Gemengde berichten uit het buitenland UIT HET BUITENLAND Zeg, van Egmond... De Haarlemmers huldigen Jac. van Egmond. IJMUIDER COURANT ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1932 DERDE BLAD De politieke toestand in Duitschland. Leiders van Centrum, N.S.D.A.P. en Beiersche Volkspartij Dinsdag bij Von Hindenburg. Centrum en Nazis hebben hun besprekingen weer hervat. Heden overhan diging van het Fransche antwoord op de Duitsche nota? Chineesch offensief op Tsjang Tsjoen verwacht. DuitscMaod. Spoorwegarbeiders bij den minister voor Verkeerswezen De Rijksminister voor het Verkeerswezen heeft gisteren naar Wolff verneemt de ver tegenwoordigers van de vakvereenigingen der cnoorwegarbeiders ontvangen om met hen de kwestie van het ontslag van spoorwegarbei ders te bespreken. De minister verklaarde. asA hti <*e noodzakelijkheid van dit ontslag Jeer betreurde en dat hij reeds sinds langen tüd met de Duitsche Rijksspoorwegen onder handelde over verzachting van den maatre gel. Het besluit, arbeiders te ontslaan, was met het oog op den financieelen toestand door de spoorwegen reeds in het begin van den zomer, dus langen tijd voor het ontslaan van het economische programma der regee rt genomen De spoorwegen zullen de hun „itde belastingverrekeningsbons toevloeien de gelden gebruiken om de ontslagen arbei ders weer in dienst te nemen. Zij. zullen werk zaamheden laten verrichten, waardoor een groot deel van de ontslagenen weer aan den gang kunnen gaan. De vertegenwoordigers der vakvereenigm- gen gaven als hun meening te kennen dat door een andere regeling, speciaal door een beurtstelsel, de ontslagen beperkt moeten wor den De minister heeft toegezegd, dit pro bleem onmiddellijk met de spoorwegen te zul len onderzoeken. Heden overhandiging van het Fransche antwoord op de Duitsche nota? Volgens de avondbladen zou het mogelijk Bin den ministerraad tegen heden Zaterdag middag twee uur bijeen te roepen. Alles hangt er van af of kabinetschef Marcel Ray nog Vrijdag uit Londen zal terugkeeren. Na den ministerraad zal Herriot het Fransche ant woord den Duitschen ambassadeur ter hand stellen ter doorzending naar Berlijn. LONDEN, 9 Sept. (V.D.) Nadat de Britsche bister van Buiterilandsche Zaken, Sir John Simon, Vrijdagmorgen zijn ambtsbezigheden had hervat, werd door het Britsche ministe rie van Buitenlandsche Zaken het volgen de communiqué uitgegeven: De Fransche ambassadeur heeft Vrijdag morgen een bezoek gebracht aan het mi nisterie van buitenlandsche zaken, waar hij door Sir John Simon werd ontvangen. Ambassadeur de Fleuriau overhandigde den minister een ontwerp nota welke de Fransche regeering heeft opgesteld ter be antwoording van de Duitsche nota van 29 Augustus j.l. inzake gelijkgerechtigdheid. Met het oog op zekere in de publieke opinie ver schenen verklaringen is het noodig vast te stellen, dat 't document niet voor consultatie doch slechts ter orienteering is overhandigd. Sir John Simon dankte den heer de Fleuriau voor zijn attentie". Gemève. Presidium der ontwapenings conferentie bijeengeroepen. Henderson heeft gisteren het presidium van de ontwapeningsconferentie per 21 Sep tember bijeengeroepen. JEmgelamd. Conferentie te Manchester over het textielconflict. SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. NED. HERV. EVANGELISATIE V.m. 10 uur: Jac. de Graaff, Amsterdam. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND. Gebouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10 uur: de heer F. H. Geusebroek. GEREF. KERK, Burg. