Over den Atlantischen Oceaan. m - iPt Liefde de Sterkste Bolverwachting. BURGERLIJKE STAND IjMUIDER courant Precies 10 uur licht de van Nes het anker, -«aait langzaam en stoomt dwars over het Schottegat- de Annabaai door. De drukke ka- den, omzoomd door roode huisjes met wit- jjjjjncie daklijsten, glijden aan ons voorbij. Er liggen een paar stoomschepen, maar veel schoenertjes, twee en driemasters, waarvan de helft- de Nederlandsehe, de rest de Vene- zolaansche vlag voert. Ze bregen aloë, houts kool en divi-divi van de Benedenwindse he «landen of vruchten, bananen, meloenen, Papaya's enz. van Venezuela. Dan passeeren «ij het Gouvernementspaleis, het fort, waar de vlag ons saluut beantwoordt, van de over zijde, waar de hotels liggen, wordt druk ge wuifd en even later zijn wij in volle zee. Er loopt een kalme deining, die het snelle schip nauwelijks doet bewegen. De scherpe boeg snijdt door het water, dat het een lust is. Ik moet mijn plaats bij het voorkanon verlaten, want wij gaan schieten. Door den kijker kan ik de vier kogels van elke volle laag steeds vlak rond de schijf in het water zien val len. Gezellig, dat manoevreeren evenals alle 26<loe aan boord van onze frissche Holland- sche jongens. j| s R. K. Kerk op Bonaire. Met een geweldigen zwaai hernemen wij dan onzen koers en gaat het recht op Bo naire aan. 45 mijl, drie uur varen, als wij het op ons gemak doen, anderhalf uur als er haast bij is! Als Curacao aan den horizont verdwijnt is Bonaire al duidelijk zichtbaar. Het Noordelijk deel is heuvelachtig, de Brandaris is ruim 200 Meter hoog, de Zuidpunt is vlak, zeer vlak zelfs, zoodat wij van de brug van den torpe dojager op de brandingsgolven achter te gen het eiland kunnen zien slaan. Maar de voorgrond is interessanter. Zoo moet Stavo ren of P-etten er in hun bloeitijd hebben uit gezien! Keurige huisjes allemaal. Echt Hoi- landsch netjes, een paar grootere en twee kerkjes er tusschen. Op de reede weer schoe ners van allerlei afmetingen. De sloep van den gezaghebber haalt ons van boord. Zijn auto staat klaar voor de eerste korte ken nismaking met het eilandof eigenlijk met Kralendijk zelve. En zoodra ge voet aan wal zet. beseft ge ineens, waar die eigenaardige naam vandaan komt: Koral-endijk moet dat geweest zijn, want de branding werpt hier overal een dijk op, vaak tot 4 en 5 Meter bo ven den gemiddelden waterstand, geheel be staande uit losgeslagen stukken en brokken van de koraalriffen, die er voor liggen. Daar is weer werk voor den zeekijker, als hefc weer kalm genoeg is tenminste. Het stadje zelf maakt een keurigen indruk. Ook hier is een tijd van welstand geweest en de meesten hebben die gelegenheid aange grepen om huis en hof op te knappen. De grootere huizen zijn van koraalsteen ge- 1 bouwd en dan met kalk bij gesmeerd en rood geschilderd, balcsteenrood hoor! De kleine re zijn van takken gevlochten, maar ook met leem en kalk glad gesmeerd en geschil derd; Flinke deuren, flinke houten luiken voor de ramen, alleen de heg bestaat na tuurlijk weer uit cactussen, mannetje aan mannetje naast elkaar geplant. De bewoners zijn iets minder donker dan op Curacao; sluik haar komt er wat meer voor, meer In- diaansch bloed dus, maar Europeesch ge kleed zijn ze weer allemaal. Wij kijken nog even bij de werkverschaf fing, het aanleggen van aarden en steenen dammen om het t e snel afvloeiiende regen water tegen te houden en verwonderen ons hoe een chauffeur den weg vindt in die wir war van landweggetjes, die hier het cactus bosch doorkruisen. Want in deze buurt is de Kandelabercactus weer de domineerende fac tor in het landschap. Dan bezien wij nog den nieuwsten huizenbouw, beton, gemaakt FEUILLETON. Naar hat Engelseh van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). 