Over den Atlantischen Oceaan Van alles en nog waf. OPGAAF GEVRAAGD ZEGE L'S Stoffenhuis B stoelen met leer 15.- ORGELS w Veiling te SJmuiden H. M. KONING F. BA adverteeres heeft succes. Van een Draufganger, Overwinnaar en Clown door HETE NEBEL. Hamburgers ontmoet men op bet water en op het land. Hetzij in het heete woestijn zand van de Sahara, hetzij in Groenlands ijszeeën, in de Indische oerwouden of in Pruisisch Berlijn. Het was in het toonfilm- atelier van de Ufa, buiten in Babelsberg, dat wij elkaar ontmoetten, wij, twee' Hamburgers, met Elbe-water gedoopt. Hans Albers schudt mij de hand, de man, dien de Berlijners als hun modernsten en meest Berlijnschen acteur beschouwen. Eer lijk gezegd, kan Berlijn hier ten volle aan spraak op maken, want was Berlijn en het Berlijnsche tooneel er niet geweest, dan had den we ook geen Hans Albers gehad Hij be greep ons tempo, onze manieren, hij ver overde zich een plaats in de harten van de Berlijners en werd een der hunnen. Toch leert men den echten Hamburger jongen eerst kennen, wanneer men in een atelier pauze in de cantine met hem babbelt. Voor mij zit, erg ongegeneerd in badman tel, de onvermijdelijke sigaar in den mond hoek, de anders zoo elegante Hans Albers. Stralende helblauwe oogen, lachend en bab belend. Alles aan hem is van top tot teen „Draufganger", een echte „Overwinnaar". Beleefd vriendelijk ontvangt de groote acteur mij. „Wat kan ik voor u doen?" „Ach, mijnheer Albers, ik wou graag een 'beetje met u boomen". Hij schrok. „Uit Hamburg?" Toen begrepen wij elkaar. Wij spraken over Hamburg, over jeugd iger in neringen, over den blauwen Alster, de haven en de Dom. Dat is niet een kerk, maar de groote kerstmarkt in Hamburg. Vier weken duurt dat, en met- zijn draaimo lens en kermistenten zijn onuitwischbare kinderdroomen en kerstmispret vereenigd. Hans Albers houdt van zijn vaderstad, en alles, wat uit Hamburg komt, is bij hem wel kom. Wat heeft het hem plezier ge'daan, toen hij kortgeleden door de Hamburgers zoo uit bundig begroet en gevierd werd! Uit goed ingelichte kringen had ik over de successen van den kunstenaar in Maag denburg en Kassei gehoord. Ik vertelde hem Hans Albers. daarover en vroeg hem, hoe hij zich. voelde, toen hij zoo gevierd werd. Hoe men zich voelt, als men zoo beroemd is. Een peinzende, droomerige glimlach. „Ja, ziet u, als men zoo gevierd wordt, zooals het mij gebeurt, dan verheug ik mij het meeste over de blijdschap, die mijn oude 83-jarige moeder daarover heeft. Die leeft kalm haar leventje en volgt alles wat mij betreft, met zoo'n belangstelling, als alleen een moeder maar kan hebben. Alle krantenberichten leest en verzamelt ze, ik heb haar daarvoor een speciaal album gegeven. Zij leeft alleen voor mij, die lieve, oude vrouw". Het heeft mij ontroerd, te zien, hoe deze man, bijna vroom over zijn moeder spreekt. Wij babbelden verder. Hans Albers vertelde van zijn kinderjaren, kwajongensstreken, overgangsjaren en zijn verdere ontwikkeling Een erg vermakelijke gebeurtenis komt hem daarbij in de gedachten. „Stelt u eens voor, wat mij kortgeleden gebeurde. In den zomer ging ik met mijn wagen in Hamburg over den Jungfernstieg. Daar zag ik mijn vroegeten chef uit den tijd toen ik leerling-koopman was Uit louter aan hankelijkheid en uit vreugde over de ontmoe ting sprong ik uit mijn wagen, had nog moei te, mijnheer X. in te halen, en begroette toen blijmoedig den „chef"." Éérst verwonderd, dan zichtbaar verlegen, reikt hij mij met afgemeten hoffelijkheid en een beetje aarzelend de hand. Dan klinken de klassieke woorden: „Nu, bent u nu reeds tooneelspeler? Ja..'