HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJKe.O. DE MOEILIJKE REIS VAN DE „KNIKKER" IJM.4 l/e jAARCANC NO. 298 VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 IJMUIDER COURANT B 0 N N E M ENTEN; per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 pl« 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor rKennemerlaan 42 - IJmniden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V, DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. WANBETALERS. ne jaarlijksche begrooting van den Vol- v ribond, met inbegrip van het Internatio- «1 Arbeidsbureau en het Internatio nal Gerechtshof, sluit in inkomsten en uit- D2vpn op oen totaal van ongeveer zestien "iiioen gulden. Dat is niet veel, als u het "elijkt-^met de gemeente Haarlem, welker Sootingstotaal de veertien millioen over- hriidt. Het is een kinderachtig bedrag ver- sc?.:—bij de begrooting van Amsterdam geleken (dat wellicht er in de toekomst nog eens in f overtreffen) en het is ook een futje als ge Et vergelijkt bij de kosten van cle Neder - sclie weermacht. Ik weet niet hoe het u maar als Engeland, of zoo, in Genève '1 eens protesteert tegen de „hooge kos- van den Volkenbond, moet ik altijd Lrtelijk lachen. Bet kan ons nauwelijks verwonderen dat hpt secretariaat-generaal in Genève elk jaar ürri'ootste moeite heeft om de contributies mn de 57 staten, die bondsleden zijn, binnen krijgen. De Tel., die een stuk erover ten Este creeft, zegt dat op het moment 19 van de 5 leden achterstallig zijn met hun contri buties Dat is dus een derde, maar zoo moe- n wê eigenlijk niet rekenen, want de mees te zondaars behooren tot Centraal- en Zuid- Lerika. U weet wel: dat heele vroolijke stel Hiinsche republieken. Peru is de ergste zón- Sar Het heeft sinds 1920 geen cent betaald. Bolivia, Nicaragua en Honduras zijn in gebre- te sinds 1922, Argentinië staat ook leelijk en de zwarte lijst (maar heeft een soort "Lus, omdat het in de laatste jaren niet aan de Volkenbondswerkzaamheden heeft deelgenomen) en op China heeft de Volken- foul zijn grootste vordering, namelijk 9s/2 millioen francs. Het totaal van de post- du- i j.jeuse debiteuren bedraagt 36 millioen francs, I waarvan 19 millioen op den dienst van het loopende jaar komt. 'ik zei hierboven dat het ons nauwelijks ver- hazen kan dat zooveel staten slechte betalers zijn. Wij belastingplichtigen aller landen, die zelf met deurwaarders belaagd worden als wij in gebreke blijven, weten maar al te r0Sd hoe moeilijk het is den staat tot beta- jjn* te bewegen. En de Volkenbond ziet dan ook geen kans, zijn leden met dwangmid delen aan te pakken. Verscheidene geachte leden zijn er zoo berooid aan toe (zegt de Tel.) dat zij niet kunnen betalen. Niettemin hebben de gedelegeerden van Nederland, Oostenrijk en Zweden in de subcommissie (er is natuurlijk een subcommissie voor) harde woorden over de wanbetalende staten ge broken. Zij noemen die klaploopers op de overige leden, die natuurlijk het tekort moe ten aanzuiveren. En hebben zij ongelijk? Neen. Maar heeft onze energieke Nederland sche afgevaardigde in de subcommissie, me vrouw Kluyver, er wel aan gedacht dat mi nister Ruys onlangs heeft moeten bekennen, dat Nederland permissie voor den uitvoer van oorlogsmateriaal naar Zuid-Amerika had gegeven? Dat wordt, in dit verband, nog een beetje erger. Straks moeten wij Nederland- sche belastingbetalers meer duiten aan den Volkenbond offeren omdat de Zuid-Ameri- kaansche staten hun geld aan kanonnen en granaten besteden inplaats van hun contri butie aan den Volkenbond te voldoen. En die geldverkwisting aan kanonnen en grana ten heeft onze regeering zelf gesanctioneerd. Het wil mij voorkomen dat dit niet klopt, en dat onze stem in de subcommissie, ook a! was het de schoone sekse die sprak en slechts zelden waagt die zich op financiëel gebied niet erg veel indruk gemaakt kan hebben. Hoe de Volkenbond