VOSICIHIIIBIJ EN SCHEEPVAARTBERICHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. Barometer Thermometer VELSEN STA TEN- GENERAAL Interpellatie-De Visser en vragen. BEVERWIJK IJMU1DEN UMUIDER COURANT ZATERDAG 29 OCTOBER 1932 Schip Verm. aankomst Alt on a Aalsum Ariadne Atreus Aurora Amsterdam Albania AbodT Mendi Alcinous Achilles Antiiocliia Aquila Adelia Askö Asterias Baarn Bodegraven Barneveld Bengkalis Berenice Colombia Clio Delfland Deucalion Dalemoor DagÖ Evagoras Freiburg Fotis Fred rik a FJandria Farmsum Faiksten Xemi Haarlem Heemskerk Hebe Hermes Helga Russ Irene Isar Kollskeg Larenberg Liri Mantferland Rosario Monte Blanco Magdalena Maria Stathaton Mars Myrmicion Neumark Naumburg Odin Peisander Ph Portsea P,C. Hooft Para Pacafic Maru Plu to •- Poeiau Tello Rietfontein Recina Romulus Ned.-Indië San Lorenzo Venetië Ned.-Indië Midd. Zee Baytown Levant Buenos Aires Hamburg Hamburg West-ndië Levant Follonica Leningrad Archangel Chili Chili Chili Ned.-ndië Canea lamburg West-Indië San Nicolas West-Indië B. Aires Leningrad Buenos Aires Ned.-Indië Rosariot Norrland Buenos Aires an Lorenzo Chill Zuid-Afrika, v. Hoogo. Spanje Bourgas Kemi Midd. Zee Kobe Archangel Archangel Buenos Aires Syra Saturnus Stuyvesant Stock Force St. Philipsland Triton Trelawny Tawali Tara Taj andoen Trajanus .Trontpool. Telamon. Tanimbar Venezuela Vesta IJstro om. Zaanland Nicolajeff West-Indië Buenos Aires Midd. Zee Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Buenos Aires Ned.-Indië Ned.-Indië Constantza Ned.-Indië B. Aires Avonmouth (v. Hoogo.) Stettin Ned.-Indië Z.-Afrika, v. Hoogo. Buenos Aires Braila West-Indië Bourgas West-Indië Rouaan Newcastle Midd. Zee Buenos Airres Ned.-Indië. Buenos Aires Ned.-Indië West-Indië San Nicolas Smyrna Hull W.-Indië. Midd. Zee W.-Afrika Buenos Aires 2 Nov. 26 Nov. 4 Nov. 17 Nov. 14 Nov. heden 13 Nov. 3 Nov. 30 Oct. 26 Nov. 31 Oct. 5 Nov. 11 Nov 10 Nov 8 Nov. 1 Nov. 18 Nov. 27 Oct. 13 Nov. 28 Oct. 2 Nov. 2 Nov. heden 29 Oct. 1 Nov heden 7 Nov. 30 Oct. 24 NOV. 22 Nov. 7 Dec. 30 Oct. 8 Nov. 4 Nov. 8 Nov. 24 Nov. heden 29 Oct. 20 Nov 29 Oct. heden 27 Oct, 31 Oct. 10 Nov 2 Nov 2 Nov. 30 Nov. 26 Oct. van Marseille 24 Oct. vertrokken. 25 Oct. van Gibraltar 19 Oct. van Padang 28 Oct. te Lipari 13 Oct. vertrokken. 29 Oct. te Rotterdam 11 Oct. vertrokken 29 Oct-, vertrokken 29 Oct. vertrokken 22 Oct. van Mexico 25 Oct. van Gibraltar in lading 25 October vertrokken 26 Oct. vertrokken 29 Oct. van Antwerpen 28 Oct. van Liverpool .21 Oct. van Antoragasta 22 Oct. van Colombo. 27 Oct. van Gibraltar 29 Oct. vertrokken 26 Oct. van Pto. Plata 26 Oct. van Las Palmas 23 Oct: van K. Flores 7 Oct. vertrokken 26 Oct. vertrokken 23 Oct. van Las Palmas 21 Oct. van Colombo 23 Oct. van Teneriffe 15 Oct. te Helsingborg 25 Oct. van Rio Janeiro in lading 22 Oct. van Haukipudas 24 Oct. van Cristobal 22 Oct. van Mombassa 27 Oct. te Setubal 27 Oct. van Varna. 27 Oct. vertrokken 27 Oct. van Ouessant 23 Oct. van Singapore 19 Oct. vertrokken in lading 26 Oct. vertrokken 23 Oct. van Las Palmas 23 Oct. te Antwerpen 26 Oct. van Barbados in lading 24 Oct. van Gibraltar. 27 Oct. te Penang 25 Oct. van Penang 20 Oct. te Tjilatjap. 20 Oct. te San Nicolas 24 Oct. van Gibraltar 24 Oct. van Perim 19 Oct. van Stamboul 28 Oct. van Pt. Said 23 Oct. vertrokken 21 Oct. te Leith 25 Oct. te Gdynia 26 Oct. van Batavia 23 Oct. van Dakar 15 Oct. te Diamante in lading 24 Oct. van Fayal 27 Oct. te Patras 28 Oct. van Havre 24 Oct. vertrokken 26 Oct. vertrokken 24 Oct. vfcii Gibraltar. 