HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVEDW1JK e.Q EEN NIEUWE TAK VAN NIJVERHEID IN NEDERLAND. ,7e JAARCANC No. 268 VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdcdeelingen dubbele prijs. IJMUIDEN Fabricage van gegoten buizen door de Hoogovens Dezer dagen kon men een bericht in de dagbladen lezen, waarin gemeld werd dat de Hoogovens te IJmuiden de oprichting over wegen van een fabriek ter vervaardiging van gegoten buizen, aldus de „Nieuwe Fi nancier en Kapitalist". Indien dit plan ten uitvoer wordt ge bracht en de leiding der Umuidenische vennootschap is energiek genoeg om, zoo er maar eenïgszins mogelijkheid toe bestaat 'haar idee tot verwerkelijking te brengen dan zal ons land een nieuwe en veelbe lovende tak van nijverheid rijker zijn ge worden. Wat dit betee'kent voor een klein land als 'het onze met zijn groeiende bevol king, behoeft hier niet nader te worden uit eengezet. Of het project zal worden uitgevoerd, zal de toekomst moeten 'leeren. In ieder geval is het belangrijk genoeg om het 'hier aan een nadere beschouwing te onderwerpen. De Hoogovens te IJmuiden, zajn naar men weet. een oorlogsproduct: de groote moei lijkheden, die de Nederlandsche ijzergiete rijen gedurende de oorlogsjaren ondervon den bij het betrekken van het noodige ruw ijzer uit het buitenland, Iheeft den stoot gegeven tot he onwerpen van plannen, om ons land in dezen van het buitenland, on afhankelijk te maken en zelf de productie van ruwijzer ter hand te nemen. Die plannen kregen tenslotte hun verwerkelijking in de stichting van het Hoogovenibedrijf te IJmuiden. Nog steeds zijn er menschen in ons land, die meenen dat met de intrede van den vrede de economische bestaansmogelijkheid en bestaan snoodzakelijlkiheid van het Neder landsche Hoogovenbedrijf waren verdwenen Immers ons land zelf levert geen ijzererts en te weinig kolen op, en de aanvoer vian ruwijzer uit het buitenland kan weer onge hinderd plaats vinden. Zij., die zoo redeneeren, vergeten, dat de hoogovens in Duitschland en in Engeland voor wat hun ertsen aangaat, óók aange wezen zijn op aanvoer van overzee, voor namelijk uit Frankrijk, Spanje, Noord- Afrika en Zweden. Voor de hoogovens in het Roergebied gaat een groot deel dier ertsen over Rotterdam, waar het uit zeeschepen overgeladen moet worden in Rijnaken. Een bedrijf aan de Nederlandsche kust krijgt zijn ertsen dus goedkooper dan zijn Duitsche concurrenten, vooral wanneer het zooals de Hoogovens te Umuiden beschikt over een eigen zeehaven, waardoor de sche pen zonder dat zij sluizen behoeven te pas- seeren vlak voor het bedrijf aan de wal kunnen komen. Wat verder de steenkool betreft, hiervoor beschikt het bedrijf in de eerste plaats over de Limburgsche productie al komt daar ook vracht hij 'tot de kust, maar bovendien is ons land van ouds het conourrenitiegebied waar Duitsche en Engel- sche steenkool elkander ontmoeten, zoodat men hier steeds tegen wereldmarkt-prijzen kan koopen. De voorwaarden voor een loonend bedrijf zijn dus hier, ook in vredestijd zeer wei aanwezig. Tot nu toe is het Nederlandsche Hoog ovenibedrijf een zuiver hoogovenibedrijf ge weest. In den naam van de vennootschap: Hoogoven en Staalfabrieken, ligt weliswaar de bedoeling besloten, om zelf ruwijzer ver der te verwerken, maar tot nu toe is men daar nog niet toe gekomen. De ruwijzer-productie is echter voor ons Hand veel te groot. Voor een belangrijk deel wel voor 75 pet. der productie, moet afzet op de wereldmarkt gevonden worden. Ge makkelijk i's dat niet. Bijna alle ijzerpiro- diuoeerende landen houden achter een be schermenden muur vian