VlSSCHERU iiP¥A&OTli^SCIHITIIM VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDER COURANT VRIJDAG 23 SEPTEMBER.. .1932 In station aangekomen. De zeesleepboot Drente., welke zooals wij eerder berichtten, hier in station gelegd zal worden gedurende de wintermaanden, is gis teren van Nieuwediep hier aangekomen. Eigenaardige aanvaring. De Italiaansche stoomtrawlers Dentice en La nuova Fortuna waren bij elkaar aan het visschen. toen van eerstgenoemd schip de winch defect raakte. Men praaide den ande ren trawler en verzocht dezen te willen hel pen! Bij het naderen geraakten beide vaar tuigen met elkander m aanvaring en wel zoo hevig, dat beide direct zonken. De bemannin gen konden zich redden op een ander ter hulp gekomen visschersvaartuig. Zware stormen. Volgens bericht uit Halifax hebben zware stormen gewoed op de kust van Nova Scotia, waardoor een groot aantal visschersvaartui- gen verongelukt is. Zoover men kan nagaan is slechts één persoon gedood. Berichten aan zeevarenden. ENGELAND Westkust. 221/2299. Wales. Milford Haven. Ton herlegd. Vorig B. a.. Z.: No. 1681741—1932 vervalt. Ligging: pl.m. 51 gr. 42' Nb en 5 gr. 3' Wl. De W.Z.G.b. stompe *on No. 4 van Milford Haven is weer op de normale plaats gelegd. (Zie Eng. Adm. krt. Nos. 2879. 2878. 1825B (plan), 1410; W. C. Eng. Pt. 1922. blz. 128). (N. t. M. No. 1421 H. O. Adm. London 1932). BESOMMINGEN. Trawlers: H.C. 143. 1450 manden f 5600. Holland III IJan. 179 65 manden f 2000. Kotter: E. 80 f 770 MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.50f 1. Griet per 50 kilo f 31f 15. Tongen per kilo f 1.55f 0.65. Zetschol per 50 kiilo f 26f 23.50. Kleine schol per 50 kilo f 24f 5.70. Schar per 50 kilo f 6f 4.60. Kleine schelivisch per 50 kilo f 8.50-f 7. Kabeljauw per 125 kilo f 38f 28. Gullen per 50 kilo f 7f 2.40. Leng ner stuk f 1.55. Heilbot per kilo f 0.95. Wijting per 50 kilo f 4.30f 2.10. Koolvisoh per' stuk f 0.33f 0.15. Makreel per 50 kilo f 13. Vereche haring per kist f 5.60f 1.70. Afnemende zeilvloot. Weer is een groot Duitsch zeilschip uit de vaart geraakt door den verkoop van de bark Peking. Het schip is naar Engelsch bezit over gegaan en zal vermoedelijk nog als opleiding- schip in dienst worden gesteld. Aangekomen: 22 September: Ida, m.s. Londen. Pass of Meifort ss. Londen. Lingestroom ss. Londen. Melampus ss. Bremen. Viadra ss. Stettin. Roek ss. Londen. The Viceroy ss. Swansea. Gateshead ss. Newcastle. Vechtstroom s.. Huil Gerda Kurtstmann ss. Danzig. 23 September: British Pluck m-s. Swansea. Pluto s.s. Hamburg. Lüneburg s.s. Ned.-Ind'ië. Rijnstroom s.s. Leith. Nidd ss. Goole. Kerry Head ss. Llanelly. Vertrokken 22 September: Charlotte Grapendorf m.s. Zwijndrecht. Pass of Meifort ss. Londen. 23 September'. Tringa ss. Liverpool. Irene ss. Rotterdam. IJMUIDEN DE ZEELIEDENSTAKING. THANS OOK IN IJMUIDEN GEËINDIGD. De IJmuider Federatie bericht ons het vol gende: Reeds Woensdag was ons bekend dat door de Contact-Commissie onderhandelingen wer den gevoerd met de Halcyon-lijn om tot over eenstemming te komen. Tijdens deze onder handelingen trachtte men, zooals reeds giste ren werd medegedeeld, de schepen zeeklaar te doen maken. Ten einde dit onmogelijk te maken werd aan de. aan boord werkende officieren en don key-lieden gelast zich direct aan boord te begeven. Donderdagmiddag bereikte ons het bericht "an de Contact-commissie dat ook de staking voor deze reederij is opgeheven. In de te Rotterdam gehouden-vergadering Schip Vaa Verm. aankomst Laaists bericht Angelina Lauro Santa Fé 27 Sept. 26 Aug. vertrokken. Alcinous Ned.