HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK e.O. BB»! 4*11 i m r; ïz°l x?n tsnsiïz l7e JAARGANG NO. 282 IJMUI MAANDAG 3 OCT. 1932 A B 0 N N E M ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2Y* cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 p'ns 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 COUPANT VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. de gemeentelijke visscherijschool. broeiende belangstelling voor het visscherijonderwih. ZEEROBBEN VOOR DEN EXAMINATOR. ]>e belangstelling voor het visscherijonder- pjjs in IJmuiden, tot voor eenige jaren de belangrijkste visschershaven van het vaste land van Europa, is steeds zeer matig geweest, gje vreemd het ook moge klinken, ondanks dg goede reputatie die de school genoot, on(janks bekwame leiding en leeraren, die in •nei vak zijn doorkneed, bleef het leerlingen - {a! zoo gering, dat sommige leergangen som tijds meer leeraren dan leerlingen telden. En toewijden weten te verteilen dat het voort bestaan der school eenige malen zeer in ge- raar Is geweest. Verschillende redenen waren voor de ge- I ftoe belangstelling aanwezig. De bel-angrijk- sic waren wel dat het den zeevisseher aan den uiiodigen tijd ontbrak en voorts, dat er niet sss de stok achter de deur: de verplichte di- ,ma's. Ieder die een tijdlang als matroos ban stuurman en die een tijdlang als stuur man had gevaren kan schipper worden op een stoomtrawler. Meermalen zijn voor den Raad voor de Scheepvaart de gevolgen van het ontbreken van de noodige kennis, vooral theoretische ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden raededeelingen dubbele prijs. het overzetveer bij de centrale. maanden geen ondersteuning uitgekeerd is. lingen. Dit aantal is geleidelijk toegenomen cxj thans zijn er geregeld bijna vijftig leerlingen. Het aantal ingeschreven leerlingen is echter grooter. Een aantal varenden bezocht school eenige uren van de dagen dat ze aan den wal zijn. Het examen gaat beginnen. Examinatoren zijn de heeren Verwayen en D. Bakker, adj I ta'wlërschipper geen schuld trof, zag hij Zich inspecteur van de Scheepvaart. I somtijds veroordeeld, eenvoudig omdat, wan- Successievelijk wordt het vijftal candidaten j Lr hij aan den tand werd gevoeld blijk gaf. gedurende een half uur één vóór één aan een «jet op de hoogte te zijn van bepalingen, die kruisvuur van vragen onderworpen. Het zijn ij als gezagvoerder diende te weten. meest veertige'rs, waarvan sommigen al gedu- Het gebrek aan tijd was. toen twee of drie ren<je een reeks van jaren als schipper heb- laren geleden de eene trawler na den ander t)en gevaren Bij hen gaat het beantwoorden L den hoek ging niet langer en geldig argu- der vragen a]S Van een leien dakje. Ze heb- M»nt voor de thuisblijvers. Toch hééft-het ook ben fl1t. wnr(a j- de achter ons liggende jaren heel wat ben als 't ware de theorie geleerd door de r^1 practijk, praten over c arne val -lichten toplich- ;«oelte" gekost om de belangstelling voor de heklichten, lange en korte stooten even riool levendig te maken^ Hij, die de geschie- o-P.mnTrir»v oio i1 s der school in de laatste jaren van dicht- ifat de leeraren meermalen voor nagenoef fege banken moesten doceeren. Er kwam wat meer loven in de brouwerij {oen de lesuren, bestemd voor de visscherij, TCike niet voldoende door visschers werden bezocht, werden gebruikt ten voordeele van de opleiding voor de koopvaardij, met name voor hét voorloopig machinisten-diploma en voor de vooropleiding zeévaartschool. Gedurende eenige jaren deed het eigenaardige geval zich voor, dat de cursussen voor de koopvaardij veel drukker bezocht waren dan die voor de visscherij Sedert eenigen tijd Is door de bezuiniging het koopvaardij -onderwijs van de school ver dwenen. zoodat