invoerrechten de prijzen in het binnenland oip een hoog niveau, terwijl het productieoverschot naar het buitenland tegen lagen prijs wordt af- gestooten. Dat de Nederlandsche Hoogovens onder die owisiiaifüighed'en, zonder eenige beseher- Zij, die zich met ingang van 1 October a.s. per kwartaal abonneeren ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. ming en zonder steun van welken aard ook de concurrentie vol konden houden, heb ben zij te danken eenerzijds aan de ligging van het bedrijf, die voor den export even gunstig is als voor den invoer van grond stoffen, anderzijds aan de kwaliteit van het product waaraan steeds groote zorg wordt besteed. De moeilijkheden worden echter voort durend grooter. De crisis deed het verbruik van ruwijzer ster dalen, maar bovendien werd de verkoop op de wereldmarkt belem merd door steeds verder gaande protectie en door deviezemregelingen. ïn het begin van dit jaar begon Engeland een invoerrecht op ruwijzer te heffen, dat in Juni werd ver hoogd tot 33 1/3 pet. en daarmede werd het land voor de Nederlandsche productie vol komen afgesloten. Zooals indertijd de oorlog aanleiding is geweest tot het stichten van 'het Hoogoven- bedrijf, zoo noopt de economische oorlog thans om uitvoering te geven aan de reeds vroeger bestaande plannen van het gepro duceerde ruwijzer. In het verleden jaar verschenen jaarver slag der Hoogovens zei de directie hierom trent: „De toekomstige ontwikkeling van ons be drijf moet liggen in de richting van een verdere verwerking van het ruwijzer tot ge goten voorwerpen en/of tot staal en wals- productenVoor de taak, die ons in de toekomst wacht, zijn wij bezig uit onzen staf een organisatie te vormen, die het geheele complex van vraagstukken, dat verbonden is aan de vervaardiging van gegoten ijzeren voorwerpen, staal en walsproducten, in studie zal nemen". Omtrent de conclusies, waartoe deze studie commissie is gekomen, is nog niets gepu bliceerd, maar wel heeft men uit het in den aanvang van dit artikel vermelde dag- blad'bericht kunnen vernemen, dat de op richting van een fabriek van gegoten bui zen wordt overwogen. In den loop van Juni heeft in Den Haag een conferentie plaats gevonden, waaraan hebben deelgenomen de directie der Hoog ovens, enkele directeuren van gas- en wa terleidingbedrijven, en de studie-commissie die de uitb re id ing splannen der Hoogovens behandelt 'en waarin ook een regeerings- gedelegeerde zitting heeft. Als gevolg van deze conferentie is een oommissie ingesteld, waarin zitting hebben de directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, de heer W. F. J. M. Krul, een lid van de ver- eeniging van directeuren van gasfabrieken en een vertegenwoordiger der directeuren van waterleidingbedrijven. Deze commissie zal de plannen met de directie der Hoog ovens nader uitwerken. Wat de Nederlandsche behoefte aan ge goten buizen betreft kunnen wij mede- deelen. dat de laatste jaren 60 a 70.000 ton per jaar zijn ingevoerd. Er bestaan in ons land nog belangrijke projecten voor het uitbreiden der duinwatervoorziening, die in de toekomst nog grooter buïsleidingen noodig maken. Het grootste deel van den Nederlamdscben invoer komt uit Duitschland.. Een ander belangrijk en de laatste - jaren toenemend deed komt uit Frankrijk. Uit België en Enge land worden kleine partijen ingevoerd. Het spreekt vanzelf, dat men in het buitenland de Nederlandsche plannen met belangstelling volgt. Vooral in Duitschland trekken die plannen groote opmerkzaam heid bij de belanghebbende groepen en per sonen. Daar te lande wordt wel de mee- ning verkondigd, dat het buizenplan slechte