-Indië 2 Oct. 20 Sept. van Port Said. Port Arthur 29 Aug. vertrokken Arantza Mendi Buenos Aires. in lading. Amazone Venetië 10 Oct. 21 Sept. van Cephalonia. Ned.-Indië 4 Nov. 17 Sept. van Macassar Am stel kerk Hamburg 27 Sept. Vertrekt 26 Sept. Annchen Peters Lorient 25 Sept. 22 Sept. vertrokken Aars Leningrad 25 Sept. 19 Sept. vertrokken Baarn Chili 16 Sept. van Cristobal Bodegraven Chili 28 Sept. 21 Sept. te Callao. British Commodore Abadan 21 Sept. van Gibraltar. Britsum Rosario 9 Oct. 17 Sept. v. Fern Noronha Brion Bordeaux 27 Sept. 23 Sept; vertrokken. Chr. Huygens Ned.-Indië 27 Sept. 20 Sept. van Genua. Crijnssen West-Indië 5 Oct. 21 Sept. van Barbados Ned. Indië 4 Oct. 18 Sept. van Perim. San Nicolas 5 Oct. 16 Sept. v. Fern. Noronha Den Haag ....rtv.... Talara 3 Oct. 18 Sept. van Colon. Archangel in lading. Eurymedon Ned.-Indië. 11 Oct. 14 Sept. van Belawan. West-Afrika 21 Sept. te Hamburg. Edmund Halm Danzig hi lading Fauna Midd. Zee 1 Oct. 21 Sept. te Malaga. Ganymedes Zwarte Zee 10 Oct. 15 Sept. te Izmir. Gaasterland West-Afrika 14 Sept. v. Freetown. Glittre Constantza 16 Sept. vertrokken Gerda Kunstmann Danzig heden 20 Sept. van Skagen. Haarlem Chili 9 Sept. van Callao Haroldsvang Archangel in lading Hercules Hamburg 25 Sept. Vertrekt 24 Sept. Joh. v. Oldebarneveldt 18 Oct. 21 Sept. van Batavi'a Juno West-Indië 20 Sept. van Pto. Plata Kerry Head Llanelly heden 19 Sept. vertrokken Kreta Mexico 17 Sept. vertrokken. Luneburg Ned.-Indië heden 21 Sept. van Ouessant. Rosario 5 Oct. 18 Sept. v. Fern. Noronha. Laomedon Ned.-Indië 22 Oct. 18 Sept. van Batavia. Laponia Gothenburg 25 Sept. 22 Sept. vertrokken Ned. Indië 3 Oct. 20 Sept. van Pt. Said. Maaskerk W.-Afrika 17 Sept. van Las Palmas. Merope West-Indië 24 Sept. 22 Sept. te Havre. Michalios Xilas 5 Oct. 2 Sept. vertrokken. Margot Rosario 5 Oct. 14 Sept. van Montevideo. Melampus Hamburg 22 Sept. 21 Sept. van Bremen. Montferland Rosario 19 Oct. 17 Sept. vertrokken. Nemea Rosario 2 Sept. van B. Ayres Leningrad héden 20 Sept. wan Kopenhagen. Orestes Alexandrië 12 Oct. 21 Sept. te Bourgas Oreste Susa heden 13 Sept. van Oran. Orania Buenos Ayres 15 Oct. 22 Sept. vertrokken Orinoco West-Indië 10 Oct. 17 Sept. van Pto. Barrios. Poelau Bras Ned.-Indïë 30 Sept. 20 epfc. van Perim Poelau Roebiah Ned.-Indië 15 Oct. 19 Sept. van Sabang Papalemos Buenos Ayres in lading Rent'eria Musel (v. IJmuiden) ill lading." 30 Sept. 13 Sept. van Bahaa. Stella Zwarte Zee 23 Sept. 21 Sept. van Ouessant. Stentor Ned.-Indië 22 Sept. 20 Sept. van Tanger. Solsten Houston 16 Sept. vertrokken Ned.-Indië 24 Sept. 22 Sept. te Havre. Titus Venetië 24 Sept. 17 Sept. van Patras. West-Indië 2 Oct. 15 Sept. van Caracas. Uckermark Ned.