VlSSCHERU IN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VELSEN IJMUIDER COURANT VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 Schip Altona Aalsum Ariadne Atreus Aurora Amazone Amsterdam Albania Abodi Mendi Alcinous Achilles Anti'ochia Aqui'la Adel ia Baarn Bodegraven Barneveld Psngkalis Berenice Colombia Clio Delfland Deucalion Dalemoor Evagoras Freiburg Fotïs Fredrika Flandria Farmsum Faiksten Haarlem Heemskerk Heinz Kunstmann Hebe Hermes trëne Isar KoILskeg Kerry Head Larenberg Liri Montferland Monte Bianco Magdalena Maria Stathaton Mars Myrmidon Maaskerk Néumark Naumburg Odin Peisander Portsea P. C. Hooft Para Pacafic Maru Plutö Poel au Tello Rietfontein Recina Ned.-Indië San Lorenzo Venetië Ned.-Indië Midd. Zee Hamburg Baytovm Levant Buenos Aires Hamburg Hamburg West-ndië Levant Folloniea Chili Chili Chili Ned.-ndië Canea Hamburg West-Indië San Nicolas West-Indië B. Aires Buenos Aires Ned.-Indië Rosariot Norrland Buenos Aires San Lorenzo Kemi Chili Zuid-Afrika, v. Hoogo. Lulea (v. Hoogovens) Spanje Bourgas Verm. aankomst Midd. Zee Kobe 2 Nov. 4 Nov. 17 Nov. 14 Nov. heden 31 Oct. 13 Nov. 3 Nov. 30 Oct. 26 Nov. 30 Oct. 11 Nov. 10 Nov. 30 Oct. 2 Nov. 8 Nov. 4 Nov. 18 Nov. 27 Oct. 13 Nov. 28 Oct. 25 Oct. 2 Nov. Syra Saturnus Stuyvesant Stock Force St. Ann a land St-. Phihpsland Sports Triton Treiawny Tawali Tara Tajandoen Trajanus .Trontpool. Telamon. Venezuela Vesta IJstroom. Yewpark Archangel Llanelly heden Archangel Buenos Aires Rosario Nicoiajeff West-Indië Buenos Aires Midd. Zee Ned.-Indië Hamburg 1 Nov. heden 7 Nov. 30 Oct. 24 Nov. 27 Oct. Ned.-Indië Ned.-Indië 22 Nov. 7 Dec. Buenos Aires Ned.-Indië Ned.-Indië Constantza Ned.-Indië B. Aires Avonmouth (v. Hoogo.) Stettin Ned.-Indië 30 Oct. 8 Nov. 4 Nov. 8 Nov. 24 Nov. heden Z.-Afrika, v. Hoogo. Buenos Aires West-Indië Bourgas West-Indië Rouaan Newcastle Newcastle Archangel 29 Oct. 20 Nov. 29 Oct. heden heden 27 Oct. heden Midd. Zee Buenos Airres Ned.-Indië. Buenos Aires Ned.-Indië West-Indië San Nicolas Smyrna 31 Oct. 10 Nov 2 Nov 2 Nov. 16 Nov. W.-Indïë. Midd. Zee 15 Nov. Londen heden W.-Afrika Port Talbot 28 Oct. Buenos Aires 26 Nov. 26 Oct. van Marseille 24 Oct. vertrokken. 25 Oct. van Gibraltar 19 Oct. van Padang 27 Oct. te Catania 26 Oct. vertrokken 13 Oct. vertrokken. 26 Oct. te Londen 11 Oct. vertrokken Vertrekt 29 Oct. vertrekt 29 Oct. 22 Oct. van Mexico 25 Oct. van Gibraltar in lading 27 Oct. te Antwerpen. 11 Oct. van Curacao 21 Oct. van Antofagasta '22 Oct. van Colombo. 26 Oct. van Mastaganem Vertrekt 29 Oct. 26 Oct. van Pto. Plata 26 Oct. van Las Palmas 23 Oct. van K. Flores 7 Oct. vertrokken 23 Oct. van Las Palmas 21 Oct. van Colombo 23 Oct. van Teneriffe 15 Oct. te Helsingborg 25 Oct. van Rio Janeiro in lading 22 Oct. van Haukipudas 24 Oct. van Cristobal 22 Oct. van Mombassa 19 Oct. vertrokken 26 Oct. van Huelva 26 Oct. te Varna. 23 Oct. van Gibraltar 23 Oct. van Singapore 19 Oct. vertrokken 25 Oct. vertrokken in lading. 14 Oct. te San Nicolas 23 Oct. van Las Palmas 23 Oct. te Antwerpen 26 Oct. van Barbados in lading 24 Oct. van Gibraltar. 27 Oct. te Penang 26 Oct. vertrokken 25 Oct. van Penang 20 Oct. te Tjilatjap. 20 Oct. te San Nicolas 24 Oct. van Gibraltar 24 Oct. van Perim 19 Oct. van Stamboul 24 Oct. van Perim 23 Oct. vertrokken 21 Oct. te Leifeh 25 Oct. te Gdynia 26 Oct. van Batavia 23 Oct. 15 Oct. 24 Oct. 24 Oct. 28 Oct. 24 Oct. 25 Oct. 26 Oct. 18 Oct. van Dakar te Diamante van Fayal van Saloniki te Plymouth vertrokken vertrokken vertrokken vertrokken 24 Oct. v>.n Gibraltar. 