13) Robert Loring toegreep haar. Zijn gezicht werd nog iets -bleaker en zijn lippen trilden jammerlijk. Een gesmoorde snik ontsnapte aan zijn borst, toen trok hij, zijn ontroering overwinnend, Hetty naar zich toe, -legde .beide handen op haar schouders en zei: „Je lijk: op haar, kind, maar ik hoop, dat jouw leven gelukkiger zal zijn dan het hare was. Er zijn tooh nog twee kinderen tweelingen?" Het-ty knikte, want spreken kon zij niet. -,Waar zijn ze.boven?" Weer tooog het blond-e hoofd in antwoord. „Ik moet ze even zien, voordat ik heen ga Het, heeft geen doei hiér te blijven. Als het mij liukt, wil ik ono-rgien naar South ampton -of eien der andere -havens gaan. Hsto je geld?" vroeg hij plotseling. Met bonzend hoofd en dwarrelende ge dachten ging Hetty naar een klein bureautje dat dicht bij d? 'plaat-s stond, waar Lord Perivale bewusteloos op den grond lag, en nam er een kleine portefeuille uit: ,-Hier is a-1 het geld, dat i)k bezit, vader", begon zij. maar de woorden bestierven op baar lieren, toen een luid en bevelend klop pen de' doodeiijke s-ilte in hiuis v-ertorak. De gejaagde, angstige uitdrukking die in baar vaders oogen verscheen, sneed Hetty door het hart. „Het zou nutteloos zijn mij in «dit si- dinsdag 15 november 1932 Bonaire. van én gewapend met koralen en gaan dan genieten van den prachtigen zonsondergang over de baai bij een kopje thee op het ter ras van den Pasangrahan. 's Morgens om 7 uur staat de wagen weer voor om een bezoek aan den vlakken Zuid- Oosthoek te brengen. Al gauw liggen de hui zen van het dorp achter ons en rijden wij voort over een steenige vlakte, langs het hek van een plantage. Een gewoon hek van ijzer- draad, maar de palen zijn een beetje onge woon vastgezet. Ze zijn maar een heel klein eindje in den grond te krijgen en -daarom is elke paal vastgezet, door er een stel groote koraalb rokken omheen te stape len. Een gek gezicht en een juist beeld van de armoede van den bodem. Toch groeit er nog wat mangrove, wat cactus en waar de grond iets beter is divi-divi en wabi, net als op Curacao. De koralendijk, vaak 100 a 200 M. breed is onze weg. Het achterliggende land wordt- al vlakker en lager dan steeds grijzer en witter van kleur. Wij naderen de groote salinen, zoutpannen van Bonaire, een van de rijkdommen van het eiland. Zout in onuitputtelijke hoeveel heden, vooral in droge jaren. Alleen, de ar beidskrachten zijn schaarsch en duur en. het werk is zwaar in de verblindende witte pekel, en zouthoope.n, Dat zouden wij ook een beetje ondervinden. Van Kralendijk af ko men wij eerst aan de blauwe, dam aan de wit te eindelijk aan de oranje pan, zoutmal-erijen eigenlijk, geschilderd in de kleuren van d-e prinsenvlag. Dan rijden wij tot bij den vuur toren en begint onze wandeling recht de vlakte in, waarvan het oppervlak een hard geworden zout en gipskorst- is, eerst grauw, dan grijs, dan steeds witter, tot wij op zuiver zout loopen. Dan wordt het modderig en zien wij in de verte het doel van den tocht, een groot aantal bergjes van een tot anderhalven voet hoog. Nesten vanflamin go's. Hier en daar ligt nog een groot ver geten ei, maar de kolonie zelf is verlaten. De jongen zijn al vlug en vormen met de ouders een roze band langs den zoutwoestijm. Dan daar maar op af en weer loopen wij een dik uur over de zoutkorsten en door de pekel. Wij vinden een paar doode jongen, die in de pekel geconserveerd zijn en oude nesten, die heelemaal met zoutkristallen omkorst zijn. En telkens even stilstaan om de flamingo's te bekijken. Een ongelooflijk mooie kleur toch, dat haTd roze, afstekend tegen de witte zoutpan of de groene omranding. Ze worden al spoedig onrustig, slaan de vleugels uit, waar achter langs een breède zwarte band loopt en veel te vroeg al vliegen ze op, lang zaam en statig, fel lichtroze, door de zon beschenen, contrasteerende tegen de don kere wolken aan den horizont. Wij zien nog sterntjes en steltkluiten en bewonderen de duikkunst der pelikanen, die visschen achter het rif vlak bij de kust en rijden dan weer huistoe over de groote steenvlakten, waar meloencactussen oprij zen, ten toeken, dat er niet veel anders groeien wil. 