VlSSCHEMJ EN SCHEEPVAARTBERICHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: BEVERWIJK VELSEN SPORT EN SPEL WEERBERICHT. IJMUIDER COURANT ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1932 Schip Verm, aankomst Laatste bericht Ariadne Aalsum Askild Angelina Lauro Anita .Ajax Bollan Boskoop Baarn Barneveld Bodegraven Cottica Chelatros Cost-a Rica Dortmund Dep. J. de Rohan Eretza Mendi Everest Flandria Great City Ganymedes Helder Hermes Hercules Harpalyce Irene Iris Triest Rosario Onega Santa Fé Memel Midd. Zee Mes ave Chili Chili Hamburg Chili West-Indië B.Aires W. Indië Ned. Indië Nanses (v. IJmuiden) Bona v. IJmuiden Archangel Buenos Ayrcs Rosario Zwarte Zee Chili Zwarte Zee Zw. Zee Santa Fé Smyrna Kopenhagen Kurmark Ned. Indië Knma Marti' Dairen Klipfontein Z. Afrika Luneburg Laurent Meeus Ligur ia Laren berg Luchana Magdeburg M. v. St. Aldegonde. Magdalena Menes Meerkerk Mrav Nordpol Nike Polyphemus Poulau Laut Pluto Polydorus Perseus Paul Lanker R-hea Roland Salland Stella Stad Dordrecht Stentor Tarakan Triton Vesta Wolsüm IJstroom Ned.-Indië Tuapse Santa Fé Archangel Susa Ned. Indië Ned. Indië W.-Indië Ned. Indië O. Azië Huelva Villa Constituciori Curacao Ned.-Indië Ned.-Indië Spanje Ned.-Indië Spanje Pillaw West-Indië Levant B. Aires Zwarte Zee Almeria (v. IJmuiden) Ned.-Indië Ned.-Indië Hamburg Midd. Zee Diamante West-Afrika 29 Aug. 12 Sept. 22 Aug. heden 10 Sept. heden 28 Aug. 29 Aug. 20 Sept. 10 Sept. 10 Sept. 26 Aug. 15 Sept. 20 Sept. 3 Sept. 30 Aug. 5 Sept. 19 Sept. 28 Aug. 15 Sept. 8 Sept. 7 Sept. 12 Sept, 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 7 Sept, 27 Aug. 18 Sept. 27 Aug. 30 Sept. 28 Aug. 10 Sept. 2 Sept. heden. 24 Aug. v. Lissabon. 12 Aug. vertrokken. 12 Aug. vertrokken in lading. 17 Aug. vertrokken. 25 Aug. van Tarragona. 12 Aug. vertrokken. 22 Aug. te Liverpool. 24 Aug. van Antofagasta. 25 Aug. te Antwerpen. 23 Aug. v. Callao. 23 Aug. van Madeira. 20 Aug. v. Ibicuy. 23 Aug. v. Barbados. 23 Aug. te Tjilatjap. in lading. i'n lading in lading. 22 Aug. v. Rio Janeiro. 8 Aug. van Buenos Ayres. 25 Aug. v. Izmir. 23 Aug. v. Cristobal. 23 Aug. te Rouaan. 22 Aug. te Izmir. 20 'Aug. vertrokken. 22 Aug. v. Malta. 24 Aug. te Stettin. 20 Aug. v. Pt. Said. 17 Aug. van Colombo 27 Aug. van Dar es Salam. 25 Aug. van Colombo. 22 Aug. van Gibraltar, 14 Aug. vertrokken. in lading. 16 Aug. vertrokken 22 Aug. v. Pt. Said. 23 Aug. v. Perim. 22 Aug. v. Pt. Limon. 20 Aug. v. Macassar. 25 Aug. te Singapore. 20 Aug. verrokken 21 Aug. v. Madeira. 16 Aug. vertrokken 25 Aug. van Port Said. 25 Aug. te Napels. 22 Aug. v. Cadix. 19 Aug. v. Belawan. 24 Aug. te Oporto. 20 Aug. vertrokken. 17 Aug 20 Aug. van San Pedro v. Izmir. in lading 23 Aug. te Stamboul. 25 Aug. vertrokken. 22 Aug. van Padang 24 Aug. v. Padang. 27 Aug. vertrokken., 24 Aug. van Catania. 22 Aug. v. St. Vincent. 26 Aug. vertrokken. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. DUTTSGHLAND Noordzee. 197 2027. Borkum Schietoefeningen. Door de kustbatt-erijen van Borkum zullen schietoefeningen gehouden worden tiusschen 9h en 23h op 89, 1314 en 1517 Septem ber. De lucht boven het gevaarlijke gebied is (tot 7000 M onveilig. De terreinen worden in zee bewaakt door piatrouiilevaartuagen, voerende de interna tionale vlag B. Gedurende het vuren wordt op den groot-en lichttoren van Borkum de internationale vlag B geheschen. Bij onderbreken van het vuren wordt deze vlag halfstok geitoaald. 