DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: UMUIDER COURANT VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 Schip Ajax Levant Adelfotis Sulina Absirtea Constantza Chili San Nicolas Boskoop Chili Bordeaux Ceres Piraeus Clytoneus Ned.-Indië Japan Confidenza Constantza Chr. Huygens Ned.-Indië Crynssen W. Indië Danhild Leningrad West-Indië Söderhamm Frigga Diamante Japan Finkenau Antwerpen Freija Trangsund Goslar Japan Ganymedes Bourgas Haarlem Chili Bourgas Helder Chili Irene Palermo Skoghall Constantza Kai Wasklot Kennemerland Santa Fé Liri Buenos Aires Leonidas II Buenos Aires Maria Stathaton Buenos Aires Melampus Ned.-Indië Mark Söderhamm Maaskerk W. Afrika Morea Levant Mars Alexandria Naumburg Ned.-Indië Njassa Hamburg Buenos Aires Orinoco West-Indië Palatia West-Indië Prometheus Ned.-Indië Puszta Brail a Poelau Laut Ned.-Indië Pascholl Danzig Polvphemus Ned. Indië Peebles Rosario Phoenicia W. Indië Recina Buenos Aires Ruhr Ned.-Indië Rotterdam Constantza Rhenania Hargskam Stella Midd. Zee Saaie Japan Scheer Ned.-Indië Sommerstad Constantza Sierentz Braila Tajandoen Ned.-Indië Troutpool San Nicolas Tabinta Ned.-Indië Tiberius West-Indië Tabian Ned. Indië Tilly Russ Trangsund Van Rensselaer West-Indië Vecht Trangsund Waterland B Tien os Aires Wilton Hernösand IJstroom. W.-Afrika Zeelandi'a Buenos Aires Zapa.a Rosario Verm. aank canst Laatste berrieht 12 Dec. 7 Dec. 4 Dec. 1 Dec. 20 Dec. 8 Dec. 7 Dec. 7 Dec. 5 Jan. heden 5 Dec. 8 Dec. 7 Dec. 3 Dec. heden 5 Dec. 28 Dec. 5 Dec. 20 Dec. 4 Dec. 7 Dec. 6 Dec. 6 Dec. 19 Dec. 9 Dec. 15 Dec. 26 Dec. 28 Nov. 8 Dec. 30 Dec. 10 Jan. 5 Dec. 4 Dec. 8 Dec. 15 Dec. 10 Dec. 31 Dec. 5 Dec. 10 Dec. 3 Dec. 30 Dec. 6 Dec. 14 Dec. 8 Dec. 28 Nov. van Patras. 27 Nov. van Stamboul. 29 Nov. te Stamboul. in lading. 28 Nov. vertrokken. 18 Nov. van Curacao 30 Nov. v. d. Casquets. 25 Nov. van Paita. 29 Nov. vertrokken. 27 Nov. te Izmir. 28 Nov. van Pt. Said. 29 Nov. te Genua. 16 Nov. te Novorossisk 30 Nov. van Colombo. 30 Nov. van Barbados. 26 Nov. vertrokken. 15 Nov. van Havana 26 Nov. te Hernösand. 30 Nov. van Genua. 28 Nov. van Singapore. 30 Nov. vertrokken. 29 Nov. vertrokken. 24 Nov. van Genua. 27 Nov. te Varna. 27 Nov. te Hamburg. 30 Nov. van Gibraltar. 30 Nov. van Calao. 30 Nov. vertrokken. 30 Nov. vertrokken. in lading 27 Nov. van Elseneur. in lading. 28 Nov. van Las Palmas. 26 Nov. vertrokken. 2 Nov. vertrokken 30 Nov. te Colombo. 28 Nov. vertrokken. 1 Nov. van Lagos. 1 Dec. te Antwerpen. 30 Nov. vertrokken. 29 Nov. van Marseille, vertrekt 5 Dec. 27 Nov. van St. Vincent. Nov. van Pt. Limon 25 Nov. v. Trinidad. 28 Nov. van Pt. Sudan, in lading 30 Nov. te Belawan. 22 Nov. vertrokken. 28 Nov. te Singapore. In lading 27 Nov. te Houston. 25 Nov. van Dakar. 23 Nov. te Bombay. 23 Nov. van Zea in lading. 30 Nov. van Gibraltar. 28 Nov. van Port Said. 27 Nov.'van Batavia. 30 Nov. van Gibraltar. in lading. 28 Nov. van Tanger. 7 Nov.. van Montevideo. 27 Nov. van Colombo. 19 Nov. van Pto. Barrios 29 Nov. van Batavia. 29 Nov. vertrokken. 23 Nov. van Parimaribo 27 Nov. vertrokken. 30 Nov. vertrokken. 30 Nov. vertrokken. 27 Nov. van Teneriffe. 30 Nov. van Pernambuco. 