;Ü?!J EN SCHÜ! DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Van Egmond geslagen ONDERSCHEIDINGEN. IJ MU I D ER COURANT VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 WIELRENNEN. Schip Verm. aankomst Laatste bericht Aalsum Angelina Lauro Anita Ajax. Amsterdam Agnita Alcinoüs Aryan Baarn Bodegraven Chelatros Costa Rica Ceres Chr. Huygens Dortmund Eretza Mendi Everest Flandria Flora Great City Ganymedes Gaasterland Gertrud Helder Hercules Hebe Kuma Maru Luncburg Liguria Larenberg Lotte Halm Magdeburg M. v. St. Aldegonüe. Magdalena Menes Milcovul Miquel Nike Orpheus Oberon Polyphemus Poulau Laut Polydorus Pres. -Francqui Rhea Roland Rotterdam Rijn Salland Stella StadDordrecht Stentor - 'Stad Zaltbommel -Tarakan Treci Titus Trója Vesta Venezuela Vesta ...i.-. Wolsum Zaanland Rosario - Santa Fé Memel M'idd. Zee New Orleans - Curacao Ned.-Indië Port Arthur 12 Sept. 27 Sept. heden 10 Sept. 15 Sept. 5 Sept. 30 Sept. 28 Aug. van St. Vincent. 26 Aug. vertrokken. 17 Aug. vertrokken. 29 Aug. van Gibraltar, 25 Aug, vertrokken 31 Aug. te Rouaan. 31 Aug. van Singapore 29 Aug. vertrokken - Chili Chili 24 Aug. van Antofagasta. 30 Aug. van Antofagasta. B.Aires W. Indië - Cuba Ned.-Indië 24 Sept. 4 Sept. 27 Sept. 20 Aug. v. Ibicuy. 2 Sept. te Plymouth. 24, Aug. van Preston 31 Aug. van Batavia. - Ned. Indië Nantes (v. IJmuiden) Zwarte Zee heden 23 Aug. te Tjilatjap. 29 Aug. vertrokken 17 Aug. te Constantza. Bona v. IJmuiden Archangel in lading In lading. Buenos Ayres Bilbao (v. IJmuiden) 10 Sept. 27 Aug. van Pernambuco. in lading Rosario Zwarte Zee West-Afrilca Söderhamn 8 Sept. 2 Sept. 28 Aug. van St. Vincent. 30 Aub. te Varna. 27 Aug. te Accra. 27 Aug. vertrokken. Chil' Zw. Zee Patras 15 Sept. 24 Sept. 27 Aug. van Curacao 30 Aug. van Zea 31 Aug. te Catania. Smyrna 3 Sept. 29 Aug. van Gibraltar. Dairen 28 Aug. van Perim. Ned.-Tndië Santa Fé Archangel Danzig 21 Sept. 13 Sept. 7 Sept. 25 Aug. van Colombo. 25 Aug. van Fern. Noronha in lading, in lading .Ned. Indië Ned. Indië W.-ïndië Ned. Inclië Braila Huelva 10 Sept. 7 Sept. 12 Sept. 3 Oct. 27 Aug. an Triest. 31 Aug. van Genua. 27 Aug. van Curacao 27 Aug. van Batavia. in lading 29 Aug. vertrokken Curacao 2 Sept. 16 Aug. vertrokken Kopenhagen Huelva 3 Sept. 30 Aug. van Danzig. 31 Aug. vertrokken. Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indi'ë, Batoum 6 Sept. 7 Sept. 18 Sept. 25 Aug. van Port Said. 29 Aug. van Marseille. 31 Aug. van Perim. 27 Aug. van Zea. West-Indïë Levant Tal ar a Kemï 8 Sept, 15 Sept. 5 Sept. - 29 Aub. van de. Azoren. 30 Aug. van Tanger. 26 Aug. van Colon. 30 Aug. vertrokken. B. Aires Zwarte Zee Almeria (v. IJmuiden) Ned.-Indië "Bilbao (v. IJmui'den) 30. Sept. 24 Sent. 1 Sept. 22 '.Sept; in lading 31 Aug. te Izmir. 26 Aug. van Gibraltar 28 Aug. van'Colombo, in lading" Ned.-Indië Galatz Venetië West-Indië 24 Sept. 24 Sept. 2 Oct. 24 Aug. v. Padang. in lading 30 Aug. van Fiume. 27 Aug. van Colon. Midd. Zee Hamburg Leningrad" 10. Sept. 4 Sept. 3 Sept. 31 Aug.. van Gibraltar. Vertrekt 3' Sept. 28 Aug. vertrokken. Diamante 2 Sept.' 30 Aug. van Finisterre. Hamburg 4 Sept. Vertrekt 3 Sept. ERTSAANVOER. In de afgeloopen- maand kwamen hier met erts aan de Hoogovens 5 schepen binnen met een aanvoer van 23.083 ton- tegen 11 sche pen met 48,403 ton in dezelfde maand van het vorig jaar. OPGELEGDE SCHEPEN. Gisteren waren te Amsterdam 63 schepen opgelegd, 'van welke 60 onder Nederland sche, 1 onder Italiaansche, 1 onder Grieksche en 1 onder Britsche vlag. MARKTPRIJ ZEN. Tarbot per K.G. 10.85. Griet per 50 K.G. 28. Tongen per K.G. 1.600.75. Zetschol per 50 K.G. f 21—20. Kleine schol per 50 K.G. 16.50—"1.65. Schar per 50 K.G. 3.80—2.30. Vleet per stuk 1.090.70. Pieterman en poon per 50 K.G. 4.80. Middelschelvisch per 50 K.G. 1813.50, Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 17 12. Kleine schelvisch per 50 K.G. 11.50—4.90. Kabeljauw per 125 K.G. 23 Gullen per 50 K.G. 8—0.75. Heilbot per K.G. 1.05. Wijting per 50 K.G. 2.50—1.10. 