Bij Ruwe Handen Purol i\ VEESTAPELVERNIETIGING. iJMUIDER COURANT WOENSDAG 16 NOVEMBER 1932 In Denemarken toegepast; bij ons ook wenschelijk Men vannaie>ti©t overbodige tuinbouwpro ducten, men verbrandt -katoen, of werpt koffie in ase. niettegenstaande er veel ge brek geleden wordt. Een dergelijke waanzin grijpt boe Hanger Ihoe verder om zich heen. Thans bldjtot weder dat in Denemarken, door uiterst hardhandig ingrijpen, een einde gemaakt zal wondPtn aan de overproductie van melk en zuivelproducten door vermindering van den veestapel. Wie Denemarken heeft mogen doorkruisen, zooals ik hisb gedaan, wie kennis -heeft kunnen nemen van de ontwikkeling van den Deens enen land bouw, zal het betreuren, dat een dergelijk middel blijkbaar moet worden toegepast. De Deensohte veestapel omvat circa 3.200.000 st-uiks; waarvan bijna 2 aniMoen koeien circa 14 a 15 procent, of 280.000 stuks, worden daar van jaarlijks regelmatig afgeslacht, of onge veer 23.000 stuks -per maand. Duitsclhiand is de voornaaanste afnemer van Deensoh vleesch. De invoer in dat land1 bedraagt on geveer 7500 dieren per maand. Daarbij moet dan nog gerekend worden die uitgevoerde slachtafval, van welk artikel DuitscMand feitelijk de eeniige giroote afnemer is. Dr. Ir. Here te Kopenhagen heeft de be- teekenis van dit deoimeerirugsproces nage gaan. Bij een gemiddeld sfliach-tgewioht van R.M. 0.15 per K.G. beteelkent dit proces een bedrag- van R.M. 470.000. Men begrijpt evenwel, diat bij het aan de imiarikt komen van zoove-el slacht vee de prijs onmogelijk gehandhaafd- kan worden. Vandaar dat men in Denemarken besloot, deze transactie buiten de open markt te houden. Men doet dit door de slagerijen gedeeltelijk de dieren -gratis te doen ontvan gen, die de sliachtkosten uit de opbrengst zullen moeten dekken en gedeeltelijk aan de bloed- en vleeschmeel-fabrieken over te doen. Laatstgenoemde fabrieken bereiden uit de geslachte dieren varkensvoer en verkoop en slechts het afval en de huiden. Een der grootste gespecialiseerde firma's heeft zich zelfs bereid verklaard alle huiden voor een vasten prijs ts koopen. Een en ander is allerminst- een loonende affaire. Het gevolg is, dat steun verleend moet worden. Deze hulp komt van de Deens che bo terexporteurs die hebben kunnen profiteren van het „5000- ton-tarief". Deze exporteurs steunen de actie met een kwart mdllioen Decnsche kro nen. Het merkwaardige is, dat dit Deensche fonds een gevolg is van Duitsche tariefbepa lingen en 'ten doel heeft om de Deensche landbouw en zuivelbereiding te steunen. Een en ander werpt wel een bijzonder licht op d houding van Denemarken t.o.v. de Duitsche botert arie ven. Een zienswijze, zooals die in Denemarken ingang heeft gevonden, staat misschien ook ons land te wachten. De Rsgeeringscommis- saris voor de uitvoering der Crisis-Zuivelwet -heeft kortgeleden in een radiorede de op- marking gemaakt, dat het zeer te bezien is, of ook in 1933 de richtprijs der melk bereikt zal worden. „Het -meest voor de handliggende middel is, den melkveestapel in -te krimpen, doch dit gaat in tegen de bedoeling der Crisis-Zuivelwet". Deze beoogt den veehou ders, ieen eend gszins loon enden prijs voor de melk te doen betalen. Een loonende prijs hangt even-wel niet alleen af van den prijs van het veevoeder. Men dient nJl. niet uit het oog te verliezen, dat een groot aantal der •ruim 1 milüoen drie honderd -duizend melk koeien, bij een richtprijs van 5 a 6 cent per liter, voor de veehouders schadeposten zijn. Opruiming van het surplus zou voor de vee houders en de Centrale een voordeed zijn. De geldmiddelen de-r ZulvelcentnaHe zouden, -dan -mede moeten dienen om tot opruiming te do-en overgaan van alle reageerende t.b.c. dieren, van alle dieren met een laag vetge halte en te geringe melkophrengst en va-n alle kalveren-, geboren uit- dieren met een Jaag vetgehalte. Voor ons land wordt dan. ook aanbevolen om van het vleesch dezer dieren vieesehmeel te maken. Daarmede zouden var kens en kippen gev-oed kunnen worden, ter wijl de vleeschprijzen niet gedrukt zouden worden. Daargelaten nog, of men in ons land genoodzaakt zal worden tot dergelijke in grijpende maatregelen over te -gaan. is het van belang, dat men nauwkeurig kennis kan nemen van de moeilijkheden, welke te wach ten staan. Het voorbeeld van Denemarken kan daarbij als richtsnoer dienen. MOLLERUS. DERTIEN R.