Wisscherij VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VEL5EN BEVERWIJK Verhoogïng der Engelsche invoerrechten. WEERBERICHT. Pas Vijftien jaar Smetten, Doorzien Stukloopen der Huid 1PUR0L IJMUIDER COURANT IJMUIDER COURANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1932 Schip Verm. aankomst Laatste bericht West-Indië 22 Aug. Achilles Napels 25 Aug. Ariadne Triest 14 Sept. Aalsum Rosario 10 Sept. Askild Onega 22 Aug. Boskoop Chili 25 Aug. Berenice Midd. Zee Baarn Chili Borg Umea 21 Aug. West-Indië 29 Aug. Colombia Hamburg 21 Aug. Drechterland Villa Constitucion heden Eurybates Ned.-Indië 21 Aug. Eretza Mendi Bona v. IJmuiden Buenos Ayrcs 10 Sept. Fortuna Sundsvall heden Ned.-Indië 22 Aug. Rosario 4 Sept. Goathland Santa Fê 20 Aug. ChiU Hermes Zwarte Zee 5 Sept. Hercules Zw. Zee 20 Sept. Heemskerk Hamburg 21 Aug. Hoyeizan Maru Shimonoscki heden Jason Hamburg 21 Aug. Kurmark Ned. Indië 5 Sept. Dairen 25 Aug. Kosciuszko Gdynia N't'd -Tndic 19 Sept. Linge Archangel 21 Aug. Laurent Meeus Tuapse Liguria Santa Fé 15 Sept. Magdeburg Ned. Indië 8 Sept. Midd. Zee 20 Aug. Minna Londen heden M. v. St. Aldegonde.. Ned. Indië 7 Sept. Moid art Swansea heden North Anglia Concepcion 20 Aug. Villa onstitucïon 2 Sept. Nike Curacao 2 Sept. Polyphemus Ned.-Indië 2 Sept. Poulau Laut Ned.-Indië P-irlau Tcllo Hamburg 20 A up;. Plu to Spanje 27 Aug. Polydorus Ned.-Indië 18 Sept. Remi Danzi'g heden Rhea West-Indië Salland B Aires 30 Sept. S:ella Zwarte Zee Shenandoah Port Arthur Skogheim Archangel 23 Aug. Tagila Archangel (v. Velsen). 21 Aug. Tarakan Ned.-Indië Venezuela W.-Indië Waterland Buenos Ayres 26 Aug Wolsum ~);amante IJstroom West-Afrika 15 Aug. Azoren gepass. 18 Aug. te Duinkerken. 17 Aug. van Lipari 12 Aug. vertrokken. 12 Aug. vertrokken 6 Aug. v. Curacao. 16 Aug. Gibraltar gepass. 16 Aug. van Corral. 15 Aug. van Norresundet 12 Aug. van Parimaribo Vertrekt 20 Aug. 18 Aug. van Havre. 16 Aug. Gibraltar gepass. in lading in lading 12 Aug. vertrokken 17 Aug. van Marseille. 4 Aug. van Bueno Avres 8 Aug. v. St. Vincent 14 Aug. van Supe. 18 Aug. Gibraltar gepass. 18 Aug. van Constantza. Vertrekt 20 Aug. 12 Aug. Gibraltar gepass. Vertrekt 20 Aug. 12 Aug. van Colombo. 17 Aug. van Colombo Vertrekt 17 Aug. 15 Aug. van Telok Betong i Aug. vertrokken. 15 Aug. van Stamboul 14 Aug. vertrokken. 16 Aug. Perim gepass. 15 Aug. van Lissabon. 8 Aug. vertrokken. 17 Aug. van Colombo 16 Aug. vertrokken. 13 Aug. Madeira gepass. 1 Aug. vertrokken. 16 Aug. vertrokken 12 Aug. van Colombo. 18 Aug Perim gepass. Vertrekt 17 Aug 17 Aug. te Torrevieja 16 Aug .van Singapore 12 Aug. vertrokken 17 Aug. van San Pedro in lading 18 Aug. te Constantza. 3 Aug. vertrokken. 13 Aug. vertrokken 15 Aug. Honnogsvaag gepass 20 Aug. van Batavia. 17 Aug. Azoren gepass. 7 Aug. v. Rio Janeiro. 16 Aug. Fern Noronlia.gepass. 17 Aug. te Hamburg Papierfabriek Hoogovens VISSCHERÏJ EN SCHEEPVAART. TE IJMU'DEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Russ. s.s. Michael Frunze Leningrad Du s.s. Elise Schulte Lulea hout erts AANVOER PAPIERHOUT. Het Russische stoomschip Michael Frunze is hier van Leningrad aangekomen met- een lading hout voor de papierfabriek. GEZONKEN. De stoomtrawler Roland is op vijftig mijl Z. O. Z. van Aberdeen door het stooten op een drijvend voorwerp lekgesprongen en la ter gezonken. De bemanning werd gered en lil een Schot-sche haven geland door den stoomtrawler Bon accord. NAAMSVERANDERING. De door den heer C. Blok alhier aange kochte stoomtrawler IJ.M. 155 Avilla is her doopt in Leentje Elisabeth. VERDWIJNENDE ZEILSCHEPEN. Het Duitsche schoolschip Bremen, dat in 1902 met een inhoud van 2470 bruto ton te St.