., nu.... weest u dan maar erg vlijtig!" Hij had het nauwelijks ge zegd of hij was verdwenen! Tegen zooiets doet men niets". „Wat heeft u toen gezegd, mijnheer Al ters?" vroeg ik. „Laat ik u dat maar niet vertellen, u kunt het toch niet in de krant zetten!" Hoe Albers den moeilijken tijd opvat, op welke decente manier hij daar helpt, waar het noodig is, zoowel in familie- of in vrien denkring, dat weten alleen ingewijden. De groote kunstenaar, die zich zeker menige luxe veroorloven kan, ziet van vele dingen af, daar hij den nood in aanmerking neemt, die rond om hem heerscht. Als wij na ons babbeluur tje, van elkaar gaan, verheug ik mij zeer over de ontmoeting met- den grooten acteur en zijn geboorteplaats-trouwen Hamburger. Ja, ja, de Hamburgers ontmoet men te water en te land. HAROLD LLOYD's 350ste FILM! „Movie Grazy", Harold Lloyd's nieuwste comedïe, is de 350ste film waarin de komiek ais ster optrade sinds hij, nu zestien jaar ge leden, zijn filmcarrière begon. In den laatsten tijd heeft Lloyd niet meer dan hoogstens één film per jaar gemaakt. Toen hij echter nog voor Hal Roach werkte dra axle hij ontelbare één- en twee-acters als „Willie Work" en later als „Lonesome Luke". Toen deed de hoornen bril zijn intrede en maakte hij een groote aantal kluchten, waarin hij in ons land als „Kareltje" beroemd werd. Toen kwa men zijn groote films: „Grootmoeders jon gen", „De Groen", „De Straatzendeling", Harold on den Eensmanswagen" ..Kijk uit Harold' en thans Movie Crazy" Constance Cummings is zijn „leading lady" in de nieu- 5ve comedie. Aroeba. Landschap op Aroeba. 's Nachts om twee uur uit Maracaibo. Net vóór de eerste binnenkomende tankers over de Bar, een heelen dag op zee en om 8 uur meert de Eagle tanker aan den steiger der Maatschappij, waar de gezagvoerder onge duldig staat te wachten, want om half negen moet ik spreken. Daar ik met eigen projec tielantaarn werken moet, wordt het vijf mi nuten later en dan zijn zestig Nederlanders, waaronder verscheidene daar geboren Kolo nisten, voor het eerst op Aroeba bijeen. Een aardig succes voor het Alg. Ned. Verbond, dat ook dit zaakje in orde maakte: een Hollandsche lezing in het clubgebouw van een Amerikaansche Maatschappij! Den volgenden dag weer vroeg op stap. Eerst naar het „Bloemenlaantje". De naam doet weldadig aan en doet veel verwachten. En er was veel, natuurlijk dank zij het regen- rijke voorjaar, zelfs voor deze droge streken. Overal klommen blauwkelk (Haagwinde) en passiebloem over de scherpe stekels der or- gelcactussen of zij heelemaal geen zachte teere bladen hadden. Divi divi en Cassia- soorten bloeiden hier en daar volop, evenzoo de vijgencactus en zelfs de groote orgelcac- teeën. Aroeba maakt een bloemenrijkeren indruk dan Curacao, maar een verschil van 10 m.M. in regenval kan veel doen. Wel lijkt de oud-vulkanische bodem van Aroeba het water beter vast te houden dan de koraal- kalken van Curacao; in de lagere gedeelten althans, want toen wij den Kristalberg be- klommen. bleek ook daar bijna niets anders te groeien dan de drie gewone cactussoorten, waarvan de meloencactus ons thans ver gastte op heerlijke peervormige ronde vruch ten. Net kruisbessen! Verder wemelde het er van prachtige glasheldere kwartskristalle- tjes, losgekomen bij de goudgr averij, die hier in vroeger jaren den bodem tot tientallen meters diepte doorwoeld heeft. Men zegt, dat. het eiland zijn naam aan vroeger gevonden goud te danken heeft. 