HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK"eO geheime zenders. ijmuiden p. a. l. v. u. velsen t7e JAARCANC NO. 290 WOENSDAG 12 OCT. 1932 IJMUIDEP COUPANT aBONNEM ENTEN: per week 10 cents, per maand cents plus 2x/s cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Sinds de vermaarde en vroolïjke episode, in fle draad'looze historie bekend als „de uitz-en- van Truusje's verjaardag", die besloten X,erd met de veroordeeling van den dader tot f 25 boete, door den Goudschen kantonrech ter is het aantal geheime radio-zenders in nns land zich vervaarlijk gaan ontwikkelen. Vooral in Twente. Er schijnen er daar talloo- 7e te zijn. En het zijn niet poezie en humor, 70oals in de zaak-Truusje, die ten grondslag - aan dezen clandestienen bloei. Het is liggen iacht"op duiten een in dezen tijd meer dan Lit verklaarbare drijfveer. Die Twentsche geheime zenders zijn geïnspireerd op Radio- Paris, dat reclame voor allerlei goed-betalen- de firma's uitzendt. De Twentenaren doen dat ook; en ze verdienen er (volgens het Alg. Hbl. dat'eenige bizonderheden erover ten beste <reeft) wel zooveel aan, dat een boete van 25 of van 50 hen koud laat. De kans op ontdekking schijnt trouwens niet groot te zijn. Maar de ambtenaar bij het kantongerecht te Almelo heeft nu tegen een der clandestie nen vier weken principale hechtenis geëischt, en daarmee wordt „het tarief'1 bedreigd. Ds kans op vier weken brommen verandert den toestand nogal aanmerkelijk. Het is de vraag hoe de Guus Weitzels der overige Twentsche <reheime zenders volgens een onbewezen mededeeling zouden er niet minder dan 102 jjn hierop reageeren zullen. Wat staat ons zu weer te wachten? Zullen de Huizen van Bewaring binnenkort vol zitten met clan destiene Guussen, in gemeenschap beroofd van hun vrijheid? De ambtenaar van het O. M. te Almelo be titelde de wandaad der geheime uitzending als „ernstige vrijbuiterij". De verdediger, mr. Sybrandy, sprak daarentegen van „een ko misch crisisverschijnsel". Aan den kanton rechter de zorgelijke taak, thans uitspraak tusschen deze beide opvattingen te doen. In beide gevallen volgt natuurlijk toch een ver oordeeling, maar de opvatting van mr. Sy brandy kost hoogstens 50, die van mr. de Muinck Keizer minstens een week principaal. De Twentenaren lijden niet bepaald aan schroom bij de uitoefening van hun geheim bedrijf. Zij adverteeren in de plaatselijke bladen in dezen trant: „Zender „Nooit Ge dacht". Stemt Zondag a.s. tusschen tien en twaalf uur af op Brussel (338 M.), U zult dan een humorist en dansmuziek hooren". Zelfs hangen er in sigarenwinkels te Hengelo prent briefkaarten met afbeeldingen van een zend apparaat, den omroeper en zijn assistent. De twee mannen hebben maskers voor. Het Twentsche accent van de omroepers en de attractie van het verbodene schijnen de lokvink voor de luistervink te wezen. Hij schakelt graag een geheimen zender in. En de clandestienen zorgen ervoor, dat zij de groole zendstations niet storen. Als het noodig blijkt, veranderen zij van golflengte. Zoover gekomen zijnde, lees ik een latei- bericht, waaruit blijkt, dat de kantonrechter te Almelo den man, tegen wien vier weken geëischt was, veroordeeld heeft tot 50 subs. 25 dagen. Het Goudsche tarief heeft dus nog eens gewerkt. Maar de dreiging van dien eisc-h "blijft toch in den aether hangen, en wie weet of vandaag óf morgen niet een an dere kantonrechter het ernstige vrijbuiterij- standpunt zal innemen, en zoo'n zondaar op laten sluiten, omdat de wet de wet is, en het te erg wordt Dit zeg ik maar ter waarschuwing aan even tueele andere ondernemende lieden. Op zoo'n tarief kun je nooit aan, als het niet het maximum is. Overigens moet ik eerlijk beken nen dat ik veel sympathieks vind in de over treders. Ik kan het niet helpen. Onder hen die door de crisis getroffen