WiSSCHIÏtOJ DE BILT. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: €21Z- IJMUID ER COURANT DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 Schip Verm. aankomst Antiochia Agamemnon Ausma Ajax Adelfotis Barneveld Baldur Boskoop Brior Calypso Ceres Clytoneus Coblenz Confidenza Costa Rica David Livingstone Eupatoria Frigga Fulda Haarlem Heemskerk Hennes Helder Isar Kim Klio Koefia Liri Leonidas n Lembit Maria Stathaton Myrmidon M. van S. Aldegonde Melampus Montferland Neumark Naumburg Neptunus Ociin Oberon Poelau Tello Palat-ia Prometheus Puszta Reeina Ruhr Sat-urnus Stella Saaie Simon Bolivar Stegg Taj andoen Trajanus Trout pool Tabint-a Truls Tiberius Thornbury Vulcanus Venus Victoria Waterland IJstroom. Zaanland Zeelandia Zapaia Ned.-Indië Levant Leningrad Levant Sulina Chili: San Nicolas Chili Bordeaux Alexandrie Piraeus Ned.-Indïë Japan Constantza Hamburg West-Afrika West-Indië Diamante Japan Chili Zuid-Afrika, v. Hoogo Bourgas Chili Kobe Constantza Lissabon Follonica Buenos Aires Buenos Aires Leningrad Buenos Aires Ned.-Indie Ned.-Indië Ned.-Indië Hamburg Ned.-Indië Ned.-Indië Kleaborg Buenos Aires West-Indië Ned.-Indië West-Indië Ned.-Indië Brail a Buenos Aires Ned.-Indië Bourgas Midd. Zee Japan West-Indië Constantza Ned.-Indië West-Indië ■San Nicolas Ned.-Indië Sfax West-Indië Leningrad Izmir Midd. Zee Gdynia Buenos Aires W.-Afrika Buenos Aires Buenos Aires Rosario 26 Nov. 2 Dec. 22 Nov. 12 Dec. 1 Dec. 24 Nov. 25 Nov. 20 Dec. 8 Dec. 7 Dec. 27 Nov. 24 Nov. 3 Dec. 7 Dec. 5 Jan. 7 Dec. 26 Nov. 20 Nov. 22 Nov. 5 Dec. 24 Nov 29 Nov. 20 Dec. 1 Dec. 24 Nov. 7 Dec. 21 Nov. 24 Nov. 9 Dec. 15 Dec. 8 Dec. 30 Dec. 22 Nov. 4 Dec. 30 Nov. 26 Nov. 8 Dec. 15 Dec. 21 Nov. 10 Dec. 23 Nov. 24 Nov. 30 Nov. 24 Nov. 30 Dec. 17 Nov. 26 Nov 14 Dec. 8 Dec. Laetste berioht 11 Nov. van Pt. of Spain 17 Nov. van Gibraltar 16 Nov. vertrokken. 19 Nov. van Fiume. 10 Nov. vertrokken 18 Nov. van Curacao 9 Nov. van Rio Janeiro. 16 Nov. van Callao 20 Nov. van La Pallice. 19 Nov. van Gibraltar 20 Nov. van Stamboul. 15 Nov. van Colombo. 9 Nov. van Colombo 16 Nov. te Novorossisk Vertrekt 26 Nov. 18 Nov. te Bordeaux. 15 Nov. van Havana 16 Nov. van Bahia. 14 Nov. te Shanghai 22 Nov. te Antwerpen. 20 Nov. te Rotterdam. 20 Nov. van Vurla. 19 Nov. van Valparaiso. 17 Nov. van Marseille, in lading 15 Nov. vertrokken 16 Nov. van Gibraltar 26 Oct. vertrokken in lading in lading 2 Nov. vertrokken 13 Nov. van Bona. 18 Nov. van Port Said. 19 Nov. van Batavia Vertrekt 30 Nov. 19 Nov. van Gibraltar 21 Nov. van Port Said. 15 Nov. vertrokken 16 Nov. van Kaap Frio. 19 Nov. te Londen 19 Nov. van Tanger. 23 Nov. van La Guayra 15 Nov. van Padang in lading 5 Nov. vertrokken 16 Nov. van Batavia. 17 Nov. van Gibraltar 18 Nov. te Tarragona. 17 Nov. van Colombo 16 Nov. van Curacao 13 Nov. vertrokken 18 Nov. van Pt. Said 5 Nov. van Pto Barrios 7 Nov. van Montevideo. 16 Nov. van Padang 15 Nov. van Gibraltar. 19 Nov. van Pto. Barrios 17 Nov. vertrokken 19 Nov. te Antwerpen 19 Nov. van Carthagena 29 Nov. vertrokken in lading 11 Nov. te Liberia 20 Nov. van Las Palmas. 