JOHNNY WEISSMULLER ALS TARZAN. Telgang. Liefde de Sterkste IJMUIDER courant dinsdag 8 november 1932 De naam van den wereld-kampioen-zwem mer Johnny Weissmuller is reeds over de ge- heele wereld bekend. Deze krachtige athleti- sche figuur kunnen we zien in de film Tar- zan, de Aapmensch, waarin hij de titelrol vervult. Als jongen was Weissmuller zwak en dik wijls ziek. Zijn ouders, die destijds in Chicago woonden, bezochten met hem verschillende specialisten, maar zonder resultaat. Eindelijk gaf een nieuwe huisdokter den raad alle pil len en medicijnen in den vuilnisbak te werpen eii den jongen veel sport, vooral zwemmen, te laten beoefenen. johnny voelde er eerst niet veel voor, maar hij liet zich overtuigen en nam zwemlessen, lederen dag ging de jongen in het water en wat eerst een doktersvoorschrift was, werd later voor hem het grootste genoegen. Hij keek naar andere zwemmers en volgde hun techniek, tot hij na eenigen tijd een geheel eigen techniek begon te ontwikkelen. Intus- schen was de hoofdzaak, dat de jongen ge zond en sterk werd. Weissmuller's techniek begon de aandacht te trekken en William Bachrach, de trainer van de Illinois Athletic Club, gaf hem bij een bezoek aan Chicago gelegenheid te laten zien wat hij kon. Hij zag iets in den jongen en bood aan hem onder zijn hoede te nemen, in dien hij wilde beloven zich geheel door hem te laten leiden. Toen volgde een tijd van zwaar trainen. Het duurde ongeveer twee jaar voor Weissmuller aan een wedstrijd mocht deelnemen. Zijn zwemmen verwekte een ge weldige sensatie. In den kortst mogelijken tijd had Weissmuller alle records van 50 tot 880 yard op zijn naam staan en vertegenwoor digde hij Amerika bij de Olympische Spelen. In de film Tarzan vereischten verschillen de scènes opnamen, waarin hij door meren in het woud zwom en de camera hem volgde. Zijn krachtige spieren, die de aandacht van den productieleider op hem vestigden, waren een groot voordeel voor hem in deze zwem- scène. Toen regisseur van Dijke hem vertelde, dat in sommige scènes gezwommen moest worden, merkte Weissmuller op: „Dat zal mij geheel met de camera en de microphoon ver zoenen. Een paar zwemscènes zullen mij meer op mijn gemak doen voelen dan alle andere" Het fotografeeren van een zwemmer in het water was een lastig probleem voor/den ope rateur. De bewegingen van de camera moes ten zoo geregeld worden, dat deze hem kon volgen met dezelfde snelheid, waarmee hij in het water vooruit kwam. UIT DE HAARLEMSCHE GEVANGENIS ONTVLUCHT. NACHTELIJK SPEUREN HAD GEEN RESULTAAT. De ontsnapte gevangene. In den nacht van Zondag op Maanidlag om streeks drie uur, werd geconstateerd dat een gevangene uit de strafgevangenis aan dien ïïarmenjansweg was ontvlucht. Heit iis de 25-jarige Duitse lier Fritz Bahlike, die 18 maanden gevangen zat wegen diefstal en nog 13 maanden tegoed had. Hij heeft kanis gezien de tralies van den in zijn cel uitkomen dien lucihltlkoker te verbuigen en door deze ventilatie-inrichting te ont vluchten. Over een dei1 muren aan de Pape- torenvest, kwam hij ten slotte in vrijheid. Onmiddellijk is een uitgebreid onderzoek ingesteld door rechercheurs en agenten met beliulp van een politiehond. Een der agenten zag op de basoulebrug van den Haarlemmermee rspo-oirweg een witachtige gedaante, welke wellicht de vluchteling was, daar hij in een hemd was gkleed, en de gevangenis had verlaten met medeneming van een deken. De agent loste een schot uit zijn revolver, •toen de gedaante zich verwijderd? nadat- hij werd aangroepen Men heeft hem in de rich ting van de spoorlijn Haarlem-Amsterdam zien gaan. De agent heeft toen een tweede sohot gelost en is de vluchteling een eind- weegs achterna gegaan. Alles bleef echter zonder resultaat en de gevangene is spoorloos verdwenen. In verband met het bovenstaande verzoekt de commissaris van politie te Haarlem na mens den Officier van Justitie opsporin: aanhouding en voorgeleiding van: Fritz Bahlke, zich ook noemende Fritz Eis ter, geboren 19 Maart 1907 te Mümchen. Signalement: lang 1.761/2 meter, middel- blond haar, groenachtige oogen, hoog voor hoofd met rimpels. Hij heeft litteekens aan het eerste lid van den middelvinger en het eerste lid van den duim dier linkerhand en liitteeikens aan belle polsgewrichten en de rechterzijde