HET NIEUWE AVONDBLAD VGDR VELSEN, BEVERWIJK e.Q 17* JAARGANG NO. 278 WOENSDAG 28 SEPT. 1932 IJMUIDEP COURANT ^gONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor r; Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. IJMUIDEN ONZE VISCHHANDEL MET BELGIë. etrlSCHE FACTEURS OP HUN VINGERS *11 GETIKT, Xn toet Haatsite nummer mn „De Vis- tcherijcourant" schrijft de Belgische cor respondent 'het volgende 'lezenswaardige D Onze Belgische consignateiurs zal het vooral Interesseeren, wat daarin over de facteurs «rot verteld. Naar we vernemen zijn de hoeren Brouwer wjofd der afdeeling Visscherijen, F. P. Ver- Luien en P. Krab, resp. secretaris van de Reed-ersvereeniging en van de Vischhandel- vereeni'ging te Oostende naar Brussel geweest waar ze met eenige bestuursleden van de jinlAveipsctoe en Brusselsche Factoorsvereeni- ffen een bespreking hadden met de directie san net Belgische Zeewezen over de contin- «nteéring Uit de argumenten, aangevoerd tegen den teueikingsmaatregel, blijkt, volgens de Brus- toilche en Antwerpsche handelaren, dat in 1931 slechts 300.000" K.G. inlandsche visch vera aangevoerd, tegen 17 millioen K.G. buitenlandsehe. Zij stellen vervolgens de vraag: zijn onze visscherijen toegerust om het land van de vereischte hoeveelheden visch te voorzien? Neen! Verder beweren de Brusselsche en Ant- Te:psche facteurs, dat door de invoerbeper king Oostende begunstigd wordt ten nadeele van" de Antwerpsche en Brusselsche visch - maften. De vergadering heeft besloten nieuwe stappen te doen 'bij het ministerie van Ver keerswezen om zoo niet de intrekking, dan toch een minder scherpe toepassing van den maatregel te bekomen. Ook zal een beroep worden gedaan op de medewerking van de andere groe-peeringen M 'toet voedingsbedrijf, om een protestfoe- ie»ing op groote schaal op touw te zetten Ken de menigvuldige maatregelen, die af- 'ifeuk doen aan de handelsvrijheid. Zooals we vroeger reeds schreven zijn «i wij gekant tegen alle belemmering van if zoogenaamde vrijhandelspolitiek! Dat er p:o:eat wordt aangeteekend nemen we dan ooi graag aan. Wat we echter niet kunnen goedkeuren is de wijze waarop sommige Ant- ropsctoe en Brussel-sclhe visebfiacteurs te werk gaan om de beperking van den invoer te doen opheffen. Hun protest komt niet voort omdat er gecon tingent eerd wordt, maar toI uit het feit, dat zij als facteurs niet meer zoo overrompeld worden met Visch, om het even van welk gehalte en van welken prijs. Den dag dat de Hollandsche vischihande- !aren alleen nog op commando zouden kun nen werken en die zoogezegde Antwer,psche schreeuwers hun visch zouden moeten koopen in Holland, zouden ze meteen den rug naar dat land draaien en alleen nog de Oostend- sc'ne markt als de eenige goede beschouwen omdat ze nog alleen vandaar in consignatie ontvangen. Daar zouden ze niets te verliezen hebben, over den verkoop van die visch is geen controle en dat er nu l'OO beunen of 100 kisten binnenkomen is voor hen hetzelfde. Hoe meer visch hoe liever, zeggen zij! Zij rekenen 3 of 10 procent winst, trekken alle onkosten, tot zelfs briefport en telefoon toe, af en de rest as voor den afzender, hetzij hij varlieze of winne, GEEN WINTERLEZ1NGEN. Het Comité voor het organiseeren van winterlezingen heeft besloten, wegens de slechte financieele uitkomsten van het vorige jaar, dit jaar geen winterlezingen te organi seeren. NIEUW HOSANNA. De Christ, gemengde Zangvereeniging „Nieuw Hosanna", directeur S. Wiersma, is voornemens begin November een kerkconcert ie geven. In studie is o.a. hiervoor genomen ,-Panis Angellius". Vooraanstaande musici zullen voor medewerking worden aangezocht. Bereids kunnen wij melden dat de heer F. J. Hoeske uit Amsterdam zijn medewerking heeft toegezegd voor koor, soli en begelei ding. Nadere bijzonderheden hierover zullen tijdig in ons blad vermeld worden. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 28 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Charlotte Köhler met Carrière, 8.15 uur. La Gaité, Raaks 1—3. Cabaret, dancing 8—12 uur. Palace: Zwei glückliche Tage. Op het too- neel: 3 Chatams. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De Philantroop. 8.15 uur. .Rembrandt Theater: Ein Lied, ein Kuss, j-m Madel. Op het toon eel: de H. O. V. 1 en 9.15 uur. Vel sen: Hotel „De Prins", Tentoonstel- -tng Kennemer Kunstenaarskring. 1022 u. DONDERDAG 29 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Stadsschouwburg: Tooneelver. Herman neyernians „Op Hoop van Zegen", 8 uur. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret, dancing 812 uur. Bioscoop voorstellin gen. liJaelsen: Hotel „De Prins", Tentoonstel- s Kennemer Kunstenaarskring. 1020 u. gpSg De jaarlijksche Gordon Bennet wedstrijd bracht dit jaar 18 ballons uit zeven landen aan den start. De prijs werd behaald door „U. S. Navy". Hierboven het vertrek.. ,De Klokken van Corneville." Opvoering door de RK. Operette- vereeniging Zang en Vriendschap". 6 Nov. a.s. voor de K. R. O.-microfoon. De opvoering. Het is reeds zoo langzamerhand traditie geworden, dat de R.K. Zang- en Operette vereeniging „Zang en Vriendschap" alhier onder leiding van haren eminenten direc teur Jan Nibbering uit Haarlem bij den aan vang van het winterseizoen met een nieuw- in gestudeerde operette komt. Ditmaal heeft men een zeer gelukkige greep gedaan. Men heeft n.l. de keuze laten vallen op „De Klokken van Corneville" van Robert Planquette. een operette van welhaast we reldvermaardheid, een werk. dat zoowel door vak- als dilettantentooneel gespeeld, nog immer grooten opgang maakt. Voor vele IJmuidenaren is „De Klokken van Corneville", wat zang zoowel als tekst aangaat, geen onbekende meer, daar met de opvoering van dit werk in „Apollo's" bloei tijd één der glanspunten van het repertoire dezer vereeniging was. In die dagen (het was 14 April 1920) was nog slechts alleen de zaal van Cycloop beschikbaar, welke als ik mij goed herin ner 3 avonden achtereen totaal uitverkocht was. zoo groot was het succes, dat zij met deze operette had. „Zang en Vriendschap", dat vele dezer oude operettes wederom heeft opgevoerd, ving met deze tooneelistiscbe taak aan met de uitvoering van „Nelly" (1929), daarna volgden „Rose Marie" (1930), de „Martha" en „Marion" (1931) en in dit jaar „Franohe- mont" en „De Klokken". Door hard werken en nauwgezet repeteeren heeft directeur Nibbering bereikt, dat thans twee operettes per jaar kunnen worden in gestudeerd. De begeleidende muziek wordt ook ditmaal wederom uitgevoerd door het operette-ensemble, dat gevormd wordt uit leden der Orkestvereeniging „Kunstkring" dir. Sam. Vlessing. Dit klein-orkest zorgde ook bij Apollo" voor de muzikale illustratie. Het bestaat dit maal uit 9 strijkers (violen, alt, cello en bas) 5 blazers en slagwerk. De algeheele leiding berust bij den heer Nibbering, terwijl de regie in handen is van den heer Holtslag, die de vereeniging al deze jaren steeds trouw terzijde staat. Er werden ditmaal pogingen aangewend weer eens een opvoering voor de microfoon te kunnen geven (zooals met „Nelly") en eervolle verplichting is opgelegd geworden hierop is, na goedkeuring door de keurings commissie der K. R. O., toestemmend be schikt. Zoodat „Zang en Vriendschap" een en zij deze operette op Zondagavond 6 No vember a.s. via den Huizer-zender ten ge- hoore zal brengen. Koor en orkest zullen zich daartoe per autobus naar den studio in Hil versum begeven. Aan decors en costumes wordt eveneens weer de