De Zesdaagsche te Amsterdam. ijmuider courant geen kabinet hitler op parlementairen grondslag. het belangrijkste nieuws. WIELRIJDEN. Zesdaagsche middag. DONDERDAG 24 NOVEMBER 1932 TWEEDE BLAD. De Nazileider weigert de opdracht van den Rijks president. Hij dient een tegenvoorstel voor een nieuwe regeering in, dat Hindenburg in studie neemt. Pogingen tot herstel van het Harzburger front. - Hoover eischt betaling der oorlogsschulden Voorstel tot bijeenroeping van een commissie ter gedachtewisseling met de debiteurstaten. DUITSCHLAND. Staatssecretaris dr. Meissner. Officieel wordt medegedeeld: Het antwoord van Hitier op het schrijven van staatssecre taris Meissner werd Woensdagavond om half zeven door bemiddeling van den Rijksdag- president Goering overhandigd aan staats secretaris Meissner. Debrief, welke 7 1/2 zijden telt, houdt met een uitvoerige motiveering de verklaring in, dat Hitier het tot hem door den Rijkspresident gerichte verzoek te willen vaststellen of en onder welke voorwaarden hij een zekere tot werken in staat zijnde meerderheid zou kunnen vinden voor een door hem geleide regeering, niet kan nako men. Aan deze afzegging verbindt de heer Hitier een tegenvoorstel dat thans door den heer Rijkspresident wordt bestudeerd. Naar het Rijksbureau der N.S.D.A.P. mede deelt, wordt in het antwoord van Hit-Ier uit voerig gemotiveerd, waarom Hitier de op dracht van den Rijkspresident een zuiver parlementaire oplossing te vinden, niet kan aanvaarden, omdat deze in verband met de gemaakte reserves niet is te verkrijgen. Met het oog op den troosteloozen toestand van ons vaderland, den steeds stijgenden nood en de verplichtingen voor iederen individuee- len Duitscher het laatste te doen dat in zijn vermogen ligt, opdat Volk en Rijk niet in den chaos zullen ten onder gaan, heeft Hitier den heer Rijkspresident een duidelijk voorstel doen toekomen, waardoor het mogelijk zal zijn de regeeringscrisis op korten termijn op te lossen. Het voorstel wordt besloten met de belofte van Hitier om zoowel zijn persoon als zijn ge- heele beweging op het spel te zetten voor de oplossing der regeeringscrisis en daarmede yoor de redding van het Vaderland". 'Het schrijven, dat, naar uit het officieele communiqué blijkt, in het eerste gedeelte de afwijzing van de opdracht in den door den Rijkspresident gewensehten vorm bevat, houdt in het tweede deel positieve voorstellen in. Het verluidt van nationaal socialistische zijde dat met de voorwaarden, welke de Rijkspresident heeft gesteld, voorzoover deze niet betrekking hebben op den eisch een par lementaire regeering te vormen, zoo veel mo gelijk rekening wordt gehouden. Dit zou practisch beteekenen, dat Hitier de door het vertrouwen van den Rijkspresident gedra gen leiding van het kabinet als zoodanig door hem, Hitier, zelf voorstelt, waarbij de overi ge leden van het Rijkskabinet eveneens het vertrouwen van den Rijkspresident zouden moeten genieten. Een dergelijke regeering zou lijken op die van Bruening, welke even eens later den Rijksdag heeft gesteld voor de beslissing inzake zijn standpunt tegenover het kabinet en zijn maatregelen. Men gelooft in welingelichte kringen dat de onderhande lingen zullen worden voortgezet, evenwel niet in den vorm van de tot nu toe gevoerde cor respondentie. De hertog van Coburg, die te Berlijn is aangekomen, heeft een vrijlangdurig onder houd gehad "met den leider der N.S.D.A.P.. Bij deze besprekingen zou aan de orde zijn