KON. NED. VOETBALBOND de uitslagen RANGLIJSTJES. Stormvogels-West-Frisia (6-2) Z.F.C.-V.S.V. (6-1) DE OVERIGE EERSTE KLASSERS (jmuider courant maandag 24 october 1932 Een dag van hooge scores: Ve- locitas wint met 100; Ajax met 12; Z. F. C. en D. F. C. met 61Stormvogels, Zeeburgia, H. F. C. en Bloemendaal met 5.2. Alleen Stormvogels in het Westen nog een gemiddelde van 2. R. C. H. behaalt de eerste overwinning en Blauw Wit het eerste puntje. V. S. V. lijdt in Zaandam een gevoelige neder laag. Haarlem op de laatste plaats. E. D. O. verspeelt een punt tegen Z. V. V. en Kinheim klopt W. F. C. Eerste klasse: 't Gooi—Hermes-D. V. S. 1—2 a g, S.—Blauw Wit 33 B.' C. H.—A. D. O. 3—2 Feijenoord—D. H. C. 44 Z, F. O.—V. S. V. 6—1 Tweede klasse A: D E. C.—Zeeburgia 26 E. D. O.—Z. V. V. 2—2 Kinheim—'W. F. C. 10 Tweede klasse B: AlphenD. W. S. 33 HerculesH. F. C. 26 A. F. C—Baarn 44 SpartaanVelox 01 BloemendaalB. F. C. 62 Derde klasse B: 0. V. V. O.—D. J. K. 3—1 \V. M. S.Zeemeeuwen 3—2 Schoten—De Kennemers 1—3 Hillinen—Halfweg 00 Derde klasse C: De MeteoorZ. R. C. 15 ZandvoortO. D. E. 11 A. P. G. S.—U. V. V. 2—5 Amstel—Holland 02 Vierde klasse A: q. S. C.—Zilvermeeuwen 31 VroneE. V. C. 01 Beverwijk—Texel 4—3 Reserve eerste klasse: Hilversum 2—A. F. C. 2 41 Blauw Wit 2—E. D. O. 2 - 3—1 Zeeburgia 2Ajax 2 1—3 H. F. C. 2Stormvogels 2 21 Haarlem 2—Z. F. C. 2 13 Reserve tweede klasse A: W. F. C. 2—H. R. C. 2 6—2 V. S. V. 2—R. C. H. 2 2—2 K. F. C. 2—Ajax 3 2—2 T O. G. 2—Alcm. Victrix 2 53 V. V. A. 2West Frisia 2 12 Reserve derde klasse A: Hélder 2—Alcm. Victrix 3 4—2 Z. V. V. 2—Q. S. C. 2 5—1 Eerste klasse: Stormvogels—West Frisia 62 Sparta—Haarlem 4—3 Ajax—K. F. C. 7—2 V. U. C.Xerxes 52 1 D. F. C.—Hilversum 6—1 Tweede klasse A: B. E. C.—Steeds Hooger 51 R. F. C—Quick 50 tfnltasH. V. V. 14 D. C, L.—Neptunus 33 Tweede klasse B: Gouda—C. V. V. 34 V. O. C.—Overmaas 0—3 V. D. L.—Olympia 33 S. V. V.Excelsior 24 V. I. O. S.—Fortuna 4—3 Vierde klasse A: Leidsche Boys—T. H. B. 04 S. V. C.—D. V. S. 6—2 Reserve eerste klasse: Excelsior 2Sparta 2 63 C. V. V. 2—H. B. S. 2 1—3 A. D. O. 2Gouda 2 21 Eerste klasse: Vitesse—Heracles 00 Tubantia—Ensch. Boys 52 A. G. O. V. V.Robur et Velocitas 23 WageningenP. E. C. 1—3 EnschedéGo ahead 01 Eerste klasse: N. O. A. D.Longa 02 M. V. V.Eindhoven 2—0 B. V. V.—N. A. C. 2—4 P. S. V—Willem II 4—1 BleijerheideMiddelburg 43 Eerste klasse: Be Quick—Leeuwarden 31 Veendam—G. V. A. V. 3—3 Frisia—Achilles 4i Friesland—Velocitas 010 Sneek—Alcides 23 H. F. C. 2Stormvogels 2 (21) Na een spannenden strijd is deze match in een kleine overwinning voor de thuisclub geëindigd. Het begin is reeds een snel op en neer gaande strijd met beide goals om beurten in gevaar. Wagemaar aan de eene, Van der Togt aan ce andere zijde houden hun doel echter schoon. De Stormvogels-aanvallen worden meestal geleid door linksbuiten de Jonge, die met zijn snelle rennen het H. F. C.