-Indië 13 Oct. 17 Sept. van Penang. Venus Midd. Zee 8 Oct. 19 Sept. van Napels. Waterland Rosario in lading. Zeffiro Nicolajeff 26 Sept. 20 Sept. van Gibraltar. van de officieren zoowel als te Vlaardingen in die van dek en machinekamer-personeel zijn de voorwaarden ter beslechting van het conflict- bij acclamatie aangenomen. Oogenblikkelijk is hiervan kennis gegeven aan de van boord gehaalde personen en om 2 uur namiddag zijn de werkzaamheden op ..Stad Zaandam" en ,.Stad Dordrecht" weer hervat, terwijl de- posten zijn ingetrokken. Hiermede.behoort het Zeeliedenconflict weer tot het Verleden. - In het werk ervan hééft IJmuiden ruim haar deel gehad- BELANGRIJKE VERGADERING VAN VISCHKNECHTS. ZIJ YERLANGEN AFSLUITING VAN HUN BEDRIJF. Donderdagavond vond een vergadering nlaats van de vakgroep vischknechts van de IJimui- ier Federatie' en den Nederlandschen Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, naar aanleiding van de groote ontevredenheid onder deze groep over het feit. dat niet de minste zekerheid bestaat betreffende hei werk, aangezien ieder zelfs een vrij groot aan bal havenarbeiders, zich voor hun werk dispo nibel kan stellen. De besturen stelden daarom voor, aan de werkgevers te berichten, dat de organisaties voor den arbeid- der vischknechts ee'n regeling verlangen, die in groote lijnen overeenkomt met die der havenarbeiders. Er werden nog vele andere grieven geuit, doch de vergadering begreep, dat het schep- nen eener behoorlijke arbeidsregeling voorop diende te gaan. Zij droeg de beide vakgroep besturen; op, in overleg met de afdeelingsbe- sturen, deze grondaed ach te uit te werken en aan de IJmuider Vischhandelvereeniging ter beoordeeling voor te leggen. De vergadering- was door ongeveer honderd vischknechts be zocht en had een uitstekend verloop. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot d-e heer J. Bobeldijk slaagde aan deUniversiteit te Leiden voor het taalkundig candidaatsexamen Indologie. LASTIGE DUITSCHERS. Toen de Duitsche trawler U. C. 263 Wilhelm Huth gisteren zou vertrekken bevond zich 'n aantal alhier wonendeDüitschers aan boord w.o. een dame, alien min of meer onder den invloed van sterken drank. Een van hen wilde niet van boord, waardoor een vecht partij ontstond. Met vereende krachten werd de man daarop op den wal gedeponeerd. Na dat men elkaar nog eens flink de waarheid had gezegd, waarbij het aan malsche uit drukkingen niet ontbrak, ging men uitéén en behoorde ook dit incident weer tot het ver leden. VELSEN RADIO-CENTRAL.ES EN OMROEP- VEREENIGINGEN. STEUNVERLEENING AAN WEKKLOOZEN. De plaatselijke vertegenwoordigers der Ra- dio-omroepvereenigingen hebben in overleg met de exploitanten van radio-centrales in de gemeente Velsen, een commissie gevormd welke' tot doel heeft de op deze radio-centra les aangesloten werklooze abonné's of daar mee gelijk te stellen slachtoffers der huidige crisis, door middel van steunverleening, in het abonnementsgeld tegemoet te komen. Hiervoor is een steunfonds gevormd waarin eenerzijds door de exploitanten der radio centrales maandelijks een bedrag wordt ge-, stort en anderzijds zal worden getracht van particulieren steun-bijdragen te verkrijgen, hetzij door stortingen „ineens" of maandelijk- sche bijdragen. Deze' laatste stortingen en bij dragen zullen door middel van de Pers wor den verantwoord. Voorloopig echter zal het aan werkloozen uit te keeren steunbedrag de som van 75 cents per maand niet te boven kunnen gaan. Werkloozen en daarmee gelijk te stellen crisisslachtoffers, die voor deze steunverlee ning in aanmerking denken te komen, worden verzocht zich op Donderdag 29 September a.s. des avonds tusschen 7 en 8 uur te vervoegen aan een der onderstaande