HET NIEUWE AVONDBLAD VCDD VELSEN, BEVERWIJKe.Q De gevaren der zee voor baders en zwemmers p. IAARCANC No. 248 WOENSDAG 24 AUG 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2l/< cents incasso, per kwartaal 1-20 p'us 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag .en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. IJMUIDEN ONZE VISCHEXPORT NAAR ENGELAND. DEZE WORDT STEEDS MINDER. Tn de maand Juli zijn uit ons land in En geland ingevoerd 955 cwts visch, ter waarde van 2357 p.st.. tegen verleden jaar in dezelf de maand 2125 cwts, ter waarde van 7091 p.st. fn de waarde van Hollandsch geld uitgedrukt dus thans een waarde van ruim 18000, tegen verleden jaar ruim 84000. In het tijdperk van 1 Januari—31 Juli wer den uit ons land in Engeland ingevoerd T7 826 cwts. visch, ter waarde van 94.596 p.st., te*en verleden jaar 57.562 cwts. ter waarde van 167.535 p.st. Of in reëele waarde thans 765.000. tegen verleden jaar 2.010.000. nieuwe wegwijzers. pen laatsten tijd zijn op eenige punten nieuwe wegwijzers van den A.N.W3. ge plaatst, zoo b.v. op den hoek Kalverstraat Zeeweg'. Deze borden geven de kilometers afstanden aan, doch daaronder zijn veel crootere borden met het opschrift: Naar de sluizen enz. Deze borden zijn zeer practisch. haarlemsche orkest yereeniging. Op het Volksconcert dat de H.O.V. a.s. Donderdagavond in de Gem. Concertzaal te Haarlem geeft, zal als solist optreden de heer jos. de Klerk (zang). Het programma vermeldt o.a. de Rosa- munde-Ouverture. Lohengrin-Voorspel en de Ouverture Sakuntala van Goldmark. De solist zal met orkestbegeleiding zingen een tweetal liederen (Weemoed en Zee) van Lieven Duvosel, Min Modersprak van Benoit en een twe-etal composities van hemzelven. Tevens komt op het programma nog een werk van Liadow. 8 Russische Volksweisen, voor. Marinus Adam dirigeert het geheel. Entree 15 cent. AUTO-ZENDING. Maandagavond heeft op het Kennemer- plein een openlucht bijeenkomst, uitgaande van de Ned. auto-zending plaats gehad. Trots het nïinder gunstige weer, was er een zeer oroote belangstelling. Als sprekers traden op y Ds. R. J. V. d. Meulen en Ds. Westbonk en de heeren Schotvanger en Rasch. Deze laatste is theologisch student en geeft zijn vacantie- tijd, om als chauffeur op den zendingsauto dienst te doen. Medewerking werd verleend door het Geref. zangkoor „Gera". Wij brengen hierbij nog in herinnering, dat Woensdagavond een openlucht bijeen komst zal plaats hebben op het Willemsplein en Vrijdagavond aan den Oosterduinweg. stormvogels-combinatie—v. v. ij. Hedenavond om 6 uur speelt een sterke Stormvogels-combinatie tegen de bekende Zaterdagmiddagcompetitieclub V. V. ij. het onderwijs. De bezuiniging. Naar we vernemen, zullen de gevolgen van de bezuiniging op het onderwijs met 1 Sep tember te bespeuren zijn. Een aantal tijde- lijken leerkrachten, van wie sommige de ge meente reeds langen tijd gediend hebben, is tegen dezen datum ontslag aangezegd het geen mogelijk is, doordat tot combineeren van klassen van verschillende scholen zal worden overgegaan. VELSEN hinderwet. B. en W. van Velsen brengen ter kennis, dat het verzoek van de N.V. American Petro leum Company te 's-Gravenhage, om ver gunning tot het wijzigen van ee'n ondergrond sche benzinebewaarplaats met aftapinrich- ting, op het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie M nos. 3675/3676, plaatselijk bekend Frans Naereboutstraat 2/4, door hen is toegestaan; en dat het verzoek van J. Nijsen