de staten-wanbetalers tot rede kan brengen? Men zou zoo zeggen: door tot ontwapening te besluiten. En door bijvoorbeeld alvast te beginnen, met ze geen kanonnen en granaten meer te leveren. Goedbeschouwd zou dat een nogal volken- bondsche daad zijn. Eigenlijk is het een schandaal, dat die leveringen geschied zijn. Men kan het ook van ietwat vroolijkei- kant beschouwen. Men zou een paar Volken- bonds-deurwaarders naar Zuid-Amerika kunnen sturen, per Volkenbondsschip met de Roode Pet in top. Zij zouden de inboedels kunn entaxeeren en een poging tot executo- rialen verkoop kunnen ondernemen. Het lijkt, niet ondenkbaar dat de bevolkingen dit geval met een hoeraatje zozuden begroeten, en lustig meebieden op het staatsrommeltje. Maar het zou ook kunnen zijn dat Genève die deurwaarders nimmer terug zag keeren. Zij zouden wellicht door een Nederlandsche bom, op hun slaapkamer gedeponeerd, of door Nederlandsche kogels uit Nederlandsche geweren, een «ïtijdig en betreurenswaard einde vinden. Wat een wereld! zal, het totaal van de rijksbegrooting HET NUT. Het departement IJmuiden van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen geelt Dins dag 25 October a.s. z'n eersten avond in het gebouw voor Chr. Belangen. Vertoond zal worden de film Jeanne d'Arc, met toelichting van den heer H. E. Te-mme. Binnengesleept door de Gloria IJM. 38, na 25 uur slepen. HET DEENSCHE s.s. „TJALDUR" BLEEK EEN TROUWE WAKER. In ons blad van gisteren hebben we reeds gemeld, dat de stoomtrawler „Knikker" IJm. 4, door de „Gloria" IJm. 38 was binnen ge sleept. We hebben, om iets meer vian deze reis, die nie.t vliegend stormweer plaats vond., te vernemen, schipper C. Zwemmer van de „Knikker" opgezocht, die om® een uitvoerig relaas gaf van z'n avontuurlijke reis. Ik zal maar bij het begin beginnen, zeide schipper Zwemmer. We waren Dinsdag 11 October naar die visscherij vertrokken. Dien volgenden dag waren we op de visscherij. Tot Zondagmorgein half negen hebben we ge- viseht. Het weer was steeds goed geweest, maar Zondagmorgen kwam er een flinke storm opzetten. We waren toen op 55 gr. N.B. bij de Doggersbank. Mlet 250 manden visch aan boord vond schipper Zwemmer het maar 't beste om naar huis 'te gaan, teneinde Dinsdag aan de markt te kunnen ziin. Maar het zou even anders loopen Zondagmorgen bleek al, dat er iets aan de circulatiepomp mankeerde en ook daarom wilde de schipper zoo gauw mogelijk van de gevaarlijke Dog- gerbank vandaan. Er loopen daar op de on diepten bij storm gevaarlijke zeeën en schip per Zwemmer achtte 'het raadzaam deze plek zoo gauw mogelijk te verlaten. Het euvel aan de pomp werd gerepareerd, maar de re paratie bleek niet afdoende te zijn. Tot overmaat van ramp brak Maandagmiddag in den storm het tortwwiél, doordat de -tornsehijf om sloeg. De machine sloeg tengevolge van de zware zeeën door: het juk kwam op den plunger van de circulatiepomp. waardoor de zuiger door de cylinder sloeg. Met kunst en vliegwerk kon de schipper z'n vaartuig tot 54.45 gr. N.B. en 3.55 gr. O.L. brengen, maar toen was het afgeloopen. Er woei op dat oogenblik een hevige storm uit het N.; er was niets 'beters te doen dan heit schip op den storm te la,ten afdrijven. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd gesitakeld naar een schip, dat in de nabijheid was en dat later bleek to zijn het Deensche stoomschip „Tj,aldur" van Esbjerg. Schipper Zwemmer verzocht den kapitein draadloos een sleepboot voor hem te bestollen. Het. bleek echter dat de „Tjaldur" geen radio zendinstallatie aan boord had. De toestand aan boord van de „Knikker" was inmiddels kritiek geworden. In vliegend stormweer, gepaard met hevige regenbuien was het deksel van den. kolenbunker lek ge worden, waardoor veel water binnenkwam. De machinekamer liep vol water en doordat de pompen verstopt waren, was de beman ning genoodzaakt met emmers het wat-er overboord te werken. 