's Middags maken wij kennis met een tweeden rijkdom van Bonaire, dé aloë. Eindè- looze velden der bruinroode bladrozetten Kralendijk garenkis-tje te verschuilen; i-k zal mijn kans nemen en den heuvel oven gaan", zei hij, ter wijl hij de portefeuille uit Hetty's handen rukte en in den zak van zijn jas borg. Gehoor gevend aan den sterkste, diepst ingewortelde ingeving der menschelijke na tuur die va-n zelfbehoud vergat Robert Loring de nog steeds bewustelooze figuur op den grond. Blijkbaar kwam het niet bij hem op, dat zijn dochter de een of andere verklaring voor zijn toestand zou moeten geven. Weer dat luide, hardnekkige klepipen! Met een -sprong was de-vluchteling bij de openslaande deur en verdween in den nacht, om wie weet wat te ontmoeten, want in eens kwam de gedachte bij Hetty op, dat het huis waarschijnlijk omsingeld zo-u zijn. Voor de derde maal ging de klopper, toen Hetty's overspannen zenuwen het opgaven en zij op den vloer in elkaar zakte, schijn baar even levenloos voor de buitenwereld ais haar bewustelooze bezoeker. HOOFDSTUK 12. LIEFDE MAAKT ZELFS ONSCHULD LISTIG. Dat Pletty niet in staat was de deur te openen be-teetoenide d? redding voor haar vader, want het gaf hem een goede drie kwartier voorsprong in zijn wedloop met de mannen der wet. Het herhaalde kloppen was niet het werk der politie,- maar van Lord Peri vale's schauf- feur. die een beetje ongerust was geworden. „Ik zal ongeveer twintig -minuten weg blijven", had zijn meester gezegd, want Lord Perivale had bij zichz?if gedacht- dat in twintig minuten de zaak wel beslecht zou zijn. Maar die twintig minuten hadden zich verlengd tot een uur en tien minuten en nog steeds was er niets te zien van James Dyson's meester. bedekken vlakten en heuvels. Hier en daar zijn vrouwen bezig de bladeren af-te snijden. Zij zetten ze uit te lekken in houten bakken, zonder eenige persing nota béne. Een massa sap gaat onderweg verloren, de helft blijft in het blad zitten, maar niettens-taaude het ingedikte sap vooral in Amerika zwaar be taald wordt, heeft ons bestuur nog altijd niet weten gedaan te krijgen, dat een doel treffender. economischer winningmethode werd ingevoerd. In de aloë-velden wordt nooit gewied, dat doen de geiten, het tweede pro duct van de plantage Bolivia; waarover wij rijden naar Bocca spelonk, een kleine baai, waarbij een groote druipsteen-grot ligt. Ook hier weer een oud strandtenras, een paar meter boven zee, aan de landzijde be grensd door een steilén rotswand vol meloen cactussen, leguanen, kloven, spleten, parkie ten en meer interessante dingen. In die wand opent zich dan één groote grot, die vooral bekend is, omdat de Indianen er met roode oker lijnen en puntrijen op de zolde ring hébben geteekend, waarvan de beteeke- nis natuurlijk verloren is gegaan. Deze tee- kens en wat sluik haar, dat is zoowat alles, wat er op Bonaire van de Indianen is ovei- ge ble ven. Op den terugweg rijden we even langs de plantage „Fontein", die zijn naam wel zal ontleenen aan een steeds flink stroomen- de bron, een ongekende weelde op deze eilan den. En zooals steeds, hier is water, dus kan alles er groeien. Toch groeit er helaas niet veel. Men is hier gewend, dat een plantage niet veel oplevert. Hier komt het beetje zon der eenige