UIT HET BUITENLAND. Aanslag op den trein van Herriot beraamd. ijmuider courant het belangrijkste nieuws. Liefde de Sterkste MAANDAC 21 NOVEMBER 1932 De politieke besprekingen in Duitschland. Hitier bij Hindenburg. Centrum weer met de Nazis in contact. Hugenberg weigert met Coering te onderhandelen. Uit Washington: Hoover staat op betaling van den Decembertermijn DUITSCHLAND. Zaterdagmorgen te half twaalf arriveerde Adolf Hitler bij den Rijkspresident tot het voeren van een bespreking over den binnen- landschen politieken toestand. Reeds eerder in den ochtend had de Na- tionaal-socialistische voorzitter van den Rijksdag Goering" een onderhoud gehad met den Staatssecretaris van den Rijkspresident pr. Meisner, welk onderhoud ongeveer een kwartier duurde en te tien minuten over elf beëindigd was. Bij aankomst voor het Paleis van den Pre sident werd Hitier door eenige aldaar verza melde Nationaal-socialisten met „Heil"- aeroep begroet. Te Berlijn doen reeds geruch ten de ronde, dat naar aanleiding van een onderhoud tusschen Generaal Von Schleiger en Hitier deze laatste bereid zou zijn t.en gun ste van Von Schleicher van het kanselier schap af te zien. Deze geruchten schijnen echter van allen grond te zijn ontbloot en overeenstemming inzake de regeeringsvor- ming wordt in de eerstvolgende dagen nog jiiefc verwacht. Wanneer Hitler, die nog een onderhoud met Hindenburg zal hebben, met den Rijkspresident tot overeenstemming zou komenzouden toch ook de andere partijen hiermede accoord moeten gaan. Van Natio- naar-Socialistische zijde verklaart men, dat Hitier op het standpunt staat dat hij per soonlijk he kanselierschap zal moeten krij gen. Na Hitier ontving Hindenburg den leider der Beiersche Volkspartij Schaeffer. Zondag, werden onderhandelingen gevoerd over de vorming eener regeering in het bij zonder tusschen Nationaalsocialisten en Cen trum, waaraan Hitier echter persoonlijk niet deelnam. De besprekingen werden vooral ge voerd door Goering. terwijl Hitier zelf in Hotel Kaiserhof onderhandelde met de lei ders zijner partij. Goering deed pogingen om ook in contact te komen met de Duitsch Nat-ionalen wat echter voorloopig is mislukt, daar deze laat- sten een persoonlijk onderhandelen van Hit- Ier met hen hadden verwacht. Dr. Hugenberg liet aan de Nationaal Socia listen mededeelen, dat hij bereid is met hen te onderhandelen, maar wilde dit blijkbaar niet met Goering doen. Het schijnt, dat hij wil afwachten, hoe de onderhandelingen tusschen Nationaal Socia listen en Centrum verloopen. AMERIKA. Nopens het Amerikaansche standpunt in zake de kwestie der oorlogsschulden verluidt in politieke kringen te Washington het vol gende: Hoover verwacht dat de Europeesehe debl- teurstaten de per 15 December vervallende termijnen zullen voldoen -en met het oog op hun credietwaardigheid niet zullen verkla ren niet in staat to zijn te kunnen betalen. De regeling van het schuldenprobleem zal worden overgelaten aan den nieuwen presi dent, Roosevelt, en diens regeering. Men verwacht te Washington dat de Euro peesehe debitourstaten na de te Londen te houden Economische Wereldconferentie en na de aanvaarding van het bewind door Roo sevelt opnieuw zullen voorstellen de schul den te verminderen. Voorts verluidt dat Roosevelt weigert de schulden te verlagen, aangezien hij in samen werking met zijn vriend Raymon Mo ley, die professor is aan de Columbia University een eigen plan opstelt tot regeling van de kwestie der oorlogsschulden, waarbij rekening wordt gehouden met de buitonlandsche politiek der Vereenigde Staten en tegelijkertijd de inter nationale handel wordt bevorderd. De grootste debiteur van Amerika is Enge land met 95 