KON. NED. VOETBALBOND. de uitslagen voetbalnieuws Stormvogels-K. F. C. (1-0) RANGLIJST JES. R.C.H.-V.S.V. (1-2) -BMUIDER courant MAANDAG 3 OCTOBER 1932 V.S.V. klopt R.C.H. in het Heemsteedsche Sportpark met 21. Haarlem Hidt in Enk huizen tegen West-Frisia een 5-3 nederlaag. De derde overwinning voor de Stormvogels. Acht gelijke spelen in de eerste en zes in de Westelijke tweede klasse. D. W. S. en H. F. C. spelen in Amsterdam 11 gelijk. E. D. O. speelt 22 gelijk tegen W. F. C, Kinheim wint van H. R. C. Bloemendaal behaalt het eerste punt tegen Spartaan. AFDEELING I. Eerste klasse: 'fc GooiA.D.O. 10 HB.S.D.H.C. 13 R.C.H.-V.S.V. 1—2 2.F.C.—Feijenoord 02 Tweede klasse A. Zeeburgia—T.O.G. 30 DJ3.C.Z.V.V. 1—6 Alcm. VictrixV.V.A. 22 ED.O.—W.F.C. 2—2 KinheimH.R.C. 10 Tweede klasse B: D.W.S.—H.F.C. 1—1 Alphen—Baarn 33 HerculesVelox 12 A.F.C.—B.F.C. 2—2 Bloemendaal»—Spartaan 22 Derde klasse B: D.J.K.—Zeemeeuwen O.V.V.O.De Kennemers 41 W.M.S.SD.W 20 Schoten—Halfweg 1—2 HillinenOosterpark 53 Derde klasse C: WatergraafsmeerZ.R.C. 45 Rodi—O.D.E. 30 De MeteoorU.V.V. 36 ZandvoortHolland 20 Vierde klasse A: Beverwijk—Uitgeest 21 QJ5.C.Alkmaar 50 SchagenZilvermeeuwen 12 E.V.C.D.T.S. 42 Texel—Vrone 101 Reserve eerste klasse: A.F.C. 2—E.D.O 2 3^4 Hilversum 2Z.F.C. 2 14 Blauw Wit 2Ajax 2 40 Haarlem 2Stormvogels 2 64 Reserve tweede klasse A: H.R.C. 2—R.C.H. 2 2^-2 W.F.C. 2—Ajax 3 3—2 V.S.V. 2Alcm. Victrix 2 42 K.F.C. 2West Frisia 2 41 V.T.A. 2—T.O.G. 2 3—1 AFDEELING II. Eerste klasse: West FrisiaHaarlem 53 Stormvogels—K.F.C. 10 Sparta—Xerxes 44 Ajax—Hilversum 22 DF.C.V.U.C. 3—3 Tweede klasse A: D.C.L.O.D.S. 2—1 B.E.C.—Quick 1—1 O.N.A.—H.V.V. 3—1 UnitasR.F.C. 32 Tweede klasse B: C.V.V.Overmaas 11 V.O.C.Excelsior 15 V.D.L.—For tun a 12 VJ.OB.—S.V.V. 2—1 Vierde klasse A: L.D.W.S.Kranenburg 03 R.C.L.S.V.C. 2—15 Reserve eerste klasse: V.U.C. 2—Feijenoord 2 0—5 Xerxes 2Sparta 2 23 D.H.C. 2—H.B.S 2 4—1 Excelsior 2Gouda 2 52 AD.O. 2—C.V.V. 2 4—2 AFDEELING III: Eerste klasse: Tubantia—Heracles 21 A.G.O.V.V.—Vitesse 2—2 WageningenEnschedesehe Boys 22 EnschedéRobur et Velocitas 31 Go ahead—P.E.C. 1—2 AFDEELING IV: Eerste klasse: N.O.A.D.Eindhoven 22 Willem II—Middelburg 8—2 P.S.V.—Bleijerheide 30 M.V.V.—N.A.C. 1—7 B.V.V.—Longa 35 AFDEELING V: Eerste klasse: Friesland—Frisia 0—0 Be ClickG.V.A.V. 3—3 AlcidesVelocitas 15 VeendamLeeuwarden 30 Sneek—Achilles 15 AFDEELING I. Eerste klasse A gesp.gew.gel. verl. pnt. v.-t. ge.m Feijenoord 3 3 0 0 6 9—2 2.— D. H. c. 3 3 0 0 6 11—3 2.— A. D. O. 3 1 1 1 3 6—5 1.— V. S. V. 3 1 1 1 3 2—2 1.— Z. F. C. 3 1 1 1 3 6—7 1.— 't Gooi 3 1 1 1 3 2—6 1.— H. B. S. 3 1 0 2 2 4—8 0.67 Hermes-D.V.S. 2 0 1 1 1 3—4 0.50 R. C. H. 3 0 1 2 1 5—8 0.33 Blauw Wit 2 0 0 2 0 3—6 0.— Tweede klasse A Zeeburgia 3 3 0 0 6 7—0 2.— E. D. O. 3 2 1 0 5 11—4 1.67 Kinheim 3 2 0 1 4 6—4 1.33 W. F. C. 3 1 2 0 4 9—7 1.33 Z. V. V. 3 1 0 2 2 7—6 0.67 Alcm. Victrix 3 0 2 1 2 7—8 0.67 D. E. C. 3 1 0 2 2 9—12 0.67 H. R. C. 3 1 0 2 2 4—9 0.67 T. O. G. 3 1 0 2 2 4—9 0.67 V. V. A. 3 0 1 2 1 3—9 0.33 Tweede klasse B: H. F. C. 3 2 1 0 5 11—2 1.67 D. W. S. 3 2 1 0 5 13—3 1.67 Velox 3 2 0 1 4 11—6 1.33 Spartaan 3 1 2 0 4 5—4 1.33 Hercules 3 1 1 1 3 5—4 1.— A. F. c. 3 1 1 1 3 8—3 1.— B. F. C. 3 1 1 1 3 6—7 1 Bloemendaal 3 0 1 2 1 6—12 0.33 Alphen 3 0 1 2 1 8—14 0.33 Baarn 3 0 1 2 1 5—1 °i 0,33 AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 3 3 0 0 6 to 1 K. F. C. 3 2 0 1 4 8—4 1.33 Ajax 3 1 2 0 4 9—5 1.33 Sparta 3 1 1 1 3 9—9 1.