8 Oct. vertrokken 26 Oct. te Genua. 25 Oct. van Las Palmas. 15 Oct. van Batavia. 16 Oct. van t. au Prince, in lading 23 Oct. van Ze a 26 Oct. van de Azoren 26 Oct. van Torrevieja 25 Oct. uitgeklaard. 26 Oct. van Benito 26 Oct. van Lizard. 26 Oct. vertrokken. STEUN VAN DE JAPANSCHE SCHEEPVAART. REEDS SUBSIDIE-AANVRAGEN VOOR DEN BOUW VAN 40.000 TON. Blijkens het bijblad van de Japansche Staatscourant d.d. 3 September jl. heeft de Rijksdag de volgende door de regeering in het belang van de scheepvaart en den scheeps bouw voorgestelde maatregelen aangenomen, schrijft „De Maasbode". Voor verbetering van de koopvaardijvloot kan de regeering, volgens Handelsberichten, subsidies verleenen ten behoeve van den aan bouw van schepen, welke in de plaats komen van schepen, die worden gesloopt. De totale tonnenmaat van de aan te bou wen schepen zal de 200.000 ton niet over schrijden. De sommen, welke voor dit doel ten laste van de schatkist .gebracht mogen worden, bedragen in 1932' Yen 1.250.000, in 1933: Yen 5.500.000, in 1934: Yen 4.250.000. De te sloopen schepen moeten behoudens speciaal door den Minister van Verkeerswe zen goed te vinden gevallen, schepen zijn boven de 1000 ton en ouder dan 25 jaar. De nieuw aan te bouwen schepen, welke de te sloopen schepen zullen vervangen, moeten zijn van staal en grooter dan 4000 ton. Hun gezamenlijke tonnenmaat moet één derde van de ge'sloopt wordende tonnenmaat te boven gaan. Wanneer de vervangende tonnenmaat de helft van de gesloopt wordende tonnenmaat te boven gaat, wordt over het meerdere dan de helft geen subsidie uitgekeerd. Schepen, aangebouwd onder genot van subsidie, mogen niet aan anderen worden overgedaan zonder vergunning van den Mi nister van Verkeerswezen. Hij, die de bepalingen van het bevelschrift- overtreedt, verbeurt verdere subsidie en moet reeds genoten subsidie terugbetalenafhan kelijk van den ernst der overtreding wordt schadevergoeding voor contractbreuk gevor derd. Voor scheepseigenaren is hiermede een mogelijkheid geopend, om zonder al te groote verliezen van hun oude schepen af te komen, en in de plaats daarvan moderne vaartuigen te krijgen, tot een tonnenmaat, ongeveer de helft van die der oude schepen. Hiermede heeft een aangelegenheid, die reeds jaren vele pennen in beweging ge bracht heeft, haar beslag gekregen. Volgens de dagbladpers zijn reeds aanvragen bij de regeering ingekomen om subsidie voor den bouw van 40.000 ton nieuwe scheepsniimte. Over de verdere eischen, waar de nieuwe schepen aan voldoen moeten, is niets gepu bliceerd; het- is bekend, dat het Ministerie van Marine hier zeggenschap in heeft. Onklaar. Het Russisch motorschip Jean Jaures, dat naar Rotterdam vertrok doch door het slech te weer afgeschrikt binnen de pieren zwaaide om terug te keeren, geraakte in het toelei - dingskanaal naar de noordersluis onklaar. Nadat de sleepboot Hector het schip had klaar getrokken kon het- de reis naar de sluis voortzetten. Na in de binnenhaven in af wachting van betere weersomstandigheden te hebben vastgemaakt, vertrok het schip Donderdagmorgen naar de bestemming. Berichten aan Zeevarenden. NEDERLAND. 