-doel in ge vaar brengt. Van Pel schiet eenige malen hard in en tenslotte heeft hij succes (01). Door den regen is inmiddels het spel er niet gemakkelijker op geworden, desondanks wordt er door beide partijen enthousiast ge streden. Eenige goede aanvallen van H. F. C. leveren niets op en met een kleinen voor sprong voor de Umuidenaren treedt de rust in. .Na de rust heeft H. F. C. den wind eenigs- zjns in den rug; zij is dan ook een weinig sterker.. De Stormvogelsverdediging houdt echter stand en het is eerst uit een vrijen schop, dat Koreman met een zeer hard schot doelpunt (1—1). Fel wordt nu gestreden om de leiding, de gemoederen in het veld zijn soms in hevige beweging, de scheidrechter moet vele vrije schoppen uitdeelen. Tenslotte is het De Ko- "mgh, die met een listig schot aan H. F. C. oe leiding bezorgt. De H. F. C.-verdediging moet dan weer stand bieden aan snelle Stormvogels-aan vallen, doch als het einde aangekondigd wordt, is de stand nog steeds 21 in het ïoordeel van H. F. C. AFDEELING I. Eerste klasse A gesp.gew.gel verl. pnt. v.-t. ge.m Feijenoord 5 4 1 0 9 16—8 1.80 D. H. C. 5 4 1 0 9 21—12 1.80 Hermes-D.V.S. 4 2 1 1 5 7—6 1.25 A. D. O. 5 2 1 2 5 9—8 1.— Z. F. C. 5 2 1 2 5 13—10 1.— 't Gooi 4 1 1 2 3 3—8 0.75 R. C. H. 5 1 1 3 3 13—16 0.60 H. B. S. 5 1 1 3 3 7—12 0.60 V. S. V. 5 1 1 3 3 5—11 0.60 Blauw Wit 3 0 1 2 1 6—9 0.33 Tweede klasse A: E. D. O. 5 3 2 0 8 16—7 1.60 Zeeburgia 5 4 0 1 8 14—4 1.60 Kinheim 5 4 0 1 8 9—5 1.60 W. F. C. 5 2 2 1 6 13—8 1.20 Z. V. V. 5 2 1 2 5 13—9 1.— Alcm. Victrix 5 1 2 2 4 12—13 0 80 H. R. C. 5 2 0 3 4 9—15 0.80 T. O. G. 5 2 0 3 4 8—15 0.80 D. E. C. 5 1 0 4 2 13—21 0.40 V. V. A. 5 0 1 4 1 5—15 0.20 Tweede klasse B H. F. C. 5 3 2 0 8 17—4 1.60 Velox 5 4 0 1 8 17—6 1.60 D. W. S. 5 2 2 1 6 16—7 1.20 Bloemendaal 5 2 1 2 5 13—14 1.— Hercules 5 2 1 2 5 12—13 1.— B. F. C. 5 2 1 2 5 11—14 l._ Spartaan 5 1 2 2 4 8—6 0 80 A. F. C. 5 1 2 2 4 12—17 0.80 Alphen 5 0 3 2 3 11—17 0.60 Baarn 5 0 2 3 2 12—27 0.40 AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 5 5 0 0 10 24—5 2.— Ajax 5 2 3 0 7 19—10 1.40 Sparta 5 3 1 1 7 16—13 1.40 Hilversum 5 2 1 2 5 14—20 1 D. F. C. 5 1 2 2 4 17—14 0.80 K. F. C. 5 2 0 3 4 11—14 0.80 Xerxes 5 1 2 2 4 15—19 0.80 West-Frisia 5 2 0 3 4 14—20 0.80 V. u. c. 5 1 1 3 3 11—19 0.60 Haarlem 5 1 0 4 2 14—21 0.40 In de eerste helft had Stormvogels al vrij spoedig de leiding, doch teen volgde er een inzinking, die, wanneer Haak en Prins niet zoo goed verdedigd hadden, zekeir nood lottige gevolgen zou gehad hetoiben. Op deze inzinking volgde echter weer een sterk Stormvogels overwicht, waarin Van Zei voortdurend aan het werk werd gezet. Met veel talent en een zelfde dosis geluk hield hij zijn doel verder schoon. In de tweede helft toonde Stormvogels zich op haar best. Bijna voortdurend werden ge vaarlijke aanvallen op de Enikhuizeir veste ondernomen. Ketting vooral was nu zeer productief. West-Frisia hield tot het einde dapper stand en kreeg hiervoor een wel wait ai te dikke belooninig. Ketting was in deze tweede helft stukken 'beter op dreef dan daarvoor. Maar wat bovenal opviel, was het uitstekende steunen van de middenlinne. Nadat Fijen ingespeeld was, bleek hij een buitengewone aaniwinst voor Stormvogels te zijn. Maar ook Prins verdient een pluim voor zijn uitnemend werk, terwijl ook v. d. Velde de zwoeger, die door Koster's niet geheel op dreef zijn, veel werk kreeg te verrichten, met care genoemd dient te worden. En den in de achterhoede Haak! Wat is „Karei" mo menteel uitstekend in vorm. Zoo moedig,, dan trad hij links en rechts reddend op! Van de voorhoede-spelers willen we Schieorl nog speicaal noemen. De overige drie waren hun plaatsen ook ten volle waard.