Henderson commenteert het Duitsche besluit. DE BILT het belangrijkste nieuws. DE TROONREDE. ffMUIDER COURANT DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD. Hij achf de Duitsche opvatting van de verdagings Pe Chineesche resolutie van 23 Juli onjuist. Een beroep op de protestnota bij regeering om zoo spoedig mogelijk weer aan de J, Volkenbond ontwapeningsonderhandelingen deel te nemen. Amerika laat zich niet in met Duitschland's eischen inzake gelijkberechtigdheid. Aanvaarding van Hoover's ontwapeningsvoorstel door Herriot pe president van de Ontwapeningsconfe rentie Henderson is te Genève aangekomen om met den secretaris-generaal van den Vol kenbond de noodige voorbesprekingen te houden over de tegen Woensdag bijeengeroe pen zitting van het Bureau der Ontwape ningsconferentie. Volgens berichten van Fransehe zijde is de Fransche Ministerpresident Herriot voorne mens aan de zitting van het Bureau deel te nemen Hij is van meening, dat de werkzaam heden van de conferentie onafhankelijk van He afwezigheid van Duitschland moeten worden voortgezet. Er kan volgens hem geen rekening worden gehouden met het ontbre ken van Duitschland. Verder zou Herriot voornemens zijn de kwestie van de Duitsche gelijkbereehtigdheid m de Volkenbondsvergadering aan de orde te brengen. In het bijzonder wordt er van Fransche zijde op gewezen dat de groote mo gendheden geenszins het recht hebben in zake de gelijkberechtigdheid van Duitschland alleen onderling te onderhandelen, daar de kwestie ook rechtstreeks van belang is voor de kleine mogendheden. Herriot is verder voornemens deel te nemen aan de zitting van den Raad van den Volken bond. die Vrijdagavond wordt gehouden en aan de zittingen van de Volkenbondsverga deringen gedurende de volgende week. Het antwoord-schrijven, dat de president van de Ontwapeningsconferentie Henderson gericht heeft aan den Duitschen Rijksminis ter van Buitenlandsche Zaken in verband met de Duitsche nota van 14 September .1.1., waarbij Duitschland had aangekondigd niet deel te zullen nemen aan de zitting van het Bureau van de Ontwapeningsconferentie, is thans door het secretariaat van den Volken bond gepubliceerd. Ih' dit schrijven spreekt Henderson er zijn teleurstelling over uit, dat de rijksregeering besloten heeft niet aan de zitting van het Bureau deel te nemen. Duitschland schijnt de opvatting te zijn toegedaan, dat na het aan nemen der groote verdagingsresolutie der Ontwapeningsconferentie van 23 juli 1.1., thans vaststaat, dat de komende ontwape ningsovereenkomst ver beneden het ontwa peningsregime van het Verdrag van Versail les zal blijven. Als president is het zijn taak niet zich uit te spreken over „het ontwape ningsregime van het verdrag van Versailles". Daar echter vorm en inhoud betreffende de maatregelen van de nog op te stellen ontwa- peningsovereenkomst thans nog niet vastge legd zijn. moet Henderson zijn twijfel uit spreken over de door de Duitsche regeering te berde gebrachte uitlegging van de verda gingsresolutie van 23 Juli. Henderson tracht clan het bewijs te leveren, dat zekere bepalin gen dezer resolutie alleszins als krachtige ontwapeningsmaatregelen op te vatten zijn. Zoo bevat de resolutie de verzekering, dat een werkelijke vermindering der bewapenin gen door een algemeene overeenkomst zal tot stand komen. Verder is met betrekking tot de resultaten der eerste phase der confe rentie uitdrukkelijk vastgesteld, dat een aan tal concrete ontwaoeningsmaatregelen gere gistreerd kon worden en dit onafhankelijk van de verdere besluiten der ontwaneninccs- conferent.ie Henderson wijst er dan op. dat de verdagingsresolutie in geen enkel opzicht vooruitloopt op verder gaande ontwapenings maatregelen. In verband hiermede moet de Duitsche regeering toegeven, dat thans noch vorm en inhoud, noch de draagwijdte eener ontwapeningsovereenkomst zijn bepaald en dat deze kwesties eerst op de volgende zit ting van de conferentie besproken kunnen worden, Henderson verzoekt voorts aan de Duitsche reseering zijn rede te