fslieuwe economische maatrege len van de Duitsche regeering Ramp met een autobus te Laren. umuider courant HET BUITENLAND het belangrijkste nieuws. DINSDAG TWEEDE BLAD. 27 SEPTEMBER 1932 Oekraïnsche boerenpartij verboden. Reuter meldt uit Warschau dat de links- radicale Oekrainsche boerenpartij Selrob, wel ke haar leden -voornamelijk in Oost-Galicië telde, door de Poolsche autoriteiten is verbo den. In alle vereenigingslokalen en bureaux van kranten van deze partij zijn huiszoekingen geschied en talrijke aanhangers van de Selrob zijn gearresteerd. Hoeveel wordt niet precies e'meld. Wel is bekend dat het geheele toestuur an de partij achter slot en grendel is gezet. De Poolsche kranten beweren dat de Selrob- beweging den staat vijandig gezind was en en communistischen inslag vertoonde. In de toekomst zal in Polen het lidmaatschap van de Selrob streng bestraft worden. Contingenteering van tal van landbouwproducten Verlagin9 van de hypotheekrenten voor de land bouwers. Het bureau der ontwapeningscon ferentie tot 10 October verdaagd.01 De Valer a's openingsrede in de Assemblee DU1TSOHLANI). I5e rijksminister van Voedselvoorziening Von Braun, heeft Maandag,morgen een rede gehouden, waarin hij een economisch, pro gram der regeering (uiteenzette. Hij verklaarde volgens Wolff, o.m. het volgende: Ten einde de productie van het toimneni- land te beschermen tegen den overmatigen buitenlandschen invoer, welke niet dier douane-rechten kan worden bed'wongen. heeft de regeering besloten, tot contingenteering van de volgende landbouwproducten Verschillende soorten kool. tomaten, de be langrijkste soorten fruit, eenagte houtsoorten, «lachtvee, reuzel, vet, boter (onder voorbe houd van 'het resultaat der onderhandelin- jen, welke thans met verschillende landen t/orden gevoerd) erw-ten en rijstafval. De regeering heef.t voor deze producten reeds bepaalde contingenten vastgeseld. Al vorens deze te public eer en heeft zij zich in verbinding gesteld met de betrokken landen. De aangelegenheid zal zoo spoedig mogelijk worden afgewikkeld. Daarna zal de rij-ks- jegeering onverwijld de maatregelen treffen welke wegens den buitenge won en nood toestand in den Duütschen landbouw geen uitstel gedoogen. De rijksregeering begrijpt, aldus de mi nister, dat vele buitenlandsche producenten de beperking van den invoer hunner artike len in Duitschla-nd met leede oogen zullen aanschouwen. Het gaat echter niet aan, dat Duitsche groente, zooals dat in vele gevallen is voorgekomen, door de boeren moet worden weggeworpen, daar de markt dermate niet buitenlandsche producten was overstroomd, dat hun eigen waren niet verkocht konden worden. Wat den wijnbouw betreft iis 'de oe- stand door de gedaalde koopkracht der be volking wanhopig. De regeering wil de situatie verbeteren door het bevorderen van een grooten oogst- en een regeling der oude door het rijk gegeven credieten. Het zijn echter in de eerste plaats de ren ten, die den landbouwer een ondragelijken last opleggen. Wel is de schuldenlast- in 1932 ongeveer 6 milliard lager dan in 1913, doch daar staat tegenover, dat de rentelast dn het laatse jaar alleen al rond 200 milMoen hooger is igowees dan voor den oorlog. Door het gebrek aan rentabiliteit komen, ook de cre diteuren der landbouwers in moeilijke om standigheden. Met betrekking tot de hypotheekschulden heeft de regeering besloten, dat de door de ■landbouwers voor hypoheken op langen ter- hiijn in de beide komende jaren te betalen rentelast met 2 pet. wordt verminderd, doch niet beneden de 4 pet. Verder worden maat regelen genomen om de coöperaties te h-el- ipei^ Behalve de regeling van de