een instrument van handelspolitiek is en dat de Nederlanders op deze wijze pressie willen uitoefenen op de gedachtewisselin gen inzake de protectionistische Duitsche landbouwpolitiek. Wij gelooven, dat het kwade handelspoli tieke geweten den Duitschers hier parten speelt. Het zou natuurlijk een leelïjk ding voor hen zijn, wanneer zij het Nederland sche afzetgebied zouden verliezen, want zij betrekken meer uit Duitschland dan eenig ander land. Maar daarom behoeft men nog niet te denken, dat wij buizen gaan maken, omdat de Duitschers onze landbouwproducten we ren. Het buizenplan is beter gefundeerd! Het ligt in de normale ontwikkeling van de Nederlandsche industrie, die zich moet uitbreiden ten einde de bestaansmiddelen te scheppen voor een Nederlandsche bevol king die elk jaar met 100.000 zielen toe neemt. Het steunen van dit plan door de re geering komt ons dan ook voor te liggen in de richting van een constructieve eco nomische politiek. En in leder geval is dat beter dan het protectionisme dat elders wordt toegepast. Dr. A. J. VAN LEUSEN OVER RUSLAND. Blijkens een advertentie in dit blad zal Dr. A. J. van Leusen, voorzitter van de Vereenï- ging van Vrijzinnig Hervormden hedenavond in het gebouw aan den Groeneweg een le zing houden over zijn bezoek aan Sovjet- Rusland, welke lezing ongetwijfeld zeer in teressant zal zijn. Deze lezing is alleen toegankelijk voor houders van kaarten voor de winterlezingen. Naar wij echter vernemen is het bestuur der vereeniging voornemens bij gebleken groote belangstelling, een avond te organiseeren voor niet-leden. Aan de Australische kust is het stoomschip „Hygeia" vergaan tengevolge van een explo sie. Bovenstaande werd genomen even voor het oogenblik, dat het schip geheel in de diepte verdween. Frau Muller landt in IJmuiden. De dappere kanovaarster vertelt haar avonturen „Es ist gar nicht gefahrlich!" Rrrrr! „Halloh, wie is daar?" „Meneer, die Duitsche juffrouw is op het strand bij Goedhart", antwoordde een be kende stem aan de andere zijde van het telefoondraad j e. We hebben in IJmuiden meer „Duitsche juffrouwen" gehad, maar omtrent de inden- titeit van de „juffrouw" in kwestie bestond geen twijfel. Frau Müller, de kloeke Ham- burgsche, die 'bezig is, een tocht vn Ham burg naaf Engeland te maken in een zeïl- kano, was in IJmuiden aangekomen. Tien minuten later hadden we ons al aan haar voorgesteld en haar gefeliciteerd met haar behouden aankomst. We troffen haar bij haar kano, een één persoons notedop van gummi en canvas ca. 3 a 4 M. lang, terwijl ze bezig was haar spullen uit de boot te halen. Er stond heel wat water in de kano waardoor alles nat- was geworden. Een trainingcostuum en eenige andere kleedingstukken lagen al in het heerlijkst denkbare nazomer-zonnetje op de steenen te drogen. In haar rood badpak ging ze rustig voort. We hielpen haar de kano een eind op het strand tillen. Daar werd de rest uitgeladen een gummizeil, een paspoort, een kijker een biscuittrommel, een koffiekan enz. Want straks moest de kano opgedroogd worden. De blonde Hamburgsche neemt onze uit- noodiging, in het Badpaviljoen List een kopje koffie te drinken, gaarne aan en spoedig zitten we in de veranda, van waar je zoo'n heerlijk uitzicht op IJmuiden's on volprezen buitenhaven hebt. Ook Frau Müller was door het schitterende panora ma zeer getroffen. Het vrouwtje heeft sedert haar vertrek al heel wat beleefd. Zes weken geleden is ze van Hamburg vertrokken. „Ze hebben van me geschreven, dat ik het geld, dat ik voor m'n reisverhalen krijg, voor een lief dadig doel beschikbaar stel", zei ze, „maar dat is niet waar". En