herlezen, dte hij op 23 Juli bij de besprekingen over de verdagingsresolutïe heeft gehouden en waar in hij er op gewezen heeft, dat hij niet weer naar Genève zal komen als niet In de tweede phase der Ontwapeningsconferentie prac- tische resultaten verkregen zouden worden. Henderson besluit dan met de uitnoodigïng aan de Duitsche regeering onnieuw en zoo sooedig mogelijk deel te nemen a an de werk zaamheden van het Bureau der Conferentie, daar een langdurige afwezigheid van Duitschland ter "conferentie op ernstige wijze de geheele ontwapeningsgedachte in gevaar kan brengen. Hooge functionarissen van het Amerikaan- sche departement van Staat verklaarden dat de Duitsche eischen inzake aelij kaer ec.hti ad - heid een zuiver „Europeesche aangelegen heid" zijn en dat de Amerika a P<tehe refBonrnT een inmenging van de hand witst Stimson Peigerde een verklaring af te leggen zoowel ten ouzichte van het recente Engelsche me morandum als betreffende den inhoud der besprekingen welk° Maandag gevoerd zijn tusschen Herriot, Edge en Reed. He staatssecretaris legde er slechts den nadruk op dat Edge geen instructies heeft ontvangen met betrekking tot het Ameri kaan sche standnunt nonens de Duitsche E'schprt. Reed heeft- rnomor»f.epl pnk°"i° oodracht om te onderhandelen over de ont- Wapeningskwestie. In hooge Amerikaan sche kringen wordt er steeds opnieuw op gewézen dat het Ameri kaansche belang in Europa beperkt blijft tot dp ontwapening. De Amerikaansche regeering wiist van de hand in een internationale manoeuvre be rokken te worden. Naar van bevoegde Amerikaansche zijde verluidt, aldus meldt V. D., zou minister-pre sident Herriot bij het onderhoud dat hij in bijzijn van den minister van Oorlog Paul Boncour heeft gehad met den Amerikaan- schen senator Reed en ambassadeur Edge zich bereid hebben verklaard het ontwape ningsvoorstel van president Hoover voor Frankrijk te aanvaarden. De Fransche premier stelt zich aldus wordt verder verklaard, op het standpunt, dat zoo wel de Duitsche weer-organisaties als de Italiaansche militie bij de berekening der le- gersterkte op een of andere wijze moet wor den medegeteld, d.w.z. op zijn minst tot op zekere hooge. Hierbij zou Herriot aan Amerikaansche zijde op slechts geringen tegenstand zijn ge stuit. Wat de luchtstrijdkrachten aangaat, houdt Frankrijk vast aan de internationaliseering der civiele verkeers- en handelsluchtvaart. Men is er in alle opzichten op uit de ontwa peningsconferentie tot een zoo spoedig mo gelijk resultaat te brengen.. Het Volkenbondssecretariaat heeft naar de Tel. mededeelt de protestnota gepubliceerd, welke de Chineesche regeering heeft gezon den in verband met Japans erkenning van Mandsjoekwo. Hierin wordt gezegd, dat Japan thans dezelfde politiek volgt als destijds in Korea en dat het Japansche protectoraat over Mansjoekwo beschouwd moet worden als een stap naar de toekomstige annexatie. Het gevaar voor den wereldvrede, dat die toe stand meebrengt, behoeft volgens China geen verderé toelichting. China herinnert aan de verklaring van Stimson van 8 Augustus, die zoowel de houding van de Volkenbondsleden als van de Ver. Staten weergaf, nl. dat geen verdragen of overeenkomsten in strijd met het Volkenbondsverdrag of het Kellogg-pact erkend kunnen worden. Door de erkenru-n°- van Mandsjoekwo heeft Japan zijn politiek van verdragsschending bezegeld en reeds bij voorbaat het rapport der commissie-Lytton. die beoogt een redelijke oolossing te vinden op grond der verdragsverplichtingen, ver worpen. De Chineesche regeering is nos altijd be reid een oplossing van het geschil te zoeken en begroet als onontbeerlijk middel daartoe het rapport der commissie-Lytton. China dringt ten slotte aan op versnelde actie van den Bond. Zweden Winst voor de sociaal democraten bij de Kamer verkiezingen. VD. meldde gisteren uit Stockholm: De nieuwe Tweede Kamer, die Zonclag werd gekozen, zal als volgt zijn samenge steld (tusschen haakjes de oude samen stelling) Conservatieven 58 (73) zetels; Boerenbond 36 (27) zetels; Liberalen 