'Koolvisch per stuk 0.05. Makreel per 50 K.G. 3.852. Versche haring, per kist f 2.40. Groote hake 140. Middel hake'f 140 (per kist van 125 Kg.) Kleine middel hake 50. Kleine hake 37 (per kist van 50 Kg.) BESOMMINGEN. Trawlers; H.C. 246 700 2500. Knikker - IJM, 4 410 2200. Aangekomen: 1 September: Lirigestroom" ss. Londen. Vechtstroom ss. Huil. Ellen M. m.s. Londen. Alt, ss. Coole. Berenice ss. Hamburg. 2 Sept.: Sambre m.s. Rotterdam. Nike m.s. Curacao. Dep. Josselin de Rohan "ss. Nantes. Rosafredi ss. Antwerpen. Stad Dordrecht ss. Almeria. Vertrokken:" 1 September: Patria, ss. Rotterdam. Munkfoors ss. Rotterdam. Hoyeisan Maru ss. Cardiff. Hagfors ss. Immingham. - Triton ss. Rotterdam. Mars ss. Rotterdam. Achilles ss.. Rotterdam.. 2 Sept.: -••• Luchona ss. Swansea (keerde uit zee terug). ZEELIEDENSTAKING. Aan het weinig verkeer van Nederlanid- sc'he schepen is het wel te merken, dat er een conflict bestaat. In de laatste twee dagen zijn slechts een vijftal schepen onder Neder landsche vlag naar zee gepasseerd. WEER TER VISSCHERIJ. De Juliana IJm. 63 is naar de visscherij vertrokken. De 'Begonia Urn. 135 zal voor de visscherij worden gereedgemaakt. MEERSTOELEN BESCHADIGD Het uitgaande Spaansche stoomschip „Luohana" is wegens het slechte weer uit zee teruggekeerd. Bij het meren in het bin- nenleidingskanaal van de Noordersluis is het vaartuig in. aanvaring gekomen met twee aldaar staande meerstoelen, welke bescha digd werden. MACHINESCHADE Als bijlegger wegens machinesohade Is in den afgeloopen nacht alhier binnengekomen het Zweedsche stoomschip Rosafried. Het stoomschip heeft ligplaats genomen in de buitenhaven. SLECHTS GEZAGVOERDERS MONSTEREN. BEMANNINGEN NIET TOT DIENST NEMEN TE BEWEGEN. SCHERPE CONTROLE OP WERKWILLIGEN. Namens de Contactcommissie in het Scheepvaartbedrijf is het volgende bericht over deri 'stand van zaken op Donderdag verspreid Te Amsterdam werd in den loop van den morgen voor een zestal schepen van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij monstering aangeboden. De beman ning weigerde eenparig hiertoe over te gaan. Het stoomschip „Boskoop" van dezelfde reederij, dat in den loop van den dag bin nenkwam, zou dienzelfden dag weer moeten aanmonsteren. Ook daar weigerde de beman ning tot.de monstering over te gaan. Hetzelf de geschiedde voor schepen van de Holland- sche Stoomboot Maatschappij t-e Amster dam, waar eveneens de gebeele gemanindng weigerde tot de monstering over te gaan. Te Rotterdam schijnt een laatste poging ondernomen te zijn om de bemanning van hetstoomschip „Volendam" der Holland- Amerikalijn tot monstering te bewegen. Dit is wederom mislukt en afgestuit op de stand vastige weigering der bemanning. Een poging in Scheveningen ondernomen om onderkruipers te ronselen is door het optreden der organisatie verijdeld. Allerwege wordt scherpe controle geoefend. In de besprekingen die tusschen den heer Fimmen, secretaris van de International Transportarbeiders Federatie en het bestuur der Contact-commissie plaats vond, is na overleg met de Engelsche organisatie beslo ten dat