-K. KWALITEITS ZETELS. IEDERE KIESKRING LEVERT EEN ANDERE SPECIALITEIT. Naar het Handelsblad verneemt heeft de Verkiezingsraad van de RX. Staatspartij, welke in de laatste veertien dagen twee keer te Amsterdam heeft vergaderd, besloten om bij de in 1933 te houden verkiezingen uit te komen met negen lijsten. De kieskringen Tilburg, Maastricht en Utrecht ko-men met een afzonderlijke lijst uit, gecombineerd wor den de kieskringen Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage Haarlem en Den Helder Arnhem eh Nijmegen, 's-Hertogenbosch en Middelburg, Zwolle en Assen, Gro ningen, Friesland, Dordrecht en Leiden. Deze lijsten zullen over het geheele land worden verzonden. Gezien deze combinatie van kieskringen was de Verkiezingsraad, hét aantal te ver wachten zetels stellende op 31, bevoegd om dertien omschreven zetels aan te wijzen. De voor deze zetels aangewezen personen zullen, behoudens uitzondering krachtens een op verzoek van den betrokken kring of kringen te nemen besluit door het Partijbestuur, aan het hoofd van de lijsten worden geplaatst. Het aantal omschreven zetels voor sociale en economische zaken zal zeven bedragen. Iedere omschrijving is echter anders. Zoo krijgt men in Overijsel en Drente toegewezen een deskundige op dat terrein, bet vraagstuk bekeken van algemeen staatkundig opzicht. De tweede sociale zetel is voor een groote werkgever, de derde voor een middenstander en de vierde voor een landbouwer. De vijfde is bestemd voor iemand, die de algemeene positie der arbeiders kan beoordeelen, de zesde moet dat meer doen uit den gezichts hoek van de arbeiders in bedrijf en onderne ming en de zevende moet de positie van de arbeiders in het land- en tuinbouwbedrijf kennen. Voorts zal de verkiezing moeten zijn ge waarborgd van een koloniale deskundige, een militaire specialiteit, een deskundige op het gebied van onderwijs, van financiën en ten slotte van een deskundige op het terrein van de rechtsvorming op staatkundig en maat schappelijk terrein en een deskundige inzake technisch-juridische vraagstukken in de wet geving. De koloniale specialiteit moe-t worden ge leverd door de groote steden, welke ook moe ten zorgen voor een jurist, Tilburg moet le veren een werkgever in het grootbedrijf en een arbeider, die op de hoogte is met de po sitie van de arbeiders in bedrijf en onderne ming. De combinatie Leiden—Dordrecht enz. een arbeidersdeskundige op land- en tuin bouwgebied, terwijl Haarlem en Den Helder een middenstander zullen moeten aanwijzen. Utrecht levert den onderwijsdeskn.ndige en de provincie Gelderland (Arnhem en N ij me gen de persoon, die op de hoogte is met vraag stukken van rechtsvorming Limburg zal een landbouwer moeten aanwijzen alsmede een arbeider, die de algemeene positie der arbei ders kan beoordeelen. Oost-Brabant en Zee land leveren den militairen specialiteit en tevens den financieelen deskundige. Het verkiezingswerk in de partij kan thans beginnen, want nu worden dr kiesverenigin gen uitgenoodigd, candidaten te stellen. EEN BOEK VOOR JACOB ISRAëL DE IIAAN. Arnold Zweig, de schrijver van „Sergeant Griseha", zal weldra bij Kiepenheuer een nieuwen roman doen verschijnen „De Vriendt kehrt heim". Naar wij hooren is het boek geïnspireerd op Jacob Israel de Haan's levensloop in Pa lestina. Zweig bezocht dit voorjaar Jeruzalem om zich geheel voor zijn boek te documen teeren. (Tel.' IN DICHTEN MIST LINKS GEREDEN. Motorrijder en duorijder verongelukt. ONTBODEN DOKTER IN SLOOT GEREDEN. Dinsdagmorgen om acht uu-r reden te Vl-agtwedde naar de Tel. meldt twee jonge Duitschers, afkomstig uit Weener, per motor rijwiel in de richting Winschoten ter linker zijde van den weg. Van tegenovergestelde zijde naderde een vrachtauto. Vermoedelijk ten gevolge van den dichten