dan vertelt ze, dat ze een overeenkomst heeft met drie dagbla den, een Duitsch, een Deenseh (ze is Deen- sohe van geboorte) en een Engelsch. Ze onderneemt den tocht louter om wat te verdienen. Haar man is steward bij de Hamburg-Amerika Linie, werkloos zooals zooveel afideren. Na de Duitsche Wadden eilanedn te heb ben bezocht, kwam ze na eenige welken op Ameland aan. Van daar ging ze peddelend en zeilend naar Harlingen. Dat viel niet mee De sterke stroomingen voerden haar her- Oskar Daubmann, de Duitscherdie 15 jaar in krijgsgevangenschap doorbracht en kort geleden naar zijn geboorteplaats Endingen terugkeerde, vertoejt thans in Berlijnwaar de kwestie onderzocht wordt. haaldeiljk uit haar koers en bovendien had ze veel last van de ondiepten. Van Harlin gen zette ze haar reis voort langs Vlieland enz Texel naar den Heider. Den tocht van Texel naar den Helder maakte ze over de open zee. Hier heeft ze het zwaar te ver antwoorden gehad. Haar volgende landings plaats was Huisduinen. Daarna kwamen de grootste moeilijkheden. Want met de bran ding langs de kust viel niet te spotten. Twee dagen duurde haar oponthoud in Huisduinen Bij het vertrek van Huisduinen en de lan ding in Callantsoog, haar volgende pleister plaats, liep de boot vol water, beide keeren als gevolg van de branding. Wanneer er een hocige branding staat, loopt de boot vol, vóórdat ze gelegenheid heeft, de boot wa terdicht af te sluiten. Zaterdag kwam ze in Egmond aan en na eenige gezellige dagen onder de Egmondsche bevolking te hebben doorgebracht, zou ze Woensdag weer vertrekken. Heel Egmond was uitgeloopen om haar te zien vertrekken. ,.Und da hab ich mich furchtbar blamirt" zeide ze, wantze kon onmogelijk door de branding komen. De boot liep vol water en hoe onaangenaam ze het ook vond, den strijd te moeten opgeven, er was -geen den ken aan, de tocht voort te zetten. Vandaag (Donderdag) heeft ze van het prachtige weer geprofiteerd. Om elf uur stak ze .van wal, ze had den ebstroom mee en kalm peddelend kwam ze om één uur ongeveer de haven van IJmiuden binnen. Bij Ameland heeft ze nog een aardige ontmoeting gehad. Daar zag ze de haar bekende Deensche wit-geschiiderde „Fisch- kutter" met de bruine zeilen. Alhoewel de visschers een eind uit haar koers, lagen, is ze er heen gepeddeld. Het spreekt vanzelf, dat haar landgenooten zich "de oogen uitkeken toen dat notedopje langszij kwam en hun verrassing was nog grooter toen ze in het Deenseh door de blonde zeenimf werden begroet. Ze is nog aan boord geweest en heeft nog een tijdje gezellig met de zeebon ken gesproken. Vol lof was Frau Müller over de ontvangst in de Hollandsche havens en kustplaatsen. Ze heeft een tent bij zich en de noodige dekens om den nacht door te brengen. Maar de menschen waren overal zoo gastvrij dat ze deze zaken wel thuis had kunnen liaten. Overal werd ze uitgenoodigd. In Egmond heeft ze gelogeerd in Hotel Bellevue. Het dappere vrouwtje vertelde dat alles zoo eenvoudig en onopgesmukt, alsof het de eenvoudigste zaak van de wereld was. „Sie slnd einc mutige Frau", meenden we •te moeten opmerken. „Ach was, es ist ja gar nicht gefahrlich", was het antwoord. Waarmede we het niet heelemaal eens waren, We vroegen natuurlijk naar haar verdere plannen. Ze gaat eerst naar Amsterdam, om de grootste stad van Holland te bezichtigen. Maar ook om haar kano te laten opknap pen. Want die heeft in verschillende plaat sen in de branding heel wat te lijden gehad en moet nu worden nagezien. We hebben een gezellig uurtje met haar zitten praten. En het is ons gebleken, dat deze kloeke vrouw niet alléén om den broode deze