INLAND 1 «nve^aotf de&uictl ijmuider courant met belangrijkste nieuws. STA TEN- GENERAAL. Nog steeds de Bedrijfsradenwet. ZATERDAG 22 OCTOBER 1932 Opnieuw incidenten in den Oostenrijkschen Nationalen Raad. De Broqueville heden met de Belgische ministers- lijst gereed? De candidaten. Motie van wantrouwen tegen de Oostenrijksche regeering verworpen. Verdere behandeling van het verdrag van Ottawa in het Britsche Lagerhuis. G-raaf de Broqueville heeft Vrijdag deoi ge- Jieeien dag zijn 'besprekingen voortgezet en verscheidene vooraanstaande persoonlijk heden, ditmaal vooral leden van de Katho liek* groep, geraadpleegd. Al hoewel zijn 'taak bijzonder vergemakke lijkt werd door een in de 's morgens door liet Algemeen Veriboind van Christeniwierkliedien (Katholiek-Democratische Gnoep) goedige- deunde dagorde. Niettemin heeft de Broqueville in flueifc on derhoud dat hij Vrijidagavomd m>et de jour nalisten had, moeten verklaren, dat hij dein leaning toch niets bepaalds kan voorleggen. Hij was echter zeer optimistisch en hoopte heden Zaterdagmorgen ziijn kabinet volledig ,te toefobe» samengesteld. De volgende namen worden in dit verband genoemd: Thieunis (Landsverdediging)Hymans (Buitenland- sche Zaken)Devèze (Justitie)Tschoffen (Koloniën)Bovesse (P.T.T.)Dorthoimne (Vervoer)Jansen (Kunsten en Wetenschap pen) Sap (Openbare Werken)Francqui of Vainoverberghe (Financiën). Foulett (Arbeid en Nijverheid). Het toetreden van de -heeren Sap en Poulet staat echter nog geenszins vast OOSTENRIJK. I>e president van den Nationalem Raad. Dr. Renner, heeft gistermiddag om half drie de zitting van den Raad geopend en verklaard dat de partijen zich in de bijeenkomst van het Seniorenconvent verplicht hebben er zorg voor te dragen dat incidenten gelijk Donderdag plaats hadden, ziclh niet meer zullen voordoen. De betreffende afgevaardig den kregen waarschuwingen. De moties der Sociaal-democraten, waarin het vertrouwen in de regeeöng wondt opge zegd en verkiezingen worden vastgesteld per 27 November, worden verworpen met 83 tegen 78 stemmen. In omgekeerde stemmenverhouding werd het overeenkomstige voorstel der regeerings- meerderheid goedgekeurd. Het voorstel der sociaal-democraten den Nationalen Raad Dinsdag -weer bij'een te roepen, werd verworpen. Nadat de Oostenrijksche Nationale Raad in de plaats van den afgetreden vertegen woordiger Tauschit-z van den Landbond den Groot-Duitscher dr. Strasser tot vice-presi dent had gekozen, kwam het opnieuw tot ernstige incidenten. Dr. Dollfuss. Naar aanleiding van het dringend verzoek der sociaal-democraten om de gebeurtenissen de Simmering aan de orde te willen stellen werd het woord gevoerd door den Bonds kanselier, den minister van justitie en den staatssecretaris voor het Veiligheidswezen majoor Fey. De sociaal-democratische leider Otto Bauer riep de rechterzijde schamper toe: „Gij zijt de ware democraten", en maakte een toespe ling op de Zuid-Duitsehe gezindheid van den Bondskanselier. Deze anwoordde Bauer: „U hebt een andere gezindheid, een permanent bolsjewistische, die meer voelt voor de dic tatuur van heit proletariaat dan voor een eerlijke democratie". Bauer antwoordde dat bij ook voor een bolsjewiek achting kon heb ben, doch voor iemand, die elke week van ge zindheid verandert, had hij slechts verach ting. in de zaal ontstond groot