T KLEUTERHUI LET WEL ETERNIT PLATEN STATEN-CENERAAL. EERSTE KAMER DE RAMP TE ZANDVOORT. KENNEMER KUNSTENAARSKRING. Tegenover VAN DER WEL Dus eet voortaan bij JOOP PRINS HENDRIKSTRAAT 58. Zaanlandsche Houthendel N. J. BURGER, de Weerdstraat 40, IJmuiden-Oost, |jmuider courant ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1932 BUITENLAND [fTBELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. kabinet <fen Rijkskanselier, den mi- van Binnenlandsche Zaken, den mi- T? ifion1cinr1c'r>h/3 7olrnn on pfoo.c. "fter van Buitenlandsche Zaken en staats- retaris Planck om als getuigen te ^«chijnen voor de commissie van Onider- k van den Rijksdag op Dinsdag a.s. om flur "is door het Rijkskabinet aangenomen. L heett besloten dat de betrokken hee mst uitzondering van den te Genève r€rtoevenden minister van Buitenlandsche 7 ken als getuigen zullen verschijnen. De n 'hiervan is, dat het dringend noodza- iiik is in verband met de vele onjuiste uit raken in de commissie, het werkelijk ver- ,j,r di'tiigen aan de Duitsche natie mede KSn en''uit te leggen. overigens blijft de regeering bij haar op- otting, dat de leden der regeering eerst dan ,Jer in commissies zullen verschijnen, «anneer zoowel de Rijksdagpresident als de rnnmissies zich op het standpunt stellen, dat in d« laatste zitting van den Rijksdag" stemming rechtsongeldig is. GENèVE. vriidagavond viel algemeen op, dat de r.+ HOI, H> 1 l f- A.n To v, r? onVl n 7 O Bntsche minister van Buitenlandsche Za- j^Uaadszitting het initiatief nam om per- besprekingen te voeren met zijn Simon, reeds op den eersten dag van nuüschen collega. Simon ging om half zeven naar het Carltonhotel, waar hij een onder houd bad met Von Neurath dat twee uur duurde. Voorts hebben vertrouwelijke bespre- vingen plaats gehad tusschen de Duitsche ddegatie en de Europeesche mogendheden. Men" neemt aan, dat deze besprekingen reeds in een zekere richting van een oplos- ïto<r zullen gaan en dat Maandag, wan neer Herriot weer te Genève terug is, deze besprekingen tusschen de vertegenwoordi gers van Duitschland, Frankrijk, Engeland en Italië zullen worden voortgezet. De commissie uit het Bureau der Ontwa peningsconferentie kwam heden in een ge heime" bespreking bijeen. Besloten werd, dat het. Bureau Maandagmiddag weer voor een zitting zal bijeenkomen, daar Henderson Woensdag naar Londen vertrekt om deel te nemen aan de bijeenkomst van den Partij raad van- Labour, die Vrijdag aanvangt. In de zitting van Vrijdag zou men zich sterk cekant hebben tegen de bemoeiingen van Henderson om de kwestie der gelijkgerech tigdheid in een openbare zitting van het Bureau te behandelen. Betreffende het verloop van het onder- boud tusschen den Duitschen minister van Buitenla/nidische Zaken von Neurath en ziin Engelschen ambtgenoot Sir John Si mon, dat- anderhalf uur duurde, wordt van bevoegde Duitsche zijde het volgende mede gedeeld:- Tijdens het onderhoud tusschen de Duit sche en Engelsche ministers van Buiteai- lamdsphe Zaken is het geheele ontwapenings- probleem van alle zijden bezien. Bij de be spreking is evenwel door geen van beide zij den eenig voorstel gedaan. Er is niet voor ten volgende gelegenheid een afspraak ge naakt. Men,.