UIT HET BUITENLAND hf,t belangrijkste nieuws. it de enquête der Interparlementaire Unie IjMUIDER COURANT WOENSDAG TWEEDE BLAD. 16 NOVEMBER 1932 Duitsche critiek op de Fransche ontwapeningsvoor stellen. „Alle vooruitzichten op radicale ontwapening ontbreken." De Duitsche Sociaal-Democraten weigeren een bespreking met Von Papen. Naar een kabinet Schnee? Morgen zal Sir John Simon de Britsche ontwapeningsvoorstellen bekend maken. Hoover en Roosevelt zullen confereeren over de schuldenregeling. DUITSCHLAND. Van bevoegde Duitsche zijde wordt omtrent het Fransche veiligheids- en ontwapenings plan het volgende medegedeeld: Het plan wordt reeds terstond gekarakteriseerd door den opbouw ervan, niet als ontwapenigsplan doch als plan van de politieke organisatie van Europa volgens het bekende Fransche standpunt. In nieuwen vorm vindt men de oude idee van het Protocol van Genève, die in laatste instantie neerkomt op de verze kering' van den territorialen status quo. Daarbij heeft het plan twee belangrijke lo gische constructiefouten. Het verbindt maat regelen, die terstond verwezenlijkt kunnen en moeten worden met maatregelen, voor welker uitvoering lange? tijd noodig is. Het doet veiligheidsvoorstellen, die als voor waarde een reeds voltrokken algemeene ont wapening en een zekere gelijkheid van be wapening tusschen alle staten veronderstel len. De kwestie der Duitsche gelijkgerech tigdheid blijft ook in het Fransche plan een onbeantwoorde vraag en een verwezenlij king der Duitsche eischen wordt uitgesteld naar een onbepaalde toekomst, al wordt er ook een soort kader geschapen, waarbinnen alle staten dezelfde legerorganisatie moeten vormen. Het vooruitzicht dat Engeland zich tegen een uitbreiding van het sanctiesysteem zal verzetten, heeft de Fransche regeering ertoe gebracht om tot kernpunt van haar veilig heidsplan haar Europeesch continentaal non-agressiepact, waarbij Engeland dus niet betrokken zal zijn, te maken. De politieke hegemonie, gevestigd op de militaire over macht van eenige staten of van een staten bond, wordt hierdoor vereeuwigd. Bijzonder karakteristiek voor de Fransche bedoelingen is de bepaling over de bestaande bijzondere overeenkomsten, waarmee natuurlijk de de- militariseermg van het Rijnland is bedoeld, die met alle daaraan verbonden militaire consequenties gehandhaafd blijft. Dc unifor me organisatie der Europeesehe continentale legers is de eenige gedachte met een ge zonder kern, die het Fransche plan bevat. Van Duitsche zijde heeft men dan ook geen reden om dit punt en het daaraan ver bonden voorstel van een buitengewoon Vol- kenbondsleger af te wijzen. Zeer dubbelzinnig acht men de passages over de speciale rechten en positie van de koloniale legermachten, aangezien klaar blijkelijk de koloniale legers niet of niet belangrijk behoeven te ontwapenen. Grotesk acht men het voorstel om het zware wapenmateriaal, dat aan de militie- legers onttrokken wordt onder Volkehbonds- controde, in de verschillende landen zelf op te slaan en ter beschikking van eiken staat te stellen in geval van aanvallen.. Hierdoor wil Frankrijk voorkomen, dat zijn reusachti ge hoeveelheid zwaar oorlogsmateriaal ver nield wordt, zooals zulks voor honderd pro cent met het Duitsche geschiedde. Concludeerend is men van meening, dat alle vooruitzichten op ingrijpende en radicale ontwapening ontbreken. De gelijkgerechtigd heid en de veiligheid die 't. gevolg van alge