1 Amsterdamsche Vleeschhouwerijen JAC. GORTER groote: afslag STA TEN-GENERAAL Werkverschaffing en steunverleening. SPORT EN SPEL CRICKET Nuttige St. NICOLAAS Geschenken Het Amerik. Huis JACK MORRIS PAAUW'S WEE-&VLEESCHHANDFL IJMUIDER COURANT VRIJDAG 2 DECEMBER 1932' TWEEDE KAMER. Allerlei wenschen in de Kamer. Normale werken of ontginningsarbeid? Men moet voorzichtig zijn. - Een Engelsch voorbeeld. Duitsche musici en Duitsche dienst meisjes. Wijziging der Winkelsluitingswet. Moet Dr. Vos zijn ontwerp intrekken? Veertigurige werkweek. Werkverschaffing en steunverleening werd Vandaag aangesneden. Inderdaad aangesneden. Toen de Kamer hare discussie begon, stonden reeds '21 sprekers ingeschreven. Toen de discussie eindigde waren er nog enkele bijgekomen. Met het gevolg dat mee wegens de avondvergadering niet alleen de minister niet aan het woord gekomen is, maar zelfs het sprekerslijstje niet werd af gewerkt. Zoodat Dinsdag waarschijnlijk de begrootings discussie zal voort kabbelen met tragen gang. Dinsdag en niet morgen. Want voor morgen staan er weer een aan tal van crisiswetjes op het programma. Vatten we dus het bepleite, het besprokene samen. Alles zien we immers weer bij de minister. De heer Van Voorst tot Voorst, opende de rij. Hij klaagde er over dat tenslotte van de uitgaven voor werkloosheid en armenzorg, thans door de crisis, de fïnancieele positie van tal van gemeenten wordt geschaad en de belastingen worden opgevoerd tot het on draaglijke toe. De heer Van Voorst pleitte ervoor de kosten der crisiswerkloosheid vol ledig op het Rijk te doen drukken. Althans tijdelijk. Zóó sterk spraken de heeren Bakker en J. ter Laan zich niet uit. Wel pleitten zij voor meerdere hulp van het Riik. De heer Bakker wilde wat meer soepelheid, wanneer een gemeente de normale 25 pCt. niet dragen kan en niet een onmiddellijk scherp drukken van nu eenmaal bestaande uitgaven. De heer J. ter Laan noemde een algemeen werkende verhouding van 5 pCt en 16 de meest juiste en de rechtvaardigste. De heer Van Voorst merVte op dat het vooral de kleine gemeenten zijn, welke onder den druk komen. Hij geloofde, dat er veel te voorkomen zou zijn. wanneer de boeren bedrijven meer werden geholpen. En hij uitte een gedachte, welke later ook door de heeren Hïemstra. Bakker en Ebels werd geopperd. Thans toch zoo betoogden ze worden de werkloozen in werkverschaffing te werk gesteld aan heide-ontginning, welke dan nog maar slechten cultuurgrond zal opleveren. En dat. terwijl de oude cultuurgrond op de boerderijen verwaarloosd wordt. Is hieraan niets te doen? Is niet werkverschaffing te brengen door arbeid op de boerderijen? Met een zekeren loontoeslag. We vermoeden echter, dat de bewindsman daartegen wel bezwaren zal hebben. Behalve deze arbeid op de boerderijen heeft de Kamer den minister heel wat ob jecten voor werkverschaffing aan de hand gedaan. Er worden ook naar het gevoelen van Dr. v. d. Tempel op het oogenblik veel te weinig groote werken aangevat. Naar zijn meening mo'èt begonnen worden'aan electri- ficatie. spoorwegplannen, automatiseerfng van de telefoon, vliegvelden, begraafplaatsen, bouwrijpmaken van grond. Dat zou alles zeer wel kunnen uitgevoerd worden, wanneer het maar organisatorisch juist werd aangevat. Dr. v. d. Tempel beval dan aan een algemeen contact in het leven te roepen voor de werk- loosheidsvragen tusschen het Rijk en de Ge meenten. Een gedachte welke de heer Ebels mee gaarne ondersteunde. Buiten de door den heer v. d. Tempel op gesomde mogelijkheden, noemde de heer Van Voorst bebossching. ook de heer Hiemstra deelde zulks. De heer J. ter Laan pleitte voor woningbouw en voor beplanting