21 Nov. vertrokken 7 Nov. vertrokken VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMTJ7DEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Jap. s.s. Hofuku Maru Swansea ledig BELANGRIJKE HAVENUITBREIDING. In de laatste jaren kreeg Galway (in Ier land) meer en meer beteekenis als aanloop haven voor de groote passagierschepen naai de Vereenigde Staten. Het plan bestaat nu deze haven geheel te moderniseeren en niet ver van het havengebied vliegvelden aan te leggen. Naar gemeld wordt zouden de kosten van een en ander niet minder dan 20 millioen gulden bedragen. In dit kapitaal zal behalve door den lerschen en den Engelschen staat ook door buitenlandsche banken deelgeno men worden. IJZERVERSCHEPING. Het Japansche stoomschip Hofuku Maru is in ballast van Swansea aangekomen om bij de Hoogovens een lading ijzer in te nemen voor Noord-Amerika. DUITSCHE HARINGAANKOOP IN NOOR WEGEN. Uit Bergen wordt gemeld, dat de onderhan delingen tussehen de Noorsche haringexpor teurs en de twee groepen van haringinkoo- pers in Duitschland niet al te best vlotten, omdat de koopers den eisch stellen te wor den ontslagen van het contract, indien de toestanden hen in de onmogelijkheid bren gen om de gegarandeerde hoeveelheden af te nemen. Eén der onderhandelende partijen is reeds uit Noorwegen afgereisd, de andere groep is nog aan het onderhandelen. GAGEVERLAGINC IN ZWEDEN. De Zweedsche reeders vereeniging heeft het bestaande contract tot vaststelling der gages van de zeelieden tegen 1 Februari a.s. opge zegd. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. NEDERLAND. 3e District Loodswezen. Winterbetonning. In het 3e district van het Loodswezen is de zomsrbetonning vervangen door winterbe tonning. (Loodswezen.) IJselmeer. Hoek van het IJ. Mistsein defect. Ligging :pl.m. 52 gr. 22' Nb en 5 gr. 1' El G. (0 gr. 8' El A.) Het mistsein te Hoek van het IJ is defect en wordt eventueel vervangen door het re serve mistsein. (Zie Ned. krt. Nos. 228, 212, Gids Ned. kust, bijl. I, 1930, No. 481). (Loodswezen.) IJselmeer. Slijk. Betonning gewijzigd. Vorig B. a. Z.: No. 265/27651932. De wijziging in de betonning van het Slijk als aangegeven in bovengenoemd B. a. Z.. is uitgevoerd. Het licht is nog niet ontstoken. (Zie Ned. krt. Nos. 228, 225, 212; Gids Nedè kust, Bijl. H, 1930, blz. 32). (Loodswezen.) MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.80—0.60. Griet per 50 K.G. 30—13. Tongen per K.G. 10.50. Middelschol per 50 K.G. 27. Zetschol per 50 K.G. 2523.50. Kleine schol per 50 K.G. 26 f 7. Schar per 50 K.G. 10.50—4.60. Tongschar per 50 K.G. 2221. Rog per 20 stuks 2017. Vleet per stuk 1.20. Pieterman en poon per 50 K.G. 5.50 3.70. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2925. Middelschelvisch per 50 K.G. 2319.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 20 13.40. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 141.80. Kabeljauw per 125 K.G. 3217.50. Gullen per 50 K.G. 10.50—1.40. Leng per stuk 0.60. Heilbot per K.G. 0.60. Wijting per 50 K.G. 3.40f 1. Koolvisch per stuk 0.48f 0.11. Makreel per 50 K.G. 97. Versche haring per kist f 2.902.70. BESOMMINGEN. Trawlers: H.C. 67 300 manden f 2200. Ewald IJm. 48 550 manden 2700. Oostzee IJm. 147 90 manden 2000. Sperwer IJm. 133 100 manden 1400. Azimuth IJm. 195 320 manden f 2200. Corrie IJm. 21 550 manden 2800. Hoop II IJm. 40 65 manden 1000. Gezin a IJm. 140 130 manden f 1500. Silvain IJm. 116 500 manden 2400. Eli Chenivière IJm. 161 50 manden 500. Holland n IJm. 176, Emma. IJm. 177 en Flamingo IJm. 42 niet verkocht. Loggers: IJm. 268 570, KW 105 580, KW 43 800, KW 130 440, KW 108 130. Aangekomen 21 November: Linda ss Koppmansholmen. Atlantic ss Gothenburg. Agnita ms Rouaan. Nieuwendam ms Harburg. Pluto ss Gdynia. Nero ss Vigo. Heinrich Grammerstorf ms Fowey Ek ss Oslo. Texelstroom ss Liverpool. 