HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK e.O. HOE DE WERKLOOSHEID TE BESTRIJDEN. 17e JAARCANC NO. 283 DINSDAG 4 OCTOBER 1932 IJMUIDEP COURANT ^BONNEM ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJrauiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE; P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. IJMUIDEN de zeevisscherij. CIJFERS OVER AUGUSTUS. De aftfeeling Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken en Arbeid deelt het volgende mede omtrent de zeevisscherij in jp maand Augustus 1932, waarbij de tusschen Saakjes geplaatste cijfers betrekking hebben. mi de maand Augustus 1931. Aan de zeevisscherij namen 549 626) Ne- 'derlandsche vaartuigen deel. Door Nederland se en vreemde vaartuigen werd volgens L-rloopige opgave hier te lande aangevoerd «mi 350 K.G. (16.460.800 K.G.) visch met een «arde van f 1.416.050 (f 2.537.550). Van de stoomtrawlers waren 50 (101) vaar den in bedrijf. Zij voerden hier te lande in 115 (264) reizen, waaronder 6 (15) reizen naar j. Westkust van Engeland, 16 16) reizen van haringstoomtrawlers en 1 (1) IJslandrei s, 1936 045 K.G. (3.446.225 K.G."» visch aan, ter vaarde van f 295.500 (f 727.650). De stoomtrawlers, die de Noordzee bevisch- (haringstoomtrawlers niet inbegrepen) linden en besomden gemiddeld per reisdag respectievelijk 1440 K.G. (1463 K.G. en f 252 If 303). De vangsten waren even ruim als in Augustus 1931. De vischprïjzeh waren gedu- .pnde een groot gedeelte van de maand laag. waardoor de besommingen over het geheel slechts zeer matig waren. 'Aan de Westkust van Engeland (Clyde), rischten 6 stoomtrawlers. De vangst bestond uit 109.125 K.G. visch (voornamelijk „hake") waarde van f 36.305. Door 8 Nederlandsche haringstoomtrawlers werd in 16 reizen 550.095 K.G. visch te IJmui den aangebracht ter waarde van f 39.909. De van'st bestond in hoofdzaak uit versche ha- ringn.l. 474.210 K.G. en bovendien 255 kantjes steurharing. j De stoomtrawler, die bij IJsland had ge licht voerde 62.575 K.G. visch te IJmuiden aan ter waarde van f 4776. Voorts marktten in Augustus jl. te IJmui den 25 Duitsche stoomtrawlers, waaronder 22 •haringstoomtrawlers. In 29 reizen, waarvan 23 van de haringstoomtrawlers, brachten deze vaartuigen 1.415.885 K.G. visch aan, ter waar toe'van f 108.780. Verder kwamen in Augustus jl. nog 16 Bel iefte motorkotters te Rotterdam. Schevenin- f'en en IJmuiden aan de markt, die in 17 rei zen f 6135 besomden voor 24695 K.G. visch, en ie IJmuiden werd door één Deensche motor- hotter nog 16.400 K.G. IJsland visch gelost ter waarde van f 2470. Van de motorloggers en motorkotters namen 55 23) vaartuigen aan de trawlvisscherij deel. In den loop van de maand werden hiervan echter weder 16 (5) motorloggers voor de ha ringvisscherij uitgerust. De trawlvisscherij van de motorloggers en motorkotters leverde in 182 68) reizen 284.395 Kilogram. (78.600K.G.) Noordzeevisch op, ter waarde van f 86.180 (f 45.965). Gemiddeld per reisdag vingen en besomden deze vaartuigen respectievelijk 236 K.G. (200 K.G.) en f 71 (f117). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland sche Noordzeekust namen 227 (210) kleine motorvaartuigen deel en voorts nog 12 (10) half gedekte en open zeil vaartuigen. De motorkustvisschers maakten 2116 (1699) reizen en brachten 434.400 K.G. (325.900 K.G."» Noordzeevisch aan. waarvoor f 109.939 (f143.155) werd besomd. De gemiddelde vangst en besomming per reis be'droeg respectievelijk 205 K.G. (192 K.G.) en f 52 (f 84). Eén stoomtrawler uit IJmuiden en één Ur- ker motorkustvisscher vischten met de zee- vischzegen. Eerstgenoemd vaartuig bracht in twee reizen 5250 K.G. Noordzeevisch aan waarvoor f 652 werd besomd en het Urker motorvaartuigje maakte nog slechts één proef reis en besomde f 316 voor 1840 K.G. Noord zeevisch. Door