rentebetaling en de contingenteering heeft de rijkspresi- dent een voorstel der rijksregeering goedge keurd. die een bijzondere bescherming der grondbezitters beoogt. Een gedwongen ver koop, die veel schede meebrengt voor de crediteuren en voor het binnenlandsche productievermogen, zal in vele gevallen ver meden kunnen worden, als de crediteuren hun eischen eenigszins verlagen. Hiervoor wil. de nieuwe verordening den weg banen. Het bureau der Ontwapeningsconferentie heeft Maandagmiddag onder voorzitterschap van Henderson een geheime zitting gehou den.. De resultaten dezer zitting, waaraan werd deelgenomen door Paul Boncour en Si mon werden in de in aansluiting aan deze vergadering gehouden openbare bijeenkomst door Henderson bekend gemaakt. Het bureau heeft besloten in de week aan vangende tien October a.s. te beslissen over de bijeenroeping van de hoofdcommissie, waarin alle 64 ter conferentie aanwezige mogendheden zijn vertegenwoordigd. Hen derson verklaarde te hopen dat voor 10 Octo ber de rapporten der afzonderlijke com missies en het rapport betreffeide de her vatting van de werkzaamheden der Hoofd commissie zullen zijn ontvangen. Voorts werd besloten Simon te belasten met het samen stellen van het rapport inzake de onderhan delingen der groote maritieme mogendhe den inzake de inlassching van de vlootver- dragen van Londen en Washington in het toekomstige ontwapeningsverdrag. De op de agenda van het bureau voorkomende punten betreffende het verbod van luchtaanvallen op burgerbevolking en luchtbombardemen ten zullen op de volgende bijeenkomst van het bureau worden gesproken. Henderson deelde vervolgens in het kort mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met den Duitschen minister van Buitenland sche Zaken. Hij hoopt in de eerstvolgende dagen opnieuw besprekingen met von Neu- rath te kunnen voeren. De kwesties betref fende de luchtwapens moesten voorloopig opnieuw worden uitgesteld tot latere be handeling. Paul Boncour eischte dat de "arische voorstellen inzake internationali satie der civiele luchtvaart tezamen met de overige vraagstukken betreffende de lucht vaart in behandeling worden genomen. Het bureau verdaagde zijn zitting vervol gens voorloopig tot 10 October met de moti veering dat Henderson dezer dagen eenige belangrijke besprekingen zal hebben woensdag naar Londen moet terugkeeren om deel te nemen aan de bijeenkomst van de Executieve der Labour Party. Als voorzitter van den Volkenbondsraad heeft de Valera Maandagmorgen de Sep tember--Assemblé van den Volkenbond ge opend met een rede, die klaarblijkelijk niet, zooals de traditie is, in overleg met het Vol kenbondssecretariaat is opgesteld. Hij zeide o.a. dat die resultaten van de Ontwapeningsconferentie verre zijn 'geble ven onder dat, wat de volken ervan verwacht hadden. De Volkenbond moet thans zijn bestaansrecht bewijzen. Of hij zal zich sterk toonen met een kracht, die nieuw geloof in den Volkenbond wekt, of hij zal zijn zwakheid toonen, die leidt naar de in eenstorting. Van alle kanten hoopen critiek en klachten zich op. De menschen beginner en-geduldig te worden en vragen zich af of de tot nog toe bereikte magere resultaten van den Volkenbond zijn bestaanrecht rechtvaar digen. De kleine staten zijn gedoemd, een onbelangrijke rol te Genève te spelen. Zij twijfelen of het zenden van delegaties naar Genève nog de moeite waard en de kosten loont. Overal klinkt twijfel, of de Volken bond op economisch gebied niet slechts de belar-en der groote mogendheden behartigt en f hij nog in staat is. de eerbiediging der Volkenbondsverdragen af te dwingen. De eenige redding voor den Volkenbond