Bij Ruwe Handen PUROL Doos 30 et UIT HET BUITENLAND het belangrijkste nieuws. IJMUIDEN STA TEN-GENERAAL' DRIEHUIS Allerhande Binnenlandsche Zaken. Het programma voor Zondag DUIDER COURANT DONDERDAG T DECEMBER 1932 TWEEDE BLAD. Generaal Von Schleicher's kansen weer aanmer kelijk gestegen. Een kabinet onder zijn leiding zou den steun hebben van Centrum, Beiersche Volkspartij, Duifsche Volkspartij en Duitsch- Nafionalen. Hitier niet te Berlijn. DUITSCHLAND. KuikBiwieemiMster wn ScMëüdher heeft ■Woensdagmiddag' den Rijkspresident opnieuw tussobentijds rapport uitgebracht over don ibinnenlandschen pohtielken toesband. In poli tieke kringen noemt men thans met vrij groote stelligheid aan. dat hoewel de beslis sing nog niet is gevallen, de heer Von Schleicher zeer binnenkort door den Rijks president zal worden verzocht het (kanselier schap op zich te nemen waarbij het ook zeker zou zijn, dat d,e heer Von Schleicher zijn functie van Rijlksweerniinirster zal aan houden. Deze oplossing van die crisis wordt in broeide kringen toegejuicht. Aangenomen wordt dat een presiidentieeie jregeering von Schleicher zeker kan zijn van de instemming van het Centrum, de Beiersche Volkspartij, de Duitschie Volkspartij en ook de Dultsch Nationale Volkspartij. In politieke 'kringen wordt in diit verband gewezen op het interview dat de „Nacht- auisgabe" heeft igehad met den Duitsch- Nationalen afgevaardigde Schmidt uit Han nover, waarbij deze nadrukkelijk eisoht dat een einde aan de crisis zal faomeaa en dat een regeering zal worden gevormd, welke „crisisvast" is en een duidelijk, economisch plan heeft zonder zich evenwel vast te leg gen aan een bepaald persoon. De Duirtsch Nationaleii zouden op het standpunt staan, dat een autoritaire regeering anoet worden gevormd en dat de kwestie van personen daarbij op den achtergrond moet worden ge plaatst. Ih politieke kringen 'te Berlijn neemt men thans aan, dat, ingeval de Rijkspresident vasthoudt aan het alternatief Von Papen of Von Schleicher, zijn beslissing toch nog zal uitvallen ten gunste van een kanselier- schap Von Schleicher, zelfs wanneer de laatste onderhandelingen van Schleicher met de N.S.D.A.P. op niets zouden uitloopen. Hoe langer de crisis evenwel duurt hoe nerveu- ser de stemming zal worden. De „Deutsche Zeitung" ontkent dat Von Schleicher als Rijkskanselier het vaderland zal kunnen redden, aangezien deze zeer be kwame officier reeds lang de perken is te buiten gegaan, welke juist getrokken zijn voor den hoeder van de Rijksweer. Von Schleicher heeft indertijd op het standpunt gestaan dat het Youngplam moest worden aangenomen en dat dan in het binnenland orde zou moeten worden geschapen. Hij heeft den heer Bruening als Rijkskanselier ontdekt en is er daarom mede schuldig aan dat voor den opbouw van Duitschland meer dan twee kost barejaren verloren zijn gegaan. Hij is ook de schepper van het kabinet-Von Papen en is verantwoordelijk voor zijn heterogene samenstelling'. Hij is met verlof gegaan toen de gebreken van „zijn kabinet" nog al spoedig aan het daglicht traden. Hij heeft ook een gebrek aan staatsmansinzicht betoond door aan te sturen op het- aftreden van het kabi net-Von Papen en door thans met zijn on derhandelingen met de vakvereenigingem te rug te vallen tot het eindelijk overwonnen verderfelijke parlementarisme. „D.A.Z." be pleit een Candida tuur Von Schleicher. Mocht Donderdag of Vrij dag de benoeming van een kabinet Von Schleicher afkomen dan zal het kabinet na de bijeenkomst van den Rijksdag de volgende week zeer zeker een openlijke beslissing der partijen teweegbrengen. Mocht het uitgestemd worden dan zou het als za kenkabinet