's Nachts wordt op dezelfde plaats een roode lantaarn getoond. Wordt op eender hierbo ven genoemde dagen niet geschoten dan wordt o,p den lichttoren de internationale vlag U geheschen. (N. f. S. No. 33/2677. Berlin 1932). OPGEHEVEN STAKING. Een te Bordeaux uitgebroken wilde staking van havenwerkers is na een paar d-agien weer opgeheven, zoodat het bedrijf zijn normalen loop heeft. MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. f 2f 1.60. Griet per 50 KG. f 62—f 31. Tongen per KG. f 2.70f 0.95. Middelschol per 50 KG. f 33. Zetschol per 50 KG. f 28.50—f 28. Kleine schol per 50 KG. f 35—f 5.50. Schar per 50 KG. f 7.50—f 3.90. Rog per 20 stuks f 10. Vleet per stuk f 2.30f 1. Groote sehelvisch per 50 KG. f 19f 12.50. KI. middelschelvisch per 50 KG. f 10.50f 8.50 Kleine schel'visch per 50 KG. f 8.60f 7. Kabeljauw per 125 KG. f 45f 26. Gullen per 50 KG. f 9.50—f 6.0. Wijting per 50 KG. f 4.50. Koolvisch per stuk 20 cent. Makreel per 50 KG. f 16—f 5.40. Versehe haring per kist f 2.80f 1.70. Klein middel hake f 74 per 50 KG. Kleine hake f 39f 23 "per 50 KG. BESOMMINGEN. Trawlers: Utrecht IJm 73. 1750, f 2900: Do nald IJm. 117, 540, f 2700; Libra IJm. 98, 345, -f 2600. Kotter- E 528 f 460. Loggers: KW 114 f 870, KW. 60 f 400. DE KARA-ZEE EXPEDITIE. Aan de expeditie naar de Kara-Zee zul len dit jaar niet minder dan 28 schepen deelnemen t.w. 12 Engelschen, 10 Noren, 2 Duitsc-hers, 2 Estlanders en 2 Russen. Feitelijk kan men niet meer spreken van een expeditie, zooals in 'heit eerste jaar van uitzending der schepen het geval was. Thans is alles zoo vlot geregeld -en telken jaire terug keerend, dat men kan zeggen van de jaar- lijksche transporten. De schepen gaan met vijf tegelijk uit; de eerste groep is reeds onderweg., De teruvkomst der groepen zal tu'sschén 8 Sept. en 15 October vallen. Naar het noorden van Rusland worden hoofdzakelijk kolen en landbouwwerktuigen gebracht, terwijl op de terugreis de produc ten van Russischen bodem zooals vlas, hout, erts enz. worden medegenomen. Niet minder dan 2-1000 ton kolen zijn in een Engelsche haven ingenomen ten be hoeve van de ijsbrekers, welke de schepen zullen voorstoomen om zoo noodig het ijs te breken teneinde het vaarwater vrij te maken. Weer naar zee. De stoomtrawler Oostzee IJm. 147 is Vrij dag naar zee vertrokken. De stoomtrawlers VIOS HI en Swift zullen heden vertrekken. BEPERKING VAN DEN VISCH- JNVOER NAAR BELGIë. ALLE KLEINE VISCH VOORLOOPIG VERBODEN. Naar wij vernemen, is met ingang van a.s. Maandag de invoer van alle visch kleiner dan 40 c.M. door België tijdelijk verboden. Onder dit verbod vallen derhalve schar, schol, wij ting, braadsehelvisch en het grootste deel der kleinmiddelsehelvisch Voorts is -het percentage der groote soorten als kabeljauw van 90 pet. op 75 pet. terugge bracht. Deze maatregel schijnt het gevolg te zijn van het feit, dat de visschers in Ostende heb ben geklaagd over de onverkoopbaarheid van de aldaar aangevoerde visch. Het practis-che gevolg van deze'n maatregel is, dat de uitvoer van visch van IJmuiden naar België thans zoo goed al's g-vheel onmo gelijk is. Aangekomen schepen: 26 Aug.:' Hagfors s.s. Christinahamn. Bass of Balater s.s. Londen Askild .sus, Archangel. 27 Aug.: Flandria s.s. Rotterdam. IJstroom s.s. Hamburg. Vertrokken schepen: 26 Aug.: Gretha s.s. Svendborg Shenandoah s.s Preston. Queenworth s.s. Sunderland. Orion (jacht) Kiel. Colombia s.s. Colomb. Poulau Tellom.s. Batavia. Nieuwendam m.s. Hamburg. The Baron s.s. Hamburg. Gera s.s. Hamburg. Express m.s. Parijs, Fauna s.s. Malaga. Brunla s.s. Oslo. Euterpe s.s. Kopenhagen. 27 Aug.: Krakow s.s. Gdynia. Kosciuszko s.s. Gdynia. Bass of Balater s.s. Londen, WETHOUDER J. F. BRAUN JUBILEERT. 