HET NIEUWE AVONDBLAD VQDD VELSEN, BEVERWIJKe.Q OPENING VAN HET GEBOUW DER IJMUIDER FEDERATIE. ,8e JAARGANG No. 29 MAANDAC 5 DEC. 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEM ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 254 cents incasso, per kwartaal 1-20 P*os 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuidea - Telefoon 523 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN BTTGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COLFRANTUFTGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ NV. directie: p. W. peereboom en robert peereboom. ADVERTENTIEN1—5 regels /0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dribbelt prijs. IJMUIDEN VEREEN. VAN VRIJZINNIG- HERVORMDEN. bevestiging en intrede ds. h. faber. Het eenvoudige vereenigingsgebouw van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden aan den Groeneweg, dat met z'n ongeschilderde hou ten betimmering en de spaarzaam branden de petroleumlampen deed denken aan een Noorscli kerkje, was tot op de laatste plaats bezet met belangstellenden, die getuige wil den zijn van de voor de vereeniging zoo be langrijke plechtigheid, die stond te ge beuren- Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de wethouders de heeren J. C. Dunnebier en P. Bosman, Prof. ds. G. A. v. d. Bergh van jSvsinga, Ned. Herv. predikant te Santpoort, Ds. F- F. Milatz, predikant der Doopsgezinde gemeente te IJmuiden, Ds. Meyer, Ned. Herv. predikant te Velsen, Ds. A. A. Wildschut, Ned. Herv. predikant te IJmuiden-Oost, als mede familieleden van den nieuwen leeraar. De vader van den nieuwen voorganger ds. D. Faber ging voor in gebed, waarna het koor zich liet hooren. Gezamenlijk zongen dp aanwezigen Ps. 89 7. Ds. Faber, die zijn zoon tot het dienstwerk Inleidde, hield een predfeatie naar aanleiding van 1 Col'. 9 16 Meer dan brood hebben we noodig den God van het Evangelie. Niet de mensch is heer en moester, er is een macht boven ons, welke macht wij noemen God. In den mensch leeft onuitroeibaar de aanleg tot het godsdienstige en tot dien aanleg knoopt- het Evangelie zich aan. Na zijn predicatie sprak Ds. Faber een kort en persoonlijk woord tot de leden der veree- nïging. Spreker wenschte hen geluk met hun besluit tot het verkiezen van een eigen voor ganger. Nu gij een eigen voorganger hebt, zult gij een eigen middelpunt hebben. Moge het een voortreffelijke keus zijn die gij ge daan hebt. Al zijt gij dan geen „kerk" u den- gewonen zin des woords, thans scheelt dat niet zoo veel. Al wat er gedaan moet worden zal geschieden onder de. hulp en de leiding van uw voorganger. Het is straks 6 Decem ber, dus vol verwachting klopt ons hart. De nieuwe voorganger is mij niet vreemd, aldus spreker, en vol gerustheid kunt gij de toe komst tegemoet zien. Moge hij het Evangelie, brengen op een wijze, die u voert naar om hoog en in de diepte Daarna richtte spreker zich tot zijn zoon, die, zeide spreker, zich thans verbindt tot zijn eerste werkzaamheid. Op verschillend terrein zijt gij al practisch werkzaam ge weest en gij hebt getoond, wat gij weet en- wat gij kunt. Spreker wenschte zijn zoon Gods besten zegen op zijn verder levenspad toe, Tenslotte richtte spreker zich tot de echt genoote van den nieuwen voorganger. Na deze woorden, die op allen een diepen indruk maakten, zongen de aanwezigen ge zamenlijk van Gez. 249 het 3e vers. Ds. H. Faber hield