7 Nov. vertrokken IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Flandria is van Rotterdam in de Hoogovenhaven aangeko men om een partij ijzer in te nemen voor Zweden. Groote antliracietlading. Het Grieksche stoomschip Aghios Geras- simos is van Mariopel naar Amsterdam ge passeerd met een volle lading anthraciet. Robert Dohrman. Te Bonn is op 83-jarigen leeftijd overleden de heer Robert Dohrman, die de grondlegger van de Duitsché oestervisscherij- en handel genoemd kan worden. Hij kwam in 1878 naar Cuxhaven en ontdekte al spoedig, dat er een toekomst in de oestervisscherij zat. Toen de door hem aangemoedigde vangsten steeds grooter omvang namen begon hij een export- handel, welke heden nog bestaat. Drie jaar geleden benoemde de gemeente Duhnen hem tot eereburger wegens zijn groote verdiensten om daar een badplaatst te stichten. Aanvaring. Het gisteren van Groningen aangekomen Zweedsche stoomschip Manfred (inmiddels reeds weer vertrokken) rapporteert in aan varing te zijn geweest met de brug over het Eemskanaal, welke licht beschadigd werd, en de tjalk Broedertrouw, welke eenige lekkage bekwam. Naamsverandering. De naar Finland verkochte stoomschepen Groenlo en Ruurlo zullen onder de nieuwe vlag de namen Helsinki en Uuras krijgen. De schepen zullen al heel spoedig de haven van Amsterdam, waar ze zoo lang hebben stil gelegen, verlaten. Over den verkoop van het stoomschip Boekelo is nog niets bekend. Ertsaanvoer. Naar de „Maasbode" vermeldt, werd in de afgeloopen maand bij de Hoogovens 30.555 ton erts aangevoerd tegen 37157 ton in de zelfde maand van het vorig jaar. Vanaf 1 Jan. bedroeg die aanvoer resp. 366.483 ton tegen 425.296 ton in het jaar 1931. Bericht aan Zeevarenden België. Schelde. Tonnen verlegd. Op pl.m. 51 gr. 15.3 min. Nb. en 4 gr. 19,2 m. El zijn de stompe ton No. 60 en de R. Z. H. S. bolton met liggend kruis P.H. van plaats verwisseld. (Zie Ned. krt. No. 214). (Belgisch Loodswezen). Duitsch politievaartuig. De Duitsche politiekruiser Weser is hier Donderdagmiddag aangekomen voor een be zoek van eenige dagen. Opgelegd. Op 1 dezer waren te Rotterdam opgelegd 104 schepen, van welke 81 onder de Neder- landsche vlag. Aangekomen. 1 December: Astarte s.s. Bremen Hercules s.s. Valencia Marne m.s. Rotterdam Rijstroom s.s. Leith Weser kruiser Noordzee Carsten Russ s.s. Umea. Hontestroom s.s, Londen Gateshead s.s. Newcastle Nidd s.s. Goole Saugor s.s. Bremen Vechtstroom s.s. Huil Roek s.s. Londen Baldur s.s. La Plata. Montferland s-s. Hamburg. 2 December: Saturnus s.s. Hamburg Morea s.s. Levant Vertrokken, 1 December: Marie Maersk m.s. Puerto-Rico Sigulda s.s. Methil Telamon s.s. Guatemala Queensworth s.s. Newcastle Annavore s.s. Farsund Trajanus s.s. Hamburg Odysseus s.s. Stettin Ousel s.s. Liverpool Merope s.s. Rotterdam Finn m.s. Stugsund 2 December: Capella s.s. Rotterdam Spes Salutis m.s. Londen MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 35—f 22 Tongen per K.G. f 1.50f 0.85 Middelschol per 50 K.G. f 28 Zetschol per 50 K.G. f 27.50 Kleine schol per 50 K.G. f 32f 10.50 Vleet per stuk f 2.62 Groote schelvisch per 50 K.G. f 42f 39 Middelschelvisch per 50 K.G. f 33f 34 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 37.50 f 28 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 27,—f 1-0 Kabeljauw per 125 K.G. f 62f 38 Gullen per 50 K.G. f 21f 5 Wijting per 50 K.G. f 7.50—f 4.40 Versche haring per kist f 6.30f 5.50 BESOMMINGEN. Trawlers: Hermin a IJm. 154 90 manden f 1385. Reiger IJm. 106 70 manden f 1754. Christine IJm. 2 180 manden f 2902. Logger: KW 175 t 458. SPORT EN SPEL VOETBAL. WIJZINGING WEDSTRIJDPROGRAMMA. Blijkens de „Sportkr." zijn de volgende wij zigingen in het programma voor Zondag ge bracht: Uitgesteld zijn o.a. de wedstrijden Hermes- D.V.S., XehxesHilvzrsum, N.O.A.D.