aanblijven. Mochten noodveror deningen worden ingetrokken, dan is even eens te verwachten dat maatregelen zullen worden getroffen om deze te herstellen. „Der Deutsche" meent dat tegen de oplos sing von Papen met alle middelen wordt ge streden en geïntrigeerd door die partijen welke den val van Bruening bewerkten en den koers van Von Papen hadden bepaald. Men wil deni Rijkspresident noodzaken of de grondwet ter zijde te stellen of af te treden en het is geen geheim aldus 't blad, dat Hin denburg Zaterdag j.l. zich ernstig heeft af gevraagd of hij zijn functie niet zou neer leggen met een proclamatie aan het Duitsche Volk. Dat zou evenwel het oogenblik geweest zijn, om het plan van een Rijksbestuurder ten uitvoer te leggen. De ex-keizer is er tegen dat de ex-kroonprins deze rol op zich neemt, ter wijl de kroonprinses haar oudsten zoon op die plaats zou wensehen te zien. Het blad ver volgt dan: Hitier moet begrijpen dat het den Rijksweerminister op- dit oogenblik er niet om gaat getolereerd te worden, maar om een garantie te krijgen dat de natioruaal- socialistische-comniunistische meerderheid de noodverordeningen der regeerinigen Von Papen en Bruening niet intrekt. Met betrekking tot de Woensdagmiddag ■gehouden bespreking' der NSDAP-leiders, welke drie uren duurde en waaraan werd deelgenomen door Hitier, Dr Frick, Strasser, Goeïing en Dr. Goebbels wordt van officieu- se nationaal socialistische zijde verklaard, dat het bij deze bespreking niet ging om kwesties betreffende de huidige regeerings- erisis. Adolf Hitler heeft zich met zijn lei ders veeleer informatorisch onderhouden. Van een reis van Hitler naar Berlijn is in nationaal socalistische kringen niets he kend. In ieder geval zou Hit-Ier gedurende den nacht op Donderdag te Weimar blijven om vervolgens voor de rest van de week deel te nemen aan de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen in Thuringen. Turati uit al zijn functies ontheven. Afgevaardigde Turati is, naar officieel wordt medegedeeld door den partijsecretaris Starace voor onbepaalden tijd in al zijii functies geschorst. Als motief wordt aange geven dat h ij in eenige particuliere brieven, welke bekend zijn geworden, uitdrukkingen 'beef gebruikt, welke in het bizonder voor een fascistisch functionnaris betreurenswaardig en ontoelaatbaar zouden zijn. Turati is, zooals bekend, in het jaar 1929 als opvolger van Farinazzi secretaris van de partij geworden. Deze functie heeft hij tot October 1930 bezet. Hij werd toen door Giu- riati vervangen. Alle functies, welke Turati nog in den loop van dit jaar bekleedde, heeft hij evenwel reeds begin van den herfst neer gelegd VOLENDAM MODERN GEWORDEN. Electrische lijn der N. Z. H. geopend. HEEL WATERLAND VIERT LEEST. Vreugde heerschte Woensdag in Waterland! Van vele dorpswoningen, gelegen aan de tramlijn van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij wapperde de drie kleur. Een groot aantal menschen, vooral te Edam en Volendam, was op de been, de dorpspolitie surveilleerde in groot tenue en droeg met haar opgepoetste helmen en lange sleepsabels niet weinig tot de feeststemming bij. De schooljeugd had vrijaf. Er was feest. Immers, de N. Z. H. T. M. ging vandaag het laatste baanvak van haar tramnet benoorden het IJ, de lijn MonnikendamEdamVo lendam, welker electrificatie dezer dagen was voltooid, met eenige plechtigheid in ge bruik nemen. Daartoe waren ruim 150 genoodigden burgemeesters, wethouders, raadsleden van tal van Waterlandsche gemeenten, ingenieurs vertegenwoordigers van den Minister van Waterstaat en van den Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland en vele anderen