de school thans wederom ge heel dienstig is aan het visscherij-onderwijs. Het is een gelukkig verschijnsel, dat nu ook emakkelijk als een bakker over krentebrood- - - I jes, weten precies wanneer ze voorzichtig Shebben meegemaakt, hebben ons er meer- j moeten manoeuvreeren, dat ze als 's nachts A,mr vjar-Haasiri Vir>tncrp 11 wns eeil ander vaartuig hun koers kruist eerst moeten zien of hun vuren goed branden; kort om ze. kennen het a, b, c van den zeeman op hun duimpje. Nu en dan tracht de heer Bak ker met de een of andere strikvraag roet in het eten te gooien en gelukt, dat wel eens een enkele maal, zooal niet bij de ervaren schip pers, dan toch bij dezen of genen, die het nog niet verder hebben gebracht dan tot stuur man. Het is een gemoedelijk examen, een exa men, waarbij de examinandus zich niet ze nuwachtig behoeft- te maken. Nu en dan ;toomt een modelletje van een trawler over de lessenaar en doemt uit den mist een stoom of zeilschip op, of komt er een wit licht met een groen licht- in 't zicht. We krijgén het net in de schroef en kunnen niet manoeuvreeren, ic belangstelling voor het visscherij-onderwijs I kabellegger stoomt, op ons af en we ma groeiende is. Jongere en oudere visschers be steden hun vrijen tijd om zich de noodige tennis te vergaren, om wanneer binnenkort ce verplichte examens worden ingesteld, de vereischte papieren te kunnen toonen. Bij het examen. De directeur der school, de heer P. J. Ver- waven noodigde ons dezer dagen uit, om het examen bij te wonen, dat aan een aantal leer lingen van den cursus in de wettelijke bepa lingen inzake het uitwijken zou worden afge nomen, een uitnoodiging, die we gaarne aan vaardden. Voordat de directeurskamer tot examenlokaal werd gepromoveerd, vertelde de heer Verwayen ons nog het een en ander om trent den tegen-woordigen gang van zaken, op de school, Er zijn thans vijf klassen, nl. de jongens klasse, waar les wordt gegeven in zeevaart- Ie, practische vakken, Engelsche taal, re ken dat we uit den weg komen. Alles, wat er op zee gebeuren kan. laten de heeren Ver wayen en Bakker oo de lessenaar in de direc teurskamer gebeuren. Alle vijf candidaten slaagden. Vijf mannen heeft de school weer afgeleverd, die gewapend met het begeerde certificaat, met het noodige zelfvertrouwen hun plaats on de brug gaan innemen, of die zoo ze behooren tot de helaas veel te groote groep tot werkloosheid gé- doemden. naar huis gaan in de hoop. dat. het ..papiertje" hen als de toestand wat bet-er wordt, een voorsprong zal geven op hen, die meenen, dat ze er zonder dat ook wel komen. De belangstelling voor het visscherij-onder- wijs is groeiende, schreven we straks. Maar toch zijn we niet waar we zijn moeten. Er loo- oen nog tal van visschers de school voorbij, die vergeten, dat er binnenkort alleen maar plaats op de brug is voor man-nen die in het bezit zijn van een diploma voor stuurman of schipper en in de machineke/mer voor hen die kenen, in de wettelijke bepalingen inzake het I voor m^hlnist m<>tordrijver uitwijken, ook voor de binnenvaart enz., de vervolgklasse, waar de jongens, nadat ze een tijdlang gevaren hebben, terugkomen voor het behalen van een diploma als stuurman vis scherij, later voor het schappers-diploma, de klasse voor visscherij-machinist, de klasse voor motordrijver visscherij en de klasse voor ouderen. Op 1 September werd begonnen met 22 leer- AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 3 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Haarl. Opera) ette) Vereeniging: De Klokken van Corneville. 8 u. Luxor Sound Theater: „Tropenkolder" uitgebreid voorprogramma. 8.15 uur. Cinema Palace: ,.De Gravin van Monte Christo". Op het tooneel: Lola en clay, Ta lent and Comedy. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ein Lied, ei-n Kuss, om Madel" geprolongeerd. Op het tooneel: AJJdy en Caroll, Dancing Fools. 7 en 9.15 uur. La Gai'té, Raaks 1—3, Cabaret dancing °~-12 uur. hebben, die vergeten dat ook aan hen die in anmerking wenschen te komen voor een dienstdiploma. dit zoo maar niet zonder meer wordt uitgereikt. S. B. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September 1932 inge legd f 80.611.57 en terugbetaald f 68.878. zoodat f 11.733.57 meer werd ingelegd dan terugbetaald. Het laatst uitgegeven spaarbankboekje draagt het nummer 25913. NUTSSPAARBANK. In de maand September 1932 werd inge- legd: a Kantoor Julianakade f 15.539.28 b. Kantoor Willebrordstraat f 11.095.28 c. Kantoor Santpoort f 267.50 vischpropaganda in duitschland. ..DEUTSCHE HERINGE GUT UND FRISCH - MUTTER BRINGT HERING AUF DEN TISCH Propaganda voor het gebruik van visch is een der onderdeelen van de plannen tot ver betering van den toestand in het visscherij bedrijf. Nu het bedrijf hoe langer hoe meer op verbruik in eigen land is aangewezen, is ongetwijfeld niets zoo belangrijk als het ma ken van een goede propaganda. Wat tot nu toe in ons land op dit gebied geclaan is, is van weinig be teekenis. Van rijkswege is het nihil, in tegenstelling met België en vooral met Duitschland. in welke landen de betref fende regeeringsbureaux in woord en ge schrift het hunne er toe hebben bijgedragen, het gebruik van visch (van eigen schepen) te bevorderen. Dezer dagen heeft de Duitsche Rijks-Zee vischcommissie voor de tweede maal in kor ten tijd een wandplaat uitgegeven, bedoeld als eet-meer-visch propaganda. De plaat is smaakvol uitgevoerd in zeven kleuren. Zij vertoont een huisvrouw, bezig met het toe bereiden van versche haring, (de plaat i, speciaal bedoeld als reclame voor het tegen woordige hoofdproduct der Duitsche zeevis- scherij, de „Grüne Hering") voorts een pak kend opschrift, als vermeld boven dit stukje. Bij kleine aantallen is de plaat voor be langhebbenden gratis. Groote hoeveelheden worden tegen de helft van den kostprijs ge leverd (50 stuks a 1 Mark). Als ons gemeentebestuur, in samenwer king met reederij en vischhandel eens onder de leden der Kennemer Kunstenaars Kring een prijsvraag uitschreef voor een pakkende reclameplaat ten dienste der eet-meer-visch propaganda dan zouden we niet meer be hoeven te zeggen dat Saguntum verwoest wordt „deliberante Senatus". De cost gaet voor de baet uyt!" IJMUIDENSCHE TRAWLERVISSCHERS OP DE RUSSISCHE VLOOT. Eenigen tijd geleden meldden wij dat een aantal opvarenden van de IJmuidensche trawlervloot een aanstelling had gekregen op de vissch-ersvloot van Sovjet-Rusland. Naar wij thans vernemen, heeft een dezer die een aanstelling had gekregen als in structeur, bericht ontvangen dat hij zich 15 October a.s. naar de hem aangewezen stand plaats op weg moet begeven. stormvogels-wedstrijden en de auto's. EEN GOEDE MAATREGEL VAN DE POLITIE. Totaal f 26.902.21 en terugbetaald1: Kantoor Julianakade f 10.865.26 b. Kantoor Willebrordstraat f 8.984.57 c. Kantoor Santpoort f 1.049.45 DINSDAG 4 OCTOBER StadsschouwburgGezelschap Saalborn: ue Nauwe Engel. 8 uur. »Sce,rtgebouw: H- O. V., solisten Felix de el> Jos. de Klerck, Johan Spies. 