-Nazaire gebouwd werd en oorspronkelijk onder Fransche vlag voer, zal uit de vaart genomen en gesloopt worden. SLOOPPREMIE IN ZWEDEN Evenals thans in Duitschland overwogen wordt aan de reeders een premie te geven, voor het sloopen van de oude tonnage loopt men in Zweden met gelijke plannen rond. Daar wil men de regeering een bedrag beschikbaar laten stellen voor dit doel doch dan tegelijkertijd aan de scheepvaart een tijdelijke belasting laten betalen bij het be zoeken van Zweeische havens. Op deze wijze zouden ook de buitenlandsche schepen mede betalen aan de hernieuwin g van de Zweed- schc vloot doch daartegenover staat, dat al le naties gebaat zijn met een opleving van de wereldschcepvaart. door het verdwijnen van de oude schepen. Men denkt voor de uitvoe ring van het plan ongeveer 15 millioen Zw. kronen noodig te hebben. Bovendien wil men den aankoop van bui tenlandsche schepen, die ouder dan 26 jaar zijn, verbieden. WEER IN DE VAART. De Deensche motorkotter F.N. 178, welke de vorige week hier met verlies van schroef door den kotter FN 134 werd binnengesleept, is thans in het dok alhier van een uit De nemarken gezonden schroef voorzien en weer klaargemaakt voor de visscherij. TER REPARATIE. Het Duitsche stoomschip Halle, dat op reis van Ned.-Indië naar Amsterdam nabij Perim op de rotsen liep, doch later vlot kwam, is inmiddels hier aangekomen. Het stoomschip loste in Amsterdam de lading en vertrok ver volgens naar Hamburg om daar in het dok te worden opgenomen ter reparatie van den bodemschade. ERTSAANVOER. Het Duitsche sSoomschip Elises Schulte is hier van Lulea aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. TOERISTENREIS. Het motorschip Colombia, dat een toeris- tenreis naar Hamburg, Kopenhagen en Oslo maakt, wordt Zondag hier terug verwacht. In Amsterdam wordt het schip dan weer ge reed gemaakt voor den gewonen West-Indië- dienst. BEHOUDEN AANGEKOMEN. De sleepboot Lauwerzee is met den door haar gesleepten onderlösser en sleepboot van hier te Duinkerken aangekomen. De sleepboot Utrecht kwam te Damzig aan van IJmuiden met de door haar gesleepte hekwielzuiger Smok I. R.K. MEISJESSCHOOL. In de plaats der Eerw. Zuster Herman Josepha. die naar Castricum vertrok, is tot hoofd der R.K. Meisjesschool in de Kerk straat benoemd de Eerw. Zuster Anna Ca rolina, die tot dusver hooft te Castricum was. BEHOUDEN AANKOMST. De sleepboot Utrecht van Bureau Wijs muller, welke Maandagavond 1.1. van hier vertrokken is met den voor Poolsche reke ning gebouwen zuiger-hekwieler Smok I is Vrijdag in den namiddag behouden in Dan- zig-Neufahrwasser binnengeloopen. De sleep heeft een mooie overtocht gehad, daar de afstand van 660 zeemijlen in 92 uur afge legd werd, zoodoende een behouden vaart makend van 7 mijl per uur. Aangekomen schepen. 20 Augustus. Vadder Gerrit in.c. Londen. Dolfijn m.s. Londen. Vertrokken schepen. 19 Augustus. Orestes s.s. Rotterdam. Chelwood s.s. Sunderland. Sturmsee s.s. Randers. Fishpool s.s. Hartlepool Sumdre m.s. Parijs. Atlas m.s. Boston Fylingdale s.s. Sunderland. Ek s.s. Arendal. Trouipool sa. Darry Amazone sa. Rotterdam Elbing III sa. Hamburg Brion sa. Bordeaux GEWEST KENNEMERLAND O.S.P. Na eenige besprekingen is door de afdee- lingen in Kennemerland van de O. S. P. op gericht het gewest Kennemerland dier par tij. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren Disselkoen, Heemstede voorzitter. H. Brouwer. Halfweg, secretaris, P. Ottens, IJmuiden, penningmeester. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.10—1. Griet per 50 K.G. 36—12. Tongen per K.G. 2.250,65. Groote schol per 50 K.G. f 2017. Middelschol per 50 K.G. 2119. Zetschol per 50 K.G. 2013. Kleine schol per 50 K.G. f 141. Schar per 50 K.G. 7—2. Pieterman en poon per 50 K.G. 1.40. Groote schelvisch per 50 K.G. f 9.50. Mïddelschelvisch per 50 K.G. 87.40. Kleine middelschlvisch per 50 K.G. f 4.70 3.20. Kleine schelvisch per 50 K.G. 2.80f 2.10. Kabeljauw per 125 K.G 0.450.19. Gullen per 50 K.G. 3.50f 0.35. Leng per stuk 1.201. Makreel per 50 K.G. 3.10—2.60. Kleine middelhake 40 p. 50 K.G. Kleine lïake 28 per 50 K.G. BESOMMINGEN: Trawlers: Adelante IJm. 19 425 1300. Sperwer IJm. 133 60 1100. Stoomsnurrev a a r de r: Willy Jotan IJm. 68 160. Kotter: Ennv 360. Loggers: KW 144 400. KW 101 300, KW 68 300, KW 23 240, KW 62 280. KW 69 270. KW 34 f 560, KW 161 590, KW 108 f 200, KW 112 390, KW 130 440, KW 23 f 300. SPROEIEN NOODIG VOORAL OP DEN DRIEHUIZERKERKWEG Men schrijft ons: De veel te smalle Driehuizerkerkiweg wordt verbazend druk bereden. Alle autobussen van IJmuiden naar Haarlem passeeren hier en bovendien gaat er een groot aantal auto's langs. Nu, met deze groote hitte, wordien door de snelrijdende bussen en auto's voort durend stofwolken opgejaagd, maar deson danks zien wij in 't geheel den sproeiwagen niet. Onze gemeente heeft zelf water, het gaat dus alleen om de kosten van een man en de benzine. Wij vragen ons af. of nu de gezondheid der inwoners moet worden opgeofferd aan deze geringe kosten. Als de leden der Ge zondheidscommissie hier eens kwamen kijken, niet een oogenibljk, maar een halven dag, zouden ze tot de conclusie komen, dat zij in dezen wat moeten doen. Nog dezeu dagen zei ons een wandelaar, toen een auto in vliegende vaart passeerde: we moeten de tuberculose bestrijden, maar hier wordt ze verspreid". Wij weten niet, of de sproeiwagen in andere deelen der gemeente komt. maar we mogen gerust zeggen, dat deze bijkans nergens zoo noodig' is, als op den smallen Driehuizer- kerkweg, met zijn druk verkeer en aan beide kanten bewoners. EEN ONBEWOÓNBAARVERKLARING Naar aanleiding van de artikelen 3 en 4 der „Regelen, bedoeld in artikel 4 der In structie voor de Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland", hebben Gedepu teerde Staten aan een Commissie uit haar midden opgedragen, een plaatselijk onderzoek in te stellen, in verband met het door W. F. J. Meijer, te Velsen, ingediende beroepschrift tegen het bovenaangehaald besluit. Bedoelde commissie zal te dien einde op Vrijdag. 26 Augustus e. d.. des voormiddags te 10.30 uur. een onderzoek ter plaatse' in stellen, na afloop waarvan een openbare zit ting zal worden gehouden ten Raadhuize dezer gemeente. Belanghebbenden zal alsdan de gelegen heid worden gegeven hun standpunt in deze aangelegenheid in persoon of bij gemachtig de voor de meerbedoelde Commissie toe te lichten. Ondertrouwd: N. Aland en A. H. v. d. Maa- rel, W. Wonïnk en D. Schalkwijk, M. A. Tand en J. v. d. Scheur. K. Zwaan en J. Kaptein. Gehuwd: J. Wijdenes en A. Schol. C. Wal raven en M. H. Radevan, J. P. Wessel en G. M. Stoop, J. van Schelt en B. van Aalst Bevallen: H. PauwVermaat, z., G. Kaa senbrood—Esser, d„ C. BakkerHoutman, d,. G. Kramer—v. d. Plas, d.. B. D. Fedder—Bor- rius, z.. A. van DijkKroon, d., Overleden: Pie ter Schaar, 47 j„ echtg. v. J. Woud, Lubbert Broek, 19 j.. ongeh. RONDOM DE WERKVERSCHAFFING. Vrijdagavond omstreeks 10 uur veroorzaak ten eenige personen in de omgeving van de Tuindersstraat eenig rumoer. De oorzaak hiervan was, dat een aantal daar wonende arbeiders