—Middel burg. LeeuwardenVelocitas, Friesland Achilles, G. V. A. V.Sneek, VeendamAlci- des, T. H. B.—L. D. W. S. V. G. S. I—ORANJE-ZWART. A s. Zaterdagmiddag gaat V. G. S. I naar Zaandam en komt daar uit voor de fabrieks- competitie tegen Oranje-Zwart. KINHEIM—BEVERWIJK. Kinheim speelt Zondagmiddag half twee een vriendschappelijken wedstrijd tegen Beverwijk in het Sportpark V.G.Z. Voor de zen wedstrijd heeft de heer L. Peele te Be verwijk een medaille beschikbaar gesteld. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. In een uiterst spannenden wedstrijd moest IJ.F.C, dat bij Kennemerland op bezoek was. met 32 het onderspit delven. Dit is een fraaie prestatie van de oranjehemden, want sinds 1926 waren de IJmuidenaren niet door een Haarlemsche club geklopt. Z.S.V. begint zich langzamerhand te her stellen; de lastige ontmoeting tegen Tweede Jeugd werd met 41 gewonnen. Tramvogels kwam slechts met 8 man tegen V.E.W. op en verloor natuurlijk. Ulysses kregen tegen V. V. IJ. in Santpoort een gevoelige 71 nederlaag te slikken, waardoor zij de tweede plaats op de ranglijst aan Kennemerland moest af staan. Voor morgen is het volgende kleine pro gramma samengesteld: Afdeeïing A: Z.S.V.—V.E.W. Afdeeïing B: FRIGO—IJ.F.C. 2 TelefoniaKennemerland 2 Tr am vogels 2Ulysses 2 Ulysses 3—V.VJJ 2 Afdeeïing C: V. V. R. A.Kennemerland 4 De eenige ontmoeting in d'e eerste afdee ïing is die tusschen Z.S.V. en V.E.W. O.i .loopt deze uit op een flinke overwin ning voor de thuisclub. IJ.F.C.-NIEUWS. A.s. Zaterdag 3 December wordt gespeeld: Frigo 1— IJ.F.C. H te 2.30 uur. Zoo boekte het eerste elftal zijn eerste nederlaag tegen Kennemerland. IJ.F.C. toon de zich wel de sterkste doch wist haar meer derheid ditmaal niet in doelpunten uit te drukken. IJ.F.C. moest met negen spelers aanvangen tegen den sterken storm. Al spoe dig was het 2—0 voor Kennemerland. De rust ging in met 30 voorsprong voor Kenne merland. Na de rust een groot overwicht der rood zwarten doch zij wisten slechts twee maal te scoren. A.s. Zaterdag een belangrijke wedstrijd voor "het tweede elftal tegen de plaatselijke vereeniging Frigo. We verwachten hier een spannenden strijd., daar beide elftallen zeer weinig in kracht verschillen. Dus allen Za terdag naar het Frigo-terrein aan den Rijks straatweg. IJ.F.C. II komt als volgt uit: W. Bralter, Post, v. Strien, Dijkhuizen, Rets, Meijboom, Rietdijk, Groen, Jochems, v. Duijn, Kist de Ruyter. Reserves: Schaap en Meyboom Sr. SCHAKEN. COMPETITIE NOORD-HOLLANDSCHE SCHAAKBOND. Dezer dagen had in het gebouw Concordia Weesperplein Amsterdam een ontmoeting- plaats tusschen het tweede tiental van Kijk Uit en het vierde tiental van A.S.C. De op stelling en uitslag was als volgt: A.S.C. IV Kijk Uit H. 1 G. ter Braake—J. Polderman 01 2 J. QueridoJ. Stals 01 3 M. StibbeA. Lanser 01 4. W. Wolfsbergen—J. de Vries 10 5. D. RepkoG. Schuurman 1/21/2 G Mej. von LevemMr. A. Hellema 10 7 Mevr. A. de Saen MullerC. Post 10 8 T. WuisJ. Plugboer 10 9 C. BruinsmaTh Klauwers 1/21/2 10. M. TorenslraA. ter Haar 10 6—4 Een uitslag van 5—5 zou een juister bee'ld gegeven hebben van den wedstrijd. Uitslag 6e ronde onderlinge competitie: le groep B: A. Kok—H. Sant 1—4) A. LanserJ. Polderman 10 2e groep A: Th. KlauwersC. Post 10 J. KoelemeyJ. Plugboer 10 G. Schuurman—J. de Vries (afgebroken) C. PostG. Schuurman 2e groep B: S. de Vries—G. Baljet J. BilderW. Deelder 2e groep C: A. de Ruiter— D. v. Rijswijk