251/2621. Wester Schelde. Kenbaar punt verdwenen. Op pl.m. 51 gr. 21',1 Nb en 4 gr. 5',7 El is de kenbare molen verdwenen. (Zie Ned. krt. Nos. 214 en 216). (Loodswezen) Belangstelling voor onze havens. Dezer dagen bevatte de Lloyds's List eehe beschrijving van de Amsterdamsche haven, waarbij een artikel gewijd werd aan den daar gevestigden scheepsbouw, speciaal dien van de drie groote Noorsche vracht- en pas sagiersschepen. DE „TARANA" VERTROKKEN. De motortrawler „Tarana", die Woensdag in de Visschershaven van Rotterdam arri veerde is Donderdagmiddag ter visscherij vertrokken. MARKTPRIJZEN. Tongen per K.G. f 1.75—1.10. Zetschol per 50 K.G. f 27.50. Kleine schol per 50 K.G. f 30—7.50. Schar per 50 K.G. f 6.50—4.80. Wijting per 50 K.G. f 5.50—1.80. Koolvïsch per stuk f 0.60. Makreel per 50 K.G. 8. Versehe haring per kist f 5.60—5.—. BESOMMINGEN. Trawler: O. N. 75, 600 manden, f 3362. AANGEKOMEN. 27 October. Mercu-rius m.s. Londen. Hebbic s.s. Goeie Vechtstroom s.s. Huil Gudur s.s. Londen Holmelea s.s. Hamburg Roek s.s. Londen Britanica s.s. Londen Maaskerfe s.s. Hamburg 28 October. Kerry Head s.s. Llanelly H. W. Kunstmann s.s. Lulea Hontestroom s.s. Londen. Amazone s.s. Hamburg. Yewpar'k s.s. Swansea. St. Annaland s.s. Newcastle. VERTROKKEN. 27 October. Proteus s.s. Kopenhagen Jean Jauir.es m.s Rotterdam. Elibing TV s.s. Hamburg. Hsinrioh Grammerstroif s.sl Plymouth Lijnstad s.s. Wisbeck. Allegro s-s. Helsinborg. Erica s.s. Immingham Tiheamo s.s. Rotterdam Zaanstroom s-s. Plymouth Ajax s.s. Rotterdam. Olivia s.s. Newcastle Queenworth s.s. Blyth Stella s.s. Rotterdam Juno s.s. Rotterdam 28 October. Texelstroom s.s. Liverpool. Maasland s.s. Rio de Janeiro Ganymed'es s.s. Rotterdam Dalewood s.s. Sunderland. Luchana s.s. Swansea. LOON VERLAGING BIJ FABRIEK. DE PAPIER- Heden-avond vindt in de Da Oostasehool een vergadering plaats van de plaatselijk' afdeeling van den Ned. Bond van Christel. Fabrieks- en Trasportarbeiders, waar het hoofdbestuurslid de heer W. Strijbos Pzn., mededeeliinig zal doen van het resultaat der tweede conferentie tusschen de directie der Papierfabriek en de hoofdbestuursleden der betrokken organisaties JEUGD-FANFARECORPS. Het Jeugd-Fanfarecorps zal onder leiding van den heer J. Schilp in gebouw Concor dia op Zaterdag 29 October ajs. te 8 uur zijn 1-jarig bestaan of feestelijke wijze herden ken. Uitgevoerd, zal worden het volgende pro gramma: 1. Le Petit Major (marsch) A. Torelll. 2. 1ste samenspel. 8. Wonnetraum (wals), V. J. Benoodt. 4. La Premiède (marsch). 5. Vertooning der Kindervreugd-film. Pauze. 6.- Film (vervolg.) 7. Re cru ten-marsch. 8. La Crède (mazurka). 9. La Bénédiction (marsch). 10. Doux Aveux (wals). 11. Finale. aan het woord.... (Ingezonden) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HELPT ELKANDER. Door de vele aanvragen kom ik weer tot u, en vraag u vriendelijk, helpt mij. Ingekomen zijn in de afgeloopen weken 5 pakjes kleeren. Van mevr. v. L. een mooi pak goed. Mevr. N. N. liet weer f 2.50 brengen. Allen hartelijk dank. De dagen worden donker en koud en juist in dezen tijd vraag ik nogmaals vriendelijk: Geeft wat u te missen heeft. Ondergoed voor vrouwen en kinderen is dringend noodig. Wie heeft een warm japon netje voor iemand die veel buiten moet zijn. Een nette juffrouw heeft gevraagd om een wiegje en uitzetje. Enkele stukjes heb ik, doch niet veel meer. Aan mansgoed is dringend behoefte. Wilt