De Engelsche en Fransche nota's aan Amerika het belangrijkste nieuws. Liefde de Sterkste Nieuwe incidenten te Genève. UÏT HET BUITENLAND |jmuider courant Het Engelsche ministerie van Buitenland- sche Zaken lieeft Zondagavond den tekst van haar nota inzake de schulden aan Ame rika gepubliceerd. In de nota wordt allereerst herinnerd aan den steun van Engeland aan het moratoriumvoorstel van I-Ioover en ver volgens in het tweede gedeelte verklaard, dat de verwachtingen, welke door het voorstel- Hoover zijn gewekt, niet ten volle in vervul ling zijn gegaan. Refereerend aan het offi- cieele communiqué dat ter gelegenheid van het bezoek van Laval aan Washington is ge publiceerd, wordt dan de overtuiging uitge sproken, dat verdere actieve maatregelen moeten worden getroffen om de wereld depressie te overwinnen. In het derde gedeel te van de nota wordt gewezen op het verdrag van Lausanne en er de nadruk op gelegd dat dit het maximum beteekent van hetgeen de betrokken regeeringen kunnen bijdragen tot het herstel van de welvaart ter wereld, waarbij het Amerikaansche volk evenveel oe- lang heeft als de naties van het Britsche empirium en waartoe het noodig is, dat het Amerikaansche volk zijn medewerking ver leent. In het vierde gedeelte der nota wordt ver klaard dat het systeem der financieele ver plichtingen der staten onderling, zooals dit thans bestaat, aan een herziening moet wor den onderworpen. De Engelsche regeering acht het noodzakelijk dat snel handelend wordt opgetreden en hoopt dat Amerika zoo spoedig als maar eenigszins mogelijk is on derhandelingen zal aanvangen. In het vijfde gedeelte wordt ingegaan cp het eigenlijke doel der nota, n.l. het uitsrel der per 15 December a.s. vervallende Engel sche oorlogsschuldbetalingen aan Amerika. Het is onmogelijk, dat in den korten tijd van vijf weken een overeenkomst betreffende een onderwerp van zulk een omvang tot stand te brengen. Daarbij wordt de aandacht geves tigd op de actie, welke tijdens de conferentie van Lausanne werd gevoerd en waarbij om een ongestoord verloop der onderhandelingen mogelijk te maken de betalingen aan de be trokken mogendheden werden opgeschort. De Engelsche regeering spreekt de hoop uit, 'dat in dit geval een optreden als te Lausanne zal worden te baat genomen. In het laatste gedeelte der nota wordt Voorgesteld-Washin gt on aan te wijzen als zetel voor de besprekingen in zake de schulden- kwestie. Naai* Havas meldt houdt de Fransche nota In zake de schuldenkwestie, welke aan de 'Amerikaansche regeering is overhandigd, o.m. het volgende in: De Fransche regeering, welke zich ernstig bezorgd maakt over den invloed der schul den tusschen de regeeringen onderling op de wereldcrisis, acht het noodzakelijk, de Ame rikaansche regeering te verzoeken, te zamen met haar dit vraagstuk in vol vertrouwen en volle vriendschap te hestudeeren. De Euro- peesche regeeringen zijn, ten einde te bezwa ren, verbonden aan de betalingen van den eenen staat aan den anderen, zooveel moge lijk weg te nemen, te Lausanne bijeengekomen. Zich inspireerend aan de richtlijnen, neerge legd in het op 25 October 1931 gezamenlijk door Hoover en Laval gepubliceerde commu niqué. welke de logische voortzetting vormde van Hoover's voorstel van Juni 1931, heeft de Fransche regeering. wetend daarbij te hande len in den geest van de Amerikaansche re geering, te Lausanne in de zwaarste offers toegestemd, in de hoop, den nog smeulendsn wrok tusschen de volken te doen verdwijnen en bij te dragen tot het economisch herstel en de consolidatie van den vrede. In weerwil van het belang der resultaten FEUILLETON. Naar heit Engelsoh van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). 