- West-Frisia is niet zoo steirik als het vorige jaar. In de voorhoede viel feitelijk alleen Jelles af en toe eens op, in de verdediging Krul en Bakker. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard, Haak, Koster, Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Ketting, de Waard. West-Frisia Horsman, Stelling, Jelles, RamJkenna. Peereboom, Krul, Bakker, Kennpeneers, Swier Mens, Oeriemans, Van Zei. West-Frisia heeft Van Zei voor het eerst na zijn ongeval tegen Haarlem weer in de gelederen. In de achterhoede wordt Swier Mens geprobeerd. Het begin heeft aan beide kanten niet veel te beteekenen. Plotseling krijgt De Waard den bal vrij. Hij heeft werkelijk een heel goede kans, doch, verkeerdelijk denkend, dat er gefloten is, speelt hij niet verder. Kort hierna echter talmt men even in de West- Frisia -achterhoedeGroeneveld maakt hier van gebruik, geeft over aan Schoor! en deze doelpunt onberispelijk (10). West-Frisia geeft zich nog geenszins ge wonnen en is inderdaad even sterker. Haak is echter weer een geducht struikelblok. Wanneer Koster even Peereboom vrij laat, ziet deze een opening. Een vliegend schot volgt, dat De Waard netjes stopt. Ondanks het feit, dat de Enkhuizer verde diging eenige opvallend zwakke plekken telt, vlot het in den Stormvogels-aanval niet. Vooral Ketting is er hopeloos uit. Toch krij gen Sohoorl en Ketting twee dotjes van kansen, doch belde falen. Groeneveld doet het na een pass van Ketting beter, doch nu is Van Zei present. Langzamerhand gaat Stormvogels zich beter weren. Vooral De Waard kamt nu in actie, doch vindt in Kampemeers een weinig sympaithiek tegenstander. Toch 'ga-at Van Zel's heiligdom nu geducht in gevaar vearkeeren. Hij stopt een paar harde schoten keurig, maar een schoit van v. d. Steen, zou hiem ge passeerd zijn, als de lat niet geholpen had. Een scherp schot van De Waard stopt hij in derdaad meesterlijk. W-est-Frisia's voorhoede presteert niet veel Toch denken we Jelles te zien gelijk maken, als hij alleen voor De Waard komt. Op het laatste moment echter weet v. d. Velde nog te redden. Rusk 10. De tweede helft is nog maar anderhalve minuut oud, als Sohoorl op handige wijze Swier Mens verschalkt en Van Zei geen kans geeft (2—0). Direct hierna kopt dezelfde speler een corner vain v. d. Steen rakelings langs de paal. Stormvogels behoudt het beste van het. spel. Het trio FijenPrinsv. d. Velde is haast niet ,te passeeren. Acht minuten na de hervatting doelpunt Ketting met een for midabel schot (30). Na dit mooie doelpunt volt een keurig Staaltje voetbal van het duo-Kfctitiog—De Waard. Geheel West-Frisia schijnt stil te staan, doch door te laag voorzetten gaat de kans verloren. West-Frisia's voorhoede 'heeft tot dusver nog niet veel gepresteerd. Wel1 wordt Koster nog al eens gepasseerd, dooh v. d. Velde werkt voor twee. 20 minuten na de rust wordt een corner Stormvogels noodlottig, daar Jelles keurig inkopt (3—1). Twee minuten later is het echter weer 41 door een kogel van Ketting. KETTING West-Frisia is thans geslagen! Stormvogels blijft voortdurend in den aanval en na een comer doelpunt Prins (51). Behoudens een enkelen 'West-Frisia-aanval wordt steeds o-p Enkhuizer-helft gespeeld. Ketting heeft 9 minuten voor het einde weer met een van zijn kogels succes (61) Stormvogels speelt een verbluffend spel. Een kopbal