zijn vindt men er, die zich niet bij het nietsdoen neerleggen, en al hun vindingrijkheid toepassen om waar zij maar kunnen iets te verdienen. Makkelijk is dat niet, maar tot degenen die er zich op spitsen komen de vondsten meestal wel. Nu wordt er, sectarisch beschouwd, in ons land zóó griezelig-veel uitgezonden met officieele permissie, dat het toch niet erg verwonder lijk is dat die clandestiene Twentsche Guus sen zeggen: „Hoor eens, de ether is groot. Groot is de ether. Zou ik mijn plaatsje er niet in mogen hebben, als ik niemand anders hin der?als ik de Roomsche en Prot.-Chris- telijke en Socialistische en Liberale gramo- foonplaten, kinderuurtjes, modepraatjes, mitsgaders de meer gespecialiseerde politiek van al die „andersdenkenden", rustig hun gang laat gaan? Wat hindert het of ik ook op de kleine steentjes loop, als ik netjes voor den sergeant-van-de-wacht en de post- voor-'t-geweer opzij ga? Wat het hindert? De wet, meneer! Zijn we hier in Amerika? Verre van dien, meneer! Het is mijn openbare plicht, daarop te wijzen Maar ik blijf erbij dat die werkloozen die zich niet bij het nietsdoen neerleggen en al hun vindingrijkheid toepassen om iets te ver dienen de besten zijn de kerels. Als ze maar eerlijke middelen toepassen. En oneerlijk. nu, is het clandestiene zenden oneerlijk? Mij lijkt het dat niet. R. P. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 12 OCTOBER Stadsschouwburg: Chauve Souris van Ni- hita Balieff. 8 uur. Gem. Concertzaal: Concert H. O. V. o. 1. v. Frits Schuurman. Palace: „Holzapfel weiss Alles". Op het tooneel: Bren en Godien. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Peter Voss, de mil- lioenendief". Op het tooneel: Vijf Rosetti's, Oostersch draad-act. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ,,'t Is maar een Gigolo" en „Wie gaat mee naar de Zee?" 8.15 uur. „La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing 8-12 uur. DONDERDAG 13 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Stadsschouwburg: Charlotte Kohier: „Car rière". 8.15 uur. B La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing 8—12 uur. Bioscoopvoorstellingen HET LOSSEN DER ENGELSCHE HARINGDRIFTERS BEMIDDELINGSPOGINGEN DOOR DEN VISCHHANDEL. In verband met de actie der organisaties tot het tot stand komen van een regeling in zake het lossen der Engelsche haringdrifters vernemen wij, dat uit den boezem der IJmuider Vischhandelvereenigrng een aan bod tot bemiddeling is gekomen, welk aanbod zoowel door de factoors als door de organi saties is aanvaard. Hedenmiddag vier uur zal een bespreking tusschen de betrokken partijen en het be stuur der Vischhandelvereenigrng plaats vin den. Het door de organisaties gestelde ulti matum is in verband hiermede tot den af loop der besprekingen van hedenmiddag op geschort. Wij vernamen nog, dat één der factoors het aanbod der Engelsche reeders in dien zin heeft „geamendeerd", dat het aantal arbei ders bij de lossing van vier plus één wordt gebracht op vijf plus één (tallyman). OP ZOEK NAAR HAKE. DE TOCHT VAN DE „MARGARET ROSE" MISLUKT? Eenige dagen geleden meldden wij het een en ander over den tocht van den Fleetwood- schen stoomtrawler „Margaret Rose", die van Fleetwood was vertrokken naar de kust van Nieuw Engeland „op zoek naar hake". In Grimsby beschouwt men deze reis als mislukt, terwijl men er tevens op wijst dat wat de Fleetwoodsche trawler heeft gedaan, niets nieuws is. Meer dan 20 jaar geleden werd er van Grimsby reeds een boot uitge zonden naar Nieuw Schotland om daar op kabeljauw te visschen. De visch werd op Nieuw Schotland aan land gebracht, behalve die van de laatste reis, die werd meegenomen naar Engeland. De ondervinding heeft geleerd dat, indien de Fleetwoodsche reederij zich voorstelde, de visch in Old-England in plaats van in