12) In een oogienblik had hij de deur geopend en een stroom van 'koude nachtlucht golfde naar toinnien. Z'oodra de opening wijd genoeg was, diroimg de donkere gedaante van een man zich er door, hij duwde den ouden aristocraat ter zijde en sloot miet bevende vingers de donkere gordijnen voor het raam. „Draai dat vervloekte licht uit!" snauwde hij met een stem, die al het 'bloed1 in Hetty's aderen deed stollen en die haar terug bracht naar de jaue-n toen zij nog een klein kind was. Zij werd koud en duizelig en nog voordat de pet van het kortgeknipte haar genomen was, wist zij wie daar uit dien donkeren nach.t te voorschijn was gekomen. Het was baar vader! Maar zij was niet de eenige, die dit vist! „Het is vrei?ond u hier in uw eigen huis te ontmoeten, mijnheer Loring. De laatste maa' dat wij elkaar gezien hebben stond u in der. beklaagd.en-bank", zei Lord Perivale, naa: het midden der kamer komend. Het meet tot zijn eer gezegd worden, da Lord Berivale geen lafaard was; inderdaad waren zijn durf en zijn stoutmoedigheid toen hij jong was en ontdekkingsreizen maandag 14 november 1932 9 van Lausanne dient geconstateerd te worden, aldus de Farnsche nota, dat de economische en financieele moeilijkheden, welke de her vatting der normale internationale betrek kingen belemmeren, nog altijd bestaan en er dient een nieuwe poging te worden onderno men om hieraan in het algemeen belang een einde te maken. Frankrijk verzoekt Amerika over te gaan tot een nieuw, gezamenlijk onderzoek van het schuldenvraagstuk. Daar dit onderzoek waarschijnlijk eenigen tijd zal vereischen, verzoekt Frankrijk, dat het in overeenstemming met precedent van Lausanne, een verlenging van de opschorting der betalingen zal verkrijgen, waardoor het mogelijk zal worden, in de vereisch.te atmos feer van vertrouwen de ernstige problemen van het oogenblik te onderzoeken. O Aan de Tel. wordt gemeld: President Hoover heeft Roosevelt uitgenoo- digd, de volgende week op het Witte Huis met hem te komen confereeren over het vraag stuk der oorlogsschulden. In het desbetreffend telegram van Hoover aan Roosevelt wordt melding gemaakt van de Britsche nota en tevens verklaard, dat minister Stimson hem. Hoover heeft mede gedeeld. dat ook van andere landen, wier betalingen op 12 December vervallen, soort gelijke verzoeken als het Britsche zijn ont vangen. „Wij dienen een open oor te hebben", aldus zegt Hoover in de brief aan Roosevelt „voor voorstellen van onze schuldenaars betreffen de een concrete schadeloosstelling in anderen vorm dan directe betalingen, b.v. door uit breiding der markten voor de producten van onzen arbeid en van onze boeren en ik heb reeds eerder verklaard, dat een aanzienlijke vermindering in de wereldbewapening, welke onze lasten en gevaren, en tevens die van de geheele wereld, zal verlichten, eveneens ver band houdt met deze aangegelegenheid". Hoover komt Woensdag a.s. naar Washing ton, ten einde de kwestie nader te bestu- deeren. DuitscMand. Fransch-Duitsche comité sticht twee consortia. officieel wioirdit medegedeeld!: Na beraadslagingendie twee dagen hebben geduurd, heeft de vierde subcom missie van die Duiitech-Friansicihe economi sche commissie de besprekingen gesloten. Twee consortia zullen worden gieslbicht. Het eerste ais een technische vereenlig'ing van Duitsche en Framsche industraeelle onderne mingen. Het 'tweede is in den vorm van een N.V. opgericht door Duitsche, Fransche en Engelsche indUstrieelen. Haar itaak is de uitvoeringvan groote openbare werken in in het buitenland, vooral in gevallen dat er verband bestaat met financieele transacties De commissie heeft verder een voorloopög rapport aangenomen over een nauwere samenwerking tusschen de industrieën op bet gebied van electriscbe constructies, vooral