— Xerxes 3 1 1 1 3 10—11 l._ Hilversum 3 1 1 1 3 8—13 .1— D. F. C. 3 0 2 1 2 8—9 0.67 West-Frisia 3 1 0 2 2 8—11 0.67 Haarlem 3 1 0 2 2 10—14 0.67 V. U. C. 3 0 1 2 1 5—12 0.33 Haarlemsch ElftalBrusselsch Elftal. Naar wij vernemen zal op 16 October, den datum waarop ons Nederlandsch Elftal den extra wedstrijd tegen het Belgisch Elftal speelt een Brusselsch Elftal de gast zijn van den H.V.B. De wedstrijd wordt 's middags twee uur gespeeld op het terrein van Haarlem aan den Rijksstraatweg. Het Brusselsch Elftal worden samengesteld door de Entente Brabanconne en zal zeer sterk zijn, omdat de Belgen revanche willen nemen voor de 3—1 nederlaag, welke zij cp 14 Februari te Brussel van het Haarlemsch Elftal moesten incasseeren. Om een ieder in de gelegenheid te stellen, dezen wedstrijd te kunnen bijwonen, zullen plaatsbewijzen aan verschillende adressen tegen sterk gereduceerde prijzen in voorver koop verkrijgbaar worden gesteld. In den loop dezer week zal vermoedelijk het Haarlemsch Elftal worden samengesteld. Haarl. Zilversmeden Comb. Op de laatst gehouden vergadering is het bestuur als volgt samengesteld: A. Beenders, voorzitter; J. Duineveld, secretaris, Gpd'fr. v. Bouillonstr. 39 rood; G. Zwart, penning meester; E. Wieman en H. v. d. Weerdt, com missarissen. Ook hun derden wedstrijd hebben de Vo gels gewonnen, zij het dan ook met. de kleinst mogelijke cijfers, terwijl bovendien nog opgemerkt dient te worden, dat het doelpunt gescoord werd door Van Pel, den invaller, die een gedeelte van de tweede helft Van der Steen verving. In de eerste helft speelde Stormvogels subliem. Daar kon K. F. C. niet tegen op. In de tweede helft stond hun spel min der hoog. terwijl K. F. C. toen juist iets beter ging spelen, zonder dat haar spel zich boven het middelmatige verhief. Ja, de eerste helft was Stormvogels-helft. Toen vlotte het samenspel uitstekend. Vooral aan de linkerzijde ging het van een leien dakje. De Waard en Ketting speelden zoo handig, dat de beide Veen-en va.n het kastje naar den muur gestuurd werden. Wat ons vooral opviel was het feit, dat herhaaldelijk op de halfbacks teruggespeeld werd en deze den bal zooveel mogelijk langs den grond speelden. Hoe goed de linkerwing echter ook speelde, niet geheel juist gezien leek het ons den rechterwing te veel werkeloos te laten. Jammer was het ook, dat De Waard zijn voorzetten'niet omhoog kon krijgen, zoo dat ze vaak door de Koogsche defensie onderschept konden worden. Het spel van de midden linie verdiende in d-eze periode zoowel verdedigend als aanvallend, allen lof. In de tweede helft werd, we zeiden het reeds niet zoo goed gespeeld. De verde diging werd voor zwaarder problemen ge steld, doch zoowel De Waard, als Haak en Koster bleken uitstekend voor hun taak berekend. De K. F. C. defensie was er nu ook beter in-, vooral de gebroeders Veen hadden den linkerwing nu beter in bedwang. Wan neer Stormvogels zoo speelt als in de eerste helft, bezit zij absoluut een kampioensploeg. De elftallen zijn als volgt: Storvogcls: De Waard. Haak Sr., Koster. Haak Jr., Prins, v. d. Velde, Van der Steen, Groeneveld, Schoorl, Ketting, de Waard. K. F. C. Kruyver, Visscher Jb. Mol, Bouthoorn, Hille. Bley, Nieuwenhuysen, J. Veen, W. Mol, Jb. Veen, Van 't Hoff. K. F. C. heeft den toss gewonnen en ver kiest