BRIDGE Scherpe proclamatie van de het belangrijkste nieuws. EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK SPORT EN SPEL (jmuider courant WOENSDAG TWEEDE BLAD 24 AUGUSTUS 1932 Clara Zetkin presideert de openings zitting v. den Rijksdag. Naar aanleiding van het vonnis van Beuthen. Zij zal zich niet door politieleen druk laten beïn vloeden De Rijksbanier over de veroordee lingen te Brieg. In Beuthen is het thans rustiger. Rijksregeering verklaart in ieder geval voor het parlement te zullen treden. DUITSCHLAND. De Rijksregeering en de Pruisische regee ring maken de volgende proclamatie be- ^Gedwongen door gewelddaden in den bin- nenlandschen poiitieken strijd, welke het aanzien van het Rijk ten zeerste in gevaar brengen, hee'ft de Rijkspresident op voorstel van °de Rijksregeering de zwaarste straffen uitgevaardigd tegen de politieke terreur. Op het moment, dat deze verordening van liracht werd, moet zij op gelijke wijze tegen elkeen, die recht en wet met voeten treedt, en zonder aanzien des persoons of der partij aangewend worden. De Rijksregeering zal zoo noodig alle machtsmiddelen van den staat gebruiken om de voorschriften van het recht onpartijdig te doen gelden en zal niet dul den, dat welke partij ook in opst-and komt tegen haar regelingen en evenmin zal de Pruisische regeering zich door poiitieken druk bij het plichtmatig onderzoek, of zij haar recht van gratie kan uitoefenen in het geval der doodvonnissen van Beuthen, laten beïnvloeden. De hartstochtelijke verwijten, die m het openbaar tegen deze vonnissen gemaakt zijn behoorden gericht te worden tegen de aan stichters der bloedige gebeurtenissen en niet tegen de staatsmacht, die in het belang van het algemeen tot zoo scherpe maatrege len haar toevlucht moest nemen. De Rijksregeering zal iedere poging om de principes van den rechtsstaat te vervalschen en de politieke' hartstochten op te ruien tot hernieuwde excessen weten te bestrijden. Van welingelichte zijde wordt naar aanlei ding van de vijf doodvonnissen die te Beu then tegen vijf nationaal-socialisten zijn uit gesproken nog -verklaard, dat de. regeering haar beslissingen nemen zal geheel geba seerd op haar juridisch inzicht. Na de opwinding tengevolge van de dood vonnissen te Beuthen, aldus meldt V. D., is het thans weer rustiger in geheel Opper-Si- lezië. Versterkte politietroepen patrouilleer den Maandag en Dinsdag nog door de stad. Des nachts werd een vrachtauto, waarin S.A. leden waren gezeten, door de politie aange houden en doorzocht, waarbij eenige wapens in beslag genomen werden. Van de zijde der Silezische S.A.-leiders wordt verklaard, dat de discipline onder hun leden gewaarborgd is. Mocht er toch een von nis worden uitgevoerd, dan zou van te voren niet kunnen worden vastgesteld, hoe men in Nationaal-Socialistische kringen hierop zou reageeren en wat de gevolgen van een en an der zouden kunnen zijn. In den loop van Dinsdag, verzamelde zich op enkele plaatsen in Beuthen weer een volksmenigte, die dadelijk door de politie werd uiteengedreven. Het gerechtsgebouw wordt scherp bewaakt. Aan de eehtgenooten der veroordeelden is gelegenheid gegeven haar mar.nen te bezoeken. De Nationaal-Socialistische leider te Ber lijn Goering heeft een telegram gezonden aan de veroordeelde S.A.