van het gelaat. Naar wij vernemen hebben ontsnappingen uit de Haarlemsche gevangenis, of pogingen tot ontsnapping, in de afgeloopen tien jaar niet plaats gehad. Tien jaar geleden is het een gevangene lukt, over den muur te klimmen en te ont snappen. De man is toen achter op een trein gesprongen. Denzelfden dag is hij echter weer bij de spoorlijn gevonden. In de gevangenis heeft natuurlijk voort durend de gewone oonitroie plaarts, maar de buitenzijde van het gebouw wordt niet be waakt. De politie zet natuurlijk haar onderzoek voort. Er was een aanwijzing, dat er in de om geving van Spaarndam een onderzoek ge- wensch was." Dit is evenwel op niets uitg-eloo- pen. De vluchteling werd daar niet gevonden. Nader vernemen wij nog, dat di? ontsnapte gevangene in een zoogenaamde strafcel zat. Hij was daarin geplaatst omdat hij togen de -regelen van het huis gezondigd had. De inrichting van die strafcel week af van de gewone cellen en daarvan heeft de gevangene handig gebruik gemaakt. Het is door het ge beurde duidelijk geworden, dat de inrichtins van deze strafcel geen voldoende waarborgen bood tegen ontvluchting. De gewone cellen zijn zóó goed verzekerd, dat onitsnappini vrijwel tot de onmogelijkheden behoort. Om uit deze strafcel te komen moest de gevan gene wel over een groote dosis moed en kracht beschikken, maar een bijzondere- acrobatische vaardigheid was voor -n ontvluchting toch niet noodig. Toen hij eenmaal op het dak van de keuken gekomen was, kon hij ge makkelijk op de binnenplaats komen en over een boom en over den -muur klimmen. In het woonwagenkamp is ook door de politie een onderzoek ingesteld, maar dit leverde evenmin iets op. Het vermoeden is, dat -de vluchteling er nog niet in geslaagd is- om zich van kleeren. te voorzien. Misschien heeft hij zich ergens in een schuur of een varkenshok ver borgen, om vandaar te trachten ergens in te breken om aan kleeren te komen. De mogelijkheid is natuurlijk niet uitge sloten, dat de vluchteling inmiddels reeds kieeren gekregen heeft van een vriend die hij na zijn uitbraak ontmoet heeft. Het is even-wel niet aan te nemen, dat hij een buitenstaander van t? voren over zijn voor genomen vlucht heeft ingelicht-, want hij ontving in die gevangenis geen bezoek en geen brieven. NOODLOTTIGE BRAND. Bij een brand in een landbeuwerswoning te Oss zijn de eigenaar Jansen en zijn zuster, ernsrig gewond. Veertig kippen, eenige var kens en twee kalveren "verbrandden. De oor zaak van den brand is vermoedelijk kortslui ting. Alles was verzekerd. ERNSTIG GEVAL VAN GAS- /ERSTIKKING. VIER DOODEN TE WASSENAAR. WASSENAAR. 7 Nov. (VJD.) In een woning aan het Buchtplein alhier heeft zich in den afgelopen nacht een zeer ernstig geval van gasverstikkin-g voorgedaan, waar van twee kinderen van vier jaar, een kind van nog geen jaar en een vrouw van der tig jaar bet slachtoffer zijn geworden. De politic heeft de zaak in onderzoek; nadere bijzonderheden zijn niet bekend. PRESIDENT VAN DEN RIJKSDAG BERLIJN. 7 November (V. D.) Naar uit de wandelgangen van den Rijksdag verluidt is 't oudste lid van den Rijksdag en derhalve presi dent van de eerste Rijksdagzitting het lid generaal Litzmann, die als aanvoerder van de nationaal socialistische lijst te Frankfort an der Oder is gekozen. Generaal Litzmann is 82 jaar oud. Gratis Ongevallen-Verzekering voor abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van Het Nieuwe Avondblad IJMUIDER COURANT voor Velsen, Beverwijk en Omstreken. VERZEKERINGSVOORWAARDEN. Elke abonné op bet geïllustreerd Zondagsblad van Het Nieuwe Avondblad IJMUIDER COURANT voor Velsen, Beverwijk en Omstreken is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van Het Nieuwe Avondblad IJmulder Courant voor Velsen, Beverwijk en Omstreken de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden: zijn veroorzaakt door grove nalatigheid of grove onvoorzlch tigheid, tenzij ten genoege van de Nieuwe HAVBank het bewijs in bet tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering goldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeval veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zellverdediging, ot wel bij poging tot redding van personen, o; tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnig heid oi verstandsverbijstering zal raken, of