New- England te lossen, het plan reeds bij voorbaat gedoemd is te mislukken. De reis uit-en-thuis duurt 24 dagen en er werd verondersteld dat er acht dagen noodig waren, om zooveel visch te vangen als de trawler kan laden. Nu be- teekent de reisduur van meer dan een maand een kolenverbruik van bijna 400 ton; daarbij komt een ijsverbrui'k van 90 ton en men kan begrijpen dat er heeel wat hake gevangen moet worden om de kosten goed te maken. De bereikbare grootste radius van de trawler van Grimsby is de afstand, die deze haven scheidt van het Beren-Eiland, een kostbare geschiedenis en elk jaar wordt het moeilijker loonende vangsten te maken binnen het tijd vak dat besteed kan worden voor het visschen. Dit is een vraagstuk, waar elke reeder tegen over komt te staan en de oplossing is niet ge makkelijk, daar het axioma: verre reizen groote booten tengevolge heeft een groot ver bruik van steenkool en ijs. En dan heeft de industrie ondervonden dat in deze magere tij den er geen kapitaal beschikbaar is voor het bouwen van groote schepen. Bovendien wordt de internationale concur rentie bijzonder scherp. Frankrijk, zoo meldt „The Fishing News" bestelt groote motor trawlers en het verschil in de kosten van olie en steenkool kan het verschil tusschen winst en verlies zijn. Voorts zijn er Duït-sche traw lers, die uitgerust zijn met een complete ijs fabriek voor het fabriceeren van het benoo- digde ijs, wat een besparing geeft in „dead weight". JUBILEUM HERVORMD KERKKOOR Donderdag 26 October zal het Hervormd Kerkkoor te IJmuiden-Oost een jubileum uitvoering geven in de turnzaal van de Ju- lianaschool, ter gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan. Mejuffrouw C. van Heyst, leidster van het koor, zal tevens haar 10-jarig jubi leum als zoodanig vieren, daar zij van de op richting af deze taak heeft vervuld. Jubileumvoorstelling ter eere van het S-jarig bestaan. „DE OPGAANDE ZON De Arbeiders Tooneelvereeniging P.A.L.V.U. _af ter gelegenheid van haar 1ste lustrum Dinsdagavond in het Thalia Theater een opvoering van Herman Heijermans' drama „De opgaande Zon", een spel van den Mid denstand in 4 bedrijven. Het openings- tevens welkomstwoord werd uitgesproken door den heer H v. Dokkum, regisseur der vereeniging. Naast de dona teurs van P.A.L.V.U. begroette hij de zuster- vereeniging „Vooruitgang" uit Haarlem en spoorde in zijn inleidend woord verder de aanwezigen aan tot het werven van het voor een vereeniging zoo noodzakelijke kwantum donateurs. „De opgaande Zon". In dit tooneelwerk wil Heijermans ons in een drietal vrij korte bedrijven plus na de pauze een behoorlijk lange scène schetsen den strijd tusschen een doodgewoon zaken mannetje en zijn machtigen concurrent, het warenhuis. Hoe deze laatste vergeefs poogt hem zijn expansie-zucht in den weg staan - den winkel af te koopen en hoe de midden stander dit hardnekkig weigert, ondanks het feit, dat hij op het randje van een faillisse ment staat. Hoe daarna door een samenloop van omstandigheden zijn dochter „bij toe val" (dat later opzet blijkt te zijn) brand sticht, waarbij een kind in de vlammen van het goedverzekerde pand omkomt. Na de gloeiende peroratie over de pers, ge sproken in de bestuursvergadering der Rede rijkerskamer „Shakespeare" in het begin der 2e acte, zouden we van de acteurs en actri ces alleen maar veel goeds durven zeggen, teneinde dit waardige Bestuur In zijn ver trouwen niet te beschamen. En waarlijk moet men dezen avond voor de vele optredenden niets anders dan lof hebben voor de waarlijk pakkende wijze, waarop zij hun rollen speelden. Ondanks het feit, dat de Arbeiders-Too- neelvereenigingen Heijermans gaarne spelen, wil dit. nog niet altijd zeggen dat zij bem kunnen spelen. En zoo zullen ook in deze op voering nog wel foutjes aan te wijzen zijn. Maar het