geweest een eventueel herstel van het Harz- burgsche front. Op grond van de besprekingen tusschen den hertog en Hitier, zou de verwachting z-ijn te kennen gegeven, dat thans een verder contact zal plaats hebben binnen het natio nale kamp. Met Duitsch Nationale kringen is nog geen contact gezocht tot herstel van het Harz- burgsche front, doch zulks is wel te ver wachten. V.D. meldt tenslotte nog: De president van den Rijksdag, Goering, de Rijksdagleden Dr. Frick, Dr. Goebbels en Strasser, zoomede Roehm publiceeren de volgende verklaring. „Zooals sinds het bestaan van <de N.S.D.A.P. in het bijzonder in politiek opgewonden tij den meer is voorgekomen, publiceert de pers onder tegenstanders ook thans weer verschil lende berichten betreffende oneenigheid tus schen N.S.D.A.P.-leiders. De onderteeke naars der verklaring deelen met nadruk me de, dat zij weigeren op welke wijze dan ook in te gaan tegen dergelijke berichten'. Dan volgen de handteekeningen. AMERIKA. President- Hoover heeft Woensdag een of ficieele verklaring afgelegd, volgens dewelke de d"biteuren geen motieven hebben geleverd welke een uitstel der schuldbetalingen vol gens de in de Vereenigde Staten geldende principes rechtvaardigen zouden. Hoover heeft de debiteurstaten er van op de hoogte gesteld, dat de regeering der Ver eenigde Staten de sohuldbepalingen per 15 December verwacht. In zijn officieele verklaring zegt Hoover verder, dat hij de benoeming van een Ameri- 'kaansche -commissie, die tot taak zou heb ben, met de belangrijkste debiteurstaten van meening te wisselen, zou aanbevelen. Hij herhaalde, dat de oorlogsschulden niet in verband stonden met. de herstelbetalingen en daarom afzonderlijk moesten worden be handeld. Blijkbaar met het oog op Engeland stelde Hoover voor, dat de debiteurstaten met gedeprecieerde valuta bij gunstige trans fer gelegenheden in hun eigen valuta zullen betalen. Tenslotte gaf hij toe, dat de houding van het Congres zijn vrijheid van handelen beperkte, maar dat hij tot het einde van- zijn ambtsperiode de verantwoordelijkheid draagt. De door Hoover in zijn officieele venklarïn! .genoemde commissie voor gedachtenwïsselin; met de voornaamste landen-debiteuren zal deels of geheel identiek zijn met de Ameri ka ansche delegatie voor de economische wereldconferentie van Londen en de ont wapen ingsconferentie. Onder leiding van Hoover zal de commissie met toestemming' van het congres streven naar opheffing van de oorzaken der crisis. Tevens verdedigt Hoover weer de individueele regeling van schulden met de afzonderlijke landen. De secretaris van de schatkist, Mills, maakte bekend, dat het Amerikaansche staat-sdepartement gisteravond desbetreffende nota's aan de Europeesche landen zou zen den. President Carner verklaarde, dat de congresleiders, die met Hoover onderhandelen iedere verlichting van schulden weigeren, doch daarentegen instemmen met het voor stel, dat de landen-debiteuren de vervallende termijnen van December onder voorbehoud van verdere onderhandelingen voor op zijn hoogst 60 dagen deponeeren. In Eiigelsche regeerhigskringen wordt d< verklaring van Hoover over de oorlogsschul- denkwestie niet onbevredigend genoemd. De regeering zal na hét. ontvangen van de Amerikaansche nota een nieuwe nota aan de Vereenigde Staten zenden waarin nogmaals het verzoek om uitstel uitvoerig gemotiveerd wordt. In aansluiting op de verklaring van Hoover heeft staatssecretaris Stimson aan de am bassadeurs der