te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel, kadastraal be kend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie M no. 3067, plaatselijk be'kend Casem- brootstraat 22, door hen is toegestaan, onder oplegging van een voorwaarde. legaten Wijlen mevr. de Wed. Waterschot-Schutte te Velsen heeft aan de vereeniging der T. B. C. bestrijding te Velsen een legaat vermaakt van f 560. Tevens heeft zij het Weduwen en Weezen fonds der Nederlandsche Mijnarbeiders te Heerlen f 1000 geschonken. agenda te haarlem WOENSDAG 24 AUGUSTUS Palace; „Afzwaaien". Op het tooneel: Va lentino Gerziadei, het speelkaarten-wonder. 230 en 8.15 uur. Rembrandt Theater; „Ich bleib' bei Dir". Op het tooneel: Niotna en partner in hun scène „Het vallende huis". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vadertje Lang been". Vooraf de revue-film: „Lach.... en vergeet". 2.30 en 8.15 uur. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN N. S. B. RECEPTIE EN UITSTAPJE NAAR FRIGO. Men moet niet denken, dat de deelnemers aan de wedstrijden van den N-ed. Schaakbond naar Velsen zijn gekomen alleen om t-e scha ken. Het bestuur van „Kijk Uit" heeft er trouwens wel voor gezorgd, dat de heeren de noodige voetstappen buiten Hotel „De Prins" zetten. Dat kan niet anders dan reclame zijn voor onze gemeente, waar zooveel moois en zooveel interessants te zien is. Dinsdagmiddag* 2 uur werden de schaak- corypheeën ten gemeentehuize officieel door het gemeentebestuur ontvangen. De ont vangst geschiedde in de raadszaal, waar ter ontvangst aanwezig waren de heeren J. c. Dunnebier, loco-burgemeester, de wethou ders P. Bosman en K. H. Tusenius en de ge meentesecretaris de heer M. K. Hofstede. De heer Dunnebier hield de volgende toespraak. Het is het Gemeentebestuur van Velsen een eer dat de Ned. Schaakbond dit jaar, on der leiding van haar voorzitter hier haar jaar lij ksch tournooi houdt. Dat de jonge plaatselijke afdeeling „Kijk Uit" onder haar energieken voorzitter den heer A. J. C. ter Haar het heeft aangedurfd de keurbende der Nederlandsche schakers hier te ontvangen getuigt van een durf, die wij als Gemeente bestuur hoogelijk waardeer en. Het kan ons toch niet onverschillig zijn dat hier in onze gemeente een 100-tal. be woners van alle deelen van ons land een 4- tal dagen doorbrengen. Gelukkig niet alleen met schaakspelen, doch die zich ook opma ken, verschillende bedrijven in onze gemeen te te «gaan bezichtigen en daarbij zeker niet zullen vergeten de verschillende, mooie natuurgedeelten in onze gemeente te gaan aanschouwen. De tijden mogen hier buitengewoon on gunstig zijn, wat ook spreekt uit de sobere ontvangst te dezer plaatse, toch weten wij dat onze mooie gemeente waard is bezichtigd te worden en dat dagen als deze door Uw vereeniging georganiseerd, medewerken om van Velsen een goede getuigenis naar huis mede te nemen. Onze gemeente Velsen moge een oude ge meente zijn, zeker is dat dit niet haalt bij den ouderdom van het door U beoefende schaakspel. Vermoedelijkk afkomstig uit Voor-Indië schijnt het reeds vroeg een ge liefd spel ook aan vorstelijke hoven geweest te zijn. Zeer bekend is toch het verhaal dat het uitgevonden is door een Indisch wiskun stenaar die zijn vondst mededeelde aan zijn vorst Scheram. Dat deze er zeer mee inge nomen was bleek uit het aanbod van den koning dat hij kon vragen wat hij maar be geerde. Hij vroeg toen voor het eerste hokje van het schaakbord 1 zaadkorrel, voor het tweede 2, voor het derde 4 en zoo