's Middags maken wij een rit naar den Zuidpunt van het eiland, waar in twee jaar tijds een stad verrees om de Amerikaansche petroleumraffinaderij, de Lago, die juist dooi de Standard Oil is overgenomen Een flink bedrijf ook alweer met een mooie groote club, aardige huizen en nog een onaardig groot aantal kroegen en danshuizen, waar de politie nogal eens wat mee te doen heeft. Maar dat wordt ook al weer beter, nu veel Amerikaansche metaalbewerkers door Hol landers uit Curacao vervangen worden. Deze olie-industrie is een de woornaamste bronnen van inkomsten voor het West-Indische Gou vernement en het hebt, dat er groote uitbrei ding te wachten staat. Maar thans reeds be taalt Aroeba het tekort in de kassen van Curacao en Bonaire. Ondertusschen wordt er overal geïnfor meerd naar sporen van oude Indiaansche nederzettingen, maar er is blijkbaar weinig van terug te vinden. Wij bezoeken dan eerst de streek waar. Pater van Koolwijk vijftig jaar geleden opgravingen heeft gedaan. maar daar zijn alleen wat potscherven over. Dan klauteren wij een rotsklip rond, waar in grotten hier en daar met oker geschilderde rotsteekeningen voorkomen. Kringetjes en streepjes. Niets begrijpbaars. Maar prachtige parkieten en een groote havik, die jacht op hen maakte en ze nogal eens ving ook, zoo- als uit door ons gevonden veerenkransen bleek. Wat- zijn die veeren mooi, groen, geel, rood en blauw. Ep. felle tinten allemaal Dan gaat het dwars door de heuvels heen naar de Noordkust, waar op de plantage Fontein nog veel duidelijker teekeningen te vinden zijn, en waar ik ook een zeer ruw af gewerkte steenen bijl opraapte. Verder cac tussen en leguanen, een paar aardige bron nen en een prachtig panorama over de Lago als wij de waterleiding weer kruisen. En toch zou ik nog aardige dingen vinden. Aroeka heeft op verscheidene plaatsen duin gebieden, waar kwartszand, door de zee los- gespoeld, door den wind opgeworpen en vastgehouden wordt door helm en zandzegge net als bij ons. Daar zou het heen, naar de Noordkust van het eiland, waar ook veel In dianen afstammelingen moeten wonen. Ik moet toch eens door Noord-Amerika ook, want wat men mij hier als Indianen aan wijst, heeft vaak een uitgesproken mon- goolsch type. Daarbij zitten hier onder de Aroebanen veel afstammelingen van Span jaarden en Italianen. Negerbloed is er zoo wat heelemaal niet, en dat valt buitengewoon sterk op. Bijna alle inwoners zijn veel blan ker dan ikzelf na zoo zes weken tropenzon! Wij zwerven dus langs de Noordkust, eerst langs het zandstrand, dat hier nu eindelijk eens rijk aan aardige schelpjes blijkt te zijn. De zon begint al te dalen en werpt prachtige lichteffecten op zand en golven. Dus klaute ren wij boven op een duintop om het land schap te overzien en daar valt dadelijk op dat er eilandjes van steenen of zoo iets lig gen midden in de groote stuifzandvlakten. Even er naar toe en warempel: het zijn schelphoopen, allerlei soorten door elkaar, allemaal stukgeslagen om het dier er uit te krijgen en niet op de handige manier van Bonairee maar heelemaal aan gruzelemen ten, een veel primitievere methode. En de voorwerpen, waarmee dat is geschied, liggen er ook nog. Granietkeien, die randslijtagé vertoonen, soms met een kunstmatige uithol ling als houvast voor den duim of met een scherpen kant door afslaan van scherven verkregen. Helaas geen spoor van aardewerk of andere mogelijke indicatie van meer of minder hoogen ouderdom. Maar nu de vind plaats eenmaal bekend is zullen wij er bin nenkort wel meer van hooren. Dat is in goede handen. Wij kijken nog even aan het Zuiderstrand ook Élke hoek heeft toch zijn eigenaardig heden. Hier ligt het voor de variatie eens vol met sponsen, meest in den vorm van aller aardigste langwerpige bekertjes. Bloemen - vaasjes noemen ze ze hier. Dus den volgen den morgen met den havenmeester er op uit en een blikje sardientjes. Enkele druppeltjes olie op het w?fer laten zien, dat ook in den havenmond tusschen en op de koralen zeer veel sponsen groeien. Opvallend arm aan visch schijnen de koraalbanken hier te zijn. Of wij hebben te kort gezocht, want de van Nes lag weer onder stoom om ons naar Cu racao terug te brengen. Van boord af kunnen wij het aardige stadje nog eens rustig be kijken. Wat maken onze