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan). V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breuke laar Nam. 5.30 uur: Dezelfde. Collecte voor de hulpbehoevende kerken bin- neh de classis. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10 uur: Ds. J. Th. Meyer. V.m. 10 uur: Kinderkerk. GEREF. KERK, Koningsweg. Van. 10 uur: Cand. S. Oegema. Nam. 5 uur: Dezelfde. IJMUIDEN NED HERV. GEMEENTE, Nieuwe Kerk. V.m. 10 uur: Ds. Erdman. Nam. 7 uur: Ds. Swaan. IT. Avondmaal. BETHLEHEMKERK. Jeugdkerk. Vjn. 10 uur: de heer A. Kool. GEREF. KERK, Wilhelminakade, V.m. 10 uur: Cand. J. H. Becker, van Haarlem. Nam. 5 uur: Ds. Wesbonk. HULPKERK, Marnixschool V.m. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Cand. J. H. Becker. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10 uur: Ds Bakker. Nam. 5 uur: Dezelfde. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 uur: Pastoor Rinkel. Nam. 3 uur: Dezelfde. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. F. F Milatz IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Kalverstraat, V.m. 10 u.: de heer A. Groot, Hulpprediker. Nam. 5.30 uur: Prof. Dr. A. H. de Hartog van Amsterdam. GEREF. KERK Velserduinweg V.m. 10 uur: Ds. Teeuwen. Na,m. 3 uur: Dezelfde. BAPTISTE-GEMEENTE. Aangesloten bij de Unie van Baptiste-gemeenten in Nederland. Willebrordstraat 10. IJmuiden-Oost. Nam. S uur: Geen dienst, wegens doopsbediening te Haarlem. Dinsdag nam, 8 uur: Jongedochterskrans. Donderdag nam. 8 uur: Bijbellezing en Bid stond. HERST. APOST. ZENDING GEMEENTE, Wil lebrordstraat 10, IJmuiden-Oost. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. BEVERWIJK DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Vun. 10 uur: Ds. J. D. v. Calcar. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. VEREEN. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Noorderparklaan. Nam. 7 uur: Ds. J. Deetman, Alkmaar. Officieele ontvangst op het Stadhuis. Huldiging in de Gem. Concertzaal. Eindelijk was het Vrijdagavond de beurt van onze stadgenooten om hun Olympischen kampioen Jac. van Egmond, die sinds zijn schitterenden triomf te Los Angeles al op zooveel plaatsen gecomplimenteerd is, te hul digen. En ze hebben dit gedaan op een sponr tane, boven allen lof verheven wijze, waaraan Van Egmond stellig vele jaren een aangena me herinnering zal bewaren. Op het Stationsplein. Te zeven uur zou de Olympische kampioen door een commissie van ontvangst, waarvan de namen reeds eerder in ons blad gepubli ceerd zijn, aan het Station worden afgehaald, maar reeds lang te voren stonden daar de belangstellenden vele rijen dik, zoodat de po litie maatregelen voor een goede orde van het verkeer moest nemen. Er werden gelukkig geen wanklanken gehoord. Toen Van Egmond met zijn familie en zijn trainer Guus Schilling te voorschijn kwam, steeg er uit de duizendkoppige menigte een donderend hoera op. Eeretocht door de stad. De rit van het Station naar het Stadhuis is een ware zegetocht geworden. Voorop mar cheerden de mannen van de „Postharmonie", die opwekkende marschen lieten hooren. Daarachter volgden de rijtuigen met de fa milie Van Egmond en de commissieleden. De leden van de H.S.V. „De Kampïben" voegden zich achter den stoet, die gesloten werd door het pittige Trommelkorps Haarlem. De belangstelling voor dezen glorieusen in tocht was overweldigend. De trottoirs op den Kruisweg, de Kruisstraat en Barteljorisstraat waren dich't bezet met menschen, die niet moede werden om den bescheiden wielerheld toe te juichen. Maar het toppunt