mist heeft de bestuurder van den motor dezen niet tijdig zien aankomen. Hij zag geen kans meer naar rechts uit te wijken, zwenkte naar links en reed met een vaart van ongeveer 80 K.M. tegen een boom op. De roekelooze bestuurder was op slag d-ood, terwijl de duorijder levens gevaarlijk gewond werd opgenomen. Een ijlings ontboden geneesheer raakte op weg naar de plaats van liet ongeval met zijn auto in een sloot. Zijn medepassagier werd daar bij gewond.. Deze en de zwaargewonde duo- passagier werden naar het ziekenhuis te Winschoten overgebracht. GEVANGEN HOLLANDER ONTZET. De feestmaaltijd als krijgslist. EN IEDER LACHT, BEHALVE DE DOUANE. I De Telegraaf doet het verhaal van een eierhandelaar te Nijmegen, die door de Duit sche douane te Wijier gevangen genomen werd wegens een onbewuste overtreding der deviezenverordening. Een vriendenschaar uit Nijmegen trok echter tot zijn ontzet op. In den loop van Zondag kreeg de Hollan der van verschillende vrienden bezoek, met wie hij zich door een luikje in de celdeur kon onderhouden. Het Nijmeegsche gezelschap kwam echter niet alleen op vriendenbezoek, doch had tevens een pootig heer meege bracht, voorzien van de noodige breekwerk- tuigen. De avond viel, en in het café d-at vlak bij de cel gelegen is, en van waaruit de caféhou der de arrestanten van voedsel voorziet, de den de Nijmegénaars zich kennen als gulle gasten. De aanwezige stamgasten, mitsgaders de kastelein en men wil beweren ook een of meer douaneambtenaren werden royaal etracteerd, zoodat de stemming uitbundig werd en er weldra een geest van verbroede ring heerschte. Intusschen begon bij het arrestantenlokaal de man met de breekwerktuigen in het nach telijk duister zijn werk en hij verrichtte dat degelijk en goed. De zware sloten bleken geen beletsel; het werk was voor den man een peulschilletje. Deuren werden vernield of uit de hengsels gehaald en ten slotte was de toe gang tot de cel van den gevangen Nijmege- naar gebaand. Deze had niet veel tijd tot bedenking noodig en was reeds de volgende minuut op een snelle vlucht door de weilan den. Over hekken en akkers nam hij zijn weg totdat ten laatste de Holdeuren en daarmede de veiligheid van het Nederlandsche grond gebied was bereikt. Hier wachtte een auto, die hem spoedig te Nijmegen bracht. In het café bij het arrestantenlokaal te Wijier bleef de feeststemming hoogtij vieren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Den volgenden morgen werd de ontsnapping ontdekt. Nog nooit moet er in het dorpje Wijier zooveel pret geheerscht hebben als dien mor gen over de poets, die de slimme Nederlander de Duitsche douane gebakken had. Het spreekt wel vanzelf dat het feit van de ontsnapping in den Nijmeegschen vrienden kring op feestelijke wijze is gevierd. Omtrent de deviezenkwestie verneemt het blad nog, dat de man bij zijn eierhandel van de deviezenvoorschriften doorloopend groote moeilijkheden ondervond, doordat hij zijn geld niet naar Nederland kon krijgen, althans slechts tot een zeer- gering bedrag. Hij heeft zich nu den laatsten tijd tevens toegelegd op den handel in tweedehands-auto's, die hij dan uit Duitschland in Nederland invoerde, om ze hier te verkoopen. De eierhandelaar meende zich aan geen strafbaar feit schuldig te maken, indien hij het geld, dat hij door zijn eierhandel in Duitschland verdiende, bestemde voor den aankoop van auto's, even eens in Duitschland. Tot zijn schade heeft hij moeten ondervinden, dat de Duitsche douane er anders over denkt. UIT DE STAATSCOURANT. PLAATSVERVANGEND RIJKSADVOCAAT Bij Kon. besluit is benoemd tot plaatsver vanger van den Rijksadvocaat te Arnhem, in tijdelijken dienst, voor onbepaalden tijd, bui ten bezwaar van den lande, mr. E. de Visser, advocaat en procureur te Arnhem. LAND- EN ZEEMACHT Bij Kon. besluit is bepaald, dat Hr. Ms. mij- nenlegger „Gouden Leeuw" thans in dienst opgelegd te Hellevoetsluis, met een door de-n Minister van Defensie vast te stellen datum voor den -actieven dienst beschikbaar wordt gesteld; met gelijken datum is het bevel over dien bodem opgedragen