is als hij bewijst dat elke mogendheid de op zich ge nomen verplichtingen uitvoert. In de plaats van den be wapen ings wed strijd moet de veiligheid der nationale rech ten beschermd worden. Het succes der ont wapeningsconferentie zal beslissend zijn voor den geheelen Volkenbond. Even belang rijk is de uitvoering van de economische taak van den Volkenbond. Vijfentwintig millioen werkloozen verlangen dat de mo gendheden eindelijk -daden doen. De drei gende ineenstorting van het geheele econo mische leven* eischt daden De Valera sprak de hoop uit, dat de aanstaande economische Wereldconferentie zou mogen slagen. Genève, Een ontwapeningsplan van Sir John Simon. Betreffende het voorstel dat Sar John Simon zo-u hebben uitgewerkt inzake de op lossing der kwestie van gelijkgerechtigdheid van Dori'ts'chland, zijn geruchten in omloop welike wel is waar niet te controleeren zijn. doch niettemin verluidt, volgens Framscne mededeelingen, dat Simon het voornemen zou hebben Herriot het volgende plan voo-r te leggen: De Ontwapeningsconferentie be sluite dat het toekomstige ontwaipeningsver- drag de eenige en definitieve regeling vormt voor den stand der bewapening van alle landen. Hierdoor treedt automatisch, ook voor Duitsehland, het toekomstige onlt-wapie- nimgsverdrag in de plaats van het Vijfde deel van het verdrag van Versailles. Binnen het kader van het Ontwapeningsverdrag worden de wapeningen van alle landen af zonderlijk geregeld. De wapening van Duitsch" land zal zoodanig zijn dat re-kening wordt gehouden met de Fransche eischen betref fende de veiligheid en een door Frankrijk gewenschte verbinding vormt tusschen ont wapening en de kwestie der veiligheid. Van Fransche zijde wordt nader verklaard dait op de basis van een dergelijk plan on derhandelingen inzake de kwestie der ge lijkgerechtigdheid denkbaar zijn. Politis gekozen tot President der Assemblee De plenaire zitting der Volkenbonds-Assem blée heeft bij geheime stemming den Griek schen gezant te Parijs Politis gekozen tot pre sident der huidige Assemblée. Tot voorzitters der 5 groote commissies van het Bureau der Volkenbondsvergadering wer den naar de N.R.Ct meldt, benoemd: eerste commissie, juridische kwesties; minister Bee- laerts van Blokland, Nederland, tweede com missie technische organisatie van den Volken bond, Te Water, gedelegeerde van Zuid-Afrika 4öe commissie, budgetaire kwesties, de Vas- concellos, Portugal; 5de commissie sociale en humanitaire kwesties, Carton de Wiart, Bel gië; 6e commissie, politieke kwesties, Lange, Noorwegen. Benoemingen bij de Ontwapeningsconferentie. In de zitting van het bureau der Ontwape ningsconferentie werden bij geheime stem ming tot vice-presidenten gekozen baron Alóisi (Italië) op wien 44 stemmen werden uit gebracht. Simon die 42 stemmen behaalde, Herriot die eveneens 42 stemmen verkre: von Neurath met 42 stemmen. Medina, de vertegenwoordiger van Nicaragua met 38 stem men en de Japansche ambassadeur te Parijs Nageoka op wien 34 stemmen werden uitge bracht. Tot voorzitter van de commissie voor de agenda werd gekozen de Turksche minister van Buitenlandsche Zaken, Tewfik Roeschdy Bey. De plenaire vergadering besloot de dit jaar te houden algemeene beschouwingen zoo snel mogelijk te besluiten en onverwijld over te gaan tot de behandeling- der werkzaamhe den in de commissie. Polen. Door Gooische tram in de flank gegrepen. Een doode, elf zwaar gewonden, twaalf licht gewonden. Bas Hansson's regeerings- verklaring In zijn regeeringsverklaring zegt minister president Hansson o.m. te hopen den steun van andere partijen te krijgen. Het werkprogram der regeering komt over