22 November: Odysseus ss Stettin. Nereus ss Aalborg. Vertrokken 21 November: Virgo ss Hernösand. Ask ss Rotterdam. Macville ss Methil. Glücksburg ss Methil. Otterhound ss Grangemouth. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. Trawlers: H. C. 238 f 3600, Rotterdam IJ. M 112 f 2900, Limburgïa IJ.M. 54 f 2200, Erica IJ.M. 384 f 1900. Donald IJ.M. 117 f 1700. Haringdriften: L. K. 271 f 670. Loggers: K.W. 48 f 510, K.W. 468 f 660 (versche haring). K.W. 175 f 370. K.W. 130 f 120, K.W. 62 f 670. K.W. 178 f 430. K.W. 24 f 370. K.W. 28 f 340. K.W. 103 f 240, K.W. 62 f 430, IJM f 660. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Dinsdag 22 November 1932 in radiotelegrafische verbin ding met de daarvoor vermelde kuststations. Scheveningen Radio: Baloeran, Dempo, Joh. v. Oldenbarnevelt. Kota Baroe, Marn. v. St. Aldegonde, Poelau Bras, Poelau Roe- biah, Simon Bolivar, Tasman, Veendam, Ve- nuzuela. Zeelandia. Santos Radio: Alpherat. IJMUIDEN „VARIA". HET DERTIGJARIG BESTAAN. 'De regisseur van „Varia" schrijft om: He-den, 22 November is het 30 jaren gele den, dat onze tooneelvereeniging „Varia" werd opgericht. Men heeft mij gevraagd een en ander omtrent de jarige in uw blad mede te deelen, aan welk verzoek ik natuurlijk gaarne voldoe. Om niet te weel ruimte in beslag te nemen, zal ik mij in hoofdzaak bepalen tot de beant woording van de vraag: „heeft Varia gedu- dende haar 30-jarig bestaan zich aan haar door de oprichters gekozen naam gehouden? Met andere woorden: heeft de vereeniging variatie verscheidenheid kunnen bren gen op het terrein, dat zij bestreek? Ik meen die vraag met een volmondig „ja" te mogen beantwoorden. Drama's, tooneel-, blij- en kluchtspelen, werden afwisselend ten too- neele gebracht. Zelfs ontstond in den loop der jaren een onderafdeeling „Het Cabaret Varia" dat meermalen met zeer veel succes optrad. Daarnaast werden ter afwisseling gegeven voordrachtavonden, opvoeringen door be roepsgezelschappen en zustervereenigingen uit andere plaatsen, kunstenaressen van naam, zooals mevr. Holtrop van Gelder, Charlotte Kohier en meer anderen traden op, enz. enz. Wanneer het liefdadigheid betrof heeft de vereeniging zich nimmer onbetuigd ge laten. Voorstellingen werden gegeven ten bate van de nagelaten betrekkingen van slachtoffers bij rampen op onze kust, tal rijke uitvoeringen ten bate van onze T.B.C.- vereeniging Velsen, voor hongerend Rusland Vele malen trad de vereeniging op in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, ter ontspanning van de verpleegden aldaar. De werkende leden vormden een aaneen gesloten club, waarin wel eens verschil van meening was maar toch nooit van blijvende oneenigheid sprake was. Naast al die verscheidenheid is er een welke mij in Varia altijd het meest heeft ge treffen, één waarop ik vooral den nadruk wil leggen, omdat die verscheidenheid mede oorzaak is, dat Varia is een oase in onze wereld van tegenstellingen en verdeeldheid, dikwijls vijandschap op politiek en gods- diensrg terrein. In Varia toch vindt men broe derlij k naast elkaar leden van verschillende levensopvatting. Alle in het dagelijksch le ven uiteenloopende stroomin-gen, welken daar vriendschappelijk samen aan een doel: het opvoeren: van de tooneelspeelkunst, zoo hoog als -dit met haar bescheiden krach ten slechts mogelijk is, daarnaast het wel doen ten algemeenen nutte. Deze samenwerking is het altijd geweest, welke mij Varia zoo doet liefhebben. Dat het zoo moge blijven tot in lengte van dagen, dat de splijtzwam in Varia nooit voedsel mo ge vinden! Door de tijdsomstandigheden wordt ons feest