HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVEBWIJKe.Q ,7e JAARGANG No. 292 VRIJDAC 14 OCTOBER 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2>4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemcrlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1-5 regels 075. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ONZE BEZOEKER. Gisteren is de Prins van Wales, ko mende uit Stockholm, per vliegtuig op Schip hol gearriveerd. Zijn jongste broer prins George is doorgegaan naar Londen, maar de Engelsche kroonprins blijft hier even, al wordt het maar een erg kort bezoek. Hij is van Schiphol naar Den Haag gereden per auto. Prins Hendrik zal ten paleize aan het Noordeinde ontvangen. Hij logeert bij den Engelschen gezant, Sir Odo Russell, in het gezantschap aan het Westeinde. Ku ja. Dit is het soort bizonderheden dat •The Times dagelijks in zijn „Court Circular" over de verplaatsingen van alle leden der Britsche koninklijke familie ten beste geeft. Het de namen erbij van Laclies-in-Waiting en Gentlemen-in-Waiting, die hun min of meer jnysterieuse parade-plichten vervuld hebben. Maar wat is nu eigenlijk de werkelijke re den van dit bezoek? Komt de prins van Wales die in Engeland als „onzer zaken-ambassa deur" betiteld wordt, ook hier zaken doen? Zoo ja, waarin? In Zweden, waar hij veel langer geweest is, heeft hij business geenszins vergeten, en in een rede voor de Swedish Bri tish Society zich vierkant tegen protectie uitgesproken. Dergelijke dingen pleegt hij nogal krachtig te zeggen, zonder veel diplo matieke finesse, en nu zei hij het maar weer aldus: „Het schijnt belachelijk dat de naties zich zouden opsluiten in waterdichte compar timenten. Economisch nationalisme helpt ons niet veel in dezen tijd van depressie, nu sa menwerking een noodzakelijke voorwaarde is". Het gevolg van dit betoog was, dat hij de beèle Zweedsche pers aan het hoornen kreeg over verbetering van de handelsbetrekkingen met Engeland. Heel mooi. Maar of het veel helpen zal? Terwijl de Britsche kroonprins voor vrijhan del pleit, beoefent de Britsche regeering naar stig protectie. Moeten wij uit zijn rede af leiden dat de regeerende Tories daar zelf niet meer in gelooven, en er dolgraag af zou den willen? Is protectie geen partij-principe meer, maar alleen een opportunisme, net als onze Nederlandsche contingenteeringen en de voorgestelde verhooging van ons algemeene invoerrecht met dertig procentwaarvan minister de Geer zegt dat die verhooging „alleen fiscaal en niet protectionistisch is"? (Vrage: waar houdt „alleen fiscaal" eigenlijk op?). Heeft de Britsche regeering den prins van Wales verzocht te Stockholm een proefbal lonnetje op te laten, waarvan de overige na ties ook vriendelijk verzocht worden nota te nemen? Het schijnt wel zoo; want het is toch niet aannemelijk dat een kroonprins, die bo ven de partijen moet staan, zich op eigen houtje tegen de politiek, van zijn landsregee- ring zou keeren? U zegt misschien: er is een Nationale regeering in Engeland. Och wei neen. Er is een Conservatieve meerderheid van meer dan tweederden van het Lagerhuis. Er is een oppositie, bestaande uit Labour en Liberals, die niets met protectie te maken willen hebben, en welker organen nu juichen over de uitlatingen van den prins van Wales. Er is een regeering die in hoofdzaak uit Con servatieven bestaat, met den afgevallen Labour-leider MacDonald als nominaal leider, en een stelletje afgevallen liberalen (de z.g. „Simonites"), ter aanvulling van de Nationale regeerings-iliusie. Een illusie, waaraan het Continent allang niet meer gelooft. Protectie, vanouds het eerste programpunt öer Conservatieve Partij, behee'rscht de regee- ringspolitiek. Ottawa heeft het opnieuw be wezen. De verklaringen van den prins van Wales zijn daarmee in lijnrechten strijd. Wij zijn van vele regeerders helaas gewend dat zij vurige hetoogen houden vóór maatregelen die zij zorg vuldig nalaten uit te voeren (zie Genève) maar het wordt anders als zij het