per extratram, welke met vlaggen feestelijk was versierd naar Edam gekomen waar zij in het fraaie 17e eeuwsche raadhuis nadat Neerland's oudste carillon van den pittores- ken klokketoren met vroolijke tonen hen een welkom had toegezongen .allereerst werden toegesproken door den burgemeester van Edam, den heer Th. C. P. M. Kolfschoten Deze bracht hulde aan de voortvarende di rectie van de N. Z. H. T. M„ die thans Edarn en het tot die gemeente behoorende Volen dam uit hun isolement heeft verlost en sprak de beste wensehen uit voor de nieuwe lijn. De heer W. J. Burgersdijk, directeur van genoemde maatschappij, dankte op zijn beurt voor de feestelijkheden die men bij deze ope ning had georganiseerd en sprak de hoop uit, dat de samenwerking tusschen de maat schappij en de gemeente Edam moge leiden tot vermeerdering van beider bloei en ver- grooting van de welvaart der geheele streek. Daarna begaf het gezelschap zich naai de Groote Kerk, welke wordt gerestaureerd, waar het werd rondgeleid door den restau rateur architect A. A. Kok, Vooral de prach tig gerestaureerde kerkramen, welke gedeel telijk gereed zijn, en welker restauratie wordt uitgevoerd door den heer W. Bogtman uit Haarlem, waren een voorwerp van alge- meene bewondering. Daarop begaf men zich naar Volendam, waar de geheele bevolking- te hoop was geloopen om getuige te zijn van de eerste aankomst van de nieuwe tram. Met het Volendamsche muziekcorps voorop ging het in gezwinde pas naar Hotel Spaander, waar den deelnemers aan deze feestelijke ex cursie een thee en een maaltijd werden aan geboden. De IJsselmeer-bot liet zich even goed smaken als de Zuiderzee-dito van voor heen! Tijdens het diner is o.a. het woord ge voerd door burgemeester Kolfschoten, den heer Silvergieter Hoogstadt namens den Mi nister van Waterstaat, mr. J. B. Stufkens na mens het Provinciaal Bestuur, burgemeester Drost van Kwadijk, Mkldelie en Warder en den heer Peterse van de Nederlandsche Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, welke allen de directie van de N. Z. H. T. M. lof toezwaaiden voor de tot stand komJing der electrische tram. Tenslotte dankte de heer Burgersdijk nog maals voor de aangename samenwerking met de autoriteiten. Om half acht werd de terugtocht aan vaard. MINISTER VERSCHUUR IN HET GELIJK GESTELD. „STEUN VOOR IJMUIDEN NIET NOODIG." Niet zonder een gevoel van leedwezen heeft minister Verschuur zoo deelt hij mede in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer kennis genomen van de mededee- ling, dat vele leden van oordeel waren, dat zijn beleid tegenover het visscherijibedrijf te IJmuiden niet onverdeeld gunstig kon wor den beoordeeld. De toestand van het bedrijf te IJmuiden was in den afgeloopen zomer inderdaad zeer slecht. Of er te recht van „stervend IJmui den" kon worden gesproken, meende de mi nister toen reeds te mogen betwijfelen, en hij gelooft te dien opzichte niet geheel mis gezien te hebben, getuige de opleving, die de trawlvisscherij aldaar vertoonde, zoodra de afzetmogelijkheden voor de visch zich eenigs- zins gunstiger lieten aanzien. Met betrekking \tot de aan den Staatsraad mr. J. B. Kan gedane uitnoodiging, het terug trekken van den heer Kan en de daarvoor gegeven motieven, die volgens bedoelde leden niet anders dan den indruk konden wekken, dat deze aangelegenheid niet met voldoen den ernst was behandeld, meent de minister te mogen verwijzen naaf zijn antwoord: op de vragen van den heer Drop. Ten aanzien van de latere geruchten, vol gens welke de nieuwopgetreden burgemeester van Velsen de taak van den heer Kan had overgenomen, en die den bij de hier aan het woord zijnde leden gevestigden