HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJKe.Q JAARGANG No. 276 MAANDAG 26 SEPT. 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEM ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1-20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEERF.ROOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdedeelingen dubbele prijs. VELSEN moties inzake plaatsing van kinderen op openbare lagere scholen. bezuiniging aan de orde van den In de raadsvergadering van 13 September ii werd in handen van B. en W. gesteld de vozende door de leden Mr. Dr. A. van der Flier, E. Luikman, W. F. Visser en J. Stark in- eeóiende moties A De Raad der gemeente Velsen m zijn vergadering van Dinsdag 13 September bijeen kennis genomen hebbende van de nieuwe reseling van het openbaar onderwijs, waar- Sr o.m. op school O met 1 September j.l. wen eerste klasse is gevormd, van oordeel, dat hierdoor de belangen van een aanzienlijk deel der gemeente op ernstige dize worden geschaad, spreekt zijn afkeuring 0Ver bedoelde regeling uit, en dringt er bij Burgemeester en Wethouders ernstig op aan Woelde regeling te wijzigen, zoodat alsnog 'n genoemde school zoo spoedig mogelijk een eerste klasse worden gevormd. B De Raad der gemeente Velsen, in ver gadering op Dinsdag 13 September 1932 bijeen, kennis genomen hebbende van het vitstellen eener nieuwe regeling van klas- een indeeling aan de openbare lagere scholen, zonder dat de commissie voor onderwijszaken hierover is geraadpleegd, van oordeel dat het voorbijgaan van ge noemde commissie bij een voor het onder wijs belangrijke zaak als de onderhavige, on toelaatbaar is, spreekt hierover zijn afkeuring uit en dringt er bij Burgemeester en Wethouders op aan alsnog bedoelde regeling met deze com missie te bespreken. Ton aanzien hiervan deelen B. en W. den raad het volgende mede: „Door ons College is in Juni aan de hoof den der scholen gevraagd om mededeeling van de vermoedelijke bezetting der verschil lende klassen op 1 September, teneinde door een juiste verdeelinig van het aantal leer lingen te kunnen bereiken, dat zooveel mo gelijk de jaarwedden der leerkrachten inge- ïolge de L.O. wet 1920 door het Rijk zullen vorden vergoed. Door de financieele omstan digheden daartoe gedwongen, is het - ons voortdurend strevenrm het aantal z.g. bo ventallige leerkrachten sterk te verminderen. Deze maatregel kon ook worden toegepast ten aanzien van school C, waar 1 bovental lige leerkracht werkzaam was. De vermoe delijke bezetting n.l. van de le klassen der scho'en Al, J en C was respectievelijk 29. 34 en 23 leerlingen. Door van deze 86 kinderen slechts 2 klassen te formeeren kon 1 leer kracht, de boventallige aan school C, wor den bespaard. Waar thans in alle groote gemeenten de zelfde maatregel ten aanzien van bovental lige onderwijskrachten wordt toegepast, waar voorts Uw College, door aanneming van onze voorstellen, opgenomen in gemeenteblad no. 40 van dit jaar, blijk gaf, ons standpunt hieromtrent te deelen, wekt de houding der voorstellers groote bevreemding. Blijkbaar zijn zij nog niet voldoende van den ernst der financieele moeilijkheden doordrongen, om medewerking aan een richtig bestuur der gemeente te willen verleenen. daar zij an ders de motie niet hadden kunnen en mo gen indienen. Overigens wijzen wij U op het bepaalde bij artikel 6 der Verordening regelende het open baar onderwijs enz., waarin is vastgelegd onze bevoegdheid tot overplaatsing. Dat de krachtens dit artikel plaats gehad hebbende overplaatsing van kinderen de belangen van «en aanzienlijk deel der gemeente op ern stige wijze zou schaden, moeten wij ten stel ligste ontkennen. Er heeft ons geen enkele klacht hierover bereikt. En bovendien, al zou een enkeling zich door dezen maatregel ge schaad