millioen. Er wordt op gewezen dat Engeland voldoende deviezen bezit om den Decembertermijn aan Amerika te beta len. Het Witte Huis deelt mede dat op de be grooting 1933/1934 ten minste 700 millioen zullen worden bezuinigd. Gcmève. Vérstrekkende Japansche ontwapeningsvoorstellen? De Geneefsche correspondent van de .Daily Mail" verklaart uit de beste bron te hebben vernomen, dat de Japansche vertegen woerdigers deze week in de ontwapenings conferentie vérstrekkende voorstellen zullen indienen voor de ontwapening ter zee. De Japansche voorstellen zouden zóó ver gaan. dat bij hun aanvaarding'de vrede in den Stillen Oceaan voorgoed gewaarborgd zou zijn. De Japansche stap zou tezamen met de Fransch-Italiaansche toenadering op het gebied van het- vlootvraagst.uk van beslis- senden invloed zijn op het. definitieve resul taat van de Ontwapeningsconferentie. Ingrijpende bezuinigingen aangekondigd. De Amerikaansche ambassadeur te Ber lijn Sackett had een onderhoud met den Rijksminister van Buitonlandsche Zaken Von Neurash. Men ziet hierin een eerste pogins van de staten, die geacht worden het groot ste belang te hebben bij den terugkeer van Duitschland naar de Ontwapeningsconiferen' tie, om de besprekingen met de Duitsche regeering op gang te helpen. Vooral van En~ gelsche zijde stelt men prijs op een spoe dige oplossing van de gelijkgerechtigdheids- kwestie, opdat het de Duitsche regeering mo gelijk zal zijn. aan de op 28 November a.s. beginnende besprekingen van de hoofdcom missie der Ontwapeningsconferentie deel te nemen. Van Duitsche zijde handhaaft men het eenmaal ingenomen standpunt. Noorweöem Belangrijke bezuiniging op de militaire uitgaven. De regeering heeft verschillende voor stellen betreffende de militaire begrooting goedgekeurd, waardoor het totaal bedra; der militaire uitgaven in de komende jaren •niet meer dan 34 millioen kr. zal bedragen, wat een vermindering beteekent hiet 12 mil lioen kr. Van de 34 mililioen kr. worden 18.75 millioen gebruikt voor leger en 15.5 millioen voor de vloot. Hitier (midden) is voor zijn besprekingen met Von Hindenburg per vliegtuig uit Mün- chen gekomen. Rechts op de joto dr. Goebbels Dynamiet te vroeg ontploft. Nationaal-Socialistische elementen er bij betrokken? V.D. meldt uit Parijs dd. 20 November: Hedenmorgen werden op den weg, die de trein zal volgen, waarmede Herriot naar Nantes vertrok, eenige onbekende personen aangetroffen. Deze onbekenden, werden gear resteerd. Men meent te doen te hebben met een voorgenomen aanslag op den trein, die gelukkig ontdekt werd. De minister-presdent kreeg geen letsel. Een nader bericht luidt: Op den trein, waarmede de Fransche premier Zaterdagavond uit Parijs was ver trokken om zich naar Nantes te begeven, is Zondagmorgen vroeg een dynamietaanslag gepleegd. Onbekende daders hadden op on geveer 50 K.M. ten Noorden van Nantes onder de rails een sterk explosieve dynamiet-pa- troon gelegd die zou moeten ontploffen op het oo gen blik dat de trein zou passeeren. De ontploffing heeft evenwel reeds een uur voor aankomst van den trein plaats gehad, zoodat een ongeluk is voorkomen, dat onaf zienbare gevolgen zou kunnen gehad heb ben. -Zondagochtend tegen half zeven werden de bewoners der in de omgeving liggende huizen opgeschrikt door een vreeselijke ont ploffing. Zij constateerden dat de rails over een afstand van eenige meters waren ver nield. Nadat de beambten in het naastbijge- legen blokhuis waren gewaarschuwd, kon de machinist van den trein, waarin de premier had plaats genomen, nog tijdig op de hoogte worden 'gesteld. Herriot is met een uur vertraging te Nan- tes aangekomen. De politie heeft di rect een uitgebreid onderzoek ingesteld. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. De spoorwegwachter verklaart een geluid te hebben gehoord alsof een motor op gang werd gebracht, waaruit men meent te moe ten afleiden, dat de daders van den aansla in een automobiel zijn gevlucht. „Duitsche aanslag op Herriot". Naar aanleiding van den dynamiet-aan sla: op den trein van den Franschen minister president deelde Herriot bij aankomst te Nantes aan eenige persvertegenwoordigers mede, dat naar zijn overtuiging bepaalde Duitsche nationaal-socialistische elemen ten de hand hebben in de aanslagen in Bre- tagne. Herriot herinnerde aan de aansla gen in Rennes en verklaarde dat in dit ver band de naam van een te Parijs wonend journalist is genoemd, van wien de Breton sehe autonomisten geld voor hun propaganda fonds zouden hebben gekregen. Deze journa list dien Herriot van naam kende be aoeld is een zekere Koerber en tegen wien men geen bewijzen in handen kon krij gen, is thans uit Frankrijk gezet. Naar aanleiding van deze verklaring van Herriot, schrijft de „Liberté" in een arti kel, dat als kop heeft „Een Duitsche aanslag op Herriot", dat deze zaak te meer de aan dacht verdient, -nu Hitier op de nominatie staat, Rijkskanselier te worden. In politieke kringen brengt men den aan slag in verband met den bomaanslag te Rennes en gelooft men, den dader te moeten zoeken in de kringen der Bretonsche autono misten. Verklaring van Koerber. De journalist Koerber heeft gisteravond aan de Duitsche pers de volgende verklaring- gegeven. omtrent het communiqué van Her riot in verband met de uitwijzing van Koer ber. Eerste minister Herriot heeft het telegraaf- agentschap „Radio" na den aanslag o.a. medegedeeld, dat de daders, die in verband met den bomaanslag op het monument te Rennes in Augustus van dit jaar, aange klaagd waren, zelf hadden verklaard steun te hebben gekregen voor hun autonomistisch streven van den heer Koerber, een bekend Duitsch nationaal socialist, die beschouwd werd als een agent van Hitler in Frankrijk. Een onderzoek bij Koerber heeft geen bewijs geleverd voor de verklaringen van de beide Bretonnen gebracht. De in de avondbladen gepubliceerde verklaringen- van Herriot zijn jedeeltelijk volkomen onwaar en in strijd met de feiten. De verklaring van Herriot van vandaag is misleidend en onmoodig opwin dend voor dei open-ba re meening. Wij lezen nog in de „Courant": In verband met het feit, dat de aanslag- twee uur voor het passeeren van Herriot's trein werd gepleegd, wordt de meening ge opperd, dat de mislukking van den aanslag wellicht grootendeels aan eenseinfout te danken Is. De te Nantes verschijnende ,Phare de la Loire" publiceerde gisteravond in haar laatste editie een telegram uit Parijs, waaruit bleek, dat de trein van Herriot twee uur vroeger zou arriveeren, dan aangegeven is. Het uur dat in het telegram was vermeld, berustte op een vergissing van een telegraafbeambte. Het is zeer waarschijn lijk, dat de daders door de foutieve mede- deeling op een dwaalspoor zijn gebracht. Was dat uur juist geweest, dan ware de aanslag ;epleegd juist een paar minuten voor de trein de bewuste plek was gepasseerd. IIOOVER'S VRIEND NIET ONTVOERD. Kolonel Robins, de vriend, van Hoover, die op 3 Sept. tijdens de verkiezings-campagne spoorloos verdween, is, naar aan het Alg. Handelsblad gemeld wordt, zwervende in de bergen van Zuid-Carolina, gezond en wel teruggevonden. Hij bleek lijdende te zijn aan geheugenzwakte. Het gerucht, dat hij zou z-ijn ontvoerd, bleek ongegrond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Geweldige Gasontploffing te Rotterdam. Majoor van politie gedood, andere zwaar gewond. ZES PERSONEN LICHT GEKWETST. GASMASSA DOOR