van den stevigen wind af te spelen. Dit belet Stormvogels niet om enkele goed- opgezette aanvallen te ondernemen, waarbij Groeneveld na drie minuten tegen den paal schiet. Ondanks regen en wind behoudt Storm vogels het beste van het spei. Vooral de lin kerwing speelt mooi. Voortdurend verkeert het Zaansche doel in gevaar, doch Veen c.s. weten stand te houden. De Zaansche aanvallen worden lang zoo goed niet opgezet en vrij gemakkelijk door koster en Haak afgeslagen. Alleen wanneer Haak Sr., ontactisch Kruyver tracht af te houden, brengt diens voorzet het Vogels-doel in gevaar. Haak Jr. redt echter fraai. Voor K. F. C. is De Waard onweerstaan baar. Steeds is hij de gebroeders Veen te ving af. Na een zijner voorzetten komt Schoorl vrij. Zijn hard schot vliegt rake- n-ings langs den paal. Een kwartier voor de rust ontsnappen beide doelen wonderlijk. Eerst trapt Ketting op één meter afstand nog over de lat en dan komt een schot van Kruyver tegen de lat. Bij de Koogers presteert de internationaal Mol zoo goed als niets. Haak: c.s. blijven de aanvallen der Zaankanters dan ook gemak kelijk de baas. Rust 00. Direct na de hervatting oefende Stormvo gels een stevigen druk uit op het K. F. C.- doel. Een kopbal van Groeneveld ging rake lings over de lat. Hierna kwam K. F. C. ook wat meer los, doch verder dan Haak en Koster kwam men meestal niet. Een doorbraak van Kruyver doet de Storm vogelsharten echter angstig kloppen, doch De Waard redt keurig. Even later werkt Mol met zijn hand den bal in het doel, wat den leider niet ontgaat. Hoewel haar spel technisch niet zoo hoog staat als vóór de rust, is Stormvogels verre weg het meest in den aanval. Bij beide par tijen verlaten de rechtsbuitens het vel-d. Bij Stormvogels komt Van Pel in het veld. Het is zoowaar deze speler, die vijf minuten vóór het einde met een listig schot Stormvogels de leiding geeft. (10). K. F. C. zet nog even alles op alles. Aan beide zijden wordt nu af en toe te forsch We denken K. K. C. nog gelijk te zien ma ken ,doch De Waard voorkomt dien gelijk maker op schitterende wijze. Tot de laatste seconde blijft het spannen, doch dan verkondigt een luid gejuich, dat Stormvogels gewonnen heeft. En verdiend! Kos heeft overigens goed gekeept. Onder minder gunstige weersomstandighe den liet Bosch de volgende elftallen precies twee uur aantreden: R. C. H.: Kos, Kaestner, Prevost, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, Verkerk, Bloemink, Smit, Martin. V. S. V.: Hillekamp, De Wolf Jr., Jac. Wey, Rosier, De Wolf Sr. Heijermans, Zuurbier, Kossen, Van der Griendt, Van Zutphen, Van der Wint. Reeds na enkele minuten heeft V.S.V. suc ces na een verkeerd begrijpen in de Racing- achterhoede, doch met het voordeel van den sterken windt neemt R.C.H. het spel geruimen tijd in handen, zonder het nochtans tot een doelpunt te brengen. De snelle doorbraken van V.S.V., dat haar binner.spelers van stonde af aan in de verde diging hield, bezorgden inmiddels aan de R. C. H.-defensie veel werk; eenmaal veroor zaakte hierdoor Kaestner een strafschop, die in een doelpunt werd omgezet. R.C.H. behoudt toch het beste van het spel; diverse goede voorzetten zoowel van rechts als van linies vcflgen op het V.S.V.