BRIDGE EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK. Zeeuwsche mot. Koude. Liefde de Sterkste IJMUIDER courant VRIJDAG 18 NOVEMBER 1932 door M. W. ETTY LEAL XXXVIII. De Nieuwe Telling. Ziezoo, nadat commissies in diverse landen onder de grootste geheimzinnigheid jaren lang hebben zitten broeden op nieuwe bridge- jeilingen, is het ei eindelijk gelegd! En wat voor een ei! Als de samenstellers van deze nieuwe telling denken, dat zij met dit inge wikkelde nieuwe product algemeene instem ming zullen verwekken, hebben zij het glad mis want nu reeds voordat zij officieel zijn ingevoerd hebben corifeeën als Culbert-son "ezegd: ..Deze regels zijn door gentelemen yoor° gentlemen geschreven", terwijl Sime zest: „Dit beteekent het einde van het tour- nooispel". Burnstine: „Dit reglement maakt van bridge eenvoudig een gokspel". Dat is de Amerikaansche zienswijze. De Engelsche daarentegen is zeer geporteerd voor de nieuwe regels want Domville en Be as ley vin den ze over het algemeen een groote verbe tering. Wat is nu de kwestie? Het ging in de eer ste plaats om Vulnerable of niet. De Neder 1. Bridgebond had dit bezwaar tegen de kwets bare zóne dat de vrijstaande partij, aange zien zij bij overbieden slechte ongedubbeld beboet wordt met 50 strafpunten per down, de kwetsbare partij ongestraft kon opjagen, die voorzichtiger moet bieden omdat de straf punten in de kwetsbare zóne zooveel straffer zijn. Dat was een zeer juist argument, maar juist daarin een der zwakke punten in de oude telling is geen verandering gekomen! Voorts waren sommigen van meening dat slem als het geboden was beter beloond moest worden. Dat gebeurt nu ook, maar dat werkt het gokken daarop nog meer in de hand dan voorheen het geval was. Stel dat men groot slem biedt en twee down gaat als men on kwetsbaar is en niet gedubbeld, is het risico aan den eenen kant twee down a 50 of 100 punten, terwijl bij geboden groot slem 1500 wordt opgeschreven, dus men loopt een kans van 100 te verliezen om 1500 te winnen! Een zeer dwaze verandering vinden wij ook het veranderen der Sanstelling. Door alle tij den heen was men bij Bridge met drie Sans uit in één manche Volgens de nieuwe rege ling tellen de oneven slagen in Sans 30 per trek, de even slagen 40. Biedt men drie sans dan krijgt men slechts 90, biedt men 2 Sans 70 en 1 Sans 30. Heeft men in de manche voor twee gehaalde Sans 70 opgeschreven en maakt men er later in een ander spel 1 Sans bij, dan is men wel uit. Het is erg moeilijk, maakt de administratie ingewikkeld en opent o.i. perspectieven voor kwesties over op schrijven en een uitzoekerij bij niet kloppen van de scores, die erg veel last zal veroorza ken. Klaveren en Ruiten blijven elk 20 en Harten en Schoppen elk 30. Logisch is het vervallen van den bonus voor gemaakt contract bij dubbelen. Dat is geen verdienste en behoeft daarom niet be loond te worden, al is men gedubbeld. Wij geven onderstaand nog een lijstje van de strafpunten en slembonussen en zullen het hierbij laten. Als de regels zijn ingevoerd komen wij erop terug. Vermoedelijk zal dar op 1 December gebeuren, tot zoolang houde men zich aan de oude telling. Overtrekken worden niet meer beloond met veelvouden van 50, maar met veelvouden van de kleurwaarde, dus als men in Klaveren twee overtrekken heeft gemaakt 40 boven de streep. Is er echter gedubbeld, dan krijgt men bij onkwetsbaar 100 per trek bijonkwets baar 200 per trek en bij herdubbelen het dubbele ervan Onkwetsbaar. Kwetsbaar. Ongedub. Gedub. Onged. Ged. Ie 50 100 100 200 2e 50 150 150 300 3e 50 200 200 400 4e 50 250 250 500 5e 50 300 300 600 6e 50 350 350 700 7e 50 400 400 800 500 500 750 1500 1500 1500 2250 2250 Klein Slem Groot Slem Herdubbeld geeft het dubbele van gedou- bleerd. Honneurtelling