een met het program der sociaal-democrati sche partij. Ten aanzien van de douane- politiek verklaarde Hansson, dat de moeilijk heden op economisch gebied overwonnen kunnen worden door de tolmuren tusschen de volken te sloopen. De regeering is zich echter er van bewust, dat in dit verband rekening moet worden gehouden met de ver houding tusschen in- en uitvoer van Zweden. Op het gebied der binnenlandsche politiek zal de werkloosheid bestreden worden door groote openbare werken. Maatregelen tegen de crisis in den landbouw zullen worden genomen. In afwachting eener reorganisatie van het- leger zal de regeering de legeruitgaven zoover.mo gelijk verminderen. Over de buitenlandsche politiek zegt het slot der regeeringsverklaring: ,,De Zweedsche minister van Buitenlandsche Zaken moet zich vooreerst instellen op actieve medewer king aan de begrenzing der militaire en eco nomische bewapening. De regeering ziet in de verzekering der internationale overeen komsten een directe verdediging van de nationale belangen van Zweden". De meeste leden der nieuwe regeering be- hooren tot den gematigden rechtervleugel der sociaal-democratische partij. In het algemeen wordt de nieuwe regee ring en worden in het bijzonder minister president Hansson en de minister van Bui tenlandsche Zaken, Sandler, niet onwelwil lend beoordeeld door de burgerlijke pers. Oostenrijk, Wijzigip" rr> het kabinet- Dollfuss. De Bondsminïster voor Openbare Veilig heid, dr. Ach, heeft, naar Reuter uit Weenen meldt, den bondskanselier verzocht om den bondspresident met het oog op zijn gezond heidstoestand zijn ontslagaanvrage ter hand te willen stellen. Bondskanselier dr. Dollfuss zal morgen den bondspresident een voorstel voor het benoemen van een plaatsvervanger van dr. Ach doen. Reeds vonden besprekingen plaats met Ma joor Fey van de Weensche Heiimiwehr, die de vermoedelijke opvolger van dr. Ach in het Ministerie voor de Openbare Veiligheid zal zijn. Het HeimafJbtak zou hierdoor een groote ren invloed op den gang van zaken in het kabinet krijgen. -De ondei-handelingen zijn nog niet -beëindigd. Mocht geen directe overeenstemming wor den verkregen, dan za-1 de vice-kanselie: Winkler met de leiding van het Ministerie voor de Openbare Veiligheid -belast worden. Engeland Schotsche werkloozen trekken naar Londen op. Driehonderd vijf tig Schotsche werkloozen zijn Maandag uit Glasgow vertrokken voor een hongermarsch naar Londen, waar zij den 27en October denken aan te komen. Zij hebben het voornemen het parlement een request aan te bieden, waarin o.m. de in trekking van de kortingen op de werkloos heids- en sociale verzekeringen wordt ge eischt. Duizenden werkloozen begeleiden de demonstranten, die met zware rugzakken zijn uitgerust, tot de grens van de stad. GANDHI'S TOESTAND BAAR' NOG ZORG. Een dieet van citroensap, havergort en geitenmelk Wordt Gandhi vrijgelaten? POONA, 26 September (Reuter). Gandhi -maakt zich op om zijn vasten te eindigen. Op advies van zijn -geneesheer mag hij voorloopig alleen een weiniig sinaasappel sap en vervolgens wat geitenmelk, aange mengd met warm -water gebruiken. V.D. verneemt nader nog: Toen hem het telegram werd overhandigd, waarin de Britsche regeering mededeelde het verdrag tusschen de Hindoes en de Pa ria's goed te keuren, bevonden zich behalve mrs. Gand-hi en zijn zoon eenige aanhanger; o.m. de dichter Sir Rabindranath Tagore aan zijn veldbed. Ganidhi luisterde zwijgend toe toen de verklaring werd voorgelezen. Hierna sprak hij gedurende drie kwartier geen woord. Toen glimlachte hij en fluisterde nauwelijks hoorbaar: „Mijn gelofte is vervuld. Satyragraha (het lijdelijk