H. Oderkerk—I. Rietdijk 3e groep A: H. Groen—H. Ribbius 0—1 0—1 1—0 1—0 1—0 PHL WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Guimbrctière rijdt niet mee. Uit Keulen: Gemeld wordt dat Guimbre- tière zich niet in staat voelt om deel te ne men aan den Zesdaagschen wielerwedstrijd, waarvoor hij een contract had afgesloten. Naar men weet was de Franschman te Am sterdam gedwongen den strijd te staken we gens doorzitten. In de plaats van Guimbre- tière zal thans Broccardo, ook al een beken de uit den Amsterdamschen wedstrijd, een koppel met den Zwitser Richli vormen. Voor den Kantonrechter. De verordening op de los loopenden honde,u. De kantonrechter te Haarlem heeft deze week in een honden-conflict den eigenaar van een hond, die zich op den openbaren weg bevond, zonder door middel van touw aan den eigenaar verbonden te zijn tot f IQ boete veroordeeld. Tijdens de behandeling van deze zaak duidelijk gebleken, dat de kantonrechter zich van de aan de agenten van politie verleende instructie, de verordening soepel toe te pas sen, niets aantrekt, ondanks dat de verdach te, wiens hond niet alleen losgeloopen had doch bovendien een wierijder omver had ge- loopen, had verklaard dat een agent van po litie verdachte had verteld, dat de hond los mocht loopen mits de eigenaar hem „ondier appèl" had. De kanonrechter verklaarde, dat de agent hem verkeerd had ingelicht. Bij de behandeling van deze oogenschijn- lijk onbelangrijke, doch in wezen zeer be langrijke zaak werd nog opgemerkt, dat de vorige burgemeester van het politiecorps ver langde, dat de verordening streng werd na geleefd. Hoe de tegenwoordige burgemeester hierover dacht wist men niet. Zooals men weet, is deze honden-affaire in de voorlaatste raadsvergadering aan de orde geweest. Het blee'k, dat burgemeester Ram- bonnet een bespreking over deze kwestie heeft gehad met de plaatselijke vereeniging tot- bescherming van dieren en dat als ge volg van deze bespreking het mogelijk is ge worden, dat een dienaar der gemeentepolitie zegt, dat de honden, mits „onder appèl" mo gen losloopen en dat een dienaar der rijks politie den eigenaar van een losloopenden hond een bonnetje uitreikt. Men lette ,we,l op het vonnis van den kan tonrechter. De eigenaar in kwestie is ver oordeeld tot 10 gulden boete omdat de hond losliep. De hond heeft den wielrijder „bescha digd" zoodat de kans bestaat dat de wielrij der ook nog een eisch tot schadevergoeding tegen den eigenaar gaat instellen. De agent heeft geheel overeenkomstig zijn instructies aan den eigenaar van den losloo penden hond verteld dat de hond mocht los loopen. Maar de honden mogen niet losloo pen zoolang de verordening bestaat. Elke eigenaar van een losloopenden hond is nog even strafbaar als voorheen, ook al heeft hij zijn viervoeter „onder appèl". Het verkeer van rechts! Een melkhandelaar te IJmuiden stond te recht, omdat hij op 26 October des morgens tegen 11 uur met paard en wagen in sukkel drafje de Tuindersstraat is uitgekomen en den Velserduinweg overgestoken, zonder het verkeer, dat van rechts kwam fn dit ge- van een motor den voorrang te laten. De motor reed, volgens getuigen met een snel heid tusschen de 25 en 35 K.M. Een getuige op de fiets achter den melkboer aanrijdende had gezien, dat de melkhandelaar noch rechts, noch links keek en in een zelfde tempo overstak. Een andere getuige zeide, dat de motor rijder het ongeluk had kunnen voorkomen. Als hij langzamer gereden had, als hij achter den wagen om was gegaan, dan zou er niks gebeurd zijn. Maar de motorrijder kon niets zien door de bocht in den weg en hij reed te hard bovendien. De ambtenaar zeide, dat het rijden van den motorrijder in dit geval niets ter zake deed. Verdachte heeft niet opgelet en had het verkeer van recht moeten laten voor gaan. Hij eischt 15 subs. 15 dagen wat de kantonrechter verminderde tot 10.subs 10 dagen ARROND.