deCeriÉTale KEGS WAND KOFFIE MOLEN KOFFIE Adverteert Geweldige boïsing van twee goederentreinen. LUIDSPREKERS Vraag Personeel Aanbod Personeel Te huur gevraagd Te huur aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Kosï en Inwoning DIVERSEN THEOSOFIE Openbare lezing MELKWIJK ËEN PRIMA Nachtelijk spoorwegongeluk in den Bosch. Rangeerend treindeel niet meer te remmen. Goederentrein van zestig wagens er bovenop gereden. Een rangeerder- licht gewond. Zondagmorgen te omstreeks kwart over vijf is op het stationsemplacement Den Bosch een botsing ontstaan tusschen een goederentrein, welke uit de richting Boxtel binnenreed, en een rangeertrein. Een veertig tal wagons van den binnenkomenden trein is in elkaar geschoven. Een gedeelte van de zen trein kwam terecht op een rangeerhuisje, waarin zich op dat oogenblik drie rangeer ders bevonden. Het mag een wonder heeten dat deze personen aan- den dood zijn ont snapt. De arbeiders Breeart en van de Moer, bei den woonachtig te Den Bosch bekwamen lichte verwondingen, doordat zij door de ruiten vielen en vervolgens in een prikkel draadversperring terecht kwamen. Het geluid van de botsing was zoo hevig, dat de bewoners van Den Bosch uit hun slaap opschrikten. Een voorloopig onderzoek heeft uitgewe zen dat van den rangeertrein een trekstang en een koppeling bij het aohteruitzetten en stoppen zijn gebroken, ten gevolge waarvan een treindeel losgeraakte en met de verkre gen snelheid den binnenkomenden trein te gemoet reed. Hoewel het treinpersoneel nood signalen gaf en de machinist van den bin nenkomenden trein uit alle macht remde, kon de botsing, niet meer worden voorkomen. De matcrieele schade is zeer aanzienlijk. Het treinverkeer ondervond langdurige stagnatie. Eerst te ongeveer kwart over negen kon het over één spoor worden hervat. Ondanks het vroege ochtenduur was de pu blieke belangstelling zeer groot. Het was circa vijf uur, toen de rangeerders op het Zuidelijke deel van het emplacenment den goederentrein uit Roosendaal, bestemd voor Utrecht, hadden ontvangen. Daar in de samenstelling van dezen trein enkele wijzi gingen moesten worden gebracht, werd on middellijk met het rangeeren begonnen. Juist werd de trein achteruit gezet, toen op het oogenblik, dat de machinist weder begon af te remmen, 'ongeveer op de helft van den trein de wagons van elkaar raakten en het laatste treing^'deelteop eigen gelegenheid bleef terugrijden. Dit geschiedde met een vrij groote snelheid. Het treinpersoneel begreep onmiddellijk de benarde situatie, die ont staan was, want elke seconde kon een grootë goederentrein' uit Zuid-Limburg binnen- loopen. Al het mogelijke werd gedaan om het wegrijdende,.tre,i,ngedeejte tot staan, te bren gen. maar men was hierin nog lang niet ge slaagd, toen tot grqote ontsteltenis van den rangeerder in de verte dé lichten van den Eindhovensclien trein uit de duisternis op doemden en .met groote snelheid naderbij kwamen. Noodsignalen werden afgegeven doch de duisternis had den Eindhovenscheh machinist een goed uitzicht ..belemmerd. Toen hij de signalen herkende, zetten plotseling de remmen met dreunend geweld aan, maar de snelheid van den trein was nog veel te groot. Met een geweldigen slag reed hij op den rangeerenden trein in. De botsing was ontzettend, want de zwaar geladen Eindho- venaar had 60 wagons achter zich en reed met een snelheid van 40 K.M. waarbij moet gevoegd worden