kunnen achten, dan moet daartegen over gesteld worden dat het financieel belang oer gemeente hier den doorslag moet geven. Dat de Commissie van bijstand voor on derwijszaken over deze materie niet is ge hoord, is een logisch gevolg van de aanne ming van onze bovengenoemde in gemeente rad no. 40 opgenomen >ezuinigingsvoor- stellen. Wij zouden niet weten welk overleg gepleegd had behoor en te worden. Wij kunnen overigens nog mededeelen, dat Mj op de genomen besluiten in geen geval terugkomenterwijl wij niet voornemens zijn de aangelegenheid alsnog in een vergadering van de bedoelde Commissie van bijstand te doen bespreken." Zy. die zich met ingang van 1 October a.s. per kwartaal ubonneeren ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis, DE ADMINISTRATIE, AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 26 SEPTEMBER La Gaité, Raaks 13. Cabaret, dancing 8-12 uur. Palace: Zwei glückliche Tage. Op het too- tkel: 3 Chatams. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De Philantroop. 8.1 d uur. Theater: Ein Lied, ein Kuss, ,m Madel. Op het tooneel: de H. O. V. 7 9-15 uur. ..'eisen: Hotel „De Prins", Tentoonstel- "do Kennemer Kunstenaarskring. 1022 u. DINSDAG 27 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelconcert. 8.15 uur. La Gaité, Raaks 13, Cabaret, dancing ®-12 uur. Bioscoopvoorstellingen, li'dlsen: Hotel ,,De Prins", Tentoonstel mig Kennemer Kunstenaarskring. 1020 u. JAARVERSLAG CENTRAAL DRANKWEER- CÖMITé. In het jaarverslag van het Centraal Drank- weer-Comité in deze gemeente vinden we o.a, vermeld, dat bij het comi/té zijn aangesloten de meld, dat bij het comité zijn aangesloten de volgende organisaties: Nederl. Vereeniging Santpoort en IJmuiden, I.O.G.T., loge „In Veilige Haven" no. 70, A.N.G.O.B., N.C.G.O.V., N.B.A.S. en de O.V.T.J. (Orde van Jong- Tempelieren. De Reclasseeringscommissie hield 50 zit ting-avonden. Er werden 160 bezoeken afge legd. Tijdens de Blauwe Week werden 10.000 kranten huis aan huis en op de vloot ver spreid. 70 platen en 100 strooken werden ge plakt of opgehangen en meer dan 5000 blauwe bloemjes verkocht. De in November door „Palvu" voor het comité gehouden tooneelavond trok 350 be zoekers. De „Sint Nicolaasbode" werd in 9000 exemplaren verspreid. Geheelonthouderslectuur werd ter lezing gelegd in de vier schaftlokalen van de Hoog ovens, in die der Papierfabriek, Hera, Chr. Zeeliedenbond, Koning Willemshuis en „Zee mansrust". Met de Vereeniging tot Alcoholbestrijding bij Snelverkeer werd regelmatig contact ge houden. Ongeveer 800 verkeerskaarten „Geen alcohol bij snelverkeer" werden aan chauf feurs uitgereikt. Een 35-tal brochures „Ver keersongevallen in het jaar 1930" werden aan politieautoriteiten, enkele leden van den ge meenteraad enz. uitgereikt Aangaande het verlof in „Zeemansrust" Z.Z. Visschershaven lezen we het volgende: Na een jaar van voortdurende actie, eerst tegen het gevraagde en later tegen het ver leende bierverlof in zeemanshuis „Zeemans rust", is succes verkregen: het verlof is inge trokkenHet zij ons vergund een korte toelichting te geven. Hoewel B. en W. onzer gemeente moreel aan onze zijde stonden, konden zij het gevraagde „verlof" niet wei geren, daar wettelijke bevoegdheid hun daar toe ontbrak. Ons bezwaarschrift had dan ook geen resultaat. De beslissing voor het verlee nen van het betreffende verlof berustte uit eindelijk bij de Directie van het Staats- visschershavenbedrijf Deze bleek niet bereid de plannen van de'vereeniging „Zeemans rust" tegen te werken en gaf toestemming, niettegenstaande door de IJmuider-Federa- tie van Transportarbeiders, de Reedersver- eenïgïng en ons Drankweer Comité bij her haling en met klem daartegen was geageerd. Onzerzijds werd vervolgens een bezwaar schrift tot