indruk, dat in zake het visscherijbedrijf te IJmuiden van een krachtig beleid geen sprake was, slechts hebben bevestigd, wordt eveneens verwezen naar het antwoord op de vragen van den heer Drop. Het heeft intusschen de aandacht van den minister getrokken, dat bij den sterken aandrang, welke' in het verslag tot uiting komt, tot het thans met grooten spoed ver- leenen van steun aan het visscherijbedrijf te IJmuiden, iedere aanwijzing ontbreekt, in welken vorm men zich dezen steun denkt. Te dezen opzichte zegt de minister, dat alle voorstellen tot verbetering in den ongunsti- gen toestand van het oogenblik, die van de zijde der belanghebbenden te zijner kennis werden gebracht, gingen in de richting van het verleenen van rechtstreekschen gelde- lijken steun aan de reederijen, hetzij door 't garandeeren van een minimum besomming per vaartuig of een minimum prijs voor de visch, hetzij in het verstrekken van een. gel delijke bijdrage om de reedereijen in staat te stellen de opgelegde schepen weder in de vaaTt te brengen Tegenover dezen vorm van steun heeft de minister tot nu toe gemeend een afwijzend standpunt te moeten innemen, omdat hij op grond van de hem ten dienste staande gege vens moest aannemen, dat de ongunstige omstandigheden in het stoomtrawlerbedrijf te IJmuiden haar oorzaak vinden in toestan den, welke met rechtstreekschen geldelijken steun van Rijkswege niet zijn weg te nemen Tegen het geven van een volledig over zicht van de bemoeiingen van zijn Departe ment met betrekking tot de contingenfcee'- ringsmaatregelen van Frankrijk en België, en van de daarbij gevolgde gedragslijn, mo-et de minister bezwaar maken. Die bemoeiingen toch waren ten deele van vertrouwelijken aard en gingen ook niet uitsluitend van zijn Departement uit. Hij kan daarbij verzeke ren, dat wat den invoer van versche zeevisch hier te lande als vrachtgoed en den invloed daarvan op het Nederlandsche contingent in Frankrijk en België aangaat, een zoodanige controle wordt uitgeoefend, dat hij daar omtrent volledig wordt ingelicht. DE LES VAN DE P. C. HOOFT. WORDT OP DE „PRINS DER NEDERLANDEN GELEERD. Naar wij vernemen heeft de directie van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland'" het dierde reserve-schip van deze Maatschap pij, de „Prins der Nederlanden" tea* beschik king gesteld van de Amstierdamsiche brand weer. Het ligt in het voornemen, aan boord van dit schip oefeningen te houden o.a. met g maskers, om in staat te zijn bij brand aan boord van schepen de best mogelijke maat regelen te nemen. DIEFSTALLEN. Een bewoner van Egmond aan Zee heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een portemonnaie met een inhoud van negen gulden. De politie heeft aangehouden twee Duit- schers, E. en T., verdacht van diefstal van scheepsgoederen van een in de Visschers- haven opgelegden stoomtrawler. Na verhoor door den commissaris van politie zijn de beide Duitschers ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. SCHOORSTEENBRANDJE. Woensdagmiddag ontstond een schoor steenbrand in een perceel aan den Zeeweg. De brandweer wist bijtijds erger te voor komen. DE OMZET IN DEN RIJKSAFSLAG. De omzet in den Rijksvischafslag in de maand November 1932 bedroeg f 755674 te gen f 1.097.255 in de overeenkomstige maand van het vorig jaar. Ter vergelijking met den toestand van het visscherijbedrijf zij hier nog vermeld, dat de omzet in de maand November van het jaar 1929 bedroeg f 2.022.495. ONGELUKKEN Woensdagmorgen had de oude wachtsman A. v. d. Leek het ongeluk bij het aan boord gaan van den stoomtrawler Isabel in de vis- schershaven te vallen. Hij viel tusschen het schip en den