UIT HET BUITENLAND De ZesdaagscSe te Amsterdam. het belangrijkste nieuws. WIELRIJDEN. i umuider courant DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 TWEEDE BLAD. voor een Hindenburg stelt vijf voorwaarden kabinet-Hitier. De mogelijkheid voor een regeering met parlementaire meerderheid gering. Kwestie Rijk-Pruisen het struikelblok. Japan contra medezeggingsschap van den Volkenbond in Mandsjoerije. DUITSCHLAND. Het Rijkspersbureau der N.SD.A.P. deelt snede: Na uitvoerige besprekingen niet leidende figuren uit de Nationaal-Socialistische bewe ging en vooraanstaande persoonlijkheden uit bet openbare leven, is Maandagavond om acht uur het antwoord van Adolf Hitler in den vorm van een brief aan den heer staats secretaris Dr. Meissner overhandigd. De brief behelst een aantal kwesties, welke waarschijnlijk heden in den loop van den dag zullen worden opgehelderd. V.D. verneemt nader, dat de brief van Adolf Hitler aan staatssecretaris Dr. Meissner waarschijnlijk niet zal worden gepubliceerd. De brief is om acht uur gisteravond door den president van den Rijksdag, Goering, over handigd. Omtrent den inhoud van het voor- loopige antwoord van Hitier, verluidt even wel, dat Hitler de opdracht van den Rijks president in den gewenschten vorm niet heeft 'aanvaard, waar tegenover staat, dat die deur voor verdere besprekingen openblijft. Tot de persoonlijkheden met wien in den loop van Maandagmiddag in hotel Kaiserhof uitvoerige gedachten wisselingen hebben plaats gehad, behoort ook de vroegere presi dent van de Rijksbank, Dr. Schacht. Met personen tot andere partijen behoorend. die voor een eventueele kabinetsvorming in aan pierking komen, is evenwel van nationaal- socialistische zijde niet onderhandeld en met hen is tot nu toe ook nog geen contact ge zocht. Het is niet juist dat Goerinig Zondag met Stegerwald zou hebben onderhandeld. Hst betreft veeleer een ander kopstuk der Cen trum-partij. Naar het W. B. van goed ingelichte zijde verneemt, omvatten de voorwaarden, welke de rijkspresident in zijn uitnoodiging aan Hitler heeft gesteld, vijf punten, twee van persoonlijken en drie van zakelijken aard. Vooreerst wijst Hindenburg er op. dat de samenstelling van het kabinet, zooals steeds usantie is geweest, de goedkeuring van den aüjikspresident behoeft. Voorts behoudt Hindenburg zich het recht voor om specialen Invloed te oefenen op de bezetting van het rijksweermmisterie en het dept. van buitenl. zaken. w.elk recht voort vloeit uit het feit. dat hij opperbevelhebber der rijksweer en vertegenwoordiger des rijks tegenover het buitenland is, zooals in de grondwet is bepaald. Ten derde eischt de rijkspresident opstel ling van een economisch program. Ten vierde waarborgen, dat het dualisme Rijk—Pruisen niet zal herleven. En ten vijfde,, dat art. 48 van de grondwet piet wordt 'gewijzigd of verzwakt. Andere voorwaarden heeft Hindenburg niet Algemeen wordt verwacht dat Hitier de opdracht van den Rijkspresident in dezen vorm van de hand zal wijzen en daarom is het dan ook niet aan te nemen dat hij de opdracht in dezen vorm zal aannemen. In het resultaat van de tweede bespreking tusschen den Rijkspresident en Hitier ziet men algemeen, dat de Rijkspresident zijn wensch tot vorming van een presïdentieele regeering heeft onderdrukt en het initiatief heeft genomen voor de vorming van een nieuwe parlementaire meerderheidsregeering, indien Hitier erin slaagt een meerderheid voor zijn program te krijgen. Men verwacht echter dat deze poging reeds bij de besprekingen met het Centrum over de kwestie van de opheffing van het'dualisme tusschen het Rijk en