v.an de werkverschaffing na een afwezigheid van 14 dagen thuis waren ge komen. Omwonenden hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt om dezen ar beiders een ongewenschte ovatie te bren- brengen. De politie bracht spoedig een eind aan het relletje. Op de op 19 Augustus alhier gehouden groentemarkt waren aangevoerd en verkocht: Spinazie per kist 18—40 cent. Postelein per kist. 12—30 cent. Andijvie per kist 10—28 cent. Wortelen per bos 48 cent. Komkommers per 100 f 2f 4. Augurken per slof 2070 cent. Aardappelen klei per KG. 24 cent. Idem zand per KG. 4 1/2 cent. Doppers per kilo 818 cent. Capucijners per kilo 920 cent. Raspers per kilo 922 cent. Tuinboonen per KG. 39 cent. Snijboonen per KG. 59 cent. Heerenboonen per KG. 36 cent. Trosboonen per KG. 610 cent. Roode kool per 100 f 2f 3. Savoye kool per 100 f 3f 5. Bloemkool per 100 f 2f 7. Sla per kist 1860 cent. Rabarber per 100 bos f 2- Pieterselie per bos 2 cent. Selderie per bos 2—3 cent. Peren per kilo 8 Frambozen per slof 3055 cent. Bessen per slof 5580 cent. Druiven per kilo 5060 cent. PERSONALIA De heer J. Wols te Beverwijk is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch L.O. -f 3. Hoe het met 1 September wordt. Op 1 September a.s. treden de nieuwe En gelsche invoerrechten in werking, welke zijn afgekondigd bij de „Additional Import Duties No. 5, Order 1932". Onze Nederlandsche tuin bouw kan zich in 't algemeen over deze af kondiging slechts zeer matig verheugen, aan gezien verschillende tarieven verhoogd zijn. De nieuwe invoerrechten zien er als volgt uit: VERSCHE VRUCHTEN. Kasdruiven 3 pennies per Engelsch pond. Perziken 1 April31 Oct. 1 shilling per En gelsch pond. Aardbeien 1 Mei31 Juli 3 pennie per En gelsch pond. Kruisbessen 1 Mei31 Juli 1/2 penny per Engelsch pond. Andere bessen 1 Mei—31 Aug.. 2 pennies per Engelsch pond. Frambozen 1 Juli31 Aug. 2 pennies per Engelsch pond. Kersen 1 Mei15 Aug. 3 pennies per En gelsch pond. Pruimen 1 Juni—31 Oct. 9 shilling 4 pen nies per 100 KG. VERSCHE GROENTEN. Tomaten 1 Juni31 Juli en 1 Augustus 31 October resp. 2 en 1 pennie per Engelsch pond. Komkommers 1 Maart30 Nov. 8 shilling per 100 K.G. Sla en andijvie 1 Jan.30 April 8 shilling per 100 KG. Idem 1 Mei31 Dcc. 6 shilling per 100 KG. Wortelen en Rapen 2 shilling en 4 pennies per 100 KG. Bloemkool 3 shilling per 100 KG. Doperwten (ongeaopt) l Jan.31 Juli 9 shilling 4 pennies per 100 KG. Boonen 1 Jan31 Aug. 1 1/2 pennies per Engelsch pond. Asperges 1 Jan.30 Juni 4 pennies per Engelsch pond. Paddestoelen 8 pennies per Engelsch pond. Het Engelsche invoerrecht op druiven be droeg 2 pennies per Engelsch pond. Vanaf 1 September a.s. beteekent dit dus een ver hooging met niet minder dan 50 procent. Stelt men de koers van het Engelsche Pond op negen Hollandsche guldens dan bedraagt het invoerrecht op druiven thans 24 cent per K.G. Voor perziken beteekent het nieuwe Engelsche invoerrecht een belasting van circa één gulden per KG. Wat de aardbeien betreft kan worden opgemerkt, dat het invoerrecht tot nu toe bedroeg tot 1 Juni: 2 shilling 6 pennies per Engelsch pond of f 2.40 per K.G. en van 1 tot 25 Juni: 6 pennies per Engelsch pond of 48 cent per KG. Na den 25sten Juni werd het invoerrecht gelijk aan tien procent der waarde. Na 1 September wordt dit in voerrecht 3 pennies per Engelsch pond of 24 cent per K.G. gedurende het geheele jaar. Hier is een zekere verlichting' vast te stel len. Het ïs alleen te hopen, dat deze het a.s. seizoen nog zal bestaan! Het gewijzigde invoerrecht voor kruisbessen heeft weinig te beduiden. Het is circa 