wal. Spoedig toegeschoten man nen wisten hem op het droge te brengen. Het is te hopen, dat dit koude bad voor den 70- jiarige geen ernstige volgen zal hebben. Om elf uur Woensdagmorgen reed een vrachtauto der expeditie van Zanten bij de oude vischhal, toen de wielen van het talud geraakten en de auto, geladen met kisten en manden visch, omkantelde. De cabine van de auto werd ernstig gehavend en ofschoon de ruiten werden vernield, werd de chauf feur slechts licht gewond. Een 40 a 50 te hulp schietende mannen hebben voor de kisten en manden visch zorg gedragen en de auto weer overeind gezet. TWEEDE KAMER. OPENSTELLING POST-TELEGRAAF-TELE- FOONKANTOOR. De directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat het Post-agentsehap-station! Driehuis (Gem. Velsen), ingaande 5 Deecember a.s. zal zijn opgesteld als volgt: Postdienst: Maandag tot en met Vrijdag 813, 1419.30 (na 18 uur uitsluitend voor zegelverkoop)Zaterdag 813, 1415. Telegraaf- en Telefoondienst 813, 1420. Zon- en feestdagen gesloten. Niet boeiend, sensationeel en spannend. De dipioma- tieke minister. Het wordt weer tijd voor den zomertijd. Een initiatiefontwerp tot afschaffing. De heer De Visser maakt excuses. Er moest minder geïnterrumpeerd wor den. Minister Beelaerts als de Sphynx. 30 November. De zomertijd is lang niet in parlementaire discussie gewee'st, Het onderwerp heeft ge rust. Maar de verkiezigen naderen en dus wordt er weer aandacht geschonken aan de meeningsverschillen, die in den lande leven. Dus ook aan den zomertijd. Diende gisteren de lieer Zandt al reeds een motie in om den zomertijd af te schaffen zij werd verworpen vandaag kwamen de heeren v. d. Heuvel en Bakker met een ini tiatief-ontwerp tot afschaffing. Het werd ingediend. Wanneer het behan deld worden zal? De Kamer heeft'vandaag zich verder heen- gewerkt door de afdeeling Binnenlandsch Bestuur van de be'grooting van minister Ruys de Beerenbrouck. Maar de afdeeling Werk verschaffing en die van Volksgezondheid heeft zij nog voor den boeg. De Kanier heeft zich heengewerkt door een groote hoeveelheid minder gewichtige, kleine en zelfs zeer kleine aangelegenheden. Deze allerhande-vergadering was niet be paald boeiend of sensationeel of spannend. Integendeel! Minister Ruys werkte zich met het van hem gekende bijzondere talent voor derge lijke situaties heen door het kreupelbosch der vele kleine vragen, maar zorgde er toch altijd voor, eensdeels, dat de vrager niet ge heel onbevredigd naar huis ging en dat hij anderdeels geen toezeggingen deed. waar aan hij gebonden zou kunnen worden. Wanneer mej. Meyer had gevraagd naar keuring door de bioscoopcommissies ook van bijprogramma en reclame, dan zal de mi nister daaraan zijn „bijzondere aandacht' schenken. In tegenstelling tot Mr. Teulings is de bewindsman van meening, dat, indien men volgens geweten keurt, de eigenschap pen van den goeden keurder niet vermin deren door het herhaalde zien van het „lin nen venster". Dit antwoord moet Ds. Zandt niet aangenaam hebben, in de ooren geklon ken. Hij immers pleitte voor het sluiten van alle bioscopen. Lij kver branding was ter sprake gekomen de minister verwees naar zijn antwoord van verleden jaar. De omzetting van gemeentelijke politie in veldwachters ten plattelande schijnt niet lang meer te zullen uitblijven. En wat nu de al of niet wenschelijkheid van vereeniging van gemeenten betreft de minister was 't met juffrouw Katz eens, dat elk geval op zichzelf moet bezien worden. Schablonewerk is uit den booze. En dat de plannen gewoonlijk zoo langen tijd van ont wikkeling noodig hebben, daarvan lag de oorzaak zeker niet altijd bij den minister meende