-RECHTBANK. Te Heemskerk. Op 6 October zou een jong vischventer uit IJmuiden, thans gedetineerd, zich in Heems kerk hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 8 gulden, die in een doosje zaten in een kast van een bewoonster aan den Rijksstraat weg. Twee rijksdaalders en drie guldens wa ren tusschen 1 en half 3, in den tijd dat de vischventer in het huis geweest kon zijn ver dwenen. Hij is achter om de woning geloopen, den keuken ingegaan en heeft door de voor deur het huis weer verlaten. Gearresteerd na dit geval ontkende hij eerst in de woning geweest te zijn. Den vol genden dag bekende hij dit, doch verklaarde in het huis ontvangen te zijn door een mars kramer met een baard, dien hij voor den eigenaar van het huis hield. Deze heeft hem te woord gestaan en door de voordeur ge loodst. Andere personen heeft hij niet gezien in dat huis en gestolen heeft hij niet. De president mr. Th. M a as s e n acht dit verhaal onwaarschijnlijk. Ook de officier mr. M. W. Paardekoo- per Overman twijfelt aan de aanwezig heid van den „goedmoedigen Sinterklaas". Verdachte staat ongunstig bekend, heeft jaren in een opvoedingsgesticht doorge bracht, is reeds eerder veroordeeld wegens diefstal. De eisch luidt 10 maanden met af trek. Verdediger mr. W. Briët gelooft, dat het verhaal van verdachte mogelijk is. Bewijs acht hij niet geleverd voor den diefstal, wes halve hij vrijspraak pleit en onmiddellijke in- vrijheidsstelling verzoekt. De rechtbank vindt hier geen termen voor aanwezig. Verdachte houdt vol onschuldig te zijn aan den diefstal, NIEUWE LEENING AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam stellen aan den Raad voor een gelaleening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 5 millioen nomi naal kapitaal. Deze leening zal worden aan gewend ter bestrijding van de reeds gedane kapitaalsuitgaven, waarvoor het gebruikelijk is leeningen te sluiten met een vaste aflos sing en een looptijd van 40 jaar. Van een bankiersconsortium is een aanbieding ont vangen tot opneming van deze- leening. meldt: Hoogste barometerstand 763,7 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 724,0 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: matigen tot krachtiger* Zuidelijken tot Wes telijken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later opklarend. Tijdelijk regen. Aanvanke lijk veel zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. (Veranderlijk.) Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 45 F. Laagste heden nacht 40 F. Hoogste heden 4-0 F. Opgaaf: Magazijn T BRTT.LENHUIS, Kanaalstraat 88 IJmuiden WERKLOOZENOPTOCHT UITEENGESLAGEN. RELLETJE IN DE JORDAAN. VOORWAARDEN WERDEN OVERTREDEN. Een groote optocht van werkloozen, waar voor de autoriteiten op bepaalde voorwaar den toestemming hadden gegeven en welke van het Amstelveld door het Frederik Hen drikplantsoen naar de Noordermarkt te Am sterdam zou trekken, is in den vroegen mid dag op de Elandsgracht en omgeving door de politie ontbonden omdat de gestelde voor waarden niet werden nageleefd. Daar velen van de deelnemers en ook