ongewijzigd. Manche blijft 100 punten; een robber in 2 manches 700, in 3 manches 500 en als partij wordt afgebro ken krijgt men voor een gehaalde manche daarin 300. GEMENGDE BERICHTEN UIT BINNEN- EN BUITENLAND. ZENDTIJD BESCHIKBAAR GESTELD. VOOR REDE VAN MR. MARCHANT TE HAARLEM. Krachtens beschikking van den minister van Waterstaat zal de Radiozender te Hui zen (golflengte 1875 M.) op Zaterdag 19 No vember des avonds van half 9 tot uiterlijk half elf ter beschikking zijn van den Vrijzin nig Democratischen Bond voor de uitzending van de redevoering over den algemeenen po- litieken toestand, die Mr. H. P. Marchant dien avond in de algemeene vergadering van dien Bond in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem zal uitspreken. BOLIVIA-PARAGUAY LAPAZ, 17 November (Reuter). De gene rale staf deelt mede dat drie Paraguaansche aanvallen op den rechter-vleugel van het Boliviaansche leger met kracht zijn afgesla gen, waarbij de Paraguanen ernstige verlie zen hebben geleden Volgens de Boliviaansche bladen zijn 10-000 Paraguaansche soldaten aan het muiten ge slagen, wegens het niet ontvangen van soldij. PAUL BONCOUR WIL HET LEGER VERANDEREN PARIJS, 17 Navember (Reuter). De Pransche minister van oorlog Paul Boneour is van meening, dat het Fransche leger her vormd moet worden, ongeacht nog de beslui ten van Genève. De organisatie van het leger is verouderd en heeft niet de lessen uit den oorlog van 1914 getrokken, die hieruit te trekken waren. VERKIEZINGSUITSLAG IN DENEMARKEN. Linksche meerderheid behouden. VERDER WEINIG VERANDERING. TWEE COMMUNISTEN IN DE KAMER GEKOMEN. KOPENHAGEN. 17 Nov. (V. D.) Volgens den voorloopigen eind-uitslag van de Deen- sche verkiezingen zal het nieuwe Folketing als volgt zijn samengesteld: Venstre-partij (linksche conservatieven) 39 zetels (44) Conservatieven 27 zetels (24) Sociaal-democraten 62 zetels (61).. Burgerlijk radicalen (Democraten) 14 ze tels (16) Ncord-Sleeswijksehe partij 1 zetel (1) Rechtspartij 4 zetels (3) Communisten 2 zetels (0). Hoewel de conservatieven een belangrijke overwinning hebben behaald, wordt de regee- ringsmeerderheid, die bestaat uit sociaal-de mocraten en burgerlijke democraten, hier door niet aangetast. De regeeringspartijen s.-d. en radicalen beschikken over 76 van de 149 zetels. De communisten, die voor het eerst zelf standig aan de verkiezingen deelnemen, heb ben een behoorlijk succes te boeken en ko men met twee leden in het parlement. De nation aal-socialisten kregen in totaal slechts 756 stemmen. Minister-President Stauning beschouwt den verkiezingsuitslag als een votum van vertrouwen van het land in het tegenwoor dige kabinet. De Minister van Buitenlandsche Zaken Munch verklaarde, dat dit de eerste verkiezing is, -waarbij een regeering tijdens een crisis een overwinning heeft behaald. (In de Staten van Zeeland woi'dt een begrooting spost voorge steld tot bestrijding van de mot in de Statenzaal). Niets blijft vrij op deze aarde, Alles trel't een zelfde lot, Er komt zelfs in Zeeuwsche Staten Op den langen duur de mot. 't Is misschien ook wel verklaarbaar, Als je het eens zoo beziet: Van de moties naar de motjes Is één stapje, meer ook niet. Viermaal duizend harde guldens Moeten dienen voor den strijd, In die statige omgeving, Tegen 't spook der mottigheid. Nou, men zal die wel voteeren, Want het Zeeuwsche Statenlid Voelt een krieblig onbehagen Als hij op zijn zetel zit. Men heeft bovendien geen keuze, Als men wil dat 't anders wordt Met den zit- der Zeeuwsche Staten, 't Is een motje, in het kort. Mochten wij nog eens beleven, Dat men eerlang erin slaagt, Dat- uit 's lands vergaderzalen Alle mot wordt weggevaagd. Enkle „trouwe lezers" lazen Mij een vlot berijmde les, Met mijn rijmpje over koude, Als