-peem.t. thans aan dat dekwestie _der_ gelijkgerechtigdheid door bemiddeling varf den Engelschen minister van Buitenland sche Zaken te behandelen aan Duitsche zijde niet aannemelijk kon worden gemaakt. De Raad van den Volkenbond is gister ochtend- onder -presidium-van, den.Ierschen. ministerpresident De Valera in zijïi- 68ste zitting bijeen gekomen. Nadat de voorzitter den -overleden hoo- gen commissaris van den Volkenbond te Danzig, graaf Gravina had herdacht, werd de zitting ten teeken van rouw vijf minuten onderbroken. De vergadering hield zich geruimen tijd bezig met het conflict tusschen Bolivia en Pa raguay. De vertegenwoordiger van Guatema la. Matos, deed mededeeling van de pogin- a die hij nog in Augustus en in het begin ji September had gedaan om de beide par tijen aan hun plicht als leden van den Vol kenbond te herinneren en om te trachten, hen over te halen het conflict om het in de Gran Chaco liggende gebied op vreedzame wijze te beslechten. De Spaansche ambassadeur te Parijs, Ma- óaiiaga eischte energiek ingrijpen van den Volkenbondsraad. Hij stelde voor het instel len van een commissie of van een rapporteur opdat de Raad in de gelegenheid gesteld zal worden maatregelen te treffen. Hij kreeg hierbij den steun van den Franschen minis ter van Buitenlandsche Zaken Paul Boncour van Sir John Simon en van den vertegen woordiger van Panama Garay. ZWEDEN Naar eerst thans bekend is geworden is de Koning van plan den leider der Boeren partij welke partij relatief de grootste winsten heeft geboekt bij de verkiezingen - de opdracht te geven tot vorming van een kabinet. De burgelijke partijen heb ben naar bekend is, de meerderheid in de Kamer. Bij de onderhandelingen die de Boe renpartij met de Conservatieven en de link- burgelijken heeft gevoerd, kon geen overeenstemming bereikt, worden. De Sociaal Democratische leider Per Albin Hansson, die oaarop van Koning Gustaaf de opdracht tot Kabinetsformatie kreeg", trachtte eerst een sociaal-democratische-vrij zinnige coalitie tot rtand te brengen, hetgeen evenwel niet ge lukt is. Hansson heeft in de pers bekend ge haakt, dat men van vrijzinnige zijde ver klaard heeft, dat men hem Hansson niet in actie ven zin kon steunen, doch men zegde hem wel een politiek van loyaliteit, toe. Hij aal nu een zuiver Sociaal-Democratisch, ka binet vormen, waarbij dus de vrijzinnigen" ondanks hun groot verlies aan zetels we- oerom in het parlement op de wip zitten. 23 September. Antwoord op de Troonrede. De Senaat heeft vandaag zonder veel het door de redactie-commissie opge leide adres van antwoord op de Troonrede voorgenomen en goedgekeurd. De s.d. fractie wWe geacht wezen te hebben tegengestemd. ?t adres van antwoord is een zuivere weerslag op den inhoud van de Troonrede. Niets meer. Een zuivere beleefdheidsuiting dus. Het adres dat vandaag aan de Ko ningin werd aangeboden luidt als volgt: Mevrouw. 1. Met levendige belangstelling nam de Eerste Kamer kennis van de rede. waarmede het. Uwer Majesteit heeft behaagd de nieuwe zitting der Staten-Generaal te openen. 2. Ook de gedachten der Kamer richten zich op den duisteren tijd. dien het Vader land beleeft, nu in alle takken van volksbe staan de bedrijvigheid blijft afnemen en Moe derland en Overzeesche Gewesten hun wel vaart ernstig ondermijnd zien, mede doordat telkens nieuwe belemmeringen voor het han delsverkeer tusschen de volkeren aan de be staande worden toegevoegd 3. Het trok onder deze omstandigheden de bijzondere aandacht der Kamer, dat de re- geering herstel van het internationaal ruil verkeer wenscht te bevorderen door verdra gen, die een ruimer geest ademen, en dat zij, om ineenstorting van onmisbare bedrijfs takken te verhoeden, nieuwe noodmaatrege len noodig acht. 4. Het heeft de instemming der Kamer, dat de regeering ook in de toekomst haar zorg aan de werkloosheid zal geven, waarbij -het zoo noodzakelijk herstel van het bedrijfs leven haar tot richtsnoer zal blijven, zoo mede dat het vraagstuk van de jeugdige werkloozen alle aandacht zal hebben. 