-leden te Beuthen, waarvan de inhoud als volgt luidde: Met verbittering en opstandigheid inzake het doodvonnis, dat jullie getroffen heeft, geef ik jullie de verzekering, dat onze ge- heele strijd reeds thans jullie vrijheid geldt. Jullie zijn geen moordenaars, jullie hebt het leven en de eer van jullie kameraden ver dedigd. Voor jullie gezinnen maak ik 1000 Mark over, welke mij door vrienden ter be schikking zijn gesteld. Houdt moed. Een en een kwart millioen Duitschers hebben jullie zaak tot de hunne gemaakt. Met Hitier heil! Het bestuur van de Nationaal-Socialisti- sche Landdagfractie in Pruisen protesteert met klem tegen de doodvonnissen van Beu then. Het Nationaal-Socialisme zal alle wet tige middelen in het parlement gebruiken om de desbetreffende autoriteiten te dwin gen wijziging in de vonnissen aan te brengen. De fractie voelt het als haar plicht om de i veroordeëlde partij genooten in Pruisen met alle middelen bij te staan. Ook de Bondspersdienst van de Rijksba nier maakt thans zijn standpunt bekend inzake de vonnissen van de speciale recht banken te Brieg en Beuthen. Daarin wordt o.m. het volgende gezegd: Diep geschokt en met verbitterde teleur stelling heeft het vrijheidlievende Duitsche volk het vonnis van de speciale rechtbank te Drieg vernomen. Het vonnis is een volledig mislukte poging om de gebeurtenissen te Ohlau recht te laten wedervaren. Bovendien is het vonnis door een speciale rechtbank geveld, welke volgens het oordeel van bekende juristen niet competent was, daar de Ohlauer gebeurtenissen zich hebben afgespeeld eenige weken voor het afkondigen van de betreffende noodverordening. Met on noembaar geduld hebben onze kameraden ln Silezië, waar de beruchte veemmoorde naar Heines leider van de S. A. is, en ook in de overige deeleri van het rijk, aan laster, beleedigingen, gewelddadige aanvallen op lichaam en goed, blootgestaan. In nauwelijks twee maanden tijds zijn niet minder dan 20 leden van de Rijksbanier door Nationaal-so- cialisten om het leven gebracht. Het is vol doende bekend, dat de bondsleiding van de Rijksbanier elke onwettige handeling van Z1jn leden verafschuwt, doch wij meenen dat ®nj aan het gevoel van millioenen onzer volksgenooten uitdrukking geven, wanneer wij zeggen, dat de tijd voorbij moet zijn, waarin republikeinen zich zonder tegenstand moeten laten afslachten. Wij zullen geen rechtsmiddel ongebruikt laten om het on dragelijke vonnis van Brieg te wijzigen. Bijna tegelijkertijd heeft de speciale rechtbank te Beuthen uitspraak gedaan in een proces, waarbij 5 nationaal-socialisten ter dood zijn veroordeeld. In een deel der pers wordt ge tracht de gebeurtenissen te Ohlau en te Po- tempa op een zelfde basis met elkaar te vergelijken. Hieromtrent kan het volgende worden opgemerkt: Te Ohlau is het gedu rende den verkiezingsstrijd tot de bekende ongeregeldheden gekomen. Zij zijn direct ontstaan door overvallen van Nationaal- socialistische demonstranten op arbeiders dorpen. Te Potempa daarentegen drongen Natio- naal-socialistische moordenaars in het huis van een slapenden arbeider en vermoordden den weerloozen en verrasten man in zijn bed. Aan den moord te Potempa zijn geener lei demonstraties of dergelijke politieke ge beurtenissen voorafgegaan. De vreeselijke daad wordt, in zijn politieke beteekenis nog verergerd door het feit, dat de veemmoorde naar Heines getracht heeft, tegen de be staande bepalingen in, door massatransport van SA-leden de speciale rechtbank te Beu then te beïnvloeden. Degene, die do gebeurtenissen te Ohlau en Potempa ais gelijkwaardig bestempelen wil, neemt daarmede ook de volledige moreele verantwoordelijkheid op zich voor den vloed van ernstige politieke misdaden, die sedert het bestaan der