4 cent per KG. gebleven, d. w. z. het is te hoog. Het zelfde kan gezegd worden voor de overige bes- sensoorten en frambozen, die belast zijn met 16 cent per K.G. D^ kersen komen er minder goed af. Het Engelsche invoerrecht bedroeg 3 pennies per Engelsch pond vóór 1 Juli en 10 procent der waarde na 1 Juli. In het vervolg zal de ge heele kersenuitvoer naar Engeland onderwor pen zijn aan een invoerrecht van 24 cent per KG. Ook het artikel pruimen komt er slecht al. Het oude invoerrecht van tien procent der waarde is vervangen door een recht van 8 cent per KG. Wat de versche groenten betreft dient op gemerkt te worden, dat het Engelsche in voerrecht op tomaten gelijk is gebleven, n.l. 16 cent per KG. in Juni' en Juli. 8 cent per KG. in Augustus, September en October, terwijl in de overige maanden 10 procent der waarde wordt geheven. Het invoerrecht op komkom mers is wel gewijzigd. Het werd gebracht op 8 shilling per 100 KG. of f 7.10, terwijl het oude recht bedroeg 12 shilling per 100 KG. vóór 1 Juli en 8 shilling per 100 KG. na 1 Juli. Een verlaging dus van 33 1/3 procent. Het in voerrecht op sla is vrijwel hetzelfde gebleven, t.w. f 7.10 per 100 KG. vóór 1 Mei en f 5.30 per 100 KG. na 1 Mei. Het nieuwe Engelsche in voerrecht op vroege peen is zeer veel lager dan het oude. Het nieuwe bedraagt 2 shilling 4 pennies per 100 KG. gedurende het geheele jaar of f 2.10 pr 100 KG.; het oude bedroeg 8 cent per KG. van 1 April tot 1 Juli en overigens 10 procent der waarde. Het Engel sche invoerrecht op bloemkool is ten aan zien van het vroege product ongewijzigd ge bleven. MOLLERUS. Zwakken tot matigen wind uit zuidelijke richtingen aanvankelijk helder tot licht be wolkt, droog weer, behoudens kans op on weer, nog warm. WATERSTAND. Hoog water Aug. v.m. n.m. 19 4.47 5.13 20 5.23 5.46 21 5.57 6.17 Geen zomertijd. Gemidd. duur van de eb 7 u. 59 sec. Kranten knipsels uit 1917. 20 AugiLstus 1917. Uit Parijs wordt gemeld, dat het verzoek om revisie van Mata Hari (Greta Zelle), de Hollandsche spionne, die door den Franschen krijgsraad ter dood was veroordeeld, is afge- wezen. De rector van heb Kaiser Friedrichreal- gymnasium te Berlijn beval in de groote vacantie der leerlingen aan, blootsvoets te loopen, daar dit in het belang van het Vader land ivas. Andere onderivijsinrichtingen volg den dit voorbeeld, zoodat men thans al de leerlingen bootsvoets ziet gaan. Dwang wordt hierbij niet uitgeoefend. Alles, om schoenen te sparen. DE CRISIS IN DE BLOEMBOLLEN CULTUUR. HET H. B. G. EN DE SANEERING Men schrijft ons uit Hillegom: Vrijdagavond hield de afdeeling Hillegom van het H. B. G. een vergadering in Hotel Flora met het doel het saneeringsvoorstel te bespreken dat door de afdeeling Sassen- heim van Bloembollencultuur was ingediend ten doel hebbende te komen tot regeerings- steun aan noodlijdende kweekers en inkrim ping der productie. De vergadering was slechts zeer matig be zocht hetgeen de voorzitter in zijn openings woord betreurde, gezien de belangrijkheid van het ingediende voorstel. Het hoofdbe stuur van het H. B. G- staat zeer sympathiek tegenover het voorstel, doch wenschte be handeling in de afdeelimgen. ten einde op de algemeene vergadering die Maandag a.s. te Haarlem wordt gehouden vruchtbare bespre kingen te verkrijgen en zoo mogelijk tot een resultaat te komen. Na voorlezing van het saneeringsvoorstel becritiseert de heer Van Waveren de daden der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur. Waarom b.v. twee beursdagen en waarom groote subsidie aan het Laborato rium te Lisse. Hij wenscht dit geld voor