zich buiten Europa mocht begeven behalve indien hij van ccnc EuropecscUe haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip me: vast dek in tijd van vrede) of indien bij zich in krijgsdienst te land o( ie water begeeft en evenzoor van den dag al waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van hot geïllustreerd Zondagsblad van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant vooi Velsen, Beverwijk on Om streken te betalen of dit blad ophoudt te verschijnen, of de Directie van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant voor Velsen, Beverwijk en Omstreken de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel :al vervalleD en krachteloos worden Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich et de bereiding, het verwerken of vervoeren van of proefnemingen et buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, napbta acetyleengas, ot andere licht-ontplofbare ot licht-ontvlambarc stoffen bezig houden, ol daarbij desbewust tegenwoordig zijn Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten circusrijders en dergelijkcn, Zeevisschers, zeevarenden en personee van den Loodsdiens: zijn in de verzekering begrepen, :n wol, wat betreft ongevallen aan den wal. voor alle uitkeeringenVerlies van ledematen wordt ook boord gedekt, doch op uitkeering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had Indien de gevolgen van een ongeval door ziekelijke omstandigheden waarin de verzekerde verkeerde op bet -oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schade loosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van de-Nieuwe HAVBank zoude hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon door betzelfde ongeval getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende Is aan de ivolgen van een ongeval zal de verzekering tijdelijk buiten kracht jn met betrekking tot elk nieuw ongeval dat den verzekerdo mocht treffen. Art. 6. Ingeval een geabonneerde een ongeval overkomt moeti in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel, zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden de Directie van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant Velsen, Beverwijk en Omstreken en Indien zoodanige kennis geving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is ge schled. dan zal geenerleï uitkeering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving vm het overlijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worden in het ongeval aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na bet ongeval, moet de hulp van een be voegd geneeskundige wordeD ingeroepen en de verzekerde Is gehou den onder geneeskundige behandeliog te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van de Nieuwe HAVBank toegestaan worden den verwonde te onderzoeken wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijze geSischt kan wordeD, en de Nieuwe HAVBank heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Nieuwe HAVBank van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe bet schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden Ingeval van eenig ongeval met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant voor Velsen Beverwijk en Omstreken schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeval aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van eon ot meet der In dit arttkei genoemde verplichtingenzal elke aanspraak op nitkccring voor belanghebben den verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den be- handelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uitkee ring, en ingeval van overlijden, van de doodactc, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering De overgelegde stukken blijven het eigendom van de Nieuwe HAV Bank. De kosten der geiiisohte verklaringen komen ten laste dengene, die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering door de Nieuwe HAVBank verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant voor Velsen, Beverwijk cd Omstreken, slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende(n) getcekende quitantie, terwijl de verzekerin: bij uitbetaling van een bedrag van meer dan twee honderd en vijft-'- guldeD zal vervallen. Van geen som, die verschuldigd is, za'. interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijnj terwijl de verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand nadat he' is toegestaan geworden, is ingevorderd. Art. 7. Alle geschillen uit do voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kost" dragen benevens do helft van het honorarium der scheidslieden Art. 8. Bezwaring ot vervreemding van de rechten, voor i geabonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft g< rechtsgevolg. Alzoo zal net ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote of erfgenamen vaD den verzekerde in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben Met het oog op de vaststelling dei identiteit van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgavr doeD aan de Directie van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant voor Velsen, Beverwijk en Omstreken. Artikel i. Als verzekerden worden beschouwd alle den, die aan de volgende vereischten voldoen: a. gedurende minstens twee weken als geabonneerde op het geïllustreerd Zondagsblad van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant voor Velsen, Beverwijk en Omstreken in de registers van Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant voor Vclson Beverwijken Omstreken zijn ingeschreven) D tusschcn 18 en 6o jaar oud zijn; o. niet lijdon aan ziekten of gebreken, welke voor hen net gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen Art. s. Onder ongeval, als ln deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstrceksche oorzaak van een lichame lijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt) den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waar van het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toege bracht geweld werd veroorzaakt, met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Art. 3. De uitkeeringen bedragen. 2000 GULDEN, Indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van de polis) de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde, waaronder uitsluitend verstaan wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten 01 beide banden, dan wel één voet en één band, boven den enkel of den pols, of onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen totale blindheid) een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. 600 GULDEN, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van de polis) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen 3X24 uur na het ongeval. 400 GULDEN, Indien bet ongeval) vallende binnen de grenzen van de polis) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. 400 GULDEN, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van de polis) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog totale blindheid dat oog)binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. 75 GULDEN, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van de polis) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van beide leden van een duim, binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. 75 GULDEN, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van de polis) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger, binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. SO GULDEN, indien bet ongeval (vallende binnen de van de polls) de eenige en rechtstreeksche oorzaak Is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger, binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. Is het ongeval een gevolg van een aan een personentrein, electrlsche-, stoom- of paardentram, huurrijtuig, autobus of taxi-automobiel overkomen ongeval, waarin de verzekerde als gewoon betalend passagier reist, dan wordt de uitkeering bij levenslange Invaliditeit gesteld op f 3000.en de uitkee ring bij overlijden op f 1000. Onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van ongeval de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeval reeds onbruikbare, gebrekkige, verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op, en niet in aanmerking komt bij uitkeering. Heeft het ongeval het verlies van meerdere vingers aan een hand tengevolge dan gaat de volle te verlecnen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Art. 