Deensche motorkotters die met de zee- vischzegen hadden gevischt, werd in 99 reizen 329.125 K.G. Noordzeevisch aangevoerd ter waarde van f 60.865. Voorts brachten 2 Duit sche en 2 Zweedsche motorvaartuigen nog Noordzeevisch met de zeevisebzegen gevangen, aan, De vangst en besomming van deze vaar tuigen bedroeg respectievelijk van de Duit sche vaartuigen in 8 reizen 11.160 K.G. en f 2405 en van de Zweedsche vaartuigen in 2 reizen 7365 K.G. en f 1070. Door 8 Vlaardingsche stoombeugers werd ln 10 reizen 159.450 K.G. visch aangevoerd rer waarde van f 31.742. De vangst van deze vaartuigen be'stond in hoofdzaak uit z.g. kol- maatjesharing. In totaal brachten de stoom beugers 1675 kantjes haring aan, waarvan de gemiddelde waarde werd berekend op f 18.93 per kantje. In den loop van de maand gingen 6 van de genoemde 8 stoombeugers tot de eigenlijke haringvisscherij over. De twee andere stoom beugers deden dit in begin September. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 4 OCTOBER Stadsschouwburg: Gezelschap Saalborn: De blauwe Engel. 8 uur. Concertgebouw: H. O. V. o. 1. v. Frits Schuurman. Solisten Felix de Nobel, Jos. de Clerck, Johan Spies. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tropenkolder" en uitgebreid voorprogramma. 8.15 uur. Cinema Palace: ,.De Gravin van Monte Christo". Op het tooneel: Lola en Clay, Ta lent and Comedy. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ein Lied, eirn Kuss, eih Madel" geprolongeerd. Op het tooneel: Andy en Caroll, Dancing Fools. 7 en 9.15 uur. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing M2 uur. WOENSDAG 5 OCTOBER Concertzaal: Kunst aan het Volk. Concert door het Nederlandsch Kamerorkest o. 1. v. Otto Glasstra van Loon. 8.15 uur. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing 8-12 uur. Voor de haringvisscherij waren tegen het einde van de maand van de Nederlandsche haringvloot 37 (59) stoomloggers en 181 (223) motorloggers in bedrijf, terwijl bovendien 4 stoomloggers en 4 motorloggers van de Pool- sche maatschappij te Vlaardingen aan de ha- ingvisscherij deelnamen, De vangstresultaten van de haringvloot waren niet veel beter dan in de voorgaande maand. Over het geheel werden lange reizen gemaakt en nog kwamen vele schepen met slechts kleine vangsten binnen. De prijzen der maatjesharing waren nogal onderhevig aan schommelingen, doch tegen het einde der maand was de noteering niet onbevredigend. De schepen brachten vooral in de tweede helft der maand meer volle haring aan, waarvan de prijs intusschen belangrijk was terugge loop-en, als gevolg van de afzetmoeilijkheden. Een en ander was oorzaak, dat de besommin gen over het geheel slechts matig waren te noemen. De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom- en motorloggers (Poolsche schépen in begrepen) bedroeg respectievelijk 922 K.G. (1792 K.G.) en 874 K.G. (1527 K.G.) en de ge middelde waarde hiervan was respectievelijk f 173 (f 240) en f 156 (f 194). De totale hoeveelheid en waarde der door Nederlandsche en Poolsche schepen aange voerde drijfnetvisch bedroeg 3.972.235 K.G. (11.839.775 K.G.) en f 709 221 (f 1.525.275) in 25 (53) reizen der stoomloggers en 124 (199) reizen der motorloggers. De aanvoer van pekel- en steurharing be stond uit 41.607 (124.270) kantjes, waarvan de gemiddelde waarde werd berekend op f 17 (f 12.24) per kantje. Eén Engelsche stoomdrifter bracht te IJmui den voorts nog 22.190 K.G. versche haring aan waarvoor f 557 werd besomd. de staking in het visscherijbedrijf in duitschland. DUITSCHE TRAWLERS ZULLEN TIJDENS HET CONFLICT ALHIER NIET WORDEN GELOST. Naar de IJmuider Federatie ons mede deelt is bij het bestuur bericht van de I.T.F. bininen gekomen dat op de Duitsche trawler- vloot een staking is uitgebroken. In verband hiermede verzoekt Int. Tr. Fed. aan