Nationaal-socialistische be weging het politieke leven van Duitschland vergiftigd hebben. De Communistische Rijksdagfractie deelt mede, dat zij aan de te Brieg veroordeelde leden van de Rijksbanier het volgende tele gram heeft verzonden: In solidariteit met alle strijdende prole tariërs Verbonden teekehen wij het scherpste protest aan tegen het terreurvonnis. Wij zul len bij de zitting van den Rijksdag het voor stel innen om onmiddellijk het vonnis in te trekken en de veroordeelden vrij te laten. Leve de anti-fascistische actie. Met kame raadschappelijke strijdersgroeten, Commu nistische rijksdagfractie. Naar aanleiding van de persberichten, dat de Rijksregeering voornemens zou zijn den Rijksdag te ontbinden wanneer een motie van wantrouwen wordt aangenomen, wordt van de zijde der regeering verklaard dat zij in elk geval besloten is voor het parlement te treden. Volgens Wolff zal de communiste Clara Zetkin ondanks haar ongunstige gezond heidstoestand besloten, de openingszitting van den Rijksdag te presideeren. Van Am sterdam uit, waar zij het anti-oorlogscongres zal bijwonen, zal zij zich naar Berlijn bege ven, ten einde als oudste in jaren den nieu wen Rijksdag te openen. Haar besluit te dien opzichte moet definitief vaststaan. Communisten wegens wapen bezit veroordeeld. De bijzondere rechtbank te Koningsbergen kwam gisteren voor het eerst in zitting bij een en veroordeelde drie communisten, die op 8 Augustus (dus nog vóór de uitvaardigini van de noodverordening tegen de terreur) in het bezit waren van wapenen, tot straffen van vijf maanden gevangenis. Nationaal-socialistisch Land dagvoorzitter in Thiiringen. De nieuwe landdag van Thüringen die Dinsdag in eerste zitting bijeenkwam, heeft een nationaal-socialist als voorzitter geko zen, als eerste vice-president een landbouw- lid en als tweede weer een nationaal-socia list. De sociaal-democraten waren daarover zeer verontwaardigd, omdat zij in verband met hun sterkte recht hadden op de benoe ming van een sociaal-democraat als eersten vice-voorzitter. Toen de nieuwe voorzitter de slachtoffers van de „Niobe" herdacht, stonden de com munisten niet van hun plaatsen op. De voor zitter sloot de fractie daarop voor drie da gen van de zitting uit. (Wolff). Aftreden van den onderstaats secretaris van economische zaken? Volgens Wolff zou de voorzitter van den Duitschen Nijverheidsbond dr. Krupp von Bchlen, gisteravond een bezoek brengen aan den rijkskanselier. Deze bespreking is echter uitgesteld en zal over enkele dagen plaats hebben. Zij houdt waarschijnlijk verband met maatregelen op het gebied der ecomonisohe politiek, welke door de rijksregeering worden overwogen. Naar aanleiding hiervan maakt een der Berlijnsche avondbladen melding van het gerucht, dat de onderstaatssecretaris van Economische Zaken dr. Trendelenburg, bin nenkort zal aftreden. Van officieele zijde was hieromtrent geen verklaring te verkrij gen; het aftreden van dr. Trendelenburg is echter wel waarschijnlijk te achten. Oostenrijk, Het leeningsprotocol van Lausanne van kracht geworden. De Oostenrijksche Nationale Raad heeft gisteren na langdurige debatten met 82 te gen 80 stemmen het besluit in zake het lee ningsprotocol van Lausanne goedgekeurd, aldus meldt Reuter uit Weènen. Hierdoor is het protocol, ondanks het protest van den Bondsraad, van kracht geworden. Enöeland. door M. W. ETTY LEAL XXVI. Snijden (Slot). Ter voortzetting van hetgeen wij de vorige maal over snijden vertelden, gaven wij nu nog eenige