de snelheid der terugloopen- de wagons, welke veilig op circa 20 K.M. kan worden geschat. Met donderendgekraak stapelden de wagons zich op elkaar, onmid dellijk achter de locomotief, waardoor deze van den tiein losbrak en wegzakte. De balken en wanden der gesloten wagons werden van de onderstellen afgerukt en een tiental me ters ver weggeslingerd. Alle sporen versperd. De drie en vier hoog opgestapelde wagons sloegen om en vormden een verschrikkelijken chaos, waardoor alle sporen werden versperd. Van alle kanten snelde het stationspersoneel op het alarm toe en spoedde zich langs de ruïnes om er mogelijk hulp te verleenen. Al spoedig bleek de toedracht van 't ongeluk en toen de treinbestuurders en de beide remmers zich kwamen melden werd nog slechts de treingeleider vermist. Dit was de heer Breeaart uit Den Bosch, die volgens voorschrift in den eerste nwagen achter den tender moet verblij ven. Het bleek, dat deze wagon bijna geheel was versplinterd en onder twee' kolenwagens was terecht gekomen Treingeleider onder wagens bedolven. Op het geroep van het treinpersoneel werd échter tot ieders verbazmg onmiddellijk ge antwoord en gelukkig bleek, dat de heer Breeaart in zijn netelige positie geen groot letsel had bekomen. Met behulp van zijn ka meraden is hij uit zijn nauwe cel, die bijna zijn graf was geworden, bevrijd. Een buiten gewoon staaltje van zelfbeheersching toonde deze' man toen hij vóór alle andere zaken eerst zijn spoorwegdocumenten bijeen zocht. Toen bleek ook, dat hij de tegenwoordigheid van geest had gehad om de gasvlam van zijn wa gen, welke intact is gebleven, te dooven, waar door het gevaar voor ontploffing van ont snapte gassen uit de houders werd voorkomen. Eerst nu meldden zich nog drie andere perso nen, die nauwelijks aan den dood waren ont snapt. Het waren de voorman-rangeerder De Bruin en de beide rangeerders Vermeer en Nijbolt. Deze drie personen waren op het oogenblik van de botsing in het rangeerlokaal aanwezig, dat vlak naast de rails is geplaatst. In zijn val heeft de-trein dit lokaal vrijwel ge heel vernield, hoewel het uit steen is opge trokken. De drie rangeerders hebben zich het leven gered doordat zij in groote haast zijn gevlucht zoodra het gedreun der remmen van den Eindhovenschen trein hen waarschuwde, dat iets bijzonders gebeurde. AID drie snelden door het schaftlokaal naar buiten toen ter zelfdertijd boven hun hoofd.het dak reeds in een stortte en de -deuren begonnen weg ;te zak ken. - v - - t Rangeerhuis verpletterd. Alles kraakte en versplinterde en buiten dreunden en daverden de wagons, die op el kaar reden. Door de duisternis misleid, viel Nijholt door een ruit, terwijl Vermeer in het dradennet van het seinwezen viel en vervol gens voorover in een draadversperring tui melde. Het gezicht van den laatste was vol bloed dat uit talrijke wonden vloeide. De van het station op het eerste alarm ge requireerde geneeskundige hulp was inmiddels gearriveerd en Dr. De Feijfer verleende den gewonde bijstand. De man was door den val buiten bewustzijn geraakt en was naar het seinhuis getransporteerd. Nadat Dr. De Feyfer hem behandeld had, is hij later naar zijn wo ning overgebracht Zestig wagons vernield. Inmiddels waren de chef van den Bosch, de heer Grotenhuis en diens adjunct, de heer Gorissen op de plaats van het ongeluk aan gekomen. Toen ook de eerste ploeg werkvolk was samengesteld, kon men de situatie