adressen. Hun wordt verzocht hun loonboekje, stempelkaar ten en alle andere bescheiden waaruit hun werkloos-zijn enz. duidelijk blijkt, mede te nemen. De hierboven bedoelde adressen zijn: Voor aangesloten abonné's op de N.V. Ra- do-centrale Kennemerlandaan de Gem. Ar beidsbeurs te IJmuiden-Oost. Voor aangesloten abonné's op de radio-cen trales van de heeren Huisman en Van der Broek: aan het zaaltje van Outenaar, Sluis straat nabij het Enschedéplein te IJmuiden. Voor aangesloten abonné's op de radio-cen trale van den heer Pieterse: aan het gebouw De Toorts te Santpoort Station) Voor aangesloten abonné's bij de firma Ra dio-Centrale Velsen-Noord: aan het gebouw van den R.-K. Volksbond te Velsen-Noord. Op al deze adressen dus aanmelden op Don derdag 29 September a.s. des avonds tusschen 7 en 8 uur. Alleen op "bovengenoemde plaat sen en tijden ingeschrevenen kunnen voor deze steunverleening in aanmerking komen. Iedere werklooze, ook hij die reeds door zijn werkloosheid gedwongen was zijn abonnement bij de radio-centrale op te zeggen, van welke godsdienstige of politieke richting dan ook. en die geen schuld heeft bij een der radio-exploi tanten, kan, indien hij naar het oordeel dei- commissie voor steunverleening in aanmer king komt. direct weder gratis worden aan gesloten. Voor de werkloozen wrtke het derde pro gramma wenschen en niet direct de waar borgsom van f 5 kunnen storten is een rege ling getroffen volgens welke zij na 10 weke- 'iiksche stortingen ad f 0.25 reeds hierop wor den aangesloten, terwijl dan het resteerende bedrag der waarborgsom ad f 2.50 moet wor den voldaan zoodra zij niet meer voor deze steunverleening in aanmerking komen, mei andere woorden dus, zoodra zij weder hunne werkzaamheden hebben hervat en daardoor in verdiensten zijn gekomen. C. J. M. V. PHILADELPHIA. Op Maandag 26 September a.s. houdt bo vengenoemde vereeniging een vergadering in het gebouw Herv. Kleuterschool, Banjaert- straat Ds. A. A. Wildschut van IJmuiden- Oost zal spreken over het communisme. BEVERWIJK RAADSVERGADERING Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burge meester jhr. J. C. W. Strick van Linscho- ten. De Raad was voltallig. Na vaststel ling van de notulen ging de raad over tot het doen van Benoemingen. Benoemd werden tot leden van de com missie van bijstand in het beheer der bedrij ven de heeren T. J.' Bilderbeek, W. Maters, J. Eijking en G. Welagen; van de commissie voor openbare werken de heeren W. de Groot, C. Versteeg, N. C. M. Brantjes en mevr. KempHaan. van de commissie voor de financiën de heeren J. J. Bisschop, J. Vis ser, W. de Groot en W. Maters en van de commissie voor het openbaar Slachthuis de heeren J. Eijking, J. Visser, J. J. Bisschop en N. J. Out. Alle leden waren aftredend. Huur Sportpark. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad de huur van het Gemeentelijk Sport park aan de R. K. Sportvereeniging ,,D. E. M." voor zoover betreft het hoofdspeelter rein, met een paar te verlengen tegen een jaarlij'kschen huurprijs van f 300. Sluitingsuur der cafés. Naar aanleiding van een verzoek van de afdeeling ..Kennemerland" van den Ned. Bond van hotel-, café en restauranthouders in het verlofbedrijf om het sluitingsuur voor alle cafés op 12 uur des nachts te willen bepalen, merkten B. en W. in hun prae-ad- vies op, dat in de