8.15 uur. 8^12 Uujité' Raaks 13. Cabaret dancing 'opvoorstellingen. Totaal f 20.899.28 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6.002.93 Het saldo te goed op 1 September 1932 bedroeg f 828.309.07 Het saldo tegoed op 1 October bedraagt f 834.312. Uitgegeven werden 20 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 4 spaarbankiboekjes Het laatste uitgegeven boekje droeg het nium- mer 2673. Voorheen was het de gewoonte, dat auto's met bezoekers voor de wedstrijden van Storm vogels den open weg opreden tot aan den ingang van het terrein. Wanneer er veel be langstelling voor een wedstrijd was moesten vooral na den afloop de auto's zich door de rijen voetgangers worstelen, hetgeen zJeer onaangenaam was voor de haastige bestuur ders en min of meer gevaarlijk voor de voet gangers, die meermalen genoodzaakt waren, hun heil te zoeken op de zandvlakte langs den klinkerweg, wilden ze niet overreden wor den. Vóór den gisteren gespeelden wedstrijd StormvogelsK.F.C. toen een groot aantal auto's met bezoekers vooral uit de Zaan streek naar het terrein trok, heeft de politie de auto's van den klinkerweg geweerd en ze doen parkeeren in de Kennemerlaan tusschen het Kennemerplein en de Vareniusstraat, waar tijdens den wedstrijd tientallen togen 't trottoir stonden. Deze maatregel noodzaakt weliswaar de bezoekers een paar honderd meter te voet af te leggen, maar de auto's komen thans, doordat ze schuin over de straat worden geplaatst, veel gemakkelijker weg. En de bezcekers-te-voet kunnen thans met groote veiligheid den ingang van het terrein bereiken. Naar wij vernemen is het de bedoeling van de -politie dezen maatregel in het vervolg bij eiken wedstrijd toe te passen. Een maat regel, die zeer is toe te juichen. VRAGEN VAN HET RAADSLID DEN HEER H. HOMBURG. Het lid van den gemeenteraad de heer H. Homburg heeft Burgemeester en Wethouders verzocht in de eerstvolgende vergadering van den gemeeneraad de volgende vragen te mo gen stellen. 1. Hebben Burgemeester en Wethouders ten aanzien van de oeververbinding Mahu- straat niet den indruk, dat de ligging van den steiger aan den Zuidoever met het oog op de veiligheid en de richtige uitvoering der exploitatie, zeer ongunstig moet worden ge noemd? 2. Zijn Burgemeester en Wethouders ook niet van meening, dat voor hen, die in het bezit zijn van een rijwiel, van deze oever verbinding gebruik maken, hieraan groote bezwaren verbonden zijn, in verband met het niet aanwezig zijn van een behoorlijken op en afrit? 3. Indien Burgemeester en Wethouders bo venstaande vragen bevestigend beantwoorden, zouden zij dan willen overwegen: a. tot het verplaatsen van den steiger en de trap aan de Zuidoever meer Oostwaarts? b. Tot het aanleggen van een op- en af- Fit van den steiger af en voort-s die maat regelen. welke met het oog op de veiligheid en exploitatiemogelijkheid gewenscht zijn? VELSEN-NOORD. het tweede lustrum van „de gieteling". EEN „DAVERENDE" FEESTAVOND. De vereeniging van employé's der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken ,,De Gie- teling" heeft Zaterdagavond haar tienjarig bestaan herdacht met een uitstekend ge slaagden feestavond, welke in Hotel „De Prins" werd gegeven. De belangstelling, welke van de zijde der leden en van genoodigden voor deze lustrum-herdenking werd betoond was zoo groot, dat- óe groote zaal tot in de uiterste hoeken gevuld was niet een reeds bij voorbaat feestelijk gestemd publiek. De voorzitter van de Gieteling, de heer Walraven verwelkomde alle feestgenooten, in het bijzonder de directie en de afgevaardig den van de vereeniging „Papyrus" van em ployé's der Papierfabrieken en van de Rede rijkerskamer .Kennemerland" te Beverwijk en gaf daarna een overzicht van al datgene, wat zich in deze tienjarige bestaansperiode van de Gieteling heeft voorgedaan. Spr. her dacht ook de velen, die zich voor de ver eeniging in welke onderafdeeling dan ook verdienstelijk hadden gemaakt. Met voldoe ning maakte de voorzitter ook gewag van den steun, welke de vereeniging in den loop dezer tien jaren van de zijde der directie mocht ondervinden. Met den wensch, dat ook de komende pe riode jaren van groot en bloei voor de Gie teling zouden brengen besloot spr. zijn luid toegejuichte rede. Namens de Directie voerde Ir. Kessler het woord, die