[slog geen beslissing over de vorming der Rijksregeering. het belangrijkste nieuws. IJMU1DER COURANT DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 TWEEDE BLAD Nieuw onderhoud tusschen Hitler, Von Schleicher en Von Papen levert geen resultaat op. Ook de onder handelingen Centrum-N.S.D.A.P. in hetzelfde stadium, De fracties van den Rijksdag vergaderen. Heden verkiezing van het presidium? 9 Duitschland. Naar wij vernemen heeft gisteren een vriendschappelijke ontmoeting plaats gehad tusschen rijkskanselier Von Papen, rijks- weerminister von Schleicher en Adolf Hitler. In de Willi ehnstrasse werd naar het Wolff- Bureau mededeelt des avonds medegedeeld, dat de conferentie tusschen von Papen en Hitier geen verandering heeft gebracht in den politieken toestand. Dat wil dus zeggen, dat de nationaal-socialisten er niet aan denken, de regeering-Von Papen te toleree- ren. Deze houding wordt ook bevestigd door een rede, die Hitier Maandagmiddag in het hotel Kaiserhof heeft gehouden voor zijn afgevaardigden. Door deze afwijzende houding van Hitler is thans klaarheid geschapen inzake den toe stand en de kanselier weet nu precies, zoo verklaart men, waar hij aan toe is, als hij heden in Neudeck rapport uitbrengt aan den rijkspresident. Dat was van zijn kant ook het doel der bespreking van Maandag. In den Rijksdag, waar het gisteren in ver band met de verschillende fractievergade ringen al druk toeging, was de politieke toe stand het algemeene onderwerp van gesprek. De onderhandelingen tusschen de nat.-so- cialisten en het Centrum zijn nog niet ver der gekomen. In verschillende kringen heerscht de meening, dat het al laat is voor een resultaat. Men gelooft veeleer dat de Rijksdag ontbonden zal worden, doch is het alleen niet over eens, of die in deze of eerst in de volgende week zal plaats hebben. Niettemin zal gebracht worden vandaag het presidium te kiezen. Er bestaan nog moeilijk heden met de sociaal-democraten, die Loebe willen voorstellen als president en indien hij niet gekozen wordt, hem willen cand'ideeren als vice-voorzitter. De moeilijkheid is, dat de nat.-socialis'ten geen sociaal-democraat wil len kiezen en de sociaal-democraten dan wel licht bezwaar zullen maken tegen de agenda. De bedoeling van het plan der nationaal- socialisten om heden de verkiezing te bewerk stelligen is den Rijkspresident te toonen, dat de Rijksdag in staat is zijn arbeid te ver richten. Het resultaat der stemming zou terstond naar Neudeck bericht worden, waarna den Rijkspresident de gebruikelijke audiëntie zou worden gevraagd. Ook Maandagavond werden nog besprekingen gevoerd om een vlot verloop der stemmingen van morgen te ver zekeren. De beslissing over de verdere ontwikkeling zal in de eerste plaats vallen op de belang rijke conferentie, die heden bij den rijkspre sident in Neudeck wordt gehouden. Rijkskanselier Von Papen is gisteravond vergezeld van de ministers Von Gayl en Von Sleicher, alsmede staatssecretaris Von Mois- sner, naar Neudeck vertrokken om den rijks president verslag uit te brengen inzake den toestand. De leden van het kabinet worden Woens dag terugverwacht. Woensdagmiddag zal een kabinetszitting plaats vinden, waarin de besprekingen "te Neudeck behandeld zullen worden. De Rijkslciding van de NSDAP deelt mede: De heden gehouden eerste zitting van de Na tionaal Socialistische Rijksdagfractie is ge opend door den fractieleider, staatsminister b.d. dr. Prick. Vervolgens werd het woord gevoerd door Adolf Hitler over de houding van de NSDAP. t.o. den politieken toestand. Nooit heeft spr. met meet rust en vertrouwen de ontwikke ling tegemoet gezien als thans. De eisch der beweging inzake de macht wordt ook van re- geerlngszijde thans niet meer bestreden, maar men wil de vervulling dezer eischen in vor men gieten, die de beweging onbekwaam tot