vervolgens. De koning die eerst verstoord was over dit verzoek, moest toen de vrager aanhield, den volgenden dag mededeelen, dat de hoeveel heid graan hiervoor benoodigd, zoo groot was dat ze niet slechts in eigen land, doch zelfs in geheel Azië niet hijeen te krijgen was. De hoeveelheid moet dan ook zoo groot zijn. dat vele malen de oppervlakte van Neder land «r een voet dik mede bedekt kon worden Was het in vroeger dagen een spel, meer alleen gespeeld in vorstelijke kringen, thans is het zeer algemeen geworden en er is dan ook geen courant meer die niet- een gedeel te van haar kolommen ook aan de schaak sport wijdt. Dit kan er zeker van gezegd worden, dat ze in alle rust beoefend wordt, en dat de spelers hoe toegewijd ze hun spel ook mogen spelen, toch altijd, althans uiter lijk hun kalmte bewaren. Mijne heeren. gij die gewend zijt met koningen en raadsheeren om te gaan, aan vaardt dit woord van welkom, dat. door de afwezigheid van onzen Burgemeester, door mij mocht worden geuit als een bewijs, dat uwe aanwezigheid alhier op hoogen prijs wordt gesteld. Moogt gij allen hier, en voor uw spel, maar ook voor U zelf prettige dagen doorbrengen. Wanneer gij straks in eigen omgeving te rugkeert, zult ge over de dagen, welke gij' hier doorgebracht hebt, nog wel eens spre ken. Ik ben er van overtuigd, dat dit zal gebeuren met aangename gedachten aan deze gemeente. Op deze woorden van den loco-bürgemees- ter volgde een hartelijk applaus. De voorzitter van den Ned. Schaakbond Mr. Oskam dankte namens den bond voor de vriendelijk^ ontvangst. Het is voor spre ker een voorrecht, nu ook eens in een an dere functie een burgemeester te loeren kennen dan als hulpofficier van justitie. Als hij ze ontmoet als voorzitter van den N-ed. Schaakbond zijn het de vriendelijkste men- schen ter wereld. U zult, vervolgde spreker van de mensehen heel weinig last hebben. Ze zijn zoo zacht als het lam in het wapen van Velsen. Hun eenige kwade eigenschap is, dat ze zich niet houden aan het sluitings uur. Als ze bezig zijn, zijn ze niet te houden en blijven ze desnoods tot vier uur in den nacht zitten. Het is voor de schakers zeer prettig, dat ze in de gelegenheid worden ge steld veel van Velsen te zien. Spreker vreest echter, dat de schoonheden der gemeente de heeren er toe zal leiden binnen 12 zetten remise te maken. (Gelach). Ne afloop van de ontvangst ten gemeente huize begaven de gasten zich naar den stei ger in het Noordzeekanal, waar de motorboot van de Vischploeg gereed lag om het gezel schap naar de Visschershaven te voeren Na het interessante tochtje over het Noordzee kanaal en door de Zuidersluis ging het ge zelschap bij de aanlegplaats van den veer dienst in de Visschershaven aan wal. Een der leden van „Kijk Uit" had gedurende den tocht het een en ander omtrent de verschil lende bedrijven, die men tegenkwam ver teld. Voor de veie bezienswaardigheden in de Ijsfabriek en het Koelhuis Frizo legden de heeren veel belangstelling aan den dag. De fabriek werd in twee groepen onder tech nische leiding van onder tot boven bezich tigd. Het lag aanvankelijk in de bedoeling ook nog" de Noordershris te bezichtigen. Door ge brek aan tijd moest men echter hiervan af zien. DE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Dinsdag. District-kampioenschappen. 2e ronde. Ten Kate, RotterdamKamstra, Den Haag afgebroken. Dr. Koers, Apeldoorn w.v. Meyer, Nijmegen. Bicfees, Nijmegen w.v. Scholtens, Groningen Rassers, Bredade Jong, afgebr. 