den minister van Waterstaat ge richt. waarmede, de moderne organisaties en de afdeelingen der R.K. en Christ. Transport arbeidersbonden adhaesie betuigden, terwijl ook de Reeders zich tot den Minister wend den. Het antwoord van deze autoriteit gaf echter geen bevredigende oplossing; het ver lof was inmiddels verleend. Nochtans werd de actie door ons Comité voortgezet. Middels het Tweede Kamerlid Ds. A. v. d Heide kwam deze aangelegenheid ten slotte in behande ling bij de Drankwetinspectïe te 's-Graven- hage. Dezerzijds werd met voortvarendheid en ernst het noodige en mogelijke ter zake gedaan. De omstandigheden waren gunstig, toen de functie van beheerder over het zee manshuis moest worden overgedragen aan een ander, waardoor de vereeniging ..Zee mansrust" genoopt was opnieuw „verlof" te vragen. Dank zii krachtige bemoeiing der Drankwetinspectie bleek de Minister toen niet bereid goed te vinden, dat de bierver koop in „Zeemansrust" voortgang zou vin den, zoodatma langen strijd toch succes mocht worden geboekt. Tot ons groot genoegen kun nen we memoreeren. dat in dit stuk strijd krachtige samenwerking was verkregen tus- schen vakbeweging en drankbestrijding. Taak zal het zijn in de toekomst voor beide om te zorgen, dat de Zuidzijde offcieel ..droog" zal blijven niet alleen, doch dat ook de clandes tiene alcoholverkoop er weldra zal zijn ver dwenen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 11 tot en met 17 September deden zich in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk voor,. DIEFSTAL VAN VISCH. Door de halpolitie is aangehouden zekere G. Z„ die betrapt werd op diefstal van een partij scholletjes. IJMUIDEN de hekjes in de kennemer laan. niet het aspect der straat, maar precarioheffing. We hebben reeds eerder het een en ander medegedeeld over de actie van Burgemeester en Wethouders tegen de eigenaars van per- ceelen in de Kennemerlaan. wier gewezen voortuintjes niet meer zooals voorheen met een hekje van den openbaren weg zijn ge scheiden. B. en W hadden aan bedoelde eige naars, die toen hun perceelen tot winkelhuis waren verbouwd zonder dat daartegen van den kant van bouw- en woningtoezicht be zwaar was gemaakt, de voortuintjes doen betegelen en de hekjes weg laten nemen, aangeschreven, de hekjes weer te plaatsen, tenzij zij er de voorkeur aan gaven, den grond om niet aan de gemeente af te staan. Van stond af aan hebben de betrokkenen, bijna allen winkeliers, zich tegen een en ander verzet. Eenigen tijd geleden had de uit en door be langhebbenden benoemde commissie over deze aangelegenheid een onderhoud met B. en W. Bij de discussie bleek, naar men ons van de zijde der belanghebbenden mededeel de, dat het B. en W. niet te doen was om verbetering van het asoect van de Kenne merlaan, maar om, zooals men wel verwacht te, nadat de grond eventueel aan de gemeen te was afgestaan, de precaria-verordening in toepassing te brengen. Door den voorzitter der commissie werd de vraag aan het college gesteld, of de gemeente bereid was den grond eventueel op bepaalde voorwaarden te aanvaarden. Gevraagd werd of B. en W. bereid waren, de door belang hebbenden indertijd gemaakte kosten te ver goeden en of, wanneer later een winkelhuis weer in een woonhuis zou worden veranderd, de eigendom van het voortuintje weer aan den betrokken belanghebbende terug zou kunnen komen. B. en W. wezen dit van de hand. Zij waren slechts bereid te overwegen, de kosten, die waren gemaakt voor het verwijderen der af scheiding terug te betalen. Den 14en September j.l. berichtten B. en W. echter aan belanghebbenden, dat zij ook tot het laatste niet bereid waren. Het Col lege wenschte vóór 30 September a.s. ant woord, of men alsnog bereed was de afslui ting weer te plaatsen of den grond af te staan