daarna zijn intree-rede. waarin hij zich refereerde aan de woorden: „Uw volk is mijn volk. Uw God is mijn God". Deze woorden, gesproken door Ruth, be schouwde spreker als het ideaal waarnaar spreker met de gemeente heeft te leven. Spreker wees op de groote beteekenis van de kerk in het leven. De godsdienstige gemeen schap moet meewerken aan den opbouw van de cultuur. Hierna volgde nog orgelmuziek en koor zang. De voorzitter der vereeniging Dr. A. J. van Leusen sprak een slotwoord, waarin hij de aanwezigen hartelijk dank zegde voor hunne belangstelling, inzonderheid de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur en de predi kanten Ds. Meyer en Ds. Wildschut. Zich tot den nieuwen voorganger richtende, zei spre ker namens alle leden der vereeniging, dat zij zullen trachten in hem te zien hun voor ganger en te zullen zijn volgelingen. Het is een daad van vertrouwen en van moed, dat gij het ambt hebt willen aanvaarden. Op verzoek van Dr. van Leusen zongen de aanwezigen daarna Gez. 237, 4e vers, waar bij allen zich van hun zetels verhieven. Ds. Faber dankte Dr. van Leusen voor de tot hem gesproken woorden. Met gebed en na zingen van Gez. 99 3 en 4 werd de plechtigheid besloten. Na afloop van de plechtigheid maakten velen gebruik van de gelegenheid met den jongen predikant en diens vrouw kennis te maken. ii. o. v. De Haarlemsche Orkest Veréteniging geeft Dinsdagavond in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een ledenconcJrt, waar aan als soliste Henriette Bosmans (piano), medewerkt. De H. O. V.. ondier leiding viain Ihiaar diri gent Frits Schuurman opent met een Symphoniscihe Suite van Hans Buinigie, een eerste uitvoering. Henriette Bosnians speelt met orkestbege leiding het Pianoconcert in a-klein van Grieg; met de uitvoering van Brahms' derde Symphonie in F-groot zal dit concert toeslo ten worden. AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 5 DECEMBER. Palace: „Vier van de bob". Op het tooneel: Mr. Max, de komische snelteekenaar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Watt en Halfwatt in „Kannibalen". Op het tooneel: Twee Roxy's, de muzikale maaltijd. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De gescheiden Vrouw" en „Ooiiogsverpleegsters". 8.15 uur. DINSDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg: Blume von Hawaii, Fritz Hirsch operette. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. ledenvergadering neutrale sciioolvekeeniging Dezer dagen hield de Neutrale Schoolver- eeniging een zeer druk bezochte ledenverga dering. De voorzitter Dr. Bekker opende de verga dering en sprak er zijn vreugde over uit, dat hij uit het talrijke bezoek mocht besluiten, dat er groote belangstelling was voor de school en het werk der Vereeniging, onder de leden. Hij hoopte dat deze vergadering- het belang van de school zou dienen. Goedgekeurd werden de rekening en ver antwoording van den penningmeester, ter wijl de begrooting zonder opmerkingen werd aangenomen. Naar aanleiding van het jaarverslag ont spon zich een belangrijke discussie, welke te verwachten was door het aftreden van den voorzitter der vereeniging, den heer K. H. Tu- senius. De heer Tusenius zette de motieven uiteen, welke hem geleid hadden tot het be sluit om de samenwerking met de overige bestuursleden te verbreken. Dr. Bekker zette daarna de motieven uit een, welke het overige bestuur noodzaakte