van het Duin gebied. Intusschen, dit alles kost geld. De heer Krijger drong tot groote voorzichtigheid daar mede. herinnerde aan de Engelsche ervaring. Een Engelsche minister heeft volgens hem onlangs uitgesproken, dat al het schenken van groote sommen uit de openbare kas geen wezenlijke bijdrage hebben geleverd tot op lossing van het werkloosheidsvraagstuk. De heer Krijger sprak woorden van groo- ten lof tot den minister de heer Maenen was hem daarin voorgegaan en de heeren Kortenhorst en Amelink volgden voor wat hij aan de werkverschaffing deed. hij en zijn ambtenaren. De heer Kortenhorst echter wel wat gereserveerd. Imimers hij merkte op, dat er over de werkverschaffing en de steunverleening niet zooveel behoefde gesproken te worden, wan neer de dienst slechts goed functioneerde. De heer Maenen had de klacht, dat verschil lende gemeenten zoo lang- moesten wach ten voor zij antwoord kragen op aanvragen om hulp bij werkverschaffing en steunver leening. De lof van- den heer Krijger stond tegen over de klacht en wat meer het geval was de wenschen van velen. Die wenschen van velen op heel het gebied der werkverschaffing. De heer v. d. Heide brak een lan<s voor de bevordering van den afzet van fabrieksturf naar dë fabrieken in de veenkoloniën. De heeren Maenen. Bakker en van Voorst wenschten de plattelandarb eIders wiet te werk te stellen bij den centrale-n w:ark ver schaf fin gearbeid zij vreesden voor schade aan de moraliteit. De heer Hiemstra en Ame link noemden de uitkeeringsniormen voor steun in de plattelands,gEanentsoi -te laag. In het algemeen vernielden we de heeren Amelink, Hiemstra en Bakker betoogde Aien de noodzakelijkheid van een hooger be drag aan weekloon wanwaer men door werk verschaffing geholpen wordt, dan wanneer men alleen steun ontving. De uitkeeringsnormen ondervonden ook critiek. Waarom wordt er niet genoeg reke ning gehouden met de grootte van he: gezin? Waarom wordt een gedeelte vant de steun verleening afgetrokken, wanneer uitwonends kinderen inkomsten genieten. De agrariërs Bakker en Hiemstra vroegen om verhooging van de wenk verschaf fing- loonnormen voor de arbeiders ten plattel an- de. Mej. de Jong diende een motie in, bedoe lende in de steunregeling ook bij de ouders inwonende volwassen kinderen te betrek ken. Dr. Vos hoopte, dat djs minister, wanneer hij geneigdheid mocht hebben, op veel van deze wenschen in -te gaan, toch steeds in het oog zou houdim, dat de prikkel om normaal werk .te zoeken niet mocht verloren gaan. Het normale werk, dat moet ten slotte het doel blijven. Waarom ook dr. Kortenhorst van een aanvatten van normaal werk als werkverschaffing niet wilde weten. Wordt normaal werk als zoodanig ondernomen, dan zag aan den anderen kant de heer Kuiper geen enkel? reden aanwezig omi werkver- schaffingsmethoden toe te passen Dr. Vos vroeg 's ministers aandacht voor het feit der vele musici hier te liande1, ter wijl onze musici in Duitsehland worden ge weerd. Mevr. BakkerNort vroeg 's ministers aan dacht voor de vele Duitsche dienstmeisjes hier. daarom worden werklocze fabrieks meisjes niet bekwaamd voor een huishoude lijke betrekking? De jeugdige -werkloozen hadden uiteraard de volle aandacht van verscheidene sprekers. D? heer Kupers dankte den minister voor zijn jongste circulaire te dezen opzichte, maar hoopte toch ook, dat deze belangen niet uit het oog zullen worden verloren. Hij vroeg met nadruk en de heer Langma-n viel hem bij om werkverschaffing ook aan jeugdige werkloozen. Wanneer in een gezin zoowel vader als zoon werkloos is en er wordt een keuze gedaan, dan moet de zoon geholpen worden aan werk. Algemeen werd isr aange