de verdiensten van de „Gietelini. schetste ten aanzien b.v. van de totstandko ming van het Pensioenfonds en voor de ver zorging van weduwen en weezen. Als directie van een groot bedrijf, aldus spr. zou men gaarne van alles de organisator willen zijn. Het zou zoo mooi zijn als alle werkers één waren. Dat is echter voor de directie natuur lijk niet wel mogelijk, dit moet dus uit de onderneming zelf voortkomen. De Hoogovens zijn nu acht jaar in bedrijf, de Gieteling be staat reeds tien jaar. zoodat men spoedig de behoefte heeft gevoeld aan hechte banden. Dit is de saamhoorigheid, die ook de Direc tie van harte toejuicht. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat het de thans jubileerende vereeniging in de toekomst zeer goed zal mogen gaan. De Hoogoven Kunstkring bracht als eerste nummer van het feestprogramma een Peest- marsch ten gehoore, voor deze gelegenheid gecomponeerd door den dirigent van het or kest, den heer L. v. d. Hoef. Deze verdien stelijke compositie, waarvan vooral het trio door een zeer gelukkig gekozen instrumen tatie opviel, oogstte een welverdiend applaus evenals dit ook het geval was met de daarna gespeelde ouverture „Orpheus in Unterwelt" van Offenbach. Zeer geslaagd was daarna de "evue in lichtbeelden getiteld „Hallo! Op voor le Gieteling", waarin op humoristische wijze het wel een wee van de vereeniging in beeld was gebracht. In toepasselijke verzen passeerden de velen, die aan de ver eeniging hun krach-ten gaven, de re vue en dat gaf menigmaal aanleiding tot groote vroolijkheid. De vervaardiger(s) van deze plaatjes komt wel een afzonderlijk woord van hulde toe, niet in het minst ook om de gevoelige wijze, waarop de overleden werkers werden herdacht. Daverend succes oogstte na de pauze de tooneelafdeeling „Tavido" met de revue- schets „Wij vieren feest", waarin de Giete ling danig „gevierd" werd. De heeren Groe- neveld en R. Gersen, die tevens de auteurs waren, vervulden de taak van compères daar in bijgestaan door Mej. L. Marcussen als commère. De zaal heeft gedaverd van het lachen en de ..open doekjes" waren niet te tellen. Een groot aandeel in het succes had den ook de beide danseressen, die op lofwaar dige wijze enkele plastische dansen gaven. In het bijzonder de dans „Geketend" was zeer fraai. De heer R. Gerssen zag zich de volle maat van een inderdaad „onstuimig" succes toegemeten, toen hij zich ontpopte als de pleger van een solo-dans bij wijze van paro die. Aan het slot daverden de toejuichingen door de zaal, die zeker ook welverdiend voor een deel bestemd waren voor het muziek-en- semble-v. d. Hoef, dat op te loven wijze de begeleiding van zang en dans verzorgde. De voorzitter huldigde aan het slot onder veel bijval de hoofdpersonen der revue-en bood den regisseur, den heer B. Groeneveld een huldeblijk aan, evenals aan den heer L. v. d. Hoef. Bij zonderen dank werd nog gebracht aan de feestcommissie die dezen avond voor bereidde. De dames ontvingen bloemen. En toen gingen de beenen van' den vloer. Een bal waarop de gezelligheid hoogtij vierde, hield de feestgenooten tot het aanbreken van den morgenstond bijeen. Onder de beproefde lei ding van den heer Erbrink en met medewer king van Rocmer's Dansorkest bleef de stem ming er tot het uur van afscheid danig in. Zoo heeft de Gieteling een lustrumfeest ge vierd, waarop zij met voldoening kan terug- VELSEN KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Op Maandag 10 October moet een verkïe- zirg plaats hebben voor twee leden van het college van notabelen der Ned. Herv. Ge meente. wegens het bedanken van den heer J. Eenhoorn en periodiek aftreden van den heer P. Hille. DE SCHEEPVAART IN SEPTEMBER. In de maand September zijn in de ha vens van het Hoogovenbedrijf aangekomen 18 stoomschepen, waarvan 10 geladen met erts en 1 met steenkolen, terwijl 7 schepen aankwamen om ijzer te laden. Er vertrokken in deze maand 17 stoom schepen. waarvan 6 met een lading ijzer. Deze ladingen waren bestemd voor: 2 voor Spanje en Italië. 