meene ontwapening hooren te zijn, wordt anderen staten niet gegarandeerd. Het bestuur van de sociaal democratische Rijksdagfractie heeft Dinsdag een resolutie aangenomen, waarin o.m. wordt verklaard: Het bestuur der sociaal democratische Rijks dagfractie heeft in zijn Dinsdag 15 November gehouden zitting met algemeene stemmen besloten de uitnoodiging van Von Papen in zake een bespreking ter Rijkskanselarij niet te aanvaarden. In deze resolutie wordt voorts verklaard: Rijkskanselier von Papen heeft door den Rijksdag t-wee malen achtereen te ontbinden het Duitsche Volk twee keeren naar zijn re- geeringspolitiek gevraagd en twee maal ver nietigende antwoorden gekregen. De Grond wet geeft hem niet het recht verdere onder handelingen te voeren. Zij verplicht hem veeleer af te treden. De sociaal-democratische partij zit in Rijkskanselier von Papen den zaakwaar nemer van een onbeteekenende minderheid, welke er niet voor schuwt haar eigen klasse-belangen te behartigen. Het bestuur der -sociaal-democratische Rijksdagfractie kan uit al deze overwegingen geen resultaat verwachten van de voorgeno men bespreking. Het bestuur acht het even wel noodzakelijk in het openbaar zijn stem te verheffen tegen een politiek, welke zich met iederen stap "Verder verwijdert van den bodean van het recht. In de resolutie wordt ten slotte het aftre den der Rijksregeering geëischt. Omtrent de huidige politieke situatie in Duitschland meldt de Berlijnsche correspon dent van het Handelsblad: De houding van de Nationaal-Socialisten is nog niet duidelijk. Zij schijnen niet ge neigd, met von Papen te onderhandelen, maar wel bereid, besprekingen met von Hin denburg to openen. Daar de rijkspresident echter voorloopig den Kanselier opgedragen heeft te onderhandelen, bestaat een kleine mogelijkheid, dat hij, door Hitier daarna niet te ontvangen, v. Papen niet desavoueeren wil. Oorspronkelijk las men, dat elke onderhan deling voor de Nazi's doelloos is, zoolang niet bij voorbaat vaststaat, dat Adolf Hitler de nieuwe rijkskanselier zal zijn. Intusschen zijn de berichten uit het Bruine Huis te Mün- chen wat minder beslist geworden en rekent men in Berlijn met een andere oplossingeen aftreden van von Papen en van eenige andere ministers en een nieuw kabinet onder Schnee (oud-gouverneur van Duitsch Oosb- Afrika en president van den „Arbeitsaus- schluss deutscher Verblinde", den „Bund Vlootbesprekingen tusschen Engelsche, Fransche en Italiaansche deskundigen. Na den terugkeer van Norman Davis uit Rome zijn tusschen de marinedeskundigen der Engelsche, Fransche, Italiaansche en Amerikaansche regeering streng vertrouwe lijke besprekingen begonnen, die aanvanke lijk slechts liepen over de vraag hoe de groo- te tegenstelling tusschen de Italiaansche en de Fransche politiek overbrugd kon worden Tot nog toe zou nog geen voortgang zijn ge maakt. Vooral het Fransche voorstel tot het sluiten van een Middellandsehe-Zeepact stuit op grooten tegenstand. Het initiatief tot deze besprekingen zou door Engeland zijn ge- nemen. Engeland der Auslandsdeutschen" en der „Deutschen Kolonialgesellsehaft") tegen wien geen dei- voor de coalitie in aanmerking komende partijen bezwaar heet te hebben en die ook bij den Rijkspresident zeer hoog aangeschre ven staat. Het spreekt vanzelf, dat in een kabinet- Schnee de nationaal-socialisten een aantal der belangrijkste portefeuilles zouden op- eischen. De scherpe tegenstelling