'Den geheelen nacht bleef het Deensche stoomschip in de nabijheid. Des morgens 7 uur, nadat men van de „Tj.aldur" de natie- vlag en het merk van die „Knikker" had opgenomen, zette de „Tjaldur" haar reis voort, doch niet voordat men zekerheid had. dat er geen direct levensgevaar voor de be manning van den trawler bestond. .,Ik neem m'n petje af voor den Deen", zeide schipper Zwemmer, .Den geheelen nacht bleef hij trouw over ons waken. Toen in den loop van den nacht ©en Duitsehe hulpstoomer in de nabijheid kwam, stoomde de „Tjaldur" daarheen, om den kapitein voor de „Knikker" te waarschuwen". Inmiddels was de wind Zuidelijk geworden en teneinde te voorkomen, dat de trawler weer terug werd gedreven, ging men voor „krabbend anker", waardoor den kop in den wind gehouden kon worden. Maandagmorgen had men al de stoom trawler „Hercules" gepraaid. Schipper Zwem mer verzocht z'n collega van de Hercules bij hem te blijven, heigeen deze natuurlijk deed. Hulp 'had men toen nog niet noodlg. omdat de machinist van de „Knikker" op dat oogenblik nog de 'hoop koesterde, z'n machine weer op gang te krijgen. Toen dit inderdaad gelukte het bleek slechts van korten duur te zijn ging de Hercules des middags half drie weer z'n gang. Dinsdagmorgen 11 uur kwam de stoom trawler „Gloria" van de V.E.M. diru zicht. Schipper Zwemmer gaf de moedige signalen, maar doordat het slecht ziohit was, als gevolg van den regen, duurde het ongeveer twee uur voordat de signalen aan boord van de Gloria werden opgemerkt. Met zeer veel moeite werd daarop verbinding met de Gloria verkregen. Van de „Knikker" wierp men een Sehotsche blaas, waaraan een lijn was vast gemaakt, overboord, welke door de beman ning van de Gloria werd opgepikt. Aam boord van de Gloria maakte men aan de lijn een sleeptros vast, die aan den ankerketting van de „Knikker" werd vastgemaakt. De storm was op dat oogenblik op z'n hevigst en het spreekt vanzelf dat men aan boord van den onklaar geraakten trawler blij was, toen o.m 2 uur Dinsdagmiddag eindelijk de verbinding was tot stand gebracht. Hlet sleepen vóór den wind, met hooge achterop loopende zeeën was «en uiterst moeilijk karwei en eischte 100 pet. zeemanschap. Telkens wanneer de schepen van de golven op- en afliepen, dreigde de verbinding dooi de enorme spanning te verbreken. Dit ge beurde inderdaad toen er nog slechts twee uur gesleept was. De ankerketting met schal men van ongeveer 3 duim dik brak twee vaam van de sleeptros, met het gevolg, dat een lang eind ketting voor dert boeg van de Knikker" bleef slingeren. Daar men geen stoom had, kon de ketting niet ingehaald worden, zoodat er niets anders overbleef dan dien te kappen. Met alle macht werd toen gewerkt om nog vóór donker opnieuw ver binding tot stand te brengen en inderdaad gelukte dit, juist voordat de duisternis in trad. Opnieuw werd de sleeptros op den an kerketting gestoken. Dinsdagavond luwde de 9torm en met een 5-mijls vaart werd koers gezet naar IJmuiden, waar men Woens dagmiddag 3 uur, dus na een. sleepreis van 25 uur zonder verdere ongevallen behouden aankwam. Schipper Zwemmer vertelde ons nog, dat hij een goede visscherij had. Op één pla zat zooveel visch, dat één trek van 21/2 uur 100 manden visch, waarvan 50 manden mooie schel visch, 20 manden braad en 30 manden kabeljauw en gul. opleverde. Hierbij eindigde het sobere verhaal van schipper Zwemmer. Het was ditmaal weer goed afgeloopen, dank zij de hulp van de Gloria". Het had ook anders kunnen zijn. TE WATER. De kolenschipper D. Hartman geraakte Donderdag bij het verlaten van z'n vaartuil te water. De man kwam onder het schip te recht. Hij behield echter z'n tegenwoordig heid van geest. Al zwemmende wist hij onder het schip vandaan te komen. Hij kwam aan den anderen kant boven water, zoodat hij onvrijwillig onder het schip door gedoken was. Hulpvaardige handen hebben den dren