drongen op vermeerdering van 'loet ontwik kelingswerk, de vakopleiding. En dan niet al leen zei Mej. de Jong voor de jongens, meajT zeker evenzeer voor de meisjes. AVONDVERGADERING. In de avondvergadering werd met Arbeid en Economische Zaken begonnen. Eerst in algemeene beschouwingen. Hier werd weer over de crisis gesproken. Dr. Kortenhorst schetste nog eens de ontwikke ling al was 't dan maar in telegramstijl. We gaan daarop niet meer in, omdat het ïia- pluizen der oorzaken zoo langzamerhand vervelend wordt. Meer aandacht heeft hij, die wegen aanwijst naar resultaten voor het opvangen der gevolgen. De minister geloofde in tegenstelling tot Dr. Kortenhorst dat hij in zijn contingenteeringspolitiek het juiste midden hield. Omdat die politiek niet moet zijn als de buitenlandsche, welke invoer af snijden, maar een meer conservatoire: be houden wat in de normale jaren hier aanwe zig was. Of Dr. Kortenhorst dat toejuichte? Dr. Kortenhorst had ook gevraagd om spoe dige invoering van de reeds aangenomen clearingwet. De minister sprak van de nood zaak van voorzichtigheid met dit tweesnij dend wapen. We kunnen dat alleen gebrui ken, wanneer het ons in de hand wordt ge drongen. Intusschen heeft de liggende wet sterke preventieve werking. Natuurlijk had Dr. Kortenhorst weinig fi ducie in de komende Londensche conferen tie. De minister bleef hopen. Hij bleef voor zijn beleid ook vasthouden aan zijn ideaal van vrijhandel al zal er telkens weer met de antarkische neigingen van andere landen moeten worden rekening gehouden. De winkelsluitingswet kwam zoowel in de algemeene beschouwingen ter sprake als bij de afdeelingen der Arbeidswet. Dr. Vos klaag de over die wet, klaagde over de toegebrach te schade. En de heer van Hellenberg Hubar had ook, zij het niet zoo sterke, bezwaren. Intusschen, de bewindsman heeft een wets ontwerp aangekondigd tot wijziging van de wet, om haar in de practijk aan den dag ge treden bezwaren en moeilijkheden. Met deze wijzigingen stemden de heeren Schaper, van Hellenberg Hubar, Drop, Joekes in. Zij riepen den heer Vos op, zijn initiatief-ontwerp maar in te trekken, ten einde het werk van den minister niet te blokkeeren. De heer Schaper noemde Dr. Vos een door hem zelf gegeven voorbeeld. Destijds had hij een initiatief- ontwerp betreffende den achturendag inge diend, hetwelk de heer Schaper echter terug nam. toen er van de regeering zelf een ant woord binnengekomen was. Op een vraag van Dr. Kortenhorst zegde de minister toe, dat zijn economische voorlich tingsdienst gaarne een beroep op de pers zal doen. wanneer hij belangrijke economische berichten te publiceeren heeft. De afdeeling-arbeidswet heeft opnieuw een groot aantal sprekers naar het spreekge stoelte gevoerd. In het midden der belangstelling stond de 40-urige werkweek; De heer Kupers had van den minister wat- meer enthousiasme ver wacht voor het onderzoek, dat te Genève zal plaats hebben. De andere sprekers, de heeren Kuiper, Bakker, Loerakker. Amelink drukten zich wat meer gereserveerd uit. Zij juichten echter het bestudeeren te Genève toe. Want de werkloosheid beteekent ook naar hun ge voelen een bedreiging van de zedelijke krach ten in ons volk. Zij gewaagden van den in vloed van de mechanisatie. Intusschen had den zij er geen bezwaar tegen, wanneer de 40-urige werkweek in den Hoogen Raad van Arbeid zou besproken worden, een bespre king, die de heer Joekes zelfs gaarne wilde bevorderd zien. Maar zeiden Dr. Kortenhorst en de hee ren Bakker en Amelink wanneer er nu te Genève een conventie tot stand komt, betee kent dat dan ook algemeene ratificatie? Hier te lande is niet eens de 3-uren conventie ge