in verband met de eleotrificeoring van de spoorwegen in zekere landsn. Benige leden van de commissie zijn belast met de uitwerking van een gedetailleerd plan. De financieele kwesties nemen in de be sprekingen een -belangrijke Plaats in. Van beide zijden is rapport uitgebracht over het in de landen geldende systeem van de over neming van staatsdefielt-garanties bij leve ringen aan het buitenland. Besloten werd. de mogelijkheid van een samenwerking op dit gebied te doen onderzoeken door vier deskundigen. in de bergen maakte, dikwijls het onderwerp van gesprek op vele Londensche clubs. Iemand met een greintje weesgevoel zou in elkaar gekrompen zijn voor den blik van den man, die als vluchteling in zijn eigen buis was gekomen. Hetty stond baar vader met verwilderde oogen aan te staren. Haar tong was aan haar gehsmelbe gekleefd en zij was niet in staat eenig geluid voort te brengen. Haar geest ging een jaar of tien terug- en nu met den -man in levende lijve voor zich. werden herinneringen uit haar jeugd levendig, die in al die jaren verflauwd wa ren. Zij herinnerde zich, dat zij altijd vee! van haar vader had gehouden en dat zij hein zoowel de knapste als de vriendelijkste man ter wereld vond. Zij was op een kostschool, toen haar moe der haar schreef, dat baar vader gestorven was en er was noodt iets gebeurd, dat baar aan do waarheid van dit bericht bad doen twijfelen. De tweelingen waren een jaar voor vaders zoogenaainden dood geboren en zij herinnerde zich, dat zij op haar kinder lijke manier erg jaloersch op ben was, ter wijl zij bet later een troost vond. dat baar moeder Chick en Dumpling had. Men zou. Robert Loring op negen en veer tig-jarigen leeftijd na een gevangenistijd van zeven en een hallf jaar nog altijd een knappen man kunnen noemen, wanneer men de scherpe lijnen om zijn fijn-besneden mond en vriendelijke bruine oogen had kunnen wegstrijken. Zijn neus was recht en zijn dunnen neus vleugels, die met eiken ademttocht op er rr-er gingen verrieden een zeer gevoelige na- uur, terwijl de vorm van zijn breed voor hoofd en slapen aan de beoefenaar der ziel kunde een openbaring van idealistische oprechtheid gegeven zou hebben, die zijn achteruitgang schrede voor schrede had kun nen verklaren. Tramdienst moest worden stopgezet. Algemeene staking thans geëindigd. Geneefsche garnizoen onbetrouwbaar GENèVE, 12 Nov. (Reuter). Nadat de begrafenis van de slachtoffers van de onlus ten van Woensdagavond zonder incident- verloopen is hebben in den afgeloopen nacth weer onregelmatigheden plaats gehad. In den middag zijn nog twee regimenten infanterie uit het kanton Wallis Genève binnengerukt, ter versterking van het gar nizoen van Genève, waarvan enkele ele menten niet geheel te vertrouwen blijken te zijn. De commandant van het garnizoen beeft de troepen den eed afgenomen en een toe spraak gehouden, waarin hij een. beroep deed op de vaderlandsliefde van de man nen. Toen hij over de voorvallen van Woens dagavond sprak riep een van de solda+en: „Moordena ar, moorden aar Hij werd onmiddellijk gearresteerd. Verder heeft een groep soldaten van het zevende bataillon infanterie de ruiten van zijn kazerne stukgeslagen en zich met de onrustige menigte verbroederd, gezamenlijk trokken zij door de straten onder het zingen van de Internationale. Op verschillende plaatsen in de stad wer den de draden van de tram doorgesneden, zoodat deze niet nieer kon rijden. Een twaalftal tramwagens werden ern stig beschadigd; de geheele tramdienst is stopgezet. In verband met deze onlusten heeft _de commandant van het garnizoen kolonel Le- derrey het eifde en twaalfde bataillon van de Walliser troepen, die tusschen Lausanne en Genève gelegerd lagen naar de "tad ge roepen, waar