>€HiiPV!ftft¥IBEft!€iH!TIfl DE BILT. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDER COURANT WOENSDAG 16 NOVEMBER 1932 Sohip Atreus Antiocliia Amstelkerk Agamemnon i istvard Ausma Aurora Barneveld Bengkalis Baldur Belpamela Boskoop Bacchus Bodegraven. Clio Calypso Ceres Clytoneus Coblenz Confidenza Cottica ....1. Delfland Eupatoria Freiburg Farmsum Fauna Frigga Fulda Haarlem Heemskerk Hermes Helder Hofoku Maru Isar Kim Karin Liri Leonidas II Lembit Maria Stathaton Myrmidon M. van S. Aldegonde Merope Neumark Naumburg Odin Obsron Osmo Orpheus Poel au Tello Palat-ia Prometheus Pluto Recina Ruhr Sat-urnus Sesostrrs Stad Zaandam Taj andoen Trajanus Troutpool Tin-os Tabinta Truls Tawali' Vulcanus Venus Waterland IJstrooni. Ned.-Indië Ned.-Indië West-Afrika Levant Constantza Leningrad Hamburg Chili West-Indi'è San Nicolas Haifa Chili Valencia Hamburg West-Indië Alexandrie Piraeus Ned.-Indië Japan Constantza West-Indië San Nicolas West-Indië Ned.-Iniië San Lorenzo Midd. Zee Diamante Japan Chili Zuid-Afrika, v. Hoogo. Bourgas Chili Avonmouth Kobe Constantza Lovisa Buenos Aires Buenos Aires Leningrad Buenos Aires Ned.-Indië Ned.-Indië Candia Ned.-Indië Ned.-Indië Buenos Aires West-Indië Haukipudas Valencia Ned.-Indië West-Indië Ned.-Indië Kopenhagen Buenos Aires Ned.-Indië Bourgas West-Indië Bilbao Ned.-Indië West-Indië San Nicolas Constantza Ned.-Indië Sfax Hamburg Izmir Midd. Zee Buenos Aires W.-Afrika Verm, aankomst Laatste byricht 17 Nov. 26 Nov. 20 Nov. 2 Dec. 18 Nov. 20 Nov. 16 Nov. 3 Dec. 18 Nov. 17 Nov. 21 Nov. 25 Nov. 20 Deo. 8 Dec. 7 Dec. 20 Nov. 15 Nov. 3 Dec. 20 Nov. 10 Dec. 15 Nov. 5 Dec. 5 Jan. Zaanland Buenos Aires 17 Nov. 28 Nov. 5 Dec. 24 Nov. 29 Nov. 16 Nov. 22 Nov. 7 Dec. 16 Nov. 17 Nov. 26 Nov. 9 Dec. 15 Dec. 21 Nov. 5 Dec. 30 Dec. 22 Nov. 19 Nov. 17 Nov. 30 Nov. 26 Nov. 8 Dec. 18 Nov. 15 Dec. 24 Nov. 30 Nov. 17 Nov. 26 Nov 15 Nov. van Gibraltar 11 Nov. van Pt. of Spain 9 Nov. van Dakar 10 Nov. van Bari 12 Nov. van Gibraltar in lading Vertrekt 19 Nov. 14 Nov. van Cristobal. 11 Nov. van Gibraltar 9 Nov. van Rio Janeiro. 13 Nov. van Gibraltar 8 Nov. van Antofagasta 12 Nov. van Gibraltar Vertrekt 17 Nov. 15 Nov. te Louden 11 Nov. te Gandia 11 Nov. te Bourgas 10 Nc.v. van Belawan 9 Nov. van Colombo in lading 13 Nov. van Madeira 14 Nov. van Antwerpen 15 Nov. van Havana 13 Nov. van Gibraltar 10 Nov. van Buenos Aires 8 Nov. van Gibraltar. 5 Nov. vertrokken 11 Nov. van Kobe 28 Oct. van Curasao 13 Nov. van Gibraltar. 13 Nov. te Izmir. 11 Nov. van Callao 10 Nov. aangekomen. 12 Nov. van Pt. Said, in lading 11 November vertrokken 26 Oct. vertrokken in lading in lading 2 Nov. vertrokken 14 Nov. van Port Said. 14 Nov. van Perim 10 Nov. van Gibraltar. 13 Nov. van Pt. Said 7 Nov. van Colombo 8 Nov. v. San Nicolas 28 Oct. van Georgetown 10 Nov. vertrokken 10 Nov. van Lissabon 12 Nov. van Pt. Said. 14 Nov. v. Port Li'mon 13 Nov. van Batavia 13 Nov. te Gdynia 5 Nov. vertrokken 11 Nov. van Macassar 11 Nov. van Catania '2 Nov. van Havana 15 Nov. van Ouessant 14 Nov. van Perim 5 Nov. van Pto Barrios 7 Nov. van Montevideo. 15 Nov. te Antwerpen. 12 Nov. van Batavia 10 Nov. vertrokken 15 Nov. te Liverpool. 13 Nov. van Gibraltar. 