HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJKe.O OPENING KLEUTERSCHOOL. IJMUIDEN 17e JAARGANG No. 250 VRIJDAG 26 AUG. 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemcrlaan 42 - IJmuiden - Telefoon KI VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent Ingezonden medcdeelingen dubbele prijs. VELSEN. drijf voor korten tijd een vijftigtal arbeiders aanneemt. De heer Hellemans meende, dat er van een opleving in de bedrijven in onze gemeente geen sprake is. We zijn hiervoor veel te veel afhankelijk van het buitenland. In de bouwvakken is zoo goed als niets te doen. Er zijn nog steeds 500 werklooze bouw vakarbeiders ingeschreven, wat voor een ge meente als Velsen veel te hoog is. De heer Hellemans achtte het zeer waarschijnlijk; dat van genoemd aantal, zeker 250 in onze gemeente nooit meer werk zal vinden. Zoo lang de crisis duurt blijven al deze arbeiders natuurlijk in Velsen. Wordt de toestand weer normaal, dan zullen zij, die hier niet meer aan den slag komen, natuurlijk wel elders geplaatst kunnen worden. Met de 350 werklooze metaalbewerkers en de andere categorieën is het-, zooals vanzelf spreekt hetzelfde. Erg hoopvol is de toestand dus nog niet. Bestuur en -personeel van de kleuterschool in de Banjaertstraat. Donderdagmiddag werd de nieuwe kleu terschool van de Vereeniging voor Christe lijk Volks-onderwijs, gebouwd in de Ban jaertstraat, tofficieel geopend. IE|en groot aantal belangstellenden was in een der versierde lokalen aanwezig, toen de voor zitter der vereeniging de heer J. Smit allen welkom 'heette, in het bijzonder den ver tegenwoordiger van het gemeentebestuur, wethouder J. Dunnebier l.b., de vertegen woordigers der Da Costa- en Mariascholten, den heer Blaauw als vertegenwoordiger der Ned. Hoogovens en Slaalfabriekklen, mej. Schut, het eerste hoofd der school, den aannemer den heer G. van Heyst en diens opzichter. De voorzitter schetste in zijn openings woord de veeljarige pogingen om tot den bouw van deze school te kunnen overgaan nadat het. onderwijs ruim zes jaren wend gegeven in een der lokalen van de Chr. school voor L. O. Dank zij de eminente wijze waarop mej. Schut de zaak ter hand nam wend de toeloop van leerlingen zoo •groot, dat -men zich wel eens afvroeg hoe zij daar kon perken. Spr.. illustreerde deze anoedlijkek. omstandigheden met enkele voorbeelden en dankte mej. Schut voor haar pionierswerk. Na vele wederwaardigheden, waarin de financieel© kwestie een groote' rol speelde, kon tenslotte tot de aanbesteding worden overgegaan. Bijzonder dankte spr. den ar chitect den 'heer Jansen, die dit mooie geheel ontwierp en zijn plannen wist in te richten naar gelang de financiën dit noodiig maak ten. In zijn dankwoord betrok de voorzit ter ook de aannemer den heer G. van Heyst, diens opzichter en de werklieden. Het bestuur is zich bewust van zijtn moei lijke taak, die nog aanmerkelijk verzwaard is door de intrekking der gemeentelijke subsidies ben behoeve van het voorbereidend onderwijs. Nadat spr. vervolgens ook het tegenwoordige Hoofd der school, mej. v. d. Hilflt en haar helpsters enkele vriendelijke woorden had toegesproken, ging Ds. Meyer van Velsen-Zuid in gebed voor, waarna de heer Smit met den wensch. dat Gods zegen op dit werk zal mogen rusten de school voor officieel geopend verklaarde. Vervolgens werd het woord gevoerd door wethouder Dunnebier, die zich verheugde ondanks het afsnijden van alle hulp van gemeentewege, bij deze plechtigheid! nam ei het gemeentebestuur toch tegenwoordig mocht zijn. De gemeente kan niet anders dan zedelijke hulp bieden, des te meer voldoening moet