over zien. Het bleek dat de omvang van het onge- 'uk zeer groot was. De uit 60 wagons bestaan de trein uit Eindhoven was bijna geheel ver nield en het gevaar, dat de hoog opgestapelde wagons zouden omvallen, was zeer groot. De ruïnes versperden het geheele uitgangspunt van dit belangrijke station, zoodat alle ver keer moest worden stopgezet, zoowel over Zwa- luwe als in de richting Eindhoven-Tilburg en in de richting ArnhemUtrecht, waar geen trein kon binnenkomen of vertrekken. Onder leiding van den heer Grotenhuis werden de eerste maatregelen getroffen en nadat deze zich overtuigd had dat geen perso neel meer 'in de vernielde wagons aanwezig was, kon men alle aandacht aan het oprui- mings-werk besteden. De geneeskundige dienst van het station is toen vertrokken. Een ouderwetsche autoriteit. Op telefonische waarschuwing van den sta tionschef arriveerde per extra trein de heer Jelders van de Inspectie Breda- Toen deze functionnaris op het terrein des onheils ver scheen, ontmoette de pers in hem een autori teit, die nog het oude systeem huldigde: het publiek behoeft niets te weten. Geen enkele inlichting konden wij bekomen en de toegans tot het terrein werd den verslaggevers zoowel als den fotografen absoluut ontzegd. Eerst na lang betoog mochten wij zeer weinig bijzon- derneden van hem vernemen en werd toege staan, dat van zeer verren afstand eenige plaatjes werden gemaakt. Wij vernamén: dat het ongeluk te wijten was aan den rangeerenden goederentrein, zooals wij in den aanhef reeds lieten uitkomen. Gebleken is, dat bij het terugzetten van de zen trein een koppeling en een trekstang zijn afgebroken met,.het omschreven gevolg. Wagons dreigen om te vallen. Reeds om negen uur heeft men een der spo ren vrij gekregen. In den loop van den mor gen arriveerde uit Geldermalsen en uit Boxtel een kraan wagen, welke zoo dicht mogelijk bij de ruïnes werden gerangeerd, waarna onder leiding van den ingenieur van tractie de wa gons met groote voorzichtigheid uit den chaos werden getild, en zoovéél mogelijk daar van daan werden geplaatst. Voor zoover er nog onderstellen aanwezig waren sleepten hulplocom-otieven de trein- wrakken weg. Een dichte menschenmassa sloeg op dezen vrijen Zondag de werkzaam heden gade. Waarschijnlijk zal den geheelen nacht moeten worden doorgewerkt om het verkeer volledig te herstellen. Deze oprui mingswerkzaamheden vorderen echter zeer langzaam, daar met de uiterste voorzichtig heid moet worden gewerkt wegens het gevaar van omvallen der hoog opgestapelde wagons. Treingeleider uiterst kalm gebleven. De treingeleider, de heef Breeaart vertelde ons nog, dat hij geen oogenblik zijn kalmte verloor en dol gelukkig was, toen enkele ka meraden hem toeriepen en hem eenige oogen- blikken later konden bevrijden. Als u vraagt of ik erg zenuwachtig ben kan ik gerust antwoorden van neen en morgen vertrek ik weer met een trein naar Roermond. BUITENLAND DUITSCHLAND. Meer dan 6000 personen waren Zondagmid dag aanwezig tsen Rijkskanselier Von Papen op een congres van de Vereenigde Econo- nomische Organisaties voor Paderborn en omgeving het woord voerde. De Rijkskanselier zette allereerst het Economische plan dar Rij-ksregeering en het doel der Economische politiek uiteen. Ar beid en brood te verschaffen en vrij baan te maken voor het herstel van het bedrijfsleven is het voornaamste doel. De Rijkskanselier besprak vervolgen-s de kwestie