3e ronde. Kamstra v.v. de Jong. ScholtensRassers afgebr. Meyer—Bickes remise. Ten Kate v.v. Dr. Koers. Hoofdklasse A. 2e ronde. Weering v.v. Belinfante. FelderhofPrins afgebr. HammingHeye. afgebr. Kroone—Mulder id. 3e ronde. BelinfanteMulder remise. HeyeKroone afgebroken. Prins w.v. Hamming. Weering v.v. Felderhof. Hoofdklasse B. 2e ronde. Weltevreden v.v. Swart Morrisson. CnossenBoersma afgebroken. Dr. W. EuweSpinhoven afgebroken. Meyer v.v. Wolthuis. 3e ronde i Morrisson v.v. Wolthuis. Spinhoven v.v. Meyer. Boersmadr. Euwe afgeboken. Weltevreden w.v. Cnossen. Hoofdklasse C. 2e ronde. De Groot v.v. Eybergen. Luit. v. Iterson—Lems afgebroken. Een ernstige waarschuwing. 3e ronde. EybergenOckenburg remise. Hoenselaar v.v. Van Iterson. Hooofdklasse D. 2e ronde. C. Dekker—J. Boers afgebroken. Dr. Toren v.v. Schmitz. KnoppersNortholt remise. 3e ronde. J. BoersG. Northolt afgebr. Schmitz w.v. Knoppers, v. d. Maar v.v. Dr. Toren. Hoofdklasse E. 2e ronde. Proost-Polak remise. Harper w.v. Schoenmaker. Van IJperenvan Buuren afgebroken. Engelsman w.v. Lagewaard. 3e ronde. Polak w.v. Lagewaard. Van Vuuren—Engelsman afgebr. Schoenmaker w.v. Van IJperen. Proost w.v. Harper. Ie Klasse A: 2e ronde. Steenis v.v. Klaver, v. d. Geer v.v. Akkerman. Gordijn v.v. Epen. HoenEdel afgebroken. 3e ronde. Klaver—Edel afgebroken. Van Epen w.v. Hoen. Akkerman w.v. Gordijn. Steenis w.v. v. d. Geer. Ie Klasse B. 2e ronde. Pritzelwitz v. d. Horst w.v. Tarjon. Cramers v.v. Ietswaart SchelfhoutKooi remise. Hoen v.v. Gans. 3e ronde. Tarjon v.v. Gans. Kooi w.v. Hoen. Ietswaart v.v. Schelfhout. Pritzilwitz v.v. Cremers. voor het wit-gele kruis. Een in deze gemeente gehouden verkoop van speldjes ten bate van het wit-gele Kruis heeft ruim 287 opgebracht. fietstocht Naar wij vernemen besloot het bestuur der gymnastiekvereeniging „Sparta" alhier met haar leden een groote fietstocht te organi- seeren naar Edam, Volendam en Marken en wel op 28 Aug. a.s. Het vertrek is bepaald op 8.30 v.m. af den tuin van gebouw Concordia. Wij hebben den heer A. J. Meyerink, Hoofd- i consul van de Centrale Propaganda In Nederland van den Ned. Bond tot het red den van drenkelingen, gevraagd in dezen tijd. nu zich zooveel verdrinkingsgevallen voordoen, een artikel te schrijven ter waar schuwing voor baders en zwemmers. De heer Meyerink schrijft ons het volgen de: Gaarne aanvaard ilk de opdracht der re dactie van dit blad, in beknopten vorm te wijzen op de gevaren der zee voor baders en zwemmers. De medewerking die het reddingwezen in het algemeen van de pers ondervindt, kan niet hoog genoeg geschat worden, omdat zij een machtig orgaan is voor waarschuwing en indien de gegeven raad wordt opgevolgd ter voorkoming van verdrinkingsongeval len. In de laatste dagen zijn heel wat slacht offers gevallen, meest door ongeoefendheid, veel door eigen onvoorzichtigheid en wat heel erg is die onvoorzichtigheid kan den dood brengen aan moedige redders. 't Is zomer en gloeiend heet: de zon zendt haar verzengende stralen naar het aard rijk. De lucht trilt van de hitte en alles, mensdh en dier, sleept zicfh moeizaam voort Honderden, vooral uit de stegen en slop pen der groote steden, verlangen naar koelte en zien hunkerend uit naar den vrijen Zaterdagmiddag en Zondag, om die tijden door te brengen aan de lokkende, verkwik kende zee De fietsen van gansche families worden zwaar beladen met kamipeertenten, bedidegoed potten en pannen en voort gaat het van Amisterdam naar Zand voort aan de