ratificeerd. Dan waren er de jaarlijksche verschillen over het tot stand brengen thans van de ver bindendverklaring der Collectieve Arbeids overeenkomst. En een aantal afzonderlijke punten werd besproken. Mej. de Jong klaagde er over dat de nieuwe Directeur-Generaal van den Arbeid in het interview bij zijn ambtsaanvaarding eigen lijk poogde op den stoel des ministers te gaan zitten. Dr. Vos en Mr. Joekes brachten groote hulde aan zijn voorganger, den heer Zaal berg. Voor chauffeurs, voor vrouwen en kinde ren in den landarbeid, voor werkers in het café-restaurantbedrijf werd gepleit, ten einde ze onder de Arbeidswet getracht te krijgen. Door de heeren Schaper, Kupers, Loerakker, Amelink en Joekes. De heeren Schaper, Kortenhorst en Dr. Vos klaagden er over, dat zoovele arbeiders en ambtenaren, den 8-urendag bezittende, in hun vrijen tijd zich voor weinig geld aan bij werk geven, daarmede hunne medearbeiders sterk hinderende. Om één uur sloten we onze enveloppe. De minister was nog niet aan het woord. INTIMUS. AUSTRALIë—ENGELAND. Heden is te Sydney in Australië de eerste testmatch tusschen Australië en Engeland begonnen en geheel Australië, maar ook heel Engeland leeft in deze gebeurtenis mee. Waarschijnlijk zal het bij onze' tegenvoe ters op het oogenblik zeer heet zijn en dit op zichzelf is een reden om zich met welge vallen als toeschouwer bij dezen wedstrijd te denken. Zooals men nog wel zal weten, heeft Australië in 1930, toen de wedstrijden in Engeland werden gespeeld, de vermaarde „Ashes" weten te behouden. Engeland is dus thans op herovering uit. Waarschijnlijk heeft het moederland in jaren niet zulk een mooie kans ops lagen gehad. Uit de resultaten van de tot nu toe gespeelde oefenwedstrijden kan men concludeeren, dat de bezoekers spoedig en goed in vorm zijn gekomen en vooral, dat zij veel runs weten bijeen te slaan. Met name van Sutcliffe, Ames en ook aanvoerder Jardine wordt in dit opzicht veel vernacht. Ames Is na een zwak begin plot seling losgekomen en de Nawab of Pataudi is, als gevolg daarvan, twaalfde man. De Australiërs zullen, onder leiding van Wood- full ook wel runs kunnen maken, maar men is er heel weinig gerust op Bradman, „the wonder-batsman" die tegen de Engel- schen totnutoe wonderweinig heeft vertoond. Hij faalde de laatste weken tel kens en dat zal wei een deuk gegeven heb ben aan het voor een batsmen zoo noodige vertrouwen. De Engelsche bowlery is mis schien niet overmatig sterk met Mitchell, Bowes, Verity en Brown (Tate is al in Aus tralië maar speelt nog niet mee) doch bij de Australiërs is de aanval ook weieens sterker geweest. Het is alleen een kwaad ding dat de Engelsehen nog nooit kennis ge maakt hebben met Fleetwood-Smith. O'Reilly en Nash, hoewel zij Grimmett's listigheden zeer goed kennen. De wedstrijd wordt gespeeld „to a finish" en kan dus wel zes dagen of zelfs langer duren. Volgens Australische methode worden er acht ballen per over gebowld. GYMNASTIEK, VERGADERING CONCORDIA. Onder leiding van den heer F. G. J. van den Berg hield Concordia zijn najaarsverga dering in het gebouw „De Nijverheid". De voorzitter wenschte mej. S. Smit geluk met het door haar behaalde kampioenschap van den K.T.K. en deelde het bestuursbesluit tot het houden van een K.N.G.V.