HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJKe.O. t7e jAARCANC No. 266 WOENSDAG 14 SEPT. 1932 IJMUIDEP COUPANT g 0 N N E M ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKÉRIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEERF.BOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent. elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. VELSEN RAADSVERGADERING Voorstel inzake intrekking tlrankwetverordening verworpen. Winkelsluiting aangehouden. De ontwikkelingscursussen krijgen subsidie. Zal het gym nastiekonderwijs worde;n opgehe ven? Rooswijk blijft zonder Dageraad. Geen geldelijke steun aan hen die werkverschaf fing weigerden. ninsdagavond vergaderde de Raad dezer meente onder voorzitterschap van burge- ËLter Rambonnet. Afwezrt de heer P. Bosman, wethouder. heer N. S. G. Schoos, aangewezen om .remeente-ontvangeT te vervangen legt in JSden van den burgemeester de vereischte #den af- Vergunning en verlof- localiteiten. wmraneester en Wethouders stellen den - Si voor in te trekken de verordening, hou- ïïe de éischen, waaraan een localiteit moet Sen om voor „vergunning" ol „verlof" m .Tmprking te komen in te trekken in ver end met de inwerkingtreding van het Drank 'afkeer Vermeulen (A.-R.) meent, dat „geen reden is om de eischen lager te stel- "llr v, d. Flier (S.D.A.P.) sluit zich hier- Hefvoorstel, in stemming gebracht, wordt vetworpen met 14 sÉemmen tegen. Nieuwe verordening op de winkel sluiting. Biir«emeester en Wethouders stellen den Md voor, vast te stellen een nieuwe veror- ïïng op de winkelsluiting, onder mtrek- !L der bestaande. In de nieuwe verorde ning is rekening gehouden met de wenschen ran den minister van Economische Zaken en Pof heer v. d. Steen (C.-H.) vraagt of het fel* is dat met de inrichting aan den kop wn de Visschershaven een uitzondering kan Mén gemaakt. De Voorzitter zegt dat deze zaak on der de aandacht van den minister zal wor dm gebracht. B en W. zijn geen -bewonderaars van de rerordening. Indien er bezwaren uit den raad komen, zijn B. en W. bereid deze met de ge maakte opmerkingen naar den minister terug te zenden. De heer D al me y ei (groep Schilling) terzocht den voorzitter de belangen van Santpoort-dorp bij den minister te beharti- ^De heer Diependaal (R.-K.) is teg«n de verordening, speciaal tegen art. 1. Hij wijst op de schade van de winkeliers in het zuide lijk deel van Santpoort, waar men in eiken winkel van 's morgens 9 tot 's avonds 10 uur kan krijgen wat men wil. De heer Zwanenburg (R.-K. bespreekt art. 5. Men stelt ..leurders" van elders in de gelegenheid, hier de straten af te loopen. De heer Homburg (A.-R.) meent, dat wil men de kapperszaken sluiten, men den toe gang, tot den winkel ook moet sluiten, daar er anders de mogelijkheid bestaat, dat de kanperssluiting overtreden wordt. Spreker acht het gewenscht de kwestie der automaten in haar geheel te behandelen. Spreker is voorstander van Zondagssluiting en wil er niet aan medewerken, deze illusoir te maken. Hij wil echter aan billijke verlangens tege moet komen. De heer Sluiters (C.-H.) meent, dat de nieuwe verordening een verslechtering be- teekent en ons op een pad voert, dat leidt naar een nieuwe verordening. Een kapperszaak geheel sluiten gaat niet. want daarnaast is wellicht eën café, waar men den geheelen dag terecht kan voor siga ren enz. Het venten op Zondag' dient te wor der, uitgesloten. Men moet ook de cliënten verbaliseeren, meent de heer Sluiters. De heer Homburg (A.-R.) merkt op, dat dit niet gaat. De Voorzitter zégt, diat B. en W. met de opmerkingen rekening zullen houden. Het punt wordt aangehouden. $)e voorstellen inzake verkoop van grond aan G. Ruyenaars te V-elsen, H. Kaspers te Santpoort en B. Bo-errigt-er te Haarlem wor den aangenomen. Weigering eener bouw vergunning. B en W. stellen den raad voor, af te wijzen het beroep van W. F. Kuit Sr. te Santpoort tegen een hem geweigerde vergunning tot het aanbouwen van een zaal op het perceel Brederoodscheweg no. 33 aldaar. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Verhuring van de zieken barak. B. en W. stellen voor. hen te machtigen te verhuren aan het bestuur der Nederl. Jeugd herberg Centrale de ziekenbarak te IJmui den voor het jaar 1933 tegen een huurprijs van 5. Het voorstel wordt z.h^t. goedgekeurd. He heer Vermeulen (A.-R.) wil geacht morden te hebben tegengestemd. Verhuring van een tuin. B. en W. stellen voor te verhuren aan de *-V. Tuinbouwinrichting v.h. Wignian en Co. te Bloetnendaal den tuin in het Burgemeester Hijkenspark tegen een huurprijs van f 500 Pci jaar. Goedgekeurd Verlaging van woninghuur. H) verband met ingekomen adressen in- sfte verlaging van huren der met rijksvoor schot gebouwde vereenigingswoningen verkla rep B. en w. zich bereid, een verzoek aan den ï&misfcer van Binn-enlandsche Zaken te steu nen en hun medewerking te verleenen om tot huurverlaging te geraken, mits het Rijk voor zoove»- betreft de woningen, waarvoor thans reeds een bijdrage wordt verleend, de bijdrage in gelijke verhouding verhoogt en voor zoover betreft de woningen, welke zon der bijdrage worden geëxploiteerd, een bij drage in het door de verlaging ontstane ex ploitatietekort verleent. De heer van Woensel (C. P.) merkt op, dat de loor.en der arbeiders wel 50 a 75 pet. zijn gedaald. Het is daarom noodig, dat de huren met 40 pci. worden verlaagd. Hij doet ■en voorstel in dien geest, dat echter niet ge steund wordt, zoodat het niet in behande ling kan komen. Den heer ten Broeke OC.H.) wil adres santen verwijzen naar de Tweede Kamer of naar den Nationalen Woningraad. De heer Visser (S.D.A.P.) meent ook dat de gemeente er weinig aan doen kan. Het is echter volkomen terecht dat de plaat selijke vereenigi-ngen zich -tot het gemeen tebestuur hebben gewend. B. en W. kunnen de kwestie dan bij den minister brengen. De Voorzitter zegt dat een schrijven is ingekomen van den Nationalen Woning raad, waarin allerlei inlichtingen omtrent de woningmarkt worden verzocht. Het voorstel van B. 'en W. wordt goedge keurd. Verbetering hoek Stationsweg- Meervlietstraat. Ten einde tot verbetering van dezen hoek te kunnen geraken, wenschen B. en W. van het Rijk een strook grond in gebr-uik te aanvaarden en den daarop staanden boom te rooien. De aan de verbetering ver bonden kosten worden geraamd op f 650 aan het Rijk zal voor den grond een jaar-lijk- sche vergoeding -moeten worden betaald van f 2.50. De heer Maas (R.K.) vraagt, of er pogingen worden gedaan om een deel van het trottoir, voor het perceel van notaris Boerlage verwijderd te -krijgen. De heer Dunne b i e r, wethouder, zegt dat B. en W. daarmee bezig zijn. Het voorstel wordt aangenomen. Ontwikkelingscursussen voor werkloozen. Voor het organiseeren der ontwikkelings cursussen van het crisis-comité vragen B. en W. den raad een crediet v.an f 4000. De heer Diependaal (R.K.) wenseht een cursus voor sociaal-economie. De heer v. d. St een (C.H.) wil een cursus in het fileeren - van viseh. waarop de heer Heykoop (O.K.) antwoordt dat dit niet noodig is, want daarvoor zijn tegen woordig machines. Deze spreker meent dat een cursus voor motoren niet noodig is, daar deze aanwezig is op de Visscherijschool. De heer v. d. Filer (S.D.A.P.) wil een deel van het bedrag bestemd zien voor een leeszaal voor werkloozen en bepleit het in stellen va-n een cursus voor schilderen en timmeren. De heer Van Woensel (C.P.) heeft van den heer Heykoop gehoord, dat er voor het fileeren van viisch machines rijn en er dus geen werk is voor arbeiders. Maar is er voor de andere cursisten den wel ar beid? Spreker meent, dat men het geld beter kan uitkeeren aan de arme gezin- nen. De heer Vermeulen (A.R.) wil geen cursus in het fileeren van viseh, maar het behandelen van