van enthousiasme en geestdrift ontplooide zich op de Groote Markt. We hebben al heel wat groote gebeurtenissen op dit historische plein bijgewoond, maar zoo stampvol als Vrijdagavond, toen daar die een voudige Haarlemsche jongen voor het met loopers belegde bordes van het Stadhuis ge reden werd, hebben wij het nog nimmer bij gewoond. Het verkeer bij alle straten, die op de Groote Markt uitkomen, was stopgezet. De politie had een zware taak, maar die werd haar door de prettige houding van het pu bliek veel verlicht. Terwijl de Postharmonie haar luide fan fares deed hooren en donderende hoera's weerklonken, besteeg Van Egmond het bor des. In het Stadhuis. In de groote hal van het Stadhuis, waar de huldiging zou plaats hebben, zagen we de vertegenwoordigers van een groot aantal sportvereenigingen. Verder leden van het N. C„ van het eere-comité en van talrijke commissies; de Commissaris van Politie en talrijke raadsleden. Precies half acht kwam de Burgemeester te voorschijn. Aan weerszijden van hem schaarden zich de gemeente-secretaris Mr. Wesstra, de wethouders Van Liemt en Mr. Gerritsz; Baron Schim melpenninek van der Oye, voorzitter yan het N. O. C., Karei Lotsy en P. W. Waller. De Burgemeester sprak de volgende rede uit: „Jac van Egmond, Toen het Comité, dat zich na de door u in Amerika behaalde overwinning gevormd had om u in Haarlem een waardige huldiging te bereiden, zich tot het gemeentebestuur wend de met het verzoek om u en uw vrienden en bewonderaars ten stadhuize officieel te wil len ontvangen, hebben wij aan dat verzoek gaarne gevolg gegeven, omdat hetgeen gij in Los Angeles hebt weten te bereiken, een prestatie is, welke een 'erkenning van de zijde der overheid alleszins rechtvaardigt. En zoo sta ik dan hier om tot u te spreken als Bur gemeester van de stad, die u onder haar in woners telt, terwijl ik weet dat mijn woor den van hulde en waardeering weerklank zul len vinden in de harten van velen. Al leven wij niet meer in de tijden der oud heid, toen de winnaar van den Marathonloop als een soort van halfgod vereerd werd, ook hier geldt dat alle overdrijving schaadt de beteekenis van deze Olympische ze'ge, zooals het geheele Nederlandsche volk die ziet, blijkt wel uit de grootsche huldiging, die u Donderdagavond is ten deel gevallen te Amsterdam in tegenwoordigheid van Z.KH. den Prins der Nederlanden; zoo geeft ook de aanwezigheid van mannen als Baron Schim- melpenninck van der Oye en Lotsy bij deze zuiver plaatselijke huldiging daaraan een bij zonder cachet; ik stel hun tegenwoordigheid op even hoogen prijs, als gij dat ongetwijfeld zult doen. Gij zijt er dan in geslaagd, in het wereld- toumoo i waarin de uitnemendste krachten uit alle deelen der wereld zich om de vier ja ren komen meten, een zware overwinning te bevechten en den gouden eerepalm huiswaarts te dragen, dien het slechts enkelen gegeven is te behalen. Ik onderschat niet de langdurige voorbe reiding en training, die voor u noodig ge weest zijn om tot een dergelijke zege te ge raken; onze bewondering en lof gaan dan ook niet alleen uit naar de overwinning op zich zelve, maar niet minder naar de taaie vol harding en het geduld, om datgene te willen bereiken wat gij wist dat noodig was om met eenige kans van slagen uit te komen en u de eer, van ter Olympiade te worden uitgezon den, waardig te maken. Die voortreffelijke conditie, die u ook gisteravond in staat heeft vesteld om zonder gangmaking en zonder den prikkel van een mededinger het wereld record op 500 M. met vliegenden