in alle stilte zonder eenigen luister gevierd. Niet zooals bij vorige lustrums, concoursen, optreden van beroepsgezel schappen of anderszins, maar het met eigen krachten opvoeren van een blijspel ter eere van het eenige lid dat" 30 jaar lang onafge broken wefkend lid onzer vereeniging was: onzen trouwen Dirk Jan. Varianen, schaart u morgenavond om hem heen, neemt een voorbeeld aan zijn trouw, doet uw uiterste best, opdat ook zijn rol des te beter tot zijn recht komt. Alles tot meerdere glorie van ons „Varia". Het leve hoog!., en lang! OFFICIEELE OPENING RECLAME CAMPAGNE. Maandagmiddag vond in „de Griffioen" de officieele opening plaats van ds reclame campagne voor het Crisiscomité. De voorzitter van het verlotingscomité de heer A. de Wit heette de talrijke aanwezigen, in hoofdzaak bestuursleden der deelnemende vereenigingen welkom. Spreker wees op het tweeledige doel der reclamecampagne: aan den eenen kant reclame voor de winkeliers, aan den anderen kant steun verleenen aan hen, die door de crisis zijn getroffen. Een bijzonder welkom richtte de heer de Wit tot den heer P. Bosman, wethouder voor Sociale Aan geleg enli eden De heer Bosman, die daarna het woord ver kreeg, zeide dat het Crisiscomité in deze ge meente veel werk heeft verricht, zóóveel zelfs, dat men in Den Haag heeft gezegd, dat Velsen goed voor den dag komt. Velsen staat procentsgewijze, wat de ingekomen giften betreft, aan den spits. Spreker wees op de moeilijke taak van het Crisiscomité. Er zijn fouten gemaakt, maar dit kon niet anders. „We zijn maar menschen", zeide spreker. Als men een fout ontdekt meent te hebben, ge beurt het wel eens. dat men verstoord wordt en dan is men wellicht geneigd, zich van het comité af te wenden. Dit vindt plaats in het comité en ook onder hen die offeren. Maai bij alles, moet in de eerste plaats op den voor grond treden het belang van degenen die ge holpen moeten worden. En daarom mag men zich niet afzijdig houden. Tot zoolang het Crisiscomité noodig is, mag men het om geen enkele reden den rug toewenden. Naast deze moeilijkheden zijn er lichtpun ten en deze wil spreker voor oogen houden. Het mooiste lichtpunt is, dat het comité meer dan f 30.000 heeft kunnen uitkeeren. Maar ondanks het vele, dat gedaan wordt, is er altijd nog een tekort en daarom kan spreker zich indenken, dat er nog ontevredenheid is. Maar er zijn er ook, die tevreden zijn en die dankbetuigingen inzenden. Een ander licht punt is, dat spreker naast anderen steun de medewerking der winkeliers heeft verkregen.. Men heeft alle vereenigingen in één schuitje gekregen. Spreker zegt allen daarvoor harte lijk dank. Dit is eeïi lichtpunt, dat spreker zeer verblijdt. Als ook de deelnemende win keliers tevreden zijn, is het grootste succes bereikt. Spreker wenschte allen dit succes toe. (Applaus). De heer Bosman had gaarne den eere-voor zitter, burgemeester Rambonnet op zijn plaats gezien. Burgemeester Rambonnet heeft echter in zijn vorige standplaats nog bezig heden te verrichten, in verband waarmede hij heden niet hier kan zijn. Namens hem verklaarde de heer Bosman de feestweek voor geopend. Nadat een kopje hee was aangeboden sprak de heer Homburg namens het bestuur der Middenstands-Centrale eenige woorden. De heer Bosman, aldus spreker, heeft het gehad over moeilijkheden. Ook de winkeliers kunnen meespreken als het over moeilijkhe den gaat. Er hebben zich ook moeilijkheden voorgedaan bij het op touw zetten van deze reclame-campagne, maar deze heeft men gelukkig kunnen