moeite, waarom zou men dan moeite doen om er meer van te maken? Dat is wel een nadeel hier in deze tropenlanden, waar het leven zoo gemakkelijk is, dat men er niet toe komt het zich moeilijk te maken. Zet hier nu eens een paar Chineezen of desnoods Britsch Indiërs neer en ge zult bin nen een paar jaar een groenten, en vruchten- tuin vinden, die het heele eiland voorziet en nog naar Curagao zou kunnen exporteeren ook. En dat zou zoo noodig zijn. De heele be volking van Bonaire is ondervoed, niet uit gebrek aan eten, maar omdat maispap en ge droogde visch geen variatie genoeg biedt. Op het heele eiland staat geen een vruchtboom en Curacao toont ons, dat dit toch heel goed zou kunnen Maar er moet moeite voor wor den gedaan, worden nagedacht en overwogen en denken daar slijt je van! Maar het Gou vernement- waakt. Langzaam maar zeker, worden allerlei verbeteringen ingevoerd, maar het is vervelend Chineezen te moeten importeeren voor werk, dat de bewoners zelf zeer goed zouden kunnen doen. Toch zal het daarheen moeten als ook de laatste pogin gen mislukken. Werklust, dat is wat de in- landsche bevolking op deze eilanden ont breekt. Ze nemen allen het leven te gemakke lijk en wordt er veel geld verdiend, dan gaat het aan mooie kleeren en snuisterijen weg. Van de hand in den tand, zoo leeft het vroo- lijke zwarte volkje. Ook de Noord Oosthoek van Bonaire is een bezoek overwaard. Hier is meer boomgroei dan op Curacao, ik denk, dat de grond het regenwater béter opneemt en dus vasthoudt. Toch zijn er prachtige cactusbosschen ook. Rincon ligt alleraardigst, midden in een vruchtbaar dal, groote.door het gouvernement verzorgde putten zorgen steeds voor voldoen de water, dat met ezeltjes wordt gehaald, maar wat ons het meest lokt, is het Goto- meer, een soort Doode Zee, een zoutmeer middenin het heuvelland. En daar stonden ze weer de roze watteproppen op lange poot en bij tientallen en bij honderden. Weer aan het besluipen, langs omwegen door het Cactus bosch. achter struiken en rotsen wegschul- leiid, de telelens op het Agfafilmtoestel en ik ben benieuwd wat ik daar gemaakt heb. Toch op Bonaire. Ten laatste besloot de chauffeur aan de deur te kloppen welk toesluit hij uitvoerde en hij wachtte g-eruiionen tijd alvorens hij voor de tweede maal dein klopper in 'bewe ging bracht. Toen er weer tien minuten verstreken waren, opende Dus on de klep van de brie venbus en trachtte er doorheen 'te kijiken, maar hij kon niets zien, wamt er brandde geen licht in de hall. „Wat heb jij in den zin?" Een aware hand daalde bij deze woorden neer op dein schouder van Lord Perivale's zeer achitensiwaardïgen chauffeur. Dyson protesteerde niet eens; hij was veel -te on gerust. ,,Mi.j>n mieiseatieir, Lord Feiivalie, heeft mij anderhalf uur geleden gezegd, dat hij een miniuuit of twintig in dit huis zou blijven en ik ben niet heelemaal gerust, gezien, dat er op -mijn 'kleppen geen antwoord komt. De politieagent keek verlegen. ,,Die ik-leine juffrouw Loring woont hier alleen -met twee kinderen en er is geen man in huis, daarom houd ik altijd een extra oogje in het zeil. Het is wel een rare tijd voor Lord Perivale om bezoeken te maken, niet?", vroeg die agent, wien de zaak nog ongeloof waard ig voorkwam „Wel, als j.e mij hiet gelooft, zijn auto staat hier en als jij denkt, wel antwoord te krij gen, probeer' het d&n maar", protesteerde de chauffeur nijdig. De derde serie -kloppen waren van de hand van den politieagent en hadden Hstty's flauwte ten gevolge;'-teen er echter twee of drie minuen verstreken waren en er nog steeds geen antwoord "kwam, "bésloot de die naar der wet op zijn eigen houtje een on derzoek in te stellen. - - „Blijf jij hier en bewaak d=. voordeur, dan zal ik achterom