Pruisen op onoverkome lijke moeilijkheden zal sluiten. Indien de vorming van een meerderheids regeering mislukt of wanneer Hitier de op dracht van Von Hindenburg afwijst, begint de tweede phase en zal een nieuw presiden tieel kabinet met het bijzondere vertrouwen van den Rïjkspresident benoemd moeten wor den. Partijleiders, dus ook Adolf Hitler ko men hiervoor niet in aanmerking. Het nieuwe kabinet zal dan echter een andere samen stelling hebben dan het kabinet-Von Papen, opdat de nationaal-socialistische partij dit kabinet zal tolereeren. Het blad der Beïersche Volkspartij „Kor- respondenz" schrijft o.m. dat het de vraag is of het mogelijk zal zijn onder leiding van Hitier de gedachte der nationale concentratie te verwerkelijken, aangezien de Beiersche Volkspartij aan de gedachte dezer nationale concentratie ook onder de gewijzigde om standigheden vasthoudt. Thans moet men ernstig de vraag overwegen of hiervoor in een of anderen vorm en onder bepaalde voor waarden een directe of indirecte steun van een Hitier experiment in aanmerking zal kunnen komen. Het ligt voor de hand dat het hier het meest gewaagde en gevaarlijke experiment der Duïtsche politiek betreft. De Beiersche Volkspartij zal geen vinger kunnen uitsteken voor een regeering, welke niet de verplichting op zich neemt de rechten der landen te eerbiedigen en een Rijkshervor ming na te streven, welke den landen zal teruggeven wat vereischt wordt voor de handhaving van een echt federaal leven. De Beiersche Volkspartij zal onmogelijk haar toestemming kunnen geven voor de leiding der Rijksaangelegenheden, tegelijk met de leiding van Pruisen in handen van de natio naal socialistische partij. De sociaal-democratische „Rheinische Zeitïmg" schrijft onder het opschrift „Waar schuwing aan het Centrum" o.m.: Jarenlang stond er vooral tusschen de Hijnlandsche sociaal-democratie en het Centrum een soort gedwongen noodge- meenschap. Wanneer het Centrum thans de hand reikt aan de Hitler-partij dan zal de sociaal-democratie in het Rijnland met de yakbeweging achter zich en de geheel© repu- blikeinsche bevolking een strijd zonder ge nade tegen het Centrum aanbinden. De Japansche vertegenwoordiger in den Volkenbondsraad Matsuoka heeft het stand punt van Japan tegenover den Volkenbond uiteengezet in een verklaring, die door haar scherpte groot opzien heeft gebaard. De Japansche regeering heeft het Mand- sjoerijsche conflict niet voor den Volkenbond gebracht: le. Omdat het nationale gevoel van Japan buitenlandsche inmenging in de Mandsjoerij- sche kwestie nooit zou hebben toegelaten. 2e. Omdat het aan een Volkenbonds-proce- dure verbonden tijdsverloop de positie der Japansche onderdanen, de Koreanen inbe grepen in Mandsjoerije ernstig in gevaar zou hebben gebracht. 3e. Omdat er een wezenlijk verschil bestaat tusschen de Japansche en de Westersche mentaliteit. 4e. Omdat na een breuk de gebeurtenissen hun normaal verloop zouden hebben gehad. In deze verklaring ziet men te Genève een onbeperkte afwijzing door Japan van den Volkenbond, en evenals bij het begin der on derhandelingen de mededeeling, dat de Ja pansche regeering de souvereinteit en bevoegdheid van den Volkenbond tot het re gelen van de Mandsjoerijsche kwestie niet erkent. De vroegere Chineesche minister van Bui tenlandsche Zaken, Wellington Koo, heeft daarna een redevoering gehouden, welke eenige uren duurde. Hij zeide o.m. dat de door Japan sinds eeuwen gevolgde geweld dadige veroveringspolitiek het grootste hui dige gevaar be teekent. De boycotbeweging tegen Japan is gericht tegen de voortdu rende gewelddaden en ongerechtigheid der