tusschen Nazi's en Duitschnationalen schijnt echter deze oplos sing op het oogenblik nog ten zeerste te be moeilijken. ENGELAND. Sir John Simon heeft zijn uiteenzetting van de nieuwe Bi-itsche ontwaipendmigsivoorstellien thans aangekondigd voor Donderdag a.s. ten einde in de gelegenheid te zijn intusschien het Fransche pliarn te kunnen besbudeeirien, H?t Witboek dat deze voorstellen zal in houden. zal tegelijker-tijd te Londen worden gepubliceerd Men is in Britsche regeeringsikringen alge meen van oordeel, dat de rede een groolte uit werking zal hebben en er toe zal leiden om de ontwapeningsconferentie weer- op de been te helpen. Men acht het zeer goed aniogelijik, dat de onitwapeningsconfsirentie van Donderdag die Amerikaansche, Fransche en 'Engelsche voor stellen als basis zal gebruiken voor verdere onderhandelingen, waarbij ook de Duitsche gelijkgerecihtd!gdih>:d)dswiensoh eou aangepakt worden. Roosevelt die tengevolge van een verkoud heid 'bedlegerig is. heeft aan Hoover doen weten, dat hij gaarne een conferentie zal hebben over de Europeesehe schulden aan Amerika, maar hij kan nog niet zeggen wan neer hij voor die 'bijeenkomst gelegenheid heeft. President Hoover heeft op den terugtocht naai* Washington besloten na die a.s. bespre king met Roosevelt een conferentie van de democratische congreslelders bijeen te roepen teneinde met hen te onderhandelen over de vorming van een Anieriikaansch Eenheids front iaa de kwestie der oortagsschiulMcn. Plet verluidt, dat president Hoover een verlenging van het moratorium en een ver laging van d'e oorlogsschudden wensclhielijk acht. Van een vooraanstaande figuur op hef Amerikaansche departement van die Schat kist, die zich met den door de nota's van Engieüiand, iFrankfijk en België geschapen toestand mioet bezig houden verneemt Wolff uit Washington, dat b;ij beide politieke par tijen krachtige ontstemming bestaat, niet zoozeer over het algemeen verwachte ver zoek zelf, als wel over tijdstip en inhoud. Men is niet te spreken over de haast waar- -medl? de gealliceerdeai hum verzoek hebben ingediend, op een oogenblik toen alle stem men der presidentsverkiezing nog niet eens geteld waren. Duitscblairad, Prof. Warmbold verwacht een aanzienlijke opleving in het a.s. voorjaar. De Rijksminister voor Economische Zaken, Dr. Warmbold, heeft Dinsdagmiddag een redevoering gehouden, waarin hij vaststelde dat thans de eerste aanwijzingen merkbaar zijn voor een zekere verbetering na een ja renlange crisis. Men mag de gerechtvaar digde hoop hebben, dat deze voorboden voor een verbetering ook in de komende maanden zullen blijven aanhouden en dat, indien zich geen bijzondere omstandigheden zullen voor doen, in het a.s. voorjaar een nog duidelij ker zichtbare verbetering zal intreden in den economischen toestand van de belangrijk ste landen en ook van Duitschland. Deze eerste kiemen der hoop moeten evenwel zeer zorgvuldig worden gekoesterd. De nuchtere werkelijkheid moet ons doen zien, de dingen zoo te beschouwen als ze zijn en er niet over te twisten dat zij volgens de gewone pessi mistische opvattingen anders moeten zijn. De minister wees in het bijzonder op de verbe tering van de prijzen voor grondstoffen en de buitengewone liquiditeit van de geldmarkt in de belangrijkste economische gebieden der wereld als eerste voorwaarden voor de opheffing der crisisverschijnselen en voor het begin van een economische