zelfstandig handelen zouden maken. Al kan spr. ook de houding der verschil lende persoonlijkheden der regeering met het oog op hunne werkzaamheden waar deer en zij hebben toch behalve slechts hun naam, niets op het spel te zetten, één hunner ulgezonderd. De NSDAP. stelt echter niet een naam op het spel, maar 14 millioen menschen worden door haar ingezet, die met grenzen - loos vertrouwen achter haar staan. Deze be weging vormt thans de natie en heeft de plicht zich als zoodanig te voelen. Wanneer men deze nationale zelf-achting teugelloos heid noemt, nemen wij deze „aanmatiging" tegenover de geschiedenis op ons. Zoolang hij de regeering een opvatting heerscht, ge lijk die in Beuthen tot uitdrukking is geko men, kan de nat.-soc. beweging deze regee ring niet met haar naam dekken. Spr. be grijpt niet, dat voor een Poolschen insurgent, die eens tegenover onze broeders in Silezië heeft gestaan. 5 nationaal socialisten onder de guilotine moeten boeten. De nat. soc. beweging heeft het ontzagge lijke voordeel één enkele, tot werk bekwame, factor te zijn. Als leider kan en zal spr. lede ren weg begaan, die de beweging en daarme de de natie nader tot het doel brengt. De tegenstanders behoorden te weten, dat tegen over hen in den rijksdag niet 230 man staan, nraar dat deze fractie staat als één man te genover hen. Zij zal het geheele volk een voor beeld van weergalooze discipline geven. Onze opvatting onderscheidde zich van die van onze tegenstanders daardoor, dat wij gezegd hebben: Men kan wel zonder rijksdag regee- ren, maar men kan niet zonder het volk re- geeren. in staat tot regeeren is slechts hij, me uit het volk opgroeit en die dit volk kent. thans regeerende systeem doet falen door het volslagen ontbreken van een levend con tact met het volk. De millioenen' hebben hun vertrouwen te kennen gegeven in de nat.-soc. beweging in de hoop, dat zij het Duitsche volk thans een ander gezicht zal geven dan de andere par tijen hebben gedaan. In deze verwachting zullen zij niet teleurgesteld worden. Aan slot van de vergadering legde de voor zitter voor de geheele fractie de gelofte van overbrekelijke trouw aan den leider af. Het bestuur van de Sociaal-democratische Rijksdagfractie kwam Maandagmiddag in vergadering bijeen, ten einde voorbereiden de maatregelen te treffen voor de op heden aanvangende zitting. Besluiten werden niet genomen. De fractie zelf zal beslissingen dienen te nemen in verschillende kwesties meer speciaal wat betreft de verkiezing van het presidium van den Rijksdag. De Duitsche Nationale Rijksdagfractie vergaderde onder leiding van haar fractie voorzitter dr. Oberfohren. De politieke toestand werd besproken, waarbij besloten werd, dat de fractie slechts in zooverre zal deelnemen aan de zittingen van den Rijksdag, welke gehouden worden onder presidium van een uit Moscou gehaal de bode van het Bolsjewisme, als voor de technische maatregelen inzake de consti tueering van den Rijksdag noodzakelijk is. De Centrumfractie kwam gisteren voor het eerst na de verkiezingen voor den Rijks dag bijeen. Besprekingen werden gevoerd over een rapport van den plaatsvervangen- den partijvoorzitter Joos inzake zijn onder houd niet den rijkskanselier kort na de verkiezingen. Er werden geen mededeelingen verstrekt over de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordigers van het Centrum en de nationaal-Socialisten, daar de onderhan delingen nog niet beëindigd zijn. Met de Beiersche Volkspartij is een werkgemeen schap tot stand gekomen, evenals in den ouden Rijksdag- het geval was,- welke zich ook zal uitstrekken totalle parlementaire kwesties. De fractie sprak er zich eenstem mig voor uit, dat alles gedaan dient te wor den om de grondwettelijke pad-en te blijven bewandelen. Aan het slot der bijeenkomst werd met algemeene stemmen een motie