Japansche politiek. De Volkenbond heeft, hetgeen te betreuren is, tot nu toe geen ef fectief middel gevonden om de tenuitvoerleg ging zijner besluiten te bereiken. In China heerscht geenszins een stemming van vijan digheid jegens het buitenland. Wellington Koo besloot met den eisch dat de Japansche troepen onmiddellijk moeten woïden terug getrokken als onverbiddelijke voorwaarde voor een regeling van het Japansch-Chi- neesch conflict en een algeheele vergoeding van alle China berokkende schade. De op lossing der Mandsjoerijsche kwestie kan slechts worden gevonden op de basis der be palingen van het Volkenbondsstatuut, het Kelloggpact en van het Negenmogendheden- verdrag van. Washington. Vijfmogendhedenconferentie over de schuldenregeling? Maandagmiddag hebben te Genève de Duitsche en de Engelsche minister van Bui tenlandsche Zaken, de heeren Von Neurath en Sir John Simon, gedurende een uur ge confereerd. Deze gedachtenwisseling wordt te Genève beschouwd als de inleiding voor de thans onderbroken, diplomatieke besprekin gen. Aan Amerikaansche en ook aan Engel sche zijde staat men thans op het stand punt dat een behandeling der kwestie van rechtsgeldigheid binnen het kader van af zonderlijke instanties der Ontwapeningscon ferentie, het bureau of de hoofdcommissie niet mogelijk is. Uit dien hoofde wordt thans in het bijzonder van Amerikaansche zijde de oorspronkelijke gedachte eener bijeenkomst van vijf groote mogendheden, Engeland. Duitschland, Frankrijk, Italië en de Ver- eenigde Staten, met betrekking tot de defini tieve regeling der kwestie opnieuw op den voorgrond geplaatst. Amerika. Ook Tsjecho-Slowakije vraagt uitstel van betaling. Ook Tsjeoho Slowakije heeft bij het staats- depiartement een verzoek ingediend om op schorting der betaling der vervallende an nuïteiten. Japansck offensief *'oord Mandsjoerije begonnen. Volgens Chineesdhe berichten hebben de Japansche troepen den sinds dagen voorbe reiden grooten aanval op de troepen van den Chineesohen generaal Soe in Noord Mands joerije ingezet. De Japanners rukken me 10.000 man tegelijkertijd op -uit. Tsitsikar en Hailoen uit Westelijke richting. COLUMBIA DOOR OVERSTROO MINGEN GETROFFEN. VEIE SLACHTOFFERS. Piet van Kempen en Pijnenburg hebben nog steeds de leiding. Van der Horst heeft opgegeven. Van der Heijden vormt met den Italiaan Dinale een nieuw koppel. Weer valpartijenHet Belgische kop pel Rielens-Van Buggenhout geeft op. Maandagmiddag. Als we Maandagmiddag ongeveer half één weer in het R.A.I.-gebouw komen, bemerken we direct dat er na de neutralisatie van Maandagmorgen zes uur verandering is in- etreden. Het leidende koppel. Links Piet van Kempen. Rechts Pijnenburg Onmiddellijk nadat om zes uur de neutra lisatie was ingetreden, heeft Van der Horst, die naar hij verklaarde ge'heel „doorgereden" was, opgegeven. Zijn koppeligenoot v. d. Hey- den vormde nu met den reserverijder, den Italiaan Dinale een nieuw koppel. Zij kwa men met 71 ronden achterstand en 59 pun ten op de 10e plaats. Om 1 uur komt het eerste publiek binnen en weldra zijn de staantribunes geheel ge vuld. Ook het middenterrein begint zich eenigszins te vullen. De zitplaatsen blijven nog matig bezet. Om 1 uur zijn na 63 rijden 1361.330 K.M. afgelegd. Het 14e klassement. Als het half drie is en het groene licht weer aangaat, wordt er direct een vlug tem po ingezet. Tijdens de klassementssprints wordt er flink gejaagd. Ook na de sprints gingen de jachten nog door zoadat het on mogelijk is om na het klassement een stand op te geven. De klassementssprints hadden het volgen de verloop: le sprint: P. van Kempen, Braspenninx, Deneef, van Hout. 2e sprint: Wals, Goebel, Charlier en Dinale. 