woord gaan voeren tegen maatregelen die zij al hebben toegepast. En nog opvallender wordt het, als zij dat door hun kroonprins laten doen. Waarom laat de prins van Wales zich ook hier niet eens hooren ten gunste van inter nationale samenwerking en tegen de tolmu ren? Het zou weldadig werken en nog meer effect hebben dan te Stockholm, want wij lig gen centraler en trekken daarom meer de aandacht dan het afgelegen Zweden. Jammer dat men niet een arrangementje heeft gemaakt om den Britschen kroonprins vanavAnd voor onze radio te laten spreken. Hij is opwekkend en ondernemend in zijn betoog, en daar zouden wij waarachtig wel wat aan hebben na den stroom van zwartgal ligheid, die Den Haagover ons heeft uit gegoten. Het schijnt nu helaas bij een beleefd heidsbezoek te blijven. Waarbij ik beleefde lijk opmerk, dat het ons allen spijt dat wij dezen zeldzamen bezoeker met plensbuien en het uitzicht op kletsnatte, druilerige polders moeten ontvangen inplaats van met zonne schijn en den „wijden bliek", waarvoor Hol land, weder dienende, beroemd is. R. P. IJMUIDEN STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF. HET JAARVERSLAG. schat van gegevens en statistieken, dat men een en ander niet eens mist. Wij stellen ons voor, de eerstvolgende da gen geregeld het een en ander uit dit belang rijke verslag over te nemen. Hieronder volgen eenige der voornaamste statistische gegevens Scheepvaartbeweging. In het verslagjaar kwamen in totaal bin nen 15026 schepen met een totalen bruto- inhoud van 3.613.026 M3. tegen 14284 schepen met een totalen bruto-inhoud van 3.932.735 M3. in het vorig jaar. Het aantal schepen ging dus met 742 vooruit, doch de totale in houd ging met 319.709 M3. achteruit. De ver meerdering van het aantal binnengekomen schepen en de vermindering van den bruto- inhoud is voornamelijk toe te schrijven aan de vermeerdering van het aantal motor-kust visschersv aar tuigen, dat in het afgeloopen jaar de haven heeft bezocht. Ivoleiivoorzienin g. Het aantal binnengekomen kolenschepen was in het afgeloopen jaar minder dan in 1930. n.l. 516 in 1931 tegen 594 in 1930. De hoeveelheid aangevoei'de steenkolen daalde van 255.574.000 K.G. op 208.902.000 K.G. De directe oorzaak hiervan is zeker te zoeken in het groote aantal stoomtrawlers, dat ais gevolg van de slechte resultaten der vissche- rij is opgelegd. De vischomzet. Een belangrijke achteruitgang viel te con- stateeren in de opbrengst van de in de Rijks- vischhallen verkochte visch.. immers in 1931 bedroeg deze opbrengst f 11.504.089 tegen f 14.549.838 in 1930. De retributie, welke bleef vastgesteld op 2 pet. daalde van f 291.002.66 in 1930 op f 230.088.08 in het ver slagjaar. Verlies. Het verlies op de exploitatie bedroeg f 181.663.20 tegen f 84.237.21 1/2 in 1930. Dit ongunstig resultaat is toe te schrijven aan de aanmerkelijk verminderde baten n.l. met f 110.686.16. OPENING NIEUWE ZAAK. Zaterdagmiddag openen de heeren J. Heili gers en Zn. lood- en zinkwerkers een nieuwe zaak in sanitaire artikelen aan den Veis erduin weg 149. Bij en bezoek aan de nieuwe zaak kwamen wij tot de overtuiging dat de eigenaars niet alleen mannen van het vak, maar ook zaken- menschen zijn. In het keurig ingerichte winkelpand zagen wij tentoongesteld de beroemde Krefft's gas fornuizen en gasradiatoren, voorts een aar dige sorteerhig waschtafels warmwater gey sers enz. De firma heeft den alleenverkoop voor snel-waterverhitters. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 14 OCTOBER StadsschouwburgAbonnementsvoorstel ling, ls'te serie. „Masker en Mensch". 3 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Uitvoering Mannenkoor ..Onderling Hulpbetoon" ten bate van de nagelaten betrekkingen der om gekomen visschers te Zandvoort. Luxor Sound Theater: „De vrouw zonder Naam" en „De Wreker". 8.15 uur. Palace: „Hoera, 'n jongen!" Op het too- neel: The Brions, flegmatiek acrobaten. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Madehen zum Hei raten'.. Op het tooneel: Brownings in hun komische scène: „Een flirt op de fiets". 