14 Nov. van Napels in lading 11 Nov. te Liberia 9 Nov. van Bahia BE DUITSCHE HANDELSVLOOT. De vereeniging van Duitsche reeders heeft een statistiek uitgewerkt betreffende de op gelegde schepen en weil naar de groote als naar den ouderdom der vaartuigen. Hieruit blijkt dat van de schepen beneden vijf jaar oud slechts 17 doch boven de 25 jaar oud, 110 schepen zijn opgelegd; nu is het wel waar, dat het aantal nieuwe schepen natuur lijk niet zoo groot is als dat der oude sche pen, doch er blijkt wel uit, dat de oude schepen door hun grooter kolenverbruik en monder vaartsnelheid een oneconomische exploitatie hebben. Naar den inhoud berekend zijn de meeste opgelegde schepen tusschen 1000 en 4000 br. reg. ton, waaruit opgemaakt kan worden, dat de kleine schepen nog wat kunnen ver dienen, omdat zij de binnenwaarts in het land gelegen plaatsen rechtstreeks kunnen bereiken en de groote schepen nog rendabel zijn omdat zij alhoewel de vraehtcijfens laag zijn nog naar verhouding minder kosten heb ben dan ide middelsehepen. Ber. aan Zeevarenden. NEDERLAND. Waddenzee. Baken opgenomen. Op 53 gr. 4',1 Nb en 5 br. 16',7 El (0 gr. 23',7 El A.) is het drijfbaken met staand kruis opgenomen. (Zie Ned. krt. Nos. 224 en 212). (Zuiderzeewerken). Hellegat. Ton opgenomen. Op 51 gr. 41',4 Nb en 4 gr. 23',1 El ligt de R.Z.H.S. bolton met ruit M OHG niet meer uit. (Zie Ned. krt. No. 209; Gids Ned. kust, bijl. n. 1930, blz. 19). (Loodswezen). 4e en 5e district Loodswezen. Winterbetonning In het 4 en en 5e district van het Loods wezen is de zomerbetonning vervangen door winterbetonning. (Loodswezen) Noodlottige aanvaring. In het gezicht van de kust zijn nabij Oporto de Portugeesche stoomtrawlers Augus ta en Rosinha met elkander in aanvaring geweest, waarbij eerstgenoemd vaartuig direct zonk. Er zijn tien opvarenden bij dit ongeval omgekomen. Zware storm over Noorwegen. In het noordelijk gedeelte van Noorwegen heeft een zware storm gewoed, welke de van Vardö uitgevaren visschersvloot overviel. Ver schillende lichte vaartuigen zijn hierbij ver ongelukt, doch voor zoover bekend vallen geen menschenlevens te betreuren. De opva renden konden door andere visschersschepen worden opgepikt. Dezelfde storm heeft ook over IJsland ge waaid; het Noorsche stoomschip Ingerto werd zwaar gehavend. De commandobrug met vier opvarenden, waaronder de kapitein en de stuurman, is finaal weggeslagen door de woe dende zee. Deze mensehen verdronken voor het gezicht van de overige bemanning, die niets voor hun redding kon doen. Later is het schip met behulp van den IJslandschen stoomtrawler Max Pemberton op de reecte van Reykjavik aangekomen. De schade aan het schip moet zeer belangrijk zijn. Aan gekomen 15 November: Fauna ss. Middel. Zee. Romulus ss. Braila. Patria- ss. Archangel. Orpheus ss. Lissabon. 16 November: Reaper ss. Port Arthur. Bengkalis ss. Batavia Vertrokken 15 November: Stanislas ss. Leith. Alaya ss. Bremen. Vliestroom ss. Huil. Maasstroom ss. Londen. Dalemoor ss. Newcastle. Poelau Roebiah ms. Batavia Portsea ss. Huil. 16 November: Laverock ss. Londen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.80—0.75. Tongen per K.G. f 1,500.75. Zetschol per 50 K.G. f 28. Kleine schol per 50 K.G. f 288. Schar per 50 K.G. f 42,80. Tongschar per 50 K.G. f 3026 Rog per 20 stuks f 1918. Vleet per stuk f 101.40. Pieterman en poon per 50 K.G. f 62,60. Groote schelvisch per 50 K.G. f 4032. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3025. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24 f 5.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 154.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 4828. Gullen per 50 K.G. f 18—4.20. Leng per stuk 1.800.50 Heilbot per K.G. f 0.70—0.60. Wijting per 50 K.G. f 4.80—1.70. Koolvisch per stuk f 0.700.11. Makreel per 50 K.G. f 13.50—5.