zij dan ook van de tot standkoming dezer school hebben. Er be hoort moed toe, om dit plan zonder sub sidie toch door te zetten. Spr. wenschte het bestuur toe, dat het de hulp van boven voor het werk zal mogen verkrijgen. Spr. hoopte, dat de opening van deze mooie nieuwe school voor de vereeniging een spoor slag zal mogen zijn of door 'te gaan op den ingeslagen weg ien ondanks vele moeilijk- heden het wer:k in stand te houden. Ds. Meyer sprak namens de Maria-be- waajrschool een woord van igelukwienisch •en verheugde zich in den door het be stuur aan den dage gelegidien_ broed. Het is, aldus spr. een moeilijke Ibij'd,, en men zal de handen ineen moeten slaan om het eens begonnen werk voort te zetten. De heer Van Deinum voerde tenslotte het woord als hoofd der Christelijke school voor lager onderwijs, waarin de bewaar school zoo langen tijd gastvrijheid had ge noten. Spr. wenschte bestuur en onderwij zend personeel .geluk en deed dat onder algemeene hilariteit ook zichzelf en zijn personeel, omdat zij nu van de kleuter school verlost zijn Spr. bood het bestuur mede namens het personeel zijner school een bloemenhulde aan. De heer Smit dankt voor de betoonde be langstelling en viopr de vele vriendelijke woorden. Nadat de genoodigden een kopje thee AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 26 AUGUSTUS Palace: „Voor een week Dollarprinses".. Op het tooneel: Pasco and Dorothy. Come dian Juggling Act. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het Cubaanscbe Liefdeslied" en ,,Artistenleven". 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Geld speelt geen rol". Op het tooneel: Glyp, levende porcelein groepen. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 27 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. hadden gebruikt, hebben zij tenslotte met veel belangstelling de keurig afgewerkte en mo.oi ingerichte school, omtrenit welker inrichting wij reeds eerder enkele ibijzonde-r heden mededeelden, bezichtigd. Heden- Vrijdagmiddag zijn daartoe ook de ouders der leerlingen en verdere 'belangstellenden in de gelegenheid DE WERKVERSCHAFFING. Vermindering der werkloos heid slechts tijdelijk? EEN ONDERHOUD MET DEN DIRECTEUR DER ARBEIDSBEURS. De berichten die ons bereikten over het „wegloopen" van een aantal uit onze ge meente uitgezonden arbeiders van de werk- verschaffing, gaf ons aanleiding, hierover eens te gaan spreken met den heer Helle mans, directeur der Arbeidsbeurs. Van den heer Hellemans vernamen wij, dat er inderdaad vijf arbeiders waren terugge komen, vermoedelijk omdat ze het werk te zwaar vonden. Op onze vraag of deze personen thans van de steunverleening worden uitgesloten ant woordde de directeur, dat eerst zal worden onderzocht of zij inderdaad niet sterk genoeg voor het werk zijn. Mocht dit het geval zijn. dan is er natuurlijk geen sprake van, dat hunne uitkeeringen. gestaakt worden. Mocht daarentegen blijken, dat zij simuleeren, dan zullen ze' weer worden uitgezonden ter com pleteering van het ontbrekende aantal. Wij informeerden naar het aantal uitge zondenen. De gemeente Velsen. aldus de heer Helle- mans mag 49 arbeiders uitzenden, nl. 25 naar de Wippertstuw in Gelderland en 24 naar den Rietmolen in Overijsel. Zaterdag waren allen, die waren uitgezon den weer met vacantie, zoodat er jl. Maandag 49 zouden worden uitgezonden, w.o. natuur lijk degenen, die hun familie hadden bezocht. Er waren Maandagmorgen slechts 41 op het appel, zoodat er acht waren thuis gebleven. Met de vijf teruggekomenen ontbreken er thans dus nog dertien man, die zoo mogelijk de volgende week aangevuld zullen