visch. Hij waarschuwt er tegen, de cursus te verbinden met die op de Visscherijschool. De Voorzitter beantwoordt de spre kers, daar de heer Bosmans, wethouder van Sociale Aangelegenheden door uitstedig-heid verhinderd is de vergadering -bij te won-en. Hij merkt op. dat de cursussen eerst dan door de gemeente kunnen worden overge nomen wanneer de regeering haar steun heeft verleend. Wat devischikwestie betreft als de zaak een-maal voor elkaar is, willen B. -en W. zich gaarne met de betreffende belangstellenden in verbinding stellen. Wat de motorencursus betreft, spreker acht het niet gewenscht deze met die op de Vis scherijschool te verbinden. Ais er voldoende siedewerking is, ikan de cursus -goed in orde komen. Met den heer Van Woensel, dat het geld beter aan de -gezinnen gegeven kan wor den, is de Voorzitter het niet eens. Spreker heeft met eigen oog-en het goede werk aanschouwd. Er kan ongetwijfeld nog aan geschaafd en verbeterd worden, maar de menscheii. due de cursus bezoeken ko men ongetwijfeld met betere kans van slagen in de maatschappij Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De heer v. Woensel verklaarde zich er tegen. Overplaatsing van een onderwijzer. Door een met 1 September j.I. ingevoerde nieuwe indeeling der klassen aan de open bare lagere scholen is het noodig, den on derwijzer C. Dik van school G werkzaam •te stellen aan school E en stellen B. en W. voor, tot deze overplaatsing t-e besluiten. De heer v. d. Flier (S.DA..P.)vraagt of het juist is, dat aan school C geen nieuwe eerste klas os gevormd. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De 'neer v. d. Flier wijst er op. dat de kinderen nu worden gezonden naar E. en J. Hij dient een motie in. waarin de wensche üj.kheid wordt uitgesproken, dat aan school C weer een eerste klas wordt gevormd. Spreker betreurt 't, dat de commissie voor onderwijszaken over deze kwestie niet is ge hoord. Het voorstel tot overplaatsing wordt aan genomen. De motie van den heer v. d. Flier zal aan het eind der agenda behandeld worden. Benoemingen. Benoemd worden tot -leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken de- heer en "Ïiïiln Tinmf Een langs radiotelegrafischen weg over gebrachte toto van de scheepramp op de East River, waarbij 56 opvarenden omkwamen A. ten Broeke, J. A. Dal.meijer, W. van Heyst E. Luikman, C. Diepenbaal en F. P. Ver meulen; tot leden der commissie van bij stand voor de financiën, de heeren A. ten Broeke, J. A. Dal-meijer, H. Homburg, ,W. F. Visser en J. Zwanenburg; tot leden der commissie van bijstand voo-r gas en water de heeren J. P. Handgraaf, G. Heijkoop, J. Stark, J. v. d. Veen en J. C. Sluiters; tot leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken de -heeren C. Diependaal, Mi', dr. A. v. d. F-lier, G. Heijkoop en W. F. J. Laurent -en J. C. Sluiters; tot leden der commissie van bijstand voor sociale -aangelegenheden de heeren H. Homburg, C. v. d. Steen, J. v. d. Vee-r, A. de Waal en C. P. J. Maas; tot leden der commissie van bijstand voor economische zaken de heeren J. A. Dalmeijer F. P. Vermeulen, D. Za'lm en J. Zwanen burg; ■tot 'leden der commissie van bijstand voor de parken en plantsoenen de heeren J. P. Handgraaf, W. van Heijst en F. P. Vermeu len; tot leden der commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving de heeren Mr. A. v. d. Flier. C. v. d. Steen, A. de Waal, P. van Zutphen en J. Zwanen burg; tot leden, res-p. plaatsvervangende leden van de recla-mecommissie inzake vergun ningsrecht drankwet, tot leden de heeren H. Homburg, P. H. van Rummelen en J. Zwanenburg; tot plaatsvervangende leden de heeren C. v. d. Steen en W. F. Visser; tot -tijdelijke leeraren aan de Handels avondschool. cursus 19321933 de heeren W. Renes. S. v. d. Werf. F. de Vries, A. Wiedemeijer en C. E. Coppée; tot leden der commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs: a. werkgvers of vertegenwoordigers v.an werkgevers de heeren G. S. K. Blaauw, J. Smit, Ir. F. Thiel en P. Heere; b. 