landen-debiteuren de ant woordnota's overhandigd, waarin de betaling van de vervallende annuïteiten van Decem ber wordt geëischt. Naar verluidt heeft Roosevelt na zijn on derhoud met Hoover aan Mills verklaard, dat hij met het oog op de overweldigende afwij zende houding in de gelederen der demo cratische .parlementariërs zich als particulier thans niet in de regeeringszaiken kon men gen en het daarom aan Hoover moest over laten met het congres over den volgenden stap te -onderhandelen. Voorts verneemt men dat de a.s. regeering- Roosevelt- den debiteuren den handel zullen vergemakkelijken ten einde hen op deze wijze in staat te stellen hun schulden te voldoen. Naar een „particuliere" vijf- mogendhedenconferentie? De Duitsche Rijksminister van Buitenland- sche Zaken Freiherr Von Neurath bracht hedenmorgen een bezoek aan den voorzitter der Ontwapeningsconferentie Arthur Hen derson en vervolgens aan den kabinetschef van Mussolini, Baron Aloisi. Het onderhoud met Henderson droeg een zuiver informato- risch karakter. Bij de bespreking met Aloisi bleek wederom, dat tusschen Duitschland en Italië de grootste overeenstemming over de gelijkgerechtigdheid bestaat. In welingelichte Engelsche kringen ver zekert men, dat de momenteel door Sir John Simon gevoerde onderhandelingen zich steeds sterker bewegen in de richting van een Vijf- mogendheden-conferentie. Men verwacht dat reeds in het begin van de volgende week de vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië alsmede een Ameri kaansche waarnemer bijeen zullen komen voor particuliere besprekingen over de ge lijkgerechtigdheidskwestie. Deze besprekin gen zullen met het oog op de kleine mogend heden slechts als particuliere onderhande lingen werden beschouwd. De Fransche re geering is niet ongeneigd om aan een derge lijke bespreking deel te nemen. In sen uit stel van de zitting der groote commissie ziet men in internationale kringen het be wijs, dat de Ontwapeningsconferentie zonder deelneming van Duitschland onmogelijk voort-gezet kan worden. Chineesch-Japansche schermut selingen in den Volkenbonds raad. In de openbare Raadszitting hebben de vertegenwoordigers van Japan en China op nieuw urenlange verklaringen afgelegd, welke in de eerste plaats betrekking hebben gehad op kwesties uit het verleden. Matsoeko ging bizonder scherp in tegen de Chineesche vertoog-en, dat Japan sinds eeuwen een veroveringspolitiek volgens een vastgesteld plan nastreeft Piet vari Kempen en „den Pijn nog steeds aan den kop. Dit koppel staat een gewonnen prijs aan Klaas van Nek af. Een zeer enerveerende strijd in de avonduren. Honderden bezitters van toegangsbewijzen konden niet worden toegelaten. Piet van Kempen en Pijnenburg winnen twee gouden sigarettenkokers ter waarde van f 500.- Peix heeft den strijd definitief gestaakt. P. Zoo'n zesdaagsche middag een zonderling tijdbeeld, maar u begrijpt me wel zoo'n zesdaagsche middag is voor drie kwart starre verveling. Tenminste als het zoo gaat als Woensdagmiddag. In den lichten nevel van tabaksrook rennen de acht over gebleven renners het gladde blanke baantje rond en zij vervelen zich nog het ergst van allen. Waarom zullen zij ook haast maken. Ze zijn samen uit en ze hebben allen tijd en geen doel, dat dichterbij ligt dan den volgen den avond laat. Er is geen van hen, naar ik uit de beste bron heb gehoord, die nog nieuwsgierig is, naar wat er aan de over zijde van de baan te zien valt. Zij hebben alle mogelijkheden