worden. Het heeft hee'1 wat voeten in de aarde ge had, voordat we tot het huidige aantal kwa men. Er zijn er zeker wel 150 werkloozen aan geschreven. Er werden allerlei bezwaren tegen de uitzending ingebracht. Deze worden alle onderzocht en indien ze gegrond zijn worden de betrokkenen natuurlijk niet uitgezonden. Vele tientallen hadden echter geen geldig argument. Deze zijn allen van verderen steun verstoken. De heer Hellemans vertelde ons nog, dat de vorige wee'k één ploeg zooveel heeft ver diend, dat aan de betrokken gezinnen f 23.94 kon worden uitbetaald, hetgeen neerkomt op een verdiend weekloon van f 28.50. (In dit bedrag is begrepen c.a. f 3.75 trainingtoeslag, welke, zooals men weet geleidelijk wordt verminderd om ten slotte geheel te verdwij nen De heer Hellemans vond het jammer, dat er niet getracht was, een object voor werk verschaffing in de gemeente te vinden. We informeerden of het juist was, dat zoo vele uitgezondenen geen .eigenlijke grondwer kers zijn. De directeur ontkende dit en toonde ons de juistheid van zijn ontkenning aan aan de hand van de registerkaarten der uitgezon denen. De meeste uitgezondenen zijn grondwer kers en dergelijke'; slechts enkele zijn van beroep machinist, chauffeur of timmerman. Zal het broodgeld worden verhoogd? Ook de heer Hellemans was de meening toegedaan, dat het broodgeld van f 2 per week te laag is. Hij heeft al bij Burgemeester en Wethouders op verhooging met fl.— per week aangedrongen. Vermoedelijk heeft het college hieromtrent- inmiddels reeds een be slissing genomen. Hoe staat het met de werkloos heid. Hoe staat het met de werkloosheid in onze gemeente, vroegen wij den heer Hellemans. De heer Hellemans wees er op, dat het aantal ingeschrevenen bij de Arbeidsbeurs de laatste week teruggeloopen is. Dit is echter het ge volg van toevalligheden. Bij de hoogovens en ook in eenige andere bedrijven is een aantal arbeiders aangënomen. Het aannemen van arbeiders door de hoogovens is echter geen maatstaf. Het gebeurt wel meer, dat dit be Men zie ook de IJmuider Courant van jl. Woensdag. INTERMEZZO TIJDENS HET SCHAAK- TOURNOOI IN IIÓTEL „DE PRINS". Donderdagmiddag heeft toen in Hötel „de Prins" het schaaktournooi in vollen gang was, de gerant de heer C. B. Koopman, die zooals men weet een uitstekend biljartspeler is (hij was tweede in de wedstrijden om het wereldkampioenschap 3-bandsspel te eRims 1931 en 4e van 12 internationale deelnemers in het tournooi fantasiespel te Lille) vele spelers van hunne borden weggelokt door een demonstratie fantasiespel op het groene la ken. Voor velen was dit een prettige afwis seling, die dan ook ten zeerste werd gewaar deerd. JAARVERGADERING WINKELIERS- VEREENIGING. De Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog" hield in het R.K. Ver- eenigingsgebouw haar jaarvergadering on der leiding van haar voorzitter den heer Jac. Groot, die in zijn openingswoord aandrong op een eendrachtig optreden van de winkeliers in deze moeilijke tijdsomstandighedenNa vaststelling der notulen werd besloten adhaesie te betuigen aan de actie, welke de winkeliers van de Kennemerlaan te IJmuiden tegen het gemeentebestuur zullen, voeren in verband met de geëischte afscheiding van hun gronden en die der gemeente. Naar aan leiding van een schrijven van. het fusiecomité „Groot-Beverwijk" werd besloten aan deze actie geen deel te nemen. Bij de besprekingen van de a.s. St.