het bestuur, wanneer tijdens de staking Duitsche trawlers hier ter markt mochten komen, deze trawlers met-hun lading naar de Duitsche havens terug te zenden. Men verwacht nl. dat de reeders zullen trachten hunne schepen in ons land of in Engeland gelost te krijgen. Indien de schepen niet vertrekken zullen ze niet gelost mogen worden. Het bestuur der IJmuider Federatie heeft aan het bestuur van den Christelijken Bond van Fabrieks- en Transport arbeiders ver zocht eeneelfde houding als de Federatie aan: te nemen. Gisteren (Maandag-)middag waren twee Duitsche trawlers aan de markt. Op deze is de maatregel nog niet toegepast. De traw lers zijn gelost en hedenmorgen is de vangst in den afslag verkocht. het conflict in het duitsche visscherijbedrijf DE EEN Z'N DOOD Elders in dit blad is melding gemaakt van het besluit der IJmuider Federatie (dat ongetwijfeld ook door den Christelijken bond zal worden, genomen) om, gevolg gevend aan het verzoek der I. T. F. tijdens den duur van het conflict geen Duitsche trawlers te lossen. Dit besluit zal ongetwijfeld niet nalaten z'n invloed uit te oefenen op den gang van za ken in het IJmuidensche visscherijbedrijf, ook al is aangaande den duur van het con flict niets te zeggen en al is het mogelijk, dat b'inaien enkele dagen de zaak in Duitseh- land weer in het reine is gebracht. Voor de Duitsche bevolking zal het con flict, wanneer het eenigen tijd aanhoudt, ernstige gevolgen hebben. Het Duitsche volk zal eerder dian het heeft kunnen denken, ondervinden wat het beteekent, door hooge tolmuren en door financieele maatregelen op eigen productie te zijn aangewezen. Het kam niet anders of het conflict in de H-ochsee- fischerei brengt een groote vischschaarste te weeg. Het tekort kan thans niet, zooals vroeger het geval zou zijn, door ons land of andere landen worden aangevuld, zoodat Duitschland een vischloos tijdperk tegemoet gaat. De lachende derde is het visscherijbedrijf in IJmuiden. Geheel onverwacht is daar een einde aan de Duitsche concurrentie geko men; eerder dan men maar had kunnen verwachten is de wensch der reeders: geen Duitsche trawlers aan de markt, in vervul ling gegaan. Tijdelijk althans. De beteekenis hiervan wordt duidelijk als men een blik werpt op de cijfers van het in dit blad op genomen overzicht van den vischomzet in September. Er kwamen in IJmuiden 27 Duitsche trawlers, bijna alle haringtrawlers, binnen en waar er nog eenige goede maan den voor de haringvisscherij te wachten staan zou het niet te verwonderen zijn, als de IJmuidensche reeders de taak der Duit sche trawlers, onze markt van haring te voorzien, gingen overnemen. Dit zou voor den haringhandel, die nog al een harinkje plaatsen kan, zeer te wenschen zijn. Hoe het ook zij, den reeders kan deze gang van zaken niet anders dan welgevallig zijn. Het zou dan ook niet te verwonderen zijn, dat met bekwamen spoed een aantal trawlers voor de visscherij werd gereedgemaakt. We hebben nog wel eenige schepen, die goed zijn om met den haringtrawl te worden uit gezonden. De een zijn dood heden werden nog behandeld. O.a. werd be sloten, deel te nemen aan een in 1933 te organiseeren excursi'e naar de Belgische zusterorganisatie de S.A.R.O.F. van gelder's sport terreinen geopend. Met de gebruikelijke plechtigheden is tot burgemeester van Londen gekozen de heer Percy Greenaicaydie men hierboven op weg ziet naar de Sint Lawrence kerk, waar hij volgens traditie het laatste avondmaal zal gebruiken Instemming van de IJmuider Federatie met het plan-van Tilburg. De heer J. Brandsteder, secretaris van de IJmuider Federatie schrijft ons: „Met groote belangstelling nam ook ik kennis van het door U uitgewerkte plan voor werkloosheidsbestrijding in het groot. Zonder mij nu over de finesses uit te la ten het probleem is zonder eenige