5. Het beroep van Uwe Majesteit op de medewerking der Volksvertegenwoordiging bij het tot stand brengen van de meest drin gende maatregelen, die de zorgwekkende fi- nancieele toestand des Lands vordert, heeft niet nagelaten diepen indruk op de Kamer te maken. Zij is zich bewust van den ernst van den toestand en zal er gaarne toe mede werken. maatregelen tot stand te brengen, die het evenwicht tusschen 's Lands inkom sten en uitgaven kunnen herstellen. 6. De Kamer vernam met belangstelling, dat in de Overzeesche Gewesten er krachtig naar wordt gestreefd, de kosten der Lands huishouding met de middelen in overeen stemming te brengen. 7. Met Uwer Majesteits bede. dat God onze Natie moge sterken en met den wensch. dat Hij Ziin zegen aan den arbeid van de Staten- Generaal moge schenken, stemt de Eerste Kamer van ganscher harte in INTIMUS. S. DE WOLFF's BOEK IN HET DUITSCH. Naar wij in Het Volk vermeld runden, is het boek van den Nederlandschen sociaal democraat S. de Wolff, privaat-docent in de conjunctuurleer „Het Economisch Getij" in het Duitsch vertaald en zal het spoedig te Leipzig verschijnen. BILJARTEN COMPETITIE NED BILJARTBOND IN HAARLEM. In deze competitie hebben de vereenigin- gen in Haarlem en Omstreken in vier klas sen ingeschreven, n.l.: „B.C.H." in klasse C en D; „Roozendaal" te Overveen, „No. Een" te IJmuiden en „De Korenbeurs" alle in D; „Excelsior" te Velsen N., „D.E.S.", „Vrienden kring", „Haarlem Noord" en „De Korenbeurs" alle te Haarlem in klasse „F., en „Haarlem Noord" en „Vriendenkring*-'in klasse1 G.': - ZWEMMEN. GESLAAGDE RECORDVERBETERING. De A.Z.-zwemmer G. van Voort.is er Vrij dagavond in het zwembad van het. A.M.V.J.- 'gebouw in geslaagd bij ëeri pfficieele poging tot recordverbetering, eeii nieuw Neder- -landsch record te vestigen, op de. 200. Meter vrije slag. Hij legde den afstand af in 2 min. 26 2/5 sec. Het oude record bedroeg 2 min. 271/5 sec WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN AFGELASCHT. Uitgesteld tot Dinsdagavond. De wielerwedstrijden welke Donderdag avond wegens regen moesten worden afge broken, konden ook Vrijdagavond wegens het slechte weer niet doorgaan. Zij zijn nu uitge steld tot Dinsdagavond a.s. te 8 uur. SANTPOORT SANTPOORT. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Op den spoorwegovergang in den- Bredero- schen weg alhier is Vrijdagavond door een van Velsen komenden electrischen trein een 22-jarige dienstbode uit Overveen overreden; Het slachtoffer was op Slag dood. Het ongeluk geschiedde terwijl de afsluitboomen gesloten waren. IJMUIDEN IJMUIDEN'S BLOEI. In de gisteren gehouden bestuursvergade ring der Vereeniging IJmuiden's Bloei werd mededeeling gedaan van een ingekomen dankbetuiging van de schaakclub „Kijk Uit" te Velsen, voor de beschikbaar gestelde me daille voor den schaakwedstrijd van den Nederl. Schaakbond. Verder van de oprich ting van de kampeervereeniging „Ons Buiten" te Amsterdam, welke zich ten doel stelt voor een 30 gezinnen op