unaniem een ander standpunt in te nemen dan dat van den heer Tusenius. Nadat nog eenig debat over deze kwestie had plaats ge had, werd de discussie gesloten, zonder dat de ledenvergadering in staat werd gesteld zich uit te spreken over het gerezen geschil. De daarop volgende bestuursverkiezing had het volgende resultaat. In de vacature Dr. Bekker, welke aan de beurt van aftreden was, werd met groote meerderheid gekozen de heer K. H. Tusenius. In de tweede vacature werd in plaats van den aftredenden heer Luchsinger gekozen de heer Hellemons. In de derde vacature werd gekozen de heer L. Dijksen. De uitslag van deze bestuursverkiezing had tot gevolg dat de nog niet aan de beurt van aftreden zijnde heeren Ir. Thiel. Dr. Rutten, Hofstede en Polderman, staande de verga dering hun ontslag indienden. Zij deelden mede hiertoe aanleiding te vinden in het feit dat uit den uitslag der bestuursverkiezing gebleken zou zijn, dat. de vergadering aan merking had gemaakt op het beleid van het hoofd en de andere leerkrachten der school. Met grooten nadruk werd dit door de verga dering ontkend. Men stelde er prijs op te ver klaren dat. in geen enkel opzicht het ver trouwen in de school en haar resultaten was geschokt. Nadat nog enkele leden er hun verwonde ring over uitgesproken hadden, dat vier leden van het bestuur door collectief af treden meenden het belang van de school te dienen, werd de vergadering gesloten. Op zeer korten termijn zal een nieuwe le denvergadering bijeen geroepen worden tot aanvulling van het nieuwe bestuur, dat thans onvolledig is geworden. DE KERSTVERGADERING DER S. D. A. P. Naair men ons mededeelt za.1 op de Kest- vergadieriog der S.D.A.P. iirt „Het Wapen van Velsen" de IJmuider Volksstem" haar mï;die- weoM-ng verleenen. VERNIELING VAN REDDINGSMIDDELEN Door de directie van 't Staatsvisschersha- venbedrijf waren aan de Zuidzijde van den Haringhaven eenige kastjes geplaatst waarin zich o.m. reddingsmiddelen (boei en dreg) bevonden, teneinde in geval van nood onmid dellijk bijstand te kunnen verleenen van dren kelingen. Nu is men tot ontdekking gekomen dat vermoedelijk opvarenden van een logger z.g. kooi-stroo onder deze aan palen bevestigde pas opgeschilderde kastjes in brand gestoken hebben waardoor een en ander ernstig be schadigd is. Het is droevi'g dat men nog niet inziet, hoe deze daad wellicht henzelf kan benadeelen en tevens dat men de activiteit der autoritei ten inzake de zorg voor de veiligheid van menschenlevens zoo weinig op prijs stelt. Deze daad van vandalisme zal door de po litie nader onderzocht worden. Men kan de medewerking van 't welmee- nend publiek niet genoeg inroepen om, waar het gemis van reddingsmateriaal in den afge- loopen zomer maar al te dikwijls gevoeld werd, zoo veel mogelijk te waken, dat de red dingsmiddelen in zoo goed mogelijke conditie behouden wordt. VERKEERSONGELUK. Zaterdagavond wilde de melkhandelaar S. op den Velserduinweg z'n vrachtauto draaien Juisit toen die auto bijna dwars over de straat stond, reed hij tengevolge vian ieen verkeerde •manoeuvre met een flinke vaart achteruit het trottoir op, tengevolge waarvan een hou'ten hek snievelde. De 'bestuurder zal do schade ver oe den. Gelukkig liepen er geen wandelaars op het trottoir toen de auto daarover reed. Persoon lijke ongelukken kwamen dan ook niet voor. VOOR DEN MICROFOON. Dinsdagavond a.s, van 810..T5 zal