begin volgende week een bespreking te New-Castle (Engeland) zal worden gehou den ten einde vast te stellen-, welke maat regelen in Nederland en Engeland kunnen worden getroffen tegen Nederlandsche rea ders, d;ie aan het conflict pogen te ontko men door hun schepen onder Engelsche vla? te brengen, respectievelijk Engelsche char ters aan te gaan. Donderdag was voor een zestal schepen in de Amsterdamsche haven de aanmonstering opengesteld. Gemonsterd moet worden voor de „Brion", de „Iris" de „Nereus"; de „Nero' en de „Pluto" van de K. N. S. M. en voor de op Londen varende „Hontestroom" van de Holl. Stoomboot Maatschappij. Van alle zes genoemde booten melden zich slechts de ge zagvoerders, terwijl noch door een der offi cieren, noch door eenig lid der bemanning gemonsterd werd. Alleen voor de „Tabian" van de Maat schappij „Nederland" die buiten- het conflict staat, werd volledig gemonsterd. IJMUIDEN DE RESULTATEN DER U. K. 68. De motorbotter U.K. 63, die thans de vis scherij volgens de Deensche methode uit oefent (snurrevaad)' heeft hiermede uitste kende resultaten bereikt. De botter besomde deze week ongeveer f 500. DIEFSTAL VAN SMEEROLIE. Door T. alhier is aangifte gedaan van diefstal van twee vaten smeerolie van de tankboot „Purfina" liggende in het Noordzee- kanaal, INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het pakhuis van den heer H. in de Conrad- straat alhier. Ontvreemd werden 8 zakken aardappelen. VELSEN BEGIN VAN BRAND Donderdagmorgen j,l. te 5 uur werd de brandweer Velsen^Noord gewaarschuwd dat een schuit met omgebluschte kalk, liggende in de haven achter de spoorbrug in brand stond. Spoedig was men terplaatse, doch men behoefde geen water te geven. De hou ten schotten die waren gaan branden wer den verwijdert en overboord gegooid. Na een uur rukte de spuit dan ook we der in. SPORT EN SPEL VOETBAL. IJ.F.C.QUICK-BOYS (1—2). Woensdagmiddag trok het ïJ.F.C.-elftal onder begeleiding van een groote schare sup porters naar Katwijk om daar de Quick- Boys te ontmoeten in een wedstrijd om een wisselbeker. Onder aanwezigheid van naar schatting 2500 toeschouwers stelde IJ.F.C. zich als volgt op: v. Urk, D. Vries, Zwart, De Jong, v. Heyst. de Graaf, Smit, Blinkhof, v. Lugt, N.N., Ninaber. De eerste aanval is voor Qulck-Boys. Dan is het IJ.F.C. die ten aanval trekt. Met IJ.F.C. in de. meerderheid komt de rust met blanken stand. Na de rust komen' ook de Quick-Boys, aan gemoedigd door de groote schare, geweldig opzetten en het spelpeil staat zeer hoog. Het zijn vooral N.N. en Ninaber, de linkervleugel van IJ.F.C. die goede staaltjes voetbal vertoo- nen doch N.N. is zeer ongelukkig met schie ten. Tien minuten voor het einde is de stand, nog dubbel-blank. Het is dan N. N. die den bal van de helft van' het veld medeneemt, vijf mhn passeert en op een fraaie wijze scoort. Dan komt de voorhoede der Katwïjkers op zetten en door een misverstand van het achtertrio komt de bal in het net. Nog twee minuten zijn te'spelen. Na een schermutse ling kopt een IJ.F.C.'er den bal in eigen doel. (12). Direct daarop komt. het einde en naar wij hoorden werd het laatste doelpunt nog 1 minuut over tijd gemaakt. IJ.F.C. heeft aen wedstrijd onverdiend verloren. De beste IJ.F.C.'ers waren de Jong, N. N., de Vries. Urk en Ninaber. Het plan bestaat dat de Katwijkers 10 September te IJmuiden weer tegen IJ.F.C. komen spelen, VAN GELDER'S SPORTPARK. De bouw van het nieuwekleedlokaal in Van Gelder's Sportpark is opgedragen aan den. heer. W. Berghuis alhier. Het lokaal krijgt een