twijfel onder de thans bestaande maatschappelijke verhoudingen buitengewoon moeilijk juich ik uw plan toe als een krachtige aanspo ring om nu toch eindelijk te breken met de politiek van de Ovcerheid, die hierop neer komt, dat men èn de werkloosheid èn de werkverschaffing, voor zoover deze dan be staat, benut om de arbeiders bereid te maken voor lager loon en onder minder goede ar beidsvoorwaarden aan het werk te gaan. Waar dit „natuurlijk proces" zich niet snel genoeg ontwikkelde, heeft de regeering zich niet ontzien langs directen weg in te grijpen. Deze politiek waarbij men de koopkracht der groote massa verlaagt en het paard dus achter den wagen spant zal in ieder geval radicaal moeten worden losgelaten, wil er van uw plan ook maar iets te verwezenlij ken zijn. Wat nu de toepassing op het visscherijbe drijf te IJmuiden betreft: het garantiefonds (los dan van het „winkeliersfonds") werd vanwege de IJmuider Federatie met- nadruk verdedigd in de conferentie met den heer Kan, waarhij ook door ons werd berekend dat per reis alleen aan steungeld pl.m. f 450 beschikbaar zou komen als garantie, die, per schip geboekt, een zeker reserve-fonds zou kunnen vormen. Ook wij betoogden, dat dit bedrag naai- alle waarschijnlijkheid niet noo- dig zou zijn, maar zelfs al zou dat het ge val zijn, al zou het wat meer moeten kosten, het onberekenbaar groote moreele voordeel, dat nuttige arbeid werd .verschaft, zou dit alleszins wettigen. He.t gemeentebestuur was voltallig in deze conferentie aanwezig, allen onderschreven de juistheid van dit plan, het allereerst de heer Kan zelf. Nog den volgenden morgen was het plan bij den Minister ingediend, die daarop den heer Kan de woestijn inzond. Nu heeft de Burgemeester van Velsen plannen uitgewerkt, die zeer zeker niet min der goed zijn en waarbij naar gemeld werd rekening zou worden gehouden met de op vattingen van den minister zelf en het is alsof er geen voorstellen zijn gedaan Zoolang de Overheid zich alleen tot taak stelt belastingen te innen en salarissen te verlagen zal er voor gezonde gedachten als de Uwe, waaraan wezenlijke verschaffing van arbeid ten grondslag ligt, geen plaats zijn en zal men tijd, energie en geld vermorsen aan „werkverschaffing" voor 49 Velser arbeiders te Wipperststuw en aan de Rietmolen. duitsche trawler niet gelost. IN VERBAND MET DE STAKING IN HET DUITSCHE REEDERIJBEDRIJF. Zooals elders in dit blad is gemeld, hebben de organisaties besloten, in verband met de staking der Duitsche zeevisschers, Duitsche trawlers, die tijdens het conflict eventueel naar IJmuiden zouden worden gedirigeerd, niet te lossen. De twee Duitsche booten, die gisteren reeds vroegtijdig binnen waren, zijn nog gelost. Het uiterste tijdstip, waarvoor de booten moesten binnen zijn om nog gelost te kunnen worden, was vastgesteld op Maandag avond 8 uur Even na dit uur kiwam een Oux- hafener trawler binnen; deze was dus de eer ste, waarop het besluit der organisaties zou worden toegepast. De trawler werd gisteren avond naar de Zuidzijde verhaald en is heden met de vangst en zonder kolen te hebben bij geladen naar de thuishaven vertrokken. De beide eerder genoemde Duitsche trawlers zijn alhier nog van kolen voorzien en vermoe delijk naar de visscherij vertrokken. WINTERLEZING. Men verzoekt ons te melden dat de win ter - lezing voor de Chr. Gereformeerde Jonge- lingsvereeniging niet- hedenavond, doch mor genavond gehouden zal worden. De lezing vindt plaats in de kerk in de Marconistraat. BEVERWIJK BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Maandagavond werd in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering gehouden van de plaatselijke afdeeling van den R.K Bond voor Groote Gezinnen. Rector Th. Boonekamp verwelkomde de aanwezigen en deelde mede, dat zich voor de nieuwe afdeeling