der werkverschaffing, waarbij hij er den nadruk op legde dat de regeering be reid is plannen voor werkverschaffing te overwegen. De werkzaamheden zullen productief moe ten zijn en mogen valuta en crediet niet op het spel zetten. Al zou het aantal opdrach ten voor openbare werken nog zoo w-ordeh uitgebreid, het zou niettemin nimmer werk kunnen verschaffen en een productie kun nen leveren als vereischt wordt voor de be strijding der werkloosheid. Sinds de maatregelen van economisch-poli- tieken aard zijn bekend gemaakt, is de koers van waardepapieren, welke ter beurze verhandeld worden, met -ongeveer 2 1/4 mil liard Mark gestegen. Daarbij gaat het niet om speculatieve, doch om beleggingsa-ankoo- pen, waardoor de credietbasis van het Duit- sche bedrijfsleven aanmerkelijk is verbreed. Door den beteren toestand van de bedrijven en de arbeidsmarkt heeft de Rijksminister van Financiën reeds thans kunnen besluiten de maandelijksche bijdrage in de crisissteun- verleening aan de gemeenten in October te verhoogen van 50 tot 60 millioen Mark, ter- wijl.'ih November dit bedrag:met nog;5 mil- lioen zal- worden- verhoogd. Overgaande tot de z.g. verordening inzake loonsverlaging dd. 5 September verklaarde de Rijkskanselier dat de moeilijkheden die on dén beginnen ontstaan zijn door het sa menwerken van ondernemers en werkne mers reeds grootendeels zijn overwonnen, zoo d-at niet meer gevreesd behoeft te worden voor een in gevaar brengen van den econo- mischen vrede. De Rijkskanselier behandelde vervolgens handelspolitieke kwesties. Tegenover de critiek op de regeling van den invoer van zekere landbouwproducten schilderde von Papen den ern-stigen nood toestand vanden landbouw, welke er toe leidt den invoer van zekere levensmiddelen aan een regeling te onderwerpen. Juist de contingenteer mg van den in/voer treft de consumenten het minste en beschermt de nationale productie. Ten aanzien van den tegenstand van het buitenland tegen de contingenteerings- plannen sprak de Rijkskanselier de verwach ting uit dat de huidige moeilijkheden spoe dig' zullen zijn overwonnen en wel des te snel ler naar mate onze partners bij de onder handelingen zullen inzien, dat hier sprake is van noodmaatregelen tot redding van den Duitsch-en landbouw en dat onze maatregelen urgent zijn. Nadrukkelijk sprak de Rijks-kan selier de geruchten tegen dat de contingen- teeringspolitiek mogelijk de valuta in gevaar zou kunnen brengen. De Rijkskanselier behandelde uitvoerig di kwestie der buitenlandsche scfnuMen. Al is het, aldus Von Papen, ook gellukt in korten tijd meer dan vijf milliard R.M. op bonten- landscihe leenirugen terug te' betalen, zoo is het niet mogelijk thans nog eens kapitaal naar het buitenland te laten gaan. Daarom moet verwacht worden dat boven het be staan van het Stillhalteverdrag het buiten land het bedrag d-e-r aan Dudtsdhland ge leende gelden zal consolideer en. De Rijks kanselier wees er daarbij op dat D-uitsohland ter economische wereldconferentie het standpunt zal innemen dat de schuldenaar zijn verbintenissen slechts kan nakomen door een betaling in waren. De crediteur landen kunnen derhalve slechts dan rekenen op de betaling der Du'its-che buitenlandsche schulden indien zij bereid zijn Duits-clh-e waren als betalingsmiddelen te aanvaarden. Dat houdt al;s voorwaarde in dat het buitenland zijn grenzen opent voor onze producten. Resumeer end legde de