loopen en zien of er on raad is", sprak de agent. De groote openslaande deuren, zwaaiden heen en weer in hun scharnieren en het was dus heel gemakkelijk voor dén politiedienaar een fijne sport, dat jagen met de camera. Alleen moet je niet te veel op je jachtveld en toestel letten, want- dan word je hier cac tusverzamelaar tegen wil en dank. Toen mijn film klaar was, had ik negen vijgencastus- stengels van drie verschillende soorten aan mijn schoenen en kuiten hangen. Als je zoo'n ding aanraakt zitten de stekels meteen met weerhaken in je vleesch vast en breekt het heele stengeldeel af en gaat mee. Ellendig goed en hoe harder je ze afslaat, hoe steviger ze dan weer in je vingers zitten. De geiten zitten er soms vol mee en kunnen ze dan niet meer kwijt tot ze 's avonds in den corral worden afgeplukt. Dan gaat- het over de heuvels, dicht langs de Brandaris naar Slagbaai. waar weer een zoutpan is. Daarna dwars door een Aloëfarm, Colombia naar Rincon terug. Hier in de buurt groeit veel divi-divi en ook ander hout, dat- tot houtskool wordt verwerkt. Ook alweer een uitvoerproduct van dit eiland. En nóg zijn we niet uitgekeken op Bonaire. Betrekkelijk dicht achter Kralendijk aan de Oostkust van het eiland ligt een groote la gune, Lac genaamd Een ondiep zoutwater- meer, dat voor een groot deel met mangrove is begroeid en waar o.a. veel duiven en rei gers huizen. In de lagune en voor den mond er van groeit zeer veel van een of andere zeegrassoort en daarop weiden die groote reuzenslakken, waarvan de mondopening der schelp zoo prachtig rose is, en die wij vaak op schoorsteenmantels zien en in sponsenwin- kels kunnen koopen. Op het einde van de landtong, die de lagune en zee scheidt, ligt een kleine nederzetting van visschers, die ge woonweg schuil gaan achter den afval van hun voedsel: de horens van die reuzenslak. Bergen van tientallen meters lang en 3 en 4 meter hoog, opgestapeld van groote schelpen, die elk voor zich een sieraad van onze huis kamer zouden zijn. Ik probeer er een gave uit te zoeken, maar haast alle zijn beschadigd vooral aan den mondrand. Dan maar even een paar opduiken. Een bootje is gauw ge vonden en waar wij op 7 a 8 Meter diepte niets zien dan een paar vlekken in het bruin groene tapijt, komt onze duiker boven met drie groote exemplaren van de gewenschte Strombus gigas. Een paar hamerslagen in den nek der schelp, één snede met het mes en het groote dier, zeker een paar pond vleesch glijdt uit de schelp en kan worden klaargemaakt voor consumptie, versch of in de zon gedroogd. En die baai levert maar jaren achtereen dagelijks tientallen van die reuzenschelpen, die toch zeker ettelijke jaren oud zijn. De zee lijkt wel onuitputtelijk! En zoo nemen wij afscheid van het keurige, vroolijke en rustig levende Bonaire. VLISSINGEN, 14 Nov. (V.D.) Het Neder landsehe stoomschip „Rozenburg", dat nabij den Noordhinder in aanvaring is geweest met het stoomschip „Mount Helykon" en dat dreigde te zinken, is door de sleepbooten drij vende gehouden. Het stoomschip is binnen- I gesleept en passeerde tegen negen uur heden ochtend Vlissingen. Het zal nabij Rommekens op een bank worden gezet. om naar binnen te wandelen en de ontdek king te doen, die een algemeene opschudding teweeg bracht, toen zij bekend werd. Men prcibseerde vruchteloos Lord Perivale bij bewustzijn te brengen en hij werd in zijn eigen auto naai- her ziekenhuis overgebracht. Toen Hetty weer tot besinning kwam, lag zij op de sofa in haar kleine salonnetje en over haar gebogen stand de verbaasde agent met een glas water in zijn hand. Haar oog viel op het haardkleedje met zijn vireeselijke vlekken en zij huiverde. „Voelt u zich wat beter, juffrouw", vroeg de vriendelijke en doods-nieuwsgierige