aan den luitenant ter zee der le klasse J. J. A. van Staveren. POSTERIJEN Bij Kon. besluit is aan den adjunct-refe rendaris der posterijen, telegrafie en telefo nie J. Kampman (o. v.) op verzoek, eervol ontslag verleend. INSPECTEUR VAN DEN ARBEID Bij Kon. besluit is aan den heer C. C. A. Last, te 's Gravenhage, wegens verandering in de inrichting van 't dienstvak waarbij hij werkzaam is, eervol ontslag verleend als hoofdinspecteur van den arbeid. onder dankbetuiging voor de vele belangrijke dien sten, door hem aan den Lande bewezen. DIRK WITTE, t OP TRAGISCHE WIJZE OM HET LEVEN GEKOMEN. Op tragische wijze heeft Dirk Witte, de bekende dichter-zanger van het „levenslied" hedennacht den dood gevonden. Wij ontvingen het volgende bericht uit Amsterdam De concierge van de cocaïnefabriek aan de Duivendrechtsche kade tusschen de Kruis- laan en de Duivendrechtsche brug hoorde in den nacht omstreeks twee uur het hevig remmen van een auto en vervol gens een plons. De man spoedde zich naar buiten, waar hij constateerde, dat een auto bijna geheel onder het water van de Wees- pertrekvaart was verdwenen. Onmiddellijk alarmeerde hij de brandweer; toen deze ter plaatse kwam waren daar reeds eenige agen ten me-t een roeiboot met het onderzoek be- Eeu der brandwachts is hierna op de auto geklommen, die op zijn kant bleek te liggen; onder water tastende voelde hij door de gebroken ruit een arm. Met gezamenlijke hulp werd daarop het lichaam van een naar schatting 50-jarigen man uit de auto getrok ken en op den wal gebracht. Het bleek, dat er zich geen meerdere personen in bevonden. Het personeel van den G. G. en G. D. is onder leiding van een dokter geruimen tijd bezig geweest te trachten de levensgeesten bij het slachtoffer op te wekken; deze po gingen zijn vruchteloos gebleven. Volgens een kaartje dat de verdronkene in den zak had, is hij de heer D. H. Witte, directeur van de N.V. De Nederlandsche Fijnhouthandel, kantoor houdende aan het Damrak te Am sterdam. Het rijbewijs, dat gevonden is, wees uit, dat de heer Witte te Bussum woonde. Het slachtoffer is per auto naai* het Binnen gasthuis vervoerd. De auto is met den red dingwagen van de brandweer op het droge gebracht. Geconstateerd is dat de wagen uit j de richting Amsterdam kwam. De heer Witte was dus vermoedelijk op weg naar zijn woon plaats. Nader werd ons daarop gemeld dat de be stuurder van de auto Dirk Witte was. De heer Witte, die in den houthandel werk zaam was, bezat een groot talent voor het maker, en ook voordragen van vroolijke en ernstige echt Hollandsche liederen. Vooral ook in de mobilisatie]aren heeft de heer Witte tallooze gemobiliseerden met de ver tolking van het levenslied aan zich verplicht. Voor den Politierechter. DE MAN MET DE ZEIS Er was een man die een zeis tegen zijn me- demensch had opgeheven; nu stond hij in de beklaagdenbank en de zeis lag voor den rechter. Er was sprake van geweest, of een paard het gras mocht eten, dat nog niet gemaaid was. Begrijp ik het goed, dan had de man van de zeis wel het recht om het gras te maaien, maar hij mocht niet dat paard het gras laten afbijten; wat voor landbouwkun dig belang daarbij betrokken is, weet ik niet of het moest zijn, dat een paard, al weidende, het gras vertreedt. Hoe dan ook, een man, die in die gewich tige kwestie iets te zeggen had, nam het paard bij den teugel en wilde het buiten de weide brengen. Dit maakte den man van de zeis zoo boos, dat hij dit werktuig opnam en er een beweging mee maakte, met het gevolg dat het scherpe ijzer den schedel van den anderen man raakte. Het spreekt, dat de maaier niet toegaf, dat hij zijn tegenpartij had willen onthoof den; hij beriep zich zoo'n beetje op noodweer voorgevende, dat zijn zoontje zoo bang was geworden bij de interventie van den anderen mijnheer en dat hij uit een soort zucht tot bescherming van zijn nakomelingschap met de zeis had gezwaaid. Dit was voor den officier van justitie geen excuus; dat zwaaien met d-e zeis kon geen genade vinden in zijn oogen en hij vroeg zes weken gevangenisstraf. De rechter gaf er nog 