aangenomen waarin de richtlijnen werden goedgekeurd, welke op 11 Augustus door de Rijksdagleden Jcos en Bolz aan den rijkskanselier werden kenbaar gemaakt. Inzake de verklaringen van Von Papen te Münster over het Centrum en de door deze partij nagestreefde richtlijnen wordt het volgende in de resolutie gezegd: Elke regeering, die geen meerderheid of ver trouwen in de volksvertegenwoordiging be zit, moet noodzakelijk op een specialen weg komen. De Centrum fractie arbeidt onbekommerd voor bedreigingen of vreesaan j agingen mede aan de vorming eener regeering, welke steunen kan op een duidelijke meerderheid in- het parlement. De fractie is van meening, dat het grondwettelijk on mogelijk en voor het Rijk verderfelijk is den Rijksdag te ontbinden om reden, dat de tegenwoordige regeering geen meerderheid in den Rijksdag kan verkrijgen. Inzake de onderhandelingen over de ka binetskwestie van Pruisen deelt een V. D.- telegram het volgende mede: De Centrum fractie van den Pruisischen Landdag kwam Maandagavond bijeen, waar bij de politieke toestand in Pruisen bespro ken werd. Dr. Grass bracht rapport- uit over den stand der coalitiebesprekingen met de Nationaal-Socialisten, welke Dinsdag zullen worden voortgezet. De besprekingen der Cen trumfractie zullen eveneens Dinsdag worden voortgezét. Besluiten zijn nog niet genomen. DoitscMamdl. Aanklacht tegen Hitier wegens beleediging. De verdediger der Reichsbanner-leden, die in het proces te Ohlau terecht stonden, zal, naar de sociaal-democratische „Abend" meldt, een aanklacht wegens beleediging indienen tegen Adolf Hitler en degenen, die Hitler's proclamatie hebben verspreid. Hitier heeft de verdachten in het? Ohlau-proces „moor denaars" genoemd, hoewel geen hunner, wegens moord, doodslag of ook slechts mis handeling met doodelijken afloop terecht stond of veroordeeld werd. (Wolff). Drie jaar tuchthuisstraf voor politieken moord. De speciale rechtbank te Flensburg heeft naar Wolff meldt den nationaal-socialist en gewezen communist Albert Kurdzel uit Wes- selburen tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Kurdzel had op 8 Mei j.l. bij een politieken twist 'n arbeider doodgeschoten. De eisch was twaalf jaar tuchthuisstraf. Dr. Goerdeler en het premier- Welke schade de handel door schap van Pruisen. De burgemeester van Leipzig, dr. Goerde ler, heeft volgens Wolff in verband met het feit, adt- in samenhang met de vorming van een regeering in Pruisen zijn naam is ge noemd, verklaard, dat hij daarvan geheel on kundig was en dat men hem niet gevraagd heeft, of hij onder de huidige omstandighe den bereid is, aan de vorming van een derge lijke regeering mede te werken. Leider der anti-fascistische actie in arrest. Voigens een bericht in de „Süd-deutsche Arbeiterszeitung" is de vroegere leider dei- communistische partij in het district Wür- temberg, Schlaffer, tijdens een bespreking te Stuttgart, waaraan hij deelnam in zijn functie van rijksleider van den strijdhond te gen het fascisme, gearresteerd. Omtrent de motie'ven voor deze arrestatie is niets bekend. Polen, Ottawa lijdt. Volgéns schatting van senator Huil uit Tennissee, aldus een Reuterbericht zouden de overeenkomsten die te Ottawa tusschen le den van het Britsche Empire zijn gesloten, een schade berokkenen aan den handel van de Vereenigde Staten van tusschen de hon derd millioen en driehonderd millioen dollar. Huil verklaarde dat de Vereenigde Staten den plicht hebben om op de aanstaande economi sche wereldconferentie te eischen dat de ta riefmuren nu niet meer verder zullen worden verhoogd. Zuid-Amerika. Ambtenarenstaking te Warschau geëindigd. De staking van stedelijk personeel te War schau, die drie dagen geduurd heeft, is naar Reuter meldt thans geëindigd, daar de stad zich door beleening van een deel van haar ef fectenbezit middelen heeft