8 Oct. vertrokken 27 Oct. te Marseille 25 Oct. van Las Palmas. 29 Oct. van Batavia 16 Oct. van t. au Prince, in lading 28 Oct. van Algiers 27 Oct. te Londen 26 Oct. van de Azoren 27 Oct. te Malaga 28 Oct. te Kotonau 27 Oct. te Montevideo. Hoogovens Idem Idem Visscher shaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zw. s.s. Gudur Londen laden Du. s.s. Heinz W. Kunstmann Lulea erts Ned. s.s. St. Annaland Newcastle kolen Deen m.s. W. G.Marshall, Thorshavn vdsech De bouw gaat niet door. De Sovjetregeering is ontstemd geworden door het opzeggen van he't Engelsch-Rus- sisch handelstraotaat en heeft de bouwop drachten voor schepen in Engeland geannu leerd. Deze zullen nu op Italiaansche en Fransche werven worden gebouwd. IJzerverscheping. Het van Londen komend Zweedsche stoom schip Gudur heeft bij de Hoogovens een partij ijzer geladen voor Zweden en ging daarna verder naar Amsterdam om de lading tc completeeren. proces uit den oorlogstijd. Een aantal reeders in Finland is een pro ces begonnen tegen de Engelsche regeering wegens het gebruik zy'ner schepen gedurende de oorlogsjaren. Tusschen de partyen is over eengekomen, dat Dr. Algot Bagge, rechtsheer in het Hooggerechtshof van Zweden, als ar biter in deze zaak zal optreden. Een waagstuk. In de Amsterdamsche haven is een klein jachtje. Sine Tamora genaamd, aangekomen, waarmee een viertal jongelui uit Danzig een reis om de wereld willen maken. In moeilijkheden. De Visscherij-Maatschappij „Trave" te Lü- beck is in financieele moeilijkheden geraakt en heeft hare betalingen gestaakt. Ook onder Engelsche vlag. De Scheepvaart- en Steenkolen Maat schappij te Rotterdam heeft opnieuw één van hare stoomschepen onder Engelsche vlag gebracht en wel de Oosterland, welke verdoopt werd met Highland. Zooals men zich herinneren zal, was het overbrengen van het stoomschip Noord-Holland onder Engelsche vlag vrijwel de directe oorzaak tot het uitbreken van het zeemansconflict van een tweetal maanden geleden. Berichten aan Zeevarenden Denemarken 249/2602. Noordzee. Thyborön Channel. Mededeeling lichtbrulboei. Ligging: pl.m. 56 graden 43' Nb. en 8 gra den 10' El. Wanneer de lichtbrulboei „Thyborön" voor onderhoud opgenomen is, wordt zij vervangen door een R.W.H.S. lichtboei, toonende een zelfde licht en nietv meer door een R.W.H.S. ton. (Zie N. S. Pt. IV, 1921, blz. 488). (E. f. S. No. 41/1946 Köbenhavn 1932). -Engeland Oostkust. 249/2603. Nabij Harwich. Scheepvaarthindernis opgeruimd. Vorig B. a. Z.: No. 237/2470—1932 vervalt. Op pl.m. 51 graden 57' Nb. en 1 graad 21' El, 0,3 zm. 201 graden van het licht op de „Felixtowe promenade pier" te Felixtowe, is de hindernis het 4 vt. water opgeruimd. (Zie Eng. Adm. krt. Nos. 1491, 102, 2052; N. S. Pt. III, 1922, blz. 243). (N. t. M. No. 1659 H. O. Aom. London 1932). Nederland. 252/2631. Eems. Winterbeton- ning. Op de Eems en in de Eems mondingen is een aanvang gemaakt met het leggen van de winterbetonning. (Loodswezen). Duitschland Noordzee. 252/2632. Borkum S kust, Kaap opgericht. Op 53 groden 34' 26" Nb. en 6 groden 41' 21" El is op het Zuider- strand van Borkum een 19,6 m. hooge hou ten kaap met bolvormig topteeken opgericht. Hoogte topteeken boven water 23 m. (Zie Ned. krt. No. 207; Gids Ned. kust, 1930, blz. 134). (Loodswezen). Scheepsverkeer Hoogovens Bij de Hoogovens alhier zijn in lossing ge komen het Nederlandsch stoomschip Sint Annaland met steenkolen van New Castle en het Duitsche stoomschip Heinz W. Kunst mann met erts van Lulea. Viscli van de Faröer. Met een lading visch, hoofdzakelijk kabel jauw, is hier van Thorshavn (Faröer) aange komen de Deensche motorkotter W. G. Mars hall. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn heden radio- telegrafisch te bereiken via het kuststation Schevenïngen-Radio Alwaki, Chr. Huygens, Crijnssen, Flandria, Houtman, Indrapoera, Klipfontein, Kota Agoeng, Oranje Nassau, P. C. Hooft, Poulau Laut, Poulau Tello, Rietfontein, Sibajak, Van Spilbergen, Statendam, Stuyvesant, Tasman, Veendam, Venezuela, Zeelandia. Bij verzending van een telegram via Sche- veningen-Radio bedragen de totale kosten 44 cents per woord BESOMMINGEN Manden 330 H.C. 247 2500. 95 Geziena Catherina IJm. 50 2600. 90 Johanna Marie IJm. 238 2200. 145 Sperwer IJm. 133 2600. 120 Gezina IJm. 140 3600. 120 De Hoop II IJm 40 2400. 100 Rijnstroom IJm. 86 2400. Kotters: RO I f 1640. Loggers: IJm. 283 720, IJm. 204 500, KW 70 940, KW 105 1230. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.15f 0.75 Griet per 50 K.G. f 45—f 18. Tongen pier kilo f 1.65f 1.05. MiddeLschol per 50 Itoilo f 27.50f 26. Zetscihol peir 50 kilo f 28f 25. Kleine schol per 50 kilo f 22.50f 4.50 Schar por 50 kilo f 8.50f 2.50. Rog per 20 stuks f 26f 18. Vïee per soiek f 2.40 Pieerman en poon per 50 kilo f 5.20f 3.60 Middelsohelvisch pier 50 kilo f 27.50f 24. Kleine middelscihelviLsch per 50 kilo f 20f 9 Kleine schel visch per 50 kilo f 14f 4.20. Kabeljauw per 125 kilo f 40f 20. Gullen per 50 kilo f 15.50—f 1.60 Wijting per 50 kilo f 6f 0.55. Matige later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt of be trokken met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder. Verdere vooruitzichten: iets warmer en toenemende kans op regen. Nachtvorstverwachting: geen nachtvorst. Hedenmorgen 9 uur (Veranderlijk) Neiging; Vooruit. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 49 F. 42 F. 46 F. Magazijn T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 LJmuiden VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITé Dagelijksch Bestuur. De heer L. van Hameien, sedert de oprich ting van het Comité lid van het dageiyksch bestuur en voorzitter in Kring X, heeft voor zijn lidmaatschap bedankt. Eenigen tijd ge leden trok hij zich, om gezondheidsredenen en wegens drukke werkzaamheden, reeds eenigermate terug en thans meende hij zijn ontslag te moeten nemen. Het dagelijksch bestuur betreurt dit besluit van den heer van Hameien ten zeerste en zegt hem harteiyk dank voor de prettige sa menwerking en het vele goede werk, door hem voor het Plaatselijke Crisis-Comité ver richt. Hulp administratie. Door vertrek uit de gemeente, moest de heer A. W. C. van der Eem, die gedurende 9 maanden op zeer verdienstelijke wijze ten behoeve der administratie zijn werkkracht in dienst van 't Comité stelde, den band met het Comité verbreken. In de vergadering van het dagelijksch be stuur werd de heer van der Eem, bij monde van den voorzitter en den secretaris, bedankt voor al den arbeid, door hem met grooten ijver en nauwgezetheid voor het Comité ver richt. Deze dankbetuiging worde hier nog eens in het openbaar herhaald. De heer J. Heynis, Wijkerstraatweg 296 te Velsen-Noord, verklaarde zich bereid, ais op volger van den heer van der Eem, dienswerk voort te zetten. Ontvangsten. Sedert, de vorige opgave (13 October) ont ving de peningmeester in totaal (met inbe grip van de opbrengst der crisis-bloempjes) f 2137.51, waaronder f 80 van de Ambtena ren van het Prov. Electr. Bedrijf (P. E. N.) TWEEDE KAMER. 