voorbeelden uit de practijk. De kaartverdeeling was als volgt: H, x I 10, x, x, N V, 9, x, x. Staking in het textielgebied toch nog te verhinderen? In belanghebbende kringen der katoen industrie van Lancashire koestert men nieu we hoop dat het conflict, dat sedert het af breken der onderhandelingen tusschen werk gevers en werknemers dreigt, vermeden zal kunnen worden door de nieuwe bemidde lingspoging, die thans is gedaan door den waarnemenden burgemeester van Manches ter, den wethouder Titt, die de vertegenwoor digers der arbeiders organisaties en der werk gevers heeft uitgenoodigd voor een confe rentie, welke hedenochtend op het stadhuis zou worden gehouden. Naar verluidt, heeft wethouder Titt dezen stap gedaan op instignatie van t-wee groote textielfabrikanten, sir Amos Nelson en Sir George Holden, die hem een uitvoerige uit eenzetting van den stand van zaken hebben gegeven en een beroep op hem hebben ge daan om te voorkomen dat Zaterdag a.s. het conflict in zijn volle scherpte zal uitbre ken. Dreigende staking van hei Londensche autobuspersoneel. Ondanks de groote meerderheid tegen de verlaging der salarissen van chauffeurs en conducteurs, welke bij de stemming van Dinsdag tot uiting kwam, heeft de Autobus Company besloten, over een maand een ver laging van een sh. zes pence per week in te voeren voor de chauffeurs en van een shilling voor conducteurs, aldus meldt Reuter uit Lon den. De transportarbeidersbond zal binnen een maand een beslissing moeten nemen of de verlaging zal worden aanvaard, dan wel de staking geproclameerd, hetgeen alle autobus- verkeer te Londen stil zou leggen, met de mo gelijkheid dat de beweging zich uitbreidt to' trams en de ondergrondsche treinen. Frankrijk. Een onderhoud Herriot Samuel. Herriot zal, naar Reuter verneemt, den 27sten Augustus, vergezeld van Ohautemps, minister van binnenlandsche zaken, en Léon Meyer, minister van koopvaardij, naar Jersey begeven, waar hij twee dagen tezamen met den Britschen minister van binnenlandse he zaken, Sir Herbert Samuel, zal verblijven. Daarna gaat hij naar Guernesey, waar hij het huis van Victor Hugo za.l bezoeken. Den 31sten Augustus of den len Septem ber keert hij naar Parijs terug. Conflict in de haven van Bordeaux geëindigd. De georganiseerde arbeiders van- de vrijha ven van Bordeaux hebben volgens een Reu- tertelegram, na een staking van verschei dene dagen het werk hervat. gië. Accoord met Duitschland verwacht inzake de kolenbesprekingen. Reuter meldt uit Brussel dat de in het mi nisterie van binnenlandsche zaken tusschen de Duitsche en Belgische regeeringsgedele- geerden aan den gang zijnde onderhandelin gen over de door België gewenschte verlaging van het invoercontingent Duitsche kolen gis teren vorderingen hebben gemaakt. Men hoopt heden tot overeenstemming betreffende den omvang van het contingent te komen De Belgische regeering zal het resultaat aan de Belgische kolenproducenten voorleggen. Over de van Duitsche zijde voor de beper king van den kolen uit voer geëischte compen saties zal afzonderlijk onderhandeld worden. De Hitleriaan Kerrl (links) voorzitter van den Pntisischen Landdag en dr. Grass van het Centrum voeren thans besprekingen over de regeeringsvorviing in Pruisen. ZWEMMEN. TWEE NEDERLANDSCHE RECORDS VERBETERD. ESTAFETTE VRIJE SLAG EN WISSELSLAG. Dinsdagavond heeft de Utrechtsche Zwem- club in de zwemschool „Brandenburg" een tweetal recordpogingen gedaan, onder auspi ciën van den Nederlandschen Zwembond, welke beide zijn geslaagd. De 