Rijkskanselier er den nadruk op dat de samenwerkmö van alle goedwillende Duitsche mannen uit alle be roepen en alle klassen der maatiscihapipij in den zin van een e elite volksgemeenschap noodzakelijk is voor de opheffing der crisis Tot slot gaf de Rijkskanselier een kort over zicht van den politieken toestand. Een krach tig staatsbestuur is moedig om de factoren van onzekerheid zoo mogelijk terzijde te stellen en het volk het gevoel te geven dat het wordt gel-eid. Uit dien hoofde heeft de Rijksregering wat de buitenlandsche politiek betreft, den strijd moeten opnemen voor het recht en de vrijheid van Duitechland. Wij willen niet bewapening tot den stand van wapening van onze buren, doch ontwapening van ge heel Europa en de geheele wereld; gelijk recht en gelijke veiligheid. Von Papen heeft Zondagmiddag te Dort mund een. redevoering ge-houden, welke onge veer den zelfden inhoud heeft als de rede voering welke hij desmorgens te Paderborn had uitgesproken. De Rijkskanselier wees er op dat te Dortmund 72 per 1000 hoofden der bevolking crisiswerkloos zijn, terwijl de ver houding dn het Rijk gemiddeld 33 per 1000 bedraagt. BELGIë. De Brusseische correspondent van de Tel. meldt aan zijn blad: Met het oog op den Maandag te houden ka binetsraad hebben de liberale ministers Zater dagavond ten huize van een hunner een par ticuliere vergadering gehouden, om den poli- ieken toestand te onderzoeken. Zijn wij goed ingelicht, dan zullen de liberale ministers he den Maandag den premier Renkin voorstellen de huidige Kamers, welker zittingsperiode ten einde loopt, niet meer over de fin-ancieele plannen te laten stemmen, zooals in de be doeling van den premier' lag. De liberalen re deneeren, dat over een verzwaring der fiscale lasten de openbare meening zich eerst moet uitspreken. De liberale ministers geven er daarom de voorkeur aan dat de Kamer ont bonden wordt en dat nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Deze beslissing beteekent zoo goed als zeker het einde van het bestaan der regeering- Renkin. De berichtgever zet voorts uiteen dat een aftreden van Van Cauwelaert als premier niet te verwachten is, vooral nu in de „Standaart" een verklaring van hem is verschenen, waarin hij zegt, zijn functie van burgemeester van Antwerpen onder de huidige oms-tandighedn piet wil verlaten JAPAN. Naar .verluidt, is het Japansche antwoord op het Yytt on rapport thans gereed. Het zal wor den toegezonden aan de leden van den Volken bond en aan de regeeringen van de Vereenig de Staten en van de Sovjet-Unie. In dit antwoord wordt o.a. geconstateerd: 1. Het Lyttonrapport vertoont op verschil- ende punen een anti-Japansche strekking. 2. Door het ingrijpen van de Japansche roenen is het gelukt, orde en rust in Mands- oerije te herstellen. 3. In China bestaat geen geordende staat. Er heerscht veeleer anarchie. 4. De Chineesche regeering draagt: de ver antwoordelijkheid voor de anti-Japansche be weging, in het bijzonder voor den handels boycot. 5. De Volkenbondscommissie hee'ft niet de luiste oorzaak van het Japansch-Chineesch onflict. geconstateerd. Wanneer men de aan- eiding van het Japansche ingrijpen in Mands- 'oerije had begrepen, dan had men de schuld niet op Japan ge'schoven. 6. De bommen, die in het begin van Decem ber 1931 op dén Zuid-Mandsjoerijschen spoor weg zijn geworpen, waren de eerste aanlei ding van het Japansche ingrijpen. 