afwentelen. De deelnemers aan de reclame-campagne, de groep zelf standige winkeliers zijn ondanks de moei lijkheden, de beste medewerkers van het Cri sis-comité. De toestand zou er zeker ongun stiger hebben uitgezien, indien de winkeliers tegenover hunne klanten een ander stand punt hadden ingenomen. Groote verwachtin gen worden van de campagne niet gekoesterd Men hoopt er echter mee te bereiken, dat de groote trek naar Haarlem, die in dezen tijd steeds wordt waargenomen, thans voor komen kan worden. Spreker memoreerde nog de oprichting van den Middenstands-Cen trale, een uiting van de zoo onmisbare sa menwerking, zonder welke niets be'reikt kan worden. Spreker wees op de taak, die in deze moeilijke tijden voor de middenstandsver- eenigingen is weggelegd. Hij hoopte, dat het Plaatselijk-Crisiscomité van deze reclame campagne talrijke vruchten mag plukken. (Applaus) De heer Bosman zette daarna op verzoek van een der aanwezigen het werken van het Crisis.-Comité uiteen. De lieer J. Groot (Velsen-Noord) wees er op, dat vooral aan den heer A. de Wit. voor zitter van het verlotingscomité te danken is. dat de voorbereidingen zoo goed zijn ge slaagd. De heer de Wit sprak in zijn slotwoord den wensch uit, dat de heer Bosman als voorzitter van het Plaatselijk Crisis-Comité de resultaten van de campagne in klinkende munt zal moge'n ontvangen. Hen dankte den heer Groot voor de welwillende woorden en dankte de winkeli ersvereenigingon voor de door hen verleende medewerking. Ook de pers bracht spreker dank. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van den heer de Wit, er bij de burgerij op aan te dringen, toch vooral hunne inkoopen in de gemeente te doen. in het belang van het Crisis-Comité. De heer de Wit deelde nog m?de, dat het aantal deelnemende winkeliers inmiddels is gestegen tot 263. I?i Santpoort, waarvan men in den beginne weinig verwachtte, zijn reeds 38 deelnemers. INBRAAK. Zondagavond is onder kerktijd bij V. in de Torricellistraat ir gebroken. Het geheele huis is doorzocht. Er wordt echter niets ver mist. SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Zondag vond de verkiezing- püaatts van vier leden van liet kiescollege der Ned. Herv. Gemeente. De uitslag was. d'at de aftredende hoeren J. v. Donsslaar, M. W. Jonker en J. Pannekoek met resp. 150, 1'53 en 151 stem men werden herkozen. In plaats van wijlen den heer C. G. Dek ker werd de heer H. W. Pletting met 144 stemmen gekozen. Allen behooren tot de Vrijzinnig Hervormden. CHINA EN DE CHINEEZEN. In „De Toorts" hield Ir. Ch. G. Cramer, het lid van de Tweede Kamer, over bovenge noemd onderwerp een lezing, die een zeer aandachtig gehoor vond. Na eerst als zijn meening te kennen te hebben gegeven, dat het Oosten in de verre toekomst weer de rol zal gaan vervullen, welke het vroeger heeft vervuld, vertelde de heer Cramer allereerst een aantal bijzonderheden over de Chinee- zen. In tegenstelling met de Japanners zijn de Chineezen vreedzaam, 't Is een volk van een buitengewoon oude en hooge bescha ving. Zeer veel eerbied hebben de Chineezen voor wijsgeeren. Zonder overdrijving kan ge zegd worden, dat de wijsheid geëerbiedigd wordt als nergens ter wereld. Ook koestert men een diepen eerbied voor de ouders. Elk dorp bestuurt zich zelf. De keizer was geen bestuurder doch werd beschouwd als een schakel tussehen God en de menschen. Tra ditie speelt er een groote rol. Chineezen zijn zeer optimistisch. Een hunner stellingen is: „De mensch is van nature goed". Het is een