zee leeft. Weet toch uit ervaring goed, Dat je, op haar vriendschap bouwend, Heel voorzichtig'bouwen moet. Drommen binnenlandbevolkers Trekken op een zeebad uit. Maar de zeeman blijft op 't droge, Aan den wal of op zijn schuit. Heeft dit een gelijke oorzaak. Als wanneer, zooals het heet, De banketbakker persoonlijk Voor geen geld een taartje eet? Toen 'k een dezer heete dagen, Zelf eens in een badplaats kwam, Vroeg ik aan een stoeren zeeman, Waarom hij geen zeebad nam; Waarom hij niet leerde zwemmen, Voor zijn eigen veiligheid, Als een onontbeerlijk wapen In den harden levensstrijd. Hij keek peinzend naar de drommen In de branding en hij zei: Ach, we willen wel. wij zeelui, Maar, we kun' er niet meer bij. P. GASUS. BURGERLIJKE STAND t HAARLEM, 17 Augustus. Getrouwd 16 Augustus: L. M. J. Mergen- theim en B. Polak. Bevallen 13 Augustus: M. Steenkistvan Olst, d.: 14 J. G. WillemseSpigt, z.; D. C. Kooij—Castclijns, z.; H. R. Eisma—v. d. Goes, z.; 15 Augustus: W A. de BooJasper, d.; G. F. J. SleijpenRutkowski, z.; M. P. v. d. LindeStokman, d.; C. C. Hendriks Spanjaard, z.; M. StarreKleiberg, d.; 13 Augustus: N. W. Vierhout—Timmerman, z. Overleden 15 Augustus: M. H. Brauns Evelijn. 85 j., Ie Hasselaersstraat; J. Bertho- lee, 72 j., Ridderstraat; F., 4 j., d. v. J. W. Koopman, Noorder Tuindorplaan. MARKTNIEUWS COÖP. CENTRALE E IER VEILING PÜRMEREND G.A. 16 Augustus 1932. Afdeeling eieren. Aanvoer 29.143 Eend eieren 2.15 a 2.50. 70.000 Kippeneieren 70/80 K.G. f 4.10 a 5.20 65/66 K.K. 3.60 a 3.90, 63/64 K.G. 3.60 a 3.80. 60/62 K.G. f 3.20 a 3.60, 53/59 K.G. 3.20 a 3.50, 56/57 K.G. f 3.10 a f 3.40, 53/55 K.G. 2.90 a 3.30, 50/52 K.G. 2.80 a 3, 45/49 2.50 a 2.80. Afdeeling pluimvee: Oude kippen 0.50 a 1 per stuk. Jonge hanen 0.20 a 1.20 per stuk. Jonge woerden 0.25 per stuk. Kiloprijs oude kippen 0.35 a 0.40. Kiloprijs jonge hanen 0.30 a 0.70. Tijdens de Duitsche filmexpeditie aan de kust van Groenland is een der deelnemers, dr. Sorge (rechts), die in zijn kajak af ge dxeven ivas, ternauwernood van den dood gered. Na dagenlang zoeken ivist de bekende vlieger Udet (links) hem op te sporen, waarna dr. Sorge door een der motorbooten van de expeditie gered v)érd. ONZE KINDEREN IN DEN ZOMER Is er voor de jonge moeder wel prettiger bezigheid denkbaar, dan te zorgen voor de kleeding van haar kleine meid en deze door de juiste keuze van jurkje, manteltje en hoedje zoo lief mogelijk aan te kleed en? En veel moedertjes, die maar even wat tijd vrij kunnen maken, doet het een oneindig ge noegen om al die kleine dingen voor zus zelf te maken. Hoewel de mode voor de kinderen zich in hoofdzaak richt naar die van de volwassenen heeft ze toch ook weer iets heel persoonlijks De hoofdzakelijke voorwaarden zijn eenvoud een weeke tinten. Men mag kinderen, die van nature een frissche, richtende huidskleurheb ben, niet met zware donkere stoffen behan gen en zeker niet in den zomer onder een blauwen, stralenden hemel en tusschen bloemen en planten. Daar bolero'tjes dezen zomer zeer modem zijn, versieren ze natuurlijk ook de kleertjes van onze kleine meisjes. De rokjes hebben geen onderbrekende garneeringen, die het rokje korter doen schijnen, wat het geheel wel ten goede komt. De volant- en ruche gar neering heeft dit seizoen ook voor de meisjes wel den boventoon. Voor het school jurkje moet eigenlijk iede re moeder op den allergrootsten eenvoud let ten. De aardige jersey- en tricotjurkjes, die we tegenwoordig in alle maten en in bijna eindelooze kleurencombinaties kunnen krij gen, zijn voor school wel het meest geschikt. In onzen omgang met menschen en kin deren komt intuïtie ons goed te pas. Ik zou bijna zeggen: intuïtie is een eerste vereischte om met menschen om te kunnen gaan. Want we mogen het nog zoo goed „meenen", we mogen ons uitputten in attenties en harte lijkheden, wanneer we niet doorzien wat de andëf~nöodIg heeft'dan kunnen veel van deze hartelijkheden misplaatst zijn- Vraag iemand, die zijn eigen thuis boven alles prefereert, steeds te dineeren, te sou peer en. Hij zal zich verlegen en ontstemd voelen over al die