5 x 50 Meter vrije slag estafette werd gezwommen in 2 minuten 25 3/5 sec., zoodat het op naam van „Het IJ" staande record van 2 min. 26 3/5 sec. met 1 seconde werd verbeterd. Een tweede poging van de Utrechtsche Z speelde uit zijn hand de lage kaart en W. kon na zijn spel en dat van blinde (N> te hebben gezien met groote zekerheid vaden dat V en 9 wel bij zijn partner O moesten zitten. Hij kan ook nagaan dat wanneer hij zelf maar zoo weinig heeft, N er 5 heeft en Z door zijn uitkomen verraadt dat hij ook geen lange kleur erin heeft, dat O denkelijk die V. 9 wel vierde zal hebben. Zijn eigen Heer is niet te redden en waar O achter N zit, zal deze gebaat zijn met het gauw inspe len van de Heer opdat hij dan zijn V, 9 kan maken. Als Sans gespeeld wordt en bij N ligt geen rentrant meer om aan slag te komen, mag N na de Heer van W niet direct het Aas op leggen en moet daarna met. de Boer snijden in de hoop dat W zoowel H als Vrouw in handen had. Ligt er wèl een Tentrant in N en speelt Z een kleintje en zou werkelijk H, V. derde hebben dan doet W het best om in de eerste ronde de honneurs achter te hou den. Z kan toch slechts tweemaal door hem heenspelen en krijgt in dat geval niet de kans om de kleur vrij te spelen, wat wel ge beurt als W direct een der hooge honneurs inzet. Een fout. die dikwijls gemaakt wordt met snijden is de volgende: Z heeft Boer derde en in N ligt b.v. A, V. vijfde, men ziet dan van uit Z de Boer spelen en als W dan de Heer inzet en N met het Aas neemt, wordt in de derde ronde de 10 de hoogste kaart. Zit die 10 nu bij O of W, dan heeft Z aan de tegen partij een slag cadeau gedaan. Het is daar om zaak om ln dergelijke gevallen van Z uit een kleintje en niet de Boer te spelen uit eigen hand en in N met de Vrouw te snijden, daarna het Aas te slaan om te zien of de heer „sec" zit en men heeft dan in die kleur alles gewonnen als de Heer Inderdaad in de tweede ronde sec was. Een tweede voorbeeld, kaartverdeeling: A. V, 10, x, x. N Z 9, x. B, 8, x, x, Als Z met de 9 uitkomt, moet W direct de Heer spelen want als in één slag A, H en 9 vallen, worden V. B, 10 en 8 hooge kaarten. Speelt W niet de heer, dan moet Z in N de z.g. „dubbele snit" toepassen door de 9 aan bod te laten en er in N niet boven te gaan. W maakt dan wel de Boer, maar als Z weer aan slag komt heeft hij in die kleur alles. Die z.g. „dubbele snit" moet ook worden toegepast als in Z liggen drie kleintjes of slechts twee en in N b.v. A. V. 10 vijfde, dus twee vorken, Z speelt dus een kleintje en als W laag blijft, zet Z in N de 10 in. Heeft Z ech ter zelf vier lage kaarten van die kleur in de hand. dan past hij den „enkelen snit" toe en zet In N de vrouw in en niet de 10. Z heeft toch met N samen 9 kaarten in die kleur en het is best mogelijk dat dan bij W zit H. x en bij O: B. x. Snijdt Z nu in met de 10. dan maakt O die Boer tweede, welke niet ge maakt- zou zijn als hij de Vrouw inzet. Vei ligheidshalve kan Z dan naar een rentrant in eigen band terugspelen en weer van daar uit een kleintje naar N toe. waarbij dan blijkt dat 10:1 de Heer sec zit in W, Men moet wanneer men snijdt steeds op znn „oui vive" blijven en van de kleinste wenk. die men krijgt, profiteeren. Er is veel geluk bij, maar schranderheid is ook een voorname factor voor „goed snijden"! Zwemclub tot recordverbetering van de 3 x 50 Meter wïsselslagestafette slaagde eveneens en werd gewonnen in 1 min. 39 2/5 sec., zoodat het ten name van „Het IJ" staande record van 1 min. 40 4/5 sec. met 12/5 sec. eveneens werd verbeterd. De ploegen bestonden resp. uit de zwem mers Wolter, van Duin, H. Schat, Dijkema, van Daatselaar en Dijkema van Duin en Daatselaa-r. DAMMEN. OPENING VAN HET DAMSEIZOEN. Zooals wij reeds eerder vermeldden, zal Donderdagavond a.s. D.C.IJ. I in 't Hof van Holland den strijd aanbinden tegen de Haarlemsche Damclub III. D.C.IJ. I komt met de volgende opstelling uit: 1. Dukel, 2. Basstra. 