raadsvergadering van 27 Juni 1931 een voorstel van den heer Eijking van gelijke strekking werd ver-worpen. B. en W. zijn nog steeds van meening, dat het ongewenscht is om het sluitingsuur voor alle café's met een uur te verlengen. Zij stelden den raad dan ook voor op het verzoek afwij zend te beschikken. De heer E ij k n g was van meendng, dat de thans geldende regeling voor sommige caféhouders onbillijk is. Dan zou spr. nog liever het sluitingsuur voor alle cafés op 11 uur bepaald willen zien, doch alleen de burgemeester heeft dit te beslissen. Hij stelde daarom voor het sluitingsuur gedu rende de zomermaanden voor alle cafés op 12 uur te stellen. De heer Visser diende een motie in, waarin de raad de wenschelijkheid uit sprak het sluitinguur te bepalen op 11 uur. Deze motie werd met 5 tegen 8 stemmen verworpen. Het voorstel van den heer E ij k i n g werd met 1 tegen 12 stemmen eveneens verwor pen, dat van B. en W. (afwijzende be schikking) met 10 tegen 2 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren J. Eyking en J. Visser. Daarna diende de heer V i s s e r een twee de motie in, waarin de Raad het gewenscht zou achten, dat na 11 uur nam. in de cafésgeen alcoholische drangen getapt, mógen worden. Wethouder Steyn wees op de onmogelijk heid om op een dergelijke bepaling controle uit te oefenen. Na eenige besprekingen werd de motie van den heer Visser met 2 tegen 11 stemmen verworpen. De Winkelsluiting. De plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche Sigarenwinkeliersvereenlging heeft onlangs een verzoek aan den gemeenteraad gericht, om in afwijking van de winkel sluitingswet- gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus van v.m. 9 uur tot n.m. 8 ur aan de sigarenwinkeliers toe te staan hun zaken, geopend te hebben. B. en W. stel den den Raad voor te bepalen, dat gedu rende 16 achtereenvolgende Zondagen na 1 Juni de bepalingen der winkelsluitingswet omtrent het sluitingsuur voor deze gemeente niet zullen gelden. De heer Eyking had het beter gevonden wanneer B. en W. hun praeadvies vroeger hadden ingediend. Dit jaar kunnen de win keliers niet meer van de voorgestelde ont heffing profiteeren. De heer Bisschop wees er op, dat- de raad de bevoegdheid houdt, om de vijf res teerende Zondagen nog dit jaar toe te staan. De voorzitter en wethouder Steyn weten het lang uitblijven van het praead vies aan het verschil van inzicht onder de sigarenwinkeliers. Boven dien kwam het den wethouder ook ge wenscht voor de menschen dan maar direct van de uitzonderingsbepalingen te laten pro fiteeren. Nadat over dit onderwerp zeer breedvoerig van gedachten was gewisseld werd het voorstel van B. en W. met alge- meene stemmen aangenomen. Het voorstel van den heer Bisschop, om den winkeliers ook nog voor de resteerende Zondagen van dit jaar ontheffing te verlee- nen werd met 3 tegen 10 stemmen ver worpen. Voor stemden de heeren De Groot. Bisschop en Eijking. Melkverkoop op Zondag. Naar aanleiding van een verzoek van den heer J. J. Bisschop namens den plaatselij ken melkhandel stelden B. en W. voor bij verordening te bepalen, dat B. en W. op hun verzoek vergunning kunnen verleenen; om op Zondag tusschen v.m. 5 uur en n.m. 3 uur melk of melkprolueten te- bezorgen of te doen bezorgen aan banketbakkerswinkels of -werkplaatsen, aan ziekenhuizen en sportter