uiterste zorg besteed, zoodat men de uitvoering van „De Klokken" tot een per fecte hoopt te maken, een, die klinken zal „als een klok", als één van Corneville dan ditmaal! Het bestuur hoopt, dat ook de financieele resultaten dezer uitvoeringen bevredigend zullen mogen zijn en verwacht van het pu bliek. dat het ditmaal voor een uitverkochte zaal zal zorgen. De vereeniging verdient het ten zeerste. Hieronder volgt een klein overzicht over het interessante werk, zoowel qua muziek als handeling. De muziek. Met „De Klokken" heeft de Fransche com ponist Robert Planquette (18481903) ons wel zijn populairste werk gegeven. Naast dit zijn van hem nog bekend (en ook zeer ge zocht) Rip, Surcouf de Kaper en Le Cheva lier Gaston. In totaal verrijkte hij de litte ratuur op dit gebied met een 12-tal operet tes. De componist komt uit de zoo welbeken de school van Offenbach, die beschouwd kan worden als de stichter van het genre, dat met alles spotte en staatslieden, vorsten zoo wel als goden der oudheid tot mikpunt maak te van zijn geestige satyre. Ook in „Les Cloches de Corneville" wordt een der bonzen van het dorp. in den persoon van den Baljuw niet gespaard en in een geestige scène, geestig zoowel in muzikale vondsten als in handeling bespottelijk ge maakt. wanneer de pruik hem van zijn waar dig hoofd vliegt. De muziek van deze operette is van een bijzondere, pittige bekoring en iedere blad zijde der partituur heeft muzikale waarde door de geestige doorwerking der verschillen de motieven evenzeer als door de populaire, pakkende melodieën, welke dit werk tot een der succesnummers van de lichte muze ma ken. Daartoe wijzen we op b.v. 't bekende Ma trozenliedje, het Klokkenlied, de introductie tot de Spookscène en het Jaarmarktliedje. De apotheose, wanneer het eind-goed, al-goed voor de 4 jeugdige hoofdpersonen gekomen is, behoort wel tot één der mooiste scènes van het werk, dat mede door de pétillante mu ziek nooit nalaat een zeldzame bekoring op den toehoorder uit te oefenen en dat zoo geheel en al doordrongen is van den fijnen Franschen geest, dien de componist in zoo groote mate bezat. De handeling Bij het opengaan van het doek voor het eerste bedrijf vinden we de boeren en boe rinnen van Corneville druk bezig met de toebereidselen voor de dien dag te houden jaarmarkt, een belangrijke gebeurtenis in het leven der dorpelingen, daar dien dag de verhuring der dienstmeisjes, knechts ei koetsiers plaats heeft. Serpelette, een vonde linge, indertijd door Gaspard, een ouden vrek, van het veld opgeraapt, is ijverig in de weer van iedereen kwaad te spreken, in het bijzonder van Germaine, een zoogenaam de nicht van Gaspard. De oorzaak van dit kwaadspreken zit hem voornamelijk in het feit, dat Germaine Ser- polette's vrijer voor den neus heeft wegge kaapt. Deze, Jean GrendCheux, heeft Ger maine eens het leven gered en uit dankbaar heid heeft zij hem het jawoord gegeven. Gas pard heeft echter andere plannen met zijn nicht. Een geheimzinnige vreemdeling, welke zijn schreden wil richten naar het kasteel der Cornevilles, wordt door de boeren hiervan teruggehouden, omdat het in dit gebouw, volgens aller meening, spookt, Niets baat echter, en ofschoon de persoon van Ger maine hem zeer heeft bekoord, neemt hij zich toch voor het kasteel te bezoeken. Dan blijkt het, dat deze vreemdeling de kleinzoon en wettige erfgenaam van den voormaligen heer van Corneville is. Plots nadert een troep kijvende dorpers, met in hun midden Gaspard en Grenicheux, die een klein verschil van meening hebben. Cherchez la femme! Onder een hevig tumult valt het scherm voor het eerste tafereel. Grenicheux, door een ieder achtervolgd, arriveert op de jaarmarkt en weet geen be ter middel, teneinde aan -alle wetten te ont komen, dan zich als koetsier te verhuren, in welk geval (volgens oud gebruik) nie mand eenig recht op hem heeft dan de per soon, die hem in dienst neemt. De markies, die voor zijn kasteel het noo- dige personeel behoeft, huurt op de jaar markt zoowel Serpolette als Grenicheux en... Germaine, tot groote woede van Gaspard. In het tweede bedrijf vinden we het il lustere gezelschap in het kasteel bezig met spoken zoeken. Heerlijk-geheimzinnige scè nes doen allen huiveren! Oude papieren wor den gevonden met interesante geboorte-ac- ten. De spoken naderen, worden echter la ter door den markies ontmaskerd. Terwijl het „familie-spook" n.l. rustig de in het kasteel opgestapelde schatten aan het be wonderen is, dreunen plotseling de klokken van het kasteel Corneville als een donderslag allen in de ooren. De verschijning herinnert zich de legen de, dat bij den terugkeer der Heeren van Corneville de klokken door een onzichtbare hand zullen worden geluid. Het gevonden geld, dat hij reeds zijn eigendom waande zal hem nu worden ontnomen en deze gedachte drijft hem tot waanzin. Op dit moment-su- prème weet de Markies het- spook te ontmas keren. Het is Het derde bedrijf brengt de voor allen be vredigende oplossing. Via verschillende ver rassingen van de zijde van de pittige Ser polette, komt natuurlijk het „happy end", en wordt het getal paartjes in Corneville met een tweetal vermeerderd. Rolverdeeling Germaine, mej. C. Meesters. Serpolette, mej. St. van Buuren. Gaspard, rijke pachter, hr. Joh. Bakker Henri, markies van Corneville, hr. E. Huij- boom. Jean Grenicheux, jonge vissoher, hr. J. Goosen, Baljuw van Corneville, hr. H. A Osen- dor-p Jr. Opvocringsdata Zondagavond 30 October as. in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Donderdagavond 3 November d.a.v. in het Thalia Theater te IJmuiden-West. Zondagavond 6 November voor de K. R. O.-microfoon te Hilversum. Mogen deze uitvoeringen tot een waar succes voor koor en leiders uitgroeien! CERTIFICAAT VAN OORSPRONG VEREISCHT. TEGEN UITVOER VAN VREEMDE VISCH OP ONS CONTINGENT. W. V. A. R. A. Dinsdagavond is de V.AJtA.-.propaganda film ..Stuwing-" tn Thalia vertoond. Het ge bouw was bij deze gelegenheid tot in alle hoeken zoowel beneden als boven ge heel bezet. Voor dat de zaal in duister gehuld werd. richtte de heer Visser, voorziter der afd. IJmuiden van de Vara, eenige woorden tot de aanwezigen waarin hij in 'het bijzonder de aandacht vestigde c-p de cultureele waarde die de radio voor de arbeidersbeweging heeft. Ofschoon de Vara aldus spreker in weinige jaren veel gewonnen heeft, en hard vooruit gegaan is. ondervindt zij door de tegenwoordige 'tijdsomstandigheden ook hare moeilijkheden. Daarom is het noodig de pro paganda voor de Vara met kracht door te zetten. Het -best-uur heeft dan o.o-k gedacht den eersten propaganda-avond niet toeter te -kunnen inzetten dam met de vertooning van de film: „Stuwing". Voorts werd medegedeeld dat. 7 November nogmaals een propiaganda- fil-mavond zal plaats hebben, met de film „Ka meraadscto-ap" Hierna volgde dè f'il-mvertooning. Aangezien de Vara-film als drie acter. met een lengte van 1000 M. niet in staat is een geheeien avond te vullen, werd voor de pauze een bijpr.ogramma afgedraaid en wel een fraaie ..teekenfilm „Chineesch porselein", ge volgd door „Tom's wraak", die beide- getuige het applaus,„zeer in den smaak van toet pu bliek vielen. Na de pauze werd de film „Stuwing" ver toond. Na de voorbespreking in ons blad. kunnen wij zeer kort zijn. Deze film gaf weer. het ontkiemen, den groei en den bloei van de VARA. De film werd evenajs de vorige, zij het dan wellicht met andere gevoelens, met de meeste aandacht gevolgd en zal als pro paganda-film