7 en 9.15 uur. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing 812 uur. ZATERDAG 15 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Blauer Vogel". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Cabaretavond Ont- spannings-Vereeniging „Ons Genoegen". Gemeentelijk Concertgebouw: Kindervoor stelling „Koning Marsepein". 2.30 uur. Gebouw Theosofia, Nassauplein 8: Lezing met lichtbeelden Nederlandsche Vereeniiging voor Natuurgeneeswijze, 8 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 3 uur. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing 8—12 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ERNSTIG ONGELUK IN DE VISSCHERSHAVEN TWEE ARBEIDERS IN EEN ONGEVAL MET EEN STOOMKETEL BEWUSTELOOS (GERAAKT. Donderdagmiddag hadden twee bank werkers eenige werkzaamheden te verrichten in den ketel van den stoomtrawler Aneta, welke voor de visscherij wordt klaargemaakt. Zij gingen in den ketel, die gedurende langen tijd niet geopend was geweest, zonder zich er van te overtuigen of de lucht voldoende zuurstof bevatte, hetgeen in dergelijke ge vallen meestal wordt onderzocht door het neerlaten van een brandende kaars. De lucht in den ketel bleek zoodanig koolzuurhoudend te zijn, dat een van hen, de bankwerker v. d. Berg bewusteloos geraakte. De bank werker van Pel. die juist bijtijds bemerkte dat het in den ketel niet pluis was hield zijn kameraad met behulp van den ketelmaksr Mantje zoover mogelijk omhoog (teneinde hem van den bodem van den ketel af te houden, waar het gevaar voor verstikking het grootst was. Door opening van het onder- deksel heeft men daarop de lucht zooveel_ mogelijk ververscht, waarna men met be-" hulp van anderen den bewust-elocze uit den ketel trok. Daar de ketel voorzien is van een dom moest de man door twee gaten worden getrokken, wat lang geen gemakkelijk karwei was. Inmiddels was dl'. Rufcten ter plaatse en met behulp van het zuurstofapparaat van het Roode Kruis begon men te (trachten de levensgeesten op te wekken. Gelukkig kwam de man spoedig tot bewustzijn, alhoewel hij nog geheel versuft was. Hij is daarop met de ziekenauto van Van Gameren te Velsen naar zijn woning overgebracht. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN Donderdagavond vergaderde in Hotel Augusta het departement IJmuiden van het Nut van 't Algemeen. Precies half negen opende de voorzitter Ds. Milatz de vergadering. Wat het bezoek der vergadering betreft, dit had de voorzitter gaarne beter willen hebben. Nadat de secretaris de notulen der voorgaande algemeene vergadering had ge lezen, werd verslag uitgebracht over het af geloopen vereenigingsjaar. Hierin werd herinnerd aan de gehouden nutsavonden, waarin het bestuur getracht heeft om steeds naar. vermogen het beste te geven, maar van de zijde der leden is de op komst hierbij niet geweest, wat het had kun nen zijn. Herinnerd werd aan de mooie avon den van 7 October '31 met Dr. v. d. Sleen. 17 Dec. met den Chineeschen avond van Gerard Pilger, 13 Februari met de opvoering van Lucifer door de R. H. B' S..ers en 5 April met de lezing over Bretagne. Uit het jaar verslag klonk een minder aangename toon. Het ledenaantal was teruggeloopen van 131 tot 105. Dit laatste is niet aanmoedigend voor het bestuur, en allerminst in het belang van het mooie doel, dat het Nut- beoogt. De bibliotheek telde in het leesseizoen 112 leden, waaraan 2114 boeken werden uitge leend. De secretaris eindigde zijn verslag met den wensch, dat er spoedig wat meer ople ving in het departement mag komen, opdat het bestuur spoedig uit de gedrukte stem ming, waarin het thans verkeert, mag ge raken. Het verslag van den penningmeester was evenredig aan dat van den secretaris; ook dit was niet in hoogen toon gestemd. Dit nam echter niet weg, dat hij toch van een batig saldo, groot f 24.92 wist te spreken. Aan de beurt van aftreden was de voorzitter, Ds. Milatz. De voorzittershamer bleef echter in zijn handen, daar