rumoer en een opgewonden woordenwisseling tusschen links en rechts, waarbij de afgevaardigde van het Heimatblok Lichtenegger twee inkt kokers opnam en naar de banken der so ciaal-democraten slingerde. Een der inktko kers trof den sociaal-democraat Danneberg, wiens costuum geheel door inkt werd bedor ven, waarbij ook een achter hem zittend af gevaardigde door de inkt werd besmeurd. De tweede inktkoker vloog juist langs het hoofd van Otto Bauer en liet een diepe kras in de bank achter. De president onderbrak de zit ting en had groote moeite om een vechtpartij te voorkomen. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft Vrijdag de financieele resoluties inzake Ottawa behandeld. Een La- bour-voorstel, waarbij de wensch wordt uit gesproken de verdragen van Ottawa met een termijn van zes maanden te kunnen opzeg gen, werd verworpen met 221 tegen 58 stem men. Sir Herbert Samuel steunde het voorstel met de motiveerrng dat het in strijd met de constitutie is dat een nieuwgekozen Lager huis, dat van andere meening is dan het hui dige, niet in de gelegenheid zou zijn de ver dragen van Ottawa op te zeggen. !n zijn antwoord erkende Sir John Simon dat er sprake is van een zekere beperking San de machtsbevoegdheid van de Volksver tegenwoordiging, doch dat deze gerechtvaar digd is door de voordeelen van de verdragen van Ottawa. Vervolgens maakte McDonald bekend dat een wetsontwerp inzake wijzigingen in het onderzoek naar de behoeften van werkloozen is ingediend. Dmitschland. Beschuldigingen van Hitier aan het adres der Rijksregeering. Officieel wordt medegedeeld: „In een open brief aan den Rijkskanselier heeft Adolf Hitler beweringen igeuiiit. over het standpunt dier Duitsche regeicrirug iin- ziake de ontwapeningskiwestiie, die in heit belang* van de Duiitsehe buitenlandsche poli tiek ten scherpste teruggewezen moeten wor den. Hitier beweert, dat DuiitscMand met een bewapeningsplan voor het oog der wereld is verschenen. Het zou een leger van 300.000 man hebben geëiseht. Het zooi voorts den bouw van groote gevechtssohiepen „enz." heb ben geëiseht. Deze drie beweringen zijn in hun vollen omvang onwaar. Duitschland heeft nimmer andere eisohen gesteld dan die welke zijn vervat an het memorandum van 29 Augus tus j.l. Het eischt en blijft eischen dat an dere staten zullen ontwapenen tot het plei dat rekening houdend met de bijzondere om standigheden in ellk land, overeenstemt met het bewapeningspeil, dat ons door het Ver drag van Versailles is opgelegd De Rijksregeering constateert in het open baar dat de heer Adolf Hitler in zijn open brief van 20 October onware beweringen heeft afgedaan, die het beeld van 'het Duit sche volk ten zeerste benadeeLen. Het oor deel over deze houding van den heer Hitier laat de regeering aan het Duitsche volk over" Stijging der werkloosheid. Per 15 October heeft het aantal werkloozen 5.150.000 bedragen, d.i. 48.000 meer dan per uit. September. Frankrijk. Naar een ministercrisis? In politieke kringen doen in verband met de moeilijkheden, die de regeering bij het vaststellen van de nieuwe begrooting onder vindt, geruchten de ronde dat Herriot bij de debatten in de Kamer in een zeer moeilijke positie zou kunnen geraken. Sommigen spre ken reeds over een dreigende kabinetscrisis wanneer de socialisten tegen de begrooting stemmen en de