uitnoodigingen. Onthaal een gast, die van uitgaan houdt, op huise lijke gezelligheid hij zal.het einde van z.ijn logeer-partij nabij wenschen. Nee, met enkel hartelijkheid komen we er niet. Er moet een goede dosis menschen- kennis bij komen. - - We kunnen dat aan ons zelf toetsen. __We hebben allemaal wel eens een vriend of vriendin gehad, die we op het laatst gingen ontloopen, omdat ze zoo erg hartelijk waren. Ze bedachten altijd plannetjes voor ons, die ons dikwijls heelemaal niet aanstonden; zc waren zoo enthousiast en zoo blij voor ons dat we hen eigenlijk niet durfden teleurstel len. Maar ten slotte werkten ze op ons hu meur, de harmonie was verbroken en we ontliepen hen. Zoo zien we ook dikwijls kinderen die aller minst in harmonie met hun omgeving zijn. En zij kunnen die omgeving niet ontloopen! Toch is er hartelijkheid genoeg om hen heen, er worden pleziertjes en uitgangetjes voor hen bedacht; ze mogen mee naar bui ten, spelen met vriendjes, bij kameraadjes op visite gaan. Maar ze kunnen die harte lijkheid niet op prijs stellen, omdat ze er niets prettigs door krijgen, niet iets, dat voor hen werkelijk prettig is. Als de ouders hen beter begrepen,, als moeder wat meer intuïtie bezat, dan zou al die hartelijkheid beter besteed kunnen worden. „Een pretje", dat is niet voor iedereen het zelfde. Een pretje is voor het eene kind een wilde stoeipartij, voor het andere een ge zellige middag thuis met een boek. We doen het eene kind verdriet door het te betrekken in een wild spel, het andere door het een middag op te sluiten met een boek. We moe ten onze hartelijkheid verstandig aanwen den. Hoe dat te doen als we niet over de noo- dige intuïtie beschikken. We kunnen dan niet zoo maar weten wat een kind als het prettig ste beschouwt. En een kind is dikwijls te ver legen of te schuw om het ons te vertellen. Het wil ons soms ook niet teleurstellen, doet maar of het plezier heeft.. Of het heeft al zoo dikwijls moeten hooren, dat het ondank baar is, dat het verder maar zwijgt, berus tend of mopperend al naar zijn aard. Toch kunnen wij wel te weten komen hoe hij over onze „hartelijkheid" den'kt. 'Er is één ding waarmee, we het vertrouwenvan alle kinderen kunnen winnen, dat is: Ze be handelen als menschen. Niet commandeeren, niet van uit de hoogte lief doen, maar eens verstandig met ze praten, ze iets van ons zelf vertellen, van wat wij prettig en niet prettig vinden. Dan komen zij van zelf ook tot vertrouwelijke mededeelingen, iedereen vindt het wel prettig eens te „praten", vooral het kind dat daar meestal niet toe in de ge legenheid is omdat het door de ouderen niet au serieux genomen -wordt i Door zoo te handelen treffen we zekér den juisten snaar in het kindergemoed. En op deze manier komen we dan ook te weten wat het kind echt prettig vindt, waar we het écht plezier mee kunnen doen. Zoo leidt het tot het treffen van andere „juiste snaren". BEP OTTEN Citroensap is verfrisschend en dorst-stil- lend en daarom, vooral op warme dagen de drank. Zijn er in het gezin veel dorstigen en zou daardoor het gewone gebruik van citroe nen een te dure liefhebberij worden, dan is het een beproefd recept om op goedkoope manier een licht mousseerenden, frisschen ci troendrank te bereiden. In vijf liter water wordt een pond suiker gedaan, men voegt er 150 Gram wijnazijn bij, de schijfjes van twee citroenen (met schil) en de schijfjes van twee (geschilde) appelen. Dit mengseltje laten we flink opkoken, filtreeren het dan en gieten het vervolgens in goed schoonge maakte flesschen, die op een koele plaats worden gezet. Na eenige dagen hebben we een citroenwijntje, heerlijk verfrisschend. Vooral in den zomer kunnen gootsteenen soms onaangenaam ruiker.. Als we er af en toe een ketel kokend water in gieten, zal het euvel vlug verholpen zijn. Ook het zeepwater waarin de wasch werd gedaan, is een werk zaam middel als het, alvoreais het in den goot steen wordt gegoten even aan de kook wordt gebracht. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) i O o r UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 22)' .Dat begrijp ik niet. Hij is er toch in ieder geval geweest; de conducteur heeft hem niet alleen in Amsterdam, maar ook op het per ron in Den Haag in de coupé gezien en vol gens de doktoren moet de daad door een man gepleegd zijn". „Ja, hoor eens, een verklaring voor die zienswijze kan ik je ook nog niet geven, maar bet zou me toch niet verwonderen, wanneer later zou blijken, dat ik in deze niet zoo heel ver heb misgetast Maar laten we eerst eens hooren, wat Sanders voor belangrijk nieuws heeft". Ze traden het hoofdbureau binnen en be gaven zich onmiddellijk naar de kamer van den inspecteur. Deze opende juist de deur om een bezoeker uit te laten, met wien hij lang zaam de gang inwandelde, daarbij nog eenige woorden wisselend. „Zoodra ik iets naders weet, krijgt u be richt", hoorden de beide aangekomenen hem zeggen. „Misschien vanavond nog en anders m ieder geval morgenochtend. Ik zal u nu even iemand meegeven om het hotel te wij zen". ..Ga maar vast naar binne, ik kom zoo", vervolgde hij, zich tot Wils en Adams wen dend. Deze voldeden aan het verzoek en twee minuten later was de inspecteur weer bij hen. „Mijne hee'ren", begon hij, zijn bezoekers een kistje sigaren toeschuivend, dat geopend op zijn schrijftafel, .stond, „de onbekende, dien jullie zooeven zagen, is de brenger van het belangrijke niéuws, waarvan ik in m'n briefje melding maakte Spoediger dan ik had durven hopen, hebbeh m'n informaties in het buitenland resultaat opgeleverd en als we ons niet sterk vergissen, beschikken we nu over heel wat meer ^gegevens met betrek king tot de geheimzinnige verpleegster, dan ik een paar uur gëleden voor mogelijk zou hebben gehouden De Antwerpsche recherche die in den voormiddag m'n telegram ontving, meende in het.signalement een oude beken de te ontdekken én heeft onmiddellijk een mannetje, voorzien van -kostbaar foto- en ander materiaal op den trein- gezet. Kijk eens hier Hij sloeg een map open, welke voor hem op het schrijfbureau lag en onmiddellijk schaarden Wils en Adams zich elk aan een kant van hun gastheer om, over diens schou der glurend beter te kunnen zien. Hier hebben we. naar ik meen, een paar, weliswaar niet geflatteerde, maar toch vrij scherpe foto's van eéh dame. die, on danks het gemis van een verpleegstersuni form, een sprekende gelijkenis vertoont met de zuster uit de 2e Oosterparkstraat. Deze juffrouw, die in België en vooral in Antwer pen beter bekend is onder den naam „Blonde Riek", maar zichzelf ook wel Gertrude Les- camps, Annie van Wavereh of Mathilde de Bie noemt, is daar eenige malen wegens ge raffineerde oplichterijen veroordeeld, voor het laatst ophier bladerde de inspec teur even in het dossier tot hij blijkbaar ge vonden had, wat hij zochttot een gevan genisstraf voor den tijd van twee' jaar en acht maanden. Reeds na drie maanden is zij er echter met hulp van derden in geslaagd uit de gevangenis te Brugge te ontsnappen en sindsdien is men haar spoor kwijt ge raakt". Hij wachtte even, doch zijn beide bezoe kers bleven zwijgen en onmiddellijk trok hij uit deze houding zijn conclusie: „Ik bemerk wel, dat jullie er net zoo over denken als de afgezant:wah de Antwerpsche recherche en ik wil je we! eerlijk bekennen, dat onze meeningen evenmin ver uiteen loo- pen. De naam Robert, is jn_België weliswaar niet beke'nd, maar dat zegt natuurlijk bitter weinig. Blijkens inlichtingen, welke ik in- tusschen uit Leeuwarden ontvangen heb, heeft de familie Robert daar 'werkelijk ge woond en is de verpleegster er ook geboren. De uit vijf -personen bestaande familie heeft echter slechts korten tijd in Leeuwarden haar domicilie gehad en is vandaar naar Duitschland getrokken;- Het zal dus uiterst moeilijk zijn om over de antecedenten van deze menschen iets meer tè weten te komen. Overigens vind ik dat niet zoo heel erg, om dat we daarmee' waarschijnlijk toch niet veel verder zouden komen. Althans voorloopig niet. Van heel wat meer belang lijkt me op dit oogenblik het feit, dat de rechercheur zoo handig is geweest de conterfeitsels van eeni ge harer meest bekende handlangers mee te brengen. Kijk jij nu eens