keling daarop uit het water geholpen. TETS VOOR DE HEEREN. Wij vestigen de bijzondere aandacht on zer mannelijke leden op de in dit blad voor komende advertentie van het sigaremmaga zijn „de Fazant", Fazantenlaan 39, hoek Meeuwenlaan. Zooals men ziet gaat het om een bijzondere reclame voor de ..Business"- sigaren. Men gelieve vooral op den bon letten, tegen inlevering waarvan men ee"n belangrijke reductie op den prijs verkrijgt. FEESTAVOND „IJMUIDEN-CENTRUM". Ter viering van haar 3-jarig bestaan hield de Buurtvereeniging ..IJmuider-Centrum" gisteravond in de feestelijk versierde balzaal van Thalia een feestavond, die door een groot aantal leden en introducés werd bijgewoond. De voorzitter der vereeniging, de heer AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 21 OCTOBER Palace: „Das Lied einer Nacht". Op het tooneel: de humorist Tummers. 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: Maurice Chevalier in .Love me to night". Op het tooneel: Gibs en Doodles, amusante imitaties. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mijn vriend de jh-llionair" en „De bende van de Transat lantic". 8.15 uur. La Gait-é, Raaks 1—3, Cabaret dancing 8—12 uur. ZATERDAG 22 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering Van „De Doofpot" door de N.V. Het Schouw toneel. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing s—12 uur. Fennell wees in z'n openingswoord op de moeilijke tijden die de winkelstand in IJmui den thans meemaakt. En ofschoon nu een 3-jarig jubileum niet zulk een belangrijke gebeurtenis is, is het toch wel eehs goed, dat men eens feestelijk bij elkaar komt om de zorgen van den dag eens thuis te laten. De avond werd verder gezellig doorge bracht. Er werd gedanst, de Sisters Washing ton kwamen met aardige liedjes op het po dium, kortom het was een avond, die zonder twijfel aan het doel beantwoordde. Op geen enkel gelaat was eenig spoor van zorg te bekennen. DS. T. A. BAKKER. Ds. T. A. Bakker te IJmuiden is beroe pen bij de Chr. Gereformeerde Kerk te Assen. ONS POLITIETOEZICHT OP DE NOORDZEE. Uit het reisrapport van Hr. Ms. „Vulcanus" over de maand September knippen we het volgende: Bijzonderheden betreffende de visscherij;: De visscherij in de maand September had voornamelijk in drie gebieden plaats, nl.: lo. het noordwestelijk deel van Doggers- bank (hier waren voornamelijk Duitsehe en Fransche visschers, en wel in het begin van September) 2o. het westelijk deel, later ook oostelijk deel der Outer Silverpit (gedurende de ge- heele maand September) 3o. het oostelijk en noordoostelijk -deel van Doggersbank (gedurende de tweede helft van September). In dit derde gebied hadden over het alge meen goede vangsten plaats; zelfs meerdere met zeer goede vangsten, o.a. schoten van 21 a 22 last. Ook in het westelijk deel van de Outer Sil verpit werden bij tijden goede vangsten ge daan. Thans werd door bijna alle visschers de plank met praai gegevens getoond; echter worden de gegevens niet altijd; in de goede volgorde neergezet, waardoor aanpraaien dan toch noodzakelijk wordt. En uit dat van Hr. Ms. „Nautilus": a. In de eerste helft van den verslagtijd werden de haringvisschers voornamelijk aan getroffen ten Z.W. van de Doggersbank; een klein gedeelte hield zich op onder de En- gelsche kust. In de tweede helft van den verslagtijd be vond het grootste deel van de haringvisschers zich aan den oostkant van de Doggersbank en op de Cleaverbamk. De vangsten waren over het algemeen ze-er bevredigend. b. Gedurende den verslagtijd maakte de Nautilus 2 tochten door de Duitsehe bocht voor toezicht op de Nederlandsche trawlers en Deensche snurrevaadérs. Op deze tochten werden ini de Duitsehe bocht geen Neder landsche trawlers verkend en slechts Deensche snurrevaaders. c. Strafbare feiten werden niet opge spoord. PROPAGANDA VOOR GEHEEL-ONTHOU DING. De loge „In Veilige Haven" van de