land, waar de kunst op een hoog peil staat. De aanraking met het Westen is geen geluk geweest voor de Chineezen, tenminste wat betreft het modern imperialisme en kapita lisme. De eerste aanraking op dit gebied dateert van 1840, toen Engeland China dwong opium af te nemen. Later is China weer opgebotst tegen Engeland en ook tegen Frankrijk en Japan. China heeft concessies moeten doen en o.a. moeten dulden, dat en kele Europeesche landen nederzettingen hebben in haar havensteden. Hier mogen de Chineezen niet komen: Die zijn „taboe" voor hen. In 1900 stonden ze op tegen de Europea nen. Onder Duitsche leiding namen de Wes terlingen vreeselijk wraak. Hooge belastingen werden den Chineezen opgelegd. Van dien tijd dateert het banditisme. De diverse vernederingen deden het natio nalisme oplaaien. Na 1914 vooral brak de tijd van de groote algemeene verwarring aan. Thans komt er weer wat meer eenheid. De voornaamste figuur is thans Tjang Kai Sec. Eerst was hij een vriend van Rusland, thans niet meer. Hij duldt geen enkele andere partij naast zich. Eerst wil hij China vrij maken van vreemden invloed. Momenteel heeft China het het meest te kwaad met Japan, dat Mandsjoerije wil hebben. Japan heeft door zijn groote bevol king expansie noodig enMantsjoerije biedt groote mogelijkheden. China heeft nu een beroep op den Volkenbond gedaan, welks uitspraak zich nog steeds laat wachten. Spr. eindigde met te zeggen, dat hij er van overtuigd was dezen avond zeer oppervlak kig te zijn geweest. Hij hoopte echter belang stelling voor dit volk te hebben opgewekt, in verband waarmee hij de lezing van „Het ont waken van Azië" en „Wat wil Japan" van Dr. Romein aanbeval. meldt: Hoogste barometerstand 769,3 m.M. tê La Coru-na. Laagste barometerstand 718 m.M. te Akureyri. en voorspelt: matigen, tijdelijk krachtigen Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met regen, la ter opklarend, aanvankelijk veel zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 766 m.M. (Veranderlijk) Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden 44 F. Opgaaf: Magazijn T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden WATERSTAND. Hoog water Nov. v.m. n.m. 22 9.17 9.55 23 10.35 11.12 24 11.41 25 0.09 12.32 26 0.59 1.18 27 1.45 2.06 Gemiddelde duur van de eb 7 uur 59 min. VOLKSBOND - AVOND. In „Zcmei-lust" werd dioor den kring Santpoort van d.sn R.K. Volksbond een pro- p aganda - feestavond belegd, wedlke izoo goed bezocht was, dat de zaal geheel bezet was. De avond werd geopend door den 'voorzit ter, den heer de Jong, di,e o.im. den 3-jarigen cursus, welke door Pater Arts en d e he eren Van Schinkel en Selle in ,,'t Huis te Velsen" gegeven wordt, aanbeval en aandrong op organisatie tegen den vloedgolf van het socialisme en communisme. Hierna werd opgevoerd „Als de poorten open gaan", tooneelspel in 3 bedrijven van Jos. Smits en Jac. Braun. Het werd door de dames en heeren voortreffelijk opgevoerd, zoodat het succes groot was. DRIEHUIS FILMMIDDAG. Door het bestuur van de Ver. van Bewoners in de Buurtschap Driehuis werd in „Zomer rust" voor de kinderen der leden een film middag georganiseerd. Er werden een aan tal zeer aardige films afgedraaid ,die buiten gewoon bij de jeugd in de smaak vielen. BRAND IN DE „P. C. HOOFT" GEBLUSCHT! Maandag, den achtsten dag van den brand op de „P. C. Hooft" is de Amsterdamsohc brandweer het vuur meester geworden. Onder leiding van den 'commandant den heer Gordijn en van den ingenieur Van Thiel heeft zij met de schuiminstallatie