zij in den avond aankwamen. Zij werden door de bevoling, die hen naai de kazernes begeleidde, met gejoel en ge fluit ontvangen. De menigte buiten de schildwach-tenlinie rond de kazerne groeit steeds aan, zoodat ten laatste de brandspuit te hulp werd ge roepen. Men liet zich echter door de waterstralen niet afschrikken en de schildwachten werd bevel gegeven de geweren te laden. Een aantal personen werd gearresteerd en zal zich voor den krijgsraad te verant woorden hebben. Onder de arrestanten bevindt zicli het ge meenteraadslid Edmond Isaak. GENèVE, 13 November (Reuter) Na de hedenochtend gemelde onrust, is in den nacht de spanning iets verminderd. De houding van de Walliser regimenten, die met geladen geweer en opgeplante bajo net gereed stonden de menigte te verpreiden, maakte indruk en langzamerhand trokken de onruststokers weg. De politie verrichtte een aantal arrestaties. De vakvereenigingen hebben de staking be ëindigd verklaard en raadden hun leden aan de orde te handhaven en rustig weer aan het werk te gaan. Het schijnt, dat de berichten over een ver broedering van de troepen van het garni zoen van Genève met de opstandigen over dreven waren; het te hulp roepen van de Walliser troepen wijst er echter wel op, dat het garnizoen toch niet geheel te vertrouwen was. In totaal bevinden zich thans 400o man soldaten in Genève. De gemeenteraad van Genève heeft na een diepgaand onderzoek naar den toestand In de stad besloten, dat de troepen zoo spoedig de omstandigheden dit toelaten, ontbonden izullen worden. In de woningen van bekende communisten zijn huiszoekingen verricht. Bomaanslag op een regeeringsgebouw. Zondagavond laat is een bomaanslag ge pleegd op het raadhuis, het offi'cieele regee- ringsgebouw, waar het geheele stedelijke en gemeentelijke bestuur is ondergebracht. Hit een voorbijrijdende auto werd een bom naar het gebouw geslingerd. 5 Personen werden gewond. Het on middellijk door de politie ingestelde onder hoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Men is echter algemeen van opvatting, dat de aanslag door communisten Is gepleegd, als protest tegen de door de regeering genomen scherpe maatregelen tegen alle pogingen van communistische zijde om de ordé te ver storen. Maar boven alles bezat Robert Loring in de hoogste mate, dat namelooze iets, dat bij gebrek aan een beter woord „charme" -wordt genoemd, wanneer een vrouw het bezit.-De veroordeelde won aller harten, zelfs teg-en den wil van hen. met wie hij in contact kwam en daaraan had hij ook zijn veiligheid te danken, waait indien hij niet van geheel vreemden hulp zou hebben gehad, zouden zijn vervolgers hem zeer waarschijnlijk ge pakt hebben. Terwijl Hetty naar den mag-eren, opge- jaagden -man, die haar vader was staarde voelde zij sterk de banden des bloeds. dis zoo-als de natuur het wit, onverbreekbaar zijn. Een groot, liefdevol, beschermend mede lijden reeds op ni haar hart. Zij vergat dat hier een vluchteling voor de wetten van haar Land stond; zij wist alleen, dat hij haar vader was en zij ging op dien armen, oipge- jaagiden man toe en nam een zijner ruwe. verharde handen in de hare. „Vader, ik ben Hetty", zisi zij met gebro ken stem en .ha-ar oogen stonden vol tranen toen zij haar handen uitstrekte, het kor- gekaiiipte hoofd omvatte en hem kuste. Robert Loring greep het sierlijke- kleine figuurtje in zijn armen en blcdekt-e het zachte, opgeheven gezichtje met kussen. Zoo bleven zij één korte seconde staan en vergaten den bezoeker, die nog in de kamer was! Gebruik makende van het feit dat hij voor- het oogenblik vergeten was, sloop Lord Peri vale naar den anderen kant der kamer, me" het plan ongemerkt te verdwijnen en d-r "olïtie te waarschuwen. Maar Robi-ri Loring's oogen waren te op- 'ettend en zijn toestand te wanhopig, cm Lore Periwaïe zoo iets te laten doen. Hij was een groote, gespierde man en dank zij het Spartaansche leven da hij bijna acht jaar geleid had, in even goede conditie als de beste athleet. Lord Perivale, die klein ONTZAGLIJKE VERWOESTING IN SANTA CRUZ. De helft der bevolking gedood. 