groote geheel met zijn diepen in houd heeft Palvu voor haar aandachtig ge hoor doen leven. En dat zij dit heeft kunnen doen is voor namelijk aan enkele figuren uit dit stuk, die een uiterst gave creatie vonden, toe te schrijven. Allereerst was daar de Son ja-figuur, zoo uitnemend uitgebeeld door mej. de Waal Daarnaast Mathijs de Sterke als haar vader en de oude grootvader, weliswaar een rol van het tweede plan, maar daarom niet minder schrijnend gespeeld. Het pleit voor Sonja's capaciteiten, dat zij de zaal in sommige scènes, (waarvan ik als beste noem den aanvang van het derde be drijf en aan het slot. wanneer zij bekent den brand met moedwil gesticht te hebben), on der een adembeklemmende spanning wist te breneen. Zij heeft den juïsten sfeer daarin uitstekend weten te scheppen. Als haar tegenspeler schoot Mathijs de Sterke, haar vader, in de kleinere scènes nogal eens te kort en wel door zijn gefor ceerd, onevenwichtig lachen, terwijl uit de geheele strekking van het stuk blijkt, welk een onverbeterlijke, geboren optimist deze man moet, zijn. Dit was nu nog teveel ge dwongen. Toen deze verplichting (lach, dan ben je rijk) hem in de slotacte, wanneer jus titie en dood door schuld in het spel komen, afgenomen is, vond ik hem wel op zijn best en was zijn samenspel met Sonja van een treffenden eenvoud. Het rolletje van den simpelen grootvader werd als vanouds door den ongenoemden speler van dit genre dankbaar vertroeteld. Zijn creatie was keurig, zooals we van hem gewoon zijn. De sympathieke vertolking van den school- VELSEN. DE LICHTHOEVE IN VOGELVLUCHT? Bij het aanschouwen van bovenstaand plaatje, waarop de meesten onzer lezers „de Lichthoeve" zullen herkennen, zal men licht geneigd zijn te denken dat het een foto van deze mooie instelling is, genomen uit een vliegmachine. Zij vergissen zich. Het is een foto van een maquette van het gebouwen- meester Napthalle, de knecht van den Sterke, de halfwijze Margo, Sonja's moeder, zij allen behoorden tot de entourage in het stuk, welke door hun spel tot het succes van den avond hebben bijgedragen. En dan onze vriend Stuifzand, die tot een smeuïge jiddl- sche creatie werd! Ook „zijn affaire" is een apart memoreeren waard. Het langdurig applaus, hetwelk spelers, speelsters en regisseur van Dokkum aan het einde ten deel viel moge voor hen (hierboven genoemden als wellicht zich te kort gedaan voelend ongenoemden) terecht een bewijs geweest zijn, dat niet alleen P.A.L.V.U. met dit 5-jarig bestaan beapplaudisseerd werd, doch ook, dat het ondanks het slechte weer in grooten getale aanwezige publiek toonde het cult-ureele werk, dat deze Arbeiders Too neelvereeniging in haar eerste lustrum reeds verricht heeft, op hoogen prijs te stellen. Dit bleek niet alleen uit het vergankelijk applaus, doch ook uit het stoffelijk teeken. dat Palvu aan het einde der voorstelling overhandigd werd Dit bestond uit het aan deze vereeniging aanbieden van een vlag, welke niet alleen door de leden zelf ontwor pen was, maar ook eigenhandig vervaardigd is geworden. Voorwaar een prachtig bewijs van saamhoorigheid. Door het reeds vergevorderd uur heeft men slechts een korte gelegenheid tot dansen ge had. Deze voorstelling zal door P.A.L.V.U. in samenwerking met den IJmuider Bestuur- dersbond Woensdagavond (heden) in het Thalia Theater voor de werkloozen herhaald worden. W. Dreef, te Haarlem, een openbare vergadering van Gedeputeerde Staten zal worden gehou den ter mondelinge behandeling van de be roepschriften van J.P. van Tiggelen te IJmui den tegen de besluiten van Burgemeester en Wethouders van Velsen, d.d. 19 Mei en 14 Juni 1932, onderscheidenlijk tot weigering van een tapvergunning voor het perceel Willemsbeek- weg no. 38 te IJmuiden en tot intrekking van een verlof tot den vérkoop Van zwak- alcoholischen drank in hét' klein in de bene- den-voorlocaliteit van vorengenoemd perceel. DE WERKLOOSHEID. WEER EEN GERINGE STIJGING De heer H. van Pel, die zooals wij Dins dag meldden is benoemd tot vakkundige voor de zeevisscherij in Ned. Dost-Indië. NIEUWS VAN FR AU MiiLLER Naar wij vernemen is bij de familie, waar Frau Muller tijdens haar oponthoud heeft ge logeerd, bericht ontvangen, dat zij Zondag van Vlissingen naar Zeebrugge is vertrokken R.K. METAALBEWERKERS Op Woensdag 12 October zal in het lokaal van het Patronaatsgebouw te IJm.