die R.K. Zang- en Operette Vereenigvng „Zang en Vriendschap" voor den microfoon van den K. R. O. de Operette „De Klokkem van. Cor- neville" van Robert Planquette opvoeren. Regie de heer Holtslag, begeleidend orkest het klein-orkest van den „Kunstkring, alge- heele leiding Jan Nibbering. Het gezelschap (ongeveer 76 medewerken den omvattend), hetwelk in een 'tweetal groote reiswagens van de firma Móoy den tocht naar Hilversum za.l maken., vertrekt Dinsdagnamiddag van 'het Willeansplem al- toier.De leiding, solisten', enkele koorleden en orkest om half vijf, dis overigen om half zes. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Maandag 5 December 1932 in radiotelegrafische verbin- ding anet het kuststaition Sclievenhigenn- radio. Baloeran, Chr. Huygens, Costa Rica, Cottica Crijaissen. Dempo. Imdra-poera. Joh. de Witt. Kota Nopan, Kota Tjandi, Orania, Poelau Roebiah, van Rensselaer, Sibajak, Spring fontein, Veendam, Zeelandia. 9fSymbool van eenheid in de organisatie en bewijs van vertrouwen in de toekomst DE POSTDUIVENTENTOON STELLING IN „HET WAPEN VAN VELSEN". keurcollectie snelvliegers. Zaterdagmiddag heeft onder groote be- 1 langstelling de opening plaats gevonden van het nieuwe gebouw der IJmuider Federatie aan cle Trawlerkade, gebouwd onder archi tectuur van den heer Sevenhuysen. In de ruime koffiekamer was een groot gezelschap bijeen, toen om 3 uur de secreta ris der IJmuider Federatie de heer J. A. Brandsteder de bijeenkomst opende met een hartelijk welkom aan allen, die door hun aanwezigheid blijk gaven van hun medeleven met het werk der organisatie. Hij verzocht den architect eenige toelichting op zijn werk te willen geven, waaraan deze gaarne vol- deed. De architect, welke vol lof was over de medewerking, die hij van het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbei ders ondervonden had, vond zijn taak vrij eenvoudig. De grond was er, er was een bouw plan, dus volgens spreker, viel er voor den architect niet veel meer te doen, dan op dit stuk grond een viertal muren plus een dak te bouwen. Hoe deze eenvoudige geschiedenis ingenieus uitgewerkt was geworden, bleek ons echter wel bij de rondwandeling door dit alleszins practische gebouw. Hij roemde ver der de hulp van den energieken werker, se cretaris Brandsteder. den aannemer Rinke- ma en den uitvoerder Zandstra met hun per soneel. I-Iet was den heer Sevenhuysen een •groot- genoegen dit gebouw aan den voorzitter van het hoofdbestuur den heer Brautigam, te mo gen overdragen, welke' hierna het woord ver kreeg. „Als symbool van eenheid in de organisatie te IJmuiden, en als blijk van vertrouwen in de toekomst is dit gebouw gesticht geworden. Al doet de eenvoudige witte gevel eeniger- mate denken aan een ijsfabriek, het interieur is van zoodanigen aard, dat ik vol lof toen over de practische inrichting en de keurige aankleeding. Alle luxe is vermeden en toch doet dit gebouw royaal aan. Het is van onzen kant een blijk van het vertrouwen dat de organisatie stelt in de ontwikkelingmogelijk heden van het visscherij bedrijf. Het volledig gemis aan vertrouwen is immers één dei- voornaamste redenen, welke de thans heer- schende wereldcrisis niet tot een oplossing doet komen. In tegenstelling tot dit alge meen wantrouwen, heeft de Centrale Bond van Transportarbeiders moed op de toekomst en dezen moed heeft zij in de stichting van dit gebouw