2700 dooden? HAVANNA, 12 Nov. (V. D.) Het aantal doo den dat de stormvloed heeft geëischt, wordi thans geschat op 2700. In Santa Cruz is meeT dan de helft van de bevolking gedood. De materieele schade beloopt volgens voorloo- pige schatting 12 millioen gulden. Veertig procent van den suikeroogst en geoogste sui ker tot een waarde van ruim 1 millioen zijn vernield. De stad Santa Cruz biedt een ontzettenden aanblik. Te midden van oe puinhoopen staan soldaten, die onmiddellijk op iederen plunde raar schieten. De lijken liggen hoog opgesta peld en worden begraven in massagraven ten einde besmetteijke ziekten te voorkomen. Van alle zijden worden medicijnen, voedsel en kleeding te Santa Cruz aangebracht. De militaire bevelhebber van Santa Cruz maakt melding van een sensationeele voor spelling van de catastrophe, waardoor het hem mogelijk werd honderden menschen te redden. Een visscher was midden in den nacht zijn woning binnengestormd met de woorden: „Kijk naar de zee en den hemel en u zult zien dat geheel Santa Cruz zal worden over stroomd". De bevelhebber deed daarop alles wat in zijn macht was om de bewoners tot hun plicht te brengen, waarbij hij meermalen zelfs mei wapenen moest dreigen. De wervelstorm heeft op het eilandje Cay man Brac bij Cuba 67 personen gedood en 100 zwaar gewond. Alle gebouwen zijn ver nield of zwaar beschadigd. Wervelstorm om de Philippijnen. MANILLA, 12 Nov. (V. D.) Het Philippijen- eiland Luzon is door een zeer hevigen wer velstorm geteisterd. Vele bruggen en huizon zijn verwoest. Een deel van den oogst is ver nield. NOODLOTTIGE INSTORTING TE WARSCHAU. ACHTTIEN PERSONEN OM HET LEVEN GEKOMEN. WARSCHAU, 13 Nov. (Reuter). In het Noorden van Warschau heeft zich heden een ontzettend ongeluk afgespeeld, waarbij acht tien personen om het leven zijn gekomen. In het pakhuis van een brouwerij was een enorme voorraad hop opgeslagen. Naast het pakhuis, een oud en bouwvallig gebouw, stond een houten keet, die door arbeiders en straat venters werd bewoond. De muren en vloeren waren ten slotte tegen het gewicht van de hopmassa niet meer bestand en hedenmorgen om zes uur bezweek het pakhuis, het woon huis onder puinhoopen bedelvend. Toen de stofwolken waren opgetrokken, bleek van het woonhuis nog slechts een schoorsteen overeind te staan Onmiddellijk was er hulp bij de hand, daar aan de overzijde van de straat een oefen school der politie gevestigd is. Met koortsach tige haast werd een aanvang gemaakt met het reddingswerk. Het bleek echter, dat acht tien personen, onder wie vier vrouwen en drie kinderen, waren omgekomen. De redders konden twintig andere personen, die het huis bewoonden, in veiligheid brengen. De meesten hunner zijn ernstig, zeven anderen licht ge wond. IJSLANDSCH MINISTER DOOR PARTIJ POLITIEK -GEDUPEERD? De rechtbank te Reykjavik heeft den mi nister van Justitie, Magnus Gudmundsson veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 dagen wegens medeplichtigheid aan een mis drijf, waaraan een IJslandsch koopman zich schuldig had gemaakt. De strafbare hande ling werd gepleegd toen Gudmundsson zelf nog als koopman werkzaam was. De aan klacht tegen Gudmundsson werd ingediend door zijn voorganger Jonsson, toen deze zelf nog minister van Justitie was. Van juridische zijde acht men het vonnis zeer zwak gefundeerd en in het algemeen is men van meening, dat het een zuiver