avontuurlijke reis heeft onder nomen. Het reizen zit haar in het bloed. Haar ideaal is, zooveel mogelijk van de wereld te zien. Ook voor IJmuiden legde ze veel belangstelling aan den dag en als ze terugkomt wil ze een dag besteden om de visschershaven en „die gröszte Schleuse der Welt" te bezichtigen. Na IJmuiden zakt ze verder de kust af. Scheveningen, de Zeeuwsehe stroomen, de Belgische kust en dan naar Calais; vandaar het Kanaal over naar Engeland, het eind doel. En dan van een Engelsche haven met een boot naar Hamburg terug. Dan, als ze wat heeft gegeten, gaan we weer naar het strand. De vloed komt op. De boot wordt uitgedweild, haar garderobe, die inmiddels kurkdroog is geworden, wordt weer ingeladen, kompas en zeekaarten krij gen een veilig plaatsje >,Auf Wieedrsehen Frau Müller!" „Auf Wiedersehen", Het spiegelgladde watervlak rimpelt zich rondom haar boot. Kalm peddelt ze om den Zuiderstrekdam. verder de haven in. Slechte weinigen hebben iets van haar komst bemerkt. ONZE VLOOT WORDT KLEINER. Het stoomschip Stadsdijk van de Hol land-Amerika lijn, dat te Dordrecht was opgelegd, is naar Griekenland verkocht. VELSEN DE BOUWVAKARBEIDERS ONDER DE CRISISREGELING. DE GEVOLGEN VOOR ONZE GEMEENTE. Zooals men weet, heeft de minister zich bereid verklaard de bouwvakarbeiders te doen vallen onder de crisisregeling. We hebben eens bij den gemeentesecreta ris geïnformeerd, wat de gevolgen zullen zijn van deze koersverandering. Allereerst-, zoo vernamen we, heeft dit tot gevolg, dat het rijk door het verleenen van een hoogeren toeslag op de contributie, het de organisaties mogelijk maakt, de reglemen taire uitkeeringen te doen. Het gevolg hiervan is weer, dat een deel van dien toe slag ten laste van de gemeente komt, zoo dat de uitgaven hierdoor stijgen. Daartegen over staat echter een daling van de steuncij- fers aan de georganiseerde bouwvakarbei ders doordat nu weer een deel ten laste dei- organisaties komt. Voorloopig, d.w.z. zoolang de gemeente de 75 pet. niet uitgekeerd krijgt, kost het de gemeente geld. Wanneer de minister be sluit, dat de bouwvakarbeiders In onze ge meente onder de steunregeling vallen, het geen voor elke gemeente afzonderlijk bere kend wordt en het rijk 75 pet. voor zijn re kening neemt, zal de nieuwe regeling voor deel opleveren. Hoe groot dit voordeel zal zijn. kon ide secretaris ons nog niet meedeelen. De nieuwe regeling heeft voorloopig al léén dat resultaat, dat het doen van een reglementaire uitkeeringen mogelijk wordt. We vernamen nog, dat de laatste weck ruim f 20.500 aan crisissteun is uitbetaald. Het totaalbedrag nadert thans de zeven ton. Van dit bedrag komt ongeveer 35 pet. van het rijk terug, zoodat- er ongeveer f 450.000 ten laste der gemeente blijft. DE VARA-FILM „STUWING". Op Donderdag 6 October a.s. zal de eerste „Vara"-geluidsfilm „Stuwing" worden af gedraaid voor de afdeeling Velsen-Noord van de VARA in hotel „De Prins". Het programma luidt als volgt: Klanken uit Tyrol. Een reisje door Frankrijk. Chineesch porselein, alle geluidsfilms en ver der de filmklucht, getiteld Radio-amateurs. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. In November en December a.s. zal de herkeur ingsraad in eenige gemeenten zit ting hooiden. Wie een keuring kunnen ondergaan. De gelegenheid om in die zitting een ge neeskundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan in geschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, maar nog niet als dienstplichtige in wer- kelijken dienst zijn geweest). Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onder zoek niet toegelaten personen: a. die "bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn inge lijfd; b. die dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrijwilligen land storm tot de zeemacht of tot de over- zeesche weermacht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen, die tot den vrijwilligen landstorm behooren, in 'het algemeen tot de keuring kunnen worden toegelaten, zonder bijzon dere machtiging van den minister. Het aanvragen van keuring. Om deze keuring te ondergaan, behoort een aanvraag te worden ingediend, i:; vslke aanvraag aannemelijk wordt gemaakt: dat de persoon wien het geldt, na de uit spraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden (dit geldt voor hen, die dit jaar door een der teuringsraden geschikt werden verklaard); of dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is (dit geldt voor hen, omtrern wie dit jaar geen der keuringsraden uitspraak deed). De aanvraag moet voorts vermelden, den geslachtenaam, de voornamen (voluit) en hot nauwkeurig adres van den belangheb bende, datum en jaar van geboorte. ge meente en lichting, voor welke hij voor den dienstplicht is ingeschreven, verder voor zoover hem bekend het korps, korps onderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst vast gesteld en tenslotte: of hij dit jaar voor een der keuringsraden is versohenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luid de. Wenscht iemand, die behoort tot de hier vóór onder a, b, of c bedoelde personen, keuring aan te vragen, dan is het wensche- lij'k. tevens in de aanvang te vermelden, welk bijzonder belang voor hem in het on dergaan van de keuring gelegen zou zijn. De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn doch moet zoo spoedig moge...ik gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres: Aan den Voorzitter van den Her keur ingsraad, Gebouw van Departement van Defensie, Plein 4, 's Gravenhage. BEVERWIJK HARDDRAVER VEROORZAAKT ONGEVAL. Bij de Donderdag alhier gehouden draverij is een ernstig ongeval gebeurd. Kort na den start voor de eerste rit brak van het tuig van Lady Bond van A. C. v. d. Veen te Haar lem, berijder J. van Leeuwen Jr., een riem, waardoor de bespanning onklaar geraakte. Het paard sloeg op hol, de sulkey met zich voerend. Det berijder viel van het lichte wa gentje en werd een eindweegs meegesleurd. Gelukkig wist hij zich te bevrijden en bleek er behoudens een lichte kneuzing van een zijner beenen wondergoed te zijn afgekomen. Lady Bond holde de baan af en den Velser- weg op. De sulkey sloeg tegen een boom, doch het dier rende alleen verder. Helaas eischte de dolle ren een slachtoffer. Een meisje werd door het hollende dier omver geloopen en moest vrij ernstig gewond naar het Roode Kruis Ziekenhuis worden over gebracht. Tenslotte kwam de draver te vallen en kon toen gemakkelijk worden gegrepen. Het dier was gewond en moest uit de course wor den teruggenomen. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 16 SEPTEMBER La Gaité. Raaks 1—3. Cabaret, dancing 8—12 uur. Palace: „Der Sieger". Op het tooneel: Al and Val Remo. 7 en 9.15 uur. Rembrand Theater: Anny Andra in „Eine Freundin so goldig wie Du". Oo het tooneel: Gorewa en Kireef, het beroemde Russische danspaar. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tot eiken prijs" en «Good News". 8.15 uur. Krelagehuis (Leidsche Vaart)Bloemen tentoonstelling 1010 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Opvoering 7an „Het raadselachtige huis". 8 uur. La Gaité. Raaks 13. Cabaret, dancing 8-12 uur. Krelagehuis (Leidsche Vaart)Bloemen tentoonstelling io10 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1