'werknemers of vertegenwoordigers van werknemers de heeren H. J. Fidder, J. Wen- sink, E. Luikman en C. Duinev-eld. Tot voorzitter dezer commissie wordt be noemd de heer P. Bosman, wethouder. Ingekomen stukken, Bij de ontslagaanvrage van den onder wijzer in de gymnastiek J. van Geel vraagt Mr. v. d. Flier (SJD.A.P.) met ingang van welken datum het ontslag zal worden ver leend. De iheer Tusenius wethouder ant woordt, dat het college hierover cn-og niet beraadslaagd heeft. Het ontslag wordt vol gens de in-structie -met een termijn van 3 maanden verleend. De heer v. d. F-lier betreurt de Ihoudin; van het college tegen van Geel. Men kweekt daarmee een ontevreden stemming onder het onderwijzerscorps. Na eeni-ge discussie merkt de heer Ver meulen (AJt.) op, dat de discussie den verkeerden kant op gaat. Mr. v. d. Flier richt zich steeds tot den wethouder van Onderwijs, maar voor diens daden is het geheele college verantwoordelijk. De on- den wijzer in kwestie heeft weinig verant woordelijkheidsbesef getoond door nadat hij slechts eenige maanden hier was, aan het eind der vacantie ontslag te vragen. De heer T u s e n i u s wethouder, deelt nog mede. dat de Raad binnenkort een voorstel van B. en W. zal bereiken, om het gymna stiekonderwijs op te heffen, ten einde de be- groöting sluitend te krijgen. Om deze reden heeft het college op het verzoek van Van Geel nog geen beslissing kunnen nemen. Spreker keurt het af, dat de heer v. d. Flier deze kwestie in de openbare vergadering brengt, klaarblijkelijk om den wethouder een hak te zetten. I-nzake het adres van de Vrijdenkersver- eeniging „de Dageraad" om openbare ver gaderingen -te mogen houden in Rooswijk bepleit de heer Van Woensel (C.P. in williging van het verzoek. De heer Visser (S.D-A.P.) merkt op. dat het hier geen politieke vereendging betreft. Het geldt hier een geestessfcrooming en men wil een s-trooming, die daartegenover staat wél het terrein geven. Het is billijk, dat men deze menschen gelegenheid geeft, op sommige dazen, 'eebruik te maken van het park. De heer Van Heijst (N.P.) spreekt in gelijken geest. Spreker wenseht eveneens aan de Dageraad Rooswijk beschikbaar te stellen. De heer Maas (R.K.) wenseht allen ge lijk te behandelen. Het park is echter niet voor meetingen gekocht, maar voor wandel park. Er is aan den rand van -het park gelegenheid genoeg voor dergelijke bijeen komsten. De heer v. d. F1 ier (S.D.A.P.) wijst naar Hyde Park in Londen, waar allerlei -bijeen komsten worden gehouden, waaraan nie mand zich stoort. De heer Vermeulen (A.R.) zou het prijzen, -dat werd besloten, dat aan niemand werd toegestaan in de parken bijeenkom sten te houden. Spreker zal zijn stem er niet .aan geven, aan de Dageraad vergunning te geven, maar wil aan den anderen kant de lijn doortrekken. Den heer Dalmeijer (groep Schilling) gaat het denkbeeld van den heer Vermeulen te ver. Hij wil in onze parken een gedeelte voor dit doel -beschikbaar te stellen. De Voorzitter zet. daarna zijn stand punt uiteen. De uitingen der anti-gods dienstigen zijn veelal zoo scherp, dat anders denkenden zich er niet anders dan gekwetst door kunnen gevoelen. Alleen eenige ver eenigingen die reeds voordat de parken eendgingen die reeds vergunning hadden voordat de parken eigendom der gemeente waren, hebben vergunning verkregen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 9 stemmen tegen. Bij het adres van H. J. J. van Verseveld e.a. houdende verzoek een zoodanige uit spraak te geven, dat hunne gezinnen weder in den financieelen steun worden opgenomen stelt de heer Van Woensel (C.P.) voor dezen steun te verleenen. B. en W. hadden voorgesteld ingevolge beslissing van .den mi nister van Bi-nnenlandsche Zaken, geen steun te verleenen. De