hij zich herbenoemd zag. Tot bestuurslid der Nutsspaarbank, vacature P. Bosman, werd deze eveneens herkozen. Mr. dr. A. v. d. Flier werd herkozen als lid van den Raad van toezicht. Wat betreft het programma voor den komenden winter, deel de het bestuur mede, dat het bezig is maat regelen te nemen. Reeds zijn drie Nutsavon den vastgelegd en wel op 25 October als eer avond een filmvertooning over Jeanne d'Arc, 15 December een lezing met film over Dene marken en begin Februari een Japansohe avond door Gerard Pilger. De vierde avond is nog niet vastgesteld. Bij het programma voor dezen avond zal de kas een woordje meespreken. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met den wensch, dat een volgende vergadering door de leden beter bezocht zoude worden. Wij ontvingen het jaarverslag over 1931 van het Staatsvisschershavenbedrijf. De in richting van het verslag wijkt eenigszins af van die van de vorige jaarverslagen. Zoo zijn naast de hergroepeering van de verschillen de onderdeelen van het verslag de cijfers, welke betrekking hebben op de vorige jaren, beperkt tot de 10 jaren, voorafgaande aan bet verslagjaar en zijn de overzichten van de exploitatie der verschillende onderdeelen van het bedrijf achterwege gelaten. Ook mis sen we de specificatie der sclhadevaringen Het lijvige verslag bevat echter zulk een Buitenlandsche visch naar Frankrijk en België. Ten laste van ons contingent. Minister bereidt maatregelen. De minister van Economische Zaken en Ar beid, mr. T. J. Verschuur, heeft op de vragen van het Tweede-Kamerlid W. Drop (s.-d.) betreffende het instellen van een onderzoek ter zake van het verzenden via Hoek van Hol land en IJmuiden in vrachtvervoer van ver se he zeevisch uit Engeland naar Frankrijk en het brengen van die zendingen in rekening van het voor Nederland geldende vischuitvoer- contingent geantwoord: Nadat de invoer van de soorten versche zeevisch uit Engeland via Hoek van Holland gedurende korten tijd was gestaakt, hebben de handelaren dien invoer hervat terwijl ook an dere handelaren met dien invoer zijn begon nen. Deze visch is in hoofdzaak weder naar Frankrijk uitgevoerd, waar zij, als uit Neder land afkomstig, op rekening is gebracht van het aan Nederland toegekend contingent grove zeevisch. Na 19 September heeft die invoer zoo goed als geheel opgehouden. Het was niet mogelijk de noodige gegevens te verkrijgen om met volledige zekerheid vast te stellen of op 6 September van de op deze wijze uit Engeland ingevoerde en weder naar Frankrijk uitgevoerde zeevisch 9G00 K.G. als Nederlandsche visch te Parijs aan de markt was gebracht. Volgens de van Fransche zijde verstrekte nfficieele ges'e'vens was op 9 September naar Frankrijk 128.400 K.G. grove zeevisch meer uitgevoerd dan het contingent voor het loo- pende kwartaal bedroeg. Het was aan de IJmuid'er Vischhandelver- eeniging bekend dat de hoeveelheid, waar mede dit contingent zou worden overschre den, in mindering zou worden gebracht voor het volgende. Aangezien het niet bekend is. welke hoeveelheden van elke vischsoort in het bijzonder worden uitgevoerd kan niet worden vastgesteld of ongeveer een derde van de hoeveelheid uitgevoerde grove zeevisch uit Fnneland was ingevoerd. Het verloop, dat deze zaak In September heeft genomen, heeft den minister tot de con clusie geleid dat maatregelen behoorden te worden genomen. Een regeling; die tot strekking heeft te voorkomen, dat uit het buitenland ingevoerd? zeevisch, in het bijzonder z.g.n. „hammen", of door buitenlandsche visschersvaariuigen recht streeks uit zee aangevoerde zeevisch als Ne derlandsche zeevisch naar Frankrijk wordt uitgevoerd, verkeert in vergevorderden staat an voorbereiding. Op de vragen van den heer Drop over de door de Belgische regeering vastgestelde ver mindering van het contingent voor den invoer van versche zeevisch en het verbod van invoer van kleine zeevisch in België heeft de minis ter geantwoord: Met ingang van 29 Augustus 1932 is in België het invoercontingent