start met 4/5 seconde te verbeteren, heeft u ten slotte de schoone overwinning bezorgd, waarin wij ons allen verheugen en waarmee ik u namens het gemeentebestuur van harte gelukwensc.h. Wij zijn er trotsch op, dat onze vertegen woordigers de Nederlandsche vlag zoo kra nig hebben verdedigd en hoog gehouden en het kan mij slechts leed doen, dat ik niet evenzeer in de gelegenheid ben, onze ruiters en onze roeiers, onze zeilers en onze zwem mers. zij het dat ze niet allen zóó gelukkig als gij uit den strijd te voorschijn zijn geko men, maar die dan toch zonder onderscheid °en hoogst eervolle plaats hebben ingeno men. persoonlijk de hand te drukken en ge- ffik te wense.hen. Het is niet voor ieder weg gelegd om in verre werelddeelen een Olvm- niade bij te wonen en het burgemeesterschao is niet een zoodanig sportief ambt, althans niet in de gewone beteekenis van het woord, dat een reis naar L-os Angeles ook maar eeni- germate met de uitoefening van het ambt in verband gebracht kan worden Maar stellig benijd ik degenen, die er getuige' van geweest din, hoe daar ook. naast andere, de Neder landsche vlag, mede door uw overwinning nlechtig aan den Olvmnischen mast gehe- schen werd en ons prachtig volkslied, dat in den vreemde nog zoo geheel anders klinkt dan op eigen bodem, mede dank zij u, ge blonken heeft over de Californisehe landou wen. En wanneer gij dan straks in de rijen uwer medeburgers zult zijn teruggekeerd, dan kunt gij gedurende uw verder leven het dankbare gevoel met u dragen, dat gij door uw zege- oraal in de Olympische spelen van 1932 de eer van ons land in den vreemde krachtig mee hebt hooggehouden. Ik wensch u voor de komende tijden alles i goeds, zoowel voor uw prestaties op de baan In de Gemeentelijke Concertzaal. Het spreekt wel vanzelf, dat Van Egmond ook in deze zaal, waar een intieme huldi ging plaats zou hebben, een glorierijken in tocht had. Zoowel beneden als boven was geen plaats onbezet; velen moesten aan de loketten teleurgesteld worden. Onder de aanwezigens waren o.a. Hans Herkuleyns, die het vorige jaar bij zijn motorongeluk op de Amsterdamsahe Stadion baan zoo zwaar gewond wend, en de wielren ner Blekemolen. De bijeenkomst werd door dien heer J. Otter, voorzitter van het werkcomité, met een woord van welkom geopend, speciaal tot B. enW., het N.O.C. en het eere-comité. Hij wenschte. Van Egmond nog eens van harte geluk en overhandigde hem namens 'hen, die daarvoor bijdragen hadden ge schonken, een prachtige reisnécessaire. Spreker hoopte, dat Van Egmond uit de inscriptie in de toekomst de kracht moge putten om nog meer lauweren te oogsten. (Applaus) Baron S c li i m m e lp e n n i n c k van der Oye sprak nog eens zijn blijdschap uit over de schitterende wijze waarop onze stadgenoote den naam van ons land hoog had gehouden, waardoor de Nederlandsche vlag aan den middelsten mast geheschen kon worden. „Maar ge hebt ook den naam van uw stad. hoog gehouden; uw stad, die op sportief gebied zoo bekend is geworden door haar Jaap Eden, haar H.F.C., haar ..Haarlem", en nog zooveel anderen Een s'te'm: „En Jan Tulleken! (Dave rend applaus). De spreker hield zich voor nog meer van zulke namen aanbevolen. „De burgemeester" aldus sprak hij verder, „heeft zich hier als het ware aan het hoofd van deze huldi ging gesteld. Het N.O.C. is daar trotsch op. Haarlem staat bekend voor de wijze, waarop •hier de lichamelijke opvoeding behartigd wordt. De sport is mooi; zij kweekt eerge voel en fairheid. Ik hoop, dat die ook Van Van Egmond deelachtig mogen