het offer onder 't mes. In een korte samenvatting- Klinkt hun zang: Wat is dat nou, Vraag jij, rijmelaar, om regen, Vrees je voor een beetje kou? Ik gevoel me altijd, dankbaar Als men mij wat hooren laat, Door die interesse voel 'k me Rijmer haast van Waterstaat. Ook al wil men mij dan wijzen Op mijn ongelijk, mijn fout, Het bewijst, dat 'k word gelezen En dat laat mij lang niet koud. Waarlijk, ik kan best verdragen, Vrienden, dat ge mij eens laa-kt, Ik ben blij dat 'k in de koude U hierdoor hebwarm gemaakt. P. GASUS BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 17 November. Ondertrouwd 16 November: J. H. Theil en D. A. K. Hollandt; P. J. John en C. J. G. van Strien; S. de Leeuw en S. Hitman; W. C. ten Hove en A. Kottowski; E. F. H. Pracht en C. J. van Mierlo; L. Klees en M. W. Bellaart; G. H. J. van Duffelen en J. C. Berlemon. Getrouwd 16 November: W. H. Bölte en J. A. v. d. Spek; B. Koorn en M. Radajewski; H. van Dalen en P. Podzinski; F. G. de Haan en E. A. M. Jansen; A. T. v. d. Nes en E. F. van Hasselt; G. Mouthaan en A. M. Rubbel; H. Huisman en G. T. Switser; C Jonker en B. Mayer; M. M. v. Putten en J. J. Appel man; P. A. Zevenbergen en M. C. Wouden berg; W. A. Bos en A. W. Okkerman; A. W. Koster en W. L. Suntrop; L. J. Leeuwe en P. M. A. Kuypers; B. van Wolde en H. M. Goos. Bevallen 14 November: J. C. Kroonde Boer, z.; A. P. ReinhardtHerman, d.; 15 November: A. C. C. Snoek—Koster, d.; 16 November: H. J. SchweitzerKruijt, d.; G. BruinsEkkelkamp, d. Overleden 14 November: D. Speets—Kok, 51 ,i., Liuschotenstraat; 15 November: P. Havik, 68 j., Koolsteeg; C. Trok, 20 j„ Haze- paterslaan; 16 November: C. Meiland, 57 j., Kamperstraat. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Andijvie per kist f 0.300.60. Radijs 100 bos f 34. Koolrapen per zak f 0.75. Wortelen 100 bos f 613. Bieten per K.G. f 0.030.06. Aardappelen, klei per K.G. f 0.030.06. Idem, zand per K.G. f 0.07, Spruitjes per K.G. f 0.080.18. Boerenkool per bak f 0.140.28. Roode kool per 100 f 35. Witte kool per 100 f 25. Savoye kool per 100 f 36. Bloemkool per 100 f 416. Uien per K.G. f 0.03—0.06, Sla per kist f 0.40—0.80. Pieterselie per bos f 0.030.05. Selderie per bos f 0.05. Appelen per K.G. f 0.100.22. Peren per K.G. f 0.080.16. Druiven per K.G. f 0.22—0.38. Brusselsch lof f 0.160.22. Werkelijke „Tarzans". Wolven, bavianen, zelfs tijgers als mensch-opvoeders. Bioscoopbezoekers, die de nieuwe Tarzan- film gezien hebben en haar misschien „on mogelijk" noemen, hebben het toch niet ge heel bij het rechte eind. Het grondidee berust in elk geval op waarheid. Er zijn voorbeelden te over. Onlangs is een jongen, die in Zuid-Afrika in het Drakenberg district door bavianen was geroofd, ontdekt en aan de ouders terugge geven door een groep bergbewoners. De jon gen heeft eenige maanden bij de bavianen doorgebracht. Een werkwaardiger geval is dat van een man, die tot voor kort nog werkzaam was op een boerderij ook in Zuid-Afrika. Ruim 30 jaar geleden reden eenige ruiters door de woestenij, toen ze een troep groote apen ont moetten. Een dier apen. die op de vlucht achterbleef werd gepakt. Maar ofschoon deze op handen en voeten liep. bleek het een mensch te zijn. een jongen. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hij een jaar bleef en vanwaar hij toen naar een boerderij werd gezonden Als baby bleek hij gestolen te zijn en sindsdien had hij steeds tusschen de apen geleefd. Ook wolven vervullen dikwijls de taak van opvoeders. In Rusland werd een jongetje van 10 jaar geroofd en verbleef 9 jaren tusschen de wolven. Een jaar of zes eerder werden twee meisjes van 8 en 2 jaar, opgevoed door een wolvin, in een weeshuis in Orissa ge bracht. Het kleinste kind stierf, het oudste heeft groote vorderingen gemaakt tot men- schelijkheid, ofschoon ze nog wild en ruw is. Een vreemder geval heeft zich voorgedaan met een jongen die door een tijgerin is opge voed. Toen iiij ontdekt werd door de Indiërs was hij 6 jaar oud en moest met koorden ge boeid worden, anders had hij zijn overweldi gers wonden toegebracht. Eiken nacht kwam de tijgerin het dorp in en huilde voor het huis, waar het jongetje was opgesloten. Ten slotte werd zij gedood. Langzamerhand is de jongen weer men- schelijk geworden. Hij verloor echter nooit zijn wildheid. En nooit had hij eenige angst voor tijgers en geen tijger heeft hem ooit be dreigd. Een andere jongen is door een luipaard opgevoed, die hem 3 jaar bij zich had. Ook deze knaap is weer langzamerhand mensch geworden. Hij heeft een aanstekelijken glimlach, waar uit een opgewekt humeur spreekt. „Sinds ik ongeveer veertien jaar was" ver telde Johnny, heb ik gezwommen en ik heb dertig wereldrecords op mijn naam staan. Een van de grootste sensaties van mijn le ven was dat ik in 1924 voor de Vereenigde Staten op de Olympische Spelen moest uit komen. Er bestaat een verkeerde opvatting over zwemmers in het aigemeen en in het bijzon der over mij. De menschen denken, dat ik voor onbepaalden tijd in het water kan blijven, op mijn gemak het Kanaal zou kunnen overzwem men en dagenlang zou kunnen blijven drij ven, als ik dit wilde. Ik heb het land aan koud water, misschien nog meer dan de meeste andere zwemmers. Gedurende de opnamen op het studioter rein zwom ik in verwarmde tanks en was de temperatuur van het water 72 tot 80 graden Fahrenhei. Een opneming werd gemtakt in een meer buiten de studio's en daar was het water slechts 50 graden, dit is misschien wel de voornaamste reden, waarom ik in deze scène zoo bijzonder hard zwom. Ik wilde zoo gauw mogelijk uit het water komen. Eigenlijk ben ik een korten afstandzwem mer en ik heb zoover ik mij herinneren kan nooit meer dan ongeveer 5 K.M. in het water afgelegd." Een jeugddroom verwezenlijkt. Toen Johnny Weismuller een contract ge- teekend had om de hoofdrol te vervullen in de film Tarzan, werd een van zijn jeugddroomen verwezenlijkt. Weissmuller en Maureen o'Sullivan in „Tarzan". „Ik heb alle boeken gelezen, die Edgar Rice Burroughs over zijn Tarzanfiguur geschreven heeft", vertelde hij. Gewoonlijk las ik de boeken wel tien maal, in afwachting van het volgende, dat ver schijnen zou en met mijn vrienden stelde ik „Tarzan" voor. Wij klommen over heggen en in boomen en stootten wilde kreten uit, zooals onze held. De katten en honden uit de buurt waren onze prooi en ieder oogenblik beleefden wij denkbeeldige avonturen. Volgens mij kwam Douglas Fairbanks het dichtst bij de opvatting, die wij ons over de Tarzanfiguur gevormd hadden en ik miste geen enkele film van hem. Ik droomde, dat ik een man zou kunnen zijn als Tarzan of een acteur zooals Douglas Fairbanks en nu, na dat ik de rol van Tarzan vervuld heb, zie ik films van Douglas nog het liefst." In de studio's maakte Weismuller kennis met den schrijver van de Tarzan verhalen en Mr. Burroughs was enthousiast over de keuze. „Johnny Weissmuller komt het fc^st overeen met de voorstelling,die ik mij van de vertolking van de Tarzanrol gemaakt had", was zijn opinie. Weismuller heeft een krachtig groot figuur. ARROND.