-Nico- laas-compagne lichtte de voorzitter een voorstel toe van den wethouder van sociale zaken, den heer P. Bosman, tevens voorzitter van het crisiscomité, om deze reclame-cam pagne te benutten voor de crisis-slachtof fers in deze gemeente. Deze campagne zou voor de geheele gemeente moeten gelden. De vergadering besloot aan deze campagne deel te nemen. Het bestuur kreeg vrij mandaat verdere besprekingen te voeten. De heer Jelgerhuis bracht rapport uit van de controle der bescheiden van den pen ningmeester over de St.-Nicolaas-campagne 1931. De penningmeester, de heer Noomen werd gedechargeerd onder dankbetuiging voor het door hem verrichte werk. De heeren Beentjes, Van Heyst, en Kat werden aangewezen, om boeken en beschei den van den penningmeester, den heer J. W. D. Schmitz te controleeren. De heer S. Luttik, secretaris, bracht een jaarverslag uit-, waaruit bleek, dat het leden tal vrijwel op peil was gebleven. Op voorstel van den heer Jelgerhuis wer den de periodiek aft-redende bestuursleden, de heeren Luttik, Noomen en Van Zadel onder applaus der vergadering bij acclamatie her kozen. Bij de rondvraag stelde de heer Schmitz voor een reisje per autobus naar de Zuiderzee werken te organiseeren. Ten einde dit voorstel nader uit te wer ken werd een commissie benoemd, waarin de heeren Schmite. v. d. Schoot en Waag- meester zitting kregen. De vergadering werd hierna met een dankwoord gesloten. KONINGINNEDAG VELSEN In de Geref. Kerk te Velsen-Noord wordt 31 Augustus een zanguitvoering gegeven door het Christ. Kinderkoor „Lentebloemen" Als sprekers zullen hierbij optreden de heeren Dr. D. J. van Katwijk, Geref predikant en Ds. Th. Meyer, Herv. predikant, beiden te Velsen. HET PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG TAL VAN FEESTELIJKHEDEN IN IJMUIDEN. FESTIVAL „KUNST NA ARBEID" CONCERT „DE EENDRACHT". Evenals vorige jaren zal ook dit jaar 31 Augustus niet ongemerkt voorbijgaan. Door de Oranje vereeniging Wilhelmina is voor dien dag het volgende feestprogramma vastgesteld. 's Morgens 9 uur begin der festiviteiten met eèn Kinderfeest. Daartoe zal de muziek vereeniging „Concordia" de kinderen achter eenvolgens afhalen van de R.K. Jongens school, Marnixschool, Insignerschool, School J. School A, R.K. Meisjesschool, Groen van Prinsterer school, Comitéschool en School C, waarna een zanghulde zal plaats hebben op het Willemsplein. Na deze zanghulde gaat het in optocht naar het terrein van de IJ. V. V. „Stormvogels". De route van den optocht vanaf het Wil lemsplein is als volgt: Kanaalstraat, Oranje straat-, Bloemstraat, Julianabrug, Kennemer laan, Kennemerplein. Kennemerlaan (nieuwe gedeelte), Napierstraat, Stormvogelsterrein. 's Avonds is er een groote gymnastiek-de- monstratie en een vuurwerk, met medewer king van de Gymnastiek en Athletiek-ver eeniging Olympia en de Christ. Gymnastiek- vereen. D. O. I. direct. F. Smit. De opstelling dezer vereeniginigen vindt plaats 's avonds 7 uur op het Willemsplein, om dan voorafgegaan door de muziekver- eeniging „Concordia" in optocht naar het Stormvogelsterrein te gaan. De te volgen route zal zijn: Wiliemsplein, Amstelstraat, Kanaalstraat, Oranjestraat, Wilhelminakade Julianabrug, Kennemerlaan, Kennemerplein, Kennemerlaan (nieuw gedeelte) Napierstraat Stormvogelsterrein, waar te 8 uur door beide eenigingen groote gymnastiekuitvoeringen worden gegeven. Na afloop pl.m. 10 uur tot slot vuurwerk. Orgelconcert in Geref. Kerk. In de Gereformeerde Kerk zal des mid dags een orgelconcert gegeven worden met medewerking van het Chr. Gemengd Koor „Hallelujah" directeur de heer Th. van Zut- fen, mej. Dora Vermeer, sopraanzangeres, het Chr. dubbel gemengd kwartet „Octavus", directeur de heer H. Brouwer Jr., en van den heer A. de Jong, IJmuiden (declamatie) Als spreker zal optreden Ds. Wesbónk. De