worden!" (Aplaus). De heer K. Hoekstra overhandigde met een hartelijke toespraak aan Van Egmond het eerelidmaatschap van de H. S. V. ,De Kampioen", wat ook niet weinig toejuichin gen ontlokte. De heer T ij s s i n g sprak als voorzitter van de Federatie van Wielerclubs in Noord- Holland, namens wie hij aan den kampioen een praohtigen gouden lauwertak overhan digde. Het woord werd daarna nog gevoerd door vertegenwoordigers van de Haagsche Krachtsportvereeniging, van de Postharmo nie en tenslotte door een vroegeren collega van Van Egmond uit het bakkersbedrijf der firma Franken. Deze huldigde zijn ouden makker op een spontane wijze en schonk hem namens directie en personeel een fraai en leuningstoel. Vooral dit laatste werd door Van Egmond en door het publiek op hoogen prijs ge steld. Toen maakte de conférencier Kees Pruis een einde aan het officieele gedeelte. Nadat hij hem namens vrienden nog eenige ge schenken had overhandigd, zei hij tegen Van Egmond: „Ik help je maar door je martelaarsgang heen! Ga nu maar verder rustig naast je vader en moeder zitten!" Kees Pruis nam verder de leiding van den avond op zich en deed dit weer op de be kende aardige weergalooze wijze. Het was „af". Het bleek weer opnieuw, welk een groote plaats hij in de harten van het Haarlemsche publiek heeft. Hij deelde mede, dat op deze avond uitsluitend Holland- sche musici en artisten zouden optreden en in den loop van den avond wekte hij de aanwezigen op, om op Zondagavond 22 September nog eens in grooten getale naar het Amsterdamsche Stadion- te gaan, waar een groot aantal bekende renners zouden uitkomen en waarvan de opbrengstvoor Hans Herkuleyns bestemd zou zijn. Er werd tenslotte een waarlijk prachtig cabaretprogramma afgewerkt, dat bijzonder in den smaak van de aanwezigen viel. Op een gegeven oogenblik ontpopte Kees Pruis zich als een heel verdienstelijk athleet, door een der deelnemers van het programma met een forschen zwaai in de hoogte te ste ken: „Zijn wij nou mannen, of niet!" riep hij triomfantelijk uit. ,,Dat hadden jullie nu eens niet van mij gedacht, hè!" Ongeveer kwart over elf was het mooie huldigingsfeest afgeloopen, Besprekingen tusschen Nazi's en Centrum weer hervat. Vrijdagavond zijn nieuwe besprekingen aangevangen tusschen vertegenwoordigers der nat.-socialisten en der Centrumpartij. Het dagelijksch bestuur der Centrumpartij komt Maandag te Berlijn in zitting bijeen, terwijl Maandagavond de Rijksdagfractie van de Centrumpartij zal vergaderen. In beide zittingen zal men zich met den politiekén toestand bezighouden. Dinsdag beslissing over het lot van den Rijksdag? De Riikspresident heeft den president van den Rijksdag, Goering. doen weten dat hij bereid is Dinsdagmiddag twee vertegenwoor digers der NSDAP, twee vertegenwoordigers van het Centrum en een vertegenwoordiger der Beiersche Volkspartij in tegenwoordig heid van den Rijkskanselier te ontvangen ten einde kennis te nemen van hun opvat ting nopens den politieken toestand. Naar 'hieromtrent nader wordt vernomen, rekent men er in Rijksdagkringen on dat on der deze omstandigheden de debatten over de regeer in gsver klaring waarschijnlijk Woens dagnamiddag een aanvang zullen kunnen nemen. Er is geen wijziging gekomen voor wat be treft den aanvang der regeeringsverklaring. Deze zal Maandagmiddag om drie uur wor den uitgesproken. Frankrijk, Voorstanders der contingen- teering bij Herriot. Minister-president Herriot heeft, naar Reuter mededeelt een delegatie ontvangen van de Association de 1'in.dustrie et de