7. De afwijzende houding van de Volken bondscommissie inzake de erkenning van den Mandsjoerijschen staat is te verklaren uit een niet kennen van de politieke situatie. 8. De Japansche regeerin-g wijst een onder nternationale controle stelling van Mandsjoe- rije af, daar deze oplossing onder alle om standigheden onuitvoerbaar is. 9. De Volkenbondscommissie heeft haar conclusies getrokken op grond van ongeveer 1500 brieven, die zij heeft ontvangen van anti- Jaoanschgezinde particulieren Het volledige Japansche antwoord zal eind October te Genève en te Tokio worden gepu bliceerd. 1-3 REGELS 2 5 CÈNT ELKE REGEL MEER 10 CT. Terstond gevraagd een NET R.K. MEISJE v. d. en n., zelfst. kunn. koken en werken. Zonder goede getuigen onn. z. aan te melden. Veel vrij. Liefst Holl. Adres tc vernemen bur. van dit blad. Gevr. v. terst. BEKW. OOST.- XAAISTER, g. coupe kn., v. atel. Br. m. o. v. verl. sal. G 6310 bur. van dit blad. Gevraagd NET DAGMEISJE, P.G., leeftijd circa 17 jaar, van 9 tot 5 uur. Aanmelden 's avonds S9 uur Orionweg 42, Haarl. N. Gevr. Fb. MEISJE, v. g. g. v.. 83 uur. Aanmelding sj avojidf. tusschen 78 uur de Meyer, Tet terodestraat 19 a, Haarlem. MEISJE ALLEEN voor dir. gev: v. g. g. v. Aan te melden bij me vrouw De Haan, J. C. v. Oostza nenlaan 7, Heemstede. Gevr. geheel ZELFST. MEISJE van 7.3019 uur, kunnende ko ken. Aanmelden na 20.30 Woens dag a.s. geheelen dag. Garenlto- kenskade 67, Haarlem. Gevraagd NET DAGMEISJE, v heele dag., niet ben. 16 j., v. g g. v. Lucas v. Leyd&nlaan S Heemstede. JL'FFR., m. 1., b. z. a. als huish. bij heen.- all. of kl. gez. van L-gens 9's av. 7. Br. no. 291 bur. van dit blad NETTE ONGEH. WERKSTER a., voor Maandag, Dinsdag of Vrijdag, v. g. g. v. Br. G 6 bur. van dit blad. DUITSCH MEISJE zoekt voor direct betrekking v. d. en n. Hoog loon geen vereischte.- Br. G 629 6 bur. van dit blad. Biedt zich aan voor direct NET R.K. MEISJE, 18 j., goed k. k. en werken. Inlichtingen v. d. Meer straat 33; Haarlem. JONGE WERKSTER b. z. a., Woensdag en Donderdag, var 5, v. g. g. V. Br. G 6324 bur. van dit blad. B. z. a. CHAUFFEUR, 29 j., alco holvrij, 20 p. w., ook v. nood hulp. Br. G 6325 bur; v. d. blad. •JUFFR,, 24 j., P.G., z. z. gaarne epl. bij kinderen, tevens voor h. in de h. Br. G 6329 bui*, van dit blad. NETBURGERMEISJE 19 jaar- zoekt betrekking als kinder meisje, goed kunnende naaien-en stoppen, liefst omgeving Aerden- hout. Br. G 6327 bur. v. d. blad NETTE JONGE WERKSTER; biedt zich aan voor heele en hal ve dagen. Br. G 632S bur, van dit blad. Biedt zich aan NETTE JONGE WERKSTER, voor 2 gulden per Br. G 6326 bur. v.d.- blad 1STE KAPPER (Duitscher) b. z perfect v. heerensalon en da mesknippen. Br. G 6312 bur. vair dit blad. NET JONGMENSCH m. goedc verkoopkracht, z. plaatsing in' Boekhandel. F. A. Bouman p. a. Meidoornplein 13, H.N. Twee A.J.C.'sters, b. b. h. h., zoe ken een GEM. ZIT- EN EEN SLAAPKAMER, m. berg. v-. fiets! omg. Plaarl. West. Brieven met prijsopg. G 6314 bur. v. d. blad. ZIT-SLAAPK. en sl.k. te huur; met 2 bedden, gesch. v, 2 vrien den, m. of z. p. Adres te -Ve'rni bur. van dit blad. Te huur een keurig ingerichte SUITE, met of zonder pension, zeer geschikt voor twee- dames of echtpaar. Bevr.' Zijlweg 59 Hrl., Telefoon 16314. Zeer mooi BOVENHUIS te huur, p. w. 7.7 5, water inbegr. Te bevr. Kamperstr. 