van, laat ik zeggen natuurbe schouwing, uitgeput. Met een onrustigen avond in het vooruitzicht zijn zij in deze triestige namiddagschemering niet geneigd tot de jachtsport. Er moet andere afleiding gezocht worden. Ze vinden di-e in het vast spelden van een paar eierschalen, op een touwtje geregen, aan het broekje van Wals. Deneef geeft er een hoopvollen klap tegen, maar de doppen waren leeg. Wals revan cheert- zich, door een touwachtige gele pruik op te zetten en een dito baard om zijn kin te bevestigen. Het publiek lacht wat witjes. Dinale rijdt met zijn hand op den schouder van Jan van Kempen en de twee voeren een geanimeerde conversatie. Je vraagt je af, waar van Kempen zijn Italiaansch of Dinale zijn Hollandsch vandaan haalt. Het wordt steeds duisterder, hoewel het pas drie uur is. De luidspreker vraagt- met bijzondere correct heid: den electrotechnici wordt verzocht, het electrisch licht te ontsteken. De electro technici denken er niet aan, dit verzoek te weigeren. Ook zij vervelen zich ongetwijfeld en dit is een afleiding. Een afleiding die ge- savoueerd moet worden. En het duurt wel haast tien minuten voor de lichten allen branden. De mist wordt er plotseling- wat dunner door, de intimiteit stijgt, zelfs de ren ners geven den indruk, wel een kilometer sneller te gaan. Per uur natuurlijk. Maar de verveling blijft drukken. Een flauw hoorbaar geratel op het dak kondigt aan, dat het regent. In het Stadion zouden ze in die omstandigheden den wed strijd staken en het publiek naar huis laten gaan. Het spijt je bijna dat je op dat oogen- blik niet in het Stadion bent. Want je wilt eigenlijk wel naar huis, maar je durft niet goed. Stel je voor. dat die renners vlak na je vertrek plotseling zouden gaan rennen. Het publiek, hoe lammegoedzakkig ook, wordt wat ongeduldig. Wat drommel, er betaald om wat t-e zien. Er klinkt wat vaag applaus met de plotselinge reactie van afkon- minui De tegen het buitenland gerichte bewegin; in China aldus zeide hij is in gelijke mate tegen alle mogendheden gericht. De Volken bond moet zich thans met deze buitengewoon moeilijke kwestie bezig houden. Op een dag zal de Chineesche beweging een wereldgevaar kunnen worden. Wellington Koo antwoordde in een lange rede. De door Japan opgeworpen kwestie van de vijandige gezindheid van het Chineesche volk tegenover het buitenland kan eerst dooi den Volkenbond worden onderzocht, wanneer alle Japansche troepen Mandsjoerije hebben verlaten. De Japansche voorstelling betref fende de Chineesche boycotbeweging komt in geen enkel opzicht met de feiten overeen. Aan het slot van de zitting kwam het tot een opgewonden debat over de orde. De voor zitter, De Valera stelde voor, dat de Lytton- commisfls opnieuw zou worden bijeengeroe pen, om het Lyttonrapport op grond van de Japansche en Chineesche verklaringen te onderzoeken en aan te vullen. Matsoeok-a wees dit voorstel af. Lytton verklaarde ech ter, dat hij de commissie zelf zou bijeen roepen. In toonaangevende Volkenbondskringen bestaat het plan, reeds in de naaste toekomst de buitengewone plenaire zitting van den Volkenbond bijeen te roepen en haar defini tieve regeling van het Mandsjoerijsche vraagstuk op te dragen. Duitschland Communistische demonstraties tegen Hitier. Woensdagavond verzamelden zich voor het hotel Kaiserhof, waar Adolf Hitler logeert, ongeveer 500 communisten, die hoongeroep tegen den Nat,-Soc. leider deden hooren. De politie dreef de menigte door