agent. Hij had ambitie om overgeplaatst te wor den bij den onderzoekingsddenst van Scot land Yard en te oordeelen naair het resul taat zdjner uaspoiünigen was de verwonding van Lord Perivale het gevolg van een vuist slag van den vuistslag van een sterken man! „Wat is er gebeurd?" waagde hij -te vragen, daar Hetty geen woord sprak. Hetty's arme, vermoeide brein was een en al verwarring. Wat kon zij den man zeg gen? Hoe kon zij haar vader beschermen, wanneer Lord Perivale de heele ellendige ge schiedenis ging vertellen zoodira hij -tot be wustzijn kwam? Er scheen geen uitweg en Hetty schudde hulpeloos met haar hoofd als om te bedui den, dat zij zich niet kon herinneren wat er eigenlijk gebeurd was. Op dat oogenbliik kwamen twee andere po litieagenten binnen, die door het bureau ge zonden waren om Hetty mee te nemen, ter wijl anderen hielpen in de achtervolging van den ontvluchten misdadiger. ,Het blijkt haar vader te zijn en op een of andere manier schijnt de broer van Lord Perivale bij het geval betrokken te wezen: hoe de vork in den steel zit weet iik niet meer precies, maar hij schuimbekt van woede omdat de kerel ontsnapt- is", vertelde een der nieuwe aangekomenen. Hetty voelde zich wee en koud terwijl zij Het Weekbl. v. Bloembollencul tuur ziet in de verkiezing van Roosevelt reden voor betere verwachtingen i.o.v. den bol- lenhandel met Amerika.) Bolland's beste bolleboozen Voerden in den laatsten tijd, Als zoovelen in de wereld, Wel een zwaren levensstrijd! Zij ontmoetten in hun handel Moeilijkheden voor en na, Waarvan zeker niet de kleinste Kwamen uit Amerika. Tal van hindernissen werden Aan de grenzen opgesteld, Van het land. dat van de klanten Eens al grootste werd geteld. Alle bollenwerkers stuitten Op dit bolwerk van verweer. En zelfs met de grootste moeite, Bolwerkten zij het niet meer. Hoover klopte, zoog en veegde, Met verboden en met tol, Alle groeikracht, alle bloeikracht, Uit den Nederlandschen bol Maar nu gaat de hoop herleven Op 't oubollig element. Dat men wacht van de verkiezing Van den nieuwen president. 't Roosevelt dat nu gaat komen Is niet zonder doorn misschien. Maar 't zal zeker meer begrijpend Naar de bollenvelden zien. P. GASUS. KONINGIN STEUNT HET VELUWERESERVAAT. BELANGRIJKE GIFT ONTVANGEN. De koningin heeft de plannen der vereeni- ging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, inzake den aankoop van het On zalige Bosch aan den Veluwezoom, door een belangrijke gift gesteund. In totaal werd tot dusverre aan giften en rentelooze voorschotten 42.500 toegezegd, zoodat verdere steun nog noodig blijft. MENGELBERG NAAR NAPELS. ALS DIRIGENT VAN IIET SAN CARLO THEATER. HAARLEM, 14 November. Bavallen: 9 November: L. J. van Veen- Stoof, d.; 11 November: A. M. A. Beuken— Dollé, z.; J. J. Koppen—Blauw, d.; M. G. SchenkBoon, z.; A. W. FranckenOol- gaardfc, z.; H. T. KoekRuijgvoorn, d. en z.; IC. G. Roeland—Nolet, d. Overleden 11 November: M. G. Schenk— Boon, 28 j., Kamperlaan luisterde. Met geheel haar hart was ze bij haar vader en zij hoopte vurig, dat het hem gelukt mocht zijn veilig te ontsnappen. .,U moet u aankl-eeden juffrouw en met mij meegaan naar het politiebureau", deelde de aigent, die hoopte in den detective-dienst te komen, medé. Hetty keek met giroote verschrikte oogen naar hem op. ,-Neen maar, dat kan niet; Chick en Dumpling, mijn kleine broertje en zusje slapen boven en zij zullen zoo bang zijn ais ik er morgenochtend niet ben. Chick is bovendien nog ziek en moet extra verzorging hebben". Hetty sprak zoo eenvoudig en zoo absoluut serieus, dat de jonge agent iets dééd, wat heelemaal niet met zij-n dienst in overeen stemming te brengen was. „Maakt u maar g«en zorg over de kleintjes juffrouw. Ik