20-2 2, Haarlem IXEENLOOPENDE KANIERS huur, aan de Dreef, met schit terend uitzicht, leeg of gemeubi leerd, met of zonder pension, ook als kantoor, Br. G 6298 bur. van dit blad. BLOEMENDAAL. Aangeb. V. oudere dame mooie k., zonkant, met uitstekend pension en liefde volle verzorging. Br. G 6302 bul reau van dit blad. Te huur PAKHUIS, voorz.. v. closet, waterl. en licht. v. alle doeleinden gesch. v. Vloten Burg wal 18, Haarlem. Te huur GR. ZIT-SLAAPKAMER, voor 2 pers. (keuken). Kruisstr. &8 rd., Haarlem. Te huur ZEER MODERN WIN KELHUIS, .80 p.,. maand. Adres Gierstraat 81, Haarlem. Te koop gevraagd" 'een BAD KUIP. Adres te vernemen bur. van dit blad. Te koop gewaagd een KLEIN BOOTJE of kano, zeer waardig, prijs billijk. Br. G 6300 bur. van dit blad. Familie vraagt een PIANO te koop. Br. met prijsopg. G 6299 bur. van dit blad. ROEIBOOT te koop gevr, nu-, m. voll. omschrijving en prijs G '6318 bur. van dit blad. GROOTE KACHEL te' koop'/ 10 Duvenvoordestraat 24, Haarlem. Te koop in goeden staat zijnde TRAPNAAIMACHINE m. ring- spoel, prijs 30. Vaartstraat 2 r. Haarlem. MOOI GASHAARDJE te koop m, afvoerpijp voor 10. Adres Zijl vest 3 rood, Haarlem. Te koop KACHEL v. groot lo kaal, gek. h. 125 voor 50 gld.( z. g. a. n. Te bez. Rolhuizen 3 Hrl. PIANO te koop aangebo'dèn voor 100. Br. G 6306 bur. v.d. blad Te koop NIEUWE MOTOR LAARZEN m. 41—42 m. dubb. zolen. Winterjas gr. m. spotprijs Saenredamstraat 42, Haarlem. Ter overname GASHAARD met afvoer, 8 staafs. Van Stolberg laan 35, Aerdenhout. SMOKING 'maat' 4S 'w7 tëUclëifr gew. ter overn. voor 22.50. Br. G 6319 bur. van dit blad. Jongeman zoekt NET. KOST HUIS met ruime zit-slaapkamer, ongeveer 45 per maand. Omtr. station Heemstede-Aerdenjhout. Br. G 6303 bur, vandit blad. Gevraagd en Aangeb0< ZINDELIJK POESJE gew, ongeveer 10 weken oud. J»i| 11 I laan 16, Heemstede. aa5' DANSEN, Echtpaar, z. Z n gen. in dansclub (geh.) 'e op' kunn. - dansen. Br. G 6313 van dit blad. PRIJSOPGAAF gevraagd 1 het verzenden van een gedecl?' lijken inboedel naar Drente" vrachtauto. Inlichtingen Schr5 liusstraat 34, Haarlem. 67 Wie wil s.v.p. mijn GRir KATJE terug brengen, Woensdagmiddag is Weg»ei pen. Adres Betje Wolfstr. 12 (Loge „Kennemerland" der The I sofische Vereeniging) OCTOBEn eex, op DONDERDAG 20 a.s., in HOTEL N OM MER Spieker: de Heer J. H. KEXGPv uit UTRECHT. - Onderwerp! De Broederschap der Godsdiensten" Aanvang 8 u. Toegang Vr|i In de zaal zijn boeken en brochu' res over theosofie verkrijgbaar' Secretariaat: Scheybeecklaan 6, Beverwijk De Curator in het faillissement der N.V. VISSCHERIJ MAAT SCHAPPIJ „NOORDPOOL" IJmuiden deelt mede, dat heden de eenige uitdeelingslijst, 'd0ot den E.A. Heer Bechter-Commis. saris goedgekeurd, ter Griffij van de Arr. Rechtbank te Haar. lem is gedeponeerd en aldaar durende 10 dagen ter inzage van belanghebbenden ligt De curator vnd., Mr. F. VAN DER GOOT Haarlem, 15 October 1932 Te koop gevraagd Br. met opgaaf van prijs en 0 zet no. 61 bur. van dit blad, DE WASSCHERIJ VOOR IJMUIDEN IS DE COöP. WASCH- 5TRIJ KINRICHTING IJMUIDEN EN OMSTREKEN Snelliusstraat 39 Tel. V Laat ons Uw wasch doei VERLOREN" Donderdagavond, een gonden monogramrin( gaande van Bloemstraat Willèmsplein. Tegen belot 'terug te bezorgen Haidleystr; 33, ^0°' eVteïV\ ee^' o f n e V) ne.»n 0°* Arbeiders Levens-Vérzekering - Rijnstraat 24 - Den Haag GERUISCHLOOZE bij inlevering van 30 bons uit de pakjes 65-55-50-45-37«-30 en 24 ct, per half pond

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 4