3. De Jong, 4. Kramer 5. Post 6. v. -d. Kuil, 7. Smit, 8. Schaap, 9. Diederiks, 10. Ligthart. Zooals men ziet speelt D.C.IJ. volgens haar opt-selling van 1931. Reserves zijn Ott en Koetsier. Vertrek is vastgesteld van het Clubhuis D.C.IJ., hotel Kennemerhof, 7 uur. Donderdagavond a.s. op de fiets. Bij ongunstig weer per autobus. Supporters kunnen zich dien avond bij D. C. IJ. aansluiten. DE WERELD DAMKAMPIOEN TE IJMUIDEN? Naar wij vernemen betsaan er bij het be stuur van D.C.IJ. ernstige plannen om den wereldkampioen B. Springer die zich voor eenige maanden in Den Haag gevestigd heeft bij den opening van het damseizoen te IJmuiden te laten komen. De bedoeling is dan om Springer een Blindipartij en Simultaan seance te laten spelen. Gezien de tijdsomstandigheden zal het geheel zich in eenvoud voordoen. Zooals onze lezers zich nog wel kunnen herinneren heef-t de heer Springer in 1-930 reeds een bezoek gebracht te IJmuiden. OPRICHTING VAN EEN DISTRICTBOND TE HAARLEM. Naar wij vernemen bestaan er in dam- kringen te Haarlem, IJmuiden en omstreken ernstige plannen om weder over te gaan tot het oprichten van een districtbond. De reden van het oprichten van dezen bond moet, toe geschreven worden aan den snellen groei van het aantal dammers in Haarlem en om streken, terwijl ook de tijdsomstandigheden oorzaak is dat men wil blij-ven spelen in dis- triotsverband. HET DAMTOyRNOOI TE HAARLEM. Zooals men weet moet onze plaatstgenoot B. Dukel, die in een zeskamp te Haarlem meespeelde nog één partij spelen tegen den heer J. Fabel welke partij -de beslissing in zake de tweede en derde prijs moet beslis sen. De stand luidt thans: J. H. Vos 8 p., J. W. v. Dartelen 6 p., Dukel 5 p., Pabel 4 p., v. Eijk 3 p., v. Looy 1 p. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING VAN DEN N. D. B. Naar het bestuur van den N. D. B. meldt. zal 18 September a.s. te Utrecht een buiten gewone jaarvergadering worden gehouden Als afgevaardigden voor D. C. IJ. is gekozen de secretaris, de heer De Jong. min. 51 4/5 sec.; 3. J. v. Dool (idem) 4 min. 54 2'5 sec. 3000 M 1. H. Bruin (W.F.C.) 9 min. 53 3'5 sec.: 2. N. Koffer (U.I.W.v.O. Hoorn) 10 min. 7 4/5 sec. 100 M.: 1. J. de Vries (H.A.V. Haarlem) 111/5 sec.; 2. A. v. Geenhuizen 'W.F.C. Wor- merveer) 113/5 sec.; 3. C. Duller (Gratia Plato, IJmuiden) 11 4/5 sec. WIELRUDEN. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN TE OUDKARSFEL. Ter gelegenheid van de gehouden kermis zijn te Oudkarspel atletiekwedstrijden ge houden. De voornaamste uitslagen luiden: Hoogspringen: 1. W. A. Spanjerdt (Bl.-Wit) 1.78 M.; 2. D. v. Genne (Alcmaria Victrix) 1.75 M. 3. C. 