verschaft voor ge- i ~°ltelijke uitbetaling van de achterstallige' avissen. Frankrijk. Het onderhoud Samuel-Herriot van particulieren aard? Herriot en eenige Fransche ministers zijn op het eiland Jersey aangekomen. Korten tijd later arriveerde ook de Britsche Mi nister van Binnenlandsche Zaken Sir Her- bert Samuel met den gouverneur van het Britsche eiland. Samuel heette in naam van den Koning en de Britsche regeering de Fransche ministers welkom. Ofschoon officieel er op gewezen wordt, dat het hier een zuivere particuliere aan- legenheid betreft, schrijft de Parijsche avondpers, dat men de kwesties inzake de ontwapening en den Duitschen eisch be treffende gelijkberechtigdheid wel zal aan roeren. De „Liberté" wijst er speciaal op, dat de besprekingen der ministers zich hoofdzake lijk zullen beperken tot de besprekingen der miilitaire clausules van het Verdrag van Versailles. LONDEN, 29 Augustus (V.D.) Heden had Herriot op het eiland Jersey een onder houd met den Britschen Minister van Bin nenlandsche Zaken Sir Herbert Samuel. Herriot en Samuel brachten gezamenlijk een bezoek aan het huis, waar Victor Hugo ge woond heeft. Op een vraag van een persvertegenwoor diger, of de invoer van Fransche aardappels naar Engeland 'ter sprake zou komen, ver klaarde Herriot: Neen, ik heb niets met aardappels te maken. Herriot en Samuel verklaarden beiden aan den verslaggever, dat het hier uitsluitend betrof een vriendschappelijke samenkomst zonder politieke betcekenis. Op het Quai d'Orsay werd een Engelschen reporter verklaard, dat de samenkomst tus schen Herriot en Samuel in overeenstem ming is met de Engensch-Fransche ver- trouwensovereenkomst, waarin sprake is van een permanente uitwisseling van gedachten omtrent onderscheidene vraagstukken. Engeland In enkele textielfabrieken wordt gewerkt. Maandag lagen de meeste fabrieken in Lancashire stil ten gevolge van de staking der wevers. In eenige fabrieken echter werd gewoon de arbeid hervat, zoodat meer dan 10.000 arbeiders niet aan de staking deelne men. In'deze gevallen waren of de werkge vers en werknemers tot speciale overeenkom sten gekomen inzake de loonsverlaging of het betrof hier fabrieken, waar geen loonsverla ging of het betrof hier fabrieken waar geen loonsverlaging was ingevoerd. Eenige demon straties vonden in enkele plaatsen plaats, doch de toestand was over het algemeen rus tig. Spanje. -Bourbon Karei van Habsburg- beboet. Aartshertog Karei van Habsburg Bourbon, die eenige dagen geleden gearresteerd is ver dacht van monarchistische propaganda, i.' veroordeeld tot een boete van 10.000 pesetas omdat op zijn auto het wapen van het huis Bourbon was aangebracht. De aartshertog- zal bovendien waarschijnlijk worden uitge wezen. Men verwacht, dat heden, Dinsdag, talrijke civiele personen, die gearresteerd z-ijn wegens deelneming aan den Putsch naar de Spaan- sche West iSahara zullen worden verbannen De kwestie der erkenning van Sovjet-Rusland. De „Times" verneemt, aldus Reuter, uit Washington, dat het Amerikaansche departe ment van Buitenlandsche Zaken een infor meel voorstel overweegt, dat te Genève door Radek is gedaan, nl. het zenden van een Amerikaansche commissie naar Rusland, ten einde de kwestie der erkenning van de Sov jet-regeering te bestudeeren. Naar verluidt, wenscht Hoover hierover senator Borah en andere leden van den Senaat te raadplegen. Dit vraagstuk is den laatsten tijd ter spra ke gekomen m verband met den toestand in het Verre Oosten, de vermindering van den uitvoer naar Rusland en het voorstel, in de Vereenigde Staten een Russische obligatie- leening uit te geven. Boliviaansche ministers afgetreden. Als gevolg van het conflict met Paraguay zijn de Boliviaansche minister van Buiten landsche Zaken Calles en de minister van Onderwijs Obero, afgetreden. Men verwacht, dat het