u even zien wat u te missen heeft. Om nieuw goed vraag ik niet, doch laat het oude zoo zijn dat het te dragen is. Bij voorbaat dank. Belt u even op telefoon 330, Amstelstraat 7. T. TISMEER-DE WAARD. BUITENLAND HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. Het Rijkskabinet zou zich heden Vrijdag be zig houden met een gedachtenwisseling over den door het vonnis van het staatsgerechts- hof geschapen toestand. Vernomen wordt dat de Rijksregeering zich volkomen op de basis van het vonnis van Leipzig zai plaatsen. Men is daarbij voorne mens de den Rijkscommissaris nadrukkelijk toegekende bevoegdheden in Pruisen te be nutten en de sinds langen tijd voorgenomen maatregelen inzake bestuurshervorming thans zoo spoedig mogelijk ten uitvoer te leggen. Daarbij zal het dualisme Rijk-Prui sen, voor zoover zulks uitvoerbaar is langs bestuursweg, worden opgeheven. De Rijks commissaris voor Pruisen-en Rijkskanselier von Papen zal het Rijkskabinet op de hoogte stellen van zijn desbetreffende voornemens. In de bedoeling ligt een personeele unie tusschen Rijks- en Pruisische ministers op zoo groot mogelijke schaal en de Rijksmi nisters te belasten met de waarneming der zaken van de Pruisische ministers. Als bij zondere Pruisische ministers zullen dan nog slechts aanblijven die voor Binnenlandsche Zaken, Financiën en Onderwijs. De huidige positie van den commissarialen Pruisischen minister van Bnnenlandsche Zaken, Dr. Bracht, zou die van Rijksminister zonder portefeuille worden, die tegelijkertijd com missoriaal belast zou zijn met het beheer,de: zaken van den Pruisischen minister van Bin nenlandsche Zaken. Wat de verhouding tot het Pruisische staatsministerie Braun aangaat, dat de sou- vereine rechten der landsvertegenwoordigin; is toegekend, hieromtrent hoopt men het bij de bevoegde instanties eens te worden. Zaterdag zal Braun op zijn wensch door Rijkspresident von Hindenburg worden ont vangen in aanwezigheid van Von Papen als Rijkskanselier en Rijkscommissaris voor Pruisen. In verband met de officieele verklarini dat Rijkskanselier Von Papen zooals te voren het volle vertrouwen van Rijkspresident ge niet, komt het blad der Christelijke Vakver- eenïgingen „Der Deutsche" met het bericht dat in regeeringskringen de gedachte den Rijksdag steeds opnieuw te ontbinden wegens de eventueele ernstige consequenties is op gegeven. Het schijnt dat de Rijksregeering thans een anderen weg wil inslaan. Het verluidt dat zij een nieuw werkver schaffingsplan wil opstellen zoomede nieuwe hervormingsplannen. Bovendien schijnt men zekere wijzigingen in het kabinet te willen aanbrengen. Eenige ministers zouden worden vervangen door mannen die bij zekere partijen in den Rijksdag een zeer groot vertrouwen hebben. De misgrepen bij de recente noodverordening- schijnen hierbij een rol te spelen. Er is dus een nieuwe program der regeering-Vcm Papen te verwachten. Men gelooft dat het langs dezen weg mo gelijk zal zijn een motie van wantrouwen in den Rijksdag te vermijden en.de toestem ming van een meerderheid te verkrijgen voor een soort proeftijd, ten einde het nieuwe werkverschaffingsplan te kunnen ten uitvoer leggen. DE WERKLOOZENOPMARSCH NAAR LONDEN. Botsingen met de politie. GROOT AANTAL GEWONDEN EN GEARRESTEERDEN. LONDEN, 27 October (V.D.) Werklooizen afkomstig uit alle deelen van !het Vereenigd Koninkrijk hebben