Voorzitter zegt, dat het rijk 75 pet betaalt. De minister van Biunenlandscne Zaken heeft deze materie zoo geregeld dat aan personen die geweigerd hebben naar de werkverschaffing te gaan, geen financiëelen ste-u-n verleend mag worden, doch een steun in natura in dringende omstandigheden. Het praeadvies van B. en W. wordt aan genomen met 8 stemmen tegen. Een geweigerde interpellatie De heer A. van Woensel (C.P.) had B. en W. verzocht den burgemeester vra gen te -mogen stellen in verband met de uitzending naar de werkverschaffing plaats gevonden minder aangename gebeurtenis sen. De burgemeester had zich niet bereid ver klaard d.e vragen van den heer van Woen sel te beantwoorden. De .heer Van Woensel stelt voor de in. terpellatie alsnog in behandeling te nemen. D'it voorstel wordt niet ondersteund, zoodat het niet kan worden behandeld. De heer Visser (S.D.A.P.) erkennende het recht van den voorzitter, spreekt den wensch uit, dat de burgemeester een andere houding gaat aannemen. De heer Vermeulen (A.R.) is van tegen, overgestelde meening. Aldus ook de heer van Heyst (N.P.), die echter betreui't de gebeurtenissen, die hebben plaats gehad. De voorzitter zegt, dat als er door de politie fouten gemaakt zijn, hij zich daarvoor ten volle verantwoordelijk stelt. Hij zal daarvan niet afwijken. Hij zou gaarne wil len, dat hij den toestand met de menschen zou kunnen bespreken, maar dit blijkt niet mogelijk te zijn. Het praeadvies van B. en W. wordt aange nomen met 9 stemmen tegen. Interpellatie-Visser. De heer Visser had de volgende vragen ge steld: 1. Is er bij de aanwijzing van uitzenden naar de werkverschaffing voldoende reke ning gehouden met de vraag, of de aangewe zenen lichamelijk voor deze werkzaam heden geschikt zijn? 2. Zijn Burgemeester en Wethouders ook niet van meening, dat de loonen verdiend in de werkverschaffing te laag zijn en dat dit in hooge mate het geval is met de loonen uitbe taald Zaterdag 27 dezer? 3. Is het Burgemeester en Wethouders be kend, dat het broodgeld aan tewerkgestelden uit andere gemeenten hooger is dan voor die uit Velsen en meer in overeenstemming met de uitgaven hiervoor en zijn Burgemeester en Wethouders niet met ondergeteekende van meening, dat het voor de arbeiders uit Vel sen noodzakelijk verhoogd moet worden? 4. Wat denken Burgemeester en Wethou ders te doen met groote gezinnen, waarvan het hoofd is of wordt uitgezonden en minder verdient als hetwelk hij eventueel aan steun zou ontvangen? 5. Kunnen Burgemeester en Wethouders ook mededeelen hoe het bij de werkverschaf fing gesteld is met de waschgelegenheid en sanitaire inrichtingen en of deze voldoende zijn? 6. Welke maatregelen hebben Burgemees ter en Wethouders getroffen ten opzichte van de gezinnen van werkloozen. welke geweigerd hebben te worden uitgezonden en zijn Burge meester en Wethouders ook niet- van mee ning dat het niet- mogelijk is deze gezinnen zonder steun te laten of deze steun uitslui tend in natura te geven?" Hierop antwoorden burgemeester en wet houders het volgende: 1. Gelet wordt op voorafgegane genees kundige keuring. Bij oo deze gronden inge brachte bezwaren worden lichamelijk onge- schikten, voorzoover ons bekend niet uitge zonden. 2. De loonen worden niet door ons vast gesteld. Wij wenschen thans niet in een be oordeeling daarvan te treden. Met betrekking tot de bedoelde week willen wij er alleen op v/ijzen, dat de arbeiders uit andere plaatsen, die vrijwel in dezelfde omstandigheden ver- keerden als die uit Velsen belangrijk meer hebben verdiend De heer Visser zal hieruit wel de juiste conclusie kunnen trekken. 3. Den 17 Augustus 1932 is door ons aan den Minister van Binnenl. Zaken gevraagd het broodgeld voor de arbeiders uit deze ge meente te verhoogen. Hoewel telefonisch en telegrafisch op een spoedige beslissing is aangedrongen, hebben we nog geen antwoord ontvangen. 