oppervlakte van 7.50 x 10 M. en wordt voorzien -van douches, waschgelegenheid enz. Het gebouwtje moet 1 October a.s. gereed zijn. KINHEIM OPENT EEN NIEUW TERREIN. Op 2 October zal Kinheim I voor het eerst, haar nieuwe terrein bespelen (het van Gel der's Sportpark)'. Daar zal de wedstrijd ge streden worden tusschen Kinheim I—R.C.H. Het bestuur heeft besloten hieraan een feestelijk tintje te geven. VOETBALWEDSTRIJDEN. Zondagmorgen 10 u. heefteen voetbalwedstrijd plaats op het Kinheim terrein tusschen Kin heim nKennemers H en eveneens 10 uur op het terrein der Kennemers (Beverwijk) Kennemers Jun.Kinheim Jun., terwijl Zon dagavond 5 uur een wedstrijd plaats vindt tusschen Kinheim ISpartaan (Amster dam). VOETBALLENDE DAMSPELERS EN DAM- SPELENDE VOETBALLERS. Op verzoek van „Gezellig Samenzijn" te Amsterdam zullen elf leden van D.C.IJ. 25 September a.s. naar Amsterdam vertrekken om daar een voetbalwedstrijd tegen G. S. te spelen. Naar wij hooren zal een groote schare supporters naar genoemde stad mede trek ken. De Wereldkampioenschappen te Rome ROME, 1 September 'CV. D.) Hedenavond om 9 uur werd begonnen met de series voor het wereldkampioenschap, sprint voor ama teurs. Er warden 13 series gereden, waarbij onze Olympische kampioen Van Egmond in de 8ste série uitkwam tegen den Oostenrijker Dusika. Het werd de snelste sprint van den avond en de winnaar werd Dusika in den spelsten tijd van 12.4- sec. over de'laatste 200 Meter. Van Egmond stelde teleur. Hij kreeg nog een kans om zich voor de kwartfinales te plaatsen, doch in den derden herkansingsrit verloor Van Egmond van den Oostenrijker Schaffer. De -dertien series werden gewonnen door resp. Mozzo (Italië), Chaillot (Frankrijk), Ingold (Zwitserland), Perrin (Frankrijk), Bonfanti (Italië), Pola (Italië), Ulrich (Frankrijk), Dusika (Oostenrijk), Anker An dersen (Denemarken), Christensen (Dene marken), Waegeli (Zwitserland), Frach (Duitschland) en Richter (Duitschland). De drie herkansingsritten hadden het vol gende resultaat: Dasch (Duitschland) sloeg Olsen (Dene marken). Ree Andersen (Denemarken) sloeg Zlm- kowski (Oostenrijk)! Schaffer sloeg Van Egmond. Na afloop der series en de herkansings ritten kwamen de winnaars hiervan tegen elkaar uit. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeef matig. Slechts on geveer 2000 toeschouwers, waaronder de vol ledige Italiaansche Olympische ploeg, waren in het Stadion aanwezig. Deze wedstrijden hadden het volgende resultaat: Mozzo (Italië) wint van Dasch (Duitsch land); Chaillot (Fr.) wint van Ingold; Wae geli (Zwitserland) wint van Bonfanti (Ita lië); Perrin (Fr.) wint van Christensen (Denemarken); Dusika (Oostenrijk) wint van Anker Andersen (Denemarken); Frach (Duitschland) wint van Schaffer (Oosten rijk); Richter (Duitschland) wint van Ree Andersen (Duitschland); Ulrich (Frankrijk) wint door disqualificatie van Pola (Italië). Bij den rit tusschen Ulrich en Pola kwam het tot een incident. De wedstrijdleiding dis kwalificeerde Pola wegens niet correct rijden en verklaarde Ulrich winnaar. Het publiek was het hiermede niet eens en gaf dit op luidruchtige wijze te kennen. Het werd des te opgewondener toen het door middel van de luidsprekers vernam, dat de wedstrijd leiding uit 2 Franschen 'en 1 Zwitser be stond. tot ridder in dé Orde van Oranje-Nas- teau: H. J. Derks, registrator bij den generaden (staf; J. H. H. Klessens;'; M. H, E. Np.lthenius: de. Man, secretaris van "heb hoofdbestuur der K'oriinkiijke' Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens; 1 L. H. Vink, bestuurslid der R.