uitgedrukt"', aldus de heer Brau tigam. die hierna het bestuur der af dee ling IJmuiden de bonds vlag aanbood, en het eigen gebouw in handen van dit bestuur stelde, daarbij den wensch uitsprekend dat men tot in lengte van dagen er in zou mogen samenwerken. De voorzitter der IJmuider Federatie, de 'heer Blaas aanvaardde het gebouw vol vreugde en hoopte, het in hem gestelde ver trouwen niet te zullen beschamen. Het is voor spreker een dubbele feestdag, omdat hij tevens in deze Decembermaand gedurende 10 jaar de leiding in handen heeft. De heer Blaas deed nog voorlezing van ver schillende schriftelijk ingekomen felicitaties, nl. van de afdeeling Den Haag, Utrecht, af- deelingsbestuur S.D.A.P. IJmuiden, Zaandam. N.V.V. en den vertegenwoordiger uit Egimond aan Zee. Namens de S.D.A.P., afdeeling Velsen, com plimenteerde de heer van Hameien de Fede ratie met haar nieuwe woning, welke voor de transportarbeiders een mijlpaal beteekent. Hij wenschte de organisatie eensgezindheid in den strijd toe en overhandigde een schil derij van den modernen schilder Huib de Ru, een medewerker aan het interieur van het Troelstra-oord. In dit schilderij is deze een heid verwerkt geworden in den vorm van een visscherman en een transportarbeider, welke elkaar op den voorsteven van een IJmuider trawler de hand reiken. De heer de Waal bood namens den IJmui der Bestuurdersbond eveneens sympathieke gelukwenschen aan. De heer Veenstra, onder-directeur der Ar beiderspers, sprekend namens zijn directie, wees er op. hoe goed het is, samen in den strijd te staan, maar ook hoe tevreden het stemt samen in eigen huis te kunnen rusten na zulk een strijd. Het deed spreker oprecht genoegen dat dit gebouw het symbool is ge worden van volharding, durf en overwin ning. Den heer Blaas overhandigde hij een ets, de Scheveningsche binnenhaven, voor stellend, ter plaatsing in de bestuurskamer. Namens de vakgroep Binnenvaart bracht de heer Klein gelukwenschen, van een baro meter vergezeld, over. De heer v. d. Zwan, oud-bestuurslid der IJmuider Federatie, die voor deze gebeurte nis uit Harlingen was overgekomen, zeide dat hem de stichting van dit monument der organisatie nauw aan het hart ligt. Hij deed een beroep op allen, dit gebouw waardig te gebruiken, en de eendracht en goede kame raadschap in den opbouw er van zoo mooi uitgedrukt, steeds te bewaren. Een afgevaardigde van de Boobliedenver- eeniging Zaandam bood nder gelukwen schen,. een foto van het eigen gebouw aldaar aan. De heer van Duijn, lid van het bestuur van den Centralen Bond te Rotterdam, richtte onder- veel bijval een kernachtig woord tot bestuur en leden der IJmuider Federatie, waarin hij hen opwekte, in den strijd tegen het onrecht de arbeidersklasse aangedaan, steeds rug aan rug te staan. Als symbool van de eenheid in organisatie overhandigde hij den voorzitter een welgeslaagde foto, geno men tijdens de laatste zeeliedenstaking, en voorstellend hoe de Veendam van de Holland —Amerika lijn onder de vlag van den Cen tralen Bond de haven wordt binnengeloodst. Nog sprak de aannemer, de heer Rinke- ma, een woord van dank voor de lof hem toegezwaaid. Hij roemde de samenwerking, die er tussehen allen, die bij den bouw be trokken worden geweest, bestaan had. Geen wanklank was er gehoord, alles had men zeer collegiaal en harmonieus op kunnen bouwen. Gelukwenschen boden o.m. nog aan een bestuurslid der