eilanden daar toch een netten verzorgden indruk. De Gezagheb- berswoning en de paar huizen daarnaast zijn splinternieuw en modern, maar de pasan- grahan, de gouvernjem entskan tor en. het vuurtorentje, dat zijn weer echt gezellige oud-Hollandsche hoekjes, zij het dan ook aangepast aan het licht- en lucht-leven in de tropen. En als wij wegstoomen langs de schoenertjes. die aan de kade liggen te laden en wij zien de masten voorbijglijden langs de met roode daken voorziene huizen langs den waterkant, dan komen camera en filmtoestel weer voor den dag om ook van dit hoekje van ons Rijksgrondgebied een paar aardige indrukken vast te leggen. VAN DER SLEEN. UIT DE WERELD VAN DE FILM. DE VERFILMING VAN TARZAN D o o r W. S. VAN DYKE. De regisseur van „Tarzan", W. S. van Dyke. „Afrika zit hem in het bloed", zegt men dikwijls van ontdekkingsreizigers of jagers op groot wild, die jaar na jaar terugkeeren om in de wildernis nieuwe avonturen te zoe ken. Deze eigenaardige aantrekkingskracht van het Zwarte Werelddeel is ook doorge drongen in Hollywood en ongeveer ee'n jaar nadat ik terug kwam van de expeditie voor de opnemingen van Trader Hora boq$ Metro Goldwyn Mayer mij de gelegenheid aan om wederom een wildernisfilm te maken. Ik voelde mij niet zeker, dat wij de moei lijkheden zouden kunnen overwinnen om een geschiedenis als Tarzan te verfilmen. Ik be schouwde de problemen als veel grooter dan die wij voor Trader Horn hebben opgelost. Toen wij het manuscript doorlazen om de mogelijkheden van de verschillende scènes te overwegen, zag ik. dat de geschiedenis zeer interessant was en ik geloof, dat dit einde lijk het ideale wildernisverhaal voor verfil ming is. De dieren en inboorlingen in dit ver- haai staan voortdurend in nauw verband met de geschiedenis van de hoofdpersonen. De keus om de hoofdrol toe te vertrouwen aan Johnny Weismuller is volgens mij de beste, die gemaakt kon worden, Deze jonge man is een zuivere verpersoonlijking van de Tarzan, zooals deze door den schrijver Edgar Rice Burroughs in zijn boeken geschapen is. Hij is niet te knap, maar zijn gelaatstrekken zijn regelmatig en sterk. De ontwikkeling van zijn spieren door jarenlang zwemmen, stelt hem in staat, langs klimplanten zich door de boomen te slingeren met een adembenemen de snelheid. Het groot aantal scènes, waar Tarzan zich met veel apen in de boomen bevindt, stelde ons voor bijna onoverkomelijke fotografische moeilijkheden. De vlucht van de bewegende figuren door de boomen en de zware scha duwen maakten, dat onze operateurs voort durend moesten uitzoeken onder welken hoek de handeling het best opgenomen kon wor den. De plaats van de handeling is ongeveer in dezelfde landstreek, waar wij Trader Horn opgenomen hebben. Het Albertameer en de Maanbergen vormden den voornaamsten achtergrond voor deze film. De vele foto's en landkaarten, die wij van onze expeditie had den meegebracht, waren waardevolle hulp middelen bij het maken van den achtergrond. Wij hebben het grootste aantal dieren noo - dig gehad, dat ooit voor een film bij elkaar gebracht werd. Een groot aantal hiervan werd gehuurd van circussen en dierentuinen uit geheel Amerika, De verzameling bevatte een kudde van twintig' olifanten, een dozijn nijlpaarden, enkele dozijnen leeuwen, kudden zebra's, antilopen, gnoe's, herten, hyena's, apen, bavianen en gorilla's. De dierenscènes, die wij moesten omiemen. zijn waarschijnlijk de moeilijkste, die ooit beproefd zijn. In een van deze scènes valt een kudde olifanten een inboorlingendorp aan, dat geheel verwoest wordt. Boomen wor den ontworteld en een groote oppervlakte wordt geheel platgetrapt. Ons doel is geweest te beproeven zoo ge trouw mogelijk de spannende, avonturen van Edgar Rice Burroughs' verhalen uit te beel den. gehoopt