middel van den gummistok uiteen. Scheuring in de Nationaal- Socialistische Partij. Wolff meldt uit Berlijn: Op 19 en 20 November is te Hannover een vergadering ehouden van een aantal oppo- sitioneele nationaal socialistische groepen, waarop besloten is, een nieuwe partij te vor men, welke de Duitsch Nationalistische Partij zal heeten. Spanie diging van 20 temporonden, een nog jonge uitvinding, een soort tusschending tusschen verveling en sprintopwinding. En daarna rennen mij weer door, mistig en gaperig lot de sprints van half vijf, die weer de plotse linge opwinding brengen. Twintig jaar geëischt tegen Primo de Rivera's vrienden. In 't proces tegen de deelnemers aan den staatsgreep van wijlen Primo de Rivera heeft de speciale rechtbank tegen ieder der beklaag den 20 jaar gevangenisstraf geëischt. Na het requisitoir verklaarde de president van de rechtbank, dat de leden van de recht bank het niet eens waren met de acte van beschuldiging en dat zij persoonlijk voorstel len zullen indienen. Het Duitsche Jcoppel Rausch (links) en Huertgen (rechts)dat steeds No. 2 blijft. WOENSDAGMIDDAG. Als we om twaalf uur a afloop van de neu tralisatie het R.A.I.-gebouw weer betreden, vertoont eht zooals iederen dag hetzelfde beeld. Alles is nog doodsch en verlatenEr is niets veranderd. De acht overgebleven kop pels zijn alle nog in de baan. Als Wambst rijdt zijn er negen renners in den koers, want dan moet de reserverijder Peix ook in de baan zijn. Te één uur stroomen de staantribunes weer vol. Ook de andere plaatsen worden be zet; voor het vroege uur kan men van'goede belangstelling spreken. Er gebeurt nog niets bijzonders. De renners rijden nog kalm hun rondjes en verkoopen grapjes. In het laatste is de Italiaan, Dinale zeer sterk. Op een ge geven moment passeerde hij hoog in de bocht de perstribune en trachtte het papier uit onze schrijfmachine te trekken. We zijn er echter op voorbedacht, zoodat het hem niet gelukte. Vroolijk lachend rijdt hij we der verder. Om twee uur beginnen de rijders er een snel tempo in te zetten. Klassementssprints half drie. Het is weer half drie geworden, d.w.z. tijd voor de sprints van het 24e klassement-. Tijdens deze sprints ontwikkelde zich een jacht, igezet door Van Kempen en Bogaert, De jury raakte hierdoor blijkbaar in de war en liet zeven inplaats van zes sprints verrij den. De sprints hadden de volgende resultaten: le sprints: Goebel-v. d. Heyden, Pijnen burg en Charlier. 2e sprint: Piet van Kempen-Dinale, Rausch en Deneef. 3e sprint: Goebel-v. d. Heyden, Pijnenburg en Huertgen. 4e sprint: Jan van Kempen, Charlier. Rausch en Wals. 5e sprint: Piet van Kempen, Huertgen, Di nale en Schorn. 6e sprint: Pijnenburg, Charlier, Goebel en Bogaert. Bij de jacht tijdens deze sprints wisten Jan van Kempen en Bogaert drie ronden in te loopen; Dinale en Van der Heyden wisten een ronde terug te nemen en Göbel-Schorn eveneens 1 ronde. Na deze sprints en de jachten zijn om drie uur, dus na 113 renden totaal 2531.670 K.M. afgelegd. Het gaat nu weer rustig verder; het wach ten is op half vijf den tijd voor het 25e klas sement. Het klassement van half vijf. Het groene licht gaat weer aan en de sprints voor het 25e klassement gaan weer beginnen. Tijdens deze sprins is er weer flink ge jaagd. De jacht werd ingezet door Dinale en v. d. Heyden. Göbel-Schorn en Jan van Kem- pen-Bogaert volgden zijn voorbeeld. Het re sultaat was dat de Duitschers Göbel Schorn 2 ronden terug namen en Jan