-Oost een vergadering worden gehouden door de af- deeling IJmuiden van den Ned. R.K. Metaal - bewerkersbond. De agenda vermeldt, bespreking door den heer B. Steinmetz, die als onderwerp geko zen heeft ,.De positie van onze vakbeweging in verband met de crisis". HOSPITAALKERKSCHIP DE HOOP Genoemd schip zou j.l. Donderdag uitva ren voor zijn laatste seizoenreis. Bij het proefdraaien van den motor voor het electrische licht, kwam de motordrijver tot de ontdekking dat de cylinder gescheurd was. Deze nu moest vernieuwd worden, waar door een groote vertraging ontstond. Dinsdag 11 October wordt de nieuwe cylinder ver wacht en na montage denkt men Woensdag of Donderdag uit te varen. ST. NICOLA AS VEREENIGING ALGEMEEN BELANG I. Dinsdagmiddag was in de zaal Flora, Zee weg, een expositie van speelgoederen, klee- dingstukken enz. opgesteld, door de St. Nicolaasver een igin-g „Algemeen Belang". Het doel dezer vereeniiginig is, om door wekelijiksche contributie-betaling den kinde ren der leden een St. Nicolaasfeest te be reiden. De cadeaux hiervoor kunnen door de ouders te voren uitgezocht wouden, dit om te voorkomen dat de kinderen een min der geschikt cadeau zullen ontvangen. Voor dit doel was de expositie in Flora. Wij zijn een kijkje gaan nemen, en kwamen tot de ontdekking dat genoemde vereeniging die nog slechts één jaar bestaat, de goede Sint straks in staat zal steden heel wat mooie en nuttige cadeaux uit te deelen. 't Was voorwaar een mooi gezicht al die speelgoederen, leermiddelen, warme kleeding stukken te zien uitgestald. Door het werk dezer vereeniging, zal menig gezini, dat anders door de crisis voor St. Nicolaas ge sloten zou zijn, voor den gezienen bezoeker te bereiken zijn en menig kind. dat anders voorbij zou zijn gegaan zal nu met het een of ander geschenk blij gemaakt kunnen wor den. BUITENLANDSCHE VISCH IN ENGELAND De aanvoer van buitenlandsche visch in Engeland gedurende de maand Augustus bedroeg 188.000 cwts. itegen 131.000 cwts. in Juli en 188.000 cwts. in Augustus van het vorig jaar. Rechtstreeks van de visscherij werd aan gevoerd een hoeveelheid van 98.000 cwts. tegen 43.000 cwts. in Juli en 117.000 cwts. in Augustus 1931. Ingevoerd werd uit Noor wegen 19.000 cwts., uit Denemarken 49.000 cwts., en uit Nederland 2000 cwts. J.l. Zaterdag stonden als werkzoekenden, bij de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschre ven: Bouwvakarbeiders Betonwerkers 55. behangers 5. bouwk. op zichters 6. cementwerkers 1- fund eer ingwer- kers 1, gasfitters 2, grondboorders 1, grond werkers 132. helers, 1, loodgieters 2. metse laars 52, w.o. 3 ben. 18 jaar, opperlieden 44, remwiingv.'erkers 1- rlaters 1. schilders 62, w.o. 2 beneden 18 jaar, straat-makers 4, stu- cadoors 20, timmerlieden T65 w.o. 4 ben. 18 jaar: totaal 563. Metaalbewerkers: Bankwerkers 92 w.o. 11 ben. 18 jaar. bran ders 3, const-r. werkers 11, electriciens 12 w.o. 1 ben. 18 jaar, handlangers 2. isoleerders 1, ketelmakers 17 w.o. 1 men. 18 jaar. klinkers 3. kopergieters 1, koperslagers 6, lassehers 14. machinisten 121 w.o. 70 visscherij-machi nisten, metaalboordeirs 1, metaaldraaiers 13, metaalschavers 1. metaalschilders 2, metaal- slijpers 1. monteurs 15 w.o. 1 ben. 18 jaar, motordrijvers 1, plaatswerkers 19 w.o. 2 ben. 18 