partij politiek karakter draagt. De minister van justitie heeft terstond zijn ontslag ingediend en revisie van het vonnis verzocht. De zaak staat in verband met reorganisatie van de IJslandsche Bank en twiintig jaar ouder was dan hij,, was als klein Ln zijn greep. „Dacht je, dat ik door een hel ben ge gaan om weer verraden te worden"? Hè? Dacht je dat? Antwoord mij. dacht je dat?" Robert Loring's stem was heesch van woede en opwinding en een diepliggende ondertoon van drift sprak nog van een ander gevoel dan alleen de angst om gepak". te worden. ..Het is een vloek, dat je familie ooit be staan heeft", ging de woedende stem voort terwijl de groote Lord Perivale, het groots- in zijn eigen oogen als een rat heen en weer werd geschud in den greep van Hetty's vader. „Jij wist even goed als iemand anders dat je broer iederen cent had van het geld dat ik ten koste mijner cliënten had opge nomen en dat zijn daad aan een ongeluk te wijten was. Nooit is iemand1 meer onwaar dig geweest dan hij voor een vriendschap zooals ik, die hem betoond heb en daar voor hi;to ik zeven en een half jaar moeten lijden jouw, halfbakken, slappe,' misselijke artisto- cratenzoon!" en Lord Peri vale's valsche tan den ratelden in zijn mond terwijl de half krankzinnige met geweld heen en weer ge schud werd. „Vader laat Lord Perivale los, als 't u blieft", riep Hetty met een poging om fcus- schentoeide te komen. Een oogenblik: hield Ratoert Loring zijn slachtoffer iets minder stevig vast om zijn dochter opzij te duwen, van welke vrijhei" Lord Perivale gebruik maakte om zijn hand in zijn vestjeszak te steken en er een kleïr zilveren flui'je uit te halen, dat hij aan zij- kppen zette voordat Loring tijd had hem d;' -e beletten. Het geluid, dat hij voortbracht was zee- zwak. nauwelijks voldoende om buiten de kamer gehoord te worden, maar in de over gevoelige ooren van Hett-y en haar vader zoo klonk het doordringend en het waarschuwde ERNSTIG MIJNONGELUK IN LANCASHIRE, Vermoedelijk 28 dooden. LONDEN, 12 Nov. (V. D.) In de kolenmijn Edge' Lane, gelegen nabij Ashton in Laker- field heeft een hevige ontploffing plaats gehad. Het aantal dooden bedraagt totnogtoe vijf-en-twintig. LONDEN. 12 Nov. (V. D.) Men heeft heden koortsachtige pogingen in het werk gesteld om de mijnwerkers, die nog vermist waren, bij het ongeluk in de mijn Edge Lane te red-- den. Deze reddingspogingen everden echter geen resultaat op, zoodat de hoop vrijwel is opgegeven. Het aantal dooden is hiermede waarschijnlijk gestegen tot 23. Vijftien lijken zijn onder de grootste moeilijkheden uit de 300 M. diepe schacht aar boven gebracht. Alle lijken ware1.! met brandwonden over dekt; vele waren volkomen onherkenbaar. Nog een mijnongeluk. In een andere Engelsche mijn bij ükeston zijn hedenmorgen twee mijnwerkers door neervallend gesteente gedood. KWAADWILLIGHEID BIJ DEN BRAND IN ZURICH. DE DADER. EEN INWONER VAN DE INRICHTING, GEVLUCHT. WABDENSWIL. 12 Nov. (Wolff.) De oor zaak van den brand in het opvoedingsge sticht alhier, waarbij twaalf kinderen om het leven zijn gekomen, kan thans als vastge steld worden beschouwd. Men heeft met kwaadwilligheid te doen. Een inwonende van de inrichting, de 43-jarige Karl Widmer, die geestelijk niet normaal Is, wordt als de da der beschouwd. Hij is in den nacht van den brand met zijn Zondagsche kleeren aan en met wat geld verdwenen. Den avond te voren had hij met een anderen inwonende getwist, waarvoor hij een rechtwijzing van den direc teur kreeg. Bij een nauwgezet onderzoek van de kamer, waarin hij woonde, kwam uit een kast een verscheurd bv 'ie te voorschijn, waaruit opgemaakt mo:t worden, dat Wid mer uit wraak brand heeft gesticht. STOOMSCHIP OP EEN RIF GELOOPEN NEW YORK. 12 Noc. Naar uit, Mexico-Cïty wordt gemeld, is het stoomschip „Vistula", afkomstig uit Dantzig, met 60.000 vaten pe troleum aan boord ten Zuiden van Vera Cruz op een rif geloopen. Het schip was op weg van Tampieo naar Hambure. Het stoomschip Rio Bravo" heeft. S. O. S.