de leiding aan het bevel tot uiteengaan geen ge volg wilden geven, is de politie in genoemd stadsdeels tot krachtdadig optreden overge gaan, waarbij het tusschen betoogers en po litie tot hevïge vechtpartijen is gekomen. De politie zou den stoet zonder eenig op treden van haar kant tot het eindpunt aan de Noordermarkt hebben laten voorttrekken, indien zich niet, in strijd met het desbetref fende verbod, spreekkoren hadden gevormd. Herhaaldelijk heeft de politie gewaarschuwd dat daarmede opgehouden moest worden, doch toen aan deze bevelen ook door de lei ding van den optocht, geen gevolg werd ge geven, achtte de inspecteur, die aan het hoofd stond van de den stoet begeleidende politiemacht, het noodzakelijk hem te doen ontbinden. Aanvankelijk leek het of er aan de uitvoering van dezen order geen moeilijk heden in den weg gelegd zouden worden, doch plotseling werd uit den stoet het parool gege ven om in gesloten formatie te blijven door- loopen. Een aantal betoogers keerde zich tegen de politie; zoo werd getracht de paar den der politie-ruiters te doen struikelen door deze dieren rijwielen voor de pooten te werpen; andere vechtersbazen keerden zich tegen de agenten en trachtten d-aflen de uit voering van <ien gegeven order te beletten. De politie zag zich hierdoor genoodzaakt, met sabel en gummistok te chargeeren, waarbij 6ver en weer rake klappen werden uitgedeeld. De geheele demonstratie werd uiteengejaagd; eeaigen tijd later moest de politie ook op de Noordermarkt krachtdadig optreden, aange zien op dit punt iemand, die op een fontein was gekommen, van deze standplaats de menigte opwekte om zich opnieuw tot een stoet te formeer en. Daar het er naar uit zag dat dit ook gebeuren zou, voerde de politie wedet'om eenige charges uit. Voorzoover ons bekend is, is niemand ernstig gewond. In de leiding van den op tocht. welke was georganiseerd door het Werkloozen Strijd Comité, liep ook het Com munistische lid van den gemeenteraad Hui- zinga mee. TWEEDE GEVAL SACCO EN VANZETTI? 84-JARIGE PLEIT VOOR HAAR ZOON. Vrijdagavond arriveert aan het Centraal station te Amsterdam met den trein uit Hamburg, Marey Mooney, de 84-jarige moe der van Tom Mooney, die sinds 1926 met Warren Billings in Californië gevangen zit, en voor welke beiden internationaal een am nestie beweging gevoerd wordt. Het geval Mooney-Billings is in de pers meermalen genoemd, voor kort nog bij ge ruchten dat revisie van het vonnis te ver wachten zou zijn. Zij waren eerst ter dood veroordeeld, welke vonnis later in levens lange gevangenisstraf veranderd is, en wel als daders van een bomaanslag terwijl door de veroordeelden en hun advocaten bewijzen van onschuld worden bijgebracht en de ver oordeeling in verband wordt gebracht met door beiden gevoerde stakingsactie en agi tatie tegen de deelneming van de Vereenigde Staten aan den wereldoorlog. Marey Mooney maakt, daartoe in staat gesteld door de Int. Roode Hulp (I.R.H.) in gezelschap van Carl Hacker, organisatie- secretaris van de Amerikaansche sectie der I.R.H., een tournee door Europa tot verster king van de amnestiebeweging voor haar zoon en Warren Billings. Ze is deze week in meetings is Duïtsdhland opgetreden, het laatst te Hamburg en spreekt Zaterdagavond te Amsterdam in de Beurs van den Diamant handel, Weesperplein .Amsterdam en Zon dagavond in het Verkooplokaal Goudsche Singel, Rotterdam, waarna zij zich naar Engeland zaï begeven.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2