verbetering. Controle op de naleving der ontwapeningsconventie. Het bureau der Ontwapeningsconferentie heeft naar wij in het Alg. Handelsblad lezen, vandaag het herziene rapport van prof. Bourquin over het internationaal toezicht op de naleving der ontwapeningsconventie goed gekeurd, en daardoor een belangrijken stap voorwaarts op den weg naar een bevredi gend einde der conferentie gezet. Een redactiecommissie van juristen uit Engeland, Frankrijk, Nederland en Oosten rijk, gepresideerd door Bourquin, zal aan de beslissing van het bureau den vorm van pre cieze artikelen geven, die in de ontwape ningsconventie zullen worden opgenomen. Overeenkomsten van Ottawa in werking getreden. Reuter meldt uit Londen; 1-Iet Hoogerhuis heeft gisteren zonder dis cussie het wetsontwerp betreffende de over eenkomsten van Ottawa in derde lezing aan genomen. Daar het ontwerp ook reeds de koninklijke goedkeuring heeft verkregen is het thans wet geworden. Frankrijk, Belangrijke bezuinigingen aangekondigd. De Fransche regeering heeft Dinsdag het ontwerp-staatsbegrooting voor 1933 in de Kamer ingediend. De uitgaven bedragen 47.779 milliard franken, de ontvangsten ruim 47.801 milliard franken, zoodat een over schot van ruim 22 mdllioen blijft. Volgens het ontwerp staatsbegrooting zal het dreigende deficit ad 12.1 milliard fran ken als volgt worden weggewerkt: Korting van de militaire uitgaven volgens besluit van de Kamer in Juli j.l. anderhalf milliard franken; Korting op de bestuursuitga- ven op grond van deze zelfde wet 0.2 milliard Fiscale maatregelen, eveneens op grond van deze wet 0.456 milliard Bezuinigingen door conversie \4 milliard Overeenkomsten met de amortisatiekas 0.14 milliard China. Kanton verlangt het aftreden van Tsjang Kai Sjek. De regeering van Kanton heeft de centrale Chineesche regeering te Nanking den eisch gesteld, dat maarschalk Tsjang Kai sjek van ae functie als bevelhebber der Chineesche troe pen zal worden ontheven. De regeering van Kanton is met zijn houding tegenover de centrale Chineesche regeering meer dan on tevreden en eischt, dat Tsjang Kai sjek ge heel uit het Chineesche kabinet zal verdwij nen. De centrale Chineesche regeering heeft ge weigerd aan dezen eisch te voldoen. ONSCHULDIG VEROORDEELD? VERKEERD VONNIS VAN BUITENGEWONE RECHTBANK. In het geheel 3.696 milliard Het resteerende deel van net te verwachten deficit, bijna 812 milliard, wordt wegge werkt door de verlaging der pensioenen en ambtenaarssalarissen ten bedrage van ruim anderhalf milliard, door nieuwe belastingen, belastingcontrole e.d. ten bedrage van 2 1'2 milliard door het overbrengen van ruim 21 milliard van het ontwerp begroofcing naar een nog in het leven te roepen zelfstandige pensioenkassa en ten slotte nog door de be zuiniging van anderhalf milliard door het overbrengen van werkzaamheden waarvoor de kosten op de begrooting zijn geplaatst naar die ter bestrijding' van de kosten voor de nationale outillage. Roemenië. Koning Carol wensckt nauwe samenwerking met den Volkenbond. De koning heeft gisteren naar Reuter uit Boekarest meldt de zitting van het parle ment met een troonrede geopend, waarin hij als het doel der Roemeensche buibenlandsche politiek naar voren bracht de nauwkeurige eei-biediiginig der verdragen, het onwrikbaar vasthouden aan de bondgenootschappen], de ontwikkeling van vriendschappelijke betrek kingen met alle staten en nauwe samenwer king met den Volkenbond. Ter