toegang is vrij. Tot dit concert worden ech ter geen kinderen toegelaten"." In IJmuiden-Oost. De herdenking van den verjaardag van de koningin begint hier reeds op den avond van den 30en Augustus. In de Geref. Kerk wordt dien avond een wijdingsavond gehouden. Ds. Chr. J. W. Teeuwen spreekt eerst een inleidend woord, waarna Dr. R. Dijkstra uit Amsterdam zal spreken over: de Tragedie van een prinses. Het Chr. gemengd Zangkoor „Nieuw Hosan na" Dir. S. Wiersma verleent voor de zen avond belangeloos z'n medewerking. Door ..Nieuw Hosanna" zal het volgende programma ten gehoore worden gebracht. Lentezang, Adeste, Wilt heden nu treden, Heer die uw tent, Avondklokken en Trauer- gesang, Woensdagmorgen aantreden van de leerlingen der Emma-, Juliana- en P. Ver- meulenschool in de Briniostraat. Voorafge gaan door de muziekvereen. Juliana gaan de kinderen in optocht langs Willebrordstraat, Trompstraat en Frans Naereboutstraat naar het Velserduinplein, waar de kinderen on der leiding van den heer K. J. Noy een zang uitvoering zullen geven. Vervolgens gaan de Kinderen langs Velserduinweg en Paulus Pot terstraat naar het Heerendum. Hier worden tot 12 uur kinderspelen gehouden voor leer lingen der 4 laagste leerjaren. 's Middags 2 uur aantreden alléén voor leerlingen der 3 hoogste leerjaren in de Bri niostraat. Voorafgegaan door „Juliana" mar- cheeren de kinderen langs Platanenstraat, Meidoornstraat, Cederstraat, Velserduinweg naar het Heerendum, waar voortzetting der vereenigingen groote gymnastiekuitvoeringen kinderspelen zal plaats hebben, 's Avonds 7.45 aantreden in de Briniostraat waarna met verlichte lampions en versierde rijwielen een optocht door IJmuiden-Oost zal plaats hebben. Na afloop muziek-uitvoe- ring door de Chr. muziekvereen. Juliana, dir. P. D. Kloot in de muziektent Casembroot- straat, Op het kerkhof te. Kiel zijn de slachtoffers van het DuitscJie opleidingsschip met groote plechtigheid ter aarde oesteld. Kiobe" Het programma, hetwelk de Harmonie- Kapel der Kon. Papierfabrieken „De Een dracht" onder directie van directeur K. H. Kerkhoff, zich ten doel gesteld had af te werken, vermeldde een keur van exquise nummers. De naam der kapel staat er den luisteraar altijd borg voor. dat de vertolking geschiedt op een wijze, welke voor een harmonie-corps welhaast niet te evenaren zal zijn. Werken als de Lohengrin-fantaisie, Rosamunde's on vergelijkelijke balletmuziek de Tannhauser- fantaisie, zij alle werden evenementen, welke de waarde van het ensemble weer eens in het schitterendste licht zetten. Het delicate werk der houtblazers, het sonore, ja haast zingende koper maakten mede door Kerk- hoff's suggestieve leiding het luisteren naar dit corps tot een waar kunstgenot De twee Elegische melodieën van Grieg (Herzwunden en Letzter Frühling) gaven eveneens blijk van bijzondere studie. Deze werken zijn oorspronkelijk voor strijk geschreven en dit feit kon door de harmonie- uitvoering, ondanks het mooie arrangement, niet verdrongen worden. Des te meer valt het te loven, dat alles zoo uitstekend in evenwicht klonk en was het tevens geen ge ringe verdienste, dat het geheel doorloopend zoo mooi zuiver bleef. Een enkele maal overschreed men in deze teere nummers wel eens door een forschheid de grenzen der klankschoonheid. Een superieure vertolking genoten de eenig-mooie Balletmuziek uit Rosamunde en een Tannhauser-Fantaisie. Toen de dirigent bij de finale het kwartet trombones staande het fameuze Pelgrimskoor blazen liet en dit in al zijn klankenweelde tot ons kwam, be reikte het enthousiasme van het in goeden getale aanwezige publiek, het