20 September en 8 November. De uitzendingen van de V. A. R. A. Minister Donner kwam, zag en overwon. Geen stempelvacantie. 28 October. Een middag van demonstratie-vragen. Alleree'rst werkte de Kamer vliegensvlug een interpellatie-de Visser af. In een dik uur was ze er mee klaar. Communist de Visser interpelleerde, minister Ruys antwoordde, de communist repliceerde, diende een motie in, niemand vroeg het woord, de motie werd verworpen en de minister bedankt. De interpellatie-De Visser kwam hierop neer, dat hij van de regeering de erkenning- wilde hebben, dat het recht van demonstra tie op geen enkele wyze door de regeering of door de plaatselijke overheid mag worden be lemmerd. En het antwoord van den minister van Binnenlandsche Zaken daartegenover hield in, dat de regeering het recht van de monstratie erkent, maar dat de overheid de plicht heeft te zorge'n voor de handhaving van de openbare orde en de rust. niet alleen repressief wanneer er feitelijke ordeversto ring heeft plaats gehad, maar ook preven tief, door in geen enkel opzicht mede te wer ken aan handelingen, welke de kans hebben de openbare orde te verstoren. De heer de Visser vroeg, waarom aan Maxim Gorki en andere Russen, die het „wereldcongres tegen den imperialistischen oorlog" te Amsterdam in Augustus gehouden, wilden by wonen een visum was geweigerd. Omdat het congres antwoordde de bewinds man een congres was van revolutionnaire strekking. De interpellant vroeg ook of de regeering op den Haagschen burgemeester invloed had geoefend tot het weigeren van een demon stratie op 20 September. De minister ant woordde, dat hij rechtstreeks noch zijdelings invloed op den Haagschen burgemeester heeft geoefend en dat hy ook niet van plan is zulken invloed te oefenen, wijl iedere ge zagsdrager onverkort rijn eigen verantwoor delijkheden heeft te kennen. De minister werd door de herhaling van vragen gedwongen om ten tweeden male uit een te zetten, dat hy het recht van demon stratie erkent, dat de overheid echter alles heeft te doen om de orde gehandhaafd te houden en dat ze aan geen handelingen heeft deel te nemen, welke de openbare orde dreigen te verstoren. Daarom kon de regee ring ook geen „stempelvacantie" geven. De heeï de Visser repliceerde, En hy bleek niemand heeft natuurlijk het tegendeel verwacht door den minister niet overtuigd. Er kwam een motie, bij aanneming waarvan het recht van demonstratie door de Kamer onbelemmerd zou erkend zijn. Maar deze motie viel met 3719 stemmen. Voor waren de sociaal-democraten en de heer de Visser, wiens compagnon Wijnkooo afwezig was. Nu vraagt men natuurlijk, waarom nie mand der Kamerleden zich ir de discussie heeft gemengd. Natuurlijk mengt zich de Kamer niet al te spoedig; in een communis tische interpellatie. Maar vandaag stond de zaak toch wel iets anders. De interpellant raakte immers allerlei aan, wat ook voor de sociaal-democraten beteekenis had met het oog op hun demonstratie van 8 November. De stempelvacantie met name We vermoeden nu, dat de s.-d. fractie den communist in geen énkel opzicht de gelegen heid wilde verschaffen om in de Kamer te gen de betooging van 8 November iets te on dernemen. Het is bekend, hoezeer de com munisten zich voornemen de betooging van 8 November te hinderen. Wanneer zich de dingen op deze wijze construeeren, dan heeft de s.d. fractie verstandig gedaan. Ons vermoeden heeft eenigen grond. Want, nadat de Kamer drie kwartier ge schorst was vanwege het gebrek aan spreek- materiaal, heeft de S.D.A.P.'sche fractie ge bruik gemaakt van de ongezochte gelegen