van rog en vleet- verminderd van 75 pet tot 50 pet. van den invoer over 1931 en dat van tarbot verhoogd van 25 pet. tot 50 pet., terwijl de invoer van tong en van zeevisch, kleiner dan 40 c.M. tij delijk verboden is. Over deze' maatregelen is vooraf geen over leg tusschen de Belgische en de Nederlandsche regeeringen gepleegd. Na het bekend worden der maatregelen zijn op 8 September te Brussel besorekingen ge voerd, waaraan van Belgische zijde hebben deelgenomen hoofdambtenaren van de mi nisteries van buitenlandsche zaken en van verkeerswezen en van Nederüandsche zijde twee hoofdambtenaren van het departement van Economische Zaken en Arbeid en de con sul-generaal hoofd der handelsafdeeling van het gezantschap te Brussel, terwijl den daar aan volgenden dag nog nadere besprekingen zijn gevoerd tusschen den chef van de afdee- ling Zeevisscherij van het Belgische ministe rie van Verkeerswezen en den chef van de af deeling Visscherij en van het departement van den minister van Economische Zaken en Ar beid. De besprekingen, waarbij de belangen -van de Nederlandsche visscherij krachtig werden bepleit, waren in hoofdzaak van ïnformato- rischen aard. De Belgische autoriteiten zegden een nader onderzoek naar verschillende quaes- ties toe. De minister is bereid den volledigen inhoud van regelingen, welke nader mochten tot stand komen, mede te deelen. BEVERWIJK Dit is het eerste zee-vrachtschip, dat Oostenrijk in stoomboot „Wierf' meet SöOO ton en werd in Car dij j anacjekocht. bezit heejt. De COMITé „GROOT BEVERWIJK". Donderdagavond hield het comité „Groot Beverwijk" dat een samenvoeging beoogd van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in een der zalen van het raadhuis een ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. J. J. Haazevoet deelde in zijn openingswoord mede, dat deze vergadering was bijeengeroepen naar aanlei ding van een wijziging in het program van actie, omdat inmiddels de situatie ten voor- deele van het beoogde doel is veranderd. Alvorens tot afhandeling over te gaan werd op voorstel van den afgevaardigde "an de SjD.A.P. besloten alsnog de alhier geves- tilgde R.K. Won in gbo uw vereeniging „St.- Agatha" en de Woningbouwvereniging „Goed Wonen" uit te noodigen in het comité zitting te nemen, omdat deze een belangrijke rol in de voorbereidingen kunnen vervui len. Vervolgens stelde de voorzitter een voorstel aan de orde, om het programma van actie te wijzigen in dien zin, dat wordt afgezien yan het vormen van subcommissies en een commissie van rapporteurs, die aanvanke lijk van verscheidene onderwerpen, het fusievraagstu'k betreffende rapporten zouden samenstellen af te zien. Deze tamelijk om slachtige weg is overbodig gebleken, nu in de gemeente Wijk aan Zee en Duin een steeds roeiende belangstelling voor de samenvoe ging van beide gemeenten valt te consta- teeren eni middelen aanwezig bleken te zijn, die sneller tot het gewenschte doel zul len leiden. De vergadering hechtte na vruchtbare be sprekingen met algemeene stemmen, haar goedkeuring aan de bestuursvoorstellen, om in de eerste plaats overleg te plegen met Ie politieke organisaties in. Wijk aan Zee en Duin en daarmede, zoo mogelijk ook met de door die partijen afgevaardigde raadsle den, het vraagstuk te bespreken. Voorts zal een petitionnement worden georganiseerd, dat ondersteund zal worden door een daaraan voorafgaande groote openbare vergadering, waarin het fusievraagstuk aan de orde zal worden gesteld. In verband met het feit, dat meerdere afgevaardigden in het comité be richt van verhindering hadden gezonden tengevolge van de vele vergaderingen, die op dezen avond samenvielen, werd besloten de bestuursverkiezing tot -de volgende bijeen komst aan te houden. FEESTAVOND ZWEMVEREENIGING. De Heemskerksche Bad- en Zwemver- eeniging, die haai- leden voor een belangrijk deel ook telt onder de inwoners van Bever wijk en Wijk aan Duin, heeft een feest- en propaganda-avond georganiseerd, welke op Dinsdag 15 November a.s. in het Kennemer Theater aan de Zeestraat zal worden gehou den. R. K. SPOORWEGPERSONEEL. De plaatselijke afdeeling van de R.K. Ver- eeniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel „St.