zee. Hoe zwaar de rijwielen ook bepakt zijn de tocht naar de verre zee valt toch licht, want 'n Oostenwind geeft een flinken duw in den rug; men trapt hard voort om spoe dig het doel te bereiken. Eindelijk, ze zijn aan de kusit! Nu ligt nog een vermoeiende sleeptocht door het mulle zand voor den boeg. Oef, wat een zwaar werk! Fluks worden de tenten opgeslagen. Moeder de vrouw mag zorgen voor de huishoudelijke bezigheden en het manvolk haast zich, na het afwerpen van de kleeren, naar de groote, onmetelijke plas. De zoons gaan, als geoefende zwemmers, elk op eigen gelegenheid, een anderen kant uit en laten vader alleen- ploeteren. Vader, die maar heel matig de zwemkunst machtig is, voelt zich op eens een kraan, een Arne Borg gelijk, in die spiegelgladde zee en zwemt met zijn „hondjesslag'' voortgedreven door den nu verraderlijken Oostenwind en mee gezogen door het vallende water (eb) steeds verder uit de -kust, todat hij plotseling bemerkt, te ver te zijn afgedreven. Hij wil terug! terug naar Moeder de vrouw, teru; naar het veilige verre strand. Maar, wat is dat nou?! Hij kan niet terugzwemmen, hij kan niet!De Oostenwind, die hem zoo heer lijk hielp op den fietstocht, stuwt nu den bovenstroom tegen hem op; ook de ebstroom zuigt hem naar de zee, naar die diepe ge vaarvolle zee. Onmachtig het strand te bereiken, slaakt hij een rauwe kreet: „Help! Help!" Zelfs zijn hulpgeroep wordt door den wind zeewaarts gevoerd, en op het strand niet gehoord. Hij vecht nog -tegen den bovenstroom. hij martelt zich af, maar vóórdat goede hulp geboden kan worden, zinkt hij voorgoed wegDe zee heeft haar prooi te pakken; de vloed- stroom spoelt later het ontzielde lichaam op het strand.... Indien eenige dagen achtereen een vrij krachtige wind uit het Noorden waait, ont staan kuilen en oneffenheden in den bodem van de zee, in de nabijheid van de kust. Die kuilen kunnen groot- gevaar op-leveren voor baders, niet zwemmers, omdat zij, stap pend in zoo'n kuil, plots het evienwicht kun nen verliezen, omrollen en in den onder stroom kunnen terecht komen, die hen mee sleurt en onvindbaar maakt on zoo heeft tien tegen één de zee opnieuw een prooi vermeesr terd. Ook bij kraohtigen Westenwind levert de zee ernstige bezwaren op voor baders. Wat doen velen, die niet bekend zijn met de gevaren, die dreigen? Ook als zij te diep (borsthoogte) in het water staan, springen zij zoo hoog mogelijk op. indien krachtige rollers aanstormen. Dat geliefde spelletje heeft menigeen, die op een onbewaakt strandgedeelte baadde, met den. dood be kocht- Veelal wordt opgesprongen indien de krach tige golven op u aankomen, maar bij het springen verlaten de voeten de veilige bodem, het steunvlak dient u niet meer en de groote kans van omrollen bestaat. De krachtige Westenwind plus een opkomende vloedstrcom jagen het oppervlaktewater naar de kust, zoodat het lichaam voorover geduwd wordt, Het onder water, dat terugvloeit naar zee, trekt de been-en in die richting, dus volgt voorovervallen. De onderstroom, waar ge nu in terecht komt, trekt u naar die diepe ko kende zee. Er zijn nog tal van andere varen, die hen die met de zee weinig bekend zijn, dreigen; o.a. springtij. Springtij ontstaat gewoonlijk 2 dagen na volle of nieuwe maan. Indien zon en maan door hun stand ten opzichte van el kander gelijktijdig hun sterkste invloed op de zee' uitoefenen, ontstaat springtij. Het kan gebeuren. en is dan ook nog juist vorige week Maandagavond aan het Bloemendaalsche strand voorgeko