bespoediging van het economische en finaneieele herstel heeft de vorige regeering om de technische medewerking van den Vol kenbond verzocht; de tegenwoordige regee ring zal de onderhandelingen voortzetten om een oplossing te vinden, welke in overeen stemming is met de belangen van het land. De finaneieele politiek zal gegrondvest wor den op de met zware offers gekochte stabili teit van de valuta. Spanje Onregelmatigheden door geheele land. het In verschillende deelen van Spanje zijn opnieuw ernstige onlusten uitgebroken. In de provincie Badajoz werden opnieuw huizen van groote grondbezitters overvallen, waarbij de landarbeiders trachtten, de oogstvoor- raden te plunderen. Bij botsingen met de politie werd één persoon gedood en velen werden gewond. Te Vi'llenueva werden door de politie ge arresteerde personen bevrijd door de arbei ders, die een optocht hielden met roode vaandels en de grondbezitters, die hadden ge weigerd den arbeiders een deel van den ocgst af te staan, opgesloten. De studenten van de juridische faculteit aan de Universiteit te Granada zijn uit pro test tegen het op pensioen stellen uit poli tieke overwegingen van ongeveer honderd hooge juridische ambtenaren en rechters tot staking overgegaan, evenals de studenten te Madrid en Bilbao. ZeM* Amerika Honderden gesneuvelden in Honduras. Na een bitter gevecht in de omgeving van San Pedro hebben de rebellen de stad Na- caome ingenomen en zich daarmede den weg naar het Zuiden geopend. In den strijd zijn aan beide zijden honder den gesneuveld. BritschTmclIë, Gandhi ontvangt weer paria's. Gandhi verklaard aan een delegatie van Paria's, die hem in de gevangenis van Jeravda opzochten, dat hij, indien het in zijn macht ligt, zeker het Paria-schap zal opheffen. Hij zal pogen, dit in de Britsch-Indische grondwet te doen vastleggen en het Congres is hiertoe bereid. DUSSELDORF, 15 November (V. D.) Dc buitengewone noodverordenings-rechtbank te Dusseldorm veroordeelde c.p 10 Dcto'oer j.l. den communist Franz Altberg wegens poli tieke huisvredebreuk en het toebrengen van lichamelijk letsel, tot een tuchthuisstraf van een jaar en vier maanden. Altberg's straf is reeds aangevangen in het tuchthuis Luet- tringhausen. Altberg zou een der hoofddaders zijn geweest bij een overval op een wijnhuis, waar zich politieke tegenstanders bevonden. In de afgeloopen week heeft de recherche nog meer personen gearresteerd verdacht van het plegen van dezen overval. Hierbij is ge bleken, dat Altberg inderdaad, zooals hij tijdens het proces voortdurend verklaarde, onschuldig is. Aangezien tegen een vonnis van een buitengewone rechtbank geen mo gelijkheid van revisie bestaat, zal de recht bank waarschijnlijk de zaak opnieuw be handelen. Een dergelijke hernieuwe behan deling van een zaak voor een buitengewone rechtbank is zonder precedent in het Duit- che recht. COMMUNISTISCH KAMERLID EN JOURNALIST SLAAGS Reuter meldt uit Parijs dat het gisteren in de wandelgangen der Kamer tot een heftig vuistgevecht is gekomen tusschen een com- munistischen afgevaardigde en een redacteur van de socialistische .Populaire" De aanleiding tot de botsing was een ar tikel. waarin de redacteur den afgevaardigde scherp te lijf was gegaan. De boden moesten de vechtenden scheiden. RUSSISCHE VLUCHTELINGEN BIJ DE rOOLSCIIE GRENS NEERGESCHOTEN WARSCHAU, 15 Nov. (Reuter) Uit Wilna wordt gemeld, dat gistermorgen nabij Ra- doszkowice 15 boeren, die