van Ketting stopt Van Zei fraai een kogel van Groeneveld vliegt lainigis den paal. Wa-nineer De Waard Peereboom wat hardhandig aanvalt, mag deze een penality nemen wat hij met succes doet (62). Als Oerleman)9 dan nog een zeker doel punt heeft gered, is het tijd. Deze wedstrijd is voor V.S.V. geëindigd in een groote nederlaag. Hoewel de cijfers, waarmede Z.F.C. won geflatteerd zijn, ver diende zij na de rust de overwinning volko men. Voor de rust speelde V.S.V. een goede partij, zoo zelfs dat Z.F.C. het eerste half uur zoo goed als niets tegen het open spel, het geen de V.S.V.-voorhoede demonstreerde, te vertellen had. Als er precies 2 uur begonnen wordt, -stel len de elftallen zich als volgt op: Z. F. C.: Dijkstra, Feijma. v. 't Kaar, Rem, Klopper, Offringa, Lust, Hoogmoed, de Maar, Steens, v. d. Kolf. V. S. V.: Hillekamp, Wolf Sr., Michel, v. d. Lugt, Wolf Jr., Heijerman. de Koning. Kossen, v. d. Griendt. v. Zutphen, v. d. Wint Beide elftallen hebben één invaller. Na den eersten aanval van Z.F.C. welke achterloopt, trekt de voorhoede van V.S.V. er tusschen uit; de bal belandt bij Hillekamp. Deze zet scherp voor en er ontstaat een hachelijk moment voor het doel van Z.F.C., doch het binnen trio maakt van de geboden kans geen gebruik. Direct komt de rood-witte voorhoede weer voor Dijkstra', Handig heeft- Wolf Sr. zich ontdaan van eenige tegenstan ders een fel langs, den grond geplaatst schot volgt van zijn voet en nog juist raakt de Zaandamsc-he keeper den bal aan, waardoor 'n hoekschop ontstaat. Deze hoekschop wordt goed voor het doel geplaatst en even goed weggewerkt. De Koning komt dan weer in het bezit van den bal. Hij geeft door naar Hillekamp, die den bal keurig langs Dijkstra schiet. Binnen 4 minuten heeft V.S.V. de lei ding genomen. (01L Van den aftrap af gaat het dan op "net V.S.V.-doel af en als Hoogmoed van vlakbij overschiet, ontkomt dit doel aan een groot gevaar. Dan krijgen wij eenige zeer goede aanvallen van V.S.V. te zien, waarbij vooral Michel en Hillekamp zich geducht weren. Michel lost eenige vinnige schot-en, welke" door Dijkstra alle correct behandeld worden. Klopper, die het blijkbaar niet goed verkrop pen kan dat- zijn medespelers er zoo weinig van terecht brengen, probeert het eens ge heel alleen. Hij strandt echter op de verdedi ging. De verdediging der thuisclub heeft nu haar handen vol aan de vele goede aanval len van V.S.V. Keurig passeert Michel v. 't Kaar. Eens lost hij een goed schot, doch ook nu weer stopt de keener fraai. Op bijzonder fraaie wijze maakt Z.F.C. dan plotseling ge lijk. V. d. Kolf heeft zich mooi vrij gewerkt- een trapje naar den vrijstaanden Hoogmoed en onhoudbaar voor v. d. Wint suist de bal in het V.S.V.-doel. (1—1). Dit gee'ft Z.F.C. het noodige zelfvertrouwen. Inmiddels is het gaan regenen. Als er een misverstand ontstaat tusschen v. d. Griendt en v. d. Wint is de Maar er vlug bij en maakt van den van een V.S.V.'er terug komenden bal gebruik en Z.F.C..heeft de leiding. (2—1). De rust breekt spoedig hierna aan en te gen de verhouding in leidt Z.F.C. met rust- Na de thee is het woord nog even aan V.S.V. Een -handsgeval bij het Z.F.C.-duel wordt door v. Zutphen behandeld. Zijn ge weldig hard schot wordt prachtig door v. 