afdeeling Santpoort van de S.D.A.P. en een afgevaardigde der A.J.C., waarna de heer Blaas allen, welke dezen middag getoond hadden zoo met de IJmuider Federatie mede te leven hartelijk dank bracht. Na afloop bleef men nog geruimen tijd ge zellig bijeen in de rijk met bloemen versier de koffiekamer alwaar den gasten koffie thee en sigaren aangeboden werden, terwijl te vens gelegenheid geboden werd het gebouw te bezichtigen. Uiterlijk doet de eenvoudige witte gevel niet vermoeden, hoe artistiek en toch een voudig het interieur uitgevoerd is. Gelijk vloers bevinden zich de ruime koffiekamer met buffet, telefooncel, W.C. enz. en aan de westzijde een wachtlokaal met spreekkamer. De koffiekamer, de kroon op het werk, is uiterst practisch en met simpele middelen artistiek ingericht in fel contrasteerende zwart en roode tinten, terwijl een bruin groene betimmering van celotex zich daarbij harmonieus aanpast. De zuidzijde bestaat van onder tot boven uit glas, zoodat lucht en zonlicht in ruime mate toegang hebben. De zaal is van enkele z.g. boxen voorzien, welke met behulp van indirecte verlichting tot een gezellig zitje nooden. Er is een ruim van lectuur voorziene leestafel, terwijl door het geheele gebouw centrale verwarming aangebracht is. Voor de muziek zorgt een up-to-date Phi- lipstoestel 630 A met electrische gramofoon en platenbibliotheek. Allereaardigst doen de tafeltjes aan, welke tot voet een. met koperen banden beslagen breel hebben, terwijl in de plafond! amp en de zoo wel bekende „glazen bollen" van groen glas met netwerk omknoopt en met afhan gende dobbers verwerkt zijn. alle attributen uit het visscherij-bedrijf. Op de eerste verdieping bevinden zich naast een groote vergaderzaal, de bibliotheek de kamers van secretaris en bestuur, een ruime afdeeling voor het Fonds van Sociale voorzieningen, een keuken, W.C.'s en badcel. De torenkamer biedt een ruim uitzicht over de Trawlerkade, achter het gebouw is een groote tuin met «en flinke fietsenstalling. Met recht mag de IJmuider Federatie trots zijn oil haar nieuwe, eigen gebouw!. De 200 snelvliegers die Zaterdag en Zondag ,-an hunne hokken naar de groote zaai van „Het Wapen van Velsen"' waven overgebracht vormden een keurcollectïe snelvliegers. zoodat de keurmeesters, die Zaterdagmiddag moesten uitmaken welke vogels de- beste der tentoon stelling waren, geen gemakkelijke taak hadden. Voor de keuring waren de vogels verdeeld in 16 klassen. Het resultaat was als volgt: Klasse I (Oude duiven, 100300 K.M i le prijs Gebr. van Roon, Beverwijk. 2e prijs H. Stam, IJmuiden, 3e prijs J. Hcefakker. Be verwijk. 4e prijs B. Visser. IJmuiden. Klasse II (oude doffers 100300 K.M.) Ie prijs M. Struys, IJmuiden. 2e prijs B. Visser, 3e prijs S. van Leeuwen IJmuiden. Klasse III (oude duiven 300500 K.M) le prijs P. Rosemeyer. Santpoort. 2e prijs B. Visser, IJmuiden. 3e prijs Gebr. van Roon, Beverwijk. 4e prijs P. Ritslces. IJmuiden-Oost. Klasse IV (oude doffers 300—-500 K.M.) le prijs J. Hoefakker. Beverwijk, 2e prijs G. v. d. Outenaar. Beverwijk. 3e prijs G. Voorting, Santpoort, 4e prijs S. van Leeuwen, IJmuiden, 5e prijs F. van Opdorp, IJmuiden. Klasse V (oude duiven 500700 K.M.) le prijs J. Lutz, Beverwijk, 2e prijs L. de Vries, Beverwijk, 3e prijs A. de Weers, IJmuiden 4e prijs H. Broek, IJmuiden. Klasse VI (oude doffers 500700 K.M.) le prijs B. Visser, IJmuiden. 