uit Sovjet-Rusland over de grens naar Polen wilden gaan, door Russische grenswachten zijn beschoten, waarbij acht boeren zouden zijn gedood. DE BRAND, WAARBIJ 12 KINDEREN OMKWAMEN. GESTICHT DOOR KRANKZINNIGE. WaDENSEIL (Kanton Zürich) 15 November (Reuter). Een 42-jarige zwakzinnige, de ver moedelijke stichten van den brand in het ge sticht, waarbij 12 kinderen het leven ver loren, is Maandag gearresteerd. Hij heeft bekend den brand gesticht te hebben. De verdachte is niet toerekenbaar. Sedert zijn vierde jaar wordt hij al in het gesticht verpleegd. ANGSTHOE UREN VOOR NOORSCH VRACHTSCHIP. DRIE MAN OVER BOORD GESPOELD. KOPENHAGEN 15 Nov. (V. D.) Het Noor- sche vrachtschip „tngerto" uit Bergen me tende 4700 ton, raakte op weg van Gedingen naar Reikjavik op ongeveer 45 zeemijlen te1- Zuiden van Reikjavik in een orkaan waarb" een stortzee de commandobrug wegsloeg en den kapitein, eersten stuurman en een roer ganger die zich op de brug bevonden over boord spoelde. Het schip verkeerde verschei dene uren in nood. Een treil er die de nood signalen had opgevangen slaagde er in höf schip naar de haven van Reikjavik te bren gen. TROTZKI VOOR EEN WEEK NAAR DENEMARKEN ISTANBOEL, 15 Nov. (Reuter.) Trotzki is met zijn familie vanochtend via Marseille naar Konen ha ven vertrokken aan boord van het Italiaansche s.s. ..Praga". De Deensche legatie te Istanboel heeft Trotzki een visum voor een week verleend, na zich er van te hebben verzekerd, dat hij in Turkije zal mogen terugkeeren. GOUVERNEUR-DENERAAL VAN SPAANSCH GUINEA VERMOORD MADRID, 16 November (Reuter) Uit Bata (Spaansch-Guinea) wordt bericht, dat gou verneur-generaal Sestoa, die volgens mede- deelingen van gezaghebbende zijde be stemd was om Lupez Ferrer, den hooge- commissarïs van Marokko, te vervangen, door een inlandsche sergeant is vermoord. Hoe wel men de motieven van de misdaad nog niet kent, schrijft men den moord niet aan een politieke kwestie toe. PROCES TEGEN DE BETHLEHEM STEEL CORP. CHARLES M. SCHWAB EN PERCY A. ROCKEFELLER ONDER DE AANGEKLAAGDEN. NEW YORK, 15 November. (VI).) De in vestment Company" heeft den Raad van Toezicht en het directorium van de Bethle hem Steel Corporation aangeklaagd en we7 wegens het koopen van Bethlehem-aandeelen ten bedrage van meer dan 20 millioen met kapitaal der maatschappij en voor specula tieve doeleinden. O.m. worden aangeklaagd de Amerikaansche staalkoning Charles M. Schwab, Eugene G. Grace en Percy A, Rocke feller. Bevo Ik ings centra in den modernen oorlog het mikpunt V eldmaarschalk Hugh Trenchard chef van de Britsche luchtmacht, ver wacht, dat in een toekomstigen oorlog driehonderd ton bommen per dag zul len worden uitgeworpen. Deze hoeveel heid staat gelijk met het aantal bom men, dat gedurende den gelieelen wereldoorlog boven Londen is uitge stort. Volgens een anderen Engelschen deskundige, kolonel Marsh, is het on mogelijk zich tegen een luchtaanval te weer te stellen. De meening van gezag hebbende Britsche autoriteiten in militaire zaken verschilt in niets van die van de deskundigen uit andere landen. Een Fransch generaal verklaarde op een militair congres te Philadelphia, dat de wetenschap er reeds in geslaagd is door middel van gassen binnen vier en twintig uur een geheel volk in be- wusteloozen toestand te doen geraken; men kan het gas ter bestemder plaatse brengen met vliegtuigen, cue van verren afstand worden bestuurd. Het doel van den