3e sprint: P. van Kempen, Braspenninx, Schom en Deneef. 4e sprint: Pijnenburg, Goebel, Rausch en Wals. 5e sprint: v. d. Heyden, van Hout, Bras penninx en Huertgen. 6e sprint: van Hout, v. d. Heyden, Schorn en Huertgen. Ongeveer half vier, als het jagen juist ge minderd is en er weer overgegaan wordt tot kalm rijden, ontstaat er een valpartij door het springen van een band van Peix. Pijnen burg en Rielens loopen daarbij lichte kwets uren op. Met Peix schijnt het echter ernstiger te zijn. Hij wordt weggedragen; aanvanke lijk dacht men dat hij een sleutelbeen ge broken had. Dit bleek echter gelukkig niet zoo te zijn. Onmiddellijk werd geneutrali seerd. Na verloop van ongeveer een kwartier verschijnen Pijnenburg en Rielens weel de baan. Pijnenburg wordt daarbij hartelijk toegejuicht. Even later verschijnt ook Peix, die een schouderkneuzing had bekomen weer in de baan. T De eerste sprint is voor Pijnenburg met Schorn, Wambst en Braspenninx. De tweede is voor Piet van Kempen, vai Buggenhout, Goebel en Wals. De derde brengt een overwinning aan Pij nenburg met daarachter van Buggenhout, v cl. Heyden en Braspenninx! De vierde is voor Jan van Kempen met Wals, Dinale en Deneef De vijfde is voor Pijnenburg, gevolgd door Charlier, Schorn en Peix. De zesde en laatste is voor Piet met van Buggenhout, Dinale en Wals. Piet van Kempen en Jan Pijnenburg heb ben uit deze sprints weder niet minder dan 25 pnt in de wacht gesleept. Kort na het klassement wordt er een pre mie van f 25 uitgeloofd. Deze wordt gewon nen door Jan van Kempen. Om vijf uur, dus na 67 uur rijden waren 1452 K.M. afgelegd. Om half zes wordt het publiek aangezegd het gebouw te veriaten; dan is er neutralisa tie tot 8 uur. De renners gaan weer kalm over de baan of eten of nemen rust. Het is nu weer doodsch in het RA..I.-gebouw gewor den,. Maandagavond. Zoo begonnen wij Maandagavond 8 uur aan den vierden avond en nacht van den Zesdaagschen wielerwedstrijd. Er was zeer veel publiek aanwezig; de tribunes waren dicht bezet. Ook op het middenterrein waren zeer veel toeschouwers aanwezig, zoodat alle dagen en nachten bijeengetekend, de directie over de belangstelling niet te klagen heeft Reuter meldt uit Bogota: Ten gevolge van den hevigen regenval heb ben in Columbia overstroomingen plaats ge had, waarbij een tiental personen den dood heeft gevonden, terwijl er circa 20 gewond werden. Het Belgisch koppel Rielens (links) en Van Buggenhout (rechts) geeft den strijd op- Te 3.40 uur, dus na de klassementssprints, was de stand als volgt: 1 P. van Kempen-Pij nenburg 257 pt. 2 Rausch-Huertgen 102 pnt. Op 1 ronde: 3. Charlier-Deneef 111 pnt. 4. Wambst-Broccardo 20 pnt. Op 4 ronden: 5. Braspenninx-Wals 97 pnt. Op 6 ronden: 6. Guimbretiere-Peix 53 pnt. Op 7 ronden: 7. Goebel-Schorn, 63 pnt. Op 10 ronden: 8. Jan van Kempen-Bogaert 181 pnt. Op 11 ronden: 9. K. van Nek-van Hout 63 pnt. Op 12 ronden: 10. Dinale-v. d. Heyden 68 pnt. Op 21 renden: 11 Rielens-van Buggenhout 50 pnt. Zooals uit dezen stand blijkt is er dus se dert den morgen wel eenige verandering ii den stand gekomen. Te kwart over vier, juist als er weer om een door het publiek uitgeloofde premie van f 20 gereden zal worden, geschiedt er voor de tweede maal van dezen middag een valpar tij. De slachtoffers zijn KI. van Nek, Bogaert en wederom Pijnenburg. Het is echter niet van emstigen aard; weldra verschijnen ze weer in de baan. De premie wordt nu ver reden. zij wordt gewonnen door Peix. Na 66 uur rijden zijn nu in totaal 1427.600 KM. afgelegd. Het klassement