eigen terrein een prettigen en goeden geest te scheppen, waartoe zij zich in verbinding hebben ge steld met het gemeentebestuur en gaarne steun van IJmuiden's Bloei zullen ontvangen. Besloten werd zoo mogelijk mede te werken, opdat deze goede kampeerders hun terrein verkrijgen. De secretaris had dezen zomer medewer king verleend bij het maken van opnamen van het strand, de pieren enz. door den hof- fotograaf van Agtmaal, waarvan door de Projectie Onderwijs Centrale lichtbeelden zijn gemaakt voor scholen en vereenigingen, welke in binnen- en buitènland zullen wor de vertoond. Op verzoek zal de secretaris hierbij den tekst leveren. Er waren weer verschillende bedankjes van leden ingekomen, waarbij een van een groote firma met f 50 contributie. Hierover werd te leurstelling uitgesproken en er op gewez-en, dat de Vereeniging. die .ook het gemeente subsidie moet missen, het volgend jaar haar werk niet zal kunnen voortzetten. Verschillende zaken werden daarna nog EEN ZWIJNTJE. Door C. alhier is bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn rijwiel uit de Rijks- vischhal. De goudschat van de „Egypt". De Italiaansche bergingsboot „Artiglio" zal deze week het werk bij het wrak van de „Egypt" staken. Er is nu totaal voor een waar de van 650.000 pd-st. geborgen. Men heeft het voornemen het volgend voorjaar de werk zaamheden voort te zetten. VELSEN DE WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben besloten ontheff-ing te verleenen van de verbodsbepalingen der Winkelslui tingswet 1930, in zooverre dat het geoor loofd is aan de houders van bloemen- en fruitwinkels gelegen in de onmiddellijke na bijheid van het St-Anthonius Ziekenhuis en van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort, om hunne winkels op Zondag voor den verkoop van bloemen en fruit voor het publiek geopend te hebben van één uur voor den aanvang van den bezoektijd tot aan den aanvang daarvan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. C. HeeremansSchoorl, z.; M. C. DuikerSnijders, d.; A. BruynenSa- lomons, d.; A. de Vriesten Wolde, z. Overleden: Dominica Hendrika Kramers, 2 12 maand, d. van C. M. Kramers. Getrouwd: L. H. Kroon en A. J. Wiering, Lochem; A. Romeijn en E. Oldenburg; J. C. Oldenburg en K. Bouma; N. Koster en J. de Groot; G. M. J. Grfekspoor en W. C. Bak; P. A. Weseman en T. Mookhoek. Ondertrouwd: J. Lodewijks en A. M. Hee remans; F. W. Woning en H. v. d. Schuit; J. F. Koks en J. M. L. Groenewoud; J. van Pel en C. Hofman; H. C. A. Melis en A. A. Schrader; J. J. Heusdens en C. C. Timmer man; P. Dekker en E. Conijn; P. Zeilstra en W. Dekker; J. J. Veldman en B. Stigter; H. Alglas en H. de Graaf; C. Gravemaker en D. van Os. Gissingen hoe het ongeluk gebeurd is. Het lijk van Jan Visser aangespoeld. DRIEHUIS DE POST TE DRIEHUIS. Men schrijft ons: Al is hét bestuur der Vereeniging van be woners in de buurtschap Driehuis actief, er blijft voor verbetering van de buslichtingen toch nog wel wat te doen. Zeker, het is juist, dat de brieven, gepost voor 9 uur, meegaan met den trein van 22.59 en in de groote plaat sen den volgenden dag in de eerste bestelling komen. De buslichting te Driehuis is echter niet, zooals het bestuur schrijft, tusschen o.g. 21 en 21.15 uur, maar om 20.55 uur, zoo als op de bus staat aangegeven, Men lette echter op, dat dit ruim 2 uur is vóór het ver trek van den trein, terwijl aan het post kantoor te IJnniiden