-doel, doch v. d. Wint redt herhaaldelijk de situatie. Uit ee'n wegens hands toegestanen straf schop krijgt R.C.H. dan gelegenheid om den achterstand te verkleinen, doch al mag Smit er tweemaal over doen, hij accepteert de kans niet en met een 20 achterstand wordt ge draaid. De tweede helft, met het nadeel van den wind is de Racing eveneens 'het meest in den aanval geweest; vele kan,sen worden onbenut gelaten, totdat na 'n halfuur spelen Smit na mooi werk van Bloemin-k den achterstand verkleint. (12). Er volgt dan nog een spannende strijd om den gelijkmaker, waarin vele goede schoten worden afgezonden op v. d. Wint, doch het lukt den R.C.H.'ers niet. Met een 21 nederlaag komt het einde van dezen strijd. De „Vogels" blijven winnen. Nu werd K. F. C. het kind van de rekening. Onze foto toont de Waard in moeilijkheden, met Koster naast zich en v. d. Velde als bijstand. Het wil met de Racing nog maar niet vlot ten; zoo werd gisteren wederom verloren, nu met 21 van het bezoekende V.S.V. in een wedstrijd, waarin de R.C.H.'ers voor het meerendeel aanvallend geweest zijn en in elk geval belangrijk beter voetbalden, dan hom te genstanders. Een gelukkig doelpunt, waarmede V.S.V. de score opende, en het onbenut laten van een 9 an R.C.H. toegestane penalty voorkwamen, dat R.C.H. het minstens verdiende gelijke spel behaalde. Aan spanning heeft het weer niet. ontbro ken, al bad V.S.V. in de eerste helft reeds haar beide doelpunten gemaakt, waarvan het tweede ook uit een strafschop. Overigens moet het bij de Velsenaars wel van de verdediging komen; die zal in haar huidigen vorm een geducht struikelblok blij ken voor menigen aanval. Het elftal bevat me erend eels harde werkers, die van begin tot einde zwoegen dat het een lust is. met als uit blinkers de beide voorwaartsen De Wolf Sr. en -Junior. Zooals gezegd heeft R C.H. technisch knap voetbal laten zien. is zeer veel in den aanval aeweCst, doch kon het tot slechts één doelpunt brengen. De voorhoede, met Bloem ink als eentervoor, deed heel goede dingen, vooral Martin mag met eere genoemd worden. Ver kerk kan het nog beter en sneller, Hanse was goed zonder meer, terwijl Smit soms te onbe suisd speelt; ook hij kan veel beter. Bloemink debuteerde heel verdienstelijk; hij is mis schien iets te licht. De middenlinie heeft goed gespeeld, vooral Ruis. Geutskens dwaalde te veel af. waardoor Kaestner dikwijls alleen de snelle linkerwin t m bedwang moest houden, hetgeen hij met j behulp van Prevost behoorlijk deed. Jammer dat een misver-stand tusschen hem en Kos die daarna nog een fout maakte, het eerste doelpunt tengevolge had. Van de openi'ng van v. Gelder's Sportpark te Velsen. Kinheim komt het terrein op voor den wedstrijd tegen H. R. C. backs hun aanvallers meestal de baas, hoe wel de linksbuiten eens een goede kans mist. Vlak voor de rust neemt O.V.V.O. geheel tegen de verhouding in door Jonas de lei ding, Rust komt met 10. Na de thee beginnen de Kennemers goed; na enkele minuten weet Schipper na goed samenspel met Groot onhoudbaar gelijk te maken (11). De Kennemers blijven steeds een tikje gevaarlijker, doch als dan de Am sterdammers weer eenige aanvallen opzetten, maakt de Wijker defensie enkele fouten; kort na elkaar is de stand tot 31 opge voerd. De Wij kers geven nog niet op. doch het samenspel wordt te ver doorgevoerd. Ten. slotte weten de Amsterdammers den eind stand op 41 te brengen. KinlieïmH. R. C. (10) Kinheim opende Zondag zijn nieuwe ter rein in het Van Gelders Sport-park met een verdiende overwinning op het sterke H. R. C. H. R. C. verkiest