een contract voor Hollywood te krij gen. Daarom ben ik al jaren geleden begon nen Engelsch te leeren". Charlotte Susa is jarenlang aan het Duitsche tooneel verbonden geweest. Haar eerste film „De Tijger" had een enorm suc ces. Een productief dichter, Op den 5den November 1494 werd te N>eu, renberg 1-Ians Sachs, de beroemde dichter! schoenmaker geboren. Volgens zijn eigen tel! ling heeft hij 6048 gedichten, 208 blijspelen en tragediën, 1700 fabels en kluchten, 73 oorlogs- en drinkliederen en een groot aap, tal psalmen en geestelijke liederen gemaakt! Groote jacht op „wilde beesten". In noordelijk Transvaal vindt de grootste jacht van de wereld plaats. De duizenden „wilde beesten", een soort antilope, veroor zaken zulk een schade aan die streek, dat de Regeering onbeperkte schietrechten heeft ge geven aan alle jagers, die de som van 1 pond betalen. Honderden biltonjagers (bil- tong is gerookt gedroogd vleesch) hebben hun wagens gepakt en haasten zich naar het tooneel, want zij krijgen dertig cents pgr pond voor het gedroogde vleesch en vinden gemakkelijk een markt voor de huiden. De jacht, die feitelijk geen jacht genoemd kan worden (want ze is ontaard in een slacht- partij), is zeer zeker van geweldige propor ties: binnen een kort tijdperk zijn niet min der dan 4000 dieren geschoten. Steden van één inwoner. Hoe vreemd het ook mag klinken, er be staan in dezen tijd van dakloosheid groote steden, die vrijwel onbewoond zijn. Amerika, dat evenals de oude wereld duizenden „her bergt", die niet weten, waar zij 's nachts moeten slapen, is desondanks een dergelijke stad rijk. De „New-York-Times" licht ons hierover in. Een correspondent van dit blad reisde door Zuid-Californië en dee'd ook de plaats Calico aan. Tot zijn verwondering vond hij dit vlek, dat hij al eens eerder had bezocht, geheel ver laten, Tenminste, dit leek zoo bij den eersten aanblik. Later bleek het, dat er nog één oude man aanwezig' was, maar de correspondent had uren rondgewandeld voor hij den ouden heer ontdekte. De man, die een grijzen baard had en er overigens uitzag, alsof hij was ontsnapt uit een sprookje, vertelde den ontdanen reiziger de historie van de stad Calico. „Lang geleden aldus sprak de grijsaard in het jaar 1907 werd in deze streek een ertsader ontdekt en vol vreugde stichtte men de stad Calico. Na twee jaar was de bevol king aangegroeid tot 25.000 zielen. Toen de groote oorlog uitbrak telde de stad reeds 50.000 mannen, vrouwen en kinderen. In het. jaar 1927 werd het twintigjarig be staan der nederzetting gevierd, met helaas slechts 25.000 inwoners, want het was in middels uitgekomen, dat de ijzer pro due tie minder opbracht dan men had gehoopt en verwacht. Ongeveer twee jaar geleden moest het bedrijf geheel worden stop gezet en daar men geen kans zag andere middelen van be staan binnen de kom der gemeente in het' leven te roepen stroomden de menschen weg, gelijk het water uit een lekgeslagen tobbe. Ik kon van mijn huisje niet scheiden en ben alleen achter gebleven". Ongeveer hetzelfde lot als Calico trof de stad Grub. Ook deze naam is op de land kaart van Amerika aan te treffen. Toen 4 jaar geleden in Texas oliebronnen werden ontdekt, trokken velen naar het nieuwe land van belofte. Experts beweerden, dat er goud was te ver dienen en daardoor ontstond een stad. die weldra op een bevolkingscijfer van 100.000 mocht bogen. Als gevolg van de algemeene crisis trad er ee'n noodtoestand in, die er tenslotte toe leidde, dat Grub werd verlaten. De eens bloeiende stad is thans een steenenzee, waar hongerige dieren den strijd om het bestaan uitvechten. Een zinkend eiland Dr. Chester A. Reeds van het Natuurweten schappelijk Museum te New York bericht, dat het eiland Manhattan, waarop genoemde stad is gebouwd, langzamerhand in de zee verzinkt en dat die verzinking in de laatste 42 jaar één Eng. duim heeft bedragen. van prijs voor het geheel schoonmaken voor Inspectie van een stoomtrawler (kustboot). Materiaal en verzeke ring voor rekening van inschrijver. Brieven onder nr. 65 Bureau Dm. Courant. 