andere oppositiepartijen om verschillende redenen met betrekking tot de binnenlandsche politiek, zich bij de socialis ten aansluiten. Het meeningsverschil zou zelfs tot in de rijen der radicaal-socialisten zijn doorge drongen, zoodat men pas een duidelijk beeld van de situatie zal kunnen krijgen wanneer het congres der radicaal-socialisten te Tou louse de financieele politiek uitvoerig behan deld heeft. Van sommige zijden wordt zelfs beweerd, dat Herriot het niet zou betreuren over een binnenlandsche kwestie te vallen, aangezien hij dan zeer waarschijnlijk in een nieuwe re geering de portefeuille van buitenlandsche zaken zou kunnen krijgen, terwijl verwacht wordt dat deze nieuwe regeering een concen- tratieregeering zal zijn. Bolsjewistische propaganda- centrale naar Stockholm? Naar „Svenska Dagbladet" verneemt, zou de centrale der bolsjewistische propaganda in het buitenland, die tot dusver in Berlijn gevestigd was, naar Stockholm worden over geplaatst. In Moskou zou men tot- de conclu sie gekomen zijn, dat de centrale naar een veiliger schijnende plaats moet worden over. gebracht, zooals b.v. Stockholm. Een omstan digheid, die ook ten gunste van dit plan zou zijn, is, dat de Russische handelsdelegatie, die bij het gezantschap is ondergebracht exterritorialiteit geniet. In den laatsten tijd zijn veel aanvragen gedaan om toestemming tot het binnenkomen in Zweden. Dit werd gemotiveerd met de reden, dat de betrokken personen employés waren van het naphta- syndicaat. In den laatsten tijd is een groot aantal inspecteurs en controleurs van deze oliemaatschappij Zweden binnengekomen. Tsjech©- Het kabinet collectief afgetreden. De ministerraad heeft Vrijdagmiddag be sloten en-bloc af te treden. Udrzal is direct weer naar Karlsbad ver trokken. De onderhandelingen van zijn op- volge'r, Malypetr, die tot nu toe president van het Huis van Afgevaardigden is ge weest, betreffende de vorming van een nieu we regeering zijn zoo goed als geslaagd. Het is te verwachten dat de nieuwe regeering Zaterdag zal worden samengesteld. Amerika. Verlenging der bewapenings- vacantie aanvaard. De Vereenïgde Staten aanvaarden, volgens een Reuter-telegram uit Washington, de verlenging van de bewapeningsvaeantie ge durende de ontwapeningsconferentie die 1 Nov, eindigt, tot 1 Maart 1933. Binnenkort INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. zal een officieel bericht daarvan aan. Genève worden gezonden. Het doel van deze ver lenging is naar in offieieele kringen wordt verklaard, aan de ontwapeningsconferentie de gelegenheid te geven tot overeenstemming te komen betreffende de vermindering van de vlootbewapeningen FINANCIEELE BERICHTEN. GENERAL MOTOR CORP. NEW YORK. 21 October (Reuter). De netto-winst van de General Motors Corp. in de eerste 9 maanden van dit jaar bedroeg S 10.555.175, tegen 97.455.390 in het zelfde tijdvak van 1931. In het 3 e kwantaal van 1932 bedroeg het verlies netto 4.464.229 (vorig jaar winst S 13.333.214). De kas en courante effecten bedroegen 30 Sept. j.l. 209 mill. (v.j. 203 mill, het netto-werkkapitaal 240 andll. (v.j. 274 millioen). EEN DIRECTEUR VAN KREUGER EN EN TOLL VEROORDEELD. STOCKHOLM, 21 October '((Reuter) Wendler, een der directeuren van de Kreuger en Toll-maatschappij is veroordeeld tot achttien maanden dwangarbeid. REEDS VOOR 80 MILLIOEN FRANC UIT DE „EGYPT" GEBORGEN CHERBOURG. 