-K. Militairen Vereeniging të 'sGravenhage, en - - - G. Costermans, jurylid der Militair-Certifi caat commissie. - - tot -ridder in de Orde van den Nederl and- sehen Leeuw: - mr. H. J. Silvergieter Hoogstad, te 's-Gra- (venhage, administrateur bij het Departement van Waterstaat, chef der afdeeling Vervoer en Mijnwezen; ir. G. J. van den Broek, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswater staat in de directie Wegenverbetering; ir. J. F. Ligtenberg, te 's-Gravenhage', hoofd ingenieur bij de Zuiderzeewerken; P. H. Gallé, te Amsterdam, directeur van !de filiaalinrichting aldaar van het Konink lijk ëederlandsch Meteorologisch Instituut; J. D. Evers, te Utrecht,'chef van dén dienst •der Exploitatie bij de Nederlandsche Spoor wegen; J. H. Ebbeler, te 's-Gravenhage, administra teur bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Te legrafie en Telefonie; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: P. M. A. Bogaert, te Maastricht, inspecteur Van- het vervoer bij de Nederlandsche Spoor wegen; dr. J. H. Jonckers Nieboer, te Bilthoven, 'chef van algemeene zaken bij de Nederland sche Spoorwegen; J. Mous, te Heerlen, afdeelingschef bij de 'Staatsmijnen in Lintburg (bij bevordering); F. K. Wiersum, te Utrecht, chef der cen trale controle bij deNederlandsche Spoor wegen; J. A. Feïekens, te Maastricht, inspecteur der 'posterijen, telegrafie en telefonie; M. W. Bos, te Arnhem, inspecteur der pos terijen, telegrafie en telefonie; K. L. J. Dekekr, te 's-Gravenhage, referen daris bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Te ilegrafie en Teelfonie;. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. van Efferen, te Winschoten, hoofd opzichter van- den Provincialen Waterstaat van Groningen; R. Vermunt, te Etten eri Leur, dijkgraaf van den Westpolder; E. Priester, 1# Snee-k, secretaris van het zeewerend waterschap „Wijmbriseradeels c.a. Contributie Zeedijken"; J. L. de Raadt, te .Muiden, hoogheemraad, tevens secretaris-pennihgmeester van het hoogheemraadschap vanden zeedijk beoos ten Muiden; Iz. P. van - der Weele, te Colijnsplaat, ont vanger-griffier van den .polder Nieuw-Noord- Beveland; C. Kólff, te Rotterdam,! voorzitter van den raad van beheer van de N.V. Nationale Lucht vaartschool; E. Haak, te Amsterdam, stationschef 1ste klasse A* bij de Nederlandsche Spoorwegen; J. J. Schmidt, te Utrecht, afdeelingschef 2de klasse' bij de Nederlandsche Spoorwegen; G. D. Roona, te 's-Gravenhage, hoofdma- ichinist bij de HollandAmerika Lijn; mevrouw M. J. C. Hil-legaart-Haafkens, te 'Amsterdam, directrice; van het Zeemanshuis; E. Paap, te Huis ter Heide (gemeente Zeist)' chef van exploitatie bij de Nederlandsche jBuurtspoorweg Maatschappij;. mejuffrouw A. J. O. de Ridder, te 's-Gra venhage, referendaris der posterijen, telegra fie en telefonie; K. de Haan, te Lopersum; commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, aange wezen als directeur van het post-, telegraaf- ien telefoonkantoor aldaar; -• - meldt: Hoogste barometerstand 770.1 Clermont. Laagste barometerstand 735.6 m.M. t, Vestmanoer. en voorspelt: matigen, tijdelijk wellicht toenemende» Zuid-Westelij ken tot Westelijken wind. zWaa, bewolkt of betrokken, met tijdelijke opkb ringen. Waarschijnlijk eenigen regen, Weim, verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 761 m.M, Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 66 F, Laagste hedeh nacnt 62 f' Hoogste heden 64 F," Opgaaf: Magazijn T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden Sept. 2 3 4 WATERSTAND. Hoog water 3.52 4.17 4.27 4.50 5.04 5.27 Geen zomertijd. Gemiddelde duur van de eb 7 u. 59 min, Ontzettend ongeluk op de Amsterdamsche vaart. Gezin in een driewieler aangereden. De vader en een dochtertje gedood, moeder en een kind gewond.. Droef einde van een wereldreis. Donderdagavond omstreeks kwart voor elf is nabij de halte Rijksstraatweg (Haarlem- Hoofddorp) op de Amsterdamsche vaart een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee per sonen om het leven zijn gekomen. In de richting Haarlem reed op den> straat weg een driewielige fiets, waarin geze' waren een Duitsche oorlogsinvalide met vrouw en drie kinderen, twee dochtertjes en een jongetje. Het gezin maakte een wereld reis en was o,m. met Koninginnedag te Am sterdam geweest, waar de wereldreizigers e hun kar veel bekijks hadden gehad. Van achteren naderde een vrachtauto van den sneldienst op Den Helder, bestuurd door een chauffeur uit den Helder.. Verblind door scherp licht heeft de bestuurder van de vrachtauto, ter hoogte van de Israëliti sche begraafplaats gekomen, de familiefiets voor hem in het geheel niet opgemerkt. Een aanrijding was onvermijdelijk. De bestuurder van .den vrachtauto trachtte nog uit te wijken, hij gooide zijn stuur om, zoodat de voorwielen van de vrachtauto op de tram baan kwamen te staan. De fiets werd echter geraakt en totaal door den zwaren wagen vernield. De man werd op slag gedood. Zijn vrouw werd zeer zwaar gewond. Het 12-jarig dochtertje bekwam een halsslagaderbreuk en werd eveneens op slag gedood. Het vijfjarig jongetje werd ernstig gekwetst. Een me:"iA van 18 maanden werd niet gewond De chauffeur van de vrachtauto waar schuwde onmiddellijk de politie en de eerste hulp bij ongelukken, die spoedig ter plaatse verschenen. Met een ziekenauto werden de beide lijken en de twee zwaargewonden naar het St. Elisabet-hsgasthuis te Haarlem over gebracht, waar operatief ingrijpen noodzake lijk bleek. Voor het leven van de vrouw en het jongetje wordt gevreesd. Naast den bestuurder die niet gewond werd zat in de vrachtauto Vos, eveneens uit den Helder. Vos was zoo geschrokken door het ongeval, dat hij totaal overstuur naar het St. Elisabethsgasthuis moest worden vervoerd, waar hij ter verpleging is opgeno men. De electrische tram naar Amsterdam had door het ongeval vertraging-. De Haar- lemsche politie en de rijksveldwachter te Haarlemmerliede hebben een onderzoek in- gesteld. De vrachtauto is in beslag genomen. Naar wij vernemen is de toesband van de vrouw, die o,a. een been gebroken heeft, nog onzeker, die van het jongetje is goed. Volgens inlichtingen van de politie m Halfweg voerde de fiets wel een achterlicht, bestaande uit een zaklantaarn, waarover een stukje vloeipapier was bevestigd. Dit heeft een ooggetuige waargenomen. Later is er niets van teruggevonden, daar de fiets volkomen vernield was. Nog voor de politie van Haarlemmerliede ter plaatse was, arriveerde de firma Mathot met drie ziekenauto's uit Haarlem. De chauffeur was na het ongeluk niet meer te vinden, Volgens verklaringen van een jon gen, die naast hem gezeten heeft, hebben beiden echter niets gezien. Het schijnt, dat de chauffeur verblind is door zijn eigen licht daar de schijn der groote koplichten terug gekaatst moet zijn door een regengordijn. De vrachtauto was beladen met een vracht van 3 ton. 48 meter-van de plaats, waar het ongeluk - gebeurde kwam de wagen op trambaan terecht, 20 meter verder lagen (gewonden,.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2