van half vijf. Het is inmiddels weer half vijf geworden. Het groene licht gaat weer aan en de sprints voor het vijftiende klassement gaan weer beginnen. Van der Heijden (links) en de Italiaan Dinale (rechts) vormen en nieuw koppel. Naar wij vernamen werd bij het begin van den avond het Belgische koppel, Rielens-van Buggenhout in verband met hun achterstand van meer dan 21 ronden uit den strijd ge nomen. Daar Van der Horst reeds in den middag wegens griep den strijd gestaakt had (zijn kopelgenoot van der Heyden had tot partner Dinale gekregen) reden er dus nog tien kopepls in de baan. Behalve de gewone premiesprints werden om kwart over acht tien temporonden inge legd, waarbij van Kempen-Pijne'nburg 19 punten in de wacht sleepten. Braspenninx- Wals verkregen 8 punten en Van Kempen- Bogaert, 3 punten. Een premie van 2000 si garetten wenschte Pijnenburg te nemen, doch Göbel deed Jan's hoop in rook vervlie gen. De stemming was intusschen zeer ge animeerd geworden. De duizenden verwachtten tijdens de klas sementssprints van 10 uur felle jachten. Immers, het is een feit, dat de vierde nacht van een Zesdaagschen wielerwedstrijd in de meeste gevallen een beslissing brengt. Zou dat ook in de eerste Zesdaagsche van Am sterdam het geval zijn? Zouden Van Kem pen-Pijnenburg zich met succes kunnen ver dedige'n tegen de aanvallen van Rausch Huertgen, die juist in den middag door uit nemend rijden hun ronden achterstand had den ingeloopen. Om half tien werden wederom-tien tempo- ronden ingelegd, waarbij al weer Piet en Pij zich onderscheidden en daarmede hun pun ten taantal brachten op 319, Het klassement van tien uur. De eerste sprint van het avondklassement werd door Klaas van Nek gewonnen. 2 Pij nenburg, 3 Braspenninx, 4 Broccardo. Tweede sprint: Bij verrassing gewonnen door van Hout, 2 Dinale. 3 Jan van Kempen, 4 Wals. Derde sprint: Tusschen den tweeden en derden sprint gingen van Hout-van Nek er van door, gevolgd door Rausch-Huertgen en Dinale-van der Heyden. Allen namen een ronde en zoo wisten de Duitschers den kop te nemen en met een ronde voorsprong de lei ding te nemen. Charlier-Deneef en Wambst-Broccardo lie pen eveneens een ronde in, terwijl Wals- Braspenninx ennorme jachten ontwikkelden om hun achterstand in te halen. Over de klassementssprints, die daarna nog volgden, was vrijwel geen overzicht meer te verkrijgen. Er ontkende zich een jacht, die tot nu alle vorige jachten in de schaduw stelden. In het 73ste uur werden afgelegd 45.630 K.M., hetgeen een wereldrecord voor Zesöaag sche wedstrijden beteekende. Om bij twaalven kwam er weer wat rust in het veld. het tempo werd minder scherp na een grootsche jacht van bijna 2 uur. De tand na het klassement van 10 uur cn na de jachten tot 12 uur middernacht luidde ais volgt: 1 Piet van Kempen-Pijnenburg 323 punten. Op 1 ronde: 2 Rausch-Huertgen 107 pun ten. Op 2 ronden: 3 Charlier-Deneef, 130 pun ten. 4 Braspenninx-Wals 118 punten. Op 5 ronden: 5 Wambst-Broccardo 24 pun ten. Op 7 ronden: 6 Guimbretière-Peix 35 pun ten. Op 12 ronden: 7 Goebel-Schorn. 71 punten. Op 14 ronden: 8 Jan van Kempen-Bogaert 195 punten. 9 Dinale-van der Heyden 83 pun ten. 10 Kiaas van Nek-Van Hout 87 punten. Nacht van Maandag op Dinsdag. De rondendans ging na middernacht weer in wat kalmer tempo. Een benauwde atmosfeer heerschte er om streeks half twee op de wielerbaan. De rook heeft een nevel voor onze oogen getooverd, een en ander stelde zware eischen aan de renners. Het klassement van 2 uur des nachts. Om twee uur precies werd de eerste sprint voor het nachtklassement verreden. Pijnen burg in feilen strijd met van Nek won den eerste nsprint. 