6 weken bij. ONZE TAAL Er is een offici-eele en een gemeenzame taal. een schrijftaal en een spreektaal, ja er is ook nog een stadhuistaal, maar ik hoorde heden v-oor het eerst de onderscheiding tusschen de taal in de huiskamer en die op straat, waarbij die op straat het nadeel heeft, dat ze je gevangennisstraf of boete kan bezorgen. De man, die zich op koninginnendag op de Groote Markt met dingen had bemoeid, die hem geen steek aangingen, door er namelijk een agent voor aan te vallen, dat deze een venter, die het verkeer in den weg stond, tot opmarcheeren aanmaande, die man nam het voor de straattaal op, bewerende, dat een woord, dat hij den agent had toegevoegd en dat wij hier fatsoenshalve niet herhalen, niet beleedigend was, omdat je dat mekaar op straat gewoon voorwier; dat was daar geper mitteerd, maar in de huiskamer niet. De rechter kon die onderscheiding van huis- en straattaal niet goed begrijpen en vroeg, of de man dat als gewoon zou opvat ten, als hij op dezelfde wijze werd aange sproken ais hij den agent had gedaan, waar op de man bevestigend antwoordde. De officier, die vond dat een agent als agent moet worden aangesproken permitteer de de taalvrijheid niet en vroeg f 25 boete; de rechter was 't met den officier eens, maar deed er f 10 af. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 15 November 1932; 1. J. van Weelderen, kolenhandelaar, wo nende te Assendelft; Curator Mr. D. de Jong alhier. 2. A. D. Doil, timmerman, wonende te Lisse, Heerenweg. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. 3. A. J. C. Smulders, winkelier, wonende te Aalsmeer, zijn zaak uitoefenende te Am sterdam. Curator Mr. R. H. Dijkstra te Amsterdam, Keizersgracht 574. 4. Job de Groot Kzn., reeder, te IJmuiden, Bloemstraat 49. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. 5. H. A. van Bruggen, melkslijter, wonende te Haarlemmermeer. Venneperweg 420. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. 6. J. J. Bloem, bouwkundige, wonende te Haarlem, Van der Vinnestraat 26. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. Rechter-commissaris in deze faillissemen ten; Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van: De N.V. Oostwijk Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen, gevestigd te Heemstede Binnenweg 141. Curator Mr. J. H. van Gelderen, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige ultdeelingslijst van: M. Buis, wonende te Haarlem. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. 2. P. de Haan, aannemer, wonende te IJmuiden. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. DONDERDAG 17 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 morden wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 soliste concert. 11.00 Kook en bakpraatje door mevr L. R. LotgeringHillebrand „Fouten die we' willen voorkomen". 11.30 Voortzetting con cert. 12.00 Tijdsein en Concert door het AVRo Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt. Tusschen spel van gramofoonmuziek. 2.15 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.00 Naaicursus door mevr Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Gramofoon muziek 4.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.00 Radio-kinder koorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.30 AVRO-klein orkest o.l.v. Nico Treep. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 AVRO-klelnorkest. 7.25 Overschakeling van den zender. 7.30 Engelsche les voor ge. vorderden door Fred. Fry. 8.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam daarna Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Rotterdam. Uitvoering van „Die Jahreszeiten", oratorium van Joseph Haydn Solisten: Jo Vincent, sopraan; Louis van Tulder, tenor en Willem Ravelli, bas; o.a. wordt medewerking verleend door het ResU dentie-orkest o.l.v. Eduard van Beinum. 9jjo Aansluiting met het Concertgebouw te Am sterdam: Pianoconcert in bes. kl. t. Tsjai- kowski. 10.15 gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest (refreinzang Bob Schol- te). 11.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dïas te Amsterdam. 