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt echtgenoote, ot bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné Uitkeeringen wegens het verlies van ledematen, vingers ot oogen geschieden aan don abonné zolven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat dc noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letselen de oorzaak en het gevolg daarvan, bewezen zijn ten genoege der Nieuwe HAV Bank Art. 5. Eene uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen, direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal ot voorbeschikthetd van den ver zekerde o. door eenige heelkundige operatie 01 dooi uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is) e door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht do dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den Invloed van overprikkeling of somnambulisme was, of door bedwel mende dranken ol krankzinnigheid minder m staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen: door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig oi de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen wasj in duel, of gedurende de voorbereiding tot ot deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochten, of bij baden, zwemmen, automobielrijden motorwielrijden of wiel- door grove nalatigheid 01 grove onvoorzichtigheid, ot door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of in buitenlandschcn oorlog ot binnenlandsche beroerten. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken den verzekerde wordt ten opzichte van deze verzekering aangemerkt ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné m den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het eez'r tenzij voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin aL^ verzekerde is aangewezen, na schritelijk verzoek aan de administratie (Op 7 November is de nieuwe internationale telling van het bridgespel ingegaan.) De telling in het bridgespel is gewijzigd naar ik hoor, Daarover licht de krant haar lezers zeer nauwkeurig voor. Zij deelt hun in bijzonderheid de hooge uitspraak mee, Van 't Anglosaksisch-Gallisch- Amerikaansche Comité. Dit heeft er drie jaar op gezwoegd. maar nu is 't voor elkaar, Totdat men weer opnieuw begint, misschien het volgend jaar. Ik speel ook (als een smid. die op geen stukken Goudsmit ïs>, Ik gooi mijn aas van tijd tot tijd en vang zelfs weieens visch. Ik weet dat heeren sterker zijn dan vrouwen fin het spel), En 4at een boer graag tientjes pakt onthoud ik ook nog wel. Wanneer ik er maar trek in heb, dan sla ik graag mijn slag, Maar, schoon ik alledaags speel, speel ik lang niet allen dag. Op één ding was ik juist zoo trotsch, ik had nu haast geleerd, Hoe men de waarde van een spel na afloop calculeert. Contract gemaakt, een overtrek en gedoubleerd daarbij, Down, kwetsbaar al dan niet, en zelfs de grootste slempartij; Ik wist, hoe moeizaam het mocht gaan, hoe het berekend wordt, Mijn partner en ik kwamen althans nooit een punt tekort. Men biedt m' een nieuwe telling juist toen 'k dacht dat ik er was, Ik zit en kan wel anders, doch ik zeg met nadruk: pas! 'k Beken dat ik me thuisvoel bij het ras, dat het vertikt, Hoe Culbertson vertwlifelt en hoe Goudsmit is onthikt. Laat mij nu verder tellen, zooals ik het, eindlijk kan. 'k Raak tel kwijt van den telsans. dus daar raak ik niet meer an. Al speel ik dan geen bridge meer volgens allernieuwst model, Het gaat naar mijn opinie met het oude ook nog wel; Al ben ik in de bridgegeleerdheid voortaan niet in tel, Ik blijf maar rustig bridgen en beschouw het als een spel. P. GASUS. DE VERDWENEN NOTARIS GEARRESTEERD. In een villa te Wassenaar. IN AFWACHTING VAN DE ZITTING OPGESLOTEN. Naar wij vernemen is de Am sterdam sehe notaris, die Woensdag j.l. niet ter terechtzit ting was verschenen van de Arrondissemen-ts Rechtbank te Amsterdam, waar hij ter zake van valsche ambtseedige verklaringen in een effect-entransactiei moest terecht staan, en tegen wien sindsdien een bevel tot arrestatie was uitgevaardigd, na veel moeite Zondag middag door personeel van de Centrale Re cherche te Amsterdam, in een woning te Wassenaar waar hij vertoef-de, gearresteerd. De notaris is naar de hoofdstad overge bracht, waar hij op het Hoofdbureau van Politie in arrest is gesteld. Hij zal daar den nacht doorbrengen in afwachting van zijn zaak. die, nu dezen Woensdag 1.1. door zijn vlucht moest worden uitgesteld, heden zal worden behandeld. Nader vernemen wij, dat de arrestatie in samenwerking met de Was- senaarsche politie geschied is. BURGERLIJKE STAND i Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant vooi Velsen, Beverwijk ca Omstreken HAARLEM, 7 November. Getrouwd 5 November: J. H. Hulsbergen en J. E. Stremming. Bevallen 4 November: M. GrootMoryson, z.; M. C. BijlHetem, z. Overleden 3 November: H. van Huizen. 