1 voor N.-Amerika, 1 voor Noorwegen, 1 voor Zweden en 1 voor Fin land. Verleden jaar kwamen in September eveneens 18 schepen aan, waarvan 6 met erts en 2 met steenkolen. Thans zijn dus 4 schepen, weer met erts aangekomen. Er vertrokken verleden jaar in dezelfde maand 24 stoomschepen, waarvan 11 gela den met ijzer. Voor de Papierfabriek te Velsen. kwam in September geen enkel zeeschip aan. Dat is in geen jaren gebeurd. Sinds er aan de fa briek geregeld hout eni hou-tstof van overze-e- sc-he landen wordt aangevoerd, was Septem ber altijd een drukke maand. Zoo kwamen er verleden jaar in die 'm&.ancl 5 groote stoomschepen met hout aan en een stoom schip met cellulose eh^ in 1929 6 v. 9 schepen. Verder kwamen voor IJmuiden nog aan 13 zeeschepen, waarvan 1 met stukgoede ren, 1 om te bun-keren en 3 als bijlegger. Ver leden jaar bedroeg dit aantal 11 schepen, dus thans 2 meer. In totaal zijn dus dit jaar in de maand September in onze havens aangekomen 31 zeeschepen, tegen verleden jaar 36 schepen of thans 5 minder. LEDENVERGADERING ..VFREENIGDE STATEN VAN EUROPA". De Vereeniging „Vereenigde Staten van Europa" houdt Vrijdagavond 7 October a.s. een ledenvergadering in Hotel Parkzicht te IJmuiden-Oost en op Vrijdag 14 October a.s. in Oud Meeresteyn te Beverwijk. Als spreker zal op deze vergaderingen op treden de heer Mr. J. H. Schultz van Hagen, secretaris van het hoofdbestuur. PERSONALIA. Met ingang van heden is benoemd tot tijde lijk bouwkundig opzichter bij de gemeente Emmen. de heer J. van der Horst alhier. DRANKWET Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis dat bij lien is ingekomen een verzoekschrift van G. H. H. Plas. bank werker, wonende te Amstex-dam om een ver lof A voor den verkoop van zwakalcoholisöhen drank in de beneden-vóóriocaliteit van het perceel Wijkerstraatweg no. 18 te Velsen; van E. P. Broek te IJmuiden om een ze'.fde verlof in den benedenlocaliteit Prins Hen drikstraat 69 en van W. A. J. Antonisse, bank werker te Velsen om een verlof B voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in het- consumptievertrek van het kleedhuis op 't Sportpark der fa. Van GeM-er Zn. aan den Wijkerstraatweg te Velsen. BEVERWIJK TOONEELAVOND. De R.K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" uit IJmuiden-Oost geeft op Zondag 0 October in het K.S.A.-gebouw een opvoering van het bekende tooneelspel „Onder één Dak" van Jan Fabricius. DE WERKLOOSHEID. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsver zekering ingeschreven werkloozen vertoonde de afgeloopen week weer een aanmerke lijke stijging. In totaal waren ingeschreven 559 werk loozen tegen 486 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers Beverwijk 363 (vorige week 306), Wijk aan Zee en Duin 156 (145), Heems kerk 35 (35). In de overeenkomstige week vna 1931 waren de aantallen: Beverwijk 116, Wijk aan Zee en Duin 62, Heemskerk 20, totaal 198. Ondertrouwd: H. Schoenmaker en A. M. van der Meij, C. J. van Leeuwen en M. A. Ladru, A. D. van Eek en C. H. van Driel. Getrouwd: J. Bokhorst en E. Jonk, P. Geer- lings en M. Dijk. A. Beentjes en J. Wolter- man Bevallen: W. H. F. WesterSehoonenberg d. M M Zoonvan Meurs z. E. CastricumLod- wijks z. T. van der LeeOudhuizen d. A. F. J. Timmervan der Wijst z. Overleden: Th. J. Verheiden, 5 d. C. A. Zwa ger, 31 j., ongehuwd; N. Jongert, 7 j. E. Half, 73 j., wedr. van P. Piepers, gehuwd met W. J. G. Kambeel; O. V. Anderson, 52 j., gehuwd met A. C. Karlssen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1