—. Versche haring per kist f 4.603.60. Groote hake per kist 125 K.G. f 102. Middel hake per kist 125 K.G. f 112. Klein middel hake per kist 50 K.G. f 4039 Kleine hake per kist 50 K.G. f 2819.50. BESOMMINGEN. Trawlers Wielingen R O. 9 480 manden f 2600. Gerberdina Johanna IJm. 33 560 manden f 3500. Marie R. Ommering IJm 7 420 manden f 2900. IJszee IJm. 167 530 manden f 4400. Aneta IJm. 82 520 manden f 3600, Irene IJm. 89 160 manden f 1900. Holland Hl IJm. 179 160 manden f 2300 Maria Elisabeth IJm. 114 80 manden f 1700 Loggers: K.W. 114 f 1170, KW 161 f 1371 Versche haring: 4 loggers en 3 drifters, be sommingen nog niet bekend. IJMUIDEN REGEERÏNGSSTEUN AAN DE HARING. VTSSCHERIJ. WETSONTWERP VOOR RENTEDRAGEND CREDIET INGEDIEND. Bij de Tweede Kamer is, naar het Han delsblad meedeelt, een wetsontwerp ingediend tot verleening van een rentedragend crediet ten behoeve van de haringdrijfnetvisscherij uit te betalen in 1932 en zoo noodig in 1933. De memorie van toelichting beschrijft uit voerig de oorzaken van de moeilijkheden in dit bedrijf en vervolgt dan: In overleg met belanghebbenden is een regeling ontworpen, welke het den reeders mogelijk zal maken voor eigen risico haring tijdelijk uit de markt te nemen. Volgens deze regeling zal de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij optreden als centrale organisatie, die den reeders op de partijen hai-ing, welke uit de markt genomen worden, voorschot verleent, waarvoor de opgeslagen haring aan haar ter zekerheid stelling in eigendom wordt overgedragen. Om de reedersvereeniging in staat te stel len dezen opslag te financieren zal te haren behoeve door het Rijk een ï-entedragend cre diet worden geopend van ten hoogste 2.500.000, hetgeen haar naar gebleken be hoefte bij gedeelten ter beschikking zal wor den gesteld. Het Rijk zal daarbij toezicht houden op de gestie van de reedersvereeniging waarbij in het bijzonder gelet zal worden op den ver koop van die haring op het daartoe meest geschikte tijdstip. Voorshands zal het voldoende zijn deze regeling te beperken tot de vangst 1932, waarvan de aangevoerde partijen onder nor male omstandigheden voor den aanvang van de vangst 1933 geruimd zullen zijn. VELSEN'S BEGROOTING GOED GEKEURD Ged. Staten hebben de begrooting van Vel- sen voor 1932 goedgekeurd. UITGEKEERD BIJ WERKLOOSHEID Over de maanden Juli'. Augustus, Septem ber en October werd aan werklooze leden der IJmuider Federatie uitgekeerd: IJm ui den Werkloozenkas Gemeenten Egmond-aan Zee: Werkloozenkas Gemeenten Scheveningen: Werkloozenkas Andere Gemeenten: Werkloozenkas 24428.10 72479.94 - 96.908.04 2283.55 13962.11 16.245.66 389.95 864.80 Totaal 114.408.45 Over Januari tot en met October 1932 werd uitgekeerd aan leden onzer organisatie: 3 2 to ocoo ui O O -O DIEFSTAL VAN WASCHGOED Dinsdag is bij de politie aangifte gedaan, dat waschgoed is ontvreemd van een droog lijn op het erf achter een woning, terwijl hedenmorgen een bewoner van IJmuiden- Oost mededeeling deed, dat hedennacht van de waschlijn achter zijn woning eveneens waschgoed is ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: H. Kwaak-Mattu, d. N. H. Verbaan-Bamhoorn, z. P. H. A. de Graaf- Schipper, d. E. J. Kempe-v. Galen, z. B. E. Rijnders-Godschalk, z. D. v. d. Wint- Kruiswijk, z. A. Spangenberger-Slager, d. J. N. H. v. Niekerken-Dreijer, z. A. Koe- man-Alland, d. J. v. Kaan-Jansen, d. M. Tol-Buur, d. G. A. v. Stokkum-Vrins, z. A. P. M. Wensing-Wesselink, z. A. M. Meesters-Smakman, z. A. W. Amiable- Latersteyn, d. A. C. Heijns-Kaan, d. Overleden: Maria Catharina P. v. Well, 7 dagen. Apollonia Henrica J. v. Well 9 da gen. Maartje Zeeuw, 61 j. echtg. van A Blom. BEVERWIJK HET ONGELUK OP DEN PROVIN CIALEN WEG BEHANDELING VOOR DE RECHTBANK Op Donderdag 1 December a.s. zal voor de Haarlemsche rechtbank behandeld worden de strafzaak tegen den 21 jarigen graanhan delaar uit Haarlemmermeer, die op 16 Sep tember j.l. op den Provincialen weg onder de gemeente Wijk aan Zee en Duin met zijn zwaar beladen vrachtauto op drie schoolkin deren ingereden is, tengevolge waarvan twee meisjes om het leven kwamen. Het derde slachtoffer van deze aanrijding, genaamd A. Tesselaar, werd ernstig gewond en gedurende geruimen tijd in het Roode Kruis Ziekenhuis verpleegd. Zij is thans in zooverre hersteld, dat zij dezer dagen het zeikenhuis zal kun nen verlaten. Naar wij vernemen zal aan verdachte dood door schuld ten laste worden gelegd. DE OVERVAL TE RESSEN- BEMMEL. DADER TE KEULEN GEARRESTEERD. NIJMEGEN, 15 Nov. (V.D.) Gisteravond is door de Nijmegensche recherche te Keulen gearresteerd de slager uit Nijmegen, die ge zocht werd wegens den roofoverval te Res- sen-Bemmel en wegens een revolveraanslag op een Nijmegenschen politieman. Hij legde een volledige bekentenis af. Hij zal heden of morgen aan de politie te Nijmegen worden uitgeleverd OLIE OP DE „P. C. HOOFT" IN BRAND IIET KAN NOG HEEL LANG DUREN. Dinsdag gedurende den middag, den avond en den nacht 'heeft het op de ,,P. C. Hooft" nog steeds fel gebrand. Geconstateerd is dat de olie in de tanks, welke aan bakboordzijde liggen, mede door het vuur is aangetast; de dikke zwarte rookmassa's welke uit den buik van het schip te voorschijn komen duiden er dan ook wei op, dat het nog geruimen tijd zal duren, eer de duizenden tonnen olie, waar mede de tanks gevuld waren, zullen zijn op gebrand. Een boot van de Stadsreiniging blijft steeds in de buurt om, voor het geval zich brandende olie over het water mocht verspreiden, deze te verwijderen. Zij is daar voor met een speciale installatie uitgerust. Ook de drijvende stoombrandspuit „Jan van der Heyden" met een volledige post als bezet ting en enkele motorbooten van de politie, blijven de wacht houden bij het schip, welks slagrij, dank zij het feit, dat het met behulp van een sleepboot tegen de nabijzijnde vrije ankerplaats, waar slechte V/2 Meter water staat, ligt vastgedrukt, niet is vermeerderd. En zoo wacht men gelaten de volkomen ver nietiging van dezen eens zoo fieren oceaan reus af De brandweer gaat het schip binnen Hedenmorgen om 8 uur sloeg het vuur dat vooral midscheeps in de olievoorraden van de P.C. Hooft woedt, weer fel naar boven, en naar buiten uit. Ook in de nachtelijke uren zijn de brandverschijiiselen zeer hevig ge weest. Naar wij vernemen zal een speciale ploeg van de brandweer, die met gasmaskers wordt uitgerust, pogen om tot in de ruimen van het schip door te dringen ten einde zich van den toestand van het oogenblik op de hoogte te stellen. Eventueel te nemen maat regelen zouden dan, naar gelang der omstan digheden, worden overwogen. SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Uit Berlijn: De uitslag van den Zesdaag- schen wielerwedstrijd luidt als volgt: 1 BroccardoGuimbretière, 1 ronde ach ter; 2 FundaSchön, 2 ronden achter; 3 RiegerE-hmer, 3 ronden achter; 4 Pijnen burgMiethe, 4 ronden achter; 5. Buysse Bililet; 6 Thierbach.Siegel en de Gebroe ders Nickel. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN" De Turnvereeniging IJmuiden hield haar jaarlijksche algemeene vergadering van leden Bij zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat de toestand der vereeniging over het afgeloopen jaar tot tevredenheid stemt. Wel is het adspirantenaantal sterk achter uitgegaan, doch spreker hoopte dat dit wel weer beter zal worden, wanneer de algemeene toestand in IJmuiden wéér wat gunstiger is. De dames en heerenafdeeling toonen een sterken vooruitgang en er wordt met animo gewerkt. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: P. v. d. Duyn Schouten, voorzitter; C. v. d. Zee, vice-voorzitter; mej. N. Driessen. secretaresse; mej. W. Baak. 2e secretaresse: mej. N. Dijkshoorn, penningmeesteresse; J. Glas, 2e penningmeester; C. Visman, com missaris. Besloten werd, dit jaar weder een zaaluit voering te geven en dat zoo mogelijk ook deelgenomen zal worden aan het Bondsfeest te Rotterdam op de twee Pinksterdagen. Hier voor is een spaarkas gevormd. De dames en meisjes kunnen elke week het spaargeld af dragen aan mevr. v. d. Duyn Schouten—Licht en de heeren en jongens aan den heer A. W. Driessen Jr. Op de gehouden bestuursvergadering werd verder besloten tot oprichting van een aparte kleuterklasse voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar, onder leiding van mej. A. Tijm. Desa vond Vrijdags van 5 tot 6 uur, waarvoor wij verder verwijzen naar de advertentie in dit blad. Door eenige leden werd de wensch te kennen gegeven, weer eens een wandeltocht te houden. Deze nu is vastgesteld op Zondag a.s. Nadere bijzonderheden volgen nog. Houdt dus den Zondagochtend vrij, zoodat wij op een flink aantal leden kunnen rekenen. In troducés zijn ook welkom. De jaarlijksche clubavond voor dames en heeren is vastgesteld op Zaterdag 17 Decem ber in gebouw „Cycloop". De Feestcommissie bestaat uit de dames W. Baak en T. IJzer- draat en de heeren J. van der Zee en R. H. Venekamp. Willen de jongens en meisjes die niet voor de kleuterklasse in aanmerking komen er om denken, dat de lesuren voor jongens voortaan zijn, Woensdag van kwart voor zeven tot 8 uur en voor de meisjes van half zeven tot kwart voor acht'? meldt: Hoogste barometerstand. 772.1 m.M. te Vestmanoer. Laagste barometerstand 743 m.M Vardö. en voorspelt: zwakken tot matigen wind meest uit Ooste. lijfce richtignen. Nevelig tot zwaar bewolkt Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. (Veranderlijk) Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden Opgaaf: Magazijn 'T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden 39 p 36 p. 38 f. WATERSTAND. Nov. v.m. n.m. 17 5.08 5.20 18 5.44 5.59 19 6.24 6.43 20 7.11 7.36 B. G. V. TURNLUST. De Beverwijksche Gymnastiekvereeniging „Turnlust", hield voor haar adspiranten- afdeelingen onderlinge wedstrijden, waaraan 120 jongens en meisjes deelnamen. Voor de jongste adspiranten was een vier kamp bestemd, voor de oudste een zeskamp. In dezen laatste waren bij wijze van proef ook keuze-oefeningen opgenomen ter opvoe ring van het peil. Als gevolg van de wedstrijden werden ver schillende adspiranten naar een hoogere afdeeling of gelid bevorderd. Jongste meisjes: 1 T. v. d. Veen, C. van Schooneveld en L. Bakker, 3 B. v. d. Lelie 4 R. Middelkoop en N. Betsejna. Oudste meisjes. Eerste gelid: 1 A. v. d. Voort, 2 W. Houtwipper; tweede gelid: 1 b! Klaassen, 2 G. van Dorp; derde gelid: 1 e! Romunde, 2 T. Schaap. Jongste jongens: 1 G. Brethouwer, 2 J. Hout, 2 M. Witkamp, 4 A. van Vliet en A. Honig. Ouflste jongens. Eerste gelid: 1 C. Groot, 2 H. Bruin; tweede