85 JAAR RAADSLID. De héér J. F. Braun, sedert 1931 wethouder dezer gemeente, zal op den eersten Dinsdag in September gedurende 25 jaren lid zijn van den gemeenteraad. In deze lange periode heeft de heer Braun onafgebroken zitting gehad als afgevaardigde van de R.K. Staats partij, waarvan hij bij de verkiezingen van de laatste jaren de lijstaanvoerder was. Hoe wel de a.s. jubilaris in het politieke leven zichzelf nimmer op den voorgrond trachtte te plaatsen, heeft hij in de kwart-eeuw, waar in hij de belangen der gemeente Beverwijk naar beste kunnen én weten heeft trachten te dienen, zijn sporen zeer zeker verdiend. Als aannemer heeft de heer Braun steeds in de bouwbedrijven een der eerste plaatsen in genomen, zoodat hij vanzelfsprekend ook in 't gemeentelijke leven uitging naar alles, wat maar eenigszins onder openbare werken kon worden gerangschikt. Bij den bouw van de vele inrichtingen, welke van gemeentewege in den loop dei- jaren verrezen, kon hij zich dan ook van zijn sterkste zijde doen gelden en menig waarde vol advies is op dit gebied door hem gegeven. Van de candid aten, die in 1907 tegelijk met den heer Braun als raadslid werden gekozen, is hij thans nog de eenige, die nog altijd deel uitmaakt van den gemeenteraad en die zich zelfs, hoewel behoevende tot de ..oude garde", bij den aanvang der laatste zittingsperiode een wethouderszetel zag toegewezen. Toen de heer Braun in 1907 zijn politieke loopbaan begon, was de raad als volgt sa mengesteld: H. Burger en K. Moens, wethou ders; J. F. Braun, H. Breukelaar, Th. Corne- lisse, I-I. Kochx, P. P. Langendijk, I. Velthuy- zen van Zanten, A. Slaap en Th. van Zan ten, leden. Deze raad was het, die als eerste- groote daad de kermis, welke in 1907 voor het laatst werd gèhouden, afschafte, welk besluit onder de burgerij heel wat stof heeft dóen opwaaien. Het wethoudersambt heeft den heer Braun nooit geambieerd, hoewel hij daarvoor meer malen in aanmerking kwam. Onder den drang der omstandigheden heeft hij echter in 1931 moeten zwichten en liet hij zich, mede door de op hem van vele zijden uitge oefende pressie, eenbenoeming tot wethou der welgevallen. Gedurende 14 jaren maakte de a.s. jubilaris ook deel uit van de Commissie van Bijstand voor de Bedrijven. Toen het in latere jaren noodig en ge- wenscht bleek, dat de raadsleden van een be paalde partij de verschillende aanhangig zijnde vraagstukken in de gemeentelijke huishouding te Voren met elkander be spraken, teneinde als resultaat van dit over leg een houding ten opzichte van een of ander voorstel te -kunnen bepalen, werd de Roomsch Katholieke raadsfractie opgericht. De heer Braun is thans reeds elf jaren on afgebroken voorzitter van deze fractie In de vergadering van den gemeenteraad behoort de heer Braun niet tot degenen, die over vrijwel elk onderwerp het woord voe ren. Wanneer hij echter het woord vraagt, dan is dit, om zonder veel omhaal kort en bondig zijn meening te zeggen of met een enkele opmerking een misverstand uit den weg te ruimen. De heer Braun, die op den 28sten Febr. van het jaar 1859 te Beverwijk geboren werd en die in deze lange reeks van jaren het voorrecht heeft gehad de ontwikkeling en de uitbreiding zijner geboorteplaats van nabij gade te slaan, kan aan het eind van deze kwarteeuw op een welbestede politieke loop baan terugzien. Den heer Braun zal het op Dinsdag 6 Sept. a.s. dan ook niet aan belangstelling ontbre ken. MARKTBERICHTEN Notéering van 26 Augustus 1932; -• Spinazie per kist f 0.36 Postelein per kist- f 0.24 Andijvie