65 j., Gaelstraat; L. van Beekvan Oeckelen, 69 j., Heerensingel; 4 November; W. Andrees senKollaart, 73 j., A. L. Dyserinck-straat. FEUILLETON. Naar heit Engelsc-h van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). Terwijl zij Ja,elk's gezicht bij den schijn van het vlammende vuur in zich opnam voelde Hetty zich doordrongen van eien diepen en gerechtvaardigden trots. Wat het was, wisi zij wiet en zij na,m zich ook niet die moeite om zich erin te verdiepen, maar naast zijn lichaamsbouw wa-s zij zich oofk nog bewust van iets groots en beschermends in zijn ge heele innerlijk als Jack Perivale klein en nietig zou zijn geweest zou zij zicih nog aan getrokken hebben gevoeld door zijn innerlijk dat het bloed in haar aderen deed trillen, dansen en hameren. En juist ter wille van haar liefde had zij angstgroote angst. Dieip in haar rein. eerlijk hart zou zij blij geweest zijn als Jack eerst met haar was getrouwd- voordat hij zijn vader ervan in kennis stelde; dan zou alles onherroepelijk zijn en niets zou dan meer tussc-h en beide kunnen komen. Maar Jack Perivale had buiten zijn liefde «en te groot gevoel van trots om in de verste verte maar aan zoo iets te durven den ken. ..Zie je. lieveling, mijn moeder stierf, toen ik nog sen klein kind was pas twee jaar oud en ik vermoed, dat zij het het 'beste vond haar geheele fortuin in vruchtgebruik aan mijn vader te laten, totdat dertig jaar oud zou zijn. Blijkbaar wilde zij niet dat ik vroeger zou trouwen, maar wanneer ik wel eerder trouw -met toestemming van mijn vader, kan ik over het geld beschikken; het is ongeveer honderd duizend Pond". „Wat een enorm bedrag! Maar, o, Jack. als je vader nu eens geen toestemming geeft, wat doe je dan?" vroeg Hetty met het stel lige voorgevoel dat Lord Perivale er zeer zeker bezwaar tegen zou hebben, wanneer zijn eenige zoon met een doodarm niemendal letje zooals zij, zou trouwen. Maar haar lachende jonge minnaar stelde haar gerust. „Vader is geen boeman, kindlief! Wanneer hij ziet, dat het mij volle ernst is. zal hij ons huwelijk zeker niet in den weg staan. Jammer genoeg, duurt het nog drie jaar eer ik dertig 'ben, maar ik zou er niet aan denken, zoolang op mijn geluk te wachten. In het allerergste geval zou i!k matroos of stoker kunnen worden, of wat dan ook, waarbij 'een paar sterke armen mij van eenig nut zouden kunnen zijn", en Jack Perivale wierp een ver geeflijk trotschen blik langs zijn krachtige spieren. Weer doortrilde het meisje een gevoel van trots; trots omdat Jack haar onder alle vrouw-en had uitverkoren. „O Jack, ik moet zorgen, dat je vader in genomen met mij is, het moet!" Ze wrong haar handen en over haar gezicht gleed een vastberaden blik, die de kinderlijke trekken iets aandoenlijks g-af. Zij stond op en kwam dicht bij Jack staan slank en bleek in haar dofzwarte japon terwijl haar gouden lokken haar hoofd kroon den als een aureool. „Als ik je nu zou moeten verliezen Jack. geloof ik dat ik sterven zou, klonk het zacht fluisterend en ze l'?gde haar beide uit gestrekte handen op zijn krachtige, breede schouders. HOOFDSTUK 7 Iemand treedt op het graf van mijn geluk. Hetty stond voor den spiegel in haar kamer en schikte met 'een ernstig gezicht haar blonde krullen cp verschillende manieren. Hoe zij het ook deed, het stond haar altijd even goed, maar het nam haar toen een langen tijd alvorens zij naar haar zin gekapt was en ook overlegde zij langen tijd welke japon en welken hosd zij dragen zou. Beide moesten natourli|j;k zwart zijn; eigenlijk speet dit haar, want zooals alle jonge meisjes, •hield zij dol van heldere, lichte kleuren. Maar eindelijk was zij tot haar tevreden heid gekleed en in heel Londen -kon men geen •beter en volmaakter type van het Engelsche meisje vinden dan in Hatty Loring. De schel klonk dóór hst huis, gevolgd: door een ongeduldig kloppen op de deur. „Ik