16 JOURNAAL. Upton Sinclair heeft een contract met Me- tro-Goldwyn-Mayer afgesloten om een ori gineel verhaal voor de film te schrijven. Van Sinclair zijn verschillende bekende romans verschenen, waarvan „Petroleum" in Hol land het meest bekend is. Dit jaar zal in ons land de verfilming van zijn boek The wet parade (Alcohol) worden uitgebracht. John Gilbert, die zeer veel zorg aan zijn uiterlijk besteedt, heeft het land aan kap pers. Hij wacht tot de regisseur aanmer king maakt, voor hij zijn haar laat knippen, en als hij naar den kapper gaat, laat hij het zoo kort knippen dat hij voorloopig er niet meer heen hoeft. Eenigen tijd geleden zag Irving Thalberg in Europa de film „De Klauw" met Charlot te Susa in de hoofdrol. Haar spel was voor hem aanleiding haar een langdurig contract aan te bieden met de Metro. De Duitsche actrice is onlangs in New- York aangekomen en werd door verschillen de verslaggevers geïnterviewd. Zij spreekt zeer goed Engelsch, met slechts een nauwe lijks waarneembaar accent „Sommigen zeggen, dat ik lijk op Mariene Dietrich, speel als Greta Garbo en fotogra feer als Vilma Banky.", zeide zij „maar ik wil alleen mezelf zijn en hoop hier een kans te krijgen. Ik heb altijd d-e techniek van de Amerikaansche filmindustrie bewonderd en extrT AAM B8EDBMG in Grep Spiraal 140 breed tegen I r per el Atelier voor 't maken van japonnen. Groote sorteering in KOUSEW Eftg TRBCOTAOE tegen zeer lage prijzen. Kalverstraat 116 - IJmutden-O. Wit Kolenfornuis 12.50. Vaste Waschtafel 3, Buffet 14.—. Spiegel 3. 2 Fauteuils, 4 Stoe len 11, 2 Crapaud'S, 4 Stoelen 9.9Dressoir 1-6.50, Eiken Wasch'lcast 2 0, Pr. eik. Schuif tafel S, 1 pers. Eng. Ledikant 3.9 0, Eiken Theekast 3.50, Jlalf Hang- en Legkast m. spie gel 21.50, Kinderstoel 1.50. Divnnbed 2.50, Keukentafel 98 ct. Velo Wasclimachine 12,50. Mooi Vloerkleed 5, Kachels v.a. 2. Studiepiano 12.50. Aarda.p- pelschilma chine 20, Kool-in ij- ma chine f 15, Nachtkastje 0.9 8 Jaarsma haard 17,50. Gasfor nuis 8.50, Badkuip 3. IJ. W. DAMES, -JA NSW EG 14 b. h, Station, Tel. 10910 Haarlem f2. VANAF gg P- mnd. IN HUUR, desgewenscht met recht van Koop, met restitutie van huur gelden. Nieuwe orgels vanaf f120.- en gebruikte zeer voordeelig, Groote collectie PEDAALORGELSl Vraagt gratis cond. en cat. No.85 SB©J.0SSI4B>«1O8MS Ged. Oudegracht 108, Haarlem A'dam, R'dam, Hilversum, Goes I EIGEN HMBHP ISG6IIDWS&GD/I r VOOQAL ALS MEN STOOIAT MET ANTUDACIET VAN DE >TEiMM0lISHAMBIL"v KANAALSTRAAT C2Q STEEDS DE BESTESGDQTER VQDBEADIG.CQNCUDREEQENDÊ PQIJIEN/ wegens s terl'geval in café „FLORA" aan den Zee» weg op Vrijdag 25 November 1932 nam. 2 uur precies, ten ov. V. d, te Velsen gev. notaris G. D. BOERLAGE van: a. Een WOONHUIS en ERF to LJmuiden Oost, Heides Trimt 2(5, met een zeer gunstig aan- eengelegcn terrein aan dio straat, kad. bek. gem. Vclscn, afd. IJmuiden, sectie M, nos. 631, 1375, 3212 en 1373, sa men groot 44 aren 47 centi aren in perc. en gecomb. b. WEILAND aan den Velser» dijk en Zijkannul B, lead, belc. gem. Velsen, sectie E no. 370, g*root 9 aren 80 centiaren. Beide perc. zijn niet verhuurd. Beli. tot de nal van den Heer J. J. PIROVANO. Nad. in.l. ten kantore van no taris BOERLAGE voornoemd. Timmerman en Aannemer Jaliamakade 59 Nieuw- en Verbouw -VIle soorten Onderhoudswerk Beleefd aanbevelend TIMMERMAN, METSELAAR en AANNEMER. Velsen: IVleervlietstr. K 98, Telefoon 655. ömuideni: Willem Barendsx* straat Ié, Telefoon 467.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 8