I.O.G.T. belegde Woensdagavond in de zaal in de Oranjestraat een propaganda-avond voor leden en genoodi-gden. De zaal was ge heel gevuld. Het propagandistische gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer J. C. Vermeulen van Uitgeest, oud-plaatsgenoot-, die in een fraaie rede het nut der geheel onthouding uiteen zette. Mevrouw Kroon van Haarlem declameerde. Het humoristi sche gedeelte was bij een aantal leden van „In Veilige Haven" in goede handen. Met- veel succes brachten zij voor het- v-oetlicht „De Straatmuzikanten uit de Noordpool". Een gratis verloting werd gehouden, waar voor Ant. Hunink's Vleeschfabrieken, de Chocoladefabriek „Union" te Haarlem en „Het Klaverblad" te Haarlem belangeloos prijzen ter beschikking hadden gesteld. genwoordige schoolhoofd zou mogen samen werken. De schooljeugd zong nog eenige toepasse lijke liederen, waarna een. der leerlingen tot slot met een kranige speech aan het hoofd der school een bloemenhulde aanbood. Des namiddags vierden de leerlingen feest in het R.-K. Verenigingsgebouw, waarbij Prof. Antonini met zijn goocheltoeren veel succes oogstte. Het Duitsehe zeilschip Pekingis door de Britsche admiraliteit aangekocht om tot schoolschip te worden ingerichtHierboven een toto van aankomst van de Pekingin de haven van Greenhithe waar de Britsche cadetten het schip met enthousiasme ont vingen. VELSEN-NOORD. JUBILEUM R.-K. JONGENSSCHOOL. Donderdag is op feestelijke wijze het 12 1/2 jarig bestaan herdacht van de R.-K. Jon gensschool in de Corverslaan. De feestdag werd kerkelijk ingezet met een H. Mis, welke Pastoor Schoenmaker des morgens te 8 uur in de parochiekerk celebreerde en welke werd bijgewoond door het schoolbestuur, het on derwijzend personeel en de leerlingen. Te 10 uur werd het jubileum in de school op offi- cieele wijze herdacht. In de eerste plaats verrichtte pastoor Schoenmaker de plechtig heid der Intronisatie van het II. Ilart, waar voor de leerlingen een fraaie beeltenis aan boden als jubileumgeschenk. De heer H. van Roozendaal, hoofd der school wenschte vervolgens het schoolbe stuur geluk en wees er op, dat deze onder wijsinrichting in de afgeloopen periode haar noodzakelijkheid zeer nadrukkelijk door het leerlingenaantal heeft gedemonstreerd. De school begon met 148 leerlingen, zij telt er thans 200. Spr. dankte het schoolbestuur voor de prettige samenwerking en voor de vele verbeteringen, welke In den loop der jaren zijn aangebracht. ■.Pastoor Schoenmaker memoreerde het ver dienstelijke werk van het personeel en richtte bijzondere woorden van gelukwensch tot den heer Van Roozendaal. die thans 12 1/2 jaar als hoofd aan de school verbonden is. Voorts huldigde spr. den heer Wiegman, die reeds 25 jaren de belangen van het on derwijs heeft gediend. Als oudste onderwijzen complimenteerde de heer Wiegman het jubileerende schoolhoofd, dien hij dankte voor de aangename en col legiale samenwerking. Namens het personeel bood spr. een bloemenhulde aan en uitte den wensch, dat het onderwijzend personeel nog vele jaren op prettige wijze met het te VELSEN OVERNEMING VAN STRATEN. TE IJMUIDEN. Bij raadsbesluit van 28 December 1926. no. 6 werd aan de N.V. Exploitatie Maatschappij „Velserduin" te Velseroord (thans IJmuiden.) vergunning verleend tot het aanleggen van straten op een door haar in exploitatie te brengen, terrein, zulks o.a. onder voorwaarde, •dat de straten zullen worden aangesloten aan den Velserduinweg, voor het publiek verkeer zullen worden opengesteld en kosteloos en om niet aan de gemeente zullen worden overgedragen, binnen één -jaar na voltooiing van de hier te bouwen woningen of een ge deelte daarvan. Op grond van dit besluit komen thans de nader te noemen straatgedeelten voor overname in aanmerking, waarom B. en W. den raad voorstellen het hierna in concept afgedrukte besluit te nemen. De commissie van bijstand in het- beheer der