4 (0) zetels; Vrijzinnigen 20 (32) zetels; Sociaal democraten 104 (90) zetels; Kilbom-commu- nisten 6 (8) zetels; Sillen-oommunisten (van Moskou afhankelijk) 2 (0) zetels. De Zweedsche fascisten hebben het niet tot een zetel in de Tweede Kamer kun nen brengen. Een belangrijke wijziging in de partijver houdingen is in zooverre niet ingetreden, dat de sociaal-democraten, wier groote vooruit gang opvallend is, geen absolute meerderheid in de nieuwe Kamer hebben verkregen. Qp den rechtervleugel zijn negen zetels van de conservatieven naar den Boerenbond gegaan. Bovendien heeft rechts nog zes zetels verlo ren. De Vrijzinnigen de regeerimgspartij hebben, naar verwacht werd, procentsgewijze de grootste verliezen van alle partijen ge leden. Het kabinet-Hamrin afgetreden De regeering-Hamrin heeft, naar Reuter uit Stockholm verneemt, na het bekcr.d wor den van den verkiezingsuitslag in den Kroonraad bij den koning naar nts-lagaan- vraag ingediend. De koning heeft het ontslag aanvaard. (Zooals men zich zal herinneren was Ham- rin nog slechts kort premier, n.l. sinds het aftreden van Ekman, die heenging -Gar aanleiding van de Kreuger-affaire). De koning heeft de regeering verzocht de regeeringszaken voorloopig te blijven waar nemen. De beslissing, wien de Koning met de vor ming van een nieuwe regeering zal belas ten, is nog niet gevallen. Verwacht wordt dat alleen een coalitie van de sociaal-demo craten met de boerenpartij mogelijk is. Daar in de Tweede Kamer nog steeds een burgerlijke meerderheid is (118 tegen 112 stemmen der sociaal-democraten en commu nisten) verwacht men dat een kabinet der boerenpartij zal worden gevormd. Amerika. DE OPENING DER STATEN-GENERAAL Roosevelt wenscht reorganisatie van het spoorwegwezen. Franklin D. Roosevelt. In een radiorede heeft de democratische candidaat voor het presidentschap, Frank lin Roosevelt, op de dringende noodzakelijk heid van reorganisatie der spoorwegen ge wezen en het volgende vérstrekkende pro gramma ontwikkeld: lo. de regeering moet de spoorwegen voor een bepaalde periode helpen, welke hulp af hankelijk gemaakt moet worden van een strengere regeling, die ten voordeeie moet komen van alle betrokkenen, met inbegrip van beleggers, employés, verladers en reizi gers. 2o. herziening van de feder*1- "-m in zake het plaatsen van maatschappijen „ader „receivership' ten einde een betere bescher ming te verkrijgen van fondsenbezitters en crediteuren; 3o. de Interstate Commerce Commission moet een regeling treffen voor de concur- ree rende autobussen, zoowel wat het vraag stuk der passagiers als het tarief betreft; 4kx aan geforceerde concurrentie waar het verkeer voldoende is, moet een einde worden gemaakt en niet-rendeeren de trajacten moeten verdwijnen; 5o. consolidatie van de spoorwegen indien dit in het openbaar belang is, en 6o. voor de spoorweg-holdingmaatschap pijen. die ..roet geld van andere menschen voor finanoieele speculaties" gebruiken moet een regeling worden getroffen en zij moeten gecontroleerd worden door de Interstate. Com merce Commission. (Reuter). HOCKEY STRAWBERRIES—HILVERSUM (0—4). Voor den hockey-dag te Amsterdam had- denij de groenen geloot tegen de Hilversum- reserves. Deze club, spelende in re ©vergangs klasse, was te sterk voor Strawberries (3e klasse), die bovendien nog met drie inval lers speelden. Dank zij het kranig verdedigen van het trio Bliek-Brandhof-v. Nifterick was de stand bij rust 01. Na de rust werden dé groenen volkomen overrompeld en hoe Damgen, Verwoerd en de kanthalfs (die een uitstekenden wedstrijd speelden) ook trachtten het spel open te ■houden, het mocht neit baten. Wij noteer den een mooi schot van Blaauw dat decor den ek.eper tot corner gewerkt werd. De Hilversummers voerden den stand tot 40 op. Daarna kwamen de groenen sterk in 't offensief, doch de verdediging was voor hen te sterk. Hoe goed het Strawberries elf tal gespeeld heeft, blijkt wel uit ihet feit, dat T. H. C. een club uit dezelfde afdeelin-: eenige uren later met 132 verloor van Hil versum. HEDEN MET LUISTER GESCHIED. meldt: Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te Vestmanoer. Laagste barometerstand 740.6 m.M. te Abisko en voorspelt: zwakken tot matigen Noordelijken tot Ooste lijken wind. Meest half bewolkt, weinig of geen regen. Aanvankelijk iets kouder. Moge lijk nachtvorst. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit Thermometer Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 61 F. 52 F. 54 F. Opgaaf: Magazijn T BRTLLENHUIS, Kanaalstraat 83 LJmuiden WATERSTANH Hoog water Sept. v.m. n.m. 20 5.56 6.11 21 6.28 6.46 22 7.10 7.33 23 8.03 8.33 24 9.16 9.55 25 10.50 11.32 Met den traditioneelen luister heeft de Koningin zich heden, evenals ten vorigen jare. vergezeld door den Prins en Prinses Juliana naar het Binnenhof begeven ter plechtige opening van de zitting der Staten- Generaal. Als steeds heerschte reeds in den vroegen morgen een buitengewone levendigheid in de binnenstad. Treinen, bussen, trams en auto's brachten heele drommen van buiten aan, die den koninklijken stoet kwamen aanschou wen. Bij het paleis aan het Noordeinde was a^s eerewacht opgesteld een compagnie wielrij ders van honderd man met het regiments vaandel. Ook de Kon. Mil. Kapel had hier plaatsgenomen en speelde bij het afrijden van den stoet om 1 uur zacht en plechtig het oude Wilhelmus. De stoet, werd geopend door een detache ment van het 2e regiment, huzaren, sterk 45 ruiters met het regimentsvaandel en het muziekkorps der huzaren, dat gedurende d entocht muziek ten gehoore bracht. Hier op volgden zes galakoetsen, waarin verschil lende hofdignitarissén hadden plaatsgeno men. Naast elk portier van deze koetsen gingen twee lakeien. Hierachter kwam de met acht paarden bespannen gouden koets, waarin de vorste lijke familie was gezeten, langs den geheelen weg hartelijk toegejuicht door de opeenge hoopte menigte. De vorstelijke personen wa ren allen getooid met. lint van het Grootkruis van den Nederlandschen Leeuw. Naast, elk der acht paarden, waarmede de koets be- snannen was ging een koetsier en aan elke zijde van de koets liepen vier lakeien. Ter rechterzijde van de statiekoets reed te paard de chef van het Militaire Huis der Koningin, ter linkerzijde de gouverneur der residentie. Achter de gouden koets reden te paard twee aan twee een 14-tal adjudanten in ge wonen en buitengewonen dienst en ordon- nance-officieren. waarna de stoet gesloten werd door een detachement van 45 man- schaopen van het 2e regiment huzaren. Bij aankomst aan de Grafelijke Zalen welke peristvle overhuifd was met het- breede rood-fluweelen baldakijn met gouden franje rond de Koninklijke familie te Harer be groeting bij de Ridderzaal opgesteld een eerewacht van 70 mariniers met vaandel en het muziekkorps der Kon. Marine Onder de tonen van het Oude Wilhelmus •terwijl de eerewacht de militaire honneurs bewees, besteeg de Koningin gevolgd door Prins en Prinses de treden die naar den in gang van de Ridderzaal leiden. Op het bordes werd de Koningin begroet door een aantal adjudanten in gewonen- en buitengewonen dienst van ïand- en zee macht. waarna de vorstelijke personen door de gemengde commissie van in- en uitge leide uit de beide Kamers der Staten-C-eneraai naar de troonzetels worden geleid. Rechts van de Koningin nam de Prins, links Prin ses Juliana plaats, terwijl de leden van het gevolg de plaatsen achter- en terzijde van den troon innamen. Onmiddellijk daarop ving de Koningin de voorlezing van de Troonrede aan. Nadat de plechtigheid in de zaal was be ëindigd, werd ruim half twee rnbet hetzelfde eerbetoon de terugtocht naar het Koninklijk Paleis ondernomen. Tijdens den duur der plechtigheid werden door op het Malieveld geplaatste vuurmonden minuut-schoten gelost. zakelijkheid van dit streven, versterkt de verwachting, dat. ondanks alle bezwaren, het doel zal worden bereikt. Evenzeer als in de donkerste dagen zijner roemrijke geschiedenis behoeft ons Volk thans eendracht ter ontplooiing van al zijn stoffelijke en zedelijke krachten. Op