Naar aanleiding van dit schrijven vond dezer daeren in „Kennemerhof" een vergade ring plaats van belanghebbenden, waarbij tevens aanwezig waren vertegenwoordigers der zes in deze gemeente gevestigde midden- star» ds-vereenigingen. Deze waren uitgenoo- digd. omdat men den indruk had gekresen, dat B. en W. van plan zijn t.h.t. eenzelfde actie in andere straten te gaan voeren. In deze vergadering werd de zaak amoel besproken. Van het door de vergadering se- nomen besluit zal zoo spoedig mogelijk mede deeling aan het gemeentebestuur worden ge daan. Van verschillende belanghebbenden ver namen wij. dat zij in geen geval er toe zullen overgaan, den grond om niet aan de gemeen te af te staan. TIJDELIJK HOOFD COMITéSCHOOL. Tot tijdelijk hoofd der Comitéschool als op volger van den heer G. Severs is benoemd de heer G. Kamphorst, rustend hoofd te Soest- dijk. VRIJE UNIVERSITEITSPLAN 1937. Alhier heeft zich een comité gevormd voor het Vrije Universiteitsplan 1937. Tot voorzit ter werd gekozen mevr. van der Meulen-Fa- ber en tot algemeen secretaresse mevr. van Rijn-Meijering. DE VISCHOMZET IN OSTENDE Gedurende de week van 15 tot en met 21 September j.l. bedroeg de omzet aan de ste delijke vischmijn te Oostende fr. 1.340.430.50 Er kwamen in genoemde week binnen 9 stoom- en 80 motorvisschersvaartuigen, van welke laatste 35 hadden gevischt in het En- gelsch Kanaal. jaarverslag kon. ned. hoogovens en staal fabrieken. SALDO VERLIES 2.330.582.82. Aan het ons toegezonden jaarverslag over het boekjaar 1931—1932 onbleeneui wij het volgende Bouwwerkzaamheden en Uitbreidingen. In het afgeloopen paar werden de bouw werkzaamheden beëindigd, welke noodig wa ren voor de aansluiting van het bedrijf aan de nieuwe P. E. N.-Centrale. Deze werkzaam heden eischten nog belangrijke uitgaven, welke vrijwel geheel in het afgeloopen boek jaar vielen. In het loopende boekjaar zijn geen groote uitgaven op kapitaalrekening te verwachten. S taatsstudiebureau. In ons vorig jaarverslag hebben wij mede gedeeld, dat door ons een organisatie werd gevormd, welke tot taak heeft om de ver dere verwerking van ruwijzer tot gegoten ijzeren voorwerpen, staal- en walsproducten, te bestudeeren. De Regeering bleek van oordeel dat het wenschelijk zou zijn om dit studiebureau te vens te gebruiken, als adviseerend instituut in al die gevallen, waarin de Regeering aan voorlichting behoefte heeft, ter zake van onderwerpen, welke gerekend kunnen worden te behooren. tot het arbeidsveld van het studiebureau. Het is in dit verband, dat de Regeering be slaat om een jaarlijksche bijdrage te ver leenen ter tegemoetkoming in de kosten van het Staalstudiebureau en bovendien om een tweetal regeerings-gedelegeerden te benoemen, die aan de werkzaamheden van het bureau hunne medewerking zullen ver leenen. Nadat de benoeming dezer regeerings-ge- delgeerden, met name van de heeren Ir. A. Grootlioff en C. J. Ph. Zaalberg in het voor jaar van 1932 had plaats gevonden., kon met de werkzaamheden van het Staalstudie bureau systematisch worden begonnen. Bedrijf (technisch). De totale ruwijzerproductie gedurende het verslagjaar bedroeg 255.609 ton (gemiddeld per dag 698 ton). In Nederland werd ver kocht 29,846 ton. De cokesproductie bedroeg 273.830 ton. Van het P. E. N. werdén 43.971.000 K.W.U. betrokken. Cokesovengas werd afgeleverd aan: Velsen 5.980.451 M3 5.833.089 M3 Beverwijk 2,762,946 2,586,277 Krommenie 1.583,400 1,559.700 Wormerveer 1,928,520 1,833.200 Haarlem 1,940,844 Totaal Op twee bioscooptheaters in Brooklyn V.Sis op den zeilden dag een bomaanslag ge pleegd. Omtrent oorzaak en daders tast men volkomen in het duister. Hierboven de ver woeste voorgevel van een der gebouwen. 