toppunt. Het dankwoord, hetwelk voorzitter Ebbe- ling tot de kapel met haar directeur richtte, was niet alleen oprecht gemeend, maar ook ten volle verdiend. Tot slot kwam de Teil-ouverture met al zijn vuurwerk, de indrukken, die men opge daan had, nog verstevigen: een 100%-corps, waar voor „de volle 100%" ook muziek uitge haald werd. Zeer jammer was de tot tweemaal toe voorkomende licht-stagnatie, waardoor ter rein en tent geheel in duisternis gehuld werden en de dirigent moest aftikken. Dit deed echter aan de orde, rust en aandacht der luisterenden niets af. Iets wat voor de openlucht-concerten hier ter plaatse de moeite van het vermelden wel waard is! W. De voorzitter der feest-commïssie verzocht ons te willen vermelden, dat aan den marsch- wedstrijd op Zondag a.s. 1 uur 's middags in de Gerard Doustraat te houden 5 corpsen mededingen zullen. Dezen zal elk een prijs toegekend worden. De jury bestaat voor dien middag uit de heeren Kley, Kerkhoff en Adam SINT-NICOLAASVEREENIGING „ALGE MEEN BELANG." Dezer dagen hield de Sint-Nicolaas Ver eeniging „Algemeen Belang" haar tweede propaganda-uitvoering" in de zaal. „Flora' van den heer Bakker aan den Zeeweg. Haar onder af deelingen vulden den avond met too neel en muziek. Te ongeveer half negen^ open de de voorzitter den avond. Hij schetste in eenige welgekozen woorden het doel der ver eeniging en het ontstaan der onderafdeelin- gen. Na de opening voerde de tooneelclub „Het Masker" onder regie van den heer W. R. Brouwer eenige stukjes op, wélke zeer in den smaak van het publiek vielen, getuige de da verende lachsalvo's welke niet van de lucht af waren en het applaus, dat na elk stukje weer klonk. Voorwaar een prestatie van den heer Brouwer, onder wiens leiding deze too neelclub nog wel zal gaan bloeien.- Daarna trad op de mondharmonicaclub „Crescendo onder leiding van den heer J. Bos, welke zich ook in een hartelijk applaus van het publiek mocht verheugen. Na de traditioneele verloting ving te onge veer kwart over elf een geanimeerd bal aan met muziek van Dolpietoon Band, hetwelk ten 2 uur eindigde, wat voor velen nog veel te vroeg was. GEM. ZANGV. „MOEDIG VOORWAARTS". Op de vervolgvergaderihg, op Dinsdag 23 Aug. is het bestuur uitgebreid, zoodat het nu bestaat uit de heeren: de Lange, Nuijen, Smit, Oldenburg. Heiligenberg en de dames v. Wijle en oWerlee. Het aantal leden, be draagt op het oogenblik 35, zoodat het met de jonge vereeniging crescendo gaat. Het koor heeft de volgende werken i'n stu die genomen: „Vrede" van Jacob Hamel. „Ave Maria' van Jacob Arcadelt. „Toch zal de Lente komen" van Jacob Hamei. TERAARDEBESTELLING G. VAN LEEUWEN. Onder zeer groote belangstelling vond gis termiddag op de Algemeene Begraafplaats al hier de teraardebestelling plaats van Gerrit v. Leeuwen, die jJ. Zondag aan het Zuider- strand bij het zwemmen was verdronken. Vele honderden waren op de begraafplaats aanwezig toen de droeve stoet aankwam. In den stoet liepen tal van vrienden en vriendinnetjes van den veel belovenden en algemeen beminden knaap. De kist werd door een tiental vrienden grafwaarts gedragen. Nadat de baar in de groeve was neergela ten en deze was toegedekt met tal van bloem stukken en kransen trad als eerste spreker Ds. Erdman naar voren, die in gevoelvolle woorden den ouders vertroosting bracht. Daar na spraken nog de grootvader van Gerrit, de heer van Leeuwen Sr., de heer Doevendans, een oom en de heer A. v. d. Veer namens „Looft den Heer". De diepbedroefde vader bracht den aanwe zigen dank voor de getoonde belangstelling,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1