correspondentie, die om 22.30, dus 29 minuten vóór het vertrek, nog" meegaat. Toch is het niet meer dan een kwartier per fiets van Driehuis naar IJmui den. Echter en dit was onze voornaamste grief niet ieder heeft zijn correspondentie reeds om half negen klaar. En wanneer men nu 20.55 correspondentie heeft en men doet die op de bus te Driehuis, wordt deze eerst den volgenden morgen 9 uur gelicht In de meeste gevallen zal deze "des avonds .geposte correspondentie niet eens den volgenden avond worden bezorgd, wat wel het geval is met die, welke in de andere brievenbussen tusschen 11 uur en 11.30 wordt gelicht en die 's morgens met de eerste gelegenheid ver zonden wordt. Zoolang dit zoo blijft, is Drie huis bij Velsen en IJmuiden zeer ten achter BRUTALE INBRAAK IN DE R.-K. PASTORIE Vrijdagmiddag kwart voor vier spoelde bij paal 61, dus anderhalve kilometer ten Noorden van den Zeeweg het lijk aan van Jan Visser, een der opvarenden van de ZV 3. Het laatste sprankje van hoop, dat de bemanning door een of ander toeval aan den dood ontsnapt zou zijn, werd daardoor vernietigd. Van het Noorderbad werd de politie te Zand voort met de vondst in kennis gesteld. Onverwijld vertrok de wagen van de Z. Red dingsbrigade om het ontzielde lichaam van Visser terug te brengen bij zijn geheel ver slagen familie. Voor de jonge vrouw van Visser hij was nauwelijks een jaar ge trouwd was het wel een ontzettend oogen- blik, haar man zoo thuis te krijgen. Voor Ds. Tromp, die van te voren was verwittigdwas het wel een zeer zware taak, haar te troos ten en te sterken. Doch niet alleen voor de vrouw, niet minder voor de moeder, de broers en zusters was dit weerzien uiterst smartelijk. Den vorigen avond was hij zoo opgewekt, zoo vroolijk naar zee gegaan. De waarschuwingen van zijn moeder wees hij lachend van de hand: „Als de zee niet slechter is dan nu, behoef je je niet onge rust te maken. We zijn wel met ruwer weer uitgegaan, en toch goed thuis gekomen!" Dit waren zijn laatste woorden en zwaaiend met zijn broodzak een laatst vaarwel, ver trok hij naar zee om dobberend in den don keren nacht te trachten enkele guldens te verdienen. 's Avonds elf uur werd de ZV 3 nog ge praaid. Toen was alles wel aan boord. Wan neer het ongeluk precies gebeurd is, zal waar schijnlijk wel nooit vastgesteld kunnen wor den. Vermeldenswaard is wel het feit, dat niet alleen de moeder maar ook de zuster van Visser ongeveer te drie uur in den mor gen met een onbestemd gevoel van angst wakker werden, en niet weer konden inslapen voor zij hun zenuwen door een teug koud water tot bedaren hadden gebracht. Op merkelijk is ook, dat Visser de vorige week zelf zenuwachtig en angstig was, alsof hij een voorgevoel had van 't naderend onheil. Nooit te voren was hij bang geweest. Zeer zeker behoorde hij tot de dappersten onder de bevolking. Als er daden van moed en zelf opoffering waren te verrichten, was hij de eerste die aanpakte Toen enkele jaren geleden een trein door de buffers het perron opreed, was hij de eerste, die ongevraagd door stoomwolken op de sissende en fluitende machine sprong om de handles te verzetten, de vuren uit te halen, om zoodoende een ontploffing te voorkomen. Toén 4 maanden geleden de ZV 4 omsloeg waarbij Jan Paap en Frans van der Ploeg zoo jammerlijk het leven verloren, was hij het die op de omgeslagen boot oversprong om te zien of de opvarenden zich misschien on