verzet) heeft over wonnen". Gandhi verzocht alle aanwezigen te bidden en heilige liederen te zangen, om. eenige op muziek gezette gedichten van Tagore. Tot heden Dinsdagmogen zal Gandhi slechts citroensap, havergort en geitenmelk bruiken. Zijn vrouw heeft hem een glas ci troensap gegeven, dat Gandhi slechts lang zaam gebruikte. Het schijnt meer dan tijd te zijn geweest dat Gandhi zijn hongersta king beëindigde. Hij was reeds tien pond af gevallen. De vijf doktoren die hem Maan- vervoerde Duitschers naar het Roergebied. Chauffeur heeft de tram niet zien aankomen. Maandagmiddag omstreeks drie uur is op het kruispunt Hilversumscheweg en het kruispunt te Laren een Duitsche autobus met 35 passagiers in botsing gekomen met een tramwagen van de Gooische tram, welke uit de richting Amsterdam naderde. De wagenbestuurder had signalen gegeven, doch de Duitsche chauffeur had de tram niet zien aankomen. Door de botsing ge raakte de tram uit de i-ails, waardoor het voorbalcon geheel werd ingedrukt. De wagen bestuurder kreeg bijna geen letsel, terwijl ook niemand van de trampassagiers werd gewond. Van de 35 inzittenden van de auto bus, waren velen er echter zeer ernstig aan toe. Een Duitsche dame is gedood. Alle ge wonden zijn naar het ziekenhuis te Laren vervoerd, terwijl de ziekenhuizen uit Bussum en Hilversum materieel en verplegers hebben gezonden. Er speelden zien op den weg, waar de gewonden voorloopig werden neergelegd, hartverscheurende tooneelen af. Te 4 was nog geen enkele naam van de slachtoffers bekend. Ter plaatse van het ongeval was een groote politiemacht aan wezig. Nader wordt gemeld: De autobus, welke een Duitsch gezelschap van 33 personen uit 's-Gravenhage naar Duitsehland terugvoerde, kwam gelijktijdig met de motortram. welke te kwart voor drie uit Hilversum vertrekt, bij het kruispunt aan. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat de chauffeur op het laatste moment voor de tram den Hilversumscheweg wilde over steken. Het uitzicht werd hem namelyk be lemmerd door een passagier, die rechts van hem op de treeplank stond. De bestuurder van de tram heeft signalen gegeven en ver keerde dan ook in de meening, dat de chauf feur tijdig zou stoppen, om de tram te laten passeeren. De autobus werd in het midden aange reden met het gevolg, dat hij werd opgelicht en met een vervaarlijke smak op den Hilver sumscheweg werd geslingerd. De autobus een vrachtauto, welke met zeilen was gesloten en overgebouwd tot een touringcar werd totaal vernield, terwijl de inzittenden er uit werden geslagen. Enkele hunner kwamen enkele meters buiten de auto op de straatsteenen terecht. Het voor balcon van de tram werd eveneens ingedrukt en de ruiten werden geheel versplinterd. De passagiers van de tram. Er ontstond onder de inzittenden een ontzettende verwarring. Er werd gegild en om hulp geroepen. Toen assistentie ter plaatse was bleek, dat een ongeveer 50-jarige dame om het leven was gekomen. Zij was tusschen de verbrijzelde schotten bekneld ge raakt en hiermede ongeveer zes meter hoog de lucht ingeslingerd. Enkele oogenblikken, nadat zij op straat was neergesmakt, is zij overleden. Er zijn elf zwaar gewonden en twaalf licht gewonden. Nadat deze ter plaatse waren verbonden, werden zij overgebracht naar het St. Jansziekenhuis te Laren, waar een zestal doktoren uit Laren, Blarïcum, Bussum en Hilversum, geneeskundige hulp verleende. Bij zes hunner moest dokter Nicolai uit Hilver sum operatief ingrijpen. Onjuist is het eerste bericht, ais zou een der zwaar gewonden op weg naar het ziekenhuis, zijn overleden. De toestand van deze gewonde is echter zeer ernstig. De meeste gevallen