l'agri- culture francaises, welke de vertegenwoordi gers der groote economische groepen omvat, die bij hem kwam aandringen op handha ving der contingenteering totdat de douane tarieven geregeld zijn. De delegatie vroeg eveneens om het prijs geven van het beginsel der meestbegunstigde natie en bepleitte een politiek van recipro citeit. Amerlkaansch-Fransche besprekingen inzake de Duitsche nota. Minister-president Herriot heeft Vrijdag avond den Amerikaanschen Senator Reed, den Amerikaanschen ambassadeur Edge, zoo mede den Tsjechischen gezant ontvangen tot het houden, naar verluidt, van uitvoerige be sprekingen inzake" de ontwapening en de Duitsche gelijkgerechtigdheidseischen. Bo vendien heeft de premier een telefoongesprek gevoerd met zijn nog te Londen vertoevenden kabinetchef, Marchel Ray, die Zaterdagmor gen vroeg naar Parijs terugkeert. De ministerraad zal Zaterdag om tien uur onder voorzitterschap van den president der republiek bijeenkomen. De minister van Arbeid heeft naar Reuter uit Londen meldt besloten een conferentie bijeen te roepen van vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers in de textielindus trie, ten einde te trachten het katoencon flict te'regelen. Waarschijnlijk zullen de be sprekingen Dinsdag a.s. te Manchester wor den gevoerd. De minister van Arbeid zal ver tegenwoordigd worden door een van de hoog ste ambtenaren van het departement van Arbeid. Scheepsramp op de East River bij New York. Veerboot na ontploffing gezonken. Tot nu toe 37 dooden en 75 gewonden NEW YORK. 9 September (V. D.) Heden- morgen ontplofte aan boord van een stoom boot, die als veer de verbinding onderhoudt over de Eest River naar Rikers Island te New-York, midden op de rivier een ketel. Aan boord bevond zich een honderdtal arbei ders. Door het springen van den ketel werden velen hunner gewond en de boot zonk on middellijk. Tot nog toe konden zestien dooden en dertig gewonden geborgen worden. Het juiste aantal vermisten is niet vastgesteld. De opvarenden waren grootendeels bouwarbei ders, die naar hun werk gingen, een nieuwe gevangenis in aanbouw. Drie politie-booten zoeken de rivier af, terwijl aan den oever ambulance-auto's gereed staan om de slacht offers te vervoeren. NEW-YORK, 9 September, (V. D.) Het blijkt dat het ongeluk met de vuurboot op de Eastriver belangrijk ernstiger is dan oor spronkelijk werd aangenomen. Van de 150 passagiers, die zich aan boord van de „Ob servation" bevonden, zijn tot nu toe 75 naar de ziekenhuizen overgebracht. Twintig hun ner zijn ernstig gewond. Tot nu toe zijn 37 dooden geborgen. Talrijke lichamen werden door de kracht der ontploffing volkomen uiteengereten en op de daken der langs den oever staande huizen geslingerd. Het schip is binnen enkele seconden gezonken. De in het water geworpen opvarenden bekwamen brandwonden ten gevolge van het kokende ketelwater. Tot de dooden behoort o.m. de kapitein van het schip. De „Observation" was vroeger een particu lier jacht, dat in het jaar 1930 omgebouwd werd tot veerboot. ALCMARIA VICTRIX—V.S.V. Als generale repetitie vóór het optreden op den „gewichtigen" 18den September speelt V.S.V. morgen een vriendschappelijken wed- itrijd tegen Alcmarïa Victrix. Groote raddraaier van Egmond, Machtig ridder van 't pedaal. Zeg, wat dacht je van die menschen Vrijdagavond allemaal. Waren het er twintig duizend, Die daar stonden opgesteld, Enkel om jou toe te juichen, Nou, ik heb ze niet geteld; Maar de Groote Markt in Haarlem Heeft nog nooit zoo vol gestaan; Toen je ze' daar