KORTSLUITING ONTBRAND. Een hevige gasontploffing heeft Zaterdag- in den vroegen morgen óm half vier een ge deelte van Rotterdam's binnenstad opge schrikt en het pand nr. 67 van den Schie- damschen Singel zeer zwaar beschadigd, ter wijl één persoon gedood werd en zeven ge wond, waarvan één zwaar. In het beneden huis van het pand is een kantoormeubelhan- del gevestigd, welke in een ruïne is herscha pen. In het bovenhuis is een pension, waar ook schade werd aangericht. Van verschil lende huizen en winkels in den omtrek wer den de ruiten vernield. De bewoners van het pension, gevestigd op de bovenverdieping in pand 67 namen te on geveer 10 uur brandlucht waar. Zij konden echter op hun verdieping niets vinden, waar om zij de politie waarschuwden, wier onder zoek evenmin resultaat opleverde. Merkwaar dig is. dat om 11 uur de telefoon defect raak te. Toen daarna ook ee'n gaslucht werd ge constateerd, besloot de politie pogingen in het werk te stellen om den sleutel te krijgen van den in het benedenhuis gevestigde kan- toormeubelenhandel. Men begaf zich naar het adres van den filiaalhouder van deze zaak doch het bleek, dat deze verhuisd was en men wist niet waar heen. Men heeft toen getracht elders een sleutel te bemachtigen. Twee majoors van de politie de heeren B. Hagoort en J. Boelhouwer hadden zich naar den achterkant in den tuin van het pand begeven, waar zij een onderzoek instelden. Ook aan de voorzijde stonden eenige politie mannen met een aantal burgers die. toen zij de politie daar hadden zien staan, waren ko men toeloopen. Om half vier. juist toen een krantenbezor ger het ochtendblad in de bus van den kan- toormeubelenhandel, die toebehoort aan de firma Ch. Herincx, deed, werd een slag ver nomen tengevolge waarvan de ruiten aan de voorzijde van het pand werden vernield. Vlak hierop volgde een tweede heel zware slag, waarbij de meubelzaak in een ruïne werd herschapen. De voor het pand staande 52-ja rige nachtwaker C. J. Spaan werd licht aan het gelaat gewond, de agent J. Rijder kreeg een wonde aan het hoofd, de agent Schikhof werd aan het gelaat gewond, de 44-jarige hoofdcontroleur van den Nachtveiligheids dienst, W. W. Röpcke en de controleur van den Nachtveiligheidsdienst, de 46-jarige v. d. Linde werden beiden aan hoofd en handen gewond. Ook de krantenbezorger werd ge wond. De verwondingen van deze personen zijn alle niet van ernstigen aard. Eenige hunner konden ter plaatse worden verbonden, ter wijl de anderen naar het ziekenhuis Coolsin- gel werden gebracht vanwaar zij zich na be handeld te zijn, naar hun huize'n konden be geven. Aan de achterzijde van het pand was de toestand ernstiger. Men vond hier den majoor van politie Boelhouwcr met een ern stige hoofdwonde en een wonde aan de han den. Hij is in het ziekenhuis Coolsingel be handeld. vanwaar hij naar zijn huis werd vervoerd. Vlak bij den stuk geslagen achter gevel vond men in den tuin onder een boom liggend den 37-jarigen majoor van politie B. Hagoort. Een zware bint lag over den man heen. Vlakbij hem sloegen de vlammen van den brand die na de ontploffing was ont staan, uit. Politiemannen droegen hem een eind verderop, waarna ook majoor Hagoort naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd vervoerd. Zijn toestand was hopeloos. Beide beenen waren hem op verschillende plaatsen gebroken, terwijl hij aan hals en hoofd ver wondingen had opgeloopen. Na ongeveer een uur is majoor Hagoort aan zijn verwondingen overleden Hij heeft ongeveer een half uur op een lad der moeten liggen, omdat, de Geneeskundige Dienst dezen nacht maar één auto beschik baar had. die in gebruik was voor vervoeren van een kraamvrouw. Toen agenten daarom naar het