4. Het is niet toegelaten, een toeslas te verstrekken op het loon tot het oorspronke lijk steunbedrag. Bij de beóordeeling van het loon moet men niet over het hoofd z'en, het bedrag dat aan het gezin wordt uitgekeerd. 5. Deze voldoen aan redelijk te stellen eischen. Aan de gezinnen der weïgerachtigen wordt geen geldelijken steun gegeven. Alleen bij hooge uitzondering en dan nog slechts in geringe mate, wordt steun in natura gege ven. Zij die geweigerd hebben te werken, moeten de gevolgen daarvan ondervinden. Wij betreuren het, dat de gezinnen de duoe zijn geworden van de openlijke en be dekte tegenwerking van de uitzending naar de werkverschaffing. De heer Visser (S.D.A.P.) wijst- in zijn wederwoord op onbillijkheden bij de uitzen ding. Hij meent, dat menschen van andere vakken naar de werkverschaffing zijn ge zonden en dat er menschen zijn uitgezonden, die te oud voor het werk waren. De heer Visser dient ten slotte een drietal voorstellen in, die bedoelen den toestand der uitgezondenen te verbeteren o.a. door een hoogeren toeslag. Na eenige discussie zet de voorzitter het standpunt van B. en W. uiteen. Men moet in de uitzending een toetsing zien om te zien in hoeverre de menschen bere'd zijn nog te werken. Een toeslag voor vaders van groote gezinnen is niet mogelijk. Er zal re kening met de grieven van dén heer Visser gehouden worden. De heer Visser had er over geklaag dat hij geen voldoende inlichtingen heeft kunnen krijeen, maar zegt de voorzitter, de heer Visser heeft onlangs een staat van de loonen ter inzage gehad. Op de opmerking van den heer Visser dat de vrouwen en kinderen toch niet aan hun lot kunnen worden overgelaten ant woordt de voorzitter, dat de vader in de eerste plaats verantwoordelük is. Deze materie zal nader door B. en W. onder de oogen worden gezien. Op een opmerking van den heer H o m- burg (A.R.) inzake moeilijkheden bij het werk door wellen e.d.. waardoor minder ver diend wordt, antwoordt de voorzitter, dat daarmede bij de berekening door den opzich ter rekening wordt gehouden. De heer Visser (S.D.A.P.) wijst er ten slotte nog op, dat het steeds moeilijk is van B. en W. antwoord te krijgen op de gestelde vragen. Spreker wacht nu al eenige weken antwoord op de vraag, hoeveel arbeiders er zijn uitgezonden en hoeveel geweigerd heb ben. Men moet, vervolgt spreker bij de uit zending rekening houden met de mentaliteit der arbeiders De heer Maas (R.K.) kan zich met de voorstellen van den heer Visser vereenigen. Ook spreker juicht een regeling van de groote gezinnen toe. De heer Sluiter (C.H.) brengt nog een aantal bezwaren tegen het. werk bij de werk verschaffing naar voren. Zi.in critiek on het werk, dat hij persoonlijk heeft bezocht, is lang niet malsch. De organisatie deugt niet, aldus spreker. De voorzitter zegt, dat hij van tegen overgestelde meening is. Bij de rondvraag brengt de heer v. d. Flier (S.D.A.P.) het geval van den st-nca- door ter sprake, die geweigerd zou hebben voor 45 per week te werken. Spreker heeft deze zaak onderzocht. Hem is gebleken, dat de patroon bij een conflict betrokken was en de betrokken arbeider bij dien patroon niet mocht- werken. De voorzitter zegt. dat het geval is onderzocht door een controleur. De zaak zal nader worden onderzocht. Bij de rondvraag werden verschillende be langrijke punten aangesneden, o.a. over het sluiten van een leening, over het openbaar slachthuis, over ziekenfondsen, een veront reinigde beek, over een afgewaaide lichtbal, enz. Vermelden we ten slotte nog. dat bij de in gekomen stukken vermeld stond een^adres van mej. P. H. Woerlee, hoofd der bewaar school aan de Casembrootstraat waarin zij verzoekt, haar functie niet met- ingang van 1 Januari, doch met ingang van '15 Septem ber op te heffen en haar met ingang van diep datum eervol ontslag te verleenen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1