inmiddels ruim 60 leden hadden aangemeld. Daarna werd overgegaan tot vaststelling van het huishoudelijk reglement. Behoudens enkele wijzigingen van ondergeschikt be lang werd het concept goedgekeurd. De con tributie werd vastgespeld op f 1.80 per jaar en per lid. Vervolgens werd de bestuursverkiezing aan de orde gesteld. Tot voorzitter werd gekozen notaris J. H. Bremmers en tot bestuursleden de heeren Th. Th. Giele, J. Boon, T. Ettema, P. Haazevoet, C. Hoogland en J. Mulder. De bestuursfuncties zullen in onderling overleg worden geregeld. Bij de rondvraag verzocht een der leden het gemeentebestuur te verzoeken de maxi mum-snelheid voor motorrijtuigen (30 K.M.) in het centrum der gemeente te verlagen. Verder werd gevraagd het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin te verzoeken in de schoolgeldregeling gezinsreductie toe te pas sen. Het bestuur heeft deze verzoeken ir overweging genomen. Aan het slot der ver gadering heeft Deken J. M. Lucassen zijn voldoening over de oprichting der nieuwe af deeling te kennen gegeven en den wensch uitgesproken, dat zij door eendrachtige samenwerking tot grooten bloei zal komen. VELSEN V. A. R. A. De afdeeling Velsen-Noord der V.A.R.A. hield Maandagavond haar ledenvergadering in Hotel De Prins. De voorzitter, de heer Wesseluis opende deze te acht uur en memo reerde dat ondanks den slechten crisistijd het ledental alhier toch nog is vooruitgegaan en er aan herinerde dat a.s. Donderdag de film Stuwing in hotel de Prins zal worden afgedraaid. Hij hoopte op een flink bezoek te mogen rekenen. Op 22 Oct. a.s. zal in Hotel Bloemond een vergadering worden gehouden van den Ar beiders Sportbond naar een hoofdbestuurder aanwezig zal zijn om een uiteenzetting te geven in verband met de plannen een afdee ling op te richten. Reeds bij opgave van een 20-tal kinderen kan een locaal hiervoor aan- gebraagd worden. Verder deelde spreker mede, dat op 23 Dec. a.s. een groote Kerstvergadering gehouden zal worden in Hotel De Prins waaraan zal medewerke de tooneelvereeniging „Palvu" en als spreker zal optreden Ds. Banning. Deze vergadering gaat uit van de S.DAP. Velsen Noord. Verslag uitbrengende van de gehou den besprekingen met de Radio Centrales omtrent vermindering voor abonnementsgeld voor werkloozen zeide spreker dat het ver zoek niet geheel is ingewilligd. Toch kan men over het resultaat te vreden zijn. De voorzitter zeide nog, dat de radio exploitant ieder jaar 200.uittrekt welke hij ver deelt onder de vier omroeporganisaties. Verschillende huishoudelijke aangelegen EEN VOORBEELDIG INGERICHT SPORTPARK. Zaterdagmiddag Ls het sportterrein der fa. Van Gelder Zonen officieel geopend en in ;ebru>ik genomen. Na maandenlange serieuzen ar-beid is de gemeente Velsen thans een sportterrein rijk geworden, dat zeker in ver ren omtrek zijn gelijke niet vindt. Het ter rein, dat prachtig beschut ligt- tusschen de bebouwingen van Wijkerstraatw-eg en Melk- laan .kan zonder overdrijving als een model sportveld worden aangemerkt. Het voetbal veld is gelijk aan een biljartlaken. Het spreekt vanzelf dat v.oor het bereiken van dit keurig resultaat kosten noch moeiten gespaard zijn. De aanleg van het veld, het draineeren enz. geschiedde onder deskundige leiding van den heer Ir. v. d. Lee, van de Papierfabrieken, die met de totstandkoming van dit speelveld naast directie en mede werkers, zeer veel eer zal inleggen, evenals de heer Beunder van Bloemend-aal op wiens advies de beplanting geschiedde. Het was daarom zeer te betreuren, dat de herfstzon op den open-ingsmiddag schuil ging achter de grijze regenwolken, waaruit nu en dan overvloedig een malsch -buitje neer daalde. Te ongeveer drie -uur marcheerde de Gym- nastiekvereeniging „Spana" het terrein op, die onder leiding van haar directeur de heer Van Geel, de