jaar, ipijpwerkers 5, rijwielherstellers 1, scheepstimmerlieden 7, scheepstuigers 5, smeden 7 w.o. 2 ben. 18 jaar, stokers 36, vis scherij-stokers 77, tegenhouders 1, voor- slaanders 1, vormers 5, vuurwerkers 15, ijzer werkers 3, totaal 503. Kantoor personeel: Bedienden m.l. 40. idem vr. 5, a-ank. be dienden vr. 4. aan-k. bedienden m.l. 9, totaal 58. Buisfo. Beroepen. Hulpen in de houshouding 5, werksters 10. portiers 3; totaal 18. Diverse beroepen: Fotografen 4, boekdrukkers 1, letterzetters 7 w.o. een beneden 18 jaar, Kistenamkers, machine houtbewerkers 9 w.o. 1 beneden 18 jaar, kuipers 20 w.o. een beneden 18 jaar, mandenmakers 5, meubelmakers 3 model makers 2, rietmattenmakers 1. stoffeerders 2 w.o. een beneden 18 jaar. zagers 4, leer ling kapsters 1. kleermakers 2. kappers 1, aardewerkers 6. schoenmakers 2, boekbinders 1. nettenbreiers 1, zeilmakers 3. bakkers 9 w.o. 2 beneden 18 jaar. broodbezorgers 2, visscherij koks 17, sigarenmakers 3, slagers 2, bloemiis-ten 5, landarbeiders 1, -tuinlieden 8, visscherij-matroos 33. vissch erij -schippers 34, visscherij-stuurman 18, colporteurs 3. krui deniersbedienden 3 w.o. een beneden 18 jaar magazijnbedienden 9, reizigers 11, winkel juffrouwen 1. bakken-schLppers 19, chauf feurs 40, dekknecht-s 6, expeditrices 3, haven en transportarbeiders 94, kellners 4, kraan machinisten 5. matroos ko:pvaardij 8 pak huisknechts 5, schippers, binn. 10. sleepboot kapiteins 12. stuurlieden koopvaardij 2, voer lieden 7. controleurs 8, incasseerders 2, totaal 471. Zonder vakkennis: Losse- en fabrieksarbeiders 606 w.o. 25 ben. 18 jaar. Het totaal aantal werkzoekenden diat de vorige week 2196 bedroeg is dus weer iets gestegen. VAN HET PLAATSELIJK CRISIS- COMITé OPBRENGST BLOEMPJESDAG 1200. complex, vervaardigd door den heer A. van Tilburg Jr. Zelfs de omringende tuinen en de waschlijntjes zijn niet vergeten. De na bootsing is dan ook treffend van zuiverheid. De bedoeling is, met- deze maquette zoo veel mogelijk propaganda te maken voor ..de Lichthoeve" op uitvoeringen, tentoonstellin gen enz. DRANKWET B. en W. van Velsen brengen ter kennis dat op Woensdag 26 October, des namiddags ten 2 ure in het gebouw der Provinciale Griffie, De collecte voor ons Plaatselijk Crisis- Comiité behoort weer tot de herin-nering. Het niet te verwachten mooie bedrag van f 1200 werd ingezameld. Dit schitterend resultaat is in. de eerste plaats .te danken aan allen, die aan dezen collectédag hebben medegewerkt en in de tweede plaats is opnieuw bew-ezen, dat niet tevergeefs een beroep werd gedaan op het saamhoorigheidsge voel onzer plaatsg-enoo- ten. De Pers heeft reeds woorden van hulde en dank gericht tot de medewerkers en gevers doch het dagelij-ksch bestuur v.an het Comité vermeent, dat ook zijn uiting van hooge erkentelijkheid hier niet aohiterwege mag blijven Het bestuur spreekt dan ook zijn oprech ten dank uit aan allen, die tot dit treffend bewijs van saamhoorigheid hebben medege werkt! Met grooten dank wordt medegedeeld, dat verschillende drukkers in de gemeente voor het komende seizoen weder gratis drukwerk ter beschikking van het Comité hebben ge steld. Sedert de vorige opgave (12 September) ontving de penningmeester in totaal f 1626.37 waaronder f 30.50 en f 34.30 van de ambte naren van Gas en Water, f 14.60 van de ambtenaren der Posterijen en Telegrafie en f 100 van de ambtenaren van het Prov. Electr. bedrijf (PÏE.N.) BURGERLIJKE STAND Geboorten: M. M. van der Pol—Daane z. A. JasperseBroek z. M. RotgansCiiijpers z. T. van SlootenRomkes z. C. LootsBoom- gaars d. A. M. A. AdrichemBurger z. E. C. RietdijkRetz z. J. Budingvan der Gragt z. Overleden: Tonnis van der Tuin, 15 j., zoon van T. v. d. Tuin: Maria Josephina de Clercq, 71 j., wede. van P. Corveleijn.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1