-marsch op 19 Februari a.s. mede. Gekozen werden als afgevaardigden naai de jaarvergadering van den K.T.K. de dames J. Bordes, G. C. van Huizen, J, van Darnme, A. Osterthun en C. Honing-Roosenboom, en de heeren F. Bischot Jr., W. de Reus, J. Kooij- mans Sr., J. M. Berrevoets, C. Pater, F. Jan sen en D. Jansen. Als afgevaardigden naar de K.N.G.V. ver gadering zullen optreden de heeren F. G. J. van den Berg en F. Jansen. Voorts werd in de bestuurs-vacature T. Dijkman voorzien door de benoeming van mej. A. Osterthun. Besloten werd, aan de K.T.K. vergadering de oprichting van een handbalscheidsrech- ter-cursus voor te stellen. Ter sprake kwamen verder: een gezamen lijke toch naar den driekringen wedstrijd, de instelling van een reiskas voor de a.s. Bonds- feesten en de verplichting van medische keu ring voor de leden. HOCKEY EERSTE RONDE BLOEMENDAAL-BEKER. De competitie staat Zondag weer eehs stil, thans voor de eerste ronde van den Bloe- mendaal-beker, waarvoor alle Haarlemsche teams hebben ingeschreven. Een enthousiaste goede maatregel! Alleen H.B.S. 2 ontbreekt op het appèl. De loting heeft het volgende resultaat op geleverd voor de eerste ronde: L arenB loem endaal Gooi 3M.H.C. 2 H.O.C.H.B.S. M.H.C.Kameleon 2 Bloemendaal 3Kieviten 2 Victoria 2Bloemendaal 2 M.H.C. 3—Oh Kay Als Bloemendaal volledig naar Laren trekt, komt daar een Bloem end aalsch e zege, al zul len de scholieren daar wel heftigen tegen stond bieden. M.H.C. 2 gaat demzelfden kant op, naar Bussum om 't Gooi 3 te ontmoeten. Nu zal M.H.C. 2 toch wel eens moeten toonen in derdaad „2e klasse-fahig" te zijn door deze derde klassers te slaan. H.B.S. heeft natuurlijk weer zeer „geluk kig" geloot: liefst tegen H.O.C. Het lot is H. B. S. weinig gunstig gezind, dit is al lang zoo geweest en het schijnt zoo te blijven. M.H.C. ontvangt Kameleon 2. Bloemendaal 3 ontvangt Kieviten 2, dit is een meer gelijkwaardige strijd tusschen twee derde klasse-teams, waarbij Bloemendaal 3 kan toonen of haar afdeeling sterker is. Bloemendaal 2 heeft een uitreis naar Rot terdam en zal ongetwijfeld van Victoria 2 weten te winnen. M.H.C. 3 ontvangt Oh Kay, dus twee,derde klassers, maar desondanks vreezen wij toch wel ee'nigszins voor de Musschen. DÜITSCHLAND—NEDERLAND. Scheidsrechter: Otto Ohlsson. AMSTERDAM, 2 Dec.: Naar wij nader van den K.N.V.B. vernemen, zal de wedstrijd DuïtschlandNederland, in tegenstelling met vorige berichten, werden geleid door den Zweedschen scheidsrechter Otto Ohlsson. VON SCHLEICHER KABINETSFORMATEUR. Opdracht gekregen en aanvaard. BERLIJN, 2 Dec. Officieel wordt medege deeld dat Rijkspresident von Hindenburg eneraal von Schleicher heden heeft belast met de vorming van een nieuwe Rijksregee- rïng, Von Schleicher heeft de opdracht aan vaard. MOORD OP SCHIEDAMSCHEN DIJK OPGEHELDERD? EEN ARRESTATIE TE AMSTERDAM. AMSTERDAM. 2 Dec. Gisteravond is aan boord van een in de Amsterdamsche haven aangekomen stoomschip gearresteerd een on geveer 30-jarig man. Deze arrestatie ge schiede door een inspecteur van den Justi- tieelen Dienst te Rotterdam, met medewer king der Amsterdamsche politie. Zij houdt verband met den moord, die korten tijd ge leden op den Schiedamschen Dijk te Rotter dam is gepleegd, waarbij een vrouw van ver dachte zeden op haar kamer door een zee man werd geward. De man is hedenmorgen vroeg naar Rotterdam overgebracht. DE ZAKENVLUCHT VAN DER LEEUW. Het echtpaar Van der Leeuw uit Rotterdam is op zijn vliegtocht naar Afrika van Gabes gestart om 7.20 plaatselijken tijd en om 9.55 pl. t. te Tripolis aangekomen. Onderweg' had men met slecht weer te kampen. ZES EN VIJFTIG BOEREN VEROORDEELD. CRISISVARKENSWET OVERTREDEN. De kantonrechter te Amersfoort Mr. Van Son heeft uitspraak gedaan in strafzaken tegen zes en vijftig verdachten uit de om geving van Amersfoort ter zake van over treding der Crisisvarkenswet. Op 17 November j.l. had de ambtenaar van het Openbaar Ministerie mr, Zijlstra bij de behandeling dezer zaken boeten geëischt varieerende tusschen f 25 en f 500 voor ieder der verdachten, dat