per kist f 0.360.40 Wortelen per bos f 0.060.12 Komkommers per 100 f 37 Aardappelen, klei per K.G, f 0.030.04 1/2 Idem zand f 0.05 Doppers per K.G. f 0.18 Capucijners per K.G. f 0.20 Raspers per K.G. f 0.160.20 Tuinboonen per K.G. f O.Og Snijboonen per K.G. f 0.030.09 Heerenboonen per K.G. f 0.030.06. Roode kool per 100 f 4 Bloemkool per 100 f 620 Uien, per K.G. f 0.04 Sla, per kist f 0.300.56 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.010.03 Appelen, per K.G. f 0.160.18 Peren per K.G. f 0.100.34 WINKELIERSVEREENIGING „PLAN WEST" De winkeliersvereeniging „Plan West" hield ■een ledenvergadering. De voorzitter constateerde met groote vol- ning de groote belangstelling,. Spr. meende, dat daaraan de zoo welgeslaagde boottocht niet vreemd was. Aan den boottocht naar Muiderberg namen een 400 tal kinderen deel, die zich uitstekend hebben geamuseerd. De kosten van dit uitstapje hebben onge veer duizend gulden bedragen. De heer Ter.voort was de tolk der leden, toen 'hij het bestuur hulde bracht voor de keurige organisatie van den boottocht. Op voorstel van- het bestuur werd daarna besloten de contributie te verhoogen met de bedoeling de reclame voor „Plan West" zoo goed mogelijk te voeren. Ver-der werd nog be sloten de tegen het St.-Nicolaasfe-e&t te hou den reclame-campagne in een afzonderlijke vergadering te bespreken. In deze bijeen komst zullen de daarvoor uitgewerkte plan nen aan de orde worden gesteld. HET ZOMERFEEST VAN HET INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. De deelnemers uit V-elsen en IJmuiden aan het a.s. Zondag te houden Zomerfeest van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling ver trekken Zondagmorgen half negen in optocht van het Velserduinplein naar het terrein aan den Waterlandweg. MET EEN GESTOLEN JACHT DE NOORDZEE OVER. VANZELF IN NEDERLAND TERECHT GEKOMEN. Onlangs kwamen aan de Walchersche kust twee mannen uit Engeland met een jacht, dat gestolen bleek te zijn. De Times meldt daarover neg het volgende Twee mannen; een 22-jarige Zuid-Ameri- kaansche zeeman en een 32-jarige mijnwer ker uit Plymouth, waren aan het wandelen langs de Engelsche kust. Toen de avond viel leek hun het te Whitestable liggende jacht Lapwing een geschikte slaapplaats. Toen er bij het krieken van den ochtend een mooie stroom stond naar zee kon de zeeman zijn zeemansneigingen niet .langer bedwingen en gooide het schip los. De Engelschman was bij dit alles slechts een tegenstribbelend toe schouwer, want toen zij eenmaal op drift wa ren kon hij er niets meer tegen doen. Het begon hard te stormen en -op goed ge luk, want ze hadden geen kompas, zeilde het tweetal in de richting van de Hollandsche kust. Daar gekomen, legden zij aan en vroegen aan boeren om' wat voedsel, want zij hadden niets aan boord. Zij bleken toen 30 mijl van den Hoek van Holland af te zijn. Daarna verloren zij de kust echter weer uit het oog en stak er zoo'n storm op, dat zij alle aandacht aan hun schip moesten wijden. Pas drie uur later kregen zij de kust weer in het oog en konden zij, geholpen door een stoomboot landen. 