1 Pijnenburg, 2 Van Nek, 3 Huertgen, 4 Dinale. Tweede sprint: 1 Piet van Kempen, 2 Rausch. 3 Van der Heyden. 4 Deneef. Derde sprint: 1 Charlier, 2 Pijnenburg. 3 Vierde sprint: 1 Jan van Kempen, 2 Peix, Dinale, 4 Bogaert. 3 Van der Heyden. 4 Braspenninx. Vijfde sprint: 1 Pijnenburg. 2 Wambst-, 3 Schorn, 4 Wals. Zesde en laatste sprint: Piet van Kempen, 2 Rausch, 3 Peix. 4 Deneef. De stand na het klassement van 2 uur luidde 1 Piet van Kempen-Pijnenburg, 346 punten Op 1 ronde: 2 Rausch-Huertgen, 115 pun ten. Op 2 ronden: 3 Charlier-Denef, 137 punten 4 Braspenninx -Wals 120 punten, Op 5 ronden: 5 Wambst-Broccardo 27 pun ten. Op 7 ronden: 6 Guimbretière-Peix 40 pun ten. Op 12 ronden: 7 Goebel-Schorn, 73 punten. Op 14 ronden: 8 Jan van Kempen-Bogaert 201 punten. 9 Dinale-van der Heyden 95 punten. 10 Klaas van Nek-Van Hout 90 punten. De stand was aldus om half drie: Dinsdagmorge,n. De stand op heden Dinsdagmorgen 6 uur was bij de neutralisatie en na 80 uur rijden als volgt: 1 Piet van Kempen-Pij nenburg, 372 pun ten. ij Op 1 ronde achter: 2. Rausch-Huertgen 135 punten. Op 2 ronden achter: 3. Charlier-Deneef 147 punten, 4 Braspenninx-Wals 128 punten. Op 5 ronden achter: 5 Wambst-Broccardo 29 punten. Op 7 ronden achter: 6. Guimbretière-Peix 40 punten. Op 12 ronden achter: 7. Göbel-Schorn 81 punten. Op 14 ronden achter: 8. Jan van Kempen-Bogaert 213 punten. 9. Dinale-van der Heyden 107 punten. 10 Klaas van Nek Jr.van Hout 93 punten. VOETBAL. „STORMBALLEN" TE KORT Zooals men in ons sportblad van Maandag 14 November heeft kunnen zien, heeft Storm vogels als „scoringbord" een paal, waaraan „stormballen" geheschen worden, zoo gauw er gedoelpunt is. Nu geviel het Zondag, dat er in den vriend.schappeli.iken wedstrijd tegen H. V. V. nogal overvloedig gedoelmmt werd. Toen de stand 27 was. bedacht één der Stormvogels-bestuursleden met schrik, dat hij „slechts" 10 ballen gereed had gelegd. Nau welijks was hij tot deze ontdekking gekomen, of nummer tien werd gescoord. Op een drafje rende iemand naar de bewaarplaats der stormballen. Gelukkig bleek hij over een goeden start en een flinke snelheid te beschik ken. Daardoor kwam hij nog juist op tijd; om direct na het maken van den elfden goal den elfden bal te kunnen hijschen. NAAR V. U. C.—STORMVOGELS Ten gerieve van de vele Stormvogels-sup porters, die ongetwijfeld hun favorieten naar den Haag zullen willen vergezellen, laat de directie der Nederlandsche Spoorwegen op Zondag a.s. een extra trein naar den Haag rijden tegen sterk gereduceerde prijzen. DUITSCHLAND—NEDERLAND Het Nederlandsch elftal samengesteld De Keuze-Commisie van den K. N. V- B. heeft Zondag te Rotterdam het volgende elftal samengesteld voor den wedstrijd Duitschland—Nederland, die o-p 4 December a.s. te Dusseldorf wordt gespeeld, z z Doel: Van der Meulen (H. F. C.) (tevens aanvoerder) Achter: Weber (A. D. O.), Van Run. OP. S. V.) Midden: B. J. Paauwe (FeijenoorcT) An- deriessen (Ajax), Van Heel (Feijenoord) Vóór: Nagels (Enschedé), Adam (H. V. V.) v. d. Broek 'P. S. V.) Bonsema (Velocitas- Groningen) Van Nellen (D, H. C.) Reserves: Van Male 'Feijenoord), Hor sten (Vitesse). Pellikaan (Longa)v. d. Tuyn (Hermes-D.V.S.) Het Chr. Kinderkoor lentebloemen^ „LENTEBLOEMEN" VOOR DEN MICROFOON.. Het Chr. Kinderkoor „Lentebloemen", di recteur de beer J?3 Kotómacs zal Woenslag- middag half twee een concert geven voor den microfoon van de N.C.R.V., met piano begeleiding van den heer Alb. Mey. Het koor zal o.a. de Kerstcanlate van Cath. van Rcnnes ten gehoore brengen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5