ziekenhuis gingen om een brancard te halen, zei men, dat men dezen niet mocht meegeven. De agenten stoorden zich aan deze vreemde weigering niet het minst en namen toch een ziekenwagentje mee. De bewoners van het boven gelegen pen sion van de wed. W. L. van der Evelin-ge, een tiental personen, hadden zich wegens de brand- en gaslucht niet naar bed begeven. Zij vluchtten bij de ontploffing in allerijl naar buiten, hetgeen door de instortingen die beneden hadden plaats gehad met eenige moeilijkheden gepaard ging, doch wonder boven wonder heeft niemand, eenige schaaf- wondjes daargelaten, letsel bekomen. De brandweer heeft den korten maar feilen brand aan de achterzijde van den winkel, spoedig gebluscht. Behalve van het pand waarin de ontplof fing geschiedde, werden ook van vele win kels in de omgeving de ruiten vernield, ter wijl de zich in de etalagekasten bevindende artikelen ernstig werden beschadigd. In het pension werden de deuren en tus- schenschotten door de kracht van de ont ploffing weggeslagen. Een groote verzameling antiek porcelein. toebehoorende aan een der pensiongasten, ging geheel aan scherven. Van de stoelen werden de pooten afgerukt, kastdeuren van de kasten afgeslagen, In den winkel is de geheele voorraad stalën kantoormeubelen en machines totaal ver nield. Groote binten zijn er dwars doorheen geslagen. Ook het plafond is naar beneden gekomen. De muur, gelegen tusschen het trappenhuis van het pension en den winkel, is geheel weggeslagen. De kelderverdieping is eveneens geheel vernield. De achtergevel is tot de eerste étage weggeslagen. Een trap, die van de serre naar den tuin leidt, werd eenige meters verder neergezet. Het geheel levert een troosteloozen aanblik op. Of een en ander verzekerd is, is nog niet bekend. Het pand is ontruimd. De straat werd ter plaatse afgezet, teneinde het politie-on- dei-zoek niet te bemoeilijken. Het pand levert geen gevaar voor instorting op. Nader is gebleken, dat electrisc'ne kabels, die onder de gasleiding lagen zijn verzakt, waardoor kortsluiting is ontstaan. De daar mee gepaard gaande vonkenboog brandde de gasleiding door. waarop het gas uitstroomde. Het raakte echter niet in brand, omdat het niet in beweging was. Waarschijnlijk heeft een der majoors echter een ruit ingeslagen, waarop het gas in beweging gekomen is, zuurstof is toegetreden en het ontbrandde. De bewoners van het pension zijn gespaard door de toevallige omstandigheid, dat er vroeger een bakkerij in het pand was, en de keldergewelven derhalve van beton waren. De toestand van den majoor Boelhouwer was Zaterdagavond reeds wat beter, hoewel hij niet gehoord kon worden. FEUILLETON Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden), 18) Er scheen geen greinlt-je licht door de don kere wolken, die zich boven Hetty Loring's leven samengepakt -hadden, tenminste zij merkte er niets van. Zij hoorde hat luide en ruwe gepraat der meisjes om haar heen. doch de beteekends hunner woorden drong niet tot haar door en absoluut uitgeput door alles wat zij die laa-tste twee dagen 'had on dervonden, viel haar goudblond, kopje ach terover -tegen den wand van het rijtuig en werd zij door slaap overmand. „Laat haar -met rust", zei de vrouw tegen di? a-ndere meisjes, nadat zij zich ervan over tuigd had, dat Hetty niet flauw gevallen was, Maar haar -rust zou niieit -lang duren, w-ant plotseling klonk een heftig gekraak en wer den de meisjes alle vier van hun plaatsen geworpen; ze kwamen gillend, spartelend en schreeuwend op den vloei terecht, terwijl de twee paarden stijgenden alsof zij dol waren geworden. ..Help, help! In vredesnaam, laat ons er uit!" risp' het meisje dat van tevoren zoo lachend