heid tot vragen stellen, welke de Vrydagmi<i. dag opent. Volgens liet Reglement van Orde bestaat er Vrijdags om kwart voor vier ge. legenheid aan de regeering korte, mondelinge vragen te stellen, waarover dan geen dis- cussie mogelijk is. Van die gelegenheid maak te de S.D.A.P. gebruik om toch nog van de regeering te weten te komen, wat ze weten wilde. De heer Duys allereerst had. een vraag. Hij informeerde naar de motieven, waarop mi nister Reymer, tegen het advies van den Radioraad in, geweigerd heeft de V.A.R.A. gelegenheid te geven de te houden betoogings redevoeringen van 8 November te verbreiden. Men weet, dat de radio-omroepen zelf uit maken wat hoogty dagen zijn en dat door een afspraak van den minister met de om roepen de mogelijkheid bestaat voor zulke hoogty dagen de zenduren te verruilen met een andere omroeporganisatie. Echter on der medewerking van den minister van Waterstaat. Minister Reymer antwoordde, dat hij tot zulke medewerking niet bereid was, wijl de betooging van 8 November gericht is tegen de regeering en dat in hoogst moeilijke om standigheden. De regeering verleent geen po sitieve medewerking aan wat tot verstoring van openbare orde en rust kan leiden. Een nadere vraag van Mr. Duys of uit het zelf bepalen van wat een hoogtijdag is niet voortvloeit, dat er geruild moet worden be antwoordde de minister ontkennend. Ook de heer Albarda heeft vragen gesteld betreffende 8 November. Men herinnert zich dat op 7 October een circulaire van Minister Ruys is uitgegaan tot de gemeentebesturen, waardoor alle ge meentelijke stempelreglementen des minis ters goedkeuring behoeven. Op de eerste vraag van den heer Albarda of toestemming voor afwijking van een regle ment alleen dan noodig is, wanneer een reglement reeds is goedgekeurd, antwoordde de bewindsman bevestigend. Het niet-toestaan aan werkloozen van vrij dom van de stempelplicht stempelvacantie wat de bedoeling van de even genoemde circulaire is de minister erkende 't open- lyk heeft plaats, wijl de regeering, die de vrijheid om aan een betooging deel te nemen uiteraard niet wil en niet kan ontnemen, aan den anderen kant niet geroepen is tot positieve daden, welke indruischen tegen het algemeen belang, of welke de openbare orde kunnen verstoren. Immers 8 November zoo zei de bewindsman is voorafgegaan door 20 September. De regeering aldus luidde het antwoord op een andere vraag van den heer Albarda blijft de verplichting tot stempelen eischen. Daarvan kan alleen vrijstelling ver leend worden bij overiyden in de naaste familie van den werklooze of by ernstige ziekte. Ten slotte op de laatste vraag ant woordde de minister, dat hy het gemeente bestuur van den Bosch bericht heeft, ernstige bezwaren te hebben tegen het nemen van strafmaatregelen- tegen werkloozen, welke op 8 November toch deelnemen aan de groote betooging.. Verder heeft de middag niets opgeleverd. Ziehier: vragen en antwoorden! Minister Donner zag zonder slag of stoot zijn ontwerp doorhameren, dat nieuwe be palingen brengt voor de gijseling en voor het beslag op den inhoud van safe-loketten. De Kamer komt in de volgende week niet bijeen. Zij bereidt zich dan voor op de be- grootings-discussies, welke op 8 November aanvangen. Wel zit de Eerste Kamer in de volgende week ter behandeling van het ontwerp be treffende de Godslastering. INTIMUS. DE WERKLOOSHEID. STEEDS STIJGENDE. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling aangesloten werkloozen vertoonde in de afgeloopen week weer een belangryke stijging en kwam van 595 op 668. Vooral in Beverwijk nam de werkloosheid in ernstige mate toe, terwijl ook de beide andere aange sloten gemeenten een stijging moesten eon- stateeren. De cijfers zijn thans: Beverwijk 403 (vorige week 351), Wijk aan Zee en Duin 213 (203) en Heemskerk 52 (41), FUSIE-COMITé „GROOT BEVERWIJK". Vrijdagavond werd ten raadhuize wederom een vergadering gehouden van het fusie- comité „Groot Beverwijk" dat samenvoeging beoogt van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Tot dez$ bijeenkomst wa ren met de afgevaardigden van de politieke organisaties ook de raadsleden van Wijk aan Zee en Duin uitgenoodigd. Van de elf uitge nood igde raadsleden, had een zestal aan den oproep gehoor gegeven, terwijl van drie raadsleden bericht van verhindering was ingekomen. De voorzitter van het comité, de heer P. J. J. Haazevoet memoreerde de vruchtbare discussies welke in de vorige bijeenkomst waren gehouden, naar aanleiding waarvan de besturen der politieke organisaties uit Wijk aan Zee en Duin hun' volle medewer king om tot een samenvoeging van beide ge meenten toornen hebben toegezegd. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de motieven, welke tot deze nieuwe fusie-poging hebben geleid en wees daarbij op de groote belan gen, die daarvoor pleiten. De voorzitter vestigde om. de aandacht op de sociale eenheid, welke de inwoners van de beide bij het fusievraagstuk geïnteres seerde gemeenten vormen en op hun ge- meenschappeiy.ke belangen tem aanzien van volkshuisvesting, onderwas, haven- en marktwezen, verkeer, enz. De heer Pattes was van oordeel, dat deze bijeenkomst niet tot die resultaten zou leide'n, welke men zich daarvan had voorge steld, want daarvoor is de aanwezigheid van meer leden van den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin noodzakelijk. Mem kan het voor en tegen van het vraagstuk overwegen, doch dat sluit in, dat een latere noodzake lijk geworden bijeenkomst tot herhalingen zal leiden. Spr. achtte het daarom gewenscht de vergadering te verdagen teneinde ook den, thans afwezig zijnden raadsleden gelegen heid te geven de besprekingen bij te Wonen. Spr. deed daartoe het voorstel. Na eenige besprekingen werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen en werd de vergadering verdaagd tot Donder dag 10 Nov. a.s. IN DE VISSCHERSHAVEN GEREDEN. Hedenmorgen had de ongeveer 20-jarige Schelling het ongeluk terwijl hy op zijn rij wiel zat, van de Trawlerkade in de Vis- schershaven te rijden. Door eenige omstan ders geholpen had men den drenkeling spoe dig weer op het droge. Het bleek echter, dat hij zich ernstig aan de kin had gewond, zoodat hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. Het rijwiel werd later opgevischt. VON GRONAU WORDT TERUGVERWACHT. KARAC "II, 28 October (V.D.) De Duit sche Wereldvlieger von Gronau kam in der loop van de volgende week in Duitschlam wórden terugverwacht. BURGERLIJKE STAND IJMUIiDEN. GeboortenE. Ras—Bakker d.; K. J. Cop- pensLammers d.; G. WassenaarPrins d.; Overleden: Johanna Ouwehand 49 j.. eebtg. v. K. Klok; Jan vain der Wal 2 j„ zoon van J. v. d. Wal; Johannes Pétruis Mulder 44 j. echt,gen. van M, J. van Noort. Gehuwden: G. F. Boon en J. P. d? Wit, W Huigen en J. Kleinman; K de Jong en G. van Veen; A. C. Sfcraajk en M. de Win ter. Ondertrouwden: K, Gouda en K. M. Zwart B. A. Holleman en J. C. M. Bruin; M. Trie en G. Broeksma; D. N. van Dolden en W. F. Engelhart; G. Wortel en C. Peters; S. de Weers en C, M. Dujjin.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2