-RECHTBANK. GEHEIME DISTILLEERDERIJEN. Tc Haarlemmermeer. Voor de rechtbank te Haarlem had zich Donderdag te verantwoorden een 49-jarige man uit Haarlem. In November van 1927 werd ontdekt in een schuurtje bij een boerderij te Haarlemmer meer een geheime branderij. Er werden ge vonden twee volledige distllleertoestellen, sui ker en gistende alcoholische vloeistof, die o.a. aan den verdachte toe zouden behooren. In dertijd heeft het onderzoek niet veel opge leverd: de getuigen waarvan later bleek dat ze ook met de zaak te maken hadden, zwegen of gaven onvolledige verklaringen. Eenigen tijd gededen, in den loop van dit jaar is echter de eigenaar van de schuur ver volgd en veroordeeld wegens ditzelfde feit. het voorhanden hebben van alcoholische vloeistof en toestellen zonder machtiging van den directeur der accijnzen. Toen heeft hij alles bekend en ook de anderen legden vol ledige verklaringen af. Gebleken is nu, dat zij voor gezamenlijke rekening de boel in orde hadden gebracht en dat verdachte sui ker gekocht en gebracht had, ofschoon hij zelf niets deed aan het stoken. Hij wist dat het gebeurde en dat hij zou deelen in de winst. Door deze bekentenis hoefden slechte 2 van de 11 getuigen gehoord te worden. De Rijksadvocaat mr. Ascher vroeg vrijspraak voor het tenlastegelegde stoken, doch schul digverklaring voor het voorhanden heb ben van de drank en eigenaar zijn van de toestellen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Hij vraagt gevan genisstraf, die door mr. Paardekooper Over man op 2 x 8 dagen wordt gesteld. Mr. T. A. M. A. van Löben Seis pleitte in een uitvoerig pleidooi vrijspraak en anders voorwaardelijke straf. Te Beemster.. In een boerderij van een 50-jarigen veehou der te Beemster brak brand uit. En hier door kwam aan het licht, dat zich in die boerderij een geheime distilleerderij be vond, met twee toestellen, branders, kuipjes, enz. en 7 x 350 L. vloeistof, in gisting tot het verkrijgen van alcoholische stoffen, een dis tilleerderij. die daar zonder machtiging van den directeur van de accijnzen aanwezig was. Te dier zaken stonden nu terecht die vee houder en een ander, die echter verstek liet gaan. De boer heeft eerst gezegd dat de instal latie van zijn kostganger (den thans wegge bleven medeverdachte) was, later en op de zitting vertelde hij den juisten gang van zaken. Eenige mannen waren bij hem ge komen en hadden gevraagd of hij mee wilde werken, zijn schuur voor het doel afstaan, en deelen in de winst. Eerst had hij er over geprakkizeerd, doch hij had tenslotte toege stemd. Ook de kostganger heeft later ook bekend. De Rijksadvocaat acht verdachte schul dig. De rol van den kostganger is echter het ergste. Deze is voor goed uit. Engeland gezet wegens smokkelen en thans betrok ken in een groote spiritussmokkelzaak in den Helder. De landbouwer is de man, die af gelegen in den polder een goede schuilplaats aan de distilleerders kon bieden. Door den Officier werd tegen den land bouwer 4x1 week gevangenisstraf geëischt, tegen den niet verschenen kostganger 4x3 maanden gevangenisstraf. Verdachte zegt, dat hij alle schade alleen heeft moeten dragen. Zijn huis is afgebrand en de verzekering heeft niet uitbetaald. Uitspraak in beide zaken over 14 dagen. FEUILLETON. Naar hei Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). 16) Als hij er een gekocht had, zou hij ex het portoet in hebben gezien, dat hij ver wachtte binnen weinige oiogenbïilkken aan het altaar te treffen en hij zou haar dain hebben gezien in die bank der beklaagden must aan den anderen kant het portret van zijn vader, die getuigenis tegen haar aflegde. Hij hacl zijn vader dien morgen niet gezien eer hij wegging en daar hij ooik geen kramt had gelezen verkeerde hij in volslagen on wetendheid van al het tragische gebeuren, dat zich dien morgen had afgespeeld. i,Wacht hier tot ik terug koon; dan moet je mij en mijn vrouw naar Fuller's Hotel in Westminster brengen". Hoeveel moeite hij zich ook gaf, Jack kon niet beletten, dat zijn stem verraderlijk trilde toen hij de woorden „Mijn vuoujw"uitsprak en de chauffeur moest een glimlach inhou den toen hij antoordde: „Zeker mijnheer", zonder te denken dat zijn „vrachtje" de held was van den „Roman uit de