gelid: 1 j. Kaspers, 2 j! v. d. Berg; derde gelid: 1 j. Steijn, 2 G, Reijnders. SCHAKEN. NOORD-HOLLAND ZUTD-NOORD-HOLLAND NOORD. De in het clublokaal van de schaakclub „Kijk uit" gehouden wedstrijd van den Noord-Hollandschen Schaakbond tusschen Noord-Holland Zuid en Noord-Holland Noord1 had tot resultaat dat „Zuid" een groote ne derlaag boekte. Vóór het begin van den wedstrijd sprak de heer A. J. G. ter Haar, voorzitter van „Kijk Uit" een woord van welkom tot de deelne mers. Hij zeide het een groote eer voor „Kijk Uit" te vinden, ide heide tientallen in het clublokaal te mogen ontvangen en wenschte allen een aangenamen avond toe. De heer G. van Burken, bestuurslid van den Noord-Hollandschen Schaakbond sprak den wensch uit, dat deze avond het begin mocht zijn van verdere successen en dat de deelnemers binnen afzienbaren tijd een vooraanstaande plaats in het Nederlandscil schaakleven zullen gaan innemen. De wedstrijd werd begonnen met acht borden,, aangezien de heeren G. Kroone en en Th. de Jong ontbreken. De neer Kroone arriveerde half acht en begon zijn partij met een half uur achterstand. Daar de spelers uit den Helder om tien uur moesten vertrek ken, kon niet langer gewacht worden op den heer de Jong (hord 3). Zijn plaats werdi op verzoek van den leider ingenomen door den heer J. H. de Vries van „Kijk Uit". De heer de Vries heeft, ondanks dat hij ineer dan een half uur achterstand had zijn ster ken tegenstander Dr. Reeders uitstekend partij gegeven. Wel werd ide partij te 10 uur voor hem verloren verklaard, met een achterstand van. twee pionnen, maar hij heeft de partij niet cadeau gegeven Het resultaat is voor „Zuid" niet meege vallen. De partij Kroone-v. d. Geus werd re mise genomen. De heer Zoontjes verloor door een blunder. Ook de heer de Groot moest de vlag strijken voor zijn Noordelijken tegen stander. Bord no. 5, Bollebakker-Houtkoo- per eindigde eveneens remise, terwijl van Burken-Katan eveneens spoedig besloten de punten te deelen. De partij Minnema—Dr. Feenstra Kuyper werd afgebroken in een, naar het oordeel van den heer Kroone, remisestand. Bord 8: Marowit-zHartog werd eveneens met beider goedvinden remise verklaard, Aan bord 9 moesten C. GordijnB. Veltman afbreken in een voor eerstgenoemden gewonnen stand. Het laatste bord Mantel-Appel werd afge broken met een moeilijk te beoordeelen eind stand. In het gunstigste geval zou „Zuid" vier van de tien punten kunnen behalen. Vermeld dient nog te worden, dat de heer de Jong door een foutieve mededeeling, dus buiten zijn schuld een uur te laat arri veerde. Hieronder volgt de volledige uitslag'. ZuidNoord. 1. G. KrooneK. Geus 1/2—1/2 2. J. ZoontjesF. Laas 0—1 3. J. H. de Vries—Dr. J. C. Reeders 0—1 4. A de GrootP. Deugd 0—1 5. G. BollebakkerJ. Houtkooper 1/21/2 6. A. S. KatanG. van Burken 1/21/2 7. F. Minnema—Dr. P. Feenstra Kuyper afgebroken. 8. J. H. MarowitzP. Hartog 1/2—1/2 9. G. GordijnB. Veltman afgebr. 10. W. MantelD. Appel Jr. afgebr. AMY JOHNSON 17 UUR OVER TIJD ERNSTIGE ONGERUSTHEID ORAN, 16 Nov. (Reuter). Men is ernstig ongerust over het lot van mevrouw Amy Mollison-Johnson, die, zooaLs men weet een vliegtocht naar Kaapstad onderneemt. Zij werd tevergeefs verwacht te Niamey Fransch-Oost-Afrika, waar zij eenigen tijd geleden had moeten aankomen. Sedert zij vertrokken is voor het traject over de Sahara heeft men niets meer van haar gehoord en hedenmorgen vroeg was zij reeds meer dan zeventien uur over tijd.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2