zag, van Egmond, Biecht eens op, waar dacht je aan? Dacht je: dat is wat me toekomt, Mij, een machtig kampioen, Wie, behalve ik in Haarlem Kan zoo groote dingen doen; Dacht je: hoeveel staan daar samen, Twintigduizend op z'n best, Dat 's een zesde der bevolking, Wel verdraaid, waar is de rest; Dacht je: ik ben Jac. de Groote En een zeer gewichtig man, Neen, je dacht niet zulke dingen, Maar komaan, wat dacht je dan? Dacht je, toen je ze aanschouwde: Is dat wat of is dat niets, Of als Haarlemsche kwajongen: Wat hangt daar nou aan mijn fiets? Dacht je: tjonge wat 'n menschen, Zijn die hier nou heusch voor mij, Omdat ik een tikkie harder Op een fiets dan andren rij? Dacht je: hè, wat knelt mijn boordje En wat rijdt dat rijtuig zacht, Jac. van Egmond, zeg eens eerlijk, Heb je zooiets niet gedacht? Ja nietwaar, wel. hou het zoo dan, Ken je zelf en blijf gezond, Ook al zit je in een rijtuig. Hou je beenen op den grond. Dat 's een zege op je zeiven, Extra zwaar, dus extra knap. Denk aan 't laatste rechte endje. Jac. van Egmond, zet je schrap! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiioiiiii als voor uw maatschappelijk leven". (Applaus) De Burgemeester wenschte daarna de ouders van Van Egmond geluk. Dr. C. Sp o e 1 d e r deelde mede, dat het huldigingscomité hem opgedragen had, om namens Van Egmond het gemeentebestuur voor deze grootsche ontvangst te danken. „Menschen, die rap zijn met hun beenen, voeten en armen, zijn niet altijd rap met spreken", al-dus Dr. Spoelder. „Aan mij is daarom de aangename taak opgedragen, on} voor Van Egmond het woord te voeren. Wij zijn er geweldig trotsch op, dat deze eenvoudige Haarlemsche jongen ontvangen wordt op het Stadhuis door den Burgemees ter met de ambtsketen om en in tegenwoor digheid van bestuursleden van het N.O.C. We zijn dankbaar voor de hulde, aan Van Egmond door u en door de burgerij ge bracht. Roem is overigens zoo vergankelijk en het meoten wel sterke wielrijdersbeenen zijn, die de weelde van zulk een grootsche ontvangst kunnen dragen. Ik dank u, mijn heer de Burgemeester, voor dit roemruchte sport-evenement en voor de eer, die u Van Egmond hebt willen aandoen. Wat hem ook in zijn verdere carrière ten deel moge val len, ik ben er van overtuigd, dat Haarlem's burgemeester en burgerij trotsch op deze prestatie van Van Egmond zullen blijven. Ik eindig met de hoop uit te spreken, dat dezelfde Van Egmond, die hier tegenover den Burgemeester heeft gestaan, altijd de zelfde eenvoudige jongen mag blijven, die nog lang dankbaar aan deze zeldzame ont vangst terug mag denken". (Luid applaus). Terwijl in de oude raadszaal verversehin- gen-n werden gebruikt, was de menschen - menigte buiten op de Markt zoo mogelijk nog compacter geworden. Er zaten menschen op het dak van de Visohmarkt, in de ven sters van de huizen en in de lichtmasten. En toen Van Egmond weer in de deurope ning verscheen en met zijn ouders langzaam het bordes afdaalde, barstte er een onge kend gejubel los. Telkens weerklonken geest driftige toejuichingen op het korte traject van het Stadhuis naar de Gemeentelijke Concertzaal. De menigte was toen niet meer te houden; zij liep juichend en zingend ach ter den stoet aan. totdat Van Egmond in de Concertzaal verdwenen was. De Haarlemmers hebben 'hun Olympischen. held op een waarlijk prachtige wijze ge huldigd. Zij hebben inderdaad getoond, een prestatie te waardeeren, die slechts door enkelen geleverd kan worden. UIT HAARLEM Zegetocht door de stad.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5