ongetwijfeld haar nut voor de Vara afwerpen. Over de kwaliteiten lo.open de meeningen •nog al uiteen. Ongetwijfeld is het een kunst werk. Wij twijfelen er echter aan' of het doorsnee (bioscooppubliek de film, die be staat uit een aaneenschakeling van losse beelden en daardoor onrustig aandoet, naar waarde zal weten te schatten. PATRIMONIUM De afdeeling IJmuiden van het Christelijk Werkliedenverbond „Patrimonium" zal deze week haar werkzaamheden hervatten. De eerste vergadering zal gehouden worden a.s. Zaterdag 1 October in „Irene". De agenda vermeldt o.a. bespreking concept-program van wenschen voor de Kamerverkiezingen in 1933. NED ROODE KRUIS. De avondoefening, welke vorige week wegens regen ten deele mislukte, zal op Don derdag 29 September bij gunstig weder wor- den herhaald. Den leden der transport colonne alsmede den cursisten wordt ver zocht, samen te komen in het duinterrein achter het terrein van Stormvogels om 8.30. VERGADERING RTNG KENNEMERLAND Van het A.J.V. Bovengenoemde vergadering werd gehou den in de Chr. school Banjaartstraat en was zeer goed bezocht. De voorzitter de heer L. Kooien opende op de gebruikelijke wijze. Hierna sprak de voorzitter een welkomst woord. In plaats van de gebruikelijke bijbel bespreking las de voorzitter Gez 31 en be sprak daarna de resultaten der verschenen zomercampagne. Hierna kreeg Ds. A. A. Wildschut van IJmuiden het woord die een causerie hield over het communisme. Spreker zeide, niet van plan te zijn het- communisme aan te vallen, doch enkel de hoofdpunten te be handelen. In zijn interessante causerie wees spreker op de tegenstellingen tusschen het materialisme en het communisme. Nadat ge legenheid was gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door eenige aanwezigen ge bruik werd gemaakt, werd met het zingen van het Bondslied en dankgebed gesloten. JUBILEUM W. TROMP. Vrijdag 30 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. Tromp alhier in dienst trad bij N.V. Van Keulen's Motorboot- dienst. directeur de heer B. M. van Keulen, De heer Tromp werd, nadat hij gedurende eenige jaren als schipper bij de onderneming dienst had gedaan, aangesteld als vertegen woordiger der vennootschap alhier, welke verantwoordelijke functie hij thans nog be kleedt. De heer Tromp is in den afslag een geziene figuur, die vooral om zijn hulpvaardigheid en bereidwilligheid, iederen verzender met raad en daad bij te staan veler achting geniet. GESLAAGD. Voor het- diploma van den Alg. Ned. Politie bond is geslaagd, met lof, de heer H. Berkhout alhier. WEER VERTROKKEN. Gisteren is ook het stoomschip Stad Zaandam dat wegens de zeemansstaking zoo lang hier gelegen heeft, weer naar zee ver trokken. nadat de reederïj zich ha'd aange sloten bij de nieuwe regeling met de vak- bonden. Naar het Corr. bureau van bevoegde zijde verneemt zal eerlang een regeling worden ge troffen, waarbij de uitvoer van gezouten haring en versche zeevisch naar Frankrijk van alle soorten versche visch naar België alleen is toegestaan wanneer de zending is gedekt door een. certificaat van oorsprong. Deze certificaten zullen uitsluitend worden afgegeven voor den uitvoer van visch. welke door Nederlandsche schepen is aangevoerd of in Nederlandsche wateren ge vangen. JAARVERGADERING „KIJK UIT". De schaakclub ,Kijk uit",, hield Dinsdag avond haar j aarvergadering in het club lokaal, lunchroom Eynthoven. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter, de heer Ter Haar er op, dat de vereeniging zich in een gezonden toestand mag verheugen. Het leden tal is stijgende en ook de financieele positie is gunstig. Spreker memoreerde de onlangs jehouden bondswedstrijden, die voor „Kijk Uit" een groot succes zijn geweest. Spreker bracht dank aan die leden welke hieraan hun medewerking hebben verleend. Nadat de notulen der vorigen vergadering waren vastgesteld, bracht de secretaris, de heer J. Gordijn zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het ledental aan het eind van het verslagjaar 47 bedraagt. Verder ontleenen wij aan het verslag, dat het eerste tiental in de competitiewedstrijden van den Nederland- schen Schaakbond 14 1 '2 punt behaalde, tegen 26 1/2. het tweede tiental 18 voor, 22 tegen, het derde tiental 22 1/2 voor. 27 1/2 tegen, het vierde tiental 2212 voor, 291.2 tegen. Aan de bondswedstrijden namen 17 leden van „Kijk Uit" deel. waarvan de heeren Schmitz, Klaver, J. de Vries, Scholte en Deelder be slag wisten te leggen op den eersten prijs hunner afdeeling. Blijkens het jaarverslag van den: penning meester, den heer Kok bedroegen de ont vangsten f 393.03 en de uitgaven f 311.17, zoodat er een saldo was van f 81.86. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren J. Gordijn - en J. de Vries bij acclamatie werden herkozen. In plaats van den heer Kok, die als penningmeester had bedankt werd gekozen de heer Scholte. f"** De bespreking inzake het competitie-pro gramma had tot resultaat, dat het bestuurs voorstel, de competitie in kleinere groepen dan voorheen te spelen werd aangenomen. In het- komend seizoen zal één avond per maand gedurende één uur door. het lid, den heer Zoontjes theorie van het schaakspel worden gegeven. Tenslotte werd nog besloten, een bedrag uit te trekken voor het aanschaffen van een bibliotheek ten dienste van de leden en bracht een der aanwezigen den heer Ter Haar hulde voor het belangrijke werk, door hem tijdens de bondswedstrijden gedaan. De avond werd verder gezellig doorge bracht met een gong-wedstrijd om fraaie prijzen. VELSEN VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van. den Raad der gemeente Velsen geto-ouden .cp Dinsdag 4 October 1932, des namiddags 7 uu>r ten gem een te-huize. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. In-gekomen stukken en mededeel in gen. 3. Wijziging van begrootimgen voo-r 1932. 4.'Goedkeu-ring van de le suppletoir e be groetingen der Instelling van Maatsdhappeiij'k Hulpbetoon, dienst 1932. 5. Verhuur van de woning Stationsweg no. 69 te IJmuiden. 6. Aankoop van de woning Zeeweg no. 54 te IJmuiden. 7. Verkoop van grond. 8. Advies omtrent het adres van bestoren van (bewaarscholen om -toekenning van een subsidie voor 1933. 9. Advies omtrent toet adres van de af deeling IJmuiden-Velsen van de Vereend- ginig „Volksonderwijs" om toaar om nier in bruikleen af te staan de lokalen der gemeen telijke bewaarscholen met den betre-ffenden inventaris en de aanwezige leermiddelen. 10. Advies omtrent moties inzake plaatsing van 'kinderen op openbare lagere scholen. Geboorten: H. Heuwing-Drenth, z. J. G. Aland-Broekhuizenz. C. E. Woltheus- Krop. d. G. Tofl-Klomp. d. K. Serné- Spruit, z. M. M. Brakenhoff-Pirovano, d. C. van der Windt-Jansen, d. Overleden: Johanna Wilhelmina Haafakker 26 j. echtgen. van F. J. Nieuwenhuis. Chris tina Hendrica Bilderbeek. 43 j., echtgen. van J. Klaver. Hendrikje Willems, 22 j. onge huwd. Nelly Jongert, 7 j., d. van D. Jongert. VELSEN. DRIEHUIS LIJKVERBRANDING. Nu de a-Igem-eene vergadering het voorstel tot den aanleg van een urnenhof bij het crematorium op Westerveld heeft aangeno men, denkt men reeds de volgende week met het werk te beginnen. Dit zal in eigen be heer geschieden. De -urnentoof komt dicht bij den ingang van -het nieuiwe columbarium. De volgende week zal de orgelbouwer de fa. G. van Leeuwen en Zn., te Leiderdorp, ook beginnen met de -werkzaamheden voor het •plaatsen van het nieuwe orgel,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1