12,165.317 M3 13,753,110 M3 Aan bijproducten der kolendestillat-ie werd nog geproduceerd 2.418 ton gereinigde t>en- zol-producten, 9,849 ton teer en 3,558 ton am moniumsulfaat. Bedrijf (commercieel). Nadat is aangetoond, dat de ruwijzer productie van de vijf voornaamste produc tiegebieden gedaald is tot 32.4 pet. van de productie van 1929, worde omtrent den gang van zaken aangaande doructie en afzet op gemerkt, dat het bedrijf er in slaagde, de ruwijzerproductie nog zeer bevredigend te handhaven. Sinds eenige maanden, ziet de directie zich genoopt, de productie te verla gen tot 7575 a 600 ton per dag, hetgeen de kleinste productie is, welke is te vereenigen met het in bedrijf houden van twee hoog ovens. Indien verdere productie-beperking onvermijdelijk mocht blijken te zijn, kan zulks alleen bereikt worden door een der pro- duceeren.de ovens uit het bedrijf te ne men. De hoeveelheden ruw ijzer, die in het af geloopen boekjaar werden vervaardigd, kon den. ook vrijwel geheel worden verkocht, zoodat de onverkochte voorraad ijzer per 1 April 1932 nog slechts weinig grooter was dan een jaar geleden. Gedurende de eerste maanden van het thans loopende boekjaar is deze positie echter veel ongunstige ge worden. Balans en Verlies- en Winstrekening. De verlies- en winstrekening toont een belangrijk verliessaldo van f 2,330.582,82, hetwelk naar nieuwe rekening zal moeten worden overgebracht. De directie vestigt er de aandacht op, dat de bedrijfsrekejiing als zoodanig een overschot liet van f 478,863,82 waarvan f 400.000 afkomstig waren van de reserve tegen loopend grondstoffencontrac- ten. Het groote verliessaldo is ontstaan door de belangrijke afschrijvingen en reservee ringen. In de eerste plaats zijn de afschrij vingen op fabrieksinstallaties volgens de in dertijd vastgestelde afschrijvingspercenta ges ook dit jaar toegepast, in de tweede plaats was een bedrag van ruim f 876.000 noodig om de voorraden van grondstoffen en van producten in waarde terug te brengen tot op de marktwaarde per balansdatum, terwijl tenslotte een bedrag van f 650.000 voor het boekjaar 1932/'33 gereserveerd werd te gen loopende grondstoffencontracten. De rekening laat de volgende cijfers zien: Verlies: Interest f 47,719,34: afschrijvingen op fabrieksinstallaties en op woningen f 1,349,778.44; afschrijving op voorraden: f 876.562.66; reserve tegen loopende grond stoffen-contracten f 650.000. Totaal f 2,924,060.44. Winst: Onverdeelde winst vorig boekjaar f 86.485.19 voordeelig saldo bedrijfsrekening f 478.863,82, exploitatie grondbezit en woningen f 25.439,06 baten uit deelnemingen in aanverwante on dernemingen f 2,689,55; saldo verlies f 2.330.582.32. Totaal f 2.924.060.44 De Raad van commissarissen stelt voor, onder betuiging van waardeering aan de di rectie voor het gevoerde beheer, de balans en verlies- en winstrekening goed te keuren en 't verliessaldo ten bedrage van f 2,330.582,82 naar nieuwe rekening over te brengen. BEVERWIJK OPBRENGST SPELDJESDAG. De Zaterdag en Zondag gehouden verkoop van speldjes ten bate van het werk der R.K. Drankbestrijding heeft een bedrag van f 138.45 opgeleverd. Vorig jaar was de op brengst f 131 NATUUR-HTSTORISCHE TENTOONSTELLING. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling hield Zaterdag en Zondag een natuur-«histo rische tentoonstelling, waarvoor van «het ge meentebestuur dc beschikking was verkregen over een lokaal der Gemeentelijke Nijver heidsschool in de C. H. Moensstraat. Het bestuur van het Instituut streefde met het organiseeren dezer tentoonselling een tweeledig doel na, namelijk cm in het alge meen de aandacht van het publiek té ves tigen op het vele schoone dat de natuur in plant en bloem biedt en meer in bet bij zonder om de jeugd met. een grootere liefde voor de natuur te bezielen. Teneinde dat doel te bereiken was een uitgebreide