verklaard had, dat zij hertogin was en ze du-wde de andere meisjes opzij en pro beerde het portier te openen. De vrouw, die in dienst stond van het Pentonvffie Hom;?, was 'ten volle bereid haar plicht tegenover deze instelling te vervul len, maar zij dacht er in de verste verte niet aan, haar leven er bij in te botten. Met bevende vingers opende -zij het portier van •het rijtuig en die ontstelde meisjes rolden <er als een verwarde kluwen op en over elkaar uit. Doordat zij achterover leunde, was Hetty niet met de anderen op den grond gewor pen. Zij kwam het laatste udit het rijtuig en was even gescheiden van die anderen, die dadelijk omringd waren door een groote mieniig'tie man nen en vrouwen, jongens en meisjes, die ijlings toegeschoten waren, tuk op een rel letje. Een auto was tegen het rijtuig aangereden en had de paarden geraakt en het leek wel alsof de chauffeur ziek of dronken was, zoo versuft hing hij achlter zijn stuur, tot groote ergernis van dun politieagent, die hem onder vragen moest en geen woord uit hem kon krijgen. Opeens voelde Hetty zich bij den arm grijpen en een mannenstem fluisterde zacht jes: -Houd u heel kalm; dit heele zaakje is terwille van u op rouw gezet; loop langzaam en heel gewoon met mij 'mee naar de auto, die aan den anderen kant van den weg staat". De vreemde jongeman, bracht Hetty on middellijk daarop naar den overkant, met zijn ellebogen den weg voor haar banend door de dichte menigte en bijna ondier de oogen van de beambte van het Verbeterhuis, die angstig raai- haar pupillen zocht, hielp hij het verwonderde meisje in een gesloten auto stappen, legde doodkalm een plaid over haar beenen en in het volgend oogenblik reed Hetty Loring in vliegende va-aalt in de tegen overgestelde richting. De groote wagen spoedde zich voort en Hetty leunde in den verston hoek, 'bot nog toe niet in staat zich over haar -bevrijding te verheugen; zij was alleen vervuld van een namelooze angst en nieuwsgierigheid, wat er met haar zou gaan gebeuren en waar men haar heenbracht. Het groote, drukke spoorwegstation van Kings Cross'kwam. in zicht; haastig hepen, de menschen dooreen; ieder ging zijn eigen weg en Hetty dacht, wat zij wel zouden zeggen, wanneer zij wisten dat zij, op weg naar een tuchthuis, gevlucht was. Opeens vdel haar in wat de jongeman haar •gezegd had. toen hij haar vroeg met hem mee te gaan: „Dit heele -zaakje is bei-wille van u op touw gezet". Dat waren zijn woorden en Hetty's hart sprong op van vreugde, toen zij er aan dacht. Wie anders dan Jack -kon iets derge lijks voor haar gedaan hebben? Een zwakke glimlach speelde om 'ha-ar 'lippen, toen die gedachte bij haar opkwam en een gevoel van veiligheid omving haar als een bescher mende mantel. Het licht was door de wolken gebroken en liet haar alken nog een leven dig gevoel van schaamte, dat zij ooit aan baar jongen had kunnen twijfelen, ook al getuigde alles tegen 'hem. „Nu wordt alles natuurlijk zoo klaar als de dag! Hij deed alsof hij het met zijn vader eens was om tijd t? winnen en mijn ont vluchting te kunnen voorbereiden. Zoodra wij getrouwd zijn, is natuurlijk alles In orde". Hetty troostte zichzelf met deze gedachte en weldra had het heerlijke vooruitzicht haar lichamelijke vermoeidheid zoovter overwon nen, dat zij rechtop durfde zitten en nu en dan eens uit loet raampje fcljlken. Tot nu toe wist zij nog. waar zij was. Zij hadden High Gate bereikt en waren niu op den grooten Bathe Road, ze reden met de allergrootste snelheid, die veroorloofd was en bleven met dezelfde vaart rijden tot ze niet alleen Landen, maar twiee voorsteden achter zich hadden. De wagen had een korten bocht .genomen door een smalle laan waarin levendig