men-, dat late baders, tot ongeveer' knie hoogte in het water op de tweede.bank toe vend, onbekend waren met het. gevaar, dat hen dreigde. Zij meenden even gemakkelijk terug te kunnen gaan .als de heenweg ge weest was. Maar door springtij was het wa ter in het le zwin (de strandkuil, evenwijdig aan de kustlijn, tusschen le en 2e bank) zoo hoog opgekomen, dat de niet-zwemmers ge holpen moesten worden oin dóór dit zwin heen het strand te bereiken. Waarom is de zee bij IJmuiden en bij Sche- veningen veel gevaarlijker dan in ^andvoort en Bloemendaal? Bij IJmuiden zijn de be kende pi-eren, bij Scheveningen de „Wandel- pier" en de golfbrekers de gevaarlijke pun ten. Velen hebben daar reeds den dood go- vonden. Er zit in de zee meestal een gevaar- lijike trek, die gevaarlijker wordt door de aan wezigheid van pieren en golfbrekers. Deze verrichten -hun werk zeer goed; zij ..breken" den golfslag aanmerkelijk met het gevolg, dat in het midden tusschen twee golf brekers een sterkere stroom ontstaat dan aan de uiteinden. Dit heeft tengevolge, dat de zee niet meer in een Techt-e lijn naar en van het strand vloeit, maar in een cirkelboog die als vaste punten de pieruiteinden heeft. Daardoor ontstaat een bijzondere trek nl. van het midden der vakken naar de pieren; hoe dichter daarbij men in zee gaat, hoe sterker die trek is. Wie goed veilig baden en zwemmen wil, doet dat alleen waar uitstekend toezicht wordt uitgeoefend door ervaren badpersoneel Gedraag u geheel naar de aanwijzingen en raadgevingen van dat personeel ;zij kennen de gevaren, die u dreigen, beter dan gijzelf. Breng niet noodeloos en roekeloos de vei ligheid en het leven van die trouwe men- schen in gevaar! Bedenk, dat velen van hen vaders of moeders zijn. Ga nimmer op een onbewaakt strandge deelte baden of zwemmen, wanneer er een sterke landwind staat en het water vallende is. Ik eindig met het citeeren van den na tuurlijk ironisch-bedoelden raad, gegeven door den heer P. van der Mije te Zand voort, waarnemend Hoofdconsul voor de kust: „Lijdt ge aan eigenwijsheid, wilt ge u niet laten raden en l-achit ge om elk gevaar, zoek dan een gevaarlijke plaats op, liefst waar eeu waarschuwingsbord staat en ga daar in zee; wellicht bereikt ge dan spoedig uw doel". A. J. MEYERINK. Haarlem 23 Augustus 1932. SANTPOORT bezoek aan de ruïne van brederode. De Ruïne van Brederode werd de vorige week bezocht door 3700 personen, waaronder clubs uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Volendam, Castricum, Schagen, Alkmaar en Friesland. BEVERWIJK ProJ. Piccard en zijn assistent Cosijtis (links naast hem) op het balkon van hun hotel in het Italiaansche plaatsje Desenzano, ivaar zij een enthousiaste huldiging in ontvangst hadden te nemen. D. E. M.-SUCCESSEN. De athleten van de sport-vereeniging ,,D. E. M." alhier, die Zondag ceelnamen aan de wedstrijden om net kampioenschap der R.-K. N.A.U. hebben prachtige successen geoogst en vier kampioenschappen veroverd. De heer W. Vessies nam twee kampioenschappen voor zijn rekening. Hij liep de 1500 M. in 4 min. 21 sec. en de 5000 M. in 16 min. 56 sec. seconden. W. Kaptein bracht het kampioenschap pols stok-hoogspringen op zijn naam met een sprong van 3.45 M. en Chr. Duin dat van het kogelstooten met een worp van 11.67 M. A. Hienkens plaatste zich vierde bij het discus werpen en was daarmede de best geplaatste D.H.A.K.'er. Tenslotte werd J. Burger vierde op de 1500 M,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1