eer had voor de eerste maa-1 het .speelveld te mogen gebruiken. Van de directie was de heer J. A. Kruijmel aan-wezig die namens de Van Geider's Sportv-ereeni- ging werd toegesproken door haar voorzitter den heer C. Pels. Deze bracht in hartelijke bewoordingen dank aan de Directie der Pa pierfabrieken, die reeds zoovele rnaleai blijk heeft gegeven -voor de geestelijke en lichame lijke opvoeding veel te willen doen. Naast de voetbalvereeniging G.S.V. zal ook de Gym- nastiekvereeniging Sparta" gebaait -zijn, als mede de zustervereenHgingen van Amsterdam en Wormer. Bovendien zag spreker in de tot standkoming van dit sportpark een plaatse lijk belang, -nu ook „KinheLm" hi'er haar home zal vinden. Spr. huldigde tenslotte hen, die dit terrein in orde maakten, in het bijzonder den heer Beunder uit Bloemend aal en gaf onder in stemming der toehoorders te kennen, dat de vereenigingen door het huldigen van sp-or- tievte opvattingen zich dit -fraaie terrein waardig zullen toonen. Daarna werd het woord gevoerd door den heer Berghuis, voorzitter van de voetbalver eeniging „Kinheim", die o.m. opmerkte, dat de firma Van Gelder niet alleen de belangen van haar personeel begrijpt en dient, maar dat zij ook die van het algemeen volkomen aanvoelt. Het -tegenwoordige Velsen-Noord staat in -nauw verband met de papierfabrie ken. Al die jaren, dat het bedrijf hier ge vestigd is heeft de firma ook getoond de be langen te begrijpen van degenen die buitten de fabriek staan. Het gebouw „Concordia" en nu weer de inrichting van dit veld. alsmede het feit, dat- ook „Kinheim" van dit terrein gebruik zal maken, leggen van dit stan-dpunlb voldoende getuigenis af.h Ook dus namens het overige deel der bevolking voelde spr. zich geroepen de directie der papierfabrieken hartelijk dank te zeggen. Kinheim's voorzitter bood daarna een bloemstuk dm de kleuren zijner vereeniging aan. De turnvereeniging „Sparta" gaf vervolgens een gymnastie-kdemonstratie, welke ondanks de minder gunstige weersomstandigheden uitstek-end slaagde en die de levendige be langstelling van het publiek opwekte. De Harmoniekapel „De Eendracht" luister de onder leiding van haar dirigent-, den heer K. H. Kerkhof f de sportieve prestaitdes op mefc vroolijke muziek. Ook het Mannenkoor „De Eendracht" liet zich op dezen feestelijke middag niet onbe tuigd- en bracht onder leiding van den heer H. van Dijk een drietal zangnummers ten ge- hoore, die zeer gewaardeerd werden. Daar-na -nam de voetbalwedstrijd e-en aan vang, welke voor de compeltitie van b-edrijfs- voetlbalvereenigin-gem gespeeld werd tusschen de eerste elftallen der G.S.V. (Velsen en L. S. V. uit Krommenie. Na een geanimeerd partijtje moesten beide partijen met een draw (44) genoegen ne men. Hiermede was het einde gekomen van dezen middag, die van zooveel beteekenis was voor het sportieve leven in Velsen-Noord. Het fraaie sportterrein genoot de onver deelde bewondering en het kan slechts pleiten voor de keurige inrichting, dat velen uit het publiek het gemis aan papiermanden op merkten en blijkbaar geïmponeerd waren doorden ordelijken aanblik dien het terrein opleverde. Aan hun wensch z-a-1 stellig tege moet worden gekomen, waarna hopelijk deze zin voor orde en netheid zal blijven bestaan. DRIEHUIS DE POST TE DRIEHUIS. Inzake het heffen van „bodeloon" voor het bestellen van expresse stukken voor ge adresseerden in Driehuis deelt het bestuur van de Vereeniging van Bewoners in de Buurtschap Driehuis ons mede, dat deze kwestie reeds lang de aandacht- van het be stuur heeft. Het gemeentebestuur, wiens medewerking het bestuur verzocht, deelde mede, geen mogelijkheid te zien om ter zake thans iets voor de bewoners van Driehuis te doen. Het bestuur zal echter de kwestie niet loslaten.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1