den. voorgrond trede daarom wat de Natie ver- eenigt, niet wat haar verdeelt. Met de bede. dat Gods hulp Mijn Volk sterke en met den wensch dat God Zijn r zegen aan Uwen arbeid moge schenken, ver- klaar Ik de gewone zitting der Staten-Ge- neraal geopend. I Hedenmiddag heeft- H. M. de Koningin de Vereenigde zitting der Staten Generaal ge opend met het uitspreken van de volgende rede: In dit plechtig oogenblik. Leden van de Staten-Generaal, nu een nieuwe zitting van de Volksvertegenwoordiging een aanvang neemt, richten Mijne gedachten zich meer dan ooit op den duisteren tijd, dien het Va derland beleeft. De ernstige wil. die de Regeering bezielt, met Gods hulp het schip van Staat in veilige haven te sturen, kan slechts leiden tot het doel, indien ons Volk in al zijn lagen zich de werkelijkheid onverbloemd voor oogen stelt- Zonder voorbeeld in de geschiedenis zijn de économische verhoudingen over heel de wereld ontredderd; onweerstaanbaar grij pen de gevolgen der crisis steeds verder om zich heen en nog steeds kondigen zich geen betrouwbare teekenen van kentering aan. Moederland en Overzeesche Gewesten zien hun welvaart ernstig ondermijnd/Nieuwe be lemmeringen in het handelsverkeer tusschen de volkeren werden toegevoegd aan de vele. welke reeds ten vorigen jare de crisis ver scherpten. In alle takken van volksbestaan bleef de bedrijvigheid gestadig afnemen; handel, scheepvaart en visscherijen zijn evenzeer ge troffen als nijverheid en land- en tuinbouw. Herstel van het internationaal ruilverkeer wenscht de Regeering te bevorderen door verdragen, die een ruimer geest ademen. Daarnevens moet zij bij voortduring bedacht blijven op afwending van de gevaren, waar mede buitenlandsche maatrezelen den afzet van onze voortbrengselen bedreigen. Zijn. reeds tal van noodmaatregelen tot stand gekomen om ineenstorting van on misbare bedrijfstakken te verhoeden, nieuwe regelingen met hetzelfde doel zullen moeten volgen. De werkloosheid, bron van zooveel leed, heeft een nooit gedachten omvang aange nomen. Zij plaatst de Overheid voor schier onoplosbare moeilijkheden, niet, het minst van geldelijken aard. De Regeering zal haar voortdurende zorg ook in de toekomst aan dit maatschappelijk euvel geven; het zoo noodzakelijk herstel van het bedrijfsleven zal haar daarbij tot richtsnoer blijven. In het bijzonder zal ook het vraagstuk van de jeugdige werkloozen alle aandacht hebben. Nevens voortzetting van de werkloozen- zorg stelt handhaving van het peil van so ciale voorziening, in betere tijden bereikt, de uiterste eischen aan het zoozeer vermin derde draagvermogen der Natie. De sterke daling van het nationaal inko men en de diepe inzinking, welke het econo misch leven vertoont, oefenen een noodlot- tigen invloed op de opbrengst van 's Rijks middelen. De financieele toestand is dien tengevolge zorgwekkend. Veel zal van Uw werkkracht en toewijding gevergd worden, opdat tijdig de meest dringende maatregelen tot stand komen. Ik weet, dat het beroep, dat ten deze op Uw medewerking zal worden gedaan, niet vergeefsch zal zijn en Ik ver trouw, dat het gemeen overleg tot een u;t- komst zal leiden, die aan den ernst van den toestand beantwoordt. Ook in de Overzeesche Gewesten wordt er krachtig naar gestreefd de kosten der Lands huishouding met de middelen in overeenstem ming te brengen. Het feit, dat meer en meer in alle maatschappelijke kringen de over tuiging doordringt van de volstrekte nood BEVERWIJK HET AUTO-ONGELUK OP DEN PROVINCIALEN WEG BEGV-AFENIS VAN ITET TWEEDE SLACHTOFFER. Hedenmorgen (Dinsdag) is op de R.K. Be graafplaats in de Peperstraat, het stoffelijk overschot van de 13-jarige Marie Niesten, het tweede slachtoffer van het noodlottig oneeval. da.t. Vrijdagmiddag op den Provin cialen weg naar Uitgeest gebeurde, teraarde besteld. In de geheel met belangstellenden gevulde St. Agatha kerk celebreerde Deken J. M. Lucassen de Requiem Mis. waarna de begrafenis volgde. De lijkbaar werd gevolgd door de klasgenooten van het ien-rdige slachtoffer en door alle leden