-seinen opgevangen en is de ..Vistula" te hulp gesneld. Er staat een zware zee. terwijl de bemanning zeer van de koude heeft te lijder*. EEN RAKFTDFMONSTRATIE OP TEMPELHOF. BERLIJN. 13 November (Reuter). He denmiddag 'heeft op het vliegveld Tempel hof dl? eerste openbare demonstratie van het raket van ingenieur Tilling uiilt Osna- britek plaats gehad. De eerste raket steeg met ongefliooflijke snelheid ongeveer 800 meter omboog, toen opende zich die paraehut? en het toestel landde nabij de start-plaats. De tweede raket word e ebt er door den wind op ongeveer 200 meter hoogte uiit dl? rich ting gedreven, de- parachute opende zich niet en de raket sloeg met kracht in den bodem. De politie verbood toen een dkirdie poging. ZEVEN DOODEN EN 22 GEWONDEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK Reuter meldt uit. Algiers dat bij Tielat een autobus, die den dienst MascaraOran onderhoudt, op den weeken bodem weggleed en met volle vaart tegen een boom reed. De motor werd geheel in de carrosserie gedrukt. Het aantal dooden bedroeg zeven, dat der gewond-en onder wie eenige zwaargewon den twee-en-twintig. BOTSING TUSSCHEN TWEE PASSAGIERS SCHEPEN Het stoomschip „Alaunia" van de Cunard- Line (14.000 ton), met 250 pasagiers aan boord is even na 't vertrek uit Quebec op de St. Laurens in botsing gekomen met het stoomschip Duchess of Richmond" van de Canadian-Pacific Line, groot 20.000 ton. De botsing, die in den mist plaats vond, was vrij hevig en veroorzaakte groote opwinding on der de passagiers. Beide schepen aldus meldt V. D. werden beschadigd en moesten hun reis onderbreken. De „Alaunia" is naar het droovdok te Quebec gebracht. hen, dat de vrijheid, waar haar vader zoo voor had gevochten, hem weer ontnomen zou kunnen worden. „O. vader, je moet vluchten voordat je gepakt wordt! nu., dadelijk!" drong het jonge meisje, haar vaders sterken arm makkend. Maar zonder vorm van proces werd zij :<er zijde geschoven en de arm waaraan zij getrokken had om haar verzoek kracht bij te zetten, werd met drift rondgezwaaid en kwam terecht in het kalme, grimmige, nog steeds onbevreesde gezicht van Lord Peri vale. Hetty bedekte haar gezicht met haar heide handen, toen de oud:? man zonder eenig ge- 'uM te geven op den grond viel. Hij 'kwam met zijn slaap in aanraking met den koperen stang voor den haard en er «"roomde bloed uit een !eeTHven wond, juist ondbr zijn linker oog, waardoor het witte haardkleedje met een vurig- rood gekeurd werd. „O. voider wat heb je gedaan; je hebt hem "■ed'ood!" rieo Hetty met gesmoorde stc^o. Zij haastte zich om dsn stroom van bioed te stelpen met het eerste het bese, wat haar in de handen kwam en het was wel een tragische samenloop van omstandigheden, dat d'it juist haar witte trouwjap onnet je wa-s. Zij werd verhinderd dooi- de harde gebie dende stfim. van haar vader: „Laat hem maar liggen, kind-; hij word-t later wel verzorgd. Hij is niet dood. alhoewel hij beter dood dan levend had kunnen zijn. waar is moeder?" Deze vraag bracht een brandend rood op "T^tiy»s wan ven en ze huiverde. Haar stem beefde, toen zij amwoord.de: Moeder is een maand ge'eden van ons h: en- gegaan zij kon het woord gestorven niet over haar lippen brengen. (Wordt vervolgd). Nieuw onderzoek van het schuldenvraagstuk verzocht. Britsche regeering stelt een conferentie te Washington voor. Hoover noodigt Roosevelt uit voor een bespreking van deze kwestie.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5