geheele kabinet zal aftreden en dat president Salamanca een coalitie-regeering zal vormen. SPRINGSTOFFEN NAAR KINDEREN GEWORPEN. OP DEN „DAG DER HOOP". PARIJS, 28 Aug. (Reuter)Bij de sluiting van de demonstraties voor den vrede te Bier- ville, welke ter gelegenheid van den z.g. Dag der Hoop werd gehouden, wierpen politieke tegenstanders springstoffen naar een aantal kinderen. De ontploffing veroorzaakte een paniek. Een tiental personen werd gewond. De politie heeft eenige personen gear resteerd. MUITERIJ OP EEN ENGELSCH SCHIP. KAPITEIN EN OFFICIEREN AANGEVALLEN. Rebellen van Equador in Quito ingesloten. Associated Press meldt uit Guayaquil, dat regeeringstroepen na een gevecht met de op standelingen de zes kilometer ten Zuiden van Quito gelegen stad Magdalena hebben inge nomen. De regeeringstroepen gingen hierna in twee richtingen tot den aanval op Quito over. Volgens een officieele mededeeling van ae regeering van Ecuador zouden de in Quito ingesloten rebellen tot onderhandelingen be reid zijn. Cliina. Chineesche troepen bij Moek- den teruggedreven. Een officieel telegram uit Tokio meldt dat de Chineesche ongeregelde troepen uit Moek- den zijn verdreven. Het arsenaal en het radiostation zijn niet beschadigd. Daaren tegen zijn op het vliegveld eenige vliegtuigen in brand gestoken. (Reuter). Munitieonslagplaats door Ja- pansche bom in de lucht gevlogen. PEKING, 29 Augustus (V. D.) De Chinee- sche munitie-opslagplaatsen te Taojan vloog gisteren door een bom van een Japansch vliegtuig in brand. Door den brand ontstond een hevige ontploffing met het gevolg, dat alle in de omgeving liggende gebouwen ver nield werden. Plet aantal docden is groot. Na dere bijzonderheden ontbreken nog. Brazilië. NAPELS, 28 Aug. 'Reuter). Aan boord van het Engelsche tankschip „Haliotis" is na het vertrek uit Perzië onder de uit 26 Chineezen bestaande bemanning muiterij uitgebroken. De Chineezen hebben den kapitein Roberts en zes Britsche officieren aangevallen, waar bij de kapitein ernstig in de hand gebeten werd. Tenslotte konden de muiters met be hulp van de fascistische militie worden over meesterd. Een der Chineezen moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Reuter verneemt neg: De Britsche consul-generaal heeft besloten dat elf Chineezen. die hebben deelgenomen aan de muiterij op het tankschip „Haliotis", ontslagen zullen worden en naar Rotterdam zullen worden gezonden, waar zij aange monsterd zijn. De andere leden van de be manning, die gehoorzaamheid hebben beloofd blijven in dienst. De ontslagen zeelieden zul len vervangen worden door Italianen, die in Napels aangenomen worden. De „Haliotis" vertrekt hedenavond naar Spezia. EUROPFESCHE LANDROUW. STATEN BIJEEN. DE FCONOMISCHE OPBOUW VAN MIDDEN EN OOST-EUROPA. Ex-leden der regeering steunen den opstand. Naar verluidt hebben zich verscheidene lei dende politici, waaronder voormalige kabi netsleden, bij de opstandige beweging aange sloten. PROCES TEGEN BESTUURDERS VAN DE INT. MATCH. COMP. WARSCHAU. 27 Aug. (Reuter V De War- schausche conferentie van de studie-commis sie der Z.O.- en O.-Europeesche landbouwsta- ten is hedenmiddag na vier dagen vergaderd te hebben, gesloten. De conferentie heeft voorstellen aangenomen in zake een aaneen gesloten optreden der landbouwstaten, opdat de tegen 5 September te Stresa bijeengeroe pen conferentie voor den e'conomischen op bouw van Midden- en Oost-Europa in elk ge val concrete en onmiddellijk te verwezenlij- ke besluiten kan nemen. De voorstellen heb ben betrekking op: lo. Hervatting van de discussie over de Geneefsche internationale conventie van 8 November 1927 over de op heffing van invoer- en uitvoerbeperkingen en verboden; 2o. Het sluiten van twee- of meer zijdige accoorden tusschen de landbouwsta ten en hun crediteurlanden; 3o. Het toestaan van een nieuwe buitenlandsche leening voor eiken agrarischen staat; 4o. Ratificatie van de Geneefsche internationale conventie van 1931 over de stichting van een internationale bank voor landbouw- en hypothecair crediet. BEHEER DER MAATSCHAPPIJ A£N KREUGER OVERGELATEN? NEW-YORK, 29 Aug. 