der de boot bevonden. Nog zien we hem na dezen heldendaad met zijn boot bij den strandweg aankomen. Met een gebaar van volkomen machteloos heid zwaaide hij zijn armen naar beneden onder het uiten van deze woorden: „Weg Allebei weg!" En thans, precies vier maanden na dezen troostelöozen 23en Mei is ook hij weg, en met hem Piet Loos. Terwijl we dit schrijven is Loos nog niet gevonden. Wel is Vrijdagavond om elf uur de wagen van de Z. R. B. voorzien van een sterk zoeklicht naar het strand getrokken, omdat men hoopte dat Loos met vallend water aan zou komen, wel zochten honderden anderen in donkeren regenachtigen nacht den kustlijn af, doch alles was vergeefsch, De mogelijkheid bestaat, dat Loos de gum mi laarzen aan een bretelknoop heeft vast gemaakt. Ze kunnen dan niet van zijn bee- INBREKERS PROBEERDEN TEVERGEEFS DE BRANDKAST TE FORCEEREN. In den afgeloopen nacht, is een brutale inbraak gepleegd in dé R. K. pastorie, waar bij klaarblijkelijk twee personen betrokken zijn geweest. Toen de bewoners hedenmorgen beneden kwamen, bleek, dat in de huiskamer, de spreekkamer en de keuken alles overhoop was gehaald. De grootste attractie voor de inbrekers was -de brandkast van het armbe stuur; sporen toonden aan, dat zij getracht hebben deze te forceeren, hetgeen hun ech ter niet gelukte. Zij hébben zich tenslotte tevreden gesteld met het huishoudgeld en het geld idat klaar lag voor het betalen van eenige leveranciers, totaal ruim f 80. An dere voorwerpen worden niet vermist, of schoon alle kasten en laden aan een: gron dig onderzoek zijn onderworpen. Uit alles is gebleken, dat hier beroepsmbrekers aan het werk zijn geweest. Het onderzoek heeft uit gewezen, dat zij zich toegang tot de pastorie hebben wetente verschaffen, door het op schuiven van. een rolluik van het erkerraam, dat aan den onderkant niet goed heeft ge sloten. De inbrekers hebben dit rolluik met een breekijzer losgewerkt. Een bloempot, die voor het raam in de kamer stond, werd net jes buiten gezet, terwijl een ladder gereed stond om eventueel nog een bezoek aan de bovenverdieping te brengen. nen glijden en het gewicht van deze zware - laarzen belemmert dan de beweging in het water. Visser, die ook met laarzen in de boot was gestapt, kwam zonder laarzen aan. Daar ze niet in de boot gevonden zijn, moeten ze in het water van zijn beenen zijn gegleden. Toen het gewicht van de laarzen was ver dwenen, hadden eb en vloedstroom vrij spel met het bijna zwevende lichaam. Toch is het zeker nog mogelijk dat ook Loos in de omgeving van paal 61 aankomt. We weten nog niet hoe het ongeluk gebeurd is. Niemand heeft er iets van gezien, zoodat we slechts kunnen gissen, 't Ligt voor de hand, dat het ongeluk gebeurd is, terwijl de mannen bezig waren het net in te halen. De motor was afgezet, zooals men dat bij het in halen gewoonlijk doet. De stok en het net waren reeds binnen boord, alleen de kuil, zwaar van garnalen hing nog buiten boord. Het had flink geregend en regen is vet en maakt de planken glibberiger dan zeewater. Het is dus aan te nemen, dat een der twee bij het inhalen van de zware kuil uitgleed en overboord sloeg. Was dit Loos? En is Vis ser hem zonder aarzelen nagesprongen om hem te redden? Wie Visser kende, acht dit niet onmogelijk. Doch ook het omgekeerde is mogelijk. Viel Visser eerst overboord en sprong Loos hem na? Wie Loos kende, acht ook dit mogelijk, want liever zou hij een bijna ze keren dood tegemoet gaan. dan zijn kame raad hulpeloos laten verdrinken. 