Is ongeveer uitkomende op f 5.per varken. In zijn uitspraak legde mr. Van Son den nadruk er op, dat de bepalingen van de Ge westelijke Varkenscentrale te Utrecht goed gekeurd zijn door den minister. Daar het hier een principieele zaak» gold wilde de kantonrechter ieder der 56 verdachten tot een gelijke boete veroordeelen. Hij stelde deze boete op f 20 subs. 10 dager, hechtenis. WIJZIGING VAN DE WINKEL'. SLUITINGSWET? ONTWDERP DR. VOS ONGUNSTIG ONTVANGEN. Naar wij uit parlementairen kring verne men, is het afdeelingsonderzoek over het wetsontwerp-Dr. Vos. tot wijziging van de Winkelsluitingswet niet gunstig uitgevallen voor het ontwerp. In de avondvergadering der Tweede Kamer van gisteren, waarin de begrooting van Ar beid werd besproken, deelde Dr. Vos mede dat hij overwegen zou, tot intrekking van dit ontwerp over te gaan, wanneer de minister toezeggen wil, dat hij zelf bij de Kamer komt met een ontwerp tot wijziging van die wet. VELDWACHTER TEGEN TREIN OPGEREDEN. DOODEL1JK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Donderdagmiddag ongeveer één uur op den onbewaakten overweg bij de Hollandsche Rading een zeer ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost van den 43-jarigen chef-gemeente veldwachter, R. Klaassen. De heer Klaassen wilde met zijn motorrijwiel den overweg passeeren. juist op het moment dat uit de richting Hilversum een sneltrein naderde, welke hij niet heeft opgemerkt. Ter hoogte van den tweeden wagen vloog de motor tegen den trein op. De heer K. werd enkele meters meegesleurd en is op slag ge dood. De trein kwam ongeveer 20 Meter ver der tot stilstand. De motor werd totaal ver nield. CONCERTGEBOUWORKEST NAAR DÜITSCHLAND. Het Concertgebouw-orkest vertrok heden voor een korte tournee naar Duitschland. Onder leiding van Dr. Willem Mengelberg zal ons orkest Vrijdag te Dusseldorf, Zater dag te Keulen en Zondag te Dortmund con certen geven Hiermede vervuilen wij den treurigrem plicht U in kennis te stellen met het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Broeder e:i Zwager, 'den I-leer Pieter Roosekrans in den ouderdom van bijna 53 jaren. TJmuiden, 1 Dec. 1932 Prins Hendrikstraat 107 Uit aller naam J. H. IROOSEKRANS— NORDMANN G'ERI ROOSEKRANS De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag n.m. 2 uur, oip de Algemeene Begraafplaats te Purmerend 24 Barteljorisstr. 24 Haarlem, Telefoon 13439 WILT U VERZEKERD ZIJN DAT HET SINT NICOLAAS- FEEST GOED ZAL SLAGEN, koopt dan uw Boterletters, Harten, Hammen, Rollade's Marsepain, Droste letters, Luxe doozen en ch.oc. figuren bij KENNEMERLAAN - Telefoon 449 A.S. ZONDAG DEN GEHEEDEN DAG GEOPEND. fmmsmi Elastische Ondergoederen in katoen. halfwol wol zsde voor DAMES HEEREN EN KINDEREN Fa br Wil helm Benqer Söhne NEPTUNUSSTRAAT 30, I1MUIDEN, Telefoon 61. WILLEM BARENDSZSTRAAT 26, UMUIDEN, Telefoon 733 ZEEWEG 122, I3MUIDEN-OOST, Telefoon 535. BREESTRAAT, BEVERWIJK, Telefoon 2302. van EERSTE KWALITEIT RUNDVLEESCH voor onderstaande Lage Prijzen* NIERVET 40 cent per pond 40 35 3 pond voor ƒ0.90 35 3 0.90 DOORREGEN LAPPEN 40 3 1-00 MAGERE LAPPEN 45 3 1.20 50 3 135 50 3 135 55 3 150 60 BIEFSTUK 70 OSSENHAAS 70 EERSTE KWALITEIT VET KALFSVLEESCH. KALFS LAPPEN 50 cent per pond 3 pond voor 1 -20 KALFS FRICANDEAU 60 3 1.50 KALFS CARBONADE 35 3 0.90 40 3 1-00 KALFS GEHAKT 40 3 100 KALFS KRABBETJES 30 3 0.75 KALFS BORST m. b 30 3 0.75 KALFS SCHENKEL 15 stuk 15 n n VOOR DE BOTERHAM. METWORST, ons Roem 40 cent per pond RAUWE ROOKWORST .40 ROOKVLEESCH v. h. muisje 18 ons 40 ct. per half pond HAM 15 30 PEKELVLEESCH 15 30 n Beleefd aanbevelend,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 8