chemischen lucht oorlog is vernietiging van de belang rijke dichtbevolkte streken achter het front, bijvoorbeeld groote steden, knooppunten van spoorlijnen, mijnge- bieden. De technische vorderingen na den oorlog maken het mogelijk vlieg tuigen te bouwen, die drie a vierdui zend kilo bommen kunnen vervoeren en étappes afleggen van duizend a tweeduizend kilometer, zonder té landen. Op deze wijze bedreigen de vlieg tuigen tegenwoordig gebieden, die op vijf a zeshonderd kilometer achter het front gelegen zijn. Onder die omstan digheden is het niet langer mogelijk onderscheid te maken tusschen het front, de militaire zóne en het daar achter liggende land en zijn de oor logvoerende staten genoodzaakt niet alleen hun legers, maar ook de burger bevolking tegen het gas te beschermen. WEER EEN AANSLAG OP DEN OOST-CHINEESCHEN SPOORWEG. ZES DOODEN, TWINTIG GEWONDEN. TOKIO, 15 November (Reuter) Op den Oost-Chineeschen spoorweg is een sneltrein door bandieten beschoten. Zes Chineesche reizigers zijn gedood, ongeveer 20 gewond. Daar de treinwacht het vuur beantwoordde, gelukte het den bandieten niet den trein tot stilstand te brengen en leeg te plunderen. Militairen zijn uitgezonden om het spoorweg verkeer te beveiligen. DERTIEN DOODEN TE GEMèVE. TOESTAND NOG GESPANNEN. BERN, 15 November (Reuter). Het rap port van de desbetreffende commissi- be vestigt d'at het straat-oproer van Woensdag opzettelijk is voorbereid. De betoogers ge hoorzaamden aa.n de bevelen van de rad draaiers om de troepen in hum functie te be lemmeren. De order tot vuren was pas ge geven nadat twee maal was gesommeerd om uiteen te gaan en nadat uit de menigte op de militairen was geschoten. Maandagnacht is in een ziekenhuis te Genève een gewonde bij de onhirten van Woensdag avond, overleden, zoodat thans in het geheel dertien slachtoffers zijn gevallen. BERN 15 November (Reut?r). In ver- -cMTlende plaatsen blijft de toestand nog gespannen. De bondsraad heef' derhalve besloten, de verschiUrnde troepenafdelingen, die onder de wapens geroepen zijn, gereed te houden. VREEMD VERHAAL BOSTON. 15 November (Reuter). Bij ae oolitie heeft iemand aangifte gedaan, die beweerde vernomen te hebben dat kolonel Raymond Robins, een persoonliik yriend van Hoover, die op geheimzinnige wiize in Sep tember i l. verdw°en. door dranksmokkelaars zeewaarts was gebracht, gebonden, over boord gegooid en verdronken. De politie staat eenïgszins sceptisch tegen over dit verhe/il. BESTUlJPOFPS VAN HET GOOISCH RESERVAAT. ACTE VAN OPRICHTING VERLEDEN De acte van oprichting van de stichting Het Gooische Natuur Reservaat is dezer dagen ten kantore van notaris Koopmans te Amsterdam verleden. Als leden van het stichtingsbestuur zijn vanwege de provincie Noord-Holland aange wezen de heeren jhr. mr. dr. A. Röell, voor zitter; E. Luden te Hilversum en dr. Henri Polak te Laren, en als plaatsvervangers de heeren dr. Van Dissel, directeur van het Staatsboschbeheer, en C. Thomassen, lid van de Prov. Staten, te Bussum. Als vertegenwoordigers van Amsterdam zul len optreden burgemeester De Vlugt en wet houders De Miranda en Polak: voorts mr P. G van Tienhoven. dr. E. Heldring, dr. J. van den Tempel, P. van Leeuwen Boomkamp en mr. dr. G. v. d. Bergh, oud-lid van den ge meenteraad van Amsterdam. Namens de Gooische gemeenten zullen de zes Gooische burgemeesters in het bestuur zitting nemen,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5