ben klaar,, Jack", klonk een heldere welluidenden stem door helt raam. Eenige seconden later stond hlst jonge paar samen in de kamer, die getuige was ge weest van hun gelukkigste uren en toen de eerste begroeting voorbij was, vroeg Hetty angstig: „Zie ik ei* goud uit, lieveling? Zie je, ik kan niet anders dan rouiw dragen" en tranen sprongen in -haar oogen toeh zij dacht aan haar arme, kleine ongelukkige zwakke moedertje, die de eeuwige rust was inge gaan. Als eenig antwoord nam Jack -haar in zijn armen en kuste haar oogen en haar krullen totdat zij lachend protesteerde. ,.Ik ben blij, dat je deze gelegenheid heb' om heit huis te zien voordat je mijn vader ontmoet, want het zal je dan niet. zoo vreemd en groot en koud schijnen, Het lijkt geen sikkepitje op deze gezellige huiselijke kamer er schijnt iets aan te ontbreken ik weet -niet wat", en Jack's wenkbrauwen trok ken zich samen in jongensachtige verlegen heid. „Weet je 'heel zeker, dat er niemand anders is dan de oude huishoudster, waarvan je me heb verteld mevrouw Norris? Ik Ik wil vandaag geen vreemden ontmoeten", vroeg Hetty met een zenuwachtig smeekenden blik. ,.Er zal niemand zijn -behalve wij tweeën, lieveling en dan natuurlijk het personeel. Maar daar ze allemaal van onze verloving zullen -hooren, zoodra je je belachelijke angst voor mijn vader hebt overwonnen, komt dat e-r natuurlijk niets op aan", zei Jack geluk kig. Buiten wachtte een taxi, en de lange rit door de frisschen lentelucht, die geurde v.an al het ontluikende groen, was al voldoende om Hetty in een kinderlijke vreugdestemming te brengen. „Wat zouden Dumpling en Chick zooiets heerlijk vinden", sprak zij le-ens. „Zij zullen veel van zulke rij toertjes maken, als ik hun groote broer geworden ben", ver zekerde Jack ernstig. De Taxi bracht hen langs Finsiley Road door Oxford en Regent S triset. wemeiend van elegant gekleede winkelende nietsdoeners en eindelijk reed zij met een scherpen bocht een dier rustige, statige pleinen op, die den indruk maken of zij ver van het woelige drukke leven van den grooten Metropolis verwijderd liggen. Grijze huizen, die getuige nis schenen af te leggen van den rijkdom! en positie hunner bewoners schenen het jonge nieuwsgierige, inpulsieve meisje eenigszins f eraser te drukken Zij kreeg het gevoel, alsof haar liefdes droom i-n zulk een schitterende omgeving niet bewaarheid zou kunnen worden Misschien raadde Jack wel ists van haar gedachten, want even voordat hij haar be hulpzaam was bij het uitstappen, legde hij rijn hand op de hare en zei rneit zijn lieve geruststellende stem. die hem niet alleen als minnaar maar ook als vriend zoo onweer staanbaar maakte: „Als wij getrouwd zijn, liefste, blijven wij niet in Londen wonen; dan koopen wij een landhuis, waar wij vrij kunnen ademen en waar wij dieren, bloemen en vogels om ons -heen zullen hebben!" Hetty dankte hem met haar oogen, maar een lichte huivering doorvoer haar, terwijl hij den chauffeur betaalde en zij alleen op de groote marmeren 'trap stond, die naar het huis leidde. ,,Er loopt iemand over mijn graf', dacht zij bij zichzelve met een poging om lachend over die gedachte heen te stappen. Maar als een spookachtig beeld, werd die malle vrees nog verscherpt door het gevoel: „Het graf van mijn geluk, waar iemand op treedt". En in het volgende uur zou deze gedachte di? zich onwillekeurig in Hetty's gemoed had geprent, bewaarheid worden. In de ruime hall werd Hetty door de oude huishoudster, die Jack van zijn prilste jeugd af had gekend, met een vriendelijken glim lach en een eerbiedige buiging begroet. Zij wierp slechts een korten onderzoekenden blik o-p het blozende meisjesgezicht en zeiidie toen rustig: „Mijnheer Jack heeft mij ervan ver teld, juffrouw; -mag ik de eerste zijn om u geluk 'te wenschen?" Hetty strekte zichtbaar aangedaan -haar h-an-d uit mist een vriendelijken lach. die het hart der oude dame onmiddellijk won en zei: „Dank ii vriendelijk", op die eenvoudige onge kunstelde toon, die een liarer grootste be koorlijkheden was. „Lorid Perivale heeft gevraagd of u van avond op tijd voor het diner bij hem in Born-mouth wilt zijn, mijnheer Jack, deelde mevrouw Norris mede terwijl zij zich om keerde om zich terug te trekken. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3