reinen, benevens aan 'cafés, restaurants en andere, naar het oordeel van B. en W. ge lijk te stellen inrichtingen, De vervoerder moet in het bezit zijn van een door den burgemeester afgegeven legiti matiebewijs. De heer Bisschop trok het eerste ge deelte van het verzoek in, omdat door het zoo juist genomen besluit de melkwinkels op de Zondagen in de zomermaanden ge opend mogen zijn. Het voorstel betreffende de melkbezorging werd aangenomen en de verordening in haar geheel vastgesteld. Grondverkoop. Met afwijking van de gebruikelijke bereke ning der bijdrage in de kosten van straataan- leg stelden B. en W. den Raad voor in over eenstemming met het advies van de Commis sie voor Openbare Werken aan P. Winter al hier te verkoopen tweestrooken grond ter breedte van 0.77 M. en lang ongeveer 73.55 M. en 27.75 M. ten Zuiden yan de Hendrik Burgerstraat voor den prijs van 10 per -strekkend en Meter. De heer E ij k i n g wees er op, dat de w Steyn reeds eerder schriftelijk een bod deze gronden heelt gedaan van f 25 per stav? kenden Meter. Daarom wilde spr. gaarne^' ten, wie nu eigenlijk eigenaar van het terr^ Wethouder Steyn, wiens gronden het hu, betrof, merkte o.m. op, dat het gemeenW lang medebrengt hier een goede oplossing zoeken. Adressant zal de aan spr. toebeW rende bouwgronden koopen, wanneer hij aan de gemeente toebehoorende strooU :rond in eigendom kan bekomen. De heer E ij k i n g vroeg zich af, hoe u mogelijk is, dat de prijs van dezen bouv/groM te hoog zal worden, in verband met de kost/ van afbraak der opstallen. Spr. zou het voor* een groote onbillijkheid achten, wanneet fl! heeren Winter of Steyn niet zouden w-"- in de kosten van straataanleg en rioleerin. Dat hebben ook de andere bouwers aan straat moeten betalen. Spr. stelde voor hè' voorstel van B. en W. aan te houden, terieind^ de raadsleden gelegenheid te geven deze zaai terdege te onderzoeken. De heer De Groot zei dat de comai^ van openbare werken is afgeweken van haa» standpunt ten aanzien van de bijdrage in kosten van straataanleg en rioleering. omdat de vrees bestond, dat de gronden anders t» duur worden en onbebouwd zouden blijven liggen. De heer Visser achtte het niet verant. woord thans een besluit te nemen en gaf er de voorkeur aan dat B en W. alsmede de missie voor Openbare Werken deze ge zaak nog eens terdege onderzoeken. De heer E ij kin g had verder nog het be. zwaar, dat de bebouwing der gronden niet als voorwaarde is gesteld. Wethouder Braun deelde mede. dat de aronden zeer zeker wel bebouwd zullen wor. den. De teekeningen werden reeds op het bu reau voor Openbare Werken behandeld. Het voorstel tot aanhouding, ingediend den heer Eijking werd met 3 tegen 10 stetm men verworpen. Voor de heeren Eijking, Visser en mevr. Kemp-Haan. De heer E ij k i n g stelde daarna bij -wijze van amendement voor. om den verkoopsorijs van den grond op f 25 per strekkenden Meter vast te stellen. Dit amendement werd met 2 tegen 11 stemmen verworpen. Een tweede amendement van den heer Eijking, om den kooper naar evenredigheid de kosten te laten betalen van bestrating en rio- leering werd met dezelfde stemverhouding eveneens verworpen, terwijl zijn derde amen dement, om in het koopcontract op te nemen de bepaling, dat de grond over de geheele lengte voor nieuwbouw bestemd wordt door B. en W. werd overgenomen. Het