21 October, (Reuter) In ver band met het slechte weer heeft het Itali- aansche bergings-vaartuig de lichting van het goud van het Britsche s.s. „Egypt" ge staakt. Tot dusver zijn goudstaven ter waarde van bijna 80 millioen franc geborgen. Zoodra het weer verbetert, zullen de ove rige 35 millioen worden gelicht. WEER ONLUSTEN IN DE GEVANGENIS VAN KINGSTON KINGSTON (Ontario) 28 October (Reuter) Hier zijn opnieuw in de gevangenis wan ordelijkheden uitgebroken. Er zijn weer schoten gelost, een afdeelihg troepen werd ontboden, die de orde herstelde, DE MOORD OP MRS. WOODRUFF. CHINEESCHE POLITIE IN GEBREKE GEBLEVEN. CHARBIN, 21 October. (Reuter). De Brit sche consul géneraal heeft een bezoek ge bracht aan generaal Sjing Jung Kul, het hoofd van de politie om hem den uitslag van het onderzoek naar den moord op mevr. Woodruff te overhandigen. Hieruit blijkt, dat de politie in gebreke is gebleven. Chineesche nolitiemannen, die den overval zagen, vluchtten allen in win kels en garages en namen geen deel aan de achtervolging van de bandieten o'f aan de bevrijding van de slachtoffers. De Japans che autoriteiten hebben de poli tie gewaarschuwd, dat het zeer noodig is te reorganiseeren. De losprijs voor Mrs. Pawley. Officieel wordt voorts gemeld, dat de En- gelschen aan den losprijs van 130.000 yen voor mevr. Pawley en Corckran 35.000 yen bijdroegen, terwijl de rest door den staat Man-dsjoekwo werd betaald. Veldtocht tegen de ontvoerders. In hun veldtocht tegen de bandieten zijn de Japansche troepen ten zuiden van Taian doorgedrongen. Men rekent er op, dat de bandieten, die mevr. Pawley en Corckran hebben opgelicht, zich eindelijk zullen moeten overgeven. v.s.v. n—R.C.H. n V.S.V. II komt als volgt uit: Michel, Zuurbier, Kok, Kraak, v. d. Outenaar, Demmers, Schell-evis, Michel, Meijer, De Wolf, Spoor. SCHOTEN—KENNEMERS. A.s. Zondag speelt Schoten cd haar terrein aan den Vergierdeweg tegen Kennemers uit Beverwijk. De wedstrijd begint te twee uur. Werkloozen hebben op vertoon van een kaart der Arbeidsbeurs vrijen toegang. Het Schoten-elftal is als volgt: Hoff, Oorthuis, Steenbergen, Rootlieb, Van Roon, Hetem, v. Putten, Slot, De Goede. Geurts, Eijkhof Jr. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van den 21en October 1932. Spinazie pe rkist f 0.70f 0.90 Andijvie per kist f 0.26f 0.40 Raapstelen 100 bos f 2 Koolrapen per zak f 0.90 Wortelen 100 bos f 3f 9 Bieten per K.G. f 0.02f 0.03 Aardappelen, klei per K.G. f 0.03f 0.05 ld. zand per K.G. f 0.05 Heerenboonen per K.G. f 0.13f 0.18 Spruitjes per K G. f 0.10f 0.20 Boerenkool per bak f 0.20f 0.46 Roodekool per 100 f 4f 8 Savoyekool per 100 f 3f 6 Bloemkool per 100 f 8f 18 Uien per Kilo f 0.04 1/2f 0.06 Prei per bos f 0.08f 0.12 Sla per kist f 0.56 Pieterselie per bos f 0.03f 0.0.5 Selderie per bos f 0.03 Appelen per Kilo f 0.16f 0.18 Peren per Kilo f 0.10f 0.18 Druiven per Kilo f 0.3(1—f 0.35 TWEEDE KAMER. (Pro en contra over de verordenende bevoegdheid. Veror denende bevoegdheid in principe of in werkelijkheid? Een amendement-Goseling met groote meerderheid aangenomen. 