groote wereld", waarvan hij gedurende zijn middagmaal had zitten genieten. Jack liep door hst breede voorpad van de oude Parochiekerk miet een gevoel van eer bied, dat zijn hartstochtelijke jonge liefde even overheerschte. Hij wist, dat hij een half uur te vroeg was, maar toch doorboorde zijn zoekende oogen de halfduistere ruimte; het zou toch mogelijk kunnen zijn, dat Hetty ook te vroeg was! Er welde een gevoel van teleurstelling in hem op, toen hij zich bewust werd, dat hij de eenige was in de groote, duistere ruimte en hij verdreef zich den tijd daar op zijn teenen door de zijbeuken te loapen en de opschriften op de steenen en marmeren ge denkplaten te lezen; hoewel hij de woorden met zijn oogen las, kon zijn brein de be te ekenis ervan niet vatten; voortdurend zag en hoorde hij in zijn gedachten het beeld en de stem van het meisje wier leven spoe dig' aan het zijne verbonden zou zijn. In tien minuten keek hij acht-keer op zijn horloge en drie keer liep hij naar de d'sur om -met zoekende oogen den weg af te staren. Maar de 'torenklok sloeg twee en nog was zijn bruid niet gekomen, hoewel de kerk dienaar reeds in ambtsgewaad ante het ge bedenboek in de hand uit de consistorie kamer was gekomen in de verwachting het jonge paar bij het altaar te zullen vinden. maar het is iets heel gewoons, dat men op de bruid moet wachten; wees u maar niet ongerust, mijnheer Perivaile", zei de oude man glimlachend, toen Jack oan vijf minu ten over twee bleek en zenuwachtig werd. Maar toen. de klok verluidde, dat er een half uuir voorbij was, begon ook de priester bedenkelijk te kijken. „Zou het misschien aanbeveling verdienen een boodschap naar haar huis te zenden?" was de eenige raad, die hij geven kon. „Maar", voegde hij er aan toe, op zijn horloge kijkend, „dan zal het misschien te laat worden om de plechtigheid nog te vol trekken als u terugkomt. Ik zou u radien tot morgen te wachten", eindigde hij vriende lijk. „Heel goed1", zei Jack diep ongelukkig. Alle verwachting was bij hem verdwenen; al het licht was gedoofd uit den dag, die de mooi ste uit zijn leven had moeten zijn. Een ontzettende angst verteerde hem; er moest ie'ts gebeurd zijn; daarvan was hij overtuigd. Een koud. wee gevoel maakte zich van hem meester en tegelijkertijd kwam er een denkbeeld in hem op. Zou zijn vader iets te maken hebben met het niet verschijnen van Hetty? „Rijdt als de duivel naar dit adres", riep hij den chauffeur toe, die medelijdend keek naar heit angstige bleeke jonge gezicht en .bij zichzelf dacht hij, hoeveel beter het er in de wereld uit zou zien, wanneer er geen vrouwen waren. In Hetty's huis waren aliie gordijnen neer gelaten, toen Jack's taxi voorr'sied en in zijn angst dacht hij natuurlijk het allererg ste. Hetty i<s dood!" snikte hij, terwijl hij met doodsangst in zijn oogen en de schrik in het hart zoo geweldig hard en lang aan de voordleur klopte, dat een buurvrouw voor het raam Verscheen. Er kwam niemand; zeven maal herhaalde Jack zijn kloppen; toen probeerde hij die vensters te openen, maai' die waren gegren deld. Hij ging naar den achterkant van hiet huls en probeerde de achterdeur, die echter ook gesloten was. De buurvrouw had wel de kramt gelezen en was ook bij de rechtszitting geweest. Zie deed haar mantel en hoed aan en liep ijlings langs het pad van Hetty's kleinen voortuin. Zij wist wie Jack washaar in stinct- had het haar gezegd. „Neemt u mij niet kwalijkbegon zij; verbaasd keek Jack haar aan en greep naar zijn hoed. „Bent u mijnheer Perivale?" vroeg zij en toen 'hij knikte ging' zij vooirit met de graagte die iedere vrouw eigen is, wanneer zij be langrijk nieuws ook al is het tragisch beeft mede te drelen. „Het verwondert mij, dat u denkt, juffrouw Loring thuis te vinden. Zij heeft