zijn beenbreuken, schedelfractureri en verwondingen in het ge laat. Een vierjarig kind werd door glas scherven in de oogen gewond. Een enorme menschenmenigte was spoe dig op de plaats van de ramp samengekomen. Rijks- en gemeentepolitie, zorgden voor de afzetting van den weg en de regeling van het verkeer. De tram, welke met het voorste gedeelte gedeeltelijk uit de rails was geraakt stag neerde geruimen tijd den dienst. De verongelukte autobus is afkomstig uit Bottrop. Hij onderhoudt tweemaal per week een dienst op Amsterdam en Den Haag en vervoert in den regel Duitsche dienstmeisjes en vacantiegangers. De identiteit- van de gedoodc dame kon tot dusver niet worden vastgesteld. De toestand van de zwaar gewonden is over het algemeen zeer ernstig. Om vijf uur kwam het parket uit Amster dam ter plaatse, bestaande uit Mr. Versteegh, Officier van Justitie en Mr. Verdam rechter commissaris. De verongelukte bus werd bestuurd door Michael Eisenhut uit Oberhausen, die er tevens eigenaar van is. Hij maakte zijn vijfde reis met den wagen. Hij kreeg in het ge heel geen letsel en was daarmede de eenige, die geen enkele wonde opliep. Het was *5 avonds onmogelijk de identiteits van de gedoode dame en de overige slachtoffers vast te stellen, aangezien de papieren en andere goederen tusschen de resten van de auto zijn zoekgeraakt. Als deskundige werd 's middags nog een onderzoek ingesteld door inspecteur Schotting van het Bureau Verkeerswezen te Amsterdam. Nader wordt gemeld, dat de namen van do zwaar gewonden zijn: Frau Kapp uit Gladbach. ernstig enkel fractuur; Frau Kahlrath uit Hamborn, zware hoofdwonde; Frau Juettjes uit Den Haag, ge compliceerde beenfractuur; Frau Nickel uit Hamborn, ernstige shockverschijnselen; Franz Plotz uit Duisburg, ernstige kaakfrac- tuur: Plotz Sr.. ernstige shockverschijnselen; Alfred Beinlich uit Bottrop, ernstige hoofd wonde; Frau Lehossy uit Hamborn, ernstige inwendige kneuzingen. Het lijk van de 50-jarige vrouw kon niet geidentificeerd worden, daar geen enkel papier op haar gevonden werd. terwijl ook in een taschje dat zij bij zich had geen enkele aanwijzing omtrent haar gevonden werd. Ook de politie uit de verschillende plaatsen vanwaar de passagiers uit de auto bus kwamen kon tot nu toe geen enkele aanwijzing verschaffen. Maandagavond om streeks twaalf uur is een autobus uit Ober hausen gearriveerd, waarmede vijftien pas sagiers, waaronder de lichtgewonden naar huis vervoerd zijn. Negentien gewonden be vinden zich nog ter verpleging in het St. Jans Ziekenhuis te Laren. dag hebben onderzocht verklaarden dat le vensgevaar bestond. Al zijn vetreserves zijn opgeteerd en hij leeft nog slechts van de substantie zijner spieren. Hij zal slechts zeer langzaam aan weer gevoed mogen worden. Nauwlettendheid is in dit opzicht geboden. De mededeeling dat de overeenkomst door de Britsche rege-ering is goedgekeurd werd in de Indische Wetgevende Commissie en den staatsraad met grooten bijval en enthou- siame begroet. Volgens een Reuterbericht uit Simla loopt in politieke kringen hardnekkig het gerucht dat Gandhi waarschijnlijk spoedig zal wor den vrijgelaten wegens zijn zwakken licha- melijken toestand. Een officieele bevesti ging hiervan is echter niet ontvangen. Britsche regecring tevreden. LONDEN, 26 September, (V.D.) In een officieele mededeeling betreffende de goed keuring van de overeenkomst inzake het stemrecht der onderdrukte klassen ver klaart de Britsche regeering met groote be vrediging te hebben kennis genomen van het bereikt^ accoord Wat de hongerstaking van Gandhi betreft, dit heeft de Britsche regeering aanleiding gegeven het verdrag met