21 October. Het hoofdpunt van het debat over de be drijfsradenwet van vanmiddag was de ver ordenende bevoegdheid, welke aan de be drij fsraden uit het ontwerp zou moeten toe gekend worden. Zou moeten worden toe gekend? De vraag werd ook gesteld of hier wel van een moeten sprake was. En zoo ja, in hoeverre thans dan het ontwerp spreken mocht van, een verordenende bevoegd heid. De minister van Arbeid zelf was niet met eenig voorstel gekomen, wijl hij in de Me morie van Toelichting had gesproken van een poging, alleen om den socialen vrede te bevorderen. Het ontwerp sprak niet over eenige verordenende bevoegdheid, voor de be- dr ij fsraden. Toch 't bleek reeds uit de algemeene be schouwingen was er in de Kamer een breede stroomiuig, welke geen bezwaren zou hebben tegen zulk toekennen van verorde nende bevoegdheid. In principe maar niet nader uitgewerkt voor alle gebieden, waarop wel verordenende bevoegdheid zou mogelijk zijn. Alleen aarzelde men sterk of weinig, aarzelde men, in verband met wat op het oogenblik in de maatschappij en de maat schappelijke ontwikkeling te constateeren is, over de vraag of het thans alreeds de tijd was de verordenende bevoegdheid voor de bedrij fsraden, in principe of meer uitgewerkt in de bedrijfsradenwet op te nemen. De heeren v. d. Bergh en Kupers hadden op dit punt amendementen. Ook de heertn Goseling en Hermans. Zij hadden verschillende systemen voorge steld. De heeren v. d. Bergh en Kupers somden op, op welke gebieden de verordenende bevoegdheid aan de bedrij fsraden zou kun nen worden toegekend waarbij zij ook ge bieden aanraakten, waarop de productie, de prijzen en de loonen lagen. Aan de Kroon werd het dan overgelaten te antwoorden op de vraag, of de maatschappelijke ontwikke ling in het algemeen en diie in een bepaald bedrijf in het. bijzonder voldoende tot vrij heid gekomen was, om de mogelijkheid der verordenende bevoegdheid tot werkelijkheid te maken. De heeren Goseling en Hermans wenseh- ten de opsomming niet. Zij wilden niet meer doen dan in principe uitmaken dat de be drij fsraden verordenende bevoegdheid zou den kunnen verkrijgen. In principe. Niet meer. En de wetgever zou telkens voor elk gebied uitmaken of de nu vastgestelde mo gelijkheid van verordenende bevoegdheid werkelijkheid zou worden. We deeleni maar oogenblikkelijk het resul taat mede: het amendement-Goseling werd aanvaard met 6414 stemmen. Tegen stem den de liberale fractie, de halve C.H, fractie, de Staatk. Geref. fractie, de heer Wijnkoop, en Dr. Kortenhorst. De tegenstemmers had den principieele bezwaren. De heer Wijnkoop ook, want die wil niets weten van bepalin gen, wfel'ke den klassenstrijd in scherpte doet afnemen. Men begrijpt, dat hij daarom heel wat critiek had op de S.D.A.P., waarvoor dan weer Mr. Duys hem van repliek diende. De amendementen der S.D.A.P. konden alleen de S.D. stemmen op zich vereenigen. Er werden dan ook nog al wat bezwaren te gen ingebracht. Zooals Dr. Kortenhorst zeide kregen daardoor de bedrijfsraden uit eigen recht verordenende bevoegdheden. Zij zou den zelf bepalen op welke gebieden zij wanneer de Kroon het wilde, dus in laatste instantie één minister verordenende be voegdheid zouden kunnen in practijk bren- De minister opponeerde, dat daardoor de goede werking der bedrijfsradenwet van te voren al werd getorpedeerd Omdat dan werkgeverskringen van te voren al niet te vinden zouden zijn om mede te werken aan het vormen van bedrij fsraden. De heer Kortenhorst wensebte mets van verordenende bevoegdheid op het