't Kaar uit het doel gekopt. V.S.V. heeft blijk baar te veel van zichzelf gevergd. Z.F.C. komt nu veel meer in den aanval. Toch zijn de tegenaanvallen van V.S.V. nog ze-er gevaar lijk. Steens ondervangt dan een voorzet van Lust. Laatstgenoemde wordt dikwijls te veel vrij gelaten en keurig wordt de bal langs v, d. Wint gekopt. (31). V.S.V. geeft zich nog lang niet gewonnen en als de rechtshalf van Z.F.C. mist geeft dit Hillekamp een kans, doch nu is het Feijma die redding brengt voor Z.F.C. Dan ontstaat er een schermutseling vóór het doel van V.S.V. Heijerman of v. d. Griendt trapt den bal tegen denonderkant van de lat. Het leer springt terug naar beneden, een duel ontstaat tusschen een kluwen spelers. Plots klinkt het fluitje en dan wijst de scheids rechter naar het midden. (41). Er was twijfel, of de bal wel over de lijn is geweest, temeer omdat de scheidsrechter het geval moeilijk kon over zien en nog even liet doorspelen. Weer wordt Lust teveel vrij gelaten er Steens brengt diens voorzet behouden in het- doel van V.S.V. (51). Z.F.C. weet nog eenmaal te scoren, ook nu weer uit een voorzet van Lust- Nu is het ech ter v. d. Kolf. die doelpunt. (6—1). Z.F.C. heeft verdiend gewonnen. Het ver schil in doelpunten geeft echter het verschil in kracht niet juist weer. Van den uiterst zwa- ren Kampioensrit der K. N. M. V. Dit beeld van een stukje traject bij de Leusderheide laat wel duidelijk zien, onder welke omstan digheden er gereden moest worden. 't GooiHermes-D. V. S. (12) Het spel was verre van fraai. Na 20 mi nuten leidt Het Gooi door Wentink. Lang duurt het overwicht van 't Gooi echter niet, want vijf minuten later is de stand gelijk door een fraai schot van Van der Tuijn. De laatste speler krijgt nogmaals gelegenheid tot scoren, waarna de rust ingaat met 21 voor de gasten. Na de hervatting was het terrein erg glib berig. De kansen waren wisselend, maar ge doelpunt werd er niet meer. zoodat- het einde kwam met 12 voor de Schiedammers. H. B. S.—Blauw Wit (3—3) De Hagenaars zijn het eerst in den aanval, doch deze wordt door Blauw-Wit overgeno men en zeer spoedig na het begin leidt, de Amsterdamsche club door een goeden inzet van Doorenbosch. H.B.S. stevent dan. weer op het doel af; de aanvallen van de zwart- hemden zijn niet van gevaar ontbloot. Na een kwartier komt de gelijkmaker door Op- horst. H.B.S. blijft aanvallen en na 25 mi nuten is de stand 2I door een schot van Van Vliet. Niet lang daarna is het 31. Een tegenaanval van Blauw Wit heeft tot resultaat, dat de achterstand door Gerritsen tot 3—2 wordt verkleind. Na de hervatting kopt Zit-ters Jr. een hoek schop in het doel en de stand is gelijk. Er worden aan beide kanten veel corners ge leverd, echter alle zonder succes. Tenslotte eindigt de strijd -met 33. FeijenoordD. H. C. (44) (Onder protest van Feijenoord). Na één minuut ligt de bal al achter den Rotterdam-schen doelman. Het was v. d, Bragt, die met een k-opbal den bezoekers de leiding gaf. De Delftenaren leveren goed spel en 10 minuten later scoort Van Nellen het tweede doelpunt. De Rotterdammers zijn in niet al te beste conditie, hun spel rammelt nog al. Niet lang voor het einde van de eerste sue el helft schiet v. d. Sloot in doel. Uit ee'n strafschop voor de Rotterdammers verkleint Burg den ach terstand. Na de rust geven de gast-heeren beter spel te zien. Eerst scoort Van Heel en even later Burg en de stand