-Raphaël" hield in het K. S. A.-gebouw een algemeene vergadering, waarin bespre kingen werden gevoerd over het ver leer. en van steun aan de stakende arbeiders der ge meentelijke werkverschaffing. Na eenige dis cussies werd besloten geen steun te verleenen omdat de staking on organisatorisch wer d geacht. Een levendige bespreking werd ge voerd over de door de Directie der Ned. Spoorwegen aangekondigde tweede loonsver laging. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat deze loonsverlaging voortvloeide uit de houding der regeering ten opzichte van de tegen de spoorwegen gevoerde oneer lijke concurrentie. De loonsverlaging werd door de leden op dezen grond als niet te rechtvaardigen aan gemerkt en met algemeene stemmen besloot de afdeeling deze tweede verlaging niet te accepteeren. De heer Jb. Veldhuis werd door de verga dering aangewezen als afgevaardigde naar de op 31 October a.s. te Utrecht te houden vergadering van den raad van afgevaar digden van het Mgr. Mutsaerts-oord". De benoeming van een vertegenwoordiger ter vergadering van den raad van afgevaardig den van „St.-Raphaël", te Alkmaar werd aangehouden tot de volgende bijeenkomst. VERGADERING VAN ..DE HANZE". Donderdagavond hield de RH. Midden- standsvereeniging „De Hanze" in het K.S.A.-gebouw een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer N. J. Out. Na opening en vaststelling der notqjen deelde de voorzitter mede, dat de viering van het vierde lustrum niet op die uitgebrei de wijze zal geschieden, zooals sommige leden blijkbaar van meening waren. Het bestuur heeft zich voorgesteld dit jubileum van de afdeeling op een ander te bepalen datum te herdenken met een Triduum, gevolgd door een gezamenlijk ontbijt van de leden en tot slot met het organiseeren van een propa- gandavergadering in het K. S. A.-gebouw. Vervolgens wekte de voorzitter de leden op hun vrijwillige bijdrage te storten voor het zilveren Bondsj ubileum. Nadat de agenda voor de a.s. Centrale Raadsvergadering was behandeld heeft de geestelijke adviseur, rector Th. Boonekamp, een beschouwing gehouden over de hoo- gere idealen, welke de organisatie, behalve de behartiging van de materieele belangen harer leden, heeft na te streven. Van bestuurszijde werd nog medegedeeld, dat het Hanzebestuur in samenwerking met den R.K. Volksbond een socialen cursus zal organiseeren, welke gedurende 26 weken op de Maandagen in de R.K. M.UL.O.-school aan den Keesdelfsweg zal worden gehouden. Rector Boonekamp zal de sociologie docee- ren, terwijl het hoofd der M.UL.O.-school de cursus in Nederlandsche taal leidt. De c aturn van aanvang van dezen cursus zal nader be kend worden gemaakt. De heer C. Kuys w'erd benoemd tot afge vaardigde naar de centrale raadsvergade ring. Tenslotte werd nog geruimen tijd gedis cussieerd over de in deze gemeente geldende tarieven voor de afname van electrischen stroom, waarna de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. JEUGDCENTRALE. Te Beverwijk is opgericht een Jeugdcen- trale van jeugdvereenagingen uit Beverwijk, Heemskerk, Velsen, Wijk aan Zee en Wijk aan Duin, van uiteenloopende kerkelijke rich ting. Als eerste dezer sprekers hoopt op te tre den Ds. A. A. Wildschut van LTmuiden-Oost met het onderwerp „Is het leven nog de moeite waard?" en wel op Donderdag 20 Oc tober in het Vereen igingsgebouw, Verlengde Groenelaan, Beverwijk. Verder hoopt op 16 November Ds. J. C. Brussaard van Bloemendaal te spreken over: „Geloofszekerheid". 10 Januari 1933 Ds. Koningsberger van Amsterdam over: „Jeugd met of zonder kerk". 9 Februari 33 Dr. M. H. A. van der Valk van Rotterdam over: „Hoe laat is het op de wersldklok?" en 16 Maart Ds. den Hertog van 's-Graven- hage over een nader bekend te maken onder werp,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1