11.05 gramofoon muziek. 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. NCRV. 10.00 gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst door Ds. Neideck. 10.45 Gramofoon muziek. KRO 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtj door Pastoor L. H. Per- quin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het trio Metzelaar. NCRV. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. M. Gravendijk. 5.00 P. v. d. Hurk, fluit, S. Zandstra, hoorn en Jan Minissen] piano .5.45 H. J. Steinboort; Een kranten hanger. 6.15 A. H. v. d. Hovenvan Genderen: Het standbeeld van Piet Hein. 6,45 Knip cursus en Stofversïering. 7.00 Wat ei* op de wereld gebeurt door Corn. A. Crayé. 7.30 Po litieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Dubbelmannen- kwartet „Euterpe" uit Haarlem o.l. A. Bak. 9.00 Ds. G. B. Westenburg: Het raadsel van de mensche-lijke ziel in het mysterie van de persoonlijkheid Gods. 9.30 Persberichten van het persbureau Vaz Dias; daarna gramofoon muziek. 9.45 Tweede gedeelte der rede. 10.15 Utrechtseh strijkorkest. 11.15 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL 509 M. 12.20 Concert door het klein orkest van het NJ.R. o.l.v. P. Leemans. 1.30 Gramofoon muziek. 5.20 Concert door het omroep- symphonieorkest o.l.v. Arthur Meulemans. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Radioorkest o.l.v. Karle Walpot. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. KALÜNDBORG 1153 M. 11.20 Strijkorkest van Restaurant „Wivex" o.l.v. A. Bendix. 2.20 Omroepharmonieorkest o.l.v. Launy Gröndahl. 7.30 Omroepsymphonie oi'kest o.l.v. Bruno Walter. 9.50 Dansmuziek door de Band van Restaurant „Nimb" o.l.v. Jens Warny. BERLIJN, 419 M. 3.50 Populair concert. Alois Pacherneg- orkest. 5,25 Liederen. 6.35 Concert. HAMBURG 372 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.50 5.45 Gramofoonmuziekmuziek. 6.50 o.l.v. Friede Niemann. KÖNIGSWÜSTERHAUSEN 1635 M. .11.20 Gramofoonmuziek. 1.20 idem. 5.20 Mo derne muziek op oude instrumenten. 9.50 Dansmuziek op oude Instrumenten. 9.50 Dans muziek. LANGENBERG, 472 M. 12.20 Concert ol.v. Wolf. 4.20 Vesper con eert, 8.40 Luisterspel. 9.45 Populaire en dansmu- DAVENTRY 1554 M. 12.20 Pianorecital. 12.50 Orgelconcert. 1.35 Lunchconcert. 4.25 Concert door Moschetto en zijn orkest. 10.00 solistenconcert. 1.25 BBC. dansorkest o.l.v. Henry Hall. PARIJS (EIFFEL) 1445 M. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (RADIO) 1724 M. 12.50 Concert door het Omroeporkest. 1.55 Vervolg concert. 6.50 Concert. 8.50 concert o.l.v. Paul Paray. MILAAN 331 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Radiotooneel. ROME 441 M. 8.05 Opera „Mignon" in drie actes. WEENEN. 517 M. 6.40 Microfoonfeuilleton. 7.15 De Rosen- kavalier. YVAiv JHAU 1412 M. 5.20 Populair Concert. 7.20 idem, door het omroeporkest ol.v. Nawroty. 10.25 Dansmu ziek. Concert. Concert Onze dagelijksche Kinderuertelling DE AVONTUURLIJKE LOTGEVALLEN VAN MIEP MUIZENSCHRIK EN DIKKIE KRAKEBEEN ,Ik denk er niet aan hier vandaan te gaan," zei Dik eigenwijs, ,,'t bevalt me hier best. Dan moeten we maar zuinig aan doen," zegt hij, terwijl hij vlug een stuk tulband in zijn mond steekt, wat ze met zijn drieën bij de koffie moesten deelen. Miep, die het zelf juist wilde veroveren, nam hem in zijn kraag en wilde hem buiten 't huis zetten, als hij niet direct beloofde, zooiets nooit meer te doen. De vrede was weer gauw geteekend, want lekker is per slot maar een vinger lang. Krüp- staart kwam weer binnen, met de boodschap, dat er nog maar heel weinig was. Nog 2 blik jes soep met kluif, 3 rol beschuit, tuloand. 2 blikjes visch en wat melk. Dik smulde alleen bij de gedachte aan zooveel lekkers. Miep, die een geweldigen slaap had, stelde voor morgen uit te rekenen, hoeveel weken ze daar nog genoeg aan hadden. Ze zouden nu maar gaan slapen. Knipstaart had dien nacht een prettigen droom. Telkens werd ze even wakker en als ze dan weer insliep, droomde ze weer steeds verder.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 6