'Reuter). Er is eeh proces aanhangig gemaakt tegen acht Ame rikaansche bestuurders van de International Match Company om rekenschap af te leggen betreffende een bedrag van 100 millioen doll., dat, zoo wordt gesteld, door onachtzaamheid verloren is gegaan; terugbetaling wordt ge vorderd van een bedrag van 35 millioen doll., dat, naar wordt aangevoerd, veloren is ge gaan door het onwettig uitbetalen van divi denden uit het kapitaal. De actie is ingesteld door de Irving Trust Company, trustee der belanghebbenden bij wijlen Kreugers lucifersmaatschappij. De on achtzaamheid der bestuurders heeft volgens de klacht hierin bestaan dat zij het beheer der mij. in hoofdzaak aan Kreuger hebben overgelaten. VREESELIJK AUTOBUSONGELUK OP PORTORICO. 18 PERSONEN GEDOOD, 38 GEWOND. PONCE, (Portorico), 29 Aug. (Reuter). Een autobus, die een groot aantal gedele geerden naar een conferentie van de liberale partij vervoerde, slipte, stortte in een af grond en werd verpletterd. Achttien perso nen werden gedood en 3*8 gewond, o. w. en kelen ernstig. BRUENING NIET CONTRA DEN RIJKS PRESIDENT. BERLIJN, 28 Augustus (Wolffbureau) De vroegere Rijkskanselier dr. Bruening, ver zoekt mede te deelen dat de bewering van van de Deutsche Algemeine Zeitung, dat hij voornemens zou zijn zich aan het hoofd te stellen van de oppositie tegen den Rijks- president, geheel onjuist is. Een dergelijke houding zou geheel in tegenstelling met zijn principes zijn. VOOR EEN MILLIOEN DOLLAR AAN FONDSEN ONTVREEMD. VERDER ONDERZOEK IN DE ZAAK- MACHRY. WINNIPEG. 23 Augustus. (Reuter). Ver dere onderzoekingen in de zaak der verdwij ning van fondsen van de Universieit te Ma nitoba en van het Anglikaansche bisdom Rupertsland, die toevertrouwd waren aan den rechtsgeleerde John, Machry in zijn kwaliteit van president van den Raad van Administratie der Universiteit en als kanse lier van het bisdom Rupertsland en die jongstleden Donderdag werd gearresteerd onder beschuldiging deze fondsen te hebben ontvreemd, toonen aan, dat het verdwenen bedrag één millioen dollar bedraagt. NIEUWE GEVECHTEN TUSSCHEN CHINEEZEN EN JAPANNEEZEN MOEKDEN, 29 Aug. (Reuter). Tengevol ge van een aanval van Chineesche bandie ten hebben in een rondom de stad hevige ge vechten plaats gehad. De Japansche troe pen wercea ot iuup geroepen La zei-ucii Dcuüws in den strijd. De aanvallers staken het Japansche vlieg veld en het arsenaal in brand. De geveenten auuraen neuenochtend nog voort. ZOON VAN MICHELIN VERONGELUKT. PARIJS, 29 Augustus. (Reuter)De zoon van den bekenden autobandenfabrikant Michelin is gisteren met zijn privé-vliegtuig nabij Clermont omlaag gestort en om het le ven gekomen. SUCCES VOOR DEN IJSBREKER „S1BIRJAKOW". MOSKOU, 29 Augustus (V. D.) Volgens een bericht uit Archangel heeft de ijsbreker „Si- birjakow" het eiland Nowaja Semlja voor de eerste maal in de geschiedenis geheel omge varen. Thans vangt de ijsbreker het twee de deel zijner taak aan, nl. een reis lang^ de Noord-Aziatische kust van de Poolzee. MOLLISON'S VLUCHT. ST. JOHNS, 29 Alig. (V. D.) Mollison is he den na alhier zijn brandstofvoorraad te heb ben aangevuld gestart naar'Sydney op Nieuw Schotland. NIEUWE OCEAANVLUCHT VAN DE „ZEPPELIN". FRIEDRICHSHAFEN, 29 Augustus (Wolff). Hedenochtend vroeg is de „Graf Zeppelin", onder bevel van dr. Eckener, met zes pas sagiers aan boord, naar Zuid-Amerika ver trokken. Roland von Koester, vroeger Duitsch ambas sadeur te Oslo, wordt genoemd als o-pvolger van Vo?i Neurathals gezant te Londen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5