2e prijs J. v. d. Wal, Beverwijk, 3e prijs H. Belforid, IJmuiden. 4e prijs J. Luntz. Beverwijk. Klasse VII (oude duiven 700 K.M. en meer) le prijs P. Rosemeijer. Santpoort, 2e prijs K. Broekhuijzen, IJmuiden, 3e prijs Jac.. Broek. IJmuiden, 4e prijs B. Visser. IJmuiden, 5e prijs Gebr. van Roon, Beverwijk. klasse VIII (oude doffers 700 K.M. en meer) le prijs L. de Vries, Beverwijk. 2e prijs K. Metselaar, IJmuiden. 3e prijs S. van Leeuwen, IJmuiden, 4e prijs G. Dekker. Beverwijk. Klasse IX (jonge duiven 100 K.M.) le prijs M. Struys, IJmuiden, 2e prijs A. Kat. Bever wijk, 3e prijs J. Hoefakker, Beverwijk, 4e prijs A. v. d. Wel, Beverwijk. - Klasse X (jonge doffers -100- K.M.) le prijs K. Broekhuyzen, IJmuiden, 2e prijs C. Don. IJmuiden. 3e prijs M. Struys, IJmuiden, 4e prijs A. Kat, Beverwijk. Klasse XI (jonge duiven 200 K.M.) le prijs J. Engelhart, IJmuiden. 2e-prijs - J Mertens. IJmuiden, 3e prijs B. Visser. IJmuiden. 4e prijs J. Engelhart, IJmuiden, 5e prijs Gebr. van Roon. Beverwijk. Klasse XII (jonge doffers 200 K.M.) le prijs J. Klinge IJmuiden, 2e prijs W. van Leeuwen, IJmuiden, 3e prijs Gebr. van R'o'oTi.' Beverwijk. 4e prijs J. Luntz. Beverwijk, 5e prijs G. v. d. Winden, Beverwijk. 6e prijs E. Broek, IJmui den, 7e prijs F. Bergman- IJmuiden, 8e prijs C. Don. IJmuiden. 9e prijs dezelfde. 10e prijs P v. d. Hout-, Beverwijk, 11e prijs C. Grave- maker, IJmuiden. 12e prijs dezelfde. 13e prijs K. Metselaar. IJmuiden. Klasse Xin (oude duiven, onbevlogen) ie prijs J. Corten, IJmuiden, 2e prijs II. Broek, IJmuiden. - Klasse XIV (oude doffers, onbevlogen) le prijs F. Bergman. IJmuiden, 2e prijs Philippi, IJmuiden. v Klasse XV (jonge duiven, onbevlogen) ie prijs J. Hoefakker, Beverwijk. klasse XVI (jonge doffers, onbevlogen) le prijs P. v. d. Hout, Beverwijk, 2e prijs M. Struys, IJmuiden. Mooiste doffer; b. Visser. IJmuiden: mooiste duif: P. Rosemeyer, Santpoort; mooiste vo gel der geheele tentoonstelling B. Visser, IJmuiden. De tentoonstelling werd besloten met een goed geslaagden feestavond. Wij veramen nog dat het voornemen be staat, het volgend jaar wederom een tentoon stelling te organiseeren, dïe ongetwijfeld, ge zien het resultaat van deze een grooter getal inzendingen zal trekken. ONFORTUINLIJKE REIS VAN DEN STOOMTRAWLER KIKKER IJM. 4. De Zondag alhier binnengekomen stoom trawler Knakker Urn. 4. heeft- >en onfortuin lijke reis gehad. Doordat tort voortdurend slecht weer was kon er weinig gevischt wor den. Ofschoon de trawler 14 dagen in zee was bedroeg dis vangst slechts 100 maai den. Maar bovendien verspeelde amen een visclh- bord en dir.ie netten. VELSEN ULTIMATUM BIJ VAN GELDER TE APELDOORN. In een vergadering van personeel van de N.V. Van Gelder Zonen te Apeldoorn, geor ganiseerd in de Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders is met 91 tegen 9 stemmen besloten tot het stellen van een ultimatum aan de directie. LAAGSTE INSCHRIJVERS Voor den bouw van een nieuw hotel-café restaurant Zomerzorg aan den Stationsweg te Leiden was voor 6 (het maken van een grooter tooneel) laagste inschrijver de heer J. Stolk, alhier met f 9700. Voor den bouw zelf waren laagste inschrijvers Jansen en Moens te Haarlem met f 136.400. LIJKVERBRANDING In het crematorium heeft Zaterdag dc 5000ste verassching plaats gevonden. Het crematorium werd in 1913 in gebruik ge nomen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1