het laatste vuur bestreden. Een laatste vuurhaard onder een wit gloeiend sta an den ventilatiekoker, werd gedoofd door den koker stuk te stoeten, met een „rammeipijp", een stalen buis, die tot twaalf meter verlengd werd, waarna wa ter in den koker gestort werd. Tijdens dit werk kwam nog eens een stroom borrelende en kokende oliie te voorschijn, die de brand weerlieden tot terugtrekken noopte. Te half zes kon echter de brand definitief als gebluscht beschouwd worden. Men zal nu nog het schip doorzoeken om eventueele vuurhaarden nog te dooven. De P. C. Hooft is thans zoover gezakt, dat beide dienstpoorten het water raken. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Dinsdag, 22Novemoer IJ si f 5000 f 400 f 200 f 100 26 72 306 251 306 317 596 628 655 993 1014 1071 1152 1168 1177 1517 1562 1658 1848 1856 1950 2191 2292 2354 2481 2561 2574 2757 2799 2809 3035 3096 3154 3536 3602 3726 3947 3974 4006 4270 4346 4408 4545 4557 4776 4781 5111 5146 5341 5368 5580 5651 6211 6234 6576 6621 6996 6999 7267 7338 7571 7578 8100 8138 8503 8508 8856 8885 9159 9307 le klasse. 2e lijst HOOGE PRIJZEN 5128. 1013. 3596 13641 18903 20250. Prijzen van f 116 152 182 390 708 1072 1222 729 1076 1238 1719 2072 2415 4573 4867 5154 5419 5659 6268 6623 7024 7349 7601 8227 8517 8911 9240 3218 3773 4014 4436 4657 4896 5161 5457 5754 7058 7357 7685 8244 8582 3277 3830 4104 4445 4671 4931 5164 5491 5832 6309 6707 7092 7365 7791 202 407 929 1097 1385 1727 2076 2423 2604 2868 3297 3852 4115 4447 4682 4960 5166 5500 5852 6407 6720 7120 7387 7945 9647 9710 9727 waou ÏAöi-7 10076 10155 10172 10180 10215 10238 10253 10317 10325 10424 10429 10471 10540 10593 10598 10681 10711 10730 10733 10780 10818 10819 10855 10856 10875 10921 10975 10986 11028 11044 11066 111-0 11185 11200 11307 11323 11354 11450 11469 11483 11501 11521 11545 11683 11774 11822 11911 11941 11948 11978 12045 12130 1214.6 12177 12206 12.70 12281 12309 12441 12538 12594 12770 12827 12873 12923 13003 13027 13057 13065 13209 13259 13.19 13389 13480 13529 13553 13569 13605 13733 13865 13900 13944 13958 13968 13974 14031 14051 14097 14240 14241 14416 14503 14506 14530 14577 14607 14665 14666 14680 14694 14741 14812 14863 1488a 14935 14941 14978 15035 15041 15332 15375 lo38ö 15438 15510 15548 15554 15588 15607 15619 15620 15714 15721 15779 15806 15809 15812 15815 1591' 15929 15948 16020 16034 16042 16062 16068 160'4 16113 16139 16245 16261 16288 16317 16333 1630a 16391 16419 16425 16490 16499 16506 16510 105i6 16517 16558 16583 16587 16757 16810 16352 16915 16995 17003 17019 17055 17121 17147 17202 '7204 17222 17251 17279 17305 17336 17341 17385 17419 17515 17562 17570 17633 17677 17760 17844 17928 17968 17972 17980 18059 18077 18082 18100 181C3 18115 18159 18195 18244 18353 18376 18396 18412 18419 13436 18471 18486 18500 18503 18542 18587 18681 18763 18771 18796 18907 18976 18992 19030 19037 19118 19168 19218 19306 19344 19357 19391 19417 19429 19474 19484 19501 19512 19551 19572 19613 19665 19716 19755 19773 19796 19972 20039 20105 20122 20131 20169 20223 20252 20354 20446 20503 20504 20526 20563 20606 20699 20773 20787 20911 20920 20931 20964 20991 8957 9441 9952 215 230 428 555 958 964 1122 1149 1483 1507 1816 1832 2146 2174 2454 2463 2638 2692 2895 2974 3339 3423 3867 3886 4165 4171 4484 4520 4711 4736 5053 5065 5239 5256 5526 5533 5946 6167 6480 6522 6729 6813 7172 7256 7417 7559 8006 8032 8392 8425 8725 8793 9087 9125 9572 9628 10026 10039

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2