Donderdag in Hyde-park gedemonstreerd, waarbij het tot hevige bot singen met de politie is gekomen. Meer dan 50 personen o.w. een groot aantal politie beambten werden gewond. Er zijn zeer veel personen gearresteerd. Kort na twaalf uur stroomden de demon stranten uit vijf verschillende rich tin,gen straalvormig dóór Londen naar Hydepark. De omgeving van Hydepark was door duizenden politiebembten te voet en >te paard en met motorwagens bezet. Bij de .hongerdemooi- s-tranten" sloten zich onderweg duizenden Lc-ndensche werkloozeh aan, zoodat zich on geveer 30.000 menschen voor de hekken van Hydepark verdrongen. Het verkeer in de om geving was volkomen stilgelegd. Onder de Iwerkloozen bevonden zich- vele studenten en ook moeders die haar kinderen op den arm droegen. Plotseling wierpen eenige demon stranten een voorbij rijdende politie-auto met steenen, zand en flesschen. Direct verschenen bereden agenten die van de' gummiknuppels gebruik maakten. Het kwam tot een hevige vechtpartij. De werkloozen wondden eenige politiebeambten door steenworpen. In korten tijd laig een groot aantal personen hevig ge kwetst op het plaveisel. Zij moesten per ziekenauto worden weggebracht. Van open bare gebouwen, restaurants en winkels wer den de ruiten ingeworpen. Eenige werkloozen bestormden een vrachtauto en wierpen daar van af met boenders welke zij in den wagen vonden naar de agenten. Na de demonstratie is het op verschillende plaatsen tot zullk een hevig gedrang geko men, dat vele personen in onmacht vielen en onder den voet werden geloopen. De menigte trachtte no.g eenige malen naar de binnen stad en de par lements wijk door te dringen, doch steeds weer werd zij door de bereden politie teruggeslagen. Het parlementsgebouw was door een groot aantal politie-agen ten bewaakt. Ook op de publieke tribune van het lagerhuis had een groot aantal agenten plaats genomen. Een voorstel van de Onafhankelijke Labour Partij, een deputatie der demonstranten toe te laten, wer.d verworpen. Thans zal een ver zoekschrift worden aangeboden om toelating te bewerken. SANTPOORT. EEN R. K. BESTURENBOND? In ons nummer van gisteren deelden we mede, dat ons te oore was gekomen, dat men in betrokken kringen met plannen rondliep egn R. K. besturenbond op te richten. Nader vernemen we, dat tusschen de dagelijksche besturen van „Soli Deo Gloria", de R.K. Pro- pagandaclub „St. Engelmundus" en de R. K Kiesvereeniging reeds voorbesprekingen heb ben plaats gevonden. Op 10 November zullen de besprekingen met de overige besturen van R.- K. Vereenigingen worden voortge zet. meldt: Hoogste barometerstand 760 m.M. te stort haven Laagste barometerstand 742.6 m.M. te vik singen. en voorspelt: Meest matigen Noord-Westelijken tot Wes telijken wind, zwaar bewolkt of betrokken" waarschijnlijk nog regenbuien, iets kouder Barometer Hedenmorgen 9 uur Regen of Wind. Neiging Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden "746 m.M. 55 F. 45 F. 48 R f: Magazijn T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden SPORT EN SPEL ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE De belangrijke plaatselijke wedstrijd ÏJF C.V.V.IJ, waai-voor heel veel belangstelling bestond, werd door de thuisclub met 2o oe„ wonnen. Het vertrek van enkele goede spelers schijnt geen invloed op het spel der kampioe nen hebben. Tramvogels behaalde haar eerste overwin