aldus gewijzigde voorstel van B. en W, werd met 11 tegen 2 stemmen aangenomen, (Tegen stemden de heeren Eijking en Visser). De beer Eijking zeide nog, er van over tuigd te zijn. dat de gronden nog eigendom zijn van den heer Steyn. die dus ten onrechte heeft mee'gestemd. Spr. zal dan ook niet aar. zelen Ged. Staten te verzoeken dit raadsbe sluit ter vernietiging bij de Kroon voor te dragen. De Voorzitter: „Het zal ons een waar feest •zijn!" De steunregeling. Op grond van het feit, dat de betrokken Mi nister meerdere bezwaren heeft aangevoerd tegen de hem ter. goedkeuring ingezonden concept-regeling en mede m verband met de bepaling van den Minister, dat ter verkrijging van een Rijksslubsidie in de kosten van steun verleening de redactie der Rijksregeling moet worden gevolgd, stelden B. en W. den Raad voor die regeling voor deze gemeente vast te stellen. De heer Welagen was geen bewonderaar dezer steunregeling, doch zou desondanks voorstemmen, omdat de gemeente de kosten van ondersteuning der werkloozen niet al leen kan blijven dragen. De heer Visser was o.m. van meening, dat de loonen bij de werkverschaffing te laag zijn. De nieuwe regeling achtte spr. voorts -een verslechtering voor de georgani- seerden. Omdat hier echter het parool is: „kiezen of deelen" zou spr. onder protest voorstemmen. De heer Bilderbeek (S.D.A.P.) ver klaarde, dat zijn fractie tegen de voorgestelde regeling zal stemmen. De heer Eyking was niet te spreken over het optreden van den opzichter der Ned. Heide-Maatschappij bij de werkverschaffing. Spr. was zelfs het recht ontzegd, om als raadslid het terrein der gemeente te betre den. De voorzitter bevestigde, dat de op zichter daartoe het recht had. Mevr. KempHaan wees er op, dat eerder gedacht had moeten worden aan werkver schaffing. dan had de gemeentekas niet zoo geplunderd geworden als nu De heeren, die de werkverschaffing hebben bemoeilijkt nad- den zich wel eens tweemaal mogen bedenken. Dan was de gemeente nu niet afhankelijk geweest van den Minister. De heer Eyking noemde het verschrik kelijk, dat de regeering allerlei kapitalisti sche instellingen steunt, doch de werkloozen beknibbelt en ouden van dagen aan hun lot overlaat. Nadat over dit onderwerp nog langdurig van geda.chten was gewisseld, werd de steun regeling in haar geheel met 10 tegen 2 stem men aangenomen. (Tegen Mevr. Kemp- Haan en de heer Bilderbeek). Verder werd nog besloten van de N.V. Bouw- en Woningmaatschappij „De Kleis' een strook grond om niet te aanvaarden langs den Alkmaarschen weg, van 36 bij 1.5 M„ "ten behoeve van de rioleering der Regu liersstraat. Na eenige besprekingen werd tenslotte be sloten een bedrag van 1000 ter beschikking te stellen van het plaatseliik crisis-comite. waardoor een even groote bijdrage van het Nationaal Crisiscomité kan worden verkre gen. De vergadering werd hierna gesloten. MET DIKKE STAALPLAAT GEPANTSERD. SMOKKELAUTO NIETTEMIN AANGEHOUDEN. STRAHLEN (Krets Geldeni), 22 Sept. (Wolffbureau). Gistermiddag slaagde ce douanen er in een gepantserde smokkelauto in beslag te nemen na een hevig vuurgevecht-, waarbij een van de smokkelaars ernstige kwetsuren opliep. In de auto werd een groote hoeveelheid koffie en tabak gevonden. De wagen was met een centimeteréihse staalplaat gepantserd,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2