is gelijk. Onder groote scanning geeft laatstge noemde speler zijn club de leiding. D.H.C. laat den moed niet zakken; 15 minuten voor het einde weet v. d. Sloot opnieuw het net te vinden. Van dat oogenblik af is D.H.C. in de meerderheid, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Feijenoord heeft een protest ingediend. De strafschop werd door Burg in een doelpunt omgezet. Tijdens dezen wedstrijd brak Hendriks een been. V. U. C—Xerxes (5—2) De eerste helft eindigde met gelijk spel: 11. Het waren Lagendaal en van der Zelf, die het doel wisten te vinden. Direct na de rust nemen de gasten de lei ding, doch 5 minuten later is de stand weer gelijk. V. U. C. neemt het spel geheel in handen. Koppen scoort en het is 32. Laatst genoemde speler scoort 20 minuten daarna (4—2). Tenslotte volgt het' vijfde doelpunt van Koppen. D. F. C.Hilversum (61) Punt kopt na vijf minuten in. Het spel ist echter weinig samenhangend. D. F. C. be houdt geruimen tijd- de leiding. Na 25 minu ten komt de gelijkmaker. Dan is het weer Punt, die zijn club opnieuw de leiding be zorgt. Dezelfde speler maakt e-r voor de rust 31 van. Na de rust wordt de Dordbsehe aanval voortgezet. Smit maakt het v-ierde doelpunt. Hoe de Hilversummers ook werken, zij sla gen er niet in het vijandelijk doel te door boren. Ruys doet er dan nog een schepje op, scoort tot tweemaal toe en het is 61, de stand, waarmede de strijd eindigt. Ajax—K. F. C. (7—2) Ajax ging er met een goed tempo van door, de voorhoede wend uitstekend gesteund en reeds in de zesde en zevende minuut blenfi het succes niet uit. Het zijn van Ree- nen en Jurriaan-s, welke van fraaie kansen profiteeren, en d'en Amsterdammers een 2—0 voorsprong bezorgen. Dan valt er een inzin king bij de rood-witten, die vermoedelijk zijn gaan denken, dat het voorloopig welletjes is geweest, te constateeren. K. F. C. maakt van deze situatie een handig gebruik. Doch de afwezigheid van Mol deed zich gevoelen, t Een doelpunt bleef echter niet uit. Kruy- ver benut een 2uiver geplaatste voorzet van Wensveen en het is 21, KJ.C. heeft veel nadeel van den wind, doch desondanks houdt zij zich prachtig; het spel gaat vrij wel gelijk op. Geen van beide ploegen wist het echter tot scoren te brengen, zoo-dat met rust- de stand nog ongewijzigd is. Na de hervatting trad K. F. C. wederom aanvallend op; het spel van de Koogers deed vermoeden, dat het niet meer lang zou du ren of de gelijkmaker zou worden gescoord. Het Ajaxdoel werd voortdurend belegerd; de bal schoot naar alle zijden om en over het Amsterdamsche doel, maar eenig resultaat bleef uit. De backlinie van K, F. C., die weinig of niets te doen had1 wandelde langzaam naar voren, zoo ver zelfs, dat dit ui!stapje nood lottig werd voor de opdringende club. Van Ree-nen kreeg bij een der uitvallen het leder te pakken, die er snel mee van door ging, door de vijandelijke achterhoede heenbrak en het derde doelpunt fabriceerde. K. F. C. liet het er echter niet bij; Routs- hoorn speelt het klaar, om den Amsterdam se hen keeper het nakijken te geven. Het- weer was inmiddels zóó slecht geworden, dat een oogenblik moet- worden gestopt. Toen weer begonnen was, bleek het veld glad en moeilijk te bespelen. De Ajacieden hadden hierdoor een zichtbaar voordeel, daar zij lichter van stuk waren can hun tegen standers, die