hij. Dus: bij Gedeputeerden? De heer J. Ter Laan pleitte voor grenswij ziging van Rotterdam de minister wil zoo veel mogelijk spoed betrachten. De benoeming van burgemeesters wil al houdt hij rekening met gelijke gezindheid op politiek en godsdienstig gebied de be windsman ook al niet tot 'n schablone maken. Vrij wil hij zijn ïn zijn keuze en niet alleen beperkt tot degenen, dievooral theoretisch in de gemeentelijke administratie thuis zijn. Wat Terschelling en Stamproy betreft alwaar raadsleden tot gemeentesecretaris werden benoemd hier zal de ervaring moeten uitwijzen, of de benoemden voldoen. De minister blijft zijn aandacht aan de be noemden geven. De heer Rutgers van Rozenburg had ge waagd, ten bate van de algemeene eerbied voor de wet, steeds een gemeenteraadsbesluit te vernietigen, wanneer er strijd is met de wet. Dat gebeurt niet altijd. De heer Rutgers sprak m het bijzonder van de keuze van een wethouder van Breda. Minister Ruys ver dedigde zich met de opmerking, dat wegens de kosten van een raadsvergadering met één agenda-punt, tot vernietiging niet was over gegaan, omdat de uitslag van de nieuwe stemming preeïes dezelfde! zou zijn als van de eerste. Wat de toepassing van de Trekhondenwet betreft de minister meende, dat deze zoo wordt uitgevoerd, als redelijkerwijze mag worden verwacht. Met den heer Van Zadelhof f gisteren heeft vandaag de heer De Visser geopponeerd tegen de onverminderde, blijvende subsidie aan Burgerwacht en Landstorm. De heer Van Dijk verdedigde de subsfdie, de minister ook met een beroep op de noodzaak van hand having der openbare orde en veiligheid. De betreffende post werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De V.D. en S.D. fracties wilden geacht wezen, te hebben tegengestemd. Een afzonderlijk punt van dat van de noodlijdende gemeenten. Wanneer St. Nico- laas niet helpt, dan zal de regeering, de Staat toch wel moeten bijspringen, meent de heer Bierema. Maar nu was de klacht van de heeren Keestra, v. d. Heide, Snieenk en Bierema, dat de regeering het niet ruim genoeg doet, dat ze te schriel is. De minister zette daartegenover, dat, wanneer er gehol pen wordt, dit met rijksgeld gebeurt. Daarom moet de uiterste zuinigheid betracht worden. Alles wat de zuinigheid in den weg staat, verwierp de bewindsman. Zoo wilde hij niet weten van den wensch van den heer Keestra welke tegenover de gemeenten wat soepeler wil optreden door wijziging van de garantie- bepalingen uit de wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De regeering' vergt van de gemeenten, voor een blijvende bijstand wordt verleend, dat het alleruiterste godaan is, om de financieele zelfstandigheid te bewaren, dat de uitgaven tot het onvermijdelijke gedaald zijn en de inkomsten tot het uiterste zijn opgevoerd. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tusschen de onderscheidene, onderstand ge nietende gemeenten, Vitale belangen zoo meende de bewindsman werden daarbij niet aangeraakt. Het regeeringsoptreden lijkt hardzei minister Ruys de Beeren brouck maar zachtheid thans zou nopen tot nog vele hardere maatregelen in de toekomst. Ook de afdeelïngen „Armenzorg" en „Krankzinnigenwezen" werden nog doorge nomen. Morgen werkverschaffing en Volksgezond heid. Bij den aanvang der vergadering is de heer de Visser nog teruggekomen op het tumult van gisteren en de oorzaak daarvan. De heer de Visser meende, dat hij door den president onrechtvaardig was behandeld, wijl hem het woord ontnomen werd, nadat de heer Joekes hem en den heer Wijnkoop van moord be tichtte, toen hij interrumpeerde: „Jullie schieten ze maar oogenblikkelijk neer, zon der de wet in de hand". En