zal mijn vrouw morgenochtend naar ze toe situ ren, maar ik moet u heuse h meenemen naar heit bureau om enkelie vra gen te beantwoorden", eindigde hij zoo vriendelijk als hij kon. Hetty trok haar mantel aan en zette «en wollen mutsje op haar blonde krullen waar door ze meer op een schoolmeisje dan op een volwassen jongedame leek; daarna ging ze met een bezwaard gemoed met den agent mede. Terwijl zij snel over den donkeren heuvel liepen, dacht zij er over, achter welken boom of welk boschje 'haar vader verscholen zou zitten, indien hij er -nog was. Lord Perivalie's auto stond', toen zij aan kwamen voor het politiebureau en bij haar binnenkomen zag ze den ouden man bleek en zenuwachtig, met verbonden hoofd zitten tegenover een grooten, beambte, die zooals zij terecht vermoedde, de inspecteur was. (Wordt vervolgd). rFBHftlMi:Ti >ii ui - - - W VAN DER SLEEN DE INVOER VAN HAM EN SPEK IN ENGELAND. DE ONDERHANDELINGEN, O.A. MET NEDERLAND. De onderhandelingen van den Engelschen Minister van Landbouw met de vertegen woordigers der landen, die ham en spek in Engeland invoeren, zijn geëindigd. Het doel van deze onder-handelingen was, den ■invoer van ham en spek met tenminste 20 procent te verminderen. De verdere on derhandelingen zullen langs diplomatieken weg worden gevoerd. Bij deze onderhande lingen zijn betrokken Nederland,. Amerika, Rusland., Polen, die Baihische staten en Scandinavië. INSPECTEUR VAN POLITIE GESTRAFT. Op dé vragen van het Rotbe-rdamsehe raadslid mr. L. A. Donker (s.d.) oveir een inspecteur van politie te Rotterdam, die op Katendireehit toelast was met de controle der Chineesche restaurants en en* na slui tingstijd op-nieuw een deed openen, ten einde er met zijn kennissen feest te vieren heeft de burgemeester geantwoord, dat dit streng is afgekeurd en de noodüge discipli naire maatregelen legen den betrokkene zijn genomen. ERNSTIGE AANVARING OP DE NOORDZEE. De „Rozenburg" binnengesleept. Het San Carlo Theater te Napels heeft zijil programma van opera's en concerten voor het a.s. seizoen bekend gemaakt. Er zullen 24 opera's worden uitgevoerd, waarvan 6 novi teiten; als gastdirigenten worden o.a. Res- pighi, Mascagni en Richard Strauss genoemd allen in verband met eigen werken. Als be langrijke uitvoeringen worden verder aange kondigd: Figaro, Orpheus en Don Carlos. Die Meistersinger, Samson en Dalila. De 6 concerten, welke dit seizoen worden gegeven, staan onder leiding van de Italia nen Vittorio Gui en Vitale en van de bui tenlanders di-. Mengelberg, Furthwangler en Strauss. BEGRAFENIS VAN PROF. Dr. J. ZAAIJER Onder enorme belangstelling is Zaterdag middag op de begraafplaats Rhijnhof te Lei den de teraardebestelling geschied van het stoffelijk ovsrehot van Prof. Dr. J. H. Zaaijer, in leven hoogieeraar in de heelkunde aan de Leidsche Universiteit. Onder de aanwezigen bevonden zich de president curator der Leid sche Universiteit en burgemeester van Leiden, de heer A. v. d. Sande-Bakhuysen, het be stuur van de Academische Senaat en van de Geneeskundige Faculteit Jhr. Mr. Dr. de Gij- selaar, oud-burgemeester van Leiden en ver tegenwoordiger van verschillende corporaties en vereenigingen, vele hoogleeraren, zoowel uit Leiden als uit Amsterdam, Utrecht en Groningen, doctoren, lectoren, privaat-do centen, vertegenwoordigers van alle studen tenorganisaties, assistenten en oud-patienten. Bij de groeve is het woord gevoerd door Prof. Dr. J. v. d. Hoeve, namens de Academische Senaat en de Medische faculteit, en door Dr. W. F. Suermondt, assistent van den overle den hoogleeraar, terwijl tenslotte nog gespro ken is door een vertegenwoordiger van de Nederlandsehe Vereeniglng voor Heelkunde. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3