den sterken wind in den rug en begint direct in een geweldig tempo het Kinheim-doel te bestoken Al direct moet Druyven laten zien wat hij kan, als een vliegend schot in den benedenhoek wordt ge lost. Languit vallende weet hij echter het harde schot te keeren. De Kinheim-halfbacks komen na 20 minu ten wat meer naar voren, zoodat de voorhoe de nu meer steun krijgt. Niettegenstaande het veld en de bal zeer glad zijn van den regen, gaat het spel snel op en neer, waar bij aan beide kanten enkele kansen gemist- wórden. Tegen de rust komt Kinheim nog even opzetten, waarbij tweemaal een goede kans tot scoren voorbij gaat en eenmaal een doelpunt terecht wegens buitenspel gean nuleerd wordt. Rust 00. Na de rust zit Kinheim voor het H. R. C.-doel. De H. R. C. achterhoede zijn een geweldig struikelblok voor de Kinheim voorhoede. Als na ruim 20 minuten de spil Druyven in het middenveld een bal te pak ken krijgt, drijft hij even op, om dan on verwacht een hard schot de lossen, dat in den uitersten bovenhoek verdwijnt. (10). Dit geeft Kinheim zelfvertrouwen; ze heeft nu langen tijd het beste van het spel. We -denken reeds aan een 20-voorsprong, als Ellen door alles heen is, doch de keeper weet zijn schot nog rakelings naast te werken. De tijd verstrijkt al meer en meer. De laatste minuten zet H. R. C. er nog alles op om een ge-lijk spel uit het vuur te slepen, doch de Kinheim-achterhoed-e houdt stand, zoodat Kinheim met den oneven goal wint. O. V. V. O.De Kennemers (4—1) Direct na het begin zitten de Wijkers al voor het doel der gastheeren. Schoten van Groot en Schipper gaan over of naast, terwijl Horemans eens juist een hoekschop over kopt. Aan de overzijde zijn de Kennemers- Burger, van D. O. K. te Beverwijk is te Am sterdam kampioen Gewichtheffer van Noord- Holland geworden in de afdeeling zwaar gewicht. Beverwijk—Uitgeest (21) De eerste aanvallen zijn voor de Wijkers, die gesteund door den wind het Uitgeester doel belagen. Toch zijn de aanvallen der thuisclub niet zoo gevaarlijk, als wij dat ge wend zijn; de Uitgeesters zijn de menschen niet om zich zonder meer gewonnen te geven Zoo golft het spel heen en weer; van over wicht is geen sprake, ofschoon de aanvallen van Beverwijk menigvuldiger zijn. Een goe den aanval van Beverwijk kogelt Maanhout hoog over, wat deze speler nog eenige malen weet te doen. De keeper van Uitgeest is een prima kracht, zoodat het spel der Wij kers, hoe mooi ook, geen succes oplevert. Wanneer het spel ongeveer 25 minuten oud is, laat Kuijer Sr. van verren afstand een hard schot dat via de vingertoppen van den keeper in het net verdwijnt (10). De Uitgeesters laten zich door dezen klei nen tegenstand niet ontmoedigen. Bij één der aanvallen van de bezoekers maakt de links binnen op solide wijze ge lijk (11). Tot de rust blijft het zoo. Na de rust speelt Beverwijk weer mooi. zoodat Uitgeest alle zeilen moet bijzetten om erger te voorkomen. Eindelijk weet Maanhout in samenwerking met de gansche voorhoede den stand op 2-1 te brengen. De uitvallen der bezoekers zijn niet zonder gevaar, doch Zoutman, de Ruiter en Adrichem voorkomen steeds erger. Als scheidsrechter Koning het einde aankondigt heeft Beverwijk een zwaar bevochten zege behaald. Een spelmoment vol vlugge actie uit den wedstrijd die V. i met 21 van R. C. H. won. V. te Heemstede

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5