verza meling van in de vrije natuur groeiende planten geëxposeerd, terwijl de dienst der gemeente-plantsoenen ter opluistering een collectie bloemen had ingezonden, welke in de openbare beplantingen het stadsbeeld sieren. De deskundige leiding dezer interessante tentoonstelling was bij de heeren L. J. Vonk en H. J. van Elven in bekwame handen. Zaterdagmiddag werd de expositie door wethouder K. Steynofficieel geopend, nadat de waarnemende voorzitter van het instituut voor Arbeidersontwikkeling, de heer A. van Wijngaarden dank had betuigd aan het Col lege van B. en W„ de leiders en de mede werkers voor hun steam, waardoor deze ten toonstelling kon worden ingericht. Wethouder K. Steij.n zeide.ojm., dat het gemeentebestuur aan het verzoek, om een schoollokaal voor dit doel 'beschikbaar te stellen aanstonds gehoor bad gegeven, omdat 'hieraan een cultureel doel ten grondslag lag. Ook aanvaardde spr. met genoegen de uit- noodiging, om de tentoonstelling te openen, omdat bet helpen bevorderen van de liefde tot de natuur een goed werk is te achten. De wethouder constateerde voorts met ge noegen, dat een mooie collectie planten was bijeengebracht, zoodat de poging van het Instituut in dit opzicht gelukt is. Met den wensch, dat deze expositie ook i«n financiëet opzicht zou mogen slagen en dlat de bezoe kers door het aanschouwen van dit alles met meer eerbied voor alles wat leeft zouden wor den vervuld, verklaarde de webhouder do tentoonstelling voor geopend. Het bijeengebrachte werd daarna met groote belangstelling door de ?|enoodigden in oogenschouw genomen daarbij voorgelicht door de technische leiders. Naast de alge meen in de nabuur voorkomende planten waren ook enkele zeldzaamheden geëxposeerd. Zoo trok b.v. de mooie collectie zwammen de aandacht, alsmede de groote verzameling cactussen. De noodige lectuur verschafte voorlichting terwijl de uitgevers-firma J. B. Wolters te Groningen ter opluistering een aantal platen afstond. Tenslotte exposeerde de heer Broekhuis uit Santpoort een gedeelte van een bijenstand en deze inzender wist .bovendien de bezoekers met zijn groote kennis van het wondere leven van het bijenvolkje te 'boeien. Zaterdag en Zondag trok de tentoonstelling veel bezoek, zoodat het Instituut voor Ar beidersontwikkeling met voldoening op zijn werk kan terugzien, DRIEHUIS de post te driehuis. BESTELLOON VOOR EXPRESSE STUKKEN. In ons blad is reeds eenige malen gewezen op het voor de bewoners van Driehuis onaan gename feit, dat het met de buslichtingen in dit belangrijke woon kwartier nog al iets te wenschen overlaat. Er is echter nog een an dere regel, waaruit blijkt, dat de postadmi nistratie Driehuis meer houdt voor een ge hucht op de eenz-ame Drentsche heide dan voor het flinke dorp, waar tal van zakenlieden wonen. De post is nl. de meening toegedaan, dat ondank-s dat het dorp in een minuut of vijf per rijwiel van het hulppostkantoor te Velsen verwijderd ligt, deze afstand te groot is om expresse stukken zonder bestelloon af te le veren. Een inwoner die dezer dagen per ex presse bestelling een briefkaart ontving moest, ondanks dat de afzender de kaart met een postzegel van 10 ets. extra had beplakt, 26 ets. strafport (bestelloon) betalen. De brief kaart was geadresseerd aan N.N. Spieghellaan nummer zooveel Driehuizen (N.-H.) had bo vendien een flinken omweg gemaakt. Ze had nl. voordat ze aan geadresseerde werd afge leverd, blijkens een stempel een bezoek ge bracht aanStompetoren. De kaart was blijkens de stempels gepost 18 September 9 uur 's avonds te Amsterdam- Centraalstation en kwam eerst 20 September 78 uur v.m. te Velsen. Deze expresse-bestel ling, betaald met 36 ets. was dus minder ex pres dan ze bedoeld was.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1