Adams, of je er daar een bij vindt, die eenige. gelijkenis ver toont met den man, die hetSbriefje voor den heer Leuvcnsteym-gébracht heeft of wellicht de laatste dagen mef een andere boodschap in het gebouw van de bank is geweest. Adams nam het pakje dat de inspecteur hem overhandigde, aan en-zocht zich een plaatsje op een hoek van het:schrijfbureau, waar het licht van de groene-bureaulamp hel op de foto's viel. „Bewaar me, wat een boeventronies", meen de hij, de zorgvuldig op karton geplakte 'fo to's aan een nauwkeurige studie onderwer pend. „Er is geen enkel gezicht bij, dat er in telligent genoeg uitziet om van een geraffi neerd geënscèneerde misdaad als deze te kunnen worden verdacht. Iemand met zoo'n ongunstig uiterlijk" hij hield een der fo to's onder de lamp, zoodat ook de inspecteur en Wils haar konden zien „zou vermoede lijk al gearresteerd geweest zijn vóór de moord had plaats gehad. Als je daartegen over in den trein komt te zitten, kun je ge rust aannemen, dat je het eind van de reis niet bereikt". Hij nam een nieuwe foto, welke hij na eenige seconden eveneens hoofdschuddend terzijde legde, terwijl de beide anderen ge ïnteresseerd toekeken. „Hier", zei hij plotseling, een klein pas kiekje aandachtig bekijkend. „Dat is ten minste een net ventje en als jullie me nu vertellen, dat die het briefje op de bank heeft gebracht, zal ik het r.iet ontkennen". „Je drukt je nogal voorzichtig uit", ant woordde Sanders lachend. ,Er wordt van jou een pertinente herkenning geëischt. Ik heb dien koerier van onzen geheimzinnigen on bekende nooit gezien, zoodat je bezwaarlijk van mij kunt verlangen, dat ik je op den goe den weg help". „Je vergeet, dat die jongeling ook maar hoogstens een paar seconden in mijn ge zichtskring is geweest. Er komen bij ons da gelijks honderden menschen op de bank, die ik een uur later, ook al viel ik ook over hen, niet meel* zou herkennen. Ik zou hoogstens kunnen beweren, dat het gezicht me bekend voorkomt, al is het dan best mogelijk, dat ik den man bij een geheel andere gelegenheid ontmoet heb". „Zoo heel voorzichtig behoef je in je uitla tingen niet te zijn", troostte Sanders. „Allen, die je daar op een plaatje ziet, zijn goede bekenden van de justitie, zoodat een verden king meer of minder er waarlijk niet op aan komt" Ook Wils bekeek nu de foto aandachtig en onwillekeurig dacht hij daarbij aan den man dien hij, zij het dan ook slechts van achteren op het portaal in de woning van de verpleeg ster had gezien. Het was echter onmogelijk op dit kleine paskiekje ook maar één punt van overeenkomst met dien geheimzinnigen onbekende te ontdekken. „Alles goed en wel", hernam Adams, „maar ik zou er toch niet graag een eed op doen, dat ik dat mannetje ken. Overigens zal het voor de Belgische recherche waarschijnlijk een kleine moeite zijn het jongmensch op te sporen en aan een verhoor te onderwerpen. Je kunt in ieder geval het zekere voor het onzekere nemen". „Enfin, we zullen dit portret er uit houden. Mogelijk, dat de forens uit Haarlem er zijn medereiziger in herkent", besloot inspecteur Sanders. „De vraag is echter, wat doen we nu?" Adams trok zijn wenkbrauwen op. „Het zal wel een unicum zijn in de geschie denis der criminaliteit, dat een politieman in een zoo belangrijke' zaak bij den leek om raad aanklopt", meende hij, maar bemer kende, dat de inspecteur deze opmerking min of meer misplaatst achtte, liet hij er haastig op volgeh: „En ik vermoed dan ook, dat de politieman in kwestie zijn plan reeds lang heeft opgemaakt". Sanders' gelaat klaarde op. „Dat is inderdaad het geval", antwoordde hij. „En m'n vraag was dan ook veeleer be doeld als een inleiding voor de mededeeling, die ik jullie nog te doen heb. Wils heeft jou zeker wel verteld, Adams, dat we sinds van middag, toen dit mannetje" hij gaf den reporter een ferme klap op den schouder, wat deze een minder gepast woord ontlokte „in de woning van de verpleegster een ver dacht uitziend heerschap tegen het lijf liep, een rechercheur in de 2e Oosterparkstraat op post hebben (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3