openbare werken adviseert- gunstig. Concept van het raadsbesluit: De Raad der gemeente Velsen; gezien de voordracht van B en W. dd. 15 October 1932, opgenomen in gemeenteblad no. 94; besluit: in eigendom te aanvaarden, om niet, in het belang der volkshuisvesting en met bestem ming tot openbaren; weg: I. van de N.V. Exploitatie Maatschappij „Velserduin" te IJmuiden: a. het gedeelte van de Ruysdaelstraat. van. de Albert Cuypstraat af tot de Oostelijke grens van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden sectie M, no. 3864, uitmakende een gedeelte tex grootte van ongeveer 468 M2, van het perceel, kadastraal bekend als voren, mo. 5281, b. het gedeelte van de Gerard Doustraat, kadastraal bekend als voren, no. 4942, groot 506 M2; c. het gedeelte van de Frans Halsstraat, ka dastraal bekend als voren, no. 4956, groot 1583 M.; d. het gedeelte van de Paulus Potterstraat, uitmakende een, gedeelte, ter' grootte van on geveer 1224 M2, van het perceel kadastraal bekend als voren, no. 5477 II. van G. C. Bleeker te IJmuiden: het gedeelte van de Paulus Potterstraat, kadastraal bekemidi gemeente Velsen, afdee ling IJmuiden, sectie M. no. 4443, groot 1 M2., een en ander als aangegeven op de bij dit besluit behoorende teekening met gele kleur, zulks met alle daarop en daarin aange brachte werken;, als bestrating, rioleering, enz., alsmede alle verdere rechten, welke de eigenaren daarop kunnen doen gelden en on der zekere nader genoemde voorwaarden. SANTPOORT STICHTING „HUIS TE VELSEN'.' Gisteravond werd onder groote belangstel ling het „Huis te Velsen" als verenigingsge bouw en theeschenkerij geopend. Nadat de Zeereerw. Pastoor de kerkelijke plechtigheden, aan de opening van een ge bouw verbonden, had verricht, zeide de eer waarde spreker o.m. het volgende: „Ik heet U allen hartelijk welkom en wel in het bij zonder de heeren Goedkoop en de Pater- Overste van het Missiehuis. Onze burgemees ter, die anders zeker hier tegenwoordig ge weest zou ziin. heeft wegens het vervullen van zijn militairen dienstplicht bericht van verhindering gezonden. Het is mij als voor zitter van de commissie een feest, en als pastoor een ware vreugde dit gebouw te mo gen openen. Vooral als pastoor verheug ik mij van harte, omdat het stichten van dit gebouw allerminst een geestelijk doel had. De jeugd heeft onze grootst mogelijke aan dacht en het is vooral om haar, dat dit ge bouw in het leven werd geroepen. Hartelijk dank ik allen, die hebben bijge dragen dit gebouw tot stand te brengen: Aan de eigenaars van dit gebouw, notaris Anten, de commissie van exploitatie en last, but not least aan het kerkbestuur, dat den financiee- len achtergrond vormde van deze onderne ming. Hopende, dat dit gebouw aan zijn doel moge beantwoorden, verklaar ik het voor geopend. Hierna werd de eerewijn rondgediend. Namens het bestuur van de stichting sprak de heer Kruitser. Deze spreker bracht Pas toor v. d. Meer dank voor zijn onvermoeid werken en zeide te hopen, dat Z. E. nog jaren getuige zal mogen zijn van den bloei van dit huis. De heer Goedkoop sprak als vertegenwoor diger van de familie Cremer, eigenaresse van dit gebouw. Hij wenschte het bestuur geluk met de tot standkoming en hoopte, dat de stichting aan haar doel zou beantwoorden. Als voorzitter van de commissie van ex ploitatie sprak de heer Starreveld Hij dankte voor de waardeerende woorden tot de commissie gericht en hoopte op aller medewerking, vooral op die van de besturen der diverse vereenigingen. Zij tenslotte nog vermeld, dat bloemstuk ken o.a. waren gezonden door de RK. Turn- vereeniging, Pater Artz, het R.K. Kerkkoor, Hockey-club „Strawberries", de biljartfabriek Kenau, firma Van Donsselaar, de R.K. Pro- pagandaclub e.a. Door al deze sympathie-betuigingen was de keurig er uit ziende lokaliteit in een ware bloemenzee herschapen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1