der Meisjes congregatie met haar directeur. On bet kerk hof was de belangstelling zeer groot; hon derden hebben met ontroering de aangrij pende plechtigheid gevolgd. Namens haar medeleerlingen leade één der schoolmeisjes een bloemstuk op de kist. De bearadigsplechtigheden werden eveneens door deken Lucassen verricht. IJMUIDEN BURGEMEESTER RAMBONNET'S VOORSTELLEN. Vragen van den heer Drop. DEED DE BURGEMEESTER ZELFSTANDIG VOORSTELLEN? Het Tweede Kamerlid Drop heeft tot den minister van Economische Zaken en Arbeid de volgende schriftelijke vragen gericht; 1. Is het waar, dat de burgemeester van Velsen aan den minister een rapport heeft gezonden over den huidigen toestand in het visscherij be drijf te IJmuiden bevattende ook voorstellen omtrent maatregelen, die ter be strijding van de huidige moeilijkheden zou den kunnen worden genomen? 2. Heeft de burgemeester dit zelfstandig, dan wel op verzoek van den minister ge daan of is de burgemeester te beschouwen als degene, die de pogingen onlangs onder nomen door staatsman mr. J. B. Kan voort zet? 3. Wil de minister het rapport en de voorstellen van den burgemeester volledig ter algemeene kennis brengen, daarbij mede- deelen of de voorstellen in overleg en met instemming van alle bij het visscherij be drijf te IJmuiden betrokken groepen zijn gedaan en in hoeverre de minister de bedoelde voor stellen voor uitvoering geschikt acht? HET LOSSEN VAN VISSCHERS- VAARTUIGEN. Van de zijde der vakorganisaies deelt men ons omtrent het conflict met de buitenland sche visschersvaar+uigen het volgende mede: Aangezien op Maandagavond 8 uur geen, althans geen voor de organisaties bevredi gend antwoord van de factors was ontvan gen, werd door de bestuurders het parool uitgegeven de buitenlandsche vaartuigen niet te lossen. Aan de markt waren drie Deen sche kotters, alle van de factorij Vos. Om onge veer 4 uur nam de lossing voor den het eerst aan de beurt zijnden Deenschen kotter een aanvang met behulp van de bemanning, ter wijl de visch werd gesorteerd door de heeren Vos. en Visser Klots. Blijkbaar lag het in de bedoeling het tweede en derde vaartuig met resp. 15 en 50 manden visch te laten wachten en deze ach tereenvolgens op dezelfde wijze te lossen. Dit was niet naar den zin van den schipper eigenaar van den derden Deenschen kotter die bij de bestuurders der vakorganisaties nadere inlichtingen inwon, als gevolg waar van hij zich in verbinding stelde met den vertegenwoordiger van de factorij Schippers, en te kennen gaf in den vervolge bij binnen komst in IJmuiden zich van dit agentschap te zullen bedienen. Daar nu door deze fac torij op Maandagavond voor 8 uur was be richt. dat zij met de door de vakorganisaties gestelde voorwaarden ac.coord ging. werd met 1e vakorganisaties op deze voorwaarden voor genoemd factorij een voorloopige overeen komst aangegaan, en werd de betrokken Oeensche kotter door havenarbeiders gelost. Bij den verkoop van den eersten Deen bleek de schade door onoordeelkundige pak king ruim f 100 te bedragen, waarover de schipper, zoowel als de opvarenden duidelijk hun ontstemming te kennen gaven. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Maandagmiddag is de 18-jarige loodgieter H.. die werkzaamheden verrichtte aan een lichtreclame aan den gevel van den schoen winkel van K aan de Kanaalstraat 18 van een ongeveer drie meter hoogen ladder ge vallen. Door den val kreeg hij een hersen schudding en werd in be wusteloozen toe stand bij dr. K. binnengedragen. Daarna is hij per politiebrancard naar zijn woning vervoerd. DE OPLEVING. Naar aanleiding van ons bericiht van gis teren omtrent de opleving in de nevenbe- 1 rij ven, vernemen wij van de „Hera" dat daar sinds 3 maanden inderdaad een kleine ve-betering is te merken. Hoe meer schepen uitgaan hoe meer werk ook daar. zoodat voor onderbande zijnde werkzaamheden telkens weer tijdelijk ar- i beiders noodig zijn. Er kan echter nog geen sprake zijn van langduriger in diensttredin- gen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5