het avondgeza-nig der vogels weerklonk, toen Hetty de snelheid voelde minderen en zij hoorde takken en bladeren kraken terwijl de geheim zinnige chauffeur den wagen door een groote opening in een haag een veld opreed. Het volgendie oogenblik verscheen heit bruingebrande vriendelijke gezicht v-an den chauffeur door het -geopende portier. „Wilt u er even uitkomen om een luchtje te happen, juffie?", vroeg deze. „Neen, dank uhet is hier binnen pret tiger en rustiger. Wilt ti mij niet vertellen waarheen en bij wien u mij brengt?" was He'tty's nieuwsgierige wedervraag. „Ik zou het u graag vertellen als ik niist zoo schitterend betaald was. om mijn mond te houdien", was het eenigszins teleurstellende antwoord, terwijl de jonge chauffeur 'bewon derend naar het mooie meisje -keek. „Ik begrijp -het, maar dit kunt u mij wel vertellen: daarin kan niet kwaads steken: werd u betaald door een heer door een heel goeden vriend van mij?" Ademloos wachtte zij op lust antwoord. „Ja", luidde dit prompt. ,.Dank, zei Hetty haastig, zonder eenig spoor van twijfel meer. Zij was zelfs niet langer ongerust over de kinderm. Jack zou ook wel aan hen ge dacht hebben. De eenige over wien zij nu nog bezorgd was. was haar vader. Was hij gepakt of was het hem gelukt te ontkomen? Er waren zooveel vragen, waarmee zij haar hersens pijnigde en er klonk oprechte sympathie in de stem van den jongen Chauffeur toen hij haar een mand over handigde met de woorden: ,.Nu moet u maar goed eten, juffie, want wij rijden den beeii-m nacht door; dit is veiliger dan de trein, want alle stations worden natuurlijk gewaarschuwd om een oogje op u te houden!" Die woorden gaven Hetty een onaange- namen schok, maar toch opende zij de mand. die met zooveel zorg voor haar gereed was gemaakt en zij genoot van ieen heerlijk rnaaJ van koude kip, ham, brood, tomaten, gebak en wat wat zij het meest op prijs stelde' een thermosflesch gevuld met heerlijke. waT- me thee. De steroen stonden reeds aan don hemel, toen de auto zijn reis ging voonteettc en nu zij goed doorvoed en gerustgesteld was, voel de Hetty eerst haar groote behoefte aan slaap. Zij strekte zich uit op de zachte zitting en de gelijkmatige 'beweging van dien wagen zij waren -blijkbaar op een hoofdweg brach ten -haar vermoeide zenuwen tot rust: acht uren lang sliep zij rustig en kalm zoo door. Zij was juist ontwaakt en nauwelijks was de geur van de morgenlucht, de lentebloemen en het weiland tot haar doorgedrongen, toen de auto stilhield voor een klein huisje, dat bij-na op de pu-nt van een rots stond -en dat omringd was door wijde (heidegronden, ter wijl men geen ander huis in den omtrek ont waarde. Hetty voelde den smaak van de zoute zee lucht aan haar lippen toen zij nog half slapend uitstapte, maar haar blauwe oogen openden zich wijd van verbazing en angst en haar mondhoeken vertrokken in teleur stelling, toen zij in de deuropening niet Jack, haar beschermer en ridder zag staan, maar Max Reiss. HOOFDSTUK 16. Hetty geeft haar belofte ten tweeden male. Hetty's teleurstelling, die te hevig was oan te kunnen verbergen, ging voor Max Refes niet verloren, hoewel hij haar toch lachend met uitgestrekte armen tegemoet kwam. „Welkom in Zeezicht. Hetty! Wat heb ik een verduivelde moeite gehad om iemand te krijgen, die je wou helpen met de verdwij- ningstruc. Maar je hebt -het er goed afge bracht en hier zullen ze je niet vinden, ook al zoeken ze zich blind". Hij praatte aan een stuk door/terwijl hij Hetty hielp haar mantel uitdoen en toen ging hij haar voor naar een aardige kleine kamer, waar het jonge meisje een tweede en nog heftiger verrassing wachtte. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5