de kweekers beschikbaar te stellen dan zijn deze direct geholpen. Behalve contributie moet men al zooveel betalen aan bijkom stige kosten dat de voorgestelde 10 ct, per R. R. voor een groot aantal kweekers een onoverkomenlijk bezwaar is. De voorzitter bestrijdt- het gesprokene; de aan de genoemde instellingen uitgegeven gel den worden zeker niet nutteloos besteed en komen het geheele vak ten goede. Het plan-Sassenheim is voor de bedoelde inkrimping schittei*end, maar de steun is zeer sober; deze is meer bedoeld als lokmid del om medewerking te krijgen voor de in krimping. Spreker staat zeer sceptisch, te- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN rzachl en geneest men met V Doos 30-60-90 ct. Tube 80 ct Bi| Apoth. «n Drogisten genover het voorstel van f 10 per H.L. in te leveren tulpen; dit is beslist onvoldoende om een bedrijf te steunen. Het is bedoeld als redding voor de kleine kweekers, maar deze zullen vanzelf sprekend weinig in te leve ren hebben, zoodat het voorstel een redding wordt van groote kweekers die het minder noodig hebben. Als er gesteund moet worden, moet de Regeering anders te werk gaan. Waar echter inkrimping der teelt een ge biedende eisch is en door overeenkomsten van vakgenooten onderling niets is te be reiken, zooals de ondervinding geleerd heeft en daardoor inkrimping onbereikbaar wordt, is dit plan om door regeeringsmaatregelen zoover te komen aan te bevelen, hoewel het nog niet volmaakt is. In een der andere afdeelingen is voorge steld aan de kweekers een toeslag van f 1 per R.R. en een der aanwezigen stelt voor dit te steunen. De voorzitter zegt behande ling op de algemeene vergadering toe, hoe wel vreezende dat. dit van regeeringszijde niet zal worden aanvaard: het gevraagde regeering'scrediet van f 2.500.009 toch moet worden terugebetaald, terwijl deze steun daaronder niet zou vallen. Nog wordt voorgesteld om van elke te plan ten R.R. bollen een retributie te heffen van 5 of 10 cent om daaruit een fonds te stich ten en daaruit te steunen hetgeen door den voorzitter ontraden wordt omdat het in deze slechte tijden niet gewenscht of onmogelijk is aan de vorming van een fonds te beginnen Ten slotte wordt het voorstel-Sassenheim met algemeene stemmen aangenomen. Bij het punt handelsbesprekingen blijkt dat de door de daartoe in het leven geroe pen commissie vastgestelde minimumprij zen der hyacinthen een goede uitwerking hebben. Deze kunnen over het algemeen ge makkelijk gemaakt worden, tot en met maat 17 zelfs daarboven. Er komen meer lcoopers aan de schuren' dan verleden jaar. Tulpen worden goed verkocht, van som mige soorten is de prijs 3 a 4 maal zoo hoog als in den aanvang. Narcissen daarentegen gaan slecht. Bij de rondvraag l»ecritiseert de secretaris de houding der veilingen. Het komt zeer dik wijls voor dat van groote partijen een paar manden worden verkocht en dat dan direct de geheele partij door verschillende koopers tegen denzelfden prijs wordt afgenomen. Werd het restant oven-geveild dan zou daar voor gemakkelijk 20 of 30 cent per 100 meer gemaakt kunnen worden. Dit is het groote nadeel van veilen bij afslag en spr. dringt aan om deze zaak in het komende winter seizoen nog eens ernstig onder het oog te zien om te komen tot veilen bij opbod. Hierna wordt de vergadering met een woord van dank voor de aanigename bespre kingen gesloten. Door een abonnement op het Geïllustreerd Zondagsblad van de hent U GRATIS verr"ï—r'l *~-*en onerevallen. Verzekeringsvoorwaarden worden op aan- vraag gaarne verstrekt.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2