15 mijl van Vlissi'ngen, zooals later bleek. De beide dieven waren uit geput van honger en vermoeidheid. Zij werden naar den burgemeester van het nabi.jzijnde dorp gebracht, die hun voedsel gaf, maar hen tevens arresteerde, omdat zij geen paspoort hadden. Per autobus werden zij da.o^p vervoerd naar Middelburg waar .zij twee weken werden gevangen gehouden. Vandaar, werden zij ge bracht naar Roosendaal om door de politie over de Belgische grens te worden gezet. Wat nu te doen? Zij gingen maar weer loopen en kwamen den volgenden, ochtend in Antwerpen aan. Daar vervoegden zij zich bij den consul, -die hun in een zeemanshuis onderbracht en vandaar naar Engeland stuurde. Als reden waarom hij het jacht had ge nomen, noemde de zeeman het feit, dat hij i'-n Engeland geen schip kon krijgen, en hoop te, daar hij Hollandsch sprak, in Nederland meer kans te hebben. Als er eenig voedsel aan boord was geweest zou hij waarschijnlijk getracht hebben Z. Afrika te bereiken. De mijnwerker werd spoedig vrij gelaten, de zeeman bleek echter allerminst een schoone lijst te hebben. Geboren als zoon van een dominee in Pretoria, ging hij al spoedig als zeeman naar Australië, waar hij lid werd van 'n misdadigersbende en trouw de met- de dochter van den aanvoerder daar van. Een van zijn straffen had hij uit te zit ten gehad op St. Helena, vanwaar hij zon dei- succes had trachten te- ontsnappen. Voor deze escapade naar Holland heeft men hem zes maanden dwangarbeid gegeven, (Maasbode) VOETBAL. HAARLEMSCH ELFTAL—HONGAARSCHE PROF'S. Nog is het voetbal-seizoen, nieit officieel aangevangen of reeds is het H.V.B.-bestuur pa raait om een attractie te brengen in den vorm v^n een wedstrijd van het vertegen woordigend elftal tegen !n sterke H-ongaar- sche combinatie van Prof-spelers. Heit Haar- lemsich elftal zooals dat door de commissie is vastgesteld wordt geoordeeld als een der sterkste elftallen te zijn welke de laatste jaren in het veld kwam en dat zal noodig zijn om partij 'te geven aan de Hongaren, welke gedurende hun toer in Nederland nog 'ongeslagen zijn. De Hongaarsche ploeg bestaat in hoofd zaak uit' spelers van de prof-club „Bocskai" welke in het afgeloopen seizoen de 4e Plaats bezette in de competitie voor profclubs om het\ kampioenschap van Hongarije. Voor dezen toer werd 'het elftal versterkt met spelers van de -befaamde kampioensclub „Ferencvaros" waarin o.a. Budai speelt. De achterspeld- Remmer komt in de competitie uit voor „Hungaria" terwijl Varga. welke het doel verdedigt voor „Sab'arïa" uitkomt. De back Vanicsek Uit „Nemzeti" is een dei- beste achterspelers van Hongarije. In de voorhoede opereert Zilahy (Ferenc varos) met welke vereeniging hij aan de schitterend geslaagde toer van die vereeni- ging in Zuid-Amerika deelnam. Het elftal wordt gecompleteerd door de navolgende spelers: Halfs. Keviczky, Móre en Matéfly. Voor: Markos, Teleki, Zilahy en Hevesi. De spelers kunnen o-p Vrijwel alle plaat sen in het elftal spelen, zoo speelde bijv. de links-achter Remmer een prachtigen wed strijd als rechts-binnen tegen Staatsmijn Hendrik. Bij iederen wedstrijd wordt het het elf-tal -geheel anders opgesteld en vormt (toch een uitstekend geheel. Doch ook voor de Hongaren zullen op hun toer de laatste loodjes het zwaarst weg-en. Wij beschouwen de tegenpartij welke zij op Koninginnedag te Heemstede zullen moeten bekampen, als de sterkste tegenstanders op hun toer. Als onze spelers zich geven voor wait zij waard zijn is een gelijk spel lang niet uitgesloten. Het Haarlemsch Elftal heeft een reputatie op te houden en zal''zeker trachten na de overwinning op. Nicholson, -cle .goede .repu tatie te handhaven. Zwakken tot matigen wind uit Oostelijk richtingen, half tot zwaar bewolkt, ^5- schijnlijk droog, behoudens toenemende hl' op onweer. Aanvankelijk warm. Verdere vooruitzichten: Toenemende op onweer en afkoeling. Barometer Hedenmorgen 762 m.M. Neiging stilstand. Thermometer Hoogste heden Hoogste gisteren Laagste hedennacht Opgaaf: Magazijn T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden 68 72 p 65 l WATERSTAND. Hoog water Aug. v.m. n.m. 27 11,24 28 0.01 12,44 Geen zomertijd. Gemiddelde duur van de eb 7 u. I Mede in verband met den op 5 Maart te spelen wedstrijd Nederland—Hongarije zul. len velen eens kennis willen maken met liet spel der Hongaren. Uitgebreide maatregelen worden genomen, zo-o zullen dc-or de N.Z.H.T.M. van 4 uur af z.g. sportparkretours worden uitgegeven en zoonoodig extra diensten worden ingelascht,. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door een ontmoeting van R.C.H. 2-Haarlem 2, welke reeds voor dien datum was vastge steld. Hoewel omtrent de definitieve samen stelling van het Haarlemsch Elftal nog niets vaststaat kan met vrij grooite zekerheid worden aangenomen dat het elftal uitkomt zooals het werd vastgesteld. Zoowel H.F.C, als V.S.V., die beiden op 31 Augustus moe- ten sp-elen, stelden de uitgencodigde spelers gaarne in de gelegenheid c-m voor het Ste delijk elftal uit te komen, een geste die wij van harte toejuichen. STORMVOGELS—WEST-FRISIA In het elftal, waarmee'Stormvogels Zondag West-Frisia bekampen zal is wijziging ge bracht. Het ziet er nu als volgt ui-t: Hollen berg. Haak Sr., Van Gelder Prins, Haak Jr., v. d. Velde, v. d. Steen, Spruyt, Schoorl, Rijkeboer, De Waard, FORTUNA—V. S. V. V. S. V. speelt morgen een vriendschapps- lijken wedstrijd tegen Fortuna. De IJmuide- naren verschijnen waarschijnlijk als volgt: v. d. Wint Van Zutfen, v. d. Grie-ndt Jac. Wey, Koning, Heyermans De Wolf Jr., Michel. P. Wey, De Wolf Sr. Hillekamp, V. S. V.-NIEUWS. Zondag speelt V.S.V. een vriendschappe lijk en wedstrijd te Vl.aardin.gen tegen de Vlaardinger Voetbalvereenigmg „Fortuna", Op Koninginnedag speelt VS.V. op uitnoo- diging van de Oranjevereeniging te Beverwijk tegen de Kennemers. V-oor dezen wedstrijd is een zilveren beketbeschikbaar gesteld. DAMMEN. DE ZESKAMP TE HAARLEM. Maandagavond as. zal in het clublokaal der Haarlemsche Damclub de laatste partij gespeeld worden van bovengenoemden kamp tusschen meester Dukel en Fabel, Haarlem. De uitslag zal de beslissing brengen voor den tweeden en derden prijs. D. C. IJ. WINT VAN H. D. C. III Einduitslag 128? Donderdagavond j.l. speelde D.C.IJ. voor de jubileum-wedstrijden der Haarle-msclie Damclub tegen het derde tiental van ge noemde vereeniging te Haarlem. Al spoedig nam D.C.IJ. de leiding door meester Dukel gevol-gd door Ligthart, die wederom toon de de derde klasse spelers de haas te zijn. Dan verliest v. d. Kuil en staat de 'stafl'l' met de remise van Post 53 voor D. C, IJ- Aan bord 8 -zwoegt Smit hard vo-or de remise d-och mio-et in 'n fraai eindspel opgeven. Da0 is bfet de invaller Sc-hagen die D.C.IJ. weder, de leiding -geeft en zijn het de Jong d1 Schaap die ook niet teleurstellen. De eind uitslag is momenteel 117 voor D.-CIJ. De partij van Kramer is afgebroken om arbi trair beslist te worden met een winstkans, voor D.C.IJ. D.C.IJ. kan met vol vertrouwen met dit tiental de tweede klasse van den N.D.B. ingaan -met speler.s als Dukel, Ligt hart, Basstra, Diederiks, Post en Smit. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Naar wij vernemen is de jeugdige dammer Ligthart, die pas 18 jaren telt en zoo prach tig -den titel van damkampioen „Gïoot- IJmuiden" 1932 "won, voornemens om inde hoofdklasse van het kampio.scli.ap van Haar lem en Omstreken deel te -nemen, -dat December a.s. verspeeld zal worden. Zooab men weet is dit den voorwedstrijd om - den meestertitel. O-ok meester Dukel zal aan den weds trij den deelnemen,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2