't Is ook mogelijk dat de een den ander greep toen hij over boord viel, door den schok het evenwicht verloor en zoo mede de diepte inging. Ervaren zeelui zeggen, dat het zoo wel gebeurd zal zijn. Er was toch een zwemvest en een reddingsgordel aan boord. Was een der twee vrijwillig overboord ge sprongen. dan zou hij toch allicht een der reddingsmiddelen hebben gegrepen voor hij den sprong maakte. Er zijn nog meer gis singen te maken, doch zekerheid zal wel nooit worden gekregen. Zeker is alleen, dat de boot- 's morgens onbeschadigd aankwam. De motor stond nog in zijn werk, doch draaide niet. De lantaarn brandde nog en acht volle manden garnalen toonden, dat de mannen in den donkeren nacht- onver moeid hadden doorgezwoegd tot de dood hen onverwachts greep. De vader van Visser is juist dezer dagen op een trawler uitgevaren. Per radio heeft men getracht hem mede te deelen, dat zijn zoon een ernstig ongeluk is overkomen, 't Is te hopen, dat hem deze boodschap zoo tij dig bereikt, dat hij nog voor de teraardebe stelling van zijn zoon thuis kan zijn. Reeds deelden wij mede, dat de Duitsche ex-keizer honderd gulden ter beschikking stelde voor de nagelaten betrekkingen. In een schrijven aan den Burgemeester betuig de hij zijn hartelijke deelneming. Onze correspondent meldt nog nader: Nog kunnen we melden, dat de ZV 3 om ongeveer 2 uur in den nacht nog werd ge praaid. Toen was alles wel aan boord. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd wel een laars van Piet Loos gevonden. Zijn lichaam gaf de zee tot heden niet terug. VOETBAL. V. S. v.—H. B. S. V. S. V. zal met een invaller voor De Ko ning als volgt uitkomen: v. d. Wint. Van Zutfen, v. d. Griendt. Kossen, Wey Jr., Heyermans. De Wolf Jr., Michel, Wey Sr., de Wolf Sr.. Hillekamp. Verlenging der tentoonstelling van 25 Sept. tot en met 29 Sept. 1932 in Hotel de Prins, Velsen. ZONDAG 25 SEPTEMBER 10—17 uur Tentoonstelling. MAANDAG 26 SEPT., 1022 uur: Tentoonstelling. Des avonds caricatuurteekenen - Muziek. DINSDAG 27 SEPT., 1020 uur: Tentoonstelling. Gala Dansavond. WOENSDAG 28 SEPT., 10—22 uur: Tentoonstelling. Caricatuurteekenen - Muziek. DONDERDAG 29 SEPT., sluitingsavond. Reprise van den Muzikalen avond - Dansen. PRINS HENDRIKSTRAAT 58, wordt MAANDAGAVOND 7 uur GEOPEND het „Patiites Frites-huis JOOP, thans gevestigd Prins Hendrikstraat 73. Wij hielden rekening met de wenschen van het publiek, dat lel op HELDERHEID cn KWALITEIT. Daarom moesten wij vergrooten. GOED EN GOEDKOOP. VLAK EN GEGOLFD! Kalverstraat 59-61, IJmuiden-Oost Telefoon 788 Wij leveren ver beneden Productieprijs Prima WINTERAARDAPPELEN Bevelanders 1.50 p. ILL. Zeemvsche Blauwen 2.25 j). ILL. Vraagt gratis monsiter C. VAN SPLUNTER Spuarndammerpolder, Tel. 712 Bestellingen worclen ook aange nomen bij W. Prinsen, Tusschen- beeksweg 27, IJmuiden Oost, E. Prinsen, Wijkerstraatweg 170, Velseroord, J. A. Klepper, Rei- nier Claesenstraat 29, IJmuiden- Oost cn J. Klepper, la Reystr. G, IJmuiden TE KOOP prachtige jonge Airedale Ter riers. Huize Schoonenborg, Drie- huizerkerkweg IS, Driehuis, 's av. na 6 uur. is de naam van de zaak in baby-artikelen en kinderkleeding, Trompstraat 23, IJmuiden-Oost. DE JUISTE NAAM is alleen geraden door wien wij den bon ter waarde van f 10.deden toekomen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3