gebied van loonen en prijzen en productiebeperkingen. Dat zou maar heenleiden naar trust- en kar telvorming van staatswege. Dr Vos vreesde, dat met de aanvaarding van 't amendement de politieke strijd der S.D.A.P. van de politiek naar het economische leven zou worden overgebracht. Bovendien zag hij de werking van de amendementen niet anders, dan lo gisch heenvoerende naar de autarkie, de volkomen landelijke geslotenheid. En ook Prof. Slotemaker de Bruine noemde het ver keerd, thans reeds een lijn uit te stippelen, aan welker eind de regeling van distributie en productie stond. Zooals gezegd: de amendementen-Gosehing Hermans, vroegen alleen in principe uit te spreken, 'dat de beroepsraden verordenende bevoegdheid zouden klimmen krijgen. Daarvoor was een groote meerderheid, na tuurlijk stemde ook de s.d.-afgevaardigden voor, toen hun amendementenreeks verwor pen was. Er was een groote meerderheid voor het toeltaenmen an principe van de verordenende bevoegdheid aan de bedrij fsraden. En de heeren Goseling, Slotemafcer en Smeienk zagen in de amendementen heeTemaal geen bezwaar, omdat bij elk praotiseh geval de wetgever daarover in vollen omvang zou kunnen beslissen. Prof. Slotemaker de Bruine had aanvan kelijk eenige bezwaren. Hij wilde zijn vrees door den minister zien weggenomen. Dat door bet opnemen der principieele verordenende bevoegdheid, de werking aam de wet zou kun nen geschaad wordein, wijl groepen op wier medewerking prijs gesteld wordt voor een richtige werking der bedrijfsradenwet, eenigs- zins angstig zouden worden over bet antwoord op de vraag, of er aan die medewerking geen bezwaren verbomden zijn. De C.-H. afgevaair- digde bet zich gemakkelijk overtuigen door minister Verschuur, dat wait 'bet amendement- Goseling wensebte, precies hetzelfde is, als wat art. 194 der Grondwet reeds mogelijk maakt. Welk Grondwetsartikel de wet in staat stelt aam bepaalde lichamen verorde nende bevoegdheid toe te kennen. zVerschillende afgevaardigden al was het 1 dan een kleine doqr dit antwoord blijkbaar niet overtuigd geworden. Hun stem sprak van het .tegendeel. Etn de beer Rutgers van Rozenburg zal wel hebben uitgesproken, wat hunne gedachten waren. Hij begreep de baast -niet, die tentoongespreid werd bij bet schenken der verordenende be voegdheid. Men wist immers zelve nog niet de onderweipan precies te noemen, waarom trent verordenende bevoegdheid moest gege ven worden. Waarom dan reeds zulk een 'be voegdheid geschapen? Waarom iniet gewacht tot de bedirij fsraden zich wat meer hadden ontwikkeld? Bewezen hadden tot rijpheid te zijn gekomen. Met het afhandelen van deze bevoegdheids kwestie werd de discussie over de bedrijfsra denwet nog niet beëindigd. Dinsdag voort zetting. Moeten op 8 November Vara en Avro ruilen? Vrijdag is in de Kamer de vragendag. Dam mag men plotseling opgekomen vragen om kwart voor vieren doen hoeren. Vandaag had de heer Knottenbelt vragen willen doen over het ruilen van zendtijd het mim of meer gedwongen rudleai van zendtijd, op 8 November tusschen Vara en Avro. Vragen willen doen. De voorzatter deelde zulks mede, maar vermelde tevens, dat van den minister van Waterstaat, -bericht ingekomen was dat -hij nog niet in staat was tot een antwoord, -wijl hij het advies van den Radioraad op dit punt nog inwacht. INTIMUS SPORT EN SPEL KORFBAL. NED. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het is te hopen om grooten achterstand te voorkomen, dat de korfbalontmoetingen morgen alle doorgang vinden. Voor de Haarlemsche ploegen en die uit den omtrek kunnen we dan noteeren: Haarlem 1Sport 1, S. V.Sportief 2 en. Zilvermeeuwen -District 4 als thuiswed strijden. Een viertal punten moeten door de thuisclubs toch wel verkregen kunnen wor den. Van de uitwedstrijden is die van D.Eh.— Oosterkwartier voor de Haarlememrs nogal lastig, evenals Hercules 2Animo 1. Advendo, dat naar Togo gaat, voorspellen we toch zéker gelijk spel. HAARL. KORFBALBOND Ook in deze competitie zou doorgaan van alle wedstrijden zeer te wensöhen zijn, want een groot programma moet nog verwerkt worden. Voor de le klasse zijn vastgesteld: Kennemers 1—D.S.V. 1, S. V. 2—Haarlem 2, Advendo 2K.V. 1 en S.S.H. 1-TEE. 1. 2e klasse A: Alw. Ready 1S.V. 3, Ooster kwartier 2—Haarlem 3, Kennemers 2—D.W.S. 1. 2e klasse B: Palvu 1—D.S.V. 2, Ons Ge noegen 1—S.SH. 2, Flora 1—De Thorn 1. 3e klasse A: S.V. 4—Haarlem 4, Animo 3 Tempo 1. Meerleb. 1—Excelsior 1. 3e klasse B: Oosterkwartier 3—Tempo 2, T.H.B. 3—Alw. R. 2. S.V. 5—Ons Genoegen 2. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR a.s. ZONDAG. In afd. A. van de eerste klasse worden twee wedstrijden gespeeld. Rood-Wit I ontvangt op eigen terrein Hilversum, dat verleden week een 20 nederlaag tegen Amsterdam leed, en er a.s. Zondag dus wel alles op zal zetten om niet onder aan de ranglijst te ko men. Het elftal van Rood-Wit heeft echter en kele belangriike wiizigingen ondersaan. De keepster, mej. G. Vreede ontbreekt dit jaar, en ook mej. T. Leeuwenberg zal voorloopig niet kunnen uitkomen. Daartegenover staat dat twee békende vroegere competitie-speel sters weer in staat zijn hun krachten aan hun oude club te wijden, nl. mej. S. de Jos- selin de Jong, die als keepster zal fungeeren en mej. J. Land die haar oude recht-buiten- plaats weer hoont in te nemen. Waarschijn lijk zal de opstelling aldus z-ijn: S. de Josselin de Jong. S. de Josselin de Jong, H. Deenik, D. Lambrechtsen. J. Vreede, V. van Hall, J. Land, M. v. Beeek-Vollenhoven, G. Som- merhoff, E. de Josselin de Jong, L. Maks. B.D.H.C. I gaat op bezoek bij Amsterdam I. Beide elftallen wonnen de vorige week, re snee tie vel ijk tegen H.O.C. I en Hilversum I. Misschien weet BToemendaal het wederom tot- een overwinning te brengen? In de overgangsklasse ontvangt BD.H.C. II Laren I, die wel een der candidaten voor het kampioenschap schijnt te zijn. Bloemendaal zal er alles op moeten zetten om hier een of meer punten te bemachtigen. Rood-Wit II gaat naar Leiden. Het gemis van mej. Sommerlioff en mej. Lamforeehts die in het eerste elftal meespelen zal zich hier wel doen gevoelen. Het programma voor de tweede klasse luidt B.D.H.C. VStrawberries en H.O.C. H—B. D. h. c. ra. Strawberries verloor vorige week met 10 van H.B.S. I wat voor een nieuwelinge" in de competitie absoluut geen slechte score is. B. D. H. C. V komt echter ook dit jaar voor het eerst uit. Een resultaat is moeilijk te voor spellen. H.O.C. n op eigen terrein is niet gemak kelijk te verslaan. Maar misschien weet B. D. H. C. in, gezien de resultaten van het vo rige jaar, het toch tot een gelijkspel te bren gen. J

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5