het huis gisteravond laat, of liever gezegd vanochtend vroeg onder politiegeleidie verlaten en van ochtend om tien uur werd zij er van beschul digd haar vader te 'hebben geholpen bij zijn ontvluchten uit de gevangenis. Zij werd ver oordeeld tot een jaar verbeterhuis en de kleintjes zijn vanochtend vroeg door e&n politieagent weggehaald. Ik weet niet waar zij zijneindigde zij. Dit verhaal moge in 'koude let-ters afge drukt, harteloos klinken; toch was het dit niet. Het had de verdienste van kort en duidellj k te zijn en de stern der vrouw kionk vol hartelijke sympathie. Terwijl Jack luis-terde scheen zijn gebeele lichaam te verstij venzijn lippen Werden wit en in zijn vriendelijke blauwe oogen smeulde een vuur van zoo vreesdijke woede en drift, dat de vrouw huiverde, toen zij beim aan keek. „Waar is die plaats waar juffrouw Loring heen gestuurd is?", vroeg Jack Fsrivale met een holle stem, die maar zwak dieed vermoe den met welk een eindelooze moeite hij zich zelf in bedwang hield. De vrouw begon te wemsclhen, dat zij zich er maar niet meer bemoeid had; heit wa;s een blik, dlie haar nog jarenlang 'bij zou blijven dat smalle, wi'tte, verwrongen jonge ge zicht, die flikkerende oogen en d'ie strakke, dunne lippen. „Ikikweet het -niet, maar de naam staat in de krant. In de gerechtszaal heb ik het niet gehoord", stamelde de vrouw. „Ik zal even van binnen het ochtend blad voor u gaan halen", eindigde zij .ver heugd dat zij zich uit de voeten kon maken. De taxi-chauffeur, die ieder woord ge boord had en nu ineens de geheele situatie begreep, trok de courant uit zijn zak en met een onhandige poging om zijn mede lijden te betuigen, bood hij haar Jack aar met de woordien: „Hier is mijn courant, mijn heer! Zal ik maar wegrijden oan u verdere vrouwen-kie's-praatjes te besparen? U kunt dan onderweg wel lezen". Jack knikte en terwijl de chauffeur langs de Spaniards Roard reed, las hij het geheele vreeseiijke en onware verhaal. Hij had zijn vader ik weet niet wat kun nen doen, hoewel deze eigenlijk de aanklacht tegen Hetty niet had ingediend was hij er toch de indirecte oorzaak van. Het incident van den diefstal bij Madame Estelle; lady Olga's schijnheilige verklaring Hetty voor een aanklacht behoed te heb ben, het heele walgelijke, onwaardige net van leugens was duidelijk genoeg voor den woe denden jongeman, die iedere onwaardigheid doorzag. Zijn hart werd verteerd door angst en zonder eenig doel sloieg hij met zijn vuisten tegen de deuren van de taxi, bijna waanzinnig van onmacht en verdriet. Maar weldra drong het .tot hem door, dat hij hier snel handelen moest, als hij Hetty zou willen helpen en zich tot kalmte dwin gend, 'hij stak zijn hoofd uit het portier en riep den chauffeur toe: „12 Bar Court, bij Cannon Street; rijdt zoo hard als je kunt!" Het adres was dat van een advocaat, niet de famili'3-advoccaat. maar een andere, die al verschillende keeiren zoowel Lord Perivate's als Jack's belangen had behartigd. En minder dan een uur liater vertelde Jack Perivale zoo rustig en kalm, als hij dat onder de omstandigheden dioien kon, de geheele ge schiedenis aan zijn warm meevoelenden rechtsgeleerden vriend. Maar mijnheer Simpson's opvatting der zaak was niet geschikt om dien ongelukkigen jongeman te helpen. „ik ben bang, dat het in een geval als dit weinig nut heeft om in booger beroep te gaan", zed hij, met zijn liniaal spetend. „Waarom?" Als een prop uit een proppenschieter werd dit woord op hem afgevuurd. Jack was woe dend op hem omdat hij niet verontwaar diging loonde over de mans teraehtigen on rechtvaardigheid, die er begaan was, ver getend, dat advocaten betaald woeden voor de gaven van hoofd en niet van hart! (Wordt vervolgd),

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3