'v. d. Klinkenberg (B.G.V. Bloe- mendaal) 1.70 M 200 M.: 1. G. J. W. Renes (A.A.C.) 25 sec.; 2. C. Duller („Gratia Plato" IJmuiden) 251/10 sec.; 3 W. M. Hennings (A.A.C.) 25 1/5 sec. 400 M.: 1. A. Zadel (B.G.V. Bloemendaal) 57 sec. 800 M. hardloopen heeren: J. F. v. Lingen (A.M.J.V.) 2 min. 18 sec. 1500 M.: J. F. v. Lingen (A.M.J.V.) 4 min. 50 sec.; 2. J. Lub (Gratio Plato IJmuiden) 4 DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN. Zaterdag a.s. vangen te Rome de wedstrij den aan om de verschillende wereldtitels in de wielrennerij. Wij Nederlanders zien deze wedstrijden weer met groote belangstelling tegemoet, wij Haarlemmers wel met zeer bijzondere span ning. Zal het de lange Haarlemmer van Egmond zijn, die weer eens een wereldkampioen schap in de amateursprint naar het vader land brengt. Zijn spieren zijn er zeker sterk genoeg voor, zijn hersens stellen hem in staat het onontbeerlijke beenenwerk met het even noodzakelijke hoofdwerk te steunen. En zijn successen, eerst in de nationale kam pioenschappen, toen te Kopenhagen, ten slotte te Los Angeles hebben ons vertrouwen in hem wel zeer groot gemaakt. Toch moe ten we ons maar liever niet voorstellen dat van Egmond den titel al vrijwel in den zak heeft. Hij is momenteel in topvorm, daaraan valt niet te twijfelen, maar de tegenstand zal bijzonder zwaar zijn, nog zwaarder dan te Los Angeles. Als zijn sterkste tegenstan der mag de Duit-scher Richter beschouwd worden, een onbekende voor den Haarlem mer, daar hij noch te Los Angeles, noch te Kopenhagen van de partij was. En dan zijn de Italianen op eigen grond, als het ware in de schaduw van Mussolini en aangevuurd door chauvinistisch eigen publiek ook uiterst gevaarlijk te achten. In elk geval is het zeker dat van Egmond zich tot het uiterste zal Inspannen en wat mag men meer van iemand verwachten? Ook v. d. Linden en B. Leene dingen in dit nummer mee, maar daar zal het voor hen wel bij blijven. In de sprint der beroepsmenschen heeft Nederland geen kans. Piet Moeskops heeft, zooals de cricketers zeggen, zijn innings ge had. Hij is ln staat nog steeds een behoor lijk figuur te maken tusschen en tegen de jongeren, maar meer kan het voor hem niet meer worden. De groote strijd zal hier na tuurlijk gaan tusschen Michard, die nog iets te wreken heeft van het vorig jaar en o.i. de mooiste kans heeft, Gerardin en Scherens. De titelhouder Falck Hansen heeft naar onze berekening even weinig kans als onze Moes kops. Over den wedstrijd op den weg kunnen wij kort zijn. Onze jongens zijn vol goeden wil en strijdlust en zij kunnen daar in de buurt van Rome nog wel een en ander leeren. Als ik zou willen wedden, zette ik voor deze race op de Italianen, zoowel profs als ama teurs. Het „eigen veld" is in deze afdeeling van enorm groot belang. Tenslotte de wedstrijd achter motoren, het nog steeds meest geliefde vermaak van het wielerpubliek. Zullen de Duitschers, die zoo goed weten samen te werken, dezen titel weder afsnoepen van de Franschen, die elkaar zoo weinig gunnen en steeds elk voor zich rijden? Combine is geen mooi begrip, maar het is in dergelijke kampen op be hoorlijke wijze ook wel te verwezenlijken en dat is langzamerhand bijna een voorwaarde geworden voor succes. Zal Sawall het voor de derde maal leveren, of moet het ditmaal weer eens Paillard worden? Nederland is vertegenwoordigd door Schle- baum en de Graaf. Eerstgenoemde is een kranig renner, al bijna in de veteranenklasse, maar wij gelooven niet, dat hij, met zijn wat zwaren, moeizamen stijl in dezen strijd ooit succes zal kunnen hebben. De Graaf, een coming man van beteekenis. gaat naar Rome op eigen kosten en om er goede lee ring op te doen, hetgeen zeer verstandig van hem is. Alles en allen bijeengenomen zal ons landje zeker in staat zijn, te Rome flink voor den dag te komen. En heel stiekum rekenen wij toch eigenlijk wel op het succes van v. Eg mond.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5