groote urgentie te onderzoeken. De minister voor fadië, Sir Samiuel Hoa-re en Baldwin hebben van Zondag tot Maandag de aangelegenheid bestudeerd en in voort durend telefonisch contact gestaan met den premier. Eerst Maandagmorgen vroeg is de beslissing genomen. DE WIELRIJDEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN WEG. „DE BATAAF" WINNAAR. Uit Arnhem; Op het bekende korte Veluwe- traject: Arnhem, Beekbergen. Ugchelen, Hoen derloo, Otterloo, Oud Reemst, Schaarsvergen. Arnhem hebben Maandag twaalf wielerclubs met elkaar den strijd aangebonden om het clubkampioenschap van den weg. Als eerste ploeg startte om half elf de kam pioen van het vorige jaar, de vereeniging ,De Bataaf" uit Halfweg. Er werd tegen het hor loge gereden, telkens met 5 minuten tusschen- pooze. Na „De Bataaf" startten achtereenvol gens Sparta, Den Haag, Olympia, Amsterdam, Ulysses, Amsterdam, de Germaan, Amster dam. Eerste Ned. R.-K. Wielrennersvereeni- ging „Amsterdam", Amsterdam, Vitesse, Til burg, Excelsior, Amsterdam, Arnhemsche Wielrenclub „Voorwaarts", Arnhem, Le Cham pion, Amsterdam, Wilhelmina. Eind-hoven, en tenslotte om precies half twaalf „Het Zuiden", Eindhoven. Als eerste ploeg kwam binnen „De Bataaf", I-komt. die over de eerste ronde van 56 KM. een tijd van 1 uur 35 min. 17 sec. had gemaakt. De ploeg was nog geheel volledig. Vervolgens kwam Sparta, Den Haag, met nog vijf ren ners. De bekende zesdagen-man Cor Wals, gaf in de eerste ronde reeds op. Na de'derde ronde bleek de einduitslag: 1 De Bataaf (Halfweg) 4 uur 57 min. 37 sec. 2. Excelsior (Amsterdam) 4 uur 58 min. 19 sec. 3 Het Zuiden (Eindhoven) 4 u. 59 min. 43 sec. 4 Vitesse (Tilburg) 5 03.37 5 Sparta (Den Haag) 5.03.39. 6 Germaan (Amsterdam) 5 uur 9 min. 36 sec. 7 Olympia. Amsterdam, tijd 5 uur 14 min. 35 sec... 8 Wilhelmina, Eindho ven, 5 uur 23 min. 38 sec. 9 Voorwaarts. Arn hem, 5 uur 26 min. 18 sec. 10 E.NE.K.W.V. Amsterdam 6 uur 4 min. 50 sec. VOETBAL. ZILVERMEEUWEN—BEVERWIJK (1—2). Ook deze lastige uitwedstrijd is door Bever wijk verdiend gewonnen, ofschoon de zege pas in de laatste vijf minuten bevochten werd. Zilvermeeuwen wint den toss en laat Be verwijk tegen den wind in spelen, wat haar niet belet direct goed aan te vallen, doch de thuisclub kan bet spel op gemakkelijke wijze verplaatsen. Na 15 minuten spelens komt er een schiet kans en met één van zijn bekende harde schoten bezorgt Maanhout zijn club de leiding. (0—1). Als Zilvermeeuwen vijf minuten later den gelijkmaker in het Beverwijk-doel weet te plaatsen komt er steeds me^r spanning in het spel. Na de rust is Beverwijk met windvoordeel het meest in den aanval, doch niets lukt, want ook dc Zilvermeeuwen beschikken over een goede achterhoede. De tijd verstrijkt al meer en meer; wij stel len ons reeds tevreden met een gelijk spel, als Kuijer Sr. vijf minuten vóór het einde het winnende punt op solide wijze in het net weet te depone eren. (12). Als de heer Prins het einde aankondigt, heeft Beverwijk een zwaar bevochten zege behaald. E.D.O. 4—STORMVOGELS 3 (1—2). De bezoekers nemen het spel in handen en zijn steeds in den aanval. Binnen vijf minuten weten zij den E.D.O.-keeper reeds te passeeren. Dan weet E.D.O. het spel te ver plaatsen, zoodat we een gelijk opgaanden strijd te zien krijgen. Hanson weet dan in moeilijke spositie den gelijkmaker te scoren (1—1). Door een fout in de verdediging scoort Stormvogels wederom (12). Na de hervatting is de thuisclub steeds in de meerderheid, doch de voorhoede is niet j bij machte om maar één kans te benutten, I zoodat met onveranderden stand het einde

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5