Mr. Joekes werd niet tot de orde geroepen, klaagde de com munist. Mr. Joekes heeft hierop geantwoord, dat uiteraard geen sterveling er aan gedacht zou kunnen hebben de heeren de Visser en Wijn koop van moord, persoonlijk, te betichten. „Zulke gedachte staat buiten elke werkelijk heid!" Wat Mr. Joekes alleen bedoeld had, was te herinneren aan de revolutionnaire uitspraken der communisten zelf, die immers den proletarischen staat willen doen verschij nen, met- alle middelen, ook geweldmiddelen, zonder vorm van proces toegepast, welke maar voor het doel dienstig zijn. „Ik gaf slechts weer, wat ze zelf propageeren" zei Mr. Joekes. De heer de Visser zweeg. De voorzitter trok de moraal uit het ge beurde: „als alle leden zich in hunne inter rupties eens wat matigden!" De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft toch nog Dinsdagnacht geantwoord. Heel veel nieuws heeft zijn antwoord niet opgeleverd. Over de Belgische kwestie, met name over den huidigen stand der onderhan delingen, is geen enkel feit bekend geworden. Hoe ook verschillende afgevaardigden daarop aandrongen. Nadrukkelijk onderstreept de bewindsman, dat de onderhandelingen alleen werden opgeschort wegens de komende verkiezingen in beide landen en men het bei derzijds goede politiek achtte, wanneer de minister, die de onderhandelingen voert ook volledig politiek verantwoordelijk is. De economische aangelegenheden werden bewaard tot het ratificatie-ontwerp betref fende overleg. Een verheugende mededeeling klonk uit 's ministers mond, dat spoedig Duitschland zal overgaan tot de eerste uïtkeeringen wegens aangerichte oorlogsschade. INTIMUS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN VOETBAL. AFDEELING I. Eerste klasse; Hermes-D.V.S.H.B.S. Tweede klasse: E.D.O.—Alcm. Victrix (één uur). Z.V.V.—H.R.C. T.O.G.—W.F.C. Derde klasse B: S.D.W.—O.V.V.O. De KennemersOosterpark. Derde klasse C: O.D.E.De Meteoor. HollandWatergraafsmeer. Z.R.C.Zandvoort. Vierde klasse A: VroneQ.S.C. D.T.S.—Texel. Reserve eerste klasse; H.F.C. 2Zeeburgia 2. Ajax 2E.D.O. 2 Reserve tweede klasse A: T.O.G. 2—K.F.C. 2. W.F.C. 2—V.V.A. 2. Alcm. Victrix 2West Frisia 2. Reserve derde klasse A: Alcm. Victrix 3—De Kennemers 2. W.F.C. 3—Z.V.V. 2. O.S.V. 2—A.P.G.S. 2. Z.F.C. 3—Helder 2. AFDEELING II. Eerste klasse: Xerxes—Hilversum. Tweede klasse A: Steeds Hooger—D.C.L. O.D.S.BH.C. NeptunusH.V.V. O.N.A.R.F.C. Tweede klasse B: OvermaasGouda. ExcelsiorFortun a. V.I.O.S.V.DX. Vierde klasse A: De Jagers—Hillegom. R.C.L.—Kranenburg. T.H.B.—L.D.W.S. Reserve eerste klasse: A.D.O. 2Xerxes 2. V.U.C. 2—D.H.C. 2. Feijenoord 2Excelsior 2. AFDEELING IV. Eerste klasse: N.O.A.D.Middelburg. B.V.V.Eindhoven. AFDEELING V. Eerste klasse: LeeuwardenVelocitas. FrieslandAchilles. G.V.A.V.Sneek. Veendara—Alcides. (Sportkr.) OOK D. IJ. II IN DEN STRIJD Hoewel het bestuur van D. C. IJ. inge schreven had voor de derde klas is ook IJmuiden II ingedeeld voor de 2de afd. Het zal wel zwaar worden, immers D. C. IJ. I speelde het vorig jgar nog in de 3de klas en nu wordt D. C. IJ. il direct in de 2e klas ge plaatst! Maai* ook het tweede telt uitste kende krachten en spelers als Post, Koetsier •Lïjthe Ott etc. zijn zeker in staat om een overwinning te bevechten. Voor Dinsdag a.s. is vastgesteld IJmuiden nCastricum I. Al ien spelers wordt verzocht oan 7-45 uur uiter lijk aanwezig te zijn. Het tiental is als volgt samengesteld: Bord 1 P. Lij the, 2. H. Schaap, 3. D. Ott, 4. A, Pont, 5. L. Koetsier, 6. A. Kraai, 7. P. v. d. Velde. 8. P. de Boer, 9. C. Bals, 10. A. Schagen. Reserves de-Beurs, v. Buuren, v, Straten,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5