van Kempen-Bogaert en Dinale-v. d. Heyden elk een. nenburg. Deze staat het bedrag van de pre mie af aan Klaas van Nek, die nog in het zieeknhuis verpleegd wordt en wiens toestand naar wij vernamen vrij goed te noemen is. Deze daad heeft een hartelijk applaus bij het publiek tengevolge. Het is nu inmiddels half zes geworden. Het pubiiek wordt weder zooals iederen dag ver zocht de zaal te verlaten. Dit gaat niet zoo vlug, als de suppoosten dit wel zouden wil len. Het komt er langzamerhand toch van en weldra is de rust weergekeerd. Dan gaan de renners genoeglijk pratend en af en toe het een en ander etend over de baan. WOENSDAGAVOND Reeds om over zevenen Woensdagavond begon het weer druk te worden om en nabij het R. A. I. gebouw. Tegen negen uur. zijn alle tribunes stamp vol. Op het middenterrein staan de toeschou wers dicht tegen elkaar, kunnen zich vrijwel niet bewegen. Een uitverkocht huis. Het fi- nancieele gedeelte van de Zesdaagsche schijnt wel in orde te zijn. En de sportieve zijde Nog steeds reden de acht koppels hun rondjes, met als reserve Peix, die Dinsdag avond reeds zijn tweede koppelgenoot ver loren had, Het avondklassement. De gewone premiesprints werden weer ver reden. waarbij de Hollanders weer de meeste geldprijzen in de wacht sleepten. Een bedrag werd door Piet van Kempen afgestaan aan Klaas van Nek. Een daad, die veel applaus ontlokte. Om 10 uur precies had de eerste klasse mentsprint plaats. lste sprint: 1. Pijnenburg. 2. Dinale. 3. De neef. 4. Bogaert. Dinale aan den kop Pijnen burg in tweede positie Het kon niet anders, of Pijnenburg kwam op het laatste eind den Italiaan op zij en won. Direct begon Brass- penninx te jagen, goed overgenomen door Wals en het koppel haalde en ronde van hun achterstand in. Tweede sprint: 1- Piet van Kempen. 2. Schorn, 3. Charlier, 4. Rausch. Derde sprint: 1. Wals. 2. Dinale. 3. Pijnen burg. 4 Huertgen. De enerveerende strijd ging wederom tus schen van Kempen-Pijnenburg en Rausch- Huertgen. Ronde na ronde werd er door het Hollandsche en Duitsche koppel gejaagd. Op een gegeven oogenblik wisten Rausch-Huert- gen een ronde voor het koppel van Kempen- Pij nenburg te komen. De andere koppels trachtten zoo goed mogelijk bij te komen. In totaal werden 62 ronden gewonnen. Een lek bandje deed Rausch uit de baan verdwijnen en even later was ook Pijnenburg's bandje leeg. Eerst tegen kwart over elf kwam er weer wat rust in het peloton, en was de ver warring ten einde. De laatste avond bracht na het opwindende klassement van 10 uur nog eenige beslissin gen in belangrijke premies. De Hollenkamppremie van f 350 over de zes avonden verreden werd definitief door het koppel Piet van Kempen-Pijnenburg gewon nen. De tweede Hollenkampprijs van f 200 was voor het koppel Wambst-Bvoccardo. De van Houten-KiLMprijs ter waarde van f 400, eveneens over zes avonden verreden werd definitief bezit van het koppel Jan van Kempen-Bogaert Moeilijkheden buiten het gebouw. De onfortuinlijke Peix geeft den strijd op. De sprints hadden het volgende resultaat: ie sprint: Pijnenburg-Rausch-Charlier en Bogaret. 2e sprint: Piet van Kempen-v. d. Heyden- Braspenninx en Broccardo. 3e sprint: Pijnenburg-Dinale-Rausch en Charlier. 4e sprint: Piet van Kempen-Wembst-De- neef en v. d. Heyden. 5e sprint: Dinaie-Schorn-Deneef en Wambst. 