zich niet zoo gemakkelijk kon den verplaatsen. De rood-witte voorhoede opereerde her haaldelijk voor het doel en brak voortdu rend door de backlinie van K.F.C. heen. De gasten zijn thans vei'loren. Doelpunt op doel punt volgt-. Eerst ..scoort Van Reenen tot tweemaal toe achtereen. Dan zij hét Bom - vliet- en Ten Have, welke laats' e speler voor Jurriaans, die geblesseerd wérd, inviel', die doelpunten, waarna het eind wordt gebla zen. Kinheim—W. F. C. (1—0) Kinheim wist zich de vurig-spelende W. F,C.-ploeg van het lijf te houden; zij behaal de een schrale doch alleszins verdiende 10 overwinning. Kinheim is den geheelen wedstrijd door sterker geweest en was dan ook het meest in den aanval. De hachelijkste momenten ontstonden voor het Wormerveersche doel, doch een paar maal bleef het doel als door een wonder ge spaard voor een doorboring. Kinheim is direct aanvallend, waarbij al direct enkele kansen om te doelpunten ont staan. Groeneveld schiet van dichtbij over en Michel Jr. naast De W.F.C.-aanvallen ko men niet verder dan het hechte Kinheim- backstel, dat weer een prima partij staat te spelen. Bleeker krijgt niet veel kans om zijn be kende schoten te lossen; slechts eenmaal moet Druyven een gevaarlijk schot verwer ken, dat hij op zijn bekende wijze verricht.. Als na 25 minuten Kinheim een corner krijgt te nemen, plaatst Ellen dezen hoog voor doel; de W.F.C.-keeper Rensen kan den bal slechts even raken, Michel Jr. vangt den bal ineens op om onhoudbaar te doelpunten (1—0). Kinheim behoudt het beste van het -spel; ieder oogenblik wordt nog een doelpunt ver wacht, doch de W.F.C.-defensie witt onheil te voorkomen Rust 10. Kinheim krijgt na de rust het voordeel van den wind, doch weet hier niet voldoende van te profiteeren. Bij een snellen Kinheim- aanval ontstaat een schermutseling voor het W.F.C.-doel; eenmaal wordt de bal ingescho ten doch door een W.F.C.'er geretourneerd. W.F.C. komt even meer in den aanval doch ondervindt wat een hechte verdediging Kin heim bezit. Als Kinheim er weer van door gaat, volgt een hooge voorzet van rechts, die Ellen over den keeper heen inkopt, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. De tijd begint al aardig'te verstrijken. De Kinheim-binnenspelers ko men een tikje terug. Nog eenmaal, ontstaat een gevaarlijk moment voor het Kinheim- doel, als de rechtsbuiten Aten een kans krijgt, doch hij schiet naast. Even hierna is het einde. V. S. V. 2—R. C. H. 2 (2—2) Deze wedstrijd tusschen twee gegadigden voor de bovenste plaats, heeft een uiterst spannend verloop gehad, zoodat geruimen tijd van den uitslag niets te zeggen viel. Wel speelde R. C. H. orugetwijfeld technisch be ter, maar daartegenover stond het enthousiaste spel van V. S. V. Vlak voor de rust wist V. S. V. de leiding te nemen door haar midvoor Meijer, maar na de rust bleek al spoedig dat de Haar lemmers hierdoor niet in het minst ont moedigd waren. Integendeel, ze gooiden er nog een schepje op en wisten zoowaar een 21-voorsprong te behalen. V. S. V.-op haar beurt gaf zich nu nog niet gewon nen en het gelukte Broek om gelijk te ma ken (22). We dachten zoowaar R- C. H. nog het winnende punt te zien maken, toen juist- de leider het einde aankondigde. Bij V. S. V. werd de goal-getter Wolf zeer gemist.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3