ning op Tweede Jeugd (43), een keurige prestatie, die wij zeker niet verwacht had ken. Ulysses bleef in de running door een 6—3 overwinning op V.E.W.; de Haarlemmers zijn nog ongeslagen. Kampioensplannen? Kennemerland had haar voorhoede ge ducht gewijzigd tegen Z.S.V. Deze wijziging, die ongetwijfeld noodig was, bleek een succes tezijn. Hoewel Z.S.V. uitstekend partij gaf, leed ze een 52 nederlaag. In de C afdeeling valt het goede werk van V.V.IJ. 3 op; dit jeugdige elftal won tot nog toe alle ontmoetingen en staat fraai aan den kop der ranglijst. Morgen worden de volgende wedstrijden Afdeeling A: Tweede JeugdUlysses Afdeeling B: Kennemerland 2Frigo Ulysses 3—Telefonia V.V.IJ. 2—Ulysses 2 Tramvogels 2IJ.F.C. 2 Afdeeling C: IJ.F.C. 3—V.V.IJ. 3 V.E.W. 2Kennemerland 4 V.V.R.A.—Kennemerland 3 In de A afdeeling wordt slechts één ont moeting gespeeld, nl. Tweede JeugdUlysses. Afgaande op de behaalde resultaten zouden- wij geneigd zijn den bezoekers de beste kan sen te geven,' doch Tweede Jeugd kan dik wijls een moeilijk te overwinnen tegenstan der zijn, die zoo nu en dan eens voor een verrassing zorgt. Het zal ongetwijfeld span nen. De overige elftallen uit deze afdeeling hebben een vrijen middag, vermoedelijk om het minder groote programma niet te snel af te werken. DAMMEN. DE LEIDERS HANDHAVEN ZICH. De vierde ronde van de onderlinge compe-- titie, was er een van spanning en vol „vuur- werk"-partijen. Bass tra handhaafde zijn re putatie in een karakteristieke partij en won weer op sublieme wijze van Diederiks. Ligt- hart speelde dat de stukken er af vlogen, Post was hiervan de dupe. Schaap werd dooi' Smit tot hekkesluiter gemaakt, waardoor Smit nog een kans behoudt Ook v. d. Kuil speelde „alles of niets", de Jong wilde voor hem niet onder doen waardoor de party zeer aantrekkelijk werd, echter raakten beide spelers voor den tweeden keer in tijdnood. Van der Kuil profiteerde tenslotte van een foutieve voortzetting en won na zwaren strijd fraai. Deze partij duurde ruim 4 1/2 uur. Kramer gaf Dukel schitterend party, een ter in het eindspel faalde hij en verloor. Op vallend is het goede spel. dat in deze ronde vertoond werd en het fel op winst spelen der deelnemers. Allen deden nog een hard nekkige poging om zich bij de bovenste yyi te plaatsen. Als er in de komende competitie ook zoo vinnig gestreden wordt, zal D.C.IJ. zeker geen slecht figuur slaan. Hier volgt de volledige uitslag: lste klas: Dukel—Kramer 2—0, Basstra—Diederiks 20; PostLigthart 02, De Jong—v. d. Kuil 02, Schaap—Smit 0—2, 2de klas: Ottv. d. Velde 2—0, Nieuwenhuis—Koet sier (afgebr.); de Boerv. Zanten 20, Ver steeg—de Boer 0—2. Lythe—Schagen 2—0. 3e klas: ZedersJonker 02, Meij'boomv. Buuren 11, Outenaarde Beurs 02, v. Stralen.— Meijer Jr. 20. 4de klas: VastenhouwC. Kaan 02. Vrijhof—Raf 2—0, C. Kaan—W. Kaan 1—1, Sint—de Groot 20, Eizemav. d. Heijde 02, Snoek— Schoone 20. Hierna volgt de ranglijst lste klas: Namen Dukel 4 3 1 Ligthart 4 3 1 Basstra 4 3 0 de Jong 4 2 0 v. d. Kuil 4 1 1 Diederiks 4 1 1 Kramer 4 1 1 Smit 4 1 1 Post 4 1 1 Schaap 4 0 1 3 1 Zooals men ziet is het een „nek aan nek race" tusschen Dukel en Ligthart; Basstra wacht op een struikeling van een dezer twee, de Jong krijgt het nog zwaar. Voor de ove rigen is nog allés mogelijk;'alleen Schaap vrijwel uitgeschakeld.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2