6e en laatste sprint: Jan van Kempen-Gö- bel-Wals en Deneef. Om vier uur dus na 114 uur rijden waren 2583.330 K.M. afgelegd. De rust gaat nu wederkeeren en het tempo wordt weer matig. Om er nog even wat leven in te brengen wordt een premie uitgeloofd door de „dank bare gesjochten toeschouwers van het mid denterrein". Deze wordt gewonnen door Pij Ons bereikte intusschen het bericht, dat buiten het RAI-gebouw honderden personen in de rij stonden, onder politioneel toezicht, wachtend op een plaatsje. De tribunes waren echter reeds angstig vol en ook op het mid denterrein was het, een gedrang van belang. Om 11 uur in den avond had de Commandant van de brandweer verzocht geen personen meer binnen te laten. 13e toeschouwers die het gebouw verlieten werden eveneens niet meer toegelaten door de politie. Men deelde ons mede, dat de buiten het RAI-gebouw wachtende menschen in het be zit waren van geldige genummerde plaatsbe wijzen. Te half een in den nacht wist men ons nog niet mede te deelen. of de wachten den, indien in den loop van deh nacht eenige honderden kijkers het gebouw zouden verla ten, alsnog zouden worden binnengelaten. Speciale maatregelen, voornamelijk met het oog op morgen-Donderdagavond zouden worden genomen om een dergelijke situatie t.e voorkomen. Intusschen reden de renners hun baantje. Het is hun baantje. De gewone geschiedenis herhaalde zich. Wederom trad kalmte in in afwichting van het nachtklassement. De laatste sprint van den UFA-prijs, we derom in zes nachten verreden, werd gewon nen door Piet van Kempen. Definitief won nen dus Pijnenburg en van Kempen twee gouden sigarettenkokers ter waarde van f 500. Een premie van f 100. uitgeloofd door de Directie van het Amsterdamsche stadion, was voor Jan van Kempen en diens maat Cesar Bogaart. Nog steeds honderden buiten het gebouw. Naar wij intusschen vernamen stonden ze ker nog eenige honderden personen buiten heet R.A.I.-gebouw te wachten, waar politie te paard en te voet de orde handhaafde. Deze menschen, in het bezit van geldige plaatsbe wijzen, kwamen uit verschillende deelen van het- land en waren door een en ander natuur lijk zeer gedupeerd. Naar wij vernamen zijl 'eenige opkoopers van plaatsbewijzen in deft -vooravond, door de politie aangehouden. Te gen hen is proces-verbaal opgemaakt. De laatste nacht werd de kalmste voor de renners, de woeligste voor het publiek. Tot 4 uur bleef vrijwel iedereen op de tribunes, in de restaurants. Het nachtklassement van vier uur had het volgende resultaat: lste sprint: 1. Piet van Kempen, 2. Jan van Kempen. 3. Wals. 4. Göbel. 2e sprint: 1. Pijnenburg, 2. Charlier, 3. Dinale, 4. Huert gen. 3e sprint: 1. Jan van Kempen, 2. Rausch, 3. Broccardo. 4. Göbel. 4e sprint: 1. Pijnen burg. 2. Bogaert, 3. Huertgen. 4. Braspenninx. 5e sprint.: 1. Piet van Kempen. 2. Wals. 3. Rausch, 4. v. d. Heyden. 6e sprint: 1. Pijnen burg 2. Braspenninx, 3. Charlier, 4. Huertgen, Het koppel Pret van KeempenPijnenburg bezette dus in vijf van de zes sprints de eer ste plaats. DONDERDAGMORGEN. Bij de neutralisatie heden Donderdagmor gen zes uur was de stand als voigt: 1. Piet van KempenPijnenburg 596 punten. Op 2 ronden